Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 138 άτομα (2 μέλη και 136 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.244
Like
3.506
Πόντοι
1.706
Υπάρχουν γυναίκες που δεν τους νοιάζει τίποτε από αυτά, ειδικά αυτές που έχουν κάτι να παρουσιάσουν.
Σπουδές, εμφάνιση, δουλειά.

Να πω την αλήθεια, αν είχα αδερφή και ήταν σπουδαγμένη/μάχιμη,καλή δουλειά,κ.λ.π.
δε θα ήθελα γαμπρό ταξιτζή και ας είχε και 10 ταξί.

Δεν είναι τα λεφτά το θέμα, είναι ότι πρόκειται για δύο ανθρώπους με τελείως διαφορετικό υπόβαθρο,
που οι πορείες τους δηλώνουν πολλά για τα θέλω τους στη ζωή.
Και αυτό δεν είναι μομφή για κανέναν Βλαδίμηρο, απλά το έχω δει το έργο με την κολλητή της πρώην μου,
που τελικά παντρεύτηκε κάποιον που υπήρχε τέτοιο χάσμα και ο τύπος ένιωθε τέτοιο κόμπλεξ
απέναντι στους υπόλοιπους, που μας έσπαγε τα αρχίδια κάθε φορά.
Αυτές που δεν θα ενδιαφερθούν για μία βελτιωμένη version πχ «δραστηριότητες στο χώρο του αυτοκινήτου» δεν θα εκτιμήσουν ούτε την πραγματική version πχ ταξιτζής. Τις έχει χάσει από την αρχή του παιχνιδιού, γιατί βρίσκονται σε διαφορετικούς κόσμους.

Οπότε γιατί να μην κάνει την αναβάθμισή του, αυξάνοντας τις ευκαιρίες με αυτές που κινούνται στο ίδιο μήκος κύματος, αλλά όπου έχει γερούς ανταγωνιστές;

Το θέμα δεν είναι μόνο οικονομικό δηλ 10 ταξί είναι καλύτερα από ένα. Είναι θέμα image. Άλλο απλός εργαζόμενος, άλλο επιχειρηματίας/επενδυτής, δηλ. δείχνει και κάποιο mindset.

Άσε που άμα μπεις στο πετσί ενός αναβαθμισμένου ρόλου, αυξάνεις τις πιθανότητες να εξελιχθείς πραγματικά, γιατί για να μπορέσεις να τον υποστηρίξεις, αρχίζεις και το ψάχνεις και τότε αφενός μεν βρίσκεις ευκαιρίες κι αφετέρου εξοικειώνεσαι με το χώρο και το βρίσκεις πιο εύκολο να μπεις. Αυτό μου συνέβη εμένα με τα ακίνητα. Στην αρχή ήθελα απλά να εισπράττω κάποια νοίκια για αύξηση εισοδήματος και μετά κατάλαβα ότι μπορώ να τα καταφέρω και σαν επαγγελματίας.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Πχ βλέπεις έναν οδηγό ταξί. Πώς μπορείς να ξέρεις αν και πόσες άδειες ταξί έχει, αν επενδύει σε εταιρείες ταξί, αν έχει άλλες δραστηριότητες με αυτοκίνητα πχ αγοραπωλησίες, εμπειρογνωμοσύνη κλπ., αν έχει έσοδα από γκαράζ/πάρκιγκς κλπ.
εχω εναν οδηγο σε μια δευτερη αδεια που εχω.Αυτος εχει και δικια του εταιρεια ενοικιασης αυτοκινητων και μαλιστα βγαζει λεφτα δεν ειναι οτι δεν βγάζει.Τον ρωτησα μια μερα πως και δουλευεις ταξι? μου λεει γιατι περα απο αυτα που βγαζω..(που θα δωσω 6-7 κατοσταρικα σε εναν ιδιοκτητη ταξι και θα του νοικιασω μια αδεια) το να δουλευεις ταξι ειναι και μια εξτρα πηγη εισοδηματος..βγαζει πχ και απο κει κανα 2ρι το μηνα..δεν ειναι και ασχημα (θελει να λειπει και απο τη γυναικα του)
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Να πω την αλήθεια, αν είχα αδερφή και ήταν σπουδαγμένη/μάχιμη,καλή δουλειά,κ.λ.π.
δε θα ήθελα γαμπρό ταξιτζή και ας είχε και 10 ταξί.
οτι θες μπορεις να πετυχεις σε αυτο το επαγγελμα,πολλοι το κανουν για ενα εξτρα εισοδημα. δεν χρειάζεται να εισαι ιδιοκτητης.Ενας φιλος τα ειχε καποτε μια μια μπατσινα,ο πατερας της ηταν καθηγητς πανεπιστημου και δουλευε εξτρα σαν οδηγος ταξι.Η πολλοι αλλοι βγαινουν σε συνταξη (απο καλες δουλειες) και επειδη βαριουνται δουλευουν ταξι...προσφατα ενας φιλος ναυπηγος με ρωτησε αν ειναι καλη εποχη για ταξι γιατι σκεφτεται να δουλεει οσο ειναι εδω ελλαδα...
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
8.037
Κριτικές
20
Like
27.131
Πόντοι
8.346
Εγώ μόνο από badoo-tinder τα τελευταία 12 χρόνια πρέπει να έχω φάει στο παρατσακ 3ψηφιο αριθμό γυναικών... (10 γκόμενες το χρόνο περιπου..)Αν σε όλες έλεγα την αληθεια δεν θα είχα φάει καμια
Ωραιος ρε μαγκα. Εγω κατεβασα τώρα τελευταία το tinder αλλά δεν βλέπω να παίζει τπτ της προκοπής ουτε κινηση υπάρχει. Τώρα αν θέλει να βαλω premium να πα να γαμηθει.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ωραιος ρε μαγκα. Εγω κατεβασα τώρα τελευταία το tinder αλλά δεν βλέπω να παίζει τπτ της προκοπής ουτε κινηση υπάρχει. Τώρα αν θέλει να βαλω premium να πα να γαμηθει.
Δεν έχω πληρώσει
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Να σου πω την αλήθεια, σε όποια χώρα και αν έχει πέσει σαν κουβέντα, δεν έχω ακούσει κάτι καλό.
Πράγα όλοι οι ντόπιοι τους θεωρούν καθίκια που κλέβουν τους τουρίστες.

Γερμανία που το 99% των ταξιτζήδων είναι τουρκοάραβες,
αν εσύ σαν Ευρωπαίος δηλώσεις ταξιτζής σε γκόμενα, χωρίς να πεις καμιά παραμύθα ότι σου ανήκουν
10 ταξί και σήμερα οδηγάς γιατί κάποιος οδηγός σου αρρώστησε, έχεις μπει απευθείας στην κατηγορία ΝΑΥΑΓΙΟ
Καλά σε πολλές χώρες θεωρείται άτιμη φάρα η κατηγορία των ταξιτζήδων.

Δεν βλέπω κανένα πλεονέκτημα να δηλώσει κάποιος ότι είναι ταρίφας.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
Εγω με αυτα που βλεπω, σκεφτομαι να κανω παιδι χωρις δεσμευσεις.. (αλλα απο την αλλη δεν θελω το παιδι να μεγαλωσει με τετοιες πεποιθησεις, μου αρεσουν τα παραδοσιακα σε αυτα)

Υπαρχει κατι με συννενεση αλλα δεν το εχω ψαξει, ειναι πολυ νωρις ακομα!

Που εχουμε καταντησει με τα ζωα ρε μυστες..
Σε λάθος χώρα είσαι...μόνο σε Σκανδιναβικά εδάφη αυτά...αλλά και εκεί μέσα στα ψυχολογικά αδιέξοδα είναι με την έλλειψη ηλίου και τον περιορισμό του αγοραίου έρωτα.Αγκαλια με τοπληκτρολόγιο και όπου βγάλει, όλη τους η ζωή αυτό είναι.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ναι δεν είπα αυτο. Είπα ότι αν περιμενει εγω να πληρωσω να πα να γαμηθει.
Δε ξερω καν ποσα ζητάει.. Αλλά έτσι από περίεργεια μπορεί να το κάνω καμια φορα έτσι να δω ποιο το όφελος
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
Εγώ μόνο από badoo-tinder τα τελευταία 12 χρόνια πρέπει να έχω φάει στο παρατσακ 3ψηφιο αριθμό γυναικών... (10 γκόμενες το χρόνο περιπου..)Αν σε όλες έλεγα την αληθεια δεν θα είχα φάει καμια
Προφανώς καμμία δεν κρατάει πάνω από έναν μήνα...γιατί άραγε;:think:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ήταν όμως και κάποιες καλες γκομενες που υπήρχαν άλλοι λόγοι που δεν της κράτησα.. Αλλά μεγάλη ιστορία
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
μιλαω με μια παλια που ειχα γαμησει...παλια λεγοντας προ 10ετιας..την βρηκα στα προτινομενα στο fb και βρηκα την ευκαιρια να την κανω add (δε περιμενα να με δεχτει με τοσα μπλοκ που της ειχα ριξει τοτε)
ομως με δεχτηκε....τωρα εδω υπαρχουν 2 πραγματακια...τα οποια δεν ξερω αν ειναι καλα η κακα..θυμαται οτι την ειχα γαμησει αλλα δε θυμαται το που.Εγω την ειχα φερει σπιτι 2 φορες μαλιστα ενω αυτη επιμενει οτι την ειχα γαμησει μεσα στο αμαξι (κατι που δε συνέβη ποτε)..αν με μπερδευει με αλλον αυτο ειναι και καλο και κακο γιατι ειχαμε γινει μπιλιες...οποτε μαλλον θα συνεχισω να κανω το κινεζο "οτι ναι ναι μεσα στο αμαξι σε γαμησα τοτε κατω απο το φεγγαρι"..το οτι εχουμε ραντεβου σημερα παντως με τοσα μπλοκαρισματα που τις ειχα ριξει ειναι αποριας αξιον..(αυτα τα θυμαται)
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.075
Πόντοι
11.956
μιλαω με μια παλια που ειχα γαμησει...παλια λεγοντας προ 10ετιας..την βρηκα στα προτινομενα στο fb και βρηκα την ευκαιρια να την κανω add (δε περιμενα να με δεχτει με τοσα μπλοκ που της ειχα ριξει τοτε)
ομως με δεχτηκε....τωρα εδω υπαρχουν 2 πραγματακια...τα οποια δεν ξερω αν ειναι καλα η κακα..θυμαται οτι την ειχα γαμησει αλλα δε θυμαται το που.Εγω την ειχα φερει σπιτι 2 φορες μαλιστα ενω αυτη επιμενει οτι την ειχα γαμησει μεσα στο αμαξι (κατι που δε συνέβη ποτε)..αν με μπερδευει με αλλον αυτο ειναι και καλο και κακο γιατι ειχαμε γινει μπιλιες...οποτε μαλλον θα συνεχισω να κανω το κινεζο "οτι ναι ναι μεσα στο αμαξι σε γαμησα τοτε κατω απο το φεγγαρι"..το οτι εχουμε ραντεβου σημερα παντως με τοσα μπλοκαρισματα που τις ειχα ριξει ειναι αποριας αξιον..(αυτα τα θυμαται)
Πρόσεχε την κεταμινη!!!!!
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
λοιπον μαγκες...οποιος θελει να παρει τη θεση μου,μου στελνει εγω δε ψήνομαι καθόλου :tooth:
1648989571060.png
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.075
Πόντοι
11.956
λοιπον μαγκες...οποιος θελει να παρει τη θεση μου,μου στελνει εγω δε ψήνομαι καθόλου :tooth:
1648989571060.png
Οκ όλα φυσιολογικά τα βλέπω ποιο το πρόβλημα .....:grin::grin::grin:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Από Γλυφάδα που είμαι μακριά το Μπουρνάζι....δεν μπορώ
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Οκ όλα φυσιολογικά τα βλέπω ποιο το πρόβλημα .....:grin::grin::grin:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Από Γλυφάδα που είμαι μακριά το Μπουρνάζι....δεν μπορώ
για πολλους εδω μεσα,κατι τετοια νορμαλ τους φαινονται :tooth:
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.075
Πόντοι
11.956
για πολλους εδω μεσα,κατι τετοια νορμαλ τους φαινονται :tooth:
Ναι φίλε....ένα βίντεο τώρα άντε να σου πιάσει και λίγο τον κωλο ο άντρας οκ όλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν θες:angel::angel::angel::angel:
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.148
Like
4.684
Πόντοι
1.756

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom