Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 20 άτομα (1 μέλη και 19 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.955

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.215
Κριτικές
18
Like
20.006
Πόντοι
4.546
Στο κοσμο σου πως θα βρούμε λεφτά βρε έξυπνε, θα πούμε στο αφεντικό να μας τριπλασιάσει το μισθό η μήπως είσαι και εσύ με τη νέα Δημοκρατία, να μας τσαμπουκάς για ρεκόρ ανάπτυξης στο ελλαντα
Δεν θα σου πω εγώ τι να κάνεις εσύ, δεν σε ξέρω, αυτό θα το βρεις ΕΣΥ, μόνος σου.

Αν περιμένεις τι κάνουν και τι θα πουν τα κόμματα, οι θεοί, φίλοι και γνωστοί, μάλλον ξανασκέψου την γενικότερη θεώρηση σου.
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
276
Like
288
Πόντοι
21
μπορεί να θεωρούμε όλους τους ανθρώπους ίσους μεταξύ τους αλλά δεν έχουν την ίδια αξία !!! Μπορεί να θεωρούν ότι ζουν επειδή αναπνέουν.Άλλοι θεωρούν ότι ζουν μόνο αν έχουν λεφτά στη τσέπη αυτοκινητο καλό (τα σαράβαλα δείχνουν ανθρώπους χαμηλής στάθμης) και για να το χοντρύνω κι άλλο..όπως λέει κι ένας φίλος...για να είσαι φτωχός στη τσέπη..πολύ πιθανόν και να μην στροφάρεις ...οπότε η τσέπη είναι συχνά ανάλογη του μυαλού !!!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Μιλαω για γάμο πάντα, έτσι; Γιατι βίζιτες όσο ζούμε θα γαμαμε, και οσο έχουμε καλή λειτουργία.

Για γάμο λοιπόν, θέλεις κάποιο χρόνο γνωριμίας και κάποια ΓΟΝΙΜΑ χρόνια να έχει μπροστά της η γυναίκα. Άρα, όχι μεγαλύτερη απο 30-κατι, μετά βιάζεται και αυτή, πράγματα στραβωνουν στην κύηση και χίλια δύο.
Σε αυτες τις ηλικιες δεν καθεσαι να χανεις χρονο με μαλακιες, παιζεις τακτικη μπαλιες-κοφτες και γρηγορες.
Βασικα αν η γυναικα ειναι μετα τα 35 και εσυ εχεις σκοπο να κανεις παιδια, πρωτα γκαστρωνεις και μετα παντρευεσαι.
Και καλο ειναι να της το ξεκαθαρισεις απο νωρις. Αμα δεις οτι η αλλη το παει τακτικη λουλουδακια, να γνωριστουμε καλυτερα, να μεινουμε λιγο καιρο μαζι, να σε γνωρισω στους δικους μου, να λογοδοθουμε, να αρραβωνιαστουμε, να παντρευτουμε και μετα να πεταξουμε την καποτα, ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι...
Βασικα καλο ειναι να ξεκινησεις να της μιλας για παιδια, απο το δευτερο ραντεβου. Και αμα δεις οτι η αλλη αλλαζει συζητηση και μιλαει για βιβλια, κομματα, μουσικη, ταξιδια, μαγειρικη, ταινιες, γυμναστηρια, χορους, κλπ την κανεις με ελαφρα πηδηματακια.
Καποιες δυτικες απλως δεν εχουν τα παιδια ως πρωτο θεμα στο μυαλο τους, οποτε την να την κανεις μια τετοια γυναικα μετα τα 35; Η γιαγια της εντωμεταξυ στην ηλικια της ειχε τουλαχιστον 6 παιδια
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
2.038
Like
6.571
Πόντοι
1.056
Γνώμη μου, μια διαφορά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 χρόνια, ιδανικά, σίγουρα 15 χρονιά, για μια υγιή, μακρόχρονη και επιτυχημένη σχέση - γάμο.

Τώρα, τι θέλουν οι καριολιτσες στα παπαρια μας, τι θέλουμε εμείς είναι το ζητούμενο.
:hi:
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.451
Κριτικές
11
Like
4.773
Πόντοι
746
Ε πάρτε και μια ελληνίδα, έτσι όπως δηλώνει


που ντρέπεται κιόλας...
Τα €πιδόματα για τις μονογονεϊκές οικογένειες πάνε υπέρ μπολιάσματος.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.215
Κριτικές
18
Like
20.006
Πόντοι
4.546
Σε αυτες τις ηλικιες δεν καθεσαι να χανεις χρονο με μαλακιες, παιζεις τακτικη μπαλιες-κοφτες και γρηγορες.
Βασικα αν η γυναικα ειναι μετα τα 35 και εσυ εχεις σκοπο να κανεις παιδια, πρωτα γκαστρωνεις και μετα παντρευεσαι.
Και καλο ειναι να της το ξεκαθαρισεις απο νωρις. Αμα δεις οτι η αλλη το παει τακτικη λουλουδακια, να γνωριστουμε καλυτερα, να μεινουμε λιγο καιρο μαζι, να σε γνωρισω στους δικους μου, να λογοδοθουμε, να αρραβωνιαστουμε, να παντρευτουμε και μετα να πεταξουμε την καποτα, ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι...
Βασικα καλο ειναι να ξεκινησεις να της μιλας για παιδια, απο το δευτερο ραντεβου. Και αμα δεις οτι η αλλη αλλαζει συζητηση και μιλαει για βιβλια, κομματα, μουσικη, ταξιδια, μαγειρικη, ταινιες, γυμναστηρια, χορους, κλπ την κανεις με ελαφρα πηδηματακια.
Καποιες δυτικες απλως δεν εχουν τα παιδια ως πρωτο θεμα στο μυαλο τους, οποτε την να την κανεις μια τετοια γυναικα μετα τα 35; Η γιαγια της εντωμεταξυ στην ηλικια της ειχε τουλαχιστον 6 παιδια
Ακριβώς αυτό εννοώ. Για εμένα, γάμος = ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. Αλλιώς, να παντρευτώ για ποιόν λόγο;

Για αυτο και τσ όρια ηλικίας για την γυναίκα, όχι μεγαλύτερη από 30κατι.

Ίσως δύσκολο αυτό που ζητάω; πιθανότατα ναι, δεν αυταπατωμαι, αλλά αλλιώς μένω και μόνος μου, δεν θα σπιτωσω και θα χαρτζηλικωνω ελλεηνιδα που δεν αντιλαμβάνεται ποια ειναι η φύση και ο προορισμός της.
 

Studiakias99

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2023
Μηνύματα
505
Κριτικές
1
Like
494
Πόντοι
26
Τί εμπειρίες να έχει ο 40αρης που το μεγαλύτερο μέρος της ζωής του πιθανότατα θα έπαιρνε 500 ευρώ μισθό?
Που θα έπρεπε να αποταμιεύει 2 χρόνια για να πάρει μια φορά ένα call-girl?
Ναι αλλά όπως και να έχει έχει περισσότερες εμπειρίες από τον 20αρη
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Πάντως οι γυναίκες δεν σταματάνε να μας εκπλήσουν με την ανωμαλία που τις δέρνει

Δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναγράψει εδώ,αλλά θυμηθείτε απ'τα σχολικά σας χρόνια,το πιο χαζό και καθυστερημένο που ξέρατε,που όλοι τον πειράζαν,που ο σβέρκος του ήταν συνέχεια κόκκινος απ'τις φάπες που έτρωγε,που αν ποτέ σας έλεγαν ότι αυτός ο τύπος θα'χει γκόμενα...θα πέφτατε κάτω απ'τα γέλια

Γυρνούσα χθες το απόγευμα σπίτι μου και βλέπω ένα γκομενάκι καστανο,αδύνατο,με κωλαράκι κάτσε καλά,μαζί μ'έναν μπυρόκοιλο και με αραίωση.Γυρνάει αυτός τη φάτσα του σε μια φάση...και μένω μαλάκας.Ρε,ο 'τάδε' είναι;:new_shocked:

Δεν ξέρω τι να πω,λέμε λέμε λέμε,οι γκόμενες θέλουν το ένα,θέλουν το άλλο,βλέπεις ωραίους να είναι μπακούρια και να τους απορρίπτουν μπάζα, μετά βλέπεις κάτι τέτοια,και το μόνο που σου'ρχεται στο μυαλό είναι ο Σπύρος Παπαδόπουλος να λέει...τί έγινε ρε παιδια;
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Παρακολουθω τι λες στο νήμα φίλε σαπ ζερο και συμφωνώ σε πολλά που λες .Έχεις δίκιο φίλε μου και σε συμπαθω πολύ αυτό να ξέρεις .Θα στο ξαναπώ οι γυναίκες είναι παράξενες και δεν μπορείς να τις καταλάβεις .Μην στεναχωριέσαι .Και εγώ τα βλέπω αυτά που λες στο νήμα .Όσο πιο καλά φέρεσαι σε μια κοπέλα και γενικά σε ένα άνθρωπο το εκμεταλλεύεται .Και εγώ είμαι 44 χρόνων δεν έχω κοπέλα και πηγαίνω με ιεροδουλες .(δεν ξέρουν τι θέλουν ).Σε καταλαβαίνω (στις περισσότερες μετράει το συμφέρον και το χρήμα ).Στους απαράδεκτους το έλεγε αυτό ο Παπαδόπουλος (τρομερή σειρά ).
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Παρακολουθω τι λες στο νήμα φίλε σαπ ζερο και συμφωνώ σε πολλά που λες .Έχεις δίκιο φίλε μου και σε συμπαθω πολύ αυτό να ξέρεις .Θα στο ξαναπώ οι γυναίκες είναι παράξενες και δεν μπορείς να τις καταλάβεις .Μην στεναχωριέσαι .Και εγώ τα βλέπω αυτά που λες στο νήμα .Όσο πιο καλά φέρεσαι σε μια κοπέλα και γενικά σε ένα άνθρωπο το εκμεταλλεύεται .Και εγώ είμαι 44 χρόνων δεν έχω κοπέλα και πηγαίνω με ιεροδουλες .(δεν ξέρουν τι θέλουν ).Σε καταλαβαίνω (στις περισσότερες μετράει το συμφέρον και το χρήμα ).Στους απαράδεκτους το έλεγε αυτό ο Παπαδόπουλος (τρομερή σειρά ).

Δεν είναι αν στεναχωριέσαι ή όχι.Απλά αν κάποιος δεν έχει και επιλογές,όταν βρεθεί καμια γκόμενα να ενδιαφέρεται,λογικό είναι να πυρφορίζει σε μικρό ή μεγάλο βαθμό.Ειδικά αν περνάει και λούκι απο μοναξιά.Όλοι θέλουν αγκαλιές,όλοι θέλουν συντροφιά,κανεις δε θέλει να'ναι μόνος ή να γαμάει μόνο πουτάνες.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Δεν είναι αν στεναχωριέσαι ή όχι.Απλά αν κάποιος δεν έχει και επιλογές,όταν βρεθεί καμια γκόμενα να ενδιαφέρεται,λογικό είναι να πυρφορίζει σε μικρό ή μεγάλο βαθμό.Ειδικά αν περνάει και λούκι απο μοναξιά.Όλοι θέλουν αγκαλιές,όλοι θέλουν συντροφιά,κανεις δε θέλει να'ναι μόνος ή να γαμάει μόνο πουτάνες.
Ριξου σε Ταυλανδη τυπε, να δεις το φως το αληθινο :headbaning1:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Δεν είναι αν στεναχωριέσαι ή όχι.Απλά αν κάποιος δεν έχει και επιλογές,όταν βρεθεί καμια γκόμενα να ενδιαφέρεται,λογικό είναι να πυρφορίζει σε μικρό ή μεγάλο βαθμό.Ειδικά αν περνάει και λούκι απο μοναξιά.Όλοι θέλουν αγκαλιές,όλοι θέλουν συντροφιά,κανεις δε θέλει να'ναι μόνος ή να γαμάει μόνο πουτάνες.
Αν μπορουσες να γυρισεις πισω το χρονο σε ποια ηλικια θα γυρνουσες και τι θα αλλαζες απο αυτα που εκανες οταν ησουν σε εκεινη την ηλικια;
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Εξαρτάται την αναλογία εισοδημάτων/περιουσίας.

30άρα για να γουστάρει 40ρη , πρέπει ....


-ή να έχει 5πλάσια περιουσία από αυτή
-ή αυτή να μην έχει τίποτε από περιουσία και από εισόδημα να είναι μέχρι το βασικό βαριά
-ή αυτός να έχει 3πλάσιο εισόδημα από αυτή ... και κάποια περιουσία ...........

Αν είναι στα ίδια με αυτή ή λίγο παραπάνω .... είναι ανύπαρκτος ...........
αν θεωρήσουμε ότι ο άνδρας μέχρι τα 25 ειναι σχεδον έφηβο παιδί.... βγάλτε στη συνέχεια πόσο χρονών ειναι η φρεσκαδουρα...πότε είσαι ώριμος ...πότε έμπειρος και πότε μεγάλος!
Δλδ θες να μου πεις οτι μια 30αρα δεν θα κανει κατι σοβαρο με εναν 40αρη; Δεν το πιστευω.., ειδικα αν ειναι επιτυχημενος ο αντρας.., και δεν μιλαω για προικοθυρα, μιλαω για κανονικη , σωστη γυναικα που προφανως θελει ενα καλο μελλον για εκεινη και το παιδι της..

εδω να κανουμε μια υποσημειωση :

αλλο γαμος -αλλο σχεση-αλλο ξεπετες!:coffee::coffee:

α) ο telly εχει πεσει μεσα! μια τριτοξαδερφη μου businesswoman(βρηκε μαγαζι ετοιμο απο γονεις ,αλλα κατορθωσε να φτιαξει αλυσιδα που παει πολυ καλα Θεσσαλονικη και Αθηνα) παντρευτηκε τυπο 13 χρονια μεγαλυτερο σχετικα προσφατα,αυτη ηταν 29 και αυτος 42 με μεγάλη περιουσια.. οικογενειακώς! μιλαμε για τυπο σε ροζ συννεφακι,με πόλο μπλουζάκια,πράο,γενικα σταρχιδιστή, αλλα οχι κοπανο. φουλ καλοζωισμένος και απ οτι καταλαβα παιζουν πολλα εισοδηματα απο ακινητα ,χωρις να ξερω τη βασικη του απασχοληση(αν εχει δηλαδη). ξερω ομως οτι στανταρ ειναι απο δυνατό τζακι. λιγο πριν παντρευτει μια μακροχρονια σχεση του τελικα χωρισε,γνωρισε την ξα μου και εντος ενος χρονου παντρευτηκαν (εχοντας μεινει εγκυος η αλλη):jerking::jerking::jerking:

θεωρω απιθανο μεσα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα να δεθηκαν,σιγουρα ηταν μια κοινωνικη συμβαση με μπολικη λαμογιά μεσα,οι γονεις της δικης μου(επειδη γνωριζω καλα τη νοοτροπια τους) ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να μην σκάναραν τα οικονομικα του τυπου,γι αυτο εσπευσαν να επιταχυνθει το συνοικεσιο!αν συνυπολογισουμε το γεγονος πως και οι δυο ηταν σε οριακη ηλικια για γαμο(29 το γυναιο,42 ο ανηρ),το γλυκο ηρθε κι ...εδεσε! η ξα μου ψιλομπαζο,οχι τιποτα ιδιαιτερο εμφανισιακα,αλλα μεσα στη γυναικεια μοδα της περιποιησης-του social φεμινισμου-της χειραφετησης και λοιπών αρχιδιων,με καλα κονε στον κυκλο της γυναικειας επιχειρηματικοτητας.


β) o αντρας μεχρι να πεθανει ειναι εφηβος :dancing::dancing::dancing: αν και για μενα η καλυτερη περιοδος αρχιζει μετα τα 26 και οσο αντεξει


γ) ο 40αρης μια χαρα μπορει να χτυπαει οχι μονο μία ,αλλα δέκα 30αρες φιλε μου! απλως για γαμο δυσκολα κατα τη γνωμη μου θα παει το πραγμα,ουτε ο 40αρης νομιζω πως θα ηθελε να παντρευτει σημερα μια 30αρα:coffee: εξαιρουνται οι περιπτωσεις που ανεφερε ο telly. τα τελευταια χρονια με την απομυθοποιηση του γαμου ως θεσμου νομιζω πως οι μεγαλυτεροι αρκουνται στις ξεπετες με μικροτερες,οπως και το αντιστροφο. αρκετες μεγαλυτερες γαμιουνται πιο ευκολα απο μικροτερους(αν πεφτει και χαρτζιλικι,τοτε μιλαμε για το..ιδεατό!):tooth::tooth:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.215
Κριτικές
18
Like
20.006
Πόντοι
4.546

Ε καλά, μην βαράτε για τον σύνδεσμο: Ελλαδιστάν γίναμε με τους ΤσιπροκουλοΑνδρουλάκηδες και λοιπούς λαθρολάγνους, οπότε, από εκεί θα ενημερωνόμαστε στο μέλλον.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Αν μπορουσες να γυρισεις πισω το χρονο σε ποια ηλικια θα γυρνουσες και τι θα αλλαζες απο αυτα που εκανες οταν ησουν σε εκεινη την ηλικια;

Πολλά θα άλλαζα,αλλά δε θέλω να τα σκέφτομαι και να στεναχωριέμαι.

Σίγουρα θα δοκίμαζα για εξωτερικό,τουλάχιστον μέχρι τα 25.Ίσως η ζωή μου να'ταν διαφορετική τώρα,ίσως όχι,κανεις δεν ξέρει

Επίσης,κάποιες ευκαιρίες που είχα με γκόμενες αλλά τότε τις σνόμπαρα επειδή δεν μου άρεσαν ή επειδή με παρέσερνε...η ψωλοπαρέα

Σιγουρα πάντως πιο πολλά θα άλλαζα,παρά θα άφηνα τα ίδια
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.387
Like
3.705
Πόντοι
456
πολυ εμφαση στο οικονομικο (και οχι λανθασμενα θα πω) που δινει την εντυπωση οτι πριν τα μνημονια που εβρεχε χρημα το γκομενικο ζητημα ηταν κατα 95% λυμενο
 
Εγγρ.
21 Φεβ 2023
Μηνύματα
2.138
Κριτικές
16
Like
14.034
Πόντοι
3.246
Ε πάρτε και μια ελληνίδα, έτσι όπως δηλώνει


που ντρέπεται κιόλας...
Τα €πιδόματα για τις μονογονεϊκές οικογένειες πάνε υπέρ μπολιάσματος.
η βρομιάρα η Καμινέρο είναι αυτή;; που ζητούσε 500άρια και τώρα ξέπεσε στις τσάμπα τσόντες;;
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom