Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

Homeworker

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2023
Μηνύματα
178
Like
989
Πόντοι
81
Κάθε πρωί πάω το παιδί σχολείο και 8μιση με 9 αράζω σε ένα καφέ με 2-3 σταντάκια, πίνω καφέ και μετά ξεκινάω για δουλειά. Απέναντι απο το καφέ γνωστή εταιρεία με πολλά μουνάκια, διαφόρων ηλικιών. Έρχονται παίρνουν τον καφέ τους κάνουν ένα δυό τσιγάρα και μπαίνουν. Παρατηρώντας επι αρκετό καιρό τώρα, και έχοντας μιλήσει στις 9 απο τις 10 αυτές κορασίδες, λόγω του οτι έχω και τον σκύλο μαζί ο οποίος είναι όμορφος, έχω να πώ τα εξής:

1. Οι πιο ωραίες γκόμενες είναι αυτές οι οποίες είναι εμφανές οτι θέλουν να μιλήσουν, να κοινωνικοποιηθούν να φλερτάρουν ενδεχομένως με τους συναδέλφους τους οι οποίοι κάνουν το λάθος που κάνουμε οι 9 στους 10. Ασχολούμαστε με τις λιγότερο όμορφες γιατί θεωρούμε οτί εκεί μας παίρνει ενώ στις πιό όμορφες δεν μας παίρνει. Τελικά βλέπω τις ωραίες να φεύγουν για δουλειά μόνες και τα μπάζα να έχουν 2-3 μαζί να τους συνοδεύουν.

2. Παρατηρώ το άγχος στις κινήσεις που έχουν πολλοί απο εμάς κι έναν προκαθορισμένο τρόπο επικοινωνίας μεταξύ τους. Εγώ όντας σε άλλη συνθήκη, είμαι άνετος γιατί είμαι εντελώς σε άλλο mood, το εκπέμπω, ξέρω οτι δεν θα γαμήσω απο εκεί, δεν είμαι σε φάση που θα πάρω ένα καλημέρα τι κάνετε, τι κούκλος ο σκύλος σας να το προσπαθήσω να το φτάσω στο γαμήσι. Ξέρω πολλοί θα το έκαναν, εγώ πλέον δεν έχω την όρεξη και τα κουράγια. Κάνουμε όλοι όμως το ίδιο λάθος και μας παρασέρνει η συνθήκη στην οποία βρισκόμαστε. Οι τύποι εκεί είναι όλοι συνάδελφοι που θα βρεθούν μαζί για δουλειά και θα προσπαθήσουν να γαμήσουν την συνάδελφο απο τα social. Για να αποφύγουν και την έκθεση του εαυτού τους, κρυβόμενοι πίσω απο το απρόσωπο μύνημα στο viber π.χ. Τι θέλω να πώ; Όταν βλέπουμε τέτοιες συνθήκες πρέπει να χαλαρώνουμε, να είμαστε άνετοι και να μην μας παρασέρνει ο ανταγωνισμός και η ανασφάλεια των πολλών επίδοξων επιβητόρων δίπλα μας. Θυμάστε τον jamesbond που ήταν το ίδιο άνετος να πιεί το ποτό του με τις πυτζάμες και με το σμόκιν; κάτι τέτοιο. Κοινώς γράψτε τις στα παπάρια σας και να είστε οι εαυτοί σας. Το κάνω; κάποιες φορές ναι κάποιες όχι. Σίγουρα όποτε είμαι άνετος όμως σε καλό μου βγαίνει.

3. Και τελευταίο, επειδή ειπώθηκε το θέμα του αν γύριζα πίσω το χρόνο τι θα άλλαζα, αυτό που θα έκανα ήταν αυτό που μου έλεγε ένας σοφός γέροντας, ψιλοαλκοολικός αλλά μεγάλος μπήχτης (παρότι και λίγο κουτσός): Να κοιτάς πάντα την ομορφότερη γυναίκα απ' όλες κι αυτήν να κυνηγάς.. Αυτό θα σε κάνει καλλίτερο για την επόμενη φορά.

Και σε συνθήκες πίεσης λόγω συνθηκών ζωής και έλλειψης φρέσκου μουνιού, δεν γινόμαστε μαλάκες. Τα εκδιδόμενα κορίτσια εκεί είναι. Κάνουμε ένα δώρο στον εαυτό σας, έστω μια φορά τον μήνα. Το λες και ψυχοθεραπεία.
 

Bratan2022

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2022
Μηνύματα
278
Like
883
Πόντοι
81
Ακριβώς. Τόσες εκεί έξω δεν ξέρουν ούτε τα βασικά να κάνουν για να κρατήσουν ένα σπίτι και το παίζουν και κάποιες. Αν τους πεις και τίποτα θα σου απαντήσουν με περήφανα ότι είναι φεμινίστριες και δεν κάνουν δουλειές του σπιτιού.
Τον πούλο άμα είναι φεμινίστριες και δεν κάνουν δουλειές του σπιτιού. Δεν είπα αμέ να είναι δούλες αλλά να έχουν την έννοια του τι θα φάει αύριο η οικογένεια και να ασχολούνται με το σπίτι και βέβαια με τη βοήθεια του άντρα αφού πλέον έχουν αλλάξει οι εποχές και οι περισσότερες δουλεύουν. Όχι όμως σαν ενός φίλου που ξέρω που παίρνουν τηλέφωνο απτη δουλειά 12 η ώρα και λένε στον άντρα τους δε μαγειρεύεις τίποτα τι θα φάνε τα παιδιά και παράλληλα αφιερώνουν το χρόνο τους κάνοντας διαδικτυακές συνεδρίες στο you tube επί πληρωμή πώς να γίνεις influencer και life coacher. Οι γυναίκες αυτές ζουν εκτός πραγματικότητας και απλά παντρεύονται και κάνουν παιδιά για να δουν πως είναι και για να πάρουν τη χαρά του να γίνεις μάνα (χωρίς όμως τις δυσκολίες που αυτό εμπεριέχει) και αφήνουν τα παιδιά στον άντρα και στη μάνα τους στην ουσία να τα μεγαλώσουν. Γι'αυτό προσέξτε όσοι είστε ανύπαντροι μια γυναίκα πριν την παντρευτείτε να επιβεβαιώσετε ότι είναι για σπίτι, το έχει, όπως και για να αναθρέψει παιδιά. Μην την πατήσετε όπως την πατάνε πολλοί που δε βλέπουν τα σημάδια, όσο κραυγαλέα και να είναι, είτε επειδή είναι φουλ ερωτευμένοι είτε επειδή τους κάνει απίστευτο γαμησι. Αυτά έρχονται σε δεύτερη μοίρα όταν καλείσαι στα πλαίσια της οικογένειας να παλεύεις κάθε μέρα και να προσπαθείς και να συμμετεχεις
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.126
Κριτικές
63
Like
46.121
Πόντοι
9.297
Το εξοργιστικό είναι ότι και γυναίκες που δεν θα τις έλεγες καριερίστριες ή μεγαλοαστές δεν έχουν καμία διάθεση να υιοθετήσουν μια πιο παραδοσιακή συμπεριφορά. Άντε λες αν η άλλη έχει φιλοδοξίες ή μεγάλη περιουσία πάει στο διάολο ας πάρει οικιακή βοηθό ή ας τα κάνει και ο άντρας κάποια πράγματα στο σπίτι. Αλλά πλεόν και οι άεργες ή χαμηλόμισθες στο παίζουν δήθεν φεμισνίστριες και το μόνο που τις νοιάζει είναι η καλοπέραση που εννοείται θα πρέπει να τους την προσφέρει ο επίδοξος γκόμενός τους.
Να μου το παίζει μεγαλοαστη και μακρυά από κουζίνα μια σε υψηλόβαθμο διοικητικό πόστο εταιρείας να το καταλάβω...
Να λειτουργει έτσι μια που αν μη τι άλλο έχει χρόνο να κάνει κάνα φαγητό και να ρίξει ένα σφουγγάρισμα όταν χρειαστεί αλλά αντιθέτως να μην ασχολείται λες και είναι της οικογένειας Ωνάση;Βρε ουουουουουστττττττττ!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.126
Κριτικές
63
Like
46.121
Πόντοι
9.297
Τι καριεριστρες ρε μαν, και αυτο μια ηλιθια μοδα ειναι που ξεκινησε απο την αμερικη! Το ποσοστα που μια γυναικα κανει κατι μονη της και το εξελισει ειναι μηδαμινο. Η γυναικα δεν ειναι φτιαγμενη γιαυτα!

Οποια γυναικα φενεται οτι εχει δημιουργισει κατι, ειναι ειτε απο τον αντρα της ειτε απο χορηγο..
Καριεριστρια μπορεί να είναι μια μόνιμη στο Δημόσιο...
ιδίως αν είναι ένστολη...δεν μιλάμε απαραίτητα για μεγαλοστελεχη πολυεθνικων με μισθό κάνα δεκαχιλιαρο € τον μήνα.
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.538
Like
11.719
Πόντοι
3.506

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.002
Like
1.020
Πόντοι
96
Κάθε πρωί πάω το παιδί σχολείο και 8μιση με 9 αράζω σε ένα καφέ με 2-3 σταντάκια, πίνω καφέ και μετά ξεκινάω για δουλειά. Απέναντι απο το καφέ γνωστή εταιρεία με πολλά μουνάκια, διαφόρων ηλικιών. Έρχονται παίρνουν τον καφέ τους κάνουν ένα δυό τσιγάρα και μπαίνουν. Παρατηρώντας επι αρκετό καιρό τώρα, και έχοντας μιλήσει στις 9 απο τις 10 αυτές κορασίδες, λόγω του οτι έχω και τον σκύλο μαζί ο οποίος είναι όμορφος, έχω να πώ τα εξής:

1. Οι πιο ωραίες γκόμενες είναι αυτές οι οποίες είναι εμφανές οτι θέλουν να μιλήσουν, να κοινωνικοποιηθούν να φλερτάρουν ενδεχομένως με τους συναδέλφους τους οι οποίοι κάνουν το λάθος που κάνουμε οι 9 στους 10. Ασχολούμαστε με τις λιγότερο όμορφες γιατί θεωρούμε οτί εκεί μας παίρνει ενώ στις πιό όμορφες δεν μας παίρνει. Τελικά βλέπω τις ωραίες να φεύγουν για δουλειά μόνες και τα μπάζα να έχουν 2-3 μαζί να τους συνοδεύουν.

2. Παρατηρώ το άγχος στις κινήσεις που έχουν πολλοί απο εμάς κι έναν προκαθορισμένο τρόπο επικοινωνίας μεταξύ τους. Εγώ όντας σε άλλη συνθήκη, είμαι άνετος γιατί είμαι εντελώς σε άλλο mood, το εκπέμπω, ξέρω οτι δεν θα γαμήσω απο εκεί, δεν είμαι σε φάση που θα πάρω ένα καλημέρα τι κάνετε, τι κούκλος ο σκύλος σας να το προσπαθήσω να το φτάσω στο γαμήσι. Ξέρω πολλοί θα το έκαναν, εγώ πλέον δεν έχω την όρεξη και τα κουράγια. Κάνουμε όλοι όμως το ίδιο λάθος και μας παρασέρνει η συνθήκη στην οποία βρισκόμαστε. Οι τύποι εκεί είναι όλοι συνάδελφοι που θα βρεθούν μαζί για δουλειά και θα προσπαθήσουν να γαμήσουν την συνάδελφο απο τα social. Για να αποφύγουν και την έκθεση του εαυτού τους, κρυβόμενοι πίσω απο το απρόσωπο μύνημα στο viber π.χ. Τι θέλω να πώ; Όταν βλέπουμε τέτοιες συνθήκες πρέπει να χαλαρώνουμε, να είμαστε άνετοι και να μην μας παρασέρνει ο ανταγωνισμός και η ανασφάλεια των πολλών επίδοξων επιβητόρων δίπλα μας. Θυμάστε τον jamesbond που ήταν το ίδιο άνετος να πιεί το ποτό του με τις πυτζάμες και με το σμόκιν; κάτι τέτοιο. Κοινώς γράψτε τις στα παπάρια σας και να είστε οι εαυτοί σας. Το κάνω; κάποιες φορές ναι κάποιες όχι. Σίγουρα όποτε είμαι άνετος όμως σε καλό μου βγαίνει.

3. Και τελευταίο, επειδή ειπώθηκε το θέμα του αν γύριζα πίσω το χρόνο τι θα άλλαζα, αυτό που θα έκανα ήταν αυτό που μου έλεγε ένας σοφός γέροντας, ψιλοαλκοολικός αλλά μεγάλος μπήχτης (παρότι και λίγο κουτσός): Να κοιτάς πάντα την ομορφότερη γυναίκα απ' όλες κι αυτήν να κυνηγάς.. Αυτό θα σε κάνει καλλίτερο για την επόμενη φορά.

Και σε συνθήκες πίεσης λόγω συνθηκών ζωής και έλλειψης φρέσκου μουνιού, δεν γινόμαστε μαλάκες. Τα εκδιδόμενα κορίτσια εκεί είναι. Κάνουμε ένα δώρο στον εαυτό σας, έστω μια φορά τον μήνα. Το λες και ψυχοθεραπεία.
Το βρήκαμε αυτό φτάιει Τύπε, ότι οι όμορφες δεν έχουν γκομενους και δεν τρώνε πεσίματα, πουλιά στον αέρα πιανεις
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.002
Like
1.020
Πόντοι
96
Ομως εξασφαλίση με ανεξαρτησία δεν πάνε μαζί, θα δεχτώ πως είναι κάπως αυτόνομες! Ε αν δεν προσκυνουσαμε τόσο πολύ το μουνι, μια χαρά νερό στο κρασί τους θα έβαζαν κι αυτές...λίγη εγκράτεια θέλει από την μεριά μας!
Τύπε σατανιστής είσαι? Μέχρι γκόμενες που γουστάρουν τέτοια, είναι καη ιδέα να πουλάς μυστικισμό στις ελλεινιδες η φοβουντε
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
ΑΝΤ1 εκπομπη Παπαδακη
Αλεξανδρα Χατζηγεωργιου, δημοσιογραφος απο Θεσσαλονικη
<Στη Θεσαλλονικη υπαρχουν 125 χιλιαδες γυναικες περισσοτερες απο τους αντρες.
Το βραδυ στα Καφε της πολης βλεπω ολο γυναικες μαζι να βγαινουν, χωρις να συνοδευονται απο αντρα.>

Τα εχει πει κι ο Δασκαλος ο Σαντ Μαν.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.038
Like
18.427
Πόντοι
3.656
Οι ελληνιδες γενικά είναι κλειστές γκόμενες δεν ανοίγονται και σνομπάρουν εύκολα.
Πιο εύκολο γίνεται μέσα απο κύκλο μεσω γνωστού η φάση, εκει τους φεύγει η καχυποψία έστω.
Όμως ο λόγος που η Ελληνίδα έχει γίνει έτσι οφείλεται στα μμε και στα σοσιαλ.
Δεκαετία του 90 ... που δεν ήξεραν τι είναι το ίντερνετ .... γιατί ήταν τα ίδια σκατά και χειρότερα ;;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.126
Κριτικές
63
Like
46.121
Πόντοι
9.297
ΑΝΤ1 εκπομπη Παπαδακη
Αλεξανδρα Χατζηγεωργιου, δημοσιογραφος απο Θεσσαλονικη
<Στη Θεσαλλονικη υπαρχουν 125 χιλιαδες γυναικες περισσοτερες απο τους αντρες.
Το βραδυ στα Καφε της πολης βλεπω ολο γυναικες μαζι να βγαινουν, χωρις να συνοδευονται απο αντρα.>

Τα εχει πει κι ο Δασκαλος ο Σαντ Μαν.
Μαλακες τα τίναξε π Γεωργίου ,αγνοείται ο @Sub-Zero ,μας αποχαιρέτισε και ο Φλωρινιωτης...πολλές απώλειες μαζεμένες...δεν αντέχεται αυτό!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.126
Κριτικές
63
Like
46.121
Πόντοι
9.297
Δεκαετία του 90 ... που δεν ήξεραν τι είναι το ίντερνετ .... γιατί ήταν τα ίδια σκατά και χειρότερα ;;
Τότε οι γονείς είχαν πιο περιορισμένα τα κορίτσια...τώρα οι γονείς είναι ανύπαρκτοι και τα παιδιά μεγαλώνουν με το κινητό.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Μαλακες τα τίναξε π Γεωργίου ,αγνοείται ο @Sub-Zero ,μας αποχαιρέτισε και ο Φλωρινιωτης...πολλές απώλειες μαζεμένες...δεν αντέχεται αυτό!

Τυπε εντωμεταξυ ο Σαντ στο βασικο του προφιλ, αυτο που τον εκανε διασημο, ειχε αβαταρ τον Γεωργιου. Δε μπορει να ειναι συμπτωση...

1686084660634.png
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.002
Like
1.020
Πόντοι
96
Μαλακες τα τίναξε π Γεωργίου ,αγνοείται ο @Sub-Zero ,μας αποχαιρέτισε και ο Φλωρινιωτης...πολλές απώλειες μαζεμένες...δεν αντέχεται αυτό!
Ο σαμπ τι έγινε λες να έπαθε καμία καρδιά από το ανχος που δε βρίσκει γκόμενά?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεκαετία του 90 ... που δεν ήξεραν τι είναι το ίντερνετ .... γιατί ήταν τα ίδια σκατά και χειρότερα ;;
Τότε άμα μιλούσες στο δρόμο δεν έβρισκες γκόμενά? Εγώ νομιζα ηταν πολύ πιο εύκολα τοτε
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.038
Like
18.427
Πόντοι
3.656
Τότε οι γονείς είχαν πιο περιορισμένα τα κορίτσια...τώρα οι γονείς είναι ανύπαρκτοι και τα παιδιά μεγαλώνουν με το κινητό.


Μέχρι χαράματα γύριζαν στα μπούζιος , πρίβιλετζ και γούϊλντ ρόουζ .... θα μας τις βγάλεις ότι πέφταν για ύπνο νωρίς ......
Τώρα δεν έχει τις δυνατότητες για ξενύχτι που είχε τότε.

Και φυσικά τότε, γύριζαν μόνες, αν δεν είχαν βγει με γκόμενο από σχολη/γειτονιά/προξενιό από κολλητές.


Όσα σκατά και αν βρεις στη σημερινή , τότε ήταν Χ 1000.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τότε άμα μιλούσες στο δρόμο δεν έβρισκες γκόμενά? Εγώ νομιζα ηταν πολύ πιο εύκολα τοτε
Ένα αρχίδι τσίμπαγες στο δρόμο .
Τότε καταρχήν είχε πολλές παρθένες στα 18-20-22.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.126
Κριτικές
63
Like
46.121
Πόντοι
9.297
Μέχρι χαράματα γύριζαν στα μπούζιος , πρίβιλετζ και γούϊλντ ρόουζ .... θα μας τις βγάλεις ότι πέφταν για ύπνο νωρίς ......
Τώρα δεν έχει τις δυνατότητες για ξενύχτι που είχε τότε.

Και φυσικά τότε, γύριζαν μόνες, αν δεν είχαν βγει με γκόμενο από σχολη/γειτονιά/προξενιό από κολλητές.


Όσα σκατά και αν βρεις στη σημερινή , τότε ήταν Χ 1000.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ένα αρχίδι τσίμπαγες στο δρόμο .
Τότε καταρχήν είχε πολλές παρθένες στα 18-20-22.
Δεν μιλάω για την life style χαβούζα της Αθήνας...εκεί μέσα ισχύει αυτό που λες.Μιλαω για περιφέρεια εγώ.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.953
Κριτικές
5
Like
8.112
Πόντοι
2.306
Πολύ σωστά αναφέρεστε στο λάιφ στάιλ στα τελευταία ποστ. Αυτό καθόρισε τη στάση ζωής των Ελληνίδων (και πολλών Ελλήνων) τα τελευταία 35 χρόνια. Και η κύρια επιταγή του λάιφ στάιλ ήταν : "να περνάμε καλά και να μην υπολογίζουμε τίποτα".
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom