Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.024
Κριτικές
20
Like
27.092
Πόντοι
8.346
Συμφωνώ και εγώ στο ίδιο καζάνι βράζω. Αλλά πρέπει κάπου να δούμε και εμείς τι κάνουμε να βελτιώσουμε τη θέση μας.
Εγω προσωπικά δεν συμβιβαζομαι με μετριοτητες ουτε κυνηγαω την οποιαδήποτε όταν βλέπω ότι το μονο π καταφέρνω ειναι να μεγαλωνω το εγω της .
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.062
Πόντοι
11.956
Προσυπογράφω! Αν ωστόσο θέλεις απαραίτητα να κάνεις παιδί, επέλεξε μία που να πληροί τα κριτήριά σου και κάνε απλά παιδί μαζί της, ΧΩΡΙΣ ΓΑΜΟ! Το αναγνωρίζεις κατόπιν συμβολαιογραφικά και εκ του νόμου το παιδί επέχει θέση παιδιού γεννημένου σε γάμο.
Άρθρο 1484 ΑΚ: Σε περίπτωση αναγνώρισης, εκούσιας ή δικαστικής, αν ο νόμος δεν ορίζει διαφορετικά, το τέκνο έχει ως προς όλα θέση τέκνου γεννημένου σε γάμο απέναντι στους δύο γονείς και τους συγγενείς τους.
Η γυναίκα, ακόμη και να υποτροπιάσει, δεν θα μπορεί αυτή να σου αξιώσει κάτι για την ίδια. Θα μου πεις... θα μπορεί μέσω του παιδιού. ΝΑΙ, όμως το παιδί θα το πληρώνεις ούτως ή άλλως, από τη στιγμή που αποφάσισες να το κάνεις!
Υ.Γ. Και το βασικότερο, αφού τη γυναίκα δεν θα την έχεις παντρευτεί, δεν θα χρειαστεί να την χωρίσεις... :wink:
Ωραία αυτά που λες ....το κάνουν αυτό οι Ελληνίδες μην τρελαθουμε όλες τις νυφικό θέλουν στην εκκλησία...θα κάνει παιδί χωρίς επιβράβευση να ανέβει τα σκαλιά
 

pathfinder3

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2018
Μηνύματα
26
Κριτικές
1
Like
134
Πόντοι
0

Το δέχονται όμως? Η σου λένε τις μαλακιες ταχαμου για παρτυ δεξιώσεις νυφικά και πουτσες μπλε
Στο χέρι καθενός μας είναι αυτό για να το "καταφέρει"! Εγώ το κατάφερα... :grin::wink:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Βλεπω πολλοι την "πεφτουν" με κατηγορηματικο τροπο στον Σαντ μαν, και τι ειναι αυτα που λες, και δεν υπαρχουν πουθενα αυτα.

Στον περιγυρο μου/εργασιακο περιβαλλον
Κοπελα με εμφανες προβλημα καμπουρας, με γυαλια, ασχημη, ειναι παντρεμενη με μια χαρα τυπο.
Πολυ χοντρη και κοντη , σαν τον Πιγκουινο Ντανι Ντεβιτο στη ταινια Μπατμαν ειναι παντρεμενη και εχει 3 παιδια.
Χοντρη, ασχημη, κακοψυχη, παντρεμενη και πολυτεκνη. Μαλιστα καμαρωνε οταν εμεινε εγκυος στο 4ο παιδι.
Σε γραφειο συνοικεσιων-γνωριμιων υπαρχουν μαρτυριες σε σχολια που διαβαζω οτι πανε δινουν υπερογκα ποσα και στο τελος τους λενε οταν δεν υπαρχει αποτελεσμα <Ε, δε ξερεις τις γυναικες σημερα; Δεν ξερουν τι ζητανε.> Η τους βγαζουν σε ψευτικα ραντεβου με εμφανισημη γυναικα του γραφειου-υπαλληλο τους, και μετα τελος. Σου λεει, τουλαχιστον εμεις προσπαθησαμε.

Μια χαρα τα λεει ο Δασκαλος Σαντ μαν. Εστω και με τις υπερβολες του.
 

pathfinder3

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2018
Μηνύματα
26
Κριτικές
1
Like
134
Πόντοι
0
Αυτά άμα κάποιος είναι έξυπνος τα καταλαβαίνει και δεν είναι μουνοδουλος
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Το παιδί τα αλλάζει όλα
Ο ΓΑΜΟΣ τα αλλάζει όλα, όχι όμως ως τελετή, αλλά ως συμβόλαιο, όπου βάζεις την υπογραφή σου. Αυτό που δεν έχουμε αντιληφθεί είναι ότι ο γάμος νομικά γεννά υποχρεώσεις/δικαιώματα εκατέρωθεν. Μπείτε απλά στον κόπο να διατρέξετε τα σχετικά άρθρα του Αστικού Κώδικα (ΑΚ), π.χ. από τον Γάμο (ΑΚ 1350 επ.) έως και το διαζύγιο (ΑΚ 1438 επ.) ή τις διατροφές (ΑΚ 1485 επ.):
είναι ο πυρήνας του ελληνικού οικογενειακού δικαίου. Σε μία ώρα μέσα, πίνοντας τον καφέ σας, θα καταλάβετε υπό ποιο πλαίσιο θα σας τρέχουν μελλοντικά στα δικαστήρια!
Υ.Γ. Δεν έλεγαν τυχαία "την υπογραφή και το π...ί σας προσέξτε που το βάζετε"! Προσέξτε τύποι, τα κεφάλια μας παίζουμε...
 

Cocteau88

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2022
Μηνύματα
36
Like
44
Πόντοι
0
Αν και υπάρχει μια δόση υπερβολής σε αυτά που λέει ο Σαντμαν, δεν απέχουν πολύ από την ελληνική πραγματικότητα. Πολλές ψάχνουν το άλφα male-επιτυχημενο-φορτωμενο-με κύκλο κτλ γι'αυτό και παντού λίγοι γαμανε πολύ. Λογικό. Από την άλλη υπάρχει η κατηγορία γυναικών που θεωρούν υπαίτιο όλων των κακων στον πλανήτη την πατριαρχία, με αποτέλεσμα ο μέσος ανυποψίαστος να φάει τα μούτρα του. Στον ευρύτερο κύκλο μου έχω άτομα 35 αρηδες που παρακαλάνε μετά από άπειρα άκυρα που έχουν φάει.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Ο ΓΑΜΟΣ τα αλλάζει όλα, όχι όμως ως τελετή, αλλά ως συμβόλαιο, όπου βάζεις την υπογραφή σου. Αυτό που δεν έχουμε αντιληφθεί είναι ότι ο γάμος νομικά γεννά υποχρεώσεις/δικαιώματα εκατέρωθεν. Μπείτε απλά στον κόπο να διατρέξετε τα σχετικά άρθρα του Αστικού Κώδικα (ΑΚ), π.χ. από τον Γάμο (ΑΚ 1350 επ.) έως και το διαζύγιο (ΑΚ 1438 επ.) ή τις διατροφές (ΑΚ 1485 επ.):
είναι ο πυρήνας του ελληνικού οικογενειακού δικαίου. Σε μία ώρα μέσα, πίνοντας τον καφέ σας, θα καταλάβετε υπό ποιο πλαίσιο θα σας τρέχουν μελλοντικά στα δικαστήρια!
Υ.Γ. Δεν έλεγαν τυχαία "την υπογραφή και το π...ί σας προσέξτε που το βάζετε"! Προσέξτε τύποι, τα κεφάλια μας παίζουμε...
Με τον γαμο υπογραφεις ωστε καποιος να γινει συγγενης σου 1ου βαθμου, δηλαδη μεγαλυτερος συγγενης απο οτι τα αδερφια σου. Μονο αυτο τα λεει ολα
 

ασωτος40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
666
Κριτικές
12
Like
1.246
Πόντοι
376
Ο ΓΑΜΟΣ τα αλλάζει όλα, όχι όμως ως τελετή, αλλά ως συμβόλαιο, όπου βάζεις την υπογραφή σου. Αυτό που δεν έχουμε αντιληφθεί είναι ότι ο γάμος νομικά γεννά υποχρεώσεις/δικαιώματα εκατέρωθεν. Μπείτε απλά στον κόπο να διατρέξετε τα σχετικά άρθρα του Αστικού Κώδικα (ΑΚ), π.χ. από τον Γάμο (ΑΚ 1350 επ.) έως και το διαζύγιο (ΑΚ 1438 επ.) ή τις διατροφές (ΑΚ 1485 επ.):
είναι ο πυρήνας του ελληνικού οικογενειακού δικαίου. Σε μία ώρα μέσα, πίνοντας τον καφέ σας, θα καταλάβετε υπό ποιο πλαίσιο θα σας τρέχουν μελλοντικά στα δικαστήρια!
Υ.Γ. Δεν έλεγαν τυχαία "την υπογραφή και το π...ί σας προσέξτε που το βάζετε"! Προσέξτε τύποι, τα κεφάλια μας παίζουμε...
Χωρίς παιδί δεν υπάρχει διατροφή
 

Σεβασμιώτατος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.084
Κριτικές
15
Like
5.167
Πόντοι
746
Δεν είναι θέμα να είσαι μαλάκας ( η όχι απόλυτα έστω) ... Μου λέει ένας να βρω μια γυναίκα που να είναι καλή μάνα. Και που ξερεις απο πριν ρε φίλε πως θα είναι η άλλη αν γίνει μάνα? Αλλά ένας λογος που το σκέφτομαι δίπλα και τριπλα να κάνω παιδι με κάποια ειναι οτι δε θέλω να δώσω την ευκαιρία στη κάθε καριολα να με έχει στο χέρι. Γιατί ξέρω κόσμο που τους κρατάνε από τα αρχιδια.
MΗΝ κάνεις καμμιά μαλακία. Άστους να λένε...
 

Σεβασμιώτατος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.084
Κριτικές
15
Like
5.167
Πόντοι
746
Πολλες εκμεταλευονται τα παιδια για να πετυχουν καποιο σκοπο τους, (οπως προανεφερα) εχω πολλους γνωστους που διαρκως εχουν προβληματα..

Γιαυτο προσοχη οχι μονο με ποια κανουμε το επομενο βημα, αλλα θα πρεπει να εχουμε προνοησει για τα χειροτερα.

Και ποτε δεν μοιραζομαστε τιποτα με μια γυναικα..(περουσιακα κτλπ)
Δεν είναι κι εύκολο να προνοήσεις για όλα. Βασικά είναι σχεδόν αδύνατο. Με μέσον/πρόσχημα το παιδί μπορεί να δημιουργήσει διάφορα προβλήματα η άλλη. Έχω περίπτωση του ξαδέλφου μου που χώρισε πριν τη καθιέρωση της συνεπιμέλειας και του περιόριζε μέχρι και την επικοινωνία με τη μικρή κατά τις ημέρες που την είχε εκείνη. Χώρια, που τον ανάγκαζαν έμμεσα (του ασκούσε ο περίγυρος κάτι σαν ηθικοσυναισθηματική πίεση για) να δίνει περισσότερα στη λεγάμενη επειδή είχε οικονομικά προβλήματα λόγω εργασιακής αστάθειας. Χώρια οι διάφορες μικροσυκοφαντίες στο παιδί για το ξάδελφο μου από εκείνη κτλ...
ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ: η καλή εικόνα που δείχνει η άλλη πριν το γάμο και κατά τα πρώτα χρόνια, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να παραμείνει ίδια. Όσο δένει γάιδαρο τόσο περισσότερο θα αποκαλύπτεται, αλλά παίρνει χρόνο η δουλειά και φυσικά θα τη μάθετε αφού δεσμευτείτε.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.796
Πόντοι
3.656
Βλεπω πολλοι την "πεφτουν" με κατηγορηματικο τροπο στον Σαντ μαν, και τι ειναι αυτα που λες, και δεν υπαρχουν πουθενα αυτα.

Στον περιγυρο μου/εργασιακο περιβαλλον
Κοπελα με εμφανες προβλημα καμπουρας, με γυαλια, ασχημη, ειναι παντρεμενη με μια χαρα τυπο.
Πολυ χοντρη και κοντη , σαν τον Πιγκουινο Ντανι Ντεβιτο στη ταινια Μπατμαν ειναι παντρεμενη και εχει 3 παιδια.
Χοντρη, ασχημη, κακοψυχη, παντρεμενη και πολυτεκνη. Μαλιστα καμαρωνε οταν εμεινε εγκυος στο 4ο παιδι.
Σε γραφειο συνοικεσιων-γνωριμιων υπαρχουν μαρτυριες σε σχολια που διαβαζω οτι πανε δινουν υπερογκα ποσα και στο τελος τους λενε οταν δεν υπαρχει αποτελεσμα <Ε, δε ξερεις τις γυναικες σημερα; Δεν ξερουν τι ζητανε.> Η τους βγαζουν σε ψευτικα ραντεβου με εμφανισημη γυναικα του γραφειου-υπαλληλο τους, και μετα τελος. Σου λεει, τουλαχιστον εμεις προσπαθησαμε.

Μια χαρα τα λεει ο Δασκαλος Σαντ μαν. Εστω και με τις υπερβολες του.

Όλες βρίσκουν φίλε Νέαρχε.Κι εγώ ξέρω πολλές κοντές,χοντρές,σκατόφατσες,ψυχασθενείς,όλες παντρεμένες.Και στις περισσότερες περιπτώσεις με άντρες πιο εμφανίσιμους και νορμάλ απ'αυτές.Δεν μπορώ να καταλάβω,τόσο απελπισμένοι είναι όλοι;Πώς μπορείς να είσαι μ'ένα μπάζο μια ζωή;Εκτός αν είναι τίποτα προικοθήρες,δεν μπορώ να το εξηγήσω.Η Ελλάδα είναι ο παράδεισος της γυναίκας.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.338
Like
9.429
Πόντοι
2.306
Εγω προσωπικά δεν συμβιβαζομαι με μετριοτητες ουτε κυνηγαω την οποιαδήποτε όταν βλέπω ότι το μονο π καταφέρνω ειναι να μεγαλωνω το εγω της .
Εγώ δουλεύω όλη τη σεζόν το καλοκαίρι και το χειμώνα ότι κάτσει η κανα πορνοταξιδι.

Όσο μεγαλώνω βέβαια οι επιτυχίες εσωτερικού μειώνονται δραματικά όπως και η ποιότητα.

Από ότι είδα στην Ταυλανδη, η Ασία ,για σαραντάρηδες ,είναι η μόνη επιλογή. Μέχρι και εξηντάρηδες είδα εκεί με (αναλογικά) μουναρες
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Τυπε κατι ξερει ο @ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΟΥΤΣΑΡΑΣ και το πρωτο πραγμα που τις ρωταει πλαγιως ειναι αν εχουν παει ποτε με τριτοκοσμικο και αν απαντησουν ναι τις κανει αμεσο μπλοκ-δελετε-ανφολου
:cheesy::cheesy::cheesy:
παρακατιανες γιατι? θα τις παντρευτει?
Γιατί αν μια Ευρωπαία βλέπει οτιδήποτε,από σεξ μέχρι στεφάνι,με έναν γιουσούφ,μεχμέτ ή οφορίκουε,
δεν έχει τον παραμικρό αυτοσεβασμό και είναι ανάξια ενασχόλησης.
Και επειδή δουλεύω σε περιβάλλον με 99% Γερμανούς, πίσω από τις κουρτίνες, τα ίδια λένε και αυτοί.
Δεν έχει σχέση με το χρώμα δέρματος,π.χ. με κάτι Λατινοαμερικάνους που έχουμε γεμίσει τα τελευταία χρόνια,
κανείς δεν έχει πρόβλημα,ούτε θα πει ηλίθια κάποια που τα έχει με έναν Βενεζουελάνο.

Ειναι στη φυση του ανθρωπου η περιπλανηση.
George,με αφορμή το βίντεο που πόσταρες και που με κάτι τέτοια φουσκώνει το κεφάλι της κάθε Ευρωπαίας instagram blogger,
έχω να σου πω πως η φύση του ανθρώπου μεταβάλλεται,ανάλογα με τις συνθήκες.
Η περιπλάνηση αφορούσε άλλες εποχές,όπου ο άνθρωπος αναζητουσε τροφή,πολύτιμες ύλες,νέες κατακτήσεις.

Πλέον ο άνθρωπος ταξιδεύει για αναψυχή.
Εγώ μένοντας σε χώρα όπου η κουλτούρα αυτοκινούμενων και τροχόσπιτων,είναι τεράστια και μετρά πολλές δεκαετίες,
έχω να πω ότι είναι ωραίος τρόπος για ολιγοήμερες αποδράσεις,μιας και τα νέα οχήματα προσφέρουν πολλές ανέσεις
και ευελιξία στις μετανικήσεις.

Όμως το να προβάλλονται σαν πρότυπα ρομαντικοποιημένες χιπστεριές, ατόμων που ξαφνικά έχουν αγοράσει ένα μεγάλο όχημα και έχουν λεφτά(μάλλον από λεφτόδεντρα) να βάλουν καύσιμα για να γυρίσουν όλο τον πλανήτη,είναι εκ του αποτελέσματος λάθος.
Την επαφή με τη φύση πρέπει ο άνθρωπος να προσπαθεί να την επιτύχει στην καθημερινότητά του και όχι να βγει εκτός κοινωνίας προς αναζήτησή της.

Θα σου πω και ένα τελευταίο,με αφορμή ένα σχόλιο που έκανε Γερμανίδα φίλη μου σε έναν τύπο σαν αυτόν του βίντεο,
που είχε πιάσει τα 30συν και πούλαγε χιπισμό(εννοείται λαμβάνοντας επιδόματα) και έμενε στο βολκσβάγκεν βανάκι του.
Του λέει λοιπόν, έπιασες τα 30συν,πότε λες να αρχίσεις να κολλάς κανά ένσημο;
Γιατί σε βλέπω να μαζεύεις μπουκάλια(το αντίτιμο της ανακύκλωσης) στα γεράματα...

Ωραίες οι ταινίες, αλλά η πραγματικότητα είναι διαφορετική..
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
:cheesy::cheesy::cheesy:

Γιατί αν μια Ευρωπαία βλέπει οτιδήποτε,από σεξ μέχρι στεφάνι,με έναν γιουσούφ,μεχμέτ ή οφορίκουε,
δεν έχει τον παραμικρό αυτοσεβασμό και είναι ανάξια ενασχόλησης.
Και επειδή δουλεύω σε περιβάλλον με 99% Γερμανούς, πίσω από τις κουρτίνες, τα ίδια λένε και αυτοί.
Δεν έχει σχέση με το χρώμα δέρματος,π.χ. με κάτι Λατινοαμερικάνους που έχουμε γεμίσει τα τελευταία χρόνια,
κανείς δεν έχει πρόβλημα,ούτε θα πει ηλίθια κάποια που τα έχει με έναν Βενεζουελάνο.


George,με αφορμή το βίντεο που πόσταρες και που με κάτι τέτοια φουσκώνει το κεφάλι της κάθε Ευρωπαίας instagram blogger,
έχω να σου πω πως η φύση του ανθρώπου μεταβάλλεται,ανάλογα με τις συνθήκες.
Η περιπλάνηση αφορούσε άλλες εποχές,όπου ο άνθρωπος αναζητουσε τροφή,πολύτιμες ύλες,νέες κατακτήσεις.

Πλέον ο άνθρωπος ταξιδεύει για αναψυχή.
Εγώ μένοντας σε χώρα όπου η κουλτούρα αυτοκινούμενων και τροχόσπιτων,είναι τεράστια και μετρά πολλές δεκαετίες,
έχω να πω ότι είναι ωραίος τρόπος για ολιγοήμερες αποδράσεις,μιας και τα νέα οχήματα προσφέρουν πολλές ανέσεις
και ευελιξία στις μετανικήσεις.

Όμως το να προβάλλονται σαν πρότυπα ρομαντικοποιημένες χιπστεριές, ατόμων που ξαφνικά έχουν αγοράσει ένα μεγάλο όχημα και έχουν λεφτά(μάλλον από λεφτόδεντρα) να βάλουν καύσιμα για να γυρίσουν όλο τον πλανήτη,είναι εκ του αποτελέσματος λάθος.
Την επαφή με τη φύση πρέπει ο άνθρωπος να προσπαθεί να την επιτύχει στην καθημερινότητά του και όχι να βγει εκτός κοινωνίας προς αναζήτησή της.

Θα σου πω και ένα τελευταίο,με αφορμή ένα σχόλιο που έκανε Γερμανίδα φίλη μου σε έναν τύπο σαν αυτόν του βίντεο,
που είχε πιάσει τα 30συν και πούλαγε χιπισμό(εννοείται λαμβάνοντας επιδόματα) και έμενε στο βολκσβάγκεν βανάκι του.
Του λέει λοιπόν, έπιασες τα 30συν,πότε λες να αρχίσεις να κολλάς κανά ένσημο;
Γιατί σε βλέπω να μαζεύεις μπουκάλια(το αντίτιμο της ανακύκλωσης) στα γεράματα...

Ωραίες οι ταινίες, αλλά η πραγματικότητα είναι διαφορετική..
Άσχετο, αλλά πάντε είχα μια απορία για τις γερμανίδες τί άποψη έχουν για τους έλληνες γενικά.. :think:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Έχω μια απορία γενικά για τις γερμανίδες τί άποψη έχουν για τους έλληνες.. :think:
Η αλήθεια είναι ότι τα χρόνια της κρίσης έπαιξε πολύ μεγάλη απαξία σε οτιδήποτε ελληνικό.
Οι Έλληνες διατηρούνται σε ένα αξιοπρεπές επίπεδο, απλά γιατί υπάρχουν άλλοι ξένοι που είναι τελείως γτπ.

Σαν Έλληνας εξετάζεσαι σαν επιλογή μεμονωμένα, δεν υπάρχει καμία διασύνδεση με το ιστορικό παρελθόν.
Την Ελλαδα όμως διαχρονικά την γουστάρει η συντριπτική πλειοψηφία και την έχουν επισκεφτεί σχεδόν όλοι.
Μορφωμένοι Γερμανοί ξέρουν επίσης πολλά περί ελληνικής ιστορίας και πολιτισμού.

Αυτό που δεν αρέσει στις Γερμανίδες σε εμάς είναι ότι το γαμάμε με τα κομπλιμέντα,η εξάρτηση/σχέση με γονείς μέχρι τα -άντα
ότι είμαστε θορυβώδεις/δραματικοί,ότι δεν είμαστε του αθλητισμού, ότι δεν κάνουμε καλό κουμάντο στα λεφτά μας.
Αυτά όλα,από λόγια Γερμανίδων,που ειδικά για τους λαζοντόιτς Έλληνες,ισχύoυν.
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.241
Κριτικές
81
Like
8.006
Πόντοι
7.865
Εδώ είμαστε τριτοκοσμικοί,λόγω εγκεφάλου.Έχουν μεγαλώσει γενιές και γενιές με την δήθεν υποχρέωση προστασίας και ανωτερότητας του θηλυκού,επειδή γίνεται μάνα και άλλες μαλακίες τέτοιες.Βλέπτε η κοινωνία βλέπει ότι θέλει και ότι είνια της μοδός.Πάρτε παράδειγμα το τέρας της Πάτρας που επιδόθηκε σε τουλάχιστον μια παιδοκτονία (κατα τη γνώμη μου τα σκότωσε και τα 3,αλλά αδιάφορο για το θέμα μας).Λένε,λένε,λένε,λένε και την έχουν ως μεμονωμένο περιστατικό και παράλληλα έχουν και το σκουπίδι τον πιλότο ΔΑΠιτάκη που μετά απο παιδεραστία κατ'εξακολουθηση,με την ανοχή μιας ολόκληρης τοπικής κοινωνίας και της οικογένειας του θύματος,γιατί "ιέχ λιεπτά κι ίνι πιλότους"...Δεν θέλω να απογοητεύσω τους φεμινίζοντες beta κερατάδες πίρφορους καθυστερημένους αγαπούληδες,αλλά οι παιδοκτονίες απο τις "άγιες και απυρόβλητες μανάδες" είναι εκθετικά πολλαπλάσιες απο τις "γυναικοκτονιες", καθώς και οι φόνοι ανδρών -συντρόφων,συζύγων,γίων- είτε ως ηθική αυτουργία μέσω τρίτου (γαμιάς-σκλάβος),είτε με τρόπο έμμεσο (δηλητηρίαση ή χρήση ουσιών για να φανεί ως κάποιο ξαφνικό νόσημα-εμφραγμα,εγκεφαλικό- ή να φανεί ως ατύχημα),είτε και άμεσα χωρίς συνεργό.Με λίγα λόγια ο τρόπος που γαλουχείται η ελληνική κοινωνία για τον ρόλο της γυναίκας εν γένει,όχι μονο είναι άστοχος,αλλά και επικίνδυνος.Χανόμαστε,κύριοι....Μας κάνουν σκλάβους και μας στερούν δικαιώματα και όχι οι φεμινίστριες της πούτσας που είναι πληρωμένες και πρακτορες συμφερόντων,αλλά ακομα και το ίδιο το κράτος.Αν πάει ο Μουχάμπαντ στο δικαστήριο απο την Μπέτυ που την γκάστρωσε και έφυγε και του ζητάει λεφτά,το δικαστήριο θα της δώσει παπάρια.Αν στην θέση του ήταν ο Γιάννης, θα του ρουφαγαν το μεδούλι.Επίσης σε προηγμένες χώρες που δεν υπάρχουν άλλα κόμπλεξ, κάποια που θα πήγαινε με τον Μοχάμεντ δεν θα την ξαναδεχόταν κανένας λευκός,παρα μονο κανένα ναυάγιο.Αυτά που προωθούν στα βοθροκάναλα και στις νεοεποχίτικες σειρές ΔΕΝ έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα.Όσοι ταξιδεύουν ή ζουν έξω ή έχουν κόσμο έξω θα το επιβεβαιώσουν αυτό.Εμείς εδώ αντίστοιχα βαράμε παλαμάκια....Ασχολούμαστε με βλακείες όταν χανόμαστε,κύριοι....Δεν κάνουμε τίποτε και διαλυόμαστε!!!
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.233
Like
3.496
Πόντοι
1.706
Εμεις θέλουμε να γνωριστούμε,να μιλήσουμε και να γαμήσουμε.Θέλουμε γυναίκες στη ζωή μας και όχι να είμαστε μπάκουροι με τα κινητά στο χέρι όλη μέρα όπως αυτές.Μπορείς να μας πεις πού φταίμε;

Πες μου εσύ πολλούς μόνους που δεν ψάχνουν γυναίκα.Ενώ μόνες που δεν ψάχνουν άντρα θα βρεις πάμπολλες.Ξαναρωτάω,πού φταίμε εμεις και όχι αυτές;
Φταίτε που επειδή κλωτσάτε καμμιά μπάλα με τα φιλαράκια νομίζετε ότι μπορείτε να παίξετε και σε κανονικό αγώνα. Εκείνοι που παίζουν καλή μπάλα έχουν κι αποτελέσματα και δεν έρχονται να κλαψουρίζουν εδώ μέσα και να τους φταίνε οι πάντες εκτός από τον εαυτό τους.
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Η αλήθεια είναι ότι τα χρόνια της κρίσης έπαιξε πολύ μεγάλη απαξία σε οτιδήποτε ελληνικό.
Οι Έλληνες διατηρούνται σε ένα αξιοπρεπές επίπεδο, απλά γιατί υπάρχουν άλλοι ξένοι που είναι τελείως γτπ.

Σαν Έλληνας εξετάζεσαι σαν επιλογή μεμονωμένα, δεν υπάρχει καμία διασύνδεση με το ιστορικό παρελθόν.
Την Ελλαδα όμως διαχρονικά την γουστάρει η συντριπτική πλειοψηφία και την έχουν επισκεφτεί σχεδόν όλοι.
Μορφωμένοι Γερμανοί ξέρουν επίσης πολλά περί ελληνικής ιστορίας και πολιτισμού.

Αυτό που δεν αρέσει στις Γερμανίδες σε εμάς είναι ότι το γαμάμε με τα κομπλιμέντα,η εξάρτηση/σχέση με γονείς μέχρι τα -άντα
ότι είμαστε θορυβώδεις/δραματικοί,ότι δεν είμαστε του αθλητισμού, ότι δεν κάνουμε καλό κουμάντο στα λεφτά μας.
Αυτά όλα,από λόγια Γερμανίδων,που ειδικά για τους λαζοντόιτς Έλληνες,ισχύoυν.
Τα κοπλιμέντα γενικά τα θεωρούν και παρενόχληση ή μόνο τις ενοχλεί αν είναι υπερβολικά?
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.796
Πόντοι
3.656
Φταίτε που επειδή κλωτσάτε καμμιά μπάλα με τα φιλαράκια νομίζετε ότι μπορείτε να παίξετε και σε κανονικό αγώνα. Εκείνοι που παίζουν καλή μπάλα έχουν κι αποτελέσματα και δεν έρχονται να κλαψουρίζουν εδώ μέσα και να τους φταίνε οι πάντες εκτός από τον εαυτό τους.

Αυτοί που παίζουν καλή μπάλα (ειδικά στην Ελλάδα) είναι όσοι έχουν λεφτά και δουλειές που προσελκύουν γκόμενες.Και αυτοί είναι μειοψηφία.

Η πλειοψηφία που είναι αγάμητοι ή με την ίδια γκόμενα 5-10-20 χρόνια,προφανώς είναι όλοι 'άμπαλοι' για σένα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom