Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 162 άτομα (6 μέλη και 156 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

Σεβασμιώτατος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.084
Κριτικές
15
Like
5.167
Πόντοι
746
το τι μουνι εχασα στα 26-28 που το ελεγα σε ολες :jerking: δε περιγραφεται...απλως αργησα να παρω μπρος γιατι ημουν νεος και απονηρευτος και δε πηγαινε το μυαλο μου στο ποσο κομπλεξαρες ειναι οι γυναικες...λεω ρε πουστη δε μπορει..
Να ρωτήσω τι επάγγελμα τους λες ή θα χρειαστώ ασθενοφόρο απ’ τα γέλια;;
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
για να μη βαλουμε τα στερεοτυπα που ξαφνικα μπηκα σε ενα κιτρινο αμαξι και εγινα μαλακας για το κοσμο....μεχρι και για ατομα που με ξερανε απο μικρο (φυσικα ξεκοψα)...σε χρονο dt με το που ακουμπησα το κιτρινο χερουλι και εβαλα το κλειδι στη μιζα....σαν τον τζιμάκο βζζζιιιιιιιιινννννν ετσι μπαμ μπαμ εγιναν ολα
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356

Σεβασμιώτατος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.084
Κριτικές
15
Like
5.167
Πόντοι
746
οτι δουλευω τεχνικος στη vodafone (αν και μια φορα εχασα μια γιατρινα εστω και με αυτο :tooth: )
Ωραία ρε μλκ, σιγά το δύσκολο. Πες σ’ αυτές που παίρνεις κούρσα από τις 17 και μετά ότι δουλεύεις το ταξί ως δεύτερη δουλειά μια στο τόσο για να εξυπηρετείς έναν φίλο σου που δεν μπορεί να το δουλεύει όλη μέρα. Όταν πέσει το τσουτσούνι γύρνα το στο καλαματιανό και πες «έφυγα απ’ τη voda» και μέχρι να ξαναβρώ ασχολούμαι μόνο με αυτό. Μισή ντροπή δική σου για το παραμύθιασμα και μισή δική τους για το εργασιακό κόμπλεξ...
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Ωραία ρε μλκ, σιγά το δύσκολο. Πες σ’ αυτές που παίρνεις κούρσα από τις 17 και μετά ότι δουλεύεις το ταξί ως δεύτερη δουλειά μια στο τόσο για να εξυπηρετείς έναν φίλο σου που δεν μπορεί να το δουλεύει όλη μέρα. Όταν πέσει το τσουτσούνι γύρνα το στο καλαματιανό και πες «έφυγα απ’ τη voda» και μέχρι να ξαναβρώ ασχολούμαι μόνο με αυτό. Μισή ντροπή δική σου για το παραμύθιασμα και μισή δική τους για το εργασιακό κόμπλεξ...
το μονο που μπορω να κανω πανω σε αυτο που λες,ειναι να τους λεω οτι δουλευω στη vodafone πχ και υστερα απο ενα διαστημα επιασα το ταξι μεχρι να βρω κατι αλλο..
 

Σεβασμιώτατος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.084
Κριτικές
15
Like
5.167
Πόντοι
746
το μονο που μπορω να κανω πανω σε αυτο που λες,ειναι να τους λεω οτι δουλευω στη vodafone πχ και υστερα απο ενα διαστημα επιασα το ταξι μεχρι να βρω κατι αλλο..
Κι αυτό τρώγεται...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
μονο με καμια τουριστρια οτι γινει στο ταξι...(και αν)...ειναι αναλογα τι πιστευει καθε χωρα για αυτο το επαγγελμα
Να σου πω την αλήθεια, σε όποια χώρα και αν έχει πέσει σαν κουβέντα, δεν έχω ακούσει κάτι καλό.
Πράγα όλοι οι ντόπιοι τους θεωρούν καθίκια που κλέβουν τους τουρίστες.

Γερμανία που το 99% των ταξιτζήδων είναι τουρκοάραβες,
αν εσύ σαν Ευρωπαίος δηλώσεις ταξιτζής σε γκόμενα, χωρίς να πεις καμιά παραμύθα ότι σου ανήκουν
10 ταξί και σήμερα οδηγάς γιατί κάποιος οδηγός σου αρρώστησε, έχεις μπει απευθείας στην κατηγορία ΝΑΥΑΓΙΟ
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Να σου πω την αλήθεια, σε όποια χώρα και αν έχει πέσει σαν κουβέντα, δεν έχω ακούσει κάτι καλό.
Πράγα όλοι οι ντόπιοι τους θεωρούν καθίκια που κλέβουν τους τουρίστες.

Γερμανία που το 99% των ταξιτζήδων είναι τουρκοάραβες,
αν εσύ σαν Ευρωπαίος δηλώσεις ταξιτζής σε γκόμενα, χωρίς να πεις καμιά παραμύθα ότι σου ανήκουν
10 ταξί και σήμερα οδηγάς γιατί κάποιος οδηγός σου αρρώστησε, έχεις μπει απευθείας στην κατηγορία ΝΑΥΑΓΙΟ
Το ξερω...
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Να έχεις μια δουλειά δικιά σου να είσαι αφεντικό να βγάζεις 2-3 χιλιάρικα και να σου λένε και μαλακίες ακόμα και αυτοί που είναι σε χειρότερη μοίρα.. Αλλά ποιος στην Ελλάδα κοιτάει τα μουτρα του?
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Βάλτο ρε μλκ να δούμε τι μεζέ θα πιάσει η απόχη σου. Κι αν δεις ότι ζορίζει το πράμα δώσε ένα πενηντάρικο στον Άλεξ να συνεχίσει εκείνος το παιχνίδι. Σιγά το πολύ πολύ να πάρουν χαμπάρι ότι κανείς από τους δυο σας δεν είναι κανονικός δικηγόρος ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Καλο ειναι αν πεις χοντρό ψέμα να γαμήσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται..
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Εγώ μόνο από badoo-tinder τα τελευταία 12 χρόνια πρέπει να έχω φάει στο παρατσακ 3ψηφιο αριθμό γυναικών... (10 γκόμενες το χρόνο περιπου..)Αν σε όλες έλεγα την αληθεια δεν θα είχα φάει καμια
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Μιλαω για μέσο όρο.. Μπορεί σε ένα χρόνο να είναι 13-14 τον άλλο χρονο 4-5
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ακουγονται πολλα εε??:tooth: :tooth: .. Καλά...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Να έχεις μια δουλειά δικιά σου να είσαι αφεντικό να βγάζεις 2-3 χιλιάρικα και να σου λένε και μαλακίες ακόμα και αυτοί που είναι σε χειρότερη μοίρα.. Αλλά ποιος στην Ελλάδα κοιτάει τα μουτρα του?
Ειδικά σε ηλικίες κάτω των 30 το status μετράει περισσότερο,παρά οι αριθμοί.
Και δεν ισχύει μόνο για τη δική σου δουλειά.

Και στο εξωτερικό το ίδιο ισχύει,άσχετα που μια δυτική δε θα αφήσει ποτέ να φανεί ότι σε χυλοπίτιασε
γι'αυτό.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μιλαω για μέσο όρο.. Μπορεί σε ένα χρόνο να είναι 13-14 τον άλλο χρονο 4-5
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ακουγονται πολλα εε??:tooth: :tooth: .. Καλά...
Για εξωτερικό όχι, για Ελλάδα σχεδόν Σπαλιάρας
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.244
Like
3.506
Πόντοι
1.706
Να έχεις μια δουλειά δικιά σου να είσαι αφεντικό να βγάζεις 2-3 χιλιάρικα και να σου λένε και μαλακίες ακόμα και αυτοί που είναι σε χειρότερη μοίρα.. Αλλά ποιος στην Ελλάδα κοιτάει τα μουτρα του?
Τα στερεότυπα πάντα υπάρχουν και μπορεί να βγεις αδικημένος κι ας είσαι ο καλύτερος στο είδος σου. Οπότε κάνεις ένα επαγγελματικό image για όλον τον κόσμο, κι όχι μόνο για τις γκόμενες, και είσαι ΟΚ.

Ποιος πραγματικά μπορεί να ξέρει με τι ασχολείσαι ακριβώς πέρα από αυτούς που έχουν θεσμικό δικαίωμα να το ξέρουν πχ έφορος;

Πχ βλέπεις έναν οδηγό ταξί. Πώς μπορείς να ξέρεις αν και πόσες άδειες ταξί έχει, αν επενδύει σε εταιρείες ταξί, αν έχει άλλες δραστηριότητες με αυτοκίνητα πχ αγοραπωλησίες, εμπειρογνωμοσύνη κλπ., αν έχει έσοδα από γκαράζ/πάρκιγκς κλπ.

Κάνεις μία αναβαθμισμένη έκδοση αυτού που είσαι, μαθαίνεις τα κόλπα, υιοθετείς το στυλ, βγάζεις κάρτες και όλα τα σχετικά και πουλάς αυτή την εικόνα σε όλους. Το θέμα είναι ότι αν δεν το κάνεις σχετικά νωρίς, τα άτομα που συναναστρέφεσαι προφανώς δεν θα σε πιστέψουν. Πρέπει να βρεις κάποιο κόλπο για αυτούς, ότι σου τύχαν κάποιες επαγγελματικές ευκαιρίες που σου δώσαν ώθηση ή να αφήνεις υπονοούμενα ότι είσαι κάτι παραπάνω από αυτό που δείχνεις και δεν ξανοίγεσαι για να μην γίνεσαι στόχος, ώστε έτσι να έχουν μια αμφιβολία.

Εμένα ούτε οι δικοί μου δεν ξέρουν με τι ασχολούμαι ακριβώς, γιατί ποτέ δεν ξέρεις.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Π.χ.βλέπεις έναν οδηγό ταξί. Πώς μπορείς να ξέρεις αν και πόσες άδειες ταξί έχει, αν επενδύει σε εταιρείες ταξί, αν έχει άλλες δραστηριότητες με αυτοκίνητα πχ αγοραπωλησίες, εμπειρογνωμοσύνη κλπ., αν έχει έσοδα από γκαράζ/πάρκιγκς κλπ.
Υπάρχουν γυναίκες που δεν τους νοιάζει τίποτε από αυτά, ειδικά αυτές που έχουν κάτι να παρουσιάσουν.
Σπουδές, εμφάνιση, δουλειά.

Να πω την αλήθεια, αν είχα αδερφή και ήταν σπουδαγμένη/μάχιμη,καλή δουλειά,κ.λ.π.
δε θα ήθελα γαμπρό ταξιτζή και ας είχε και 10 ταξί.

Δεν είναι τα λεφτά το θέμα, είναι ότι πρόκειται για δύο ανθρώπους με τελείως διαφορετικό υπόβαθρο,
που οι πορείες τους δηλώνουν πολλά για τα θέλω τους στη ζωή.
Και αυτό δεν είναι μομφή για κανέναν Βλαδίμηρο, απλά το έχω δει το έργο με την κολλητή της πρώην μου,
που τελικά παντρεύτηκε κάποιον που υπήρχε τέτοιο χάσμα και ο τύπος ένιωθε τέτοιο κόμπλεξ
απέναντι στους υπόλοιπους, που μας έσπαγε τα αρχίδια κάθε φορά.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.616
Like
68.075
Πόντοι
11.956
Πριν δέκα χρόνια περίπου εβγενα με ένα φίλο όχι περιστασιακό...τον ειξερα από 5 χρόνων ήταν και το ποιο μεγάλος από εμένα ....μεγάλο καμάκι..... τραγουδιστής πολύ γνωστός τότε τραγουδούσε με τον Πάριο...όταν βγαίναμε εντάξει πολλές το γνώριζαν εγώ έλεγα ότι είμαι ραδιωφονικος παραγωγός σε πολύ γνωστό ράδιο...φυσικά το πίστευαν όλες...άσε που γλυτωνα από πολλές στο κέντρο νητο που δεν σήκωνα...είμαι στο στούντιο έλεγα ....για πολλά χρόνια γαμισαμε πολλά μουνια ...εεεε κάπου εκεί γνώρισα την γυναίκα μου και τελείωσε η καριέρα του ραδιοφώνου...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom