Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

Glyfomounix

Μέγας
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.566
Like
10.031
Πόντοι
3.506
Έμμεσες γλύκες!
Γνώμη μου, ΑΝ ξαναβγείτε, εκεί που τα λέτε, ρίξε της ένα ξέμπαρκο διχαλωτό γλωσσόφιλο (όταν βγαίνουν με κάποιον
το φιλί τουλάχιστον το έχουν για πλάκα) φέρσου ψύχραιμα σε όλα, μην ριχτείς λιγούρικα και στο τέλος του ραντεβού όταν πιστέψει ότι όλα πάνε καλά, πες της ότι θα την πάρεις τηλέφωνο ΑΛΛΗ στιγμή.
Κατ εμέ θα την ζώσουν τα φίδια μην μυρίζει το στόμα της, τι έκανε λάθος και θα σου στείλει μήνυμα απ'έξω απ'έξω
για να δει τις διαθέσεις σου. Να απαντήσεις μετά από αρκετές ώρες (όχι βράδυ ώστε να δείχνεις ότι γαμάς)
και πιστεύω ότι θα έρθει σε νέο ραντεβού με ανοικτή κωλοτρυπίδα!!!

:2funny:
Μου εστειλε ηχητικό τώρα ,ενώ είναι μακριά ,ότι φεύγει από το σπίτι των γονιών της γιατί ακούει περίεργους θορύβους και φοβάται

Νταξ μάλλον είμαι ναυάγιο γιατί ελκύω όλα τα ναυάγια
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.533
Like
1.680
Πόντοι
216
Δεν υπάρχει κάνας "σοβαρος" δικηγόρος εδώ μέσα να ενημερώσει τον κόσμο ότι οι ποινές στις γυναίκες διαφέρουν κατά πολύ των ανδρών σε βαρύτητα; Ότι είναι κατά πολύ ελαφρύτερες;
Μύθος. Παρουσιάζεις μια δική σου γνώμη σαν γεγονός. Καμία σχετική έρευνα δεν έχει γίνει στην Ελλάδα. Ούτε και έχει αναφερθεί εμπειρικά από κανέναν.

Και έρευνα να γίνει, δεν νομίζω ότι θα επιβεβαιωθεί. Σκέψου το εξής: η δικαιοσύνη στην Ελλάδα γυναικοκρατείται και νομίζω πως είναι κοινή άποψη ότι οι γυναίκες δεν διακρίνονται για την αλληλεγγύη τους. Το κάθε άλλο, ούτε μαζί σε ταξί δεν μπορούν να μπουν χωρίς να μαλλιοτραβηχτούν. Επομένως, η μέση ελληνίδα δικαστής, με κανά δυο τρια κουτσούβελα η κάθε μια, πιστεύεις ότι θα δει με καλό μάτι τη γυναίκα που σκότωσε τα παιδιά της; Ισόβια θα φάει , χωρίς μα και μου.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Μύθος. Παρουσιάζεις μια δική σου γνώμη σαν γεγονός. Καμία σχετική έρευνα δεν έχει γίνει στην Ελλάδα. Ούτε και έχει αναφερθεί εμπειρικά από κανέναν.

Και έρευνα να γίνει, δεν νομίζω ότι θα επιβεβαιωθεί. Σκέψου το εξής: η δικαιοσύνη στην Ελλάδα γυναικοκρατείται και νομίζω πως είναι κοινή άποψη ότι οι γυναίκες δεν διακρίνονται για την αλληλεγγύη τους. Το κάθε άλλο, ούτε μαζί σε ταξί δεν μπορούν να μπουν χωρίς να μαλλιοτραβηχτούν. Επομένως, η μέση ελληνίδα δικαστής, με κανά δυο τρια κουτσούβελα η κάθε μια, πιστεύεις ότι θα δει με καλό μάτι τη γυναίκα που σκότωσε τα παιδιά της; Ισόβια θα φάει , χωρίς μα και μου.
Ωραία αυτά που λες αλλά η τύπισσα είναι στην ανάκριση και στο μπίρι μπίρι πολύ καιρό. Από μόνο του αυτό βρωμάει. Anyway, σεβαστή η γνώμη σου αλλά θα μου επιτρέψεις να κρατήσω και ότι αν γινόταν έρευνα δεν νομίζεις να επιβεβαιωνόταν. Κι αυτό από μόνο του βρωμάει.
Για μένα πέφτει αβάντα στις γυναίκες σε πολλά. Γνώμημου πάντα λοιπόν, οι ποινές στις γυναίκες είναι πιο ελαστικές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.533
Like
1.680
Πόντοι
216
Ωραία αυτά που λες αλλά η τύπισσα είναι στην ανάκριση και στο μπίρι μπίρι πολύ καιρό. Από μόνο του αυτό βρωμάει. Anyway, σεβαστή η γνώμη σου αλλά θα μου επιτρέψεις να κρατήσω και ότι αν γινόταν έρευνα δεν νομίζεις να επιβεβαιωνόταν. Κι αυτό από μόνο του βρωμάει.
Για μένα πέφτει αβάντα στις γυναίκες σε πολλά. Γνώμημου πάντα λοιπόν, οι ποινές στις γυναίκες είναι πιο ελαστικές.
Ποια τύπισσα; Η Πισπιρίγκου; Δικάζεται ήδη, ποια ανάκριση και μπίρι μπίρι;

Και ναι, γνώμη σου, το ίδιο λέμε. Το θέμα είναι ότι η γνώμη σου δεν βασίζεται σε δεδομένα, σε προκατάληψη στηρίζεται.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Ποια τύπισσα; Η Πισπιρίγκου; Δικάζεται ήδη, ποια ανάκριση και μπίρι μπίρι;

Και ναι, γνώμη σου, το ίδιο λέμε. Το θέμα είναι ότι η γνώμη σου δεν βασίζεται σε δεδομένα, σε προκατάληψη στηρίζεται.
Αυτο είναι το πρόβλημα. Ότι ακόμα δικάζεται. Πάμε για 2024. Σε λίγο θα ανοίξουν οι φάκελοι του Κένεντι και το Ρουλιώ θα δικάζεται. :2funny:
Δεν υπάρχει καμία προκατάληψη. Είναι αλήθεια ότι οι γυναίκες έχουν ελαστική μεταχείριση. Προσπαθώ να στο πω ευγενικά αλλά εσύ το βιολί σου. Βάση της λογικής σου, όλοι γνωρίζουμε ότι ακόμα και μέσα σε ταξί να μπουν θα μαλλιοτραβηχτουν αλλά επειδή δεν το έχουμε ως δεδομένο, πάει να πει ότι δεν ισχύει; Εγώ ξέρω ότι τον Μπάμπη τον τρελλο τον γάμησαν δίκαια οπως κι άλλους. Με την χοντρή τι θα γίνει; Θα πάει μακριά η βαλίτσα; Επίσης δεν σε είδα να σχολιάσεις τα περί ναρκισσιστικής διαταραχής που της φόρτωσαν. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό έτσι; Μυρίζει κάτι σαν πούπουλο. Όπως και να έχει όλοι ξέρουμε ότι οι γυναίκες απολαμβάνουν μια ελαστικότητα στις ποινές.
Ας βγάλουν μια στατιστική. Έχουν φάει τις ίδιες καμπάνες για τα ίδια αδικήματα;
Σε παραπέμπω επίσης στις παιδοφιλες που γίνεται γάργαρα η πράξη τους στα μέσα ενώ τους άνδρες τους γαμάνε. Ισότητα ξέρεις τι σημαίνει; Αυτά από μένα.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.244
Κριτικές
81
Like
8.044
Πόντοι
7.865
Πηγα να φτιαξω την μοναδα αεριου σε μια ψυχολογο,και πιασαμε συζητηση για τις γυναικες....
Μου ειπε επι λεξη "9 στις 10 ειναι για εγκλεισμο σε ψυχιατρειο"....
Μου ειπε επισης. οι περισσοτερες θελουν να κανουν ενα παιδι οσο μπορουν ακομα,και μετα να εχουν τον μαλακα να πληρωνει διατροφες,το παιδι θα το μεγαλωνει η γιαγια,και αυτες να συνεχισουν να κανουν την ζωουλα τους...
Για δεσμευσεις και γαμους ουτε λογος....
Αυτα μου ειπε...
Προσεχτε μαγκες...
Δικέ μου αυτός είναι ο κανόνας. Με όσες χωρισμένες τραβιόμουν για κανένα πήδημα, όλες είχαν παιδιά παρκαρισμένα στους γονείς τους, αν είχαν παιδιά και η διατροφή πήγαινε περίπατο, ιδίως παλιότερα που έβγαιναν και άλλες διατροφές, εννοώ μεγαλύτερες απο σημερα. Και προφανώς δεν ηθελαν γάμους, αλλά ξεκσίσματα μονο και να βρουν κανέναν μαλάκα να χώνει για ρουχα, καλοπέραση κτλ. Πλέον είναι σίγουρα ακομα χειρότερα τα πράγματα και οι γυναίκες έχουν αποπροσανατολιστεί απο την νεοταξίτικη προπαγάνδα και έχουν τρελαθεί τελείως. Και λένε κάθε τόσο για γυναικοκτονίες -δεν συμφωνώ με τον όρο- και άλλα τέτοια, που γίνονται, αλλά δεν μας έχουν πεί πόσοι άνδρες πάνε στα νοσοκομεία με ανοιγμένα κεφάλια, με εκδορές και άλλα απο τις συντρόφους τους, οι οποίοι δεν τις πάνε νομικά, αλλά το αφήνουν να περάσει έτσι, είτε γιατί το παίζουν υπεράνω, είτε γιατί ντρέπονται, είτε γιατί έχουν απο πίσω παιδιά, είτε για δικους τους λόγους. Γενικά σκατά.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.244
Κριτικές
81
Like
8.044
Πόντοι
7.865
Αυτο είναι το πρόβλημα. Ότι ακόμα δικάζεται. Πάμε για 2024. Σε λίγο θα ανοίξουν οι φάκελοι του Κένεντι και το Ρουλιώ θα δικάζεται. :2funny:
Δεν υπάρχει καμία προκατάληψη. Είναι αλήθεια ότι οι γυναίκες έχουν ελαστική μεταχείριση. Προσπαθώ να στο πω ευγενικά αλλά εσύ το βιολί σου. Βάση της λογικής σου, όλοι γνωρίζουμε ότι ακόμα και μέσα σε ταξί να μπουν θα μαλλιοτραβηχτουν αλλά επειδή δεν το έχουμε ως δεδομένο, πάει να πει ότι δεν ισχύει; Εγώ ξέρω ότι τον Μπάμπη τον τρελλο τον γάμησαν δίκαια οπως κι άλλους. Με την χοντρή τι θα γίνει; Θα πάει μακριά η βαλίτσα; Επίσης δεν σε είδα να σχολιάσεις τα περί ναρκισσιστικής διαταραχής που της φόρτωσαν. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό έτσι; Μυρίζει κάτι σαν πούπουλο. Όπως και να έχει όλοι ξέρουμε ότι οι γυναίκες απολαμβάνουν μια ελαστικότητα στις ποινές.
Ας βγάλουν μια στατιστική. Έχουν φάει τις ίδιες καμπάνες για τα ίδια αδικήματα;
Σε παραπέμπω επίσης στις παιδοφιλες που γίνεται γάργαρα η πράξη τους στα μέσα ενώ τους άνδρες τους γαμάνε. Ισότητα ξέρεις τι σημαίνει; Αυτά από μένα.
Προφανέστατα και έχουν ελαστική μεταχείριση. Αν κάνουν 2 άτομα το ίδιο έγκλημα, ένας άνδρας και μια γυναίκα, οι ποινή δεν θα είναι ίδια σε καμία περίπτωση απο κάτι πιο απλό, έως κάτι πολύ βαρύ. Και όχι μονο στην Ελλάδα, για να μην έχουμε αυταπάτες.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Προφανέστατα και έχουν ελαστική μεταχείριση. Αν κάνουν 2 άτομα το ίδιο έγκλημα, ένας άνδρας και μια γυναίκα, οι ποινή δεν θα είναι ίδια σε καμία περίπτωση απο κάτι πιο απλό, έως κάτι πολύ βαρύ. Και όχι μονο στην Ελλάδα, για να μην έχουμε αυταπάτες.
Ακριβώς έτσι. Τώρα τι λέει ο καθένας δεν ξέρω. Έλα να τελειώνουμε με την γαμιόλα την χονδροπουτάνα που το κάναμε σήριαλ. :2funny: Ξέρουν ότι αν αθωωθεί, θα ανοίξει η γη στην μέση και κοιτούν να καθυστερήσουν το γαμήσι ώστε να ξεχνιέται
η υπόθεση και παράλληλα να πέσει στα μαλακά.
 

no mercy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.398
Κριτικές
2
Like
3.588
Πόντοι
456
μολις ο πραγματοφνωμονας εβαλε στο εργο και ψυχικη διαταραχη χαθηκαν και τα ισοβια....μονο ενας μαγκας εισαγγελεας μπορει να ριξει σοβαρες ποινες...κι απο τετοιους δεν εχουμε
 

no mercy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.398
Κριτικές
2
Like
3.588
Πόντοι
456
το γενικοτερο προβλημα κυριοι ειναι παγκοσμιο....δεν εχει να κανει μονο με τις δικες μας εδω.....ειναι το συστημα παιδειας που βγαζει ηλιθια παιδια....ανικανα για οτιδηποτε αλλο περα της τεχνολογιας.....αυτο εχει ως αποτελεσμα να μη λειτουργει ο εγκεφαλος οταν φτανουν τα απλα πρακτικα προβληματα.....εχει συνδεθει ο εγκεφαλος με το ιντερνετ και ψαχνουν παντα τη λυση εκει...αγορια κοριτσια....πιο επιρρεπει τα κοριτσια που ειναι και το μεγαλυτερο μερος της παγκοσμιας αγορας.η προπαγανδα των μεσων οτι η γυναικα για να ειναι ομορφη πρεπει να καταναλωνει απιστευτες ποσοτητες προιοντωνκαι υπηρεσιων οδηγουν τις γυναικες πλεον σε ακραιες καταστασεις....καθως δεν μπορουν με το πνευμα να κερδισουν εναν αντρα προσπαθουν με το σωμα που ειναι και σχετικα πιο ευκολο....οι ελλεινηδες οπως σε ολα ειναι μια κακη αντιγραφη....στηριζουν δε τις απελπιστικα ηλιθιες αποφασεις τους σε ψευτοφεμινιστικα τσιτατα....μπορει να ακουστω συνομοσιολογος αλλα η παγκοσμια ελιτ θελει μια ολικη καταρευση της ηθικης και των αξιων....δεν γινεται το επαγγελματου μελλοντος για τα κοριτσια 18-30 να ειναι το content creator kai to onlyfans......οσο για τα αγορια,λυπαμαι που το λεω αλλα αν ο σκοπος της ζωης ενος αντρα ειναι να παρει ενα αυτοκινητο και να πηγαινει διακοπες καθε χρονο(για οικογενεια ουτε λογος) τοτε εχουμε αποτυχει παταγωδως.....η κοινωνια σε απολυτη καταρευση σε ολα τα επιπεδα...κοιταχτε ποιοι κυβερνουν,ποιοι επικρατουν στα μηντια,τι μουσικη ακουμεεαν ημουν ανεπτυγμενος εξωγηινος πολιτισμος δεν θα σταματαγα στη γη ουτε για κατουρημα.....
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
1
Like
2.790
Πόντοι
456
Πηγα να φτιαξω την μοναδα αεριου σε μια ψυχολογο,και πιασαμε συζητηση για τις γυναικες....
Μου ειπε επι λεξη "9 στις 10 ειναι για εγκλεισμο σε ψυχιατρειο"....
Μου ειπε επισης. οι περισσοτερες θελουν να κανουν ενα παιδι οσο μπορουν ακομα,και μετα να εχουν τον μαλακα να πληρωνει διατροφες,το παιδι θα το μεγαλωνει η γιαγια,και αυτες να συνεχισουν να κανουν την ζωουλα τους...
Για δεσμευσεις και γαμους ουτε λογος....
Αυτα μου ειπε...
Προσεχτε μαγκες...
τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια δηλ σου ειπε?
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.533
Like
1.680
Πόντοι
216
Αυτο είναι το πρόβλημα. Ότι ακόμα δικάζεται. Πάμε για 2024.
Με 200 μάρτυρες και τον Αλέξη να κάνει τα δικά του, σύμφωνα με την εμπεριστατωμένη άποψή σου θα μπορούσε να πάει πιο γρήγορα. Ναι, θα μπορούσε, όχι τόσο πολύ όσο φαντάζεσαι. Εκτός αν θεωρείς ότι μια τόσο δυσαπόδεικτη υπόθεση μπορεί να γίνει σε μια βδομάδα ξέρω γω.

Προσπαθώ να στο πω ευγενικά αλλά εσύ το βιολί σου.
Προσπαθείς να μου πεις τη γνώμη σου, όχι ένα γεγονός. Δεν ξέρω γιατί δυσκολεύεσαι να κατανοήσεις τη διαφορά.

Βάση της λογικής σου, όλοι γνωρίζουμε ότι ακόμα και μέσα σε ταξί να μπουν θα μαλλιοτραβηχτουν αλλά επειδή δεν το έχουμε ως δεδομένο, πάει να πει ότι δεν ισχύει;
Ναι, αυτό που είπα δεν το στηριζω σε δεδομένα, αντίθετα θεώρησα ότι είναι κοινή άποψη. Αν θεωρείς ότι δεν ισχύει, τότε δεν είναι κοινή άποψη, οπότε πάσο.

Επίσης δεν σε είδα να σχολιάσεις τα περί ναρκισσιστικής διαταραχής που της φόρτωσαν. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό έτσι; Μυρίζει κάτι σαν πούπουλο.
Πρώτον, αυτό είναι whataboutism. Δεύτερον, τίποτα δεν σημαίνει ποινικά, όπως επίσης αυθαιρέτως υποστηρίζεις. Πάλι έχεις διαμορφώσει άποψη, χωρίς γνώση. Η ναρκισσιστική διαταραχή (που της το "φόρτωσαν", ό,τι κι αν σημαίνει αυτό), δεν μπορεί να θεμελιώσει ούτε το 34, ούτε το 36 του ΠΚ (βλέπεις; αυτό είναι γνώση, όχι αυθαίρετη άποψη). Συνεπώς αυτό που έφτιαξες στο μυαλό σου, καταρρέει. Για να το κάνω πενηνταράκια, όχι, δεν αθωωθεί, όχι , δεν θα πέσει στα μαλακά λόγω "ναρκισσιστικής διαταραχής".

Όπως και να έχει όλοι ξέρουμε ότι οι γυναίκες απολαμβάνουν μια ελαστικότητα στις ποινές.
Όχι, δεν το ξέρουμε. Δεν είναι κοινή γνώση. Ξεκινάς από λάθος αφετηρία. Και το να επιμένεις, δείχνει εμμονή και προκατάληψη.
Σε παραπέμπω επίσης στις παιδοφιλες που γίνεται γάργαρα η πράξη τους στα μέσα ενώ τους άνδρες τους γαμάνε.
Αν εννοείς την υπόθεση της Μαρκέλλας στη Θεσσαλονίκη, η δράστης είναι φυλακή και αν θυμάμαι καλά, για πάνω από 20 χρόνια. Επομένως, για ποια γαργάρα μιλάμε;

Ισότητα ξέρεις τι σημαίνει;

Ξέρω. Τόσο καλά μάλιστα που ξέρω ότι αυτό που εννοείς λέγεται ισονομία και όχι ισότητα.

Μην σε πιάνει ο εγωισμός. Είναι δείγμα ωριμότητας να λες "ωχ, σόρρυ, δεν το ήξερα. Για πες...", σε συνομιλητές που γνωρίζουν καλύτερα κάποιο θέμα. Σκέψου ότι στη ζωή, αν δεν μας διορθώνε κάποιος, θα ήμασταν ακόμα με γνώσεις νηπιαγωγείου.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.533
Like
1.680
Πόντοι
216
μολις ο πραγματοφνωμονας εβαλε στο εργο και ψυχικη διαταραχη χαθηκαν και τα ισοβια....μονο ενας μαγκας εισαγγελεας μπορει να ριξει σοβαρες ποινες...κι απο τετοιους δεν εχουμε
Πρώτον, ο εισαγγελέας δεν ρίχνει καμία ποινή, τα δικαστήρια τις ρίχνουν.
Δεύτερον, όχι, δεν χάθηκαν. Η ναρκισσιστική διαταραχή δεν μειώνει τη ποινή.

Τι σκατά έχετε πάθει μερικοί από χθες και λέτε ό,τι σας κατέβει; Ένα μέλος χθες (όπως είδα, ο Donald Duck που διαφωνούμε ακριβώς από πάνω), μας έλεγε για κρέατα και ποιο κομμάτι να πάρουμε και καθόμασταν και διαβάζαμε όλοι ευλαβικά για να ξεστραβωθούμε, γιατί προφανώς ξέρει παραπάνω. Εδώ τι έχει γίνει; Γιατί δηλητηριαζόμαστε από μόνοι μας με τα δικά μας αυθαίρετα συμπεράσματα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.715
Like
6.489
Πόντοι
2.356
Πρώτον, ο εισαγγελέας δεν ρίχνει καμία ποινή, τα δικαστήρια τις ρίχνουν.
Δεύτερον, όχι, δεν χάθηκαν. Η ναρκισσιστική διαταραχή δεν μειώνει τη ποινή.

Τι σκατά έχετε πάθει μερικοί από χθες και λέτε ό,τι σας κατέβει; Ένα μέλος χθες (όπως είδα, ο Donald Duck που διαφωνούμε ακριβώς από πάνω), μας έλεγε για κρέατα και ποιο κομμάτι να πάρουμε και καθόμασταν και διαβάζαμε όλοι ευλαβικά για να ξεστραβωθούμε, γιατί προφανώς ξέρει παραπάνω. Εδώ τι έχει γίνει; Γιατί δηλητηριαζόμαστε από μόνοι μας με τα δικά μας αυθαίρετα συμπεράσματα;
Μπας κι είναι χασάπης και όλα τα σφάζει, όλα τα μαχαιρώνει;
Κρεατικά, νομικά, κοινωνικά; :think:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
μολις ο πραγματοφνωμονας εβαλε στο εργο και ψυχικη διαταραχη χαθηκαν και τα ισοβια....μονο ενας μαγκας εισαγγελεας μπορει να ριξει σοβαρες ποινες...κι απο τετοιους δεν εχουμε
Πάλι καλά που κι αλλα μέλη αναγνωρίζουν την αλήθεια περί ελαστικότητας ποινών στις γυναίκες σε σχέση με τους ανδρες και ως σοβαρά/ανδροπρεπή που είναι καταθέτουν λάικ συνοδευόμενα από σοβαρά ποστ. Ακολούθως ρίχνουν κάνα πούτσο στα πουτανάκια κι αδιαφορούν για τις εκρήξεις μεμονωμένων καταστάσεων. :2funny:
Κι εγω έτσι πράττω. Μια κι έξω οι απαντήσεις.
Σιγά μην θολοποιησουμε την αλήθεια. Πάμε τώρα παρακάτω να γλεντήσουμε τις πατσαβούρες όπως προστάζει το νήμα. :rockon:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Προσέξτε πόσο μεθοδικά διαφημίζεται διαρκώς
η Παλαιοσπύρου με το οξύ που έφαγε στην μάπα από την βυζομπαλού φόνισσα. Από ότι έχουμε διαβάσει στα σόσιαλ, αποκαλούσαν βιζιτού την Παλαιοσπύρου πολλές γυναίκες (άνδρες ελάχιστοι ασχολήθηκαν) και γκαριζαν ότι κονομάει. Εσείς διαβάσατε κάτι άλλο δηλαδή; Σημαντική παρατήρηση εδώ η ανόθευτη γυναικεία κακιά της φόνισσας που δεν την εκτέλεσε (θα ήταν λάθος φυσικά) αλλά την άφησε σακατεμένη με οξύ. Ουδείς άνδρας θα το έκανε αυτό. Γάργαρα στο θέμα κι εδώ. Δεν έγινε ποτέ σχόλιο για κάτι τέτοιο. Απαιτουμε όμοια μεταχείριση και για τον Θύμιο (στην Ηλεία) με το παραμορφωμένο πρόσωπο για τον οποίο δεν μαθαίνουμε κανένα νέο. Προτείνω να του ανοίξουμε λογαριασμό και να του δίνουμε λεφτά. Αυτό από ότι βλέπω γράφεται για την Παλαιοσπύρου. Προς τι η διαφοροποίηση; Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Μου εστειλε ηχητικό τώρα ,ενώ είναι μακριά ,ότι φεύγει από το σπίτι των γονιών της γιατί ακούει περίεργους θορύβους και φοβάται

Νταξ μάλλον είμαι ναυάγιο γιατί ελκύω όλα τα ναυάγια
Καμία πρωτοτυπία. Προσωπικά είχα γνωρίσει τύπισσα που αντί να κοιτά την κόρη της που ήταν μωρό, τάιζε γατοοσκυλα που είχε μαζέψει σπίτι και το έπαιζε κάποια. :2funny:
Στην αρχή παριστανε την ήσυχη. Της είπα στα ίσα αν δεν έχει κανέναν στην γη, να την πάω για εγκλεισμό να τελειώνουμε. Με εβριζε αλλά εγώ στ αρχιδια μου. Εψαχνε να βρει χορηγό κτηνιάτρων και ξαπλα. Μην ασχολείσαι καν. Τραβάς μια γραμμή, χέσιμο, ξεμπροστιασμα και προχωράς. Μην χαρίζεσαι. Απαξίωση κατευθείαν και φεύγεις. Αν βρεις καμία νορμαλ, τότε να ασχοληθείς. Κοιτάμε να περάσουμε καλά και καλύτερα όχι να βάλουμε έννοιες στο κεφάλι μας με το κάθε ναυάγιο. Στο Σύνταγμα δεν υπάρχει νόμος περί αναγκαστικής βοήθειας σε κανέναν
ή καμιά. Ούτε καν υποχρεωνομαστε να ακούσουμε την περίπτωση τους. Ρίξε μαύρο και να πάει να γαμηθεί. :rockon:
 

Aristippos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2011
Μηνύματα
381
Like
420
Πόντοι
21
Με 200 μάρτυρες και τον Αλέξη να κάνει τα δικά του, σύμφωνα με την εμπεριστατωμένη άποψή σου θα μπορούσε να πάει πιο γρήγορα. Ναι, θα μπορούσε, όχι τόσο πολύ όσο φαντάζεσαι. Εκτός αν θεωρείς ότι μια τόσο δυσαπόδεικτη υπόθεση μπορεί να γίνει σε μια βδομάδα ξέρω γω.


Προσπαθείς να μου πεις τη γνώμη σου, όχι ένα γεγονός. Δεν ξέρω γιατί δυσκολεύεσαι να κατανοήσεις τη διαφορά.


Ναι, αυτό που είπα δεν το στηριζω σε δεδομένα, αντίθετα θεώρησα ότι είναι κοινή άποψη. Αν θεωρείς ότι δεν ισχύει, τότε δεν είναι κοινή άποψη, οπότε πάσο.


Πρώτον, αυτό είναι whataboutism. Δεύτερον, τίποτα δεν σημαίνει ποινικά, όπως επίσης αυθαιρέτως υποστηρίζεις. Πάλι έχεις διαμορφώσει άποψη, χωρίς γνώση. Η ναρκισσιστική διαταραχή (που της το "φόρτωσαν", ό,τι κι αν σημαίνει αυτό), δεν μπορεί να θεμελιώσει ούτε το 34, ούτε το 36 του ΠΚ (βλέπεις; αυτό είναι γνώση, όχι αυθαίρετη άποψη). Συνεπώς αυτό που έφτιαξες στο μυαλό σου, καταρρέει. Για να το κάνω πενηνταράκια, όχι, δεν αθωωθεί, όχι , δεν θα πέσει στα μαλακά λόγω "ναρκισσιστικής διαταραχής".


Όχι, δεν το ξέρουμε. Δεν είναι κοινή γνώση. Ξεκινάς από λάθος αφετηρία. Και το να επιμένεις, δείχνει εμμονή και προκατάληψη.

Αν εννοείς την υπόθεση της Μαρκέλλας στη Θεσσαλονίκη, η δράστης είναι φυλακή και αν θυμάμαι καλά, για πάνω από 20 χρόνια. Επομένως, για ποια γαργάρα μιλάμε;



Ξέρω. Τόσο καλά μάλιστα που ξέρω ότι αυτό που εννοείς λέγεται ισονομία και όχι ισότητα.

Μην σε πιάνει ο εγωισμός. Είναι δείγμα ωριμότητας να λες "ωχ, σόρρυ, δεν το ήξερα. Για πες...", σε συνομιλητές που γνωρίζουν καλύτερα κάποιο θέμα. Σκέψου ότι στη ζωή, αν δεν μας διορθώνε κάποιος, θα ήμασταν ακόμα με γνώσεις νηπιαγωγείου.
Ρε φιλε πας να κανεις κουβέντα με κάποιον που σε κάνει να καταλάβεις ότι ο Γκαστονε δεν ήταν τυχερός ο άλλος ήταν ναυαγιο.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Δώστε τέλος στην σαπίλα του γυναικοκεντρισμου. Ακολουθηστε την μέθοδό μου και θα βγειτε κερδισμένοι. Μην περιμένετε θαύματα παρά μόνο βολεμα. Μετά από καμιά 25αρια άκυρα όπως είχα γράψει κι από όσες μου άρεσαν (απαραίτητο αυτό) γάμησα. Ήταν καλα γαμήσια και μάλιστα αναμενόμενα καλα μιας που η γυναίκα που γαμιέται χωρίς λεφτά, γαμιέται πάντα καλύτερα κι ακόμα κι αν δεν είναι μαστόρισσα είναι πολύ δεκτική. Το ότι θα ναυαγήσει η κατάσταση, είναι επίσης αναμενόμενο βάση γυναικοκεντρισμού αλλά και τι μ'αυτο; Θα έχετε γαμήσει αρκετες φορές ποιοτικά με άφθονο χρόνο και κυρίως αυθεντικά. Μόλις σας ζαλίσουν τ αρχίδια τις στέλνετε επί τόπου. Τώρα μόλις τα μουνια γυρίσουν πάλι στην γαμο-Αθηνα και βγουν παγανιά να βρουν χορηγους θα φάω πόσα; 20;30;40 άκυρα; Τσουπ πάλι θα βρω κάποια και πάει λέγοντας. Ααααααααν βρεθεί καμία νορμάλ που θα προσφέρει (πάγιο) βλέπουμε. Τέλος, αν σας λένε παπαριές, να τις κολλάτε στον τοίχο με έμμεση σφαλιάρα τύπου: "ρε μωρό δεν περνάω και τόσο καλά με τις πουτάνες διότι κάνουν δουλειά άρα αγγαρεία και δεν το ευχαριστιεμαι πολύ. Θα με ανταμείψεις για την ειλικρίνεια μου;" :2funny: Μόλις τους το πείτε αυτό, τις έχετε κάνει μπουρδέλο τελείως. Κοιτάξτε πόσο όμορφα αλλά και χονδρόπετσα το πλασάρετε.
Αφήστε τες να σας βρίζουν
ή να σκούζουν. Παραμείνετε ψύχραιμοι να τρελλαθουν.
:rockon:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Έχετε κι εσείς βαρεθεί να ακούτε μαλακίες περί του ότι ψάχνουν αγάπη, συντροφικότητα, αλήθεια κτλ; Έχετε βαρεθεί να κολλούν
τα πόδια σας στην γλίτσα των λευκών ιπποτών που τις υποστηρίζουν για να τριπλάρουν την άδεια ζωή τους με την ελπίδα να βρουν αγκαλίτσα και φίκι φίκι; Έχετε βαρεθεί να λέτε ξανά και ξανά ποσο καλύτερα ήταν τα πράγματα προ ετών και πόσο πια χειροτέρεψαν; Έχετε βαρεθεί να μην καταλαβαίνετε πως γίνεται ενώ είστε οι ίδιοι άνθρωποι χωρίς τραγικές αλλαγές ηλικίας, εμφάνισης, συνηθειών κτλ να έχει πενταπλασιαστεί η δυσκολία να γαμήσετε; Έχετε κατανοήσει ότι πλέον μόνο για γαμήσι είναι κι έξω από την πόρτα; Έχετε αηδιάσει να βλέπετε απογοητευμένους φίλους σας να πληρώνουν διαρκώς επειδή παντρεύτηκαν κι η άλλη ξύνει το μουνί της;
Τι περιμένετε; κοιτάξτε να βιλευτειτε. Λύση δεν θα υπάρξει ποτέ. :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom