Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 25 άτομα (0 μέλη και 25 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.956

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Είναι ψευδής ο ισχυρισμός περι ανεξαρτησίας των ανδρών.
Πρώτον δεν υπάρχει η δυνατότητα στους νεους άντρες να μένουν μόνοι τους,
δεύτερον, δεν υπάρχει ιστορική παράδοση σε αυτό το πράγμα, δεδομένου ότι
πάντοτε ο άντρας έμενε στο πατρικό του, στο οποίο ερχόταν και η σύζυγος
και μαζί ανελάμβαναν τις δουλειές του σπιτιού, τις αγροτικές εργασίες κλπ.
Τώρα πλέον που δεν συμβαίνει αυτό, δλδ ο άνθρωπος έφυγε απ' τα χωριά και αστικοποιήθηκε,
ένας νέος ώστε να μπορέσει να ανεξαρτητοποιηθεί, να φύγει απ' τους γονείς του να νοικιάσει μόνος του,
να πληρώνει αυτοκίνητα κλπ, θα πρέπει να φτύσει αίμα στη δουλειά, και αυτή να είναι σταθερή και να κερδίζει καλά χρήματα.
Όσοι, ηλικιακά σήμερα είναι απο 30+ μέχρι 40+, ανήκουν στη χαμένη γενιά, γιατί πρώτον όταν βγήκαν στην αγορά εργασίας αυτή είχε κτυπηθεί
απ' την κρίση του 2010 και τα μνημόνια, και μέχρι να εξομαλυνθούν τα πράγματα και να μπουν σε μια σειρά, καλούνται τώρα να αντιμετωπίσουν
μια νέα κρίση αυτή τη φορά, και υγειονομική και οικονομική, ίσως και χειρότερη απ' την περασμένη κρίση. :confused:
Όταν θα μπορέσουν πάλι να μπουν σε μια σειρά, το τραίνο της ζωής θα έχει φτάσει στα 50 ή και 60+ :confused: :confused:

Τυπε σχετικα ειναι ολα. Θυμαμαι στην πρωτη μου δουλεια, την μονη που ηταν Ελλαδα, πριν 10 χρονια, υπηρχε τυπος, πιο υψηλοβαθμος απο μενα, ο οποιος εμενε με γονεις αλλα ειχε αγορασει το σκιροκο. Ειναι θεμα ιεραρχησης αναγκων.

Σιγουρα πολλοι και πολλες δε βγαινουν οικονομικα, αλλα υπαρχουν και αλλοι που βγαινουν και δεν το κανουν. Επισης Ελλαδα δε παιζει πολυ η συγκατοικηση. Να παρεις δηλαδη ενα φιλο σου και να μεινετε μαζι. Απο το να μενεις με γονεις ειναι σιγουρα καλυτερο και πολυ πιο οικονομικο.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Επισης Ελλαδα δε παιζει πολυ η συγκατοικηση. Να παρεις δηλαδη ενα φιλο σου και να μεινετε μαζι. Απο το να μενεις με γονεις ειναι σιγουρα καλυτερο και πολυ πιο οικονομικο.

Εκεί όμως μπορεί να σας περνάνε για :gay:

Ειδικά αν δεν έχετε και γκόμενες

Αν είναι να συγκατοικήσεις,καλύτερα με γκόμενα.
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Ρε τυπε τι να σου πω και σενα τωρα, χεστηκες για τι θα σε περασουνε. Αν μενεις με γονεις θα σε πουν μαμοθρεφτο. Σαν αδερφη μπορεις να γαμησεις γκομενα στην Ελλαδα σαν μαμοθρεφτο με τιποτα

 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.258
Like
1.630
Πόντοι
216
Ρε τυπε τι να σου πω και σενα τωρα, χεστηκες για τι θα σε περασουνε. Αν μενεις με γονεις θα σε πουν μαμοθρεφτο. Σαν αδερφη μπορεις να γαμησεις γκομενα στην Ελλαδα σαν μαμοθρεφτο με τιποτα
Πάντως εμένα στον κύκλο μου, και όσους έχω γνωρίσει, η συντριπτική πλειοψηφία που είχαν κάποια σχέση έμεναν με γονείς.
Οπότε ίσως να μην παίζει ρόλο αυτό.
Γενικότερα, στην Ελλάδα, παίζει ρόλο πόσο μεγάλο κύκλο γνωριμιών έχεις παρά αν μένεις με γονείς.
Γιατί, αν για παράδειγμα, είσαι ανεξάρτητος, έχεις καλή δουλειά, μένεις μόνος σου κλπ,
αν οι κοινωνικές σου συναναστροφές περιορίζεται σε έναν- δυο φίλους, τότε οι πιθανότητες να συνάψεις κάποια σχέση είναι zero/null/μηδέν.
Γι' αυτό εμένα, η συμβουλή που δίνω σε κάποιον που θέλει να βρει κοπέλα κλπ, είναι να βρει πρώτα μια φίλη και να της το πει ευθέως ότι ψάχνεται..
-οι γυναίκες τρελαίνονται να κάνουν κονέ.
Αλλά αυτό απαιτεί από κάποιον να ανοίξει τον κοινωνικό του κύκλο, να επιδιώκει να κάνει δραστηριότητες και πέραν της εργασίας του και να μιλάει με όλον τον κόσμο.
Αλλά κι αυτό είναι δύσκολο για όσους έχουν γενικότερη δυσκολία επικοινωνίας ή είναι εσωστρεφείς (σχεδόν το 50% του πληθυσμού είναι εσωστρεφείς)
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό ότι οι 30αρηδες μπορεί να έχουν σπίτι και να βγάζουν εκεί τα μάτια τους με κάποια?

Πού να τα βγάλουνε ρε λαλακα,με τους γέρους στο άλλο δωμάτιο


εγω εφαγα γκοστινγκ μετα απο 5 μηνες που βγαιναμε καναμε σεξ κοιμομουνα σπιτι της πηγαιναμε βολτα για ποτο αλλα την εβλεπα δεν ηθελε παραπανω οικιοτητα


το θεμα ειιναι πως δεν με διεγραψε απο φιλο στο φβ απλα διαβαζει τα μηνυματα μου και δεν απανταει

επισης ουτε στο ινστα σταματησε να με ακολουθει απλα δεν βλεπει τις ιστοριες που ανεβαζω ενω παλια της εβλεπε

τι κανω την γραφω στα αρχιδια μου η ζητω εξηγησεις


δυο βδομαδες γινεται αυτο τα χριστουγεννα στο ρεβεγιον καλεσε την παρεα της σπιτι της και εμενα ουτε χρονια πολλα


το θεμα ειναι να ζητησω εξηγησεις γιατι με γραφει μετα απο τοσο καιρο

μιλαγαμε καθε μερα σχεδον με μηνυματα ολο αυτο το καιρο και ξαφνικα σταματησε

γιατι δε με διαγραφει απο φιλο της αν με συχαινεται τοτε??

γιατι δεν καταλαβαινω τη συμπεριφορα της

να πω μονο πως της εριξα ενα ακυρο να παω σπιτι της για ταινια και σεξακι λογικα λιγες μερες πριν σταματησει να μου μιλαει

λετε να επαιξε ρολο??


δε νομιζω γιατι δεν εδειχνε να με γουσταρει και δεν εδειξε να σπαστηκε που της ειπα οτι ειμαι κουρασμενος

βεβαια στην αρχη της προτεινα να συνατηθουμε δεχτηκε κανονισαμε την ωρα και μετα της λεω μετα απο 20 λεπτα να το κανουμε αλλη μερα γιατι καθομαι στο καναπε και ειμαι πολυ κουρασμενος

τι να κανω ρε παιδια

της εχω στειλει πολυ συντομα μηνυματα απο τοτε τυπου γεια τι κανεις ? η που χαθηκες εσυ και δεν μ απανταει


ειναι ασχημο
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Γενικότερα, στην Ελλάδα, παίζει ρόλο πόσο μεγάλο κύκλο γνωριμιών έχεις παρά αν μένεις με γονείς.
Γιατί, αν για παράδειγμα, είσαι ανεξάρτητος, έχεις καλή δουλειά, μένεις μόνος σου κλπ,
αν οι κοινωνικές σου συναναστροφές περιορίζεται σε έναν- δυο φίλους, τότε οι πιθανότητες να συνάψεις κάποια σχέση είναι zero/null/μηδέν.

Ορθόν

Να μένεις μόνος,να γυρνάς ξερω γω απόγευμα απ'τη δουλειά,να πέφτεις για ύπνο και μετά να μην έχεις όρεξη για τίποτα.Και να κυλάνε όλες οι μέρες έτσι

Αλλά θα λες ότι είσαι ανεξάρτητος.Αγάμητος αλλά...ανεξάρτητος :rockon:

 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411
εγω εφαγα γκοστινγκ μετα απο 5 μηνες που βγαιναμε καναμε σεξ κοιμομουνα σπιτι της πηγαιναμε βολτα για ποτο αλλα την εβλεπα δεν ηθελε παραπανω οικιοτητα


το θεμα ειιναι πως δεν με διεγραψε απο φιλο στο φβ απλα διαβαζει τα μηνυματα μου και δεν απανταει

επισης ουτε στο ινστα σταματησε να με ακολουθει απλα δεν βλεπει τις ιστοριες που ανεβαζω ενω παλια της εβλεπε

τι κανω την γραφω στα αρχιδια μου η ζητω εξηγησεις


δυο βδομαδες γινεται αυτο τα χριστουγεννα στο ρεβεγιον καλεσε την παρεα της σπιτι της και εμενα ουτε χρονια πολλα


το θεμα ειναι να ζητησω εξηγησεις γιατι με γραφει μετα απο τοσο καιρο

μιλαγαμε καθε μερα σχεδον με μηνυματα ολο αυτο το καιρο και ξαφνικα σταματησε

γιατι δε με διαγραφει απο φιλο της αν με συχαινεται τοτε??

γιατι δεν καταλαβαινω τη συμπεριφορα της

να πω μονο πως της εριξα ενα ακυρο να παω σπιτι της για ταινια και σεξακι λογικα λιγες μερες πριν σταματησει να μου μιλαει

λετε να επαιξε ρολο??


δε νομιζω γιατι δεν εδειχνε να με γουσταρει και δεν εδειξε να σπαστηκε που της ειπα οτι ειμαι κουρασμενος

βεβαια στην αρχη της προτεινα να συνατηθουμε δεχτηκε κανονισαμε την ωρα και μετα της λεω μετα απο 20 λεπτα να το κανουμε αλλη μερα γιατι καθομαι στο καναπε και ειμαι πολυ κουρασμενος

τι να κανω ρε παιδια

της εχω στειλει πολυ συντομα μηνυματα απο τοτε τυπου γεια τι κανεις ? η που χαθηκες εσυ και δεν μ απανταει


ειναι ασχημο
[/quote]
Όταν αντιδρά κατά τέτοιον τρόπο μια γυναίκα,δεν ενδιαφέρεται απλά,παράτα την
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
εγω εφαγα γκοστινγκ μετα απο 5 μηνες που βγαιναμε καναμε σεξ κοιμομουνα σπιτι της πηγαιναμε βολτα για ποτο αλλα την εβλεπα δεν ηθελε παραπανω οικιοτητα


το θεμα ειιναι πως δεν με διεγραψε απο φιλο στο φβ απλα διαβαζει τα μηνυματα μου και δεν απανταει

επισης ουτε στο ινστα σταματησε να με ακολουθει απλα δεν βλεπει τις ιστοριες που ανεβαζω ενω παλια της εβλεπε

τι κανω την γραφω στα αρχιδια μου η ζητω εξηγησεις


δυο βδομαδες γινεται αυτο τα χριστουγεννα στο ρεβεγιον καλεσε την παρεα της σπιτι της και εμενα ουτε χρονια πολλα


το θεμα ειναι να ζητησω εξηγησεις γιατι με γραφει μετα απο τοσο καιρο

μιλαγαμε καθε μερα σχεδον με μηνυματα ολο αυτο το καιρο και ξαφνικα σταματησε

γιατι δε με διαγραφει απο φιλο της αν με συχαινεται τοτε??

γιατι δεν καταλαβαινω τη συμπεριφορα της

να πω μονο πως της εριξα ενα ακυρο να παω σπιτι της για ταινια και σεξακι λογικα λιγες μερες πριν σταματησει να μου μιλαει

λετε να επαιξε ρολο??


δε νομιζω γιατι δεν εδειχνε να με γουσταρει και δεν εδειξε να σπαστηκε που της ειπα οτι ειμαι κουρασμενος

βεβαια στην αρχη της προτεινα να συνατηθουμε δεχτηκε κανονισαμε την ωρα και μετα της λεω μετα απο 20 λεπτα να το κανουμε αλλη μερα γιατι καθομαι στο καναπε και ειμαι πολυ κουρασμενος

τι να κανω ρε παιδια

της εχω στειλει πολυ συντομα μηνυματα απο τοτε τυπου γεια τι κανεις ? η που χαθηκες εσυ και δεν μ απανταει


ειναι ασχημο
Όταν αντιδρά κατά τέτοιον τρόπο μια γυναίκα,δεν ενδιαφέρεται απλά,παράτα την [/quote]

να τη διαγραψω η να μην ασχοληθω καν?

απο τη στιγμη που δεν κανω κατι μαζι της πλεον δεν βρισκω το λογο να την εχω στους φιλους μου
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Ολα σ αυτη τη πουστοχωρα ειναι θεμα κυκλου τυποι... εγω που δεν εχω ουτε παρεες ουτε φιλους ουτε γνωστους εχω να τον βρεξω... κοντα 33 μηνες και θα κοψω βασιλοπιτα με ολα τα κομματια στο...ονομα μου αυριο :(
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.186
Like
1.705
Πόντοι
216
Μπα δεν ασχολουμαι πια... τις εγκατελειψα... αλλωστε και...τεχνικα εχω πλεον προβλημα! Δεν κανει...κουκου πια:confused:

Εχω δηλωσει οτι τον απριλη του 23 που συμπληρωνω 5 χρονια απολυτης αγαμιας θα παω αγιο ορος να μονασω... :confused:
πάρε βίζιτα 2 μέρες πριν ρε μαλάκα να... κάνεις επανάσταση :confused: :confused:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
αν μενεις με γονεις ομως και μενει και αυτη και δεν εχεις αμαξι. Που τη γαμας τη γκομενα? στον πριαμο?
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
αν μενεις με γονεις ομως και μενει και αυτη και δεν εχεις αμαξι. Που τη γαμας τη γκομενα? στον πριαμο?

θα σ πω περιπτωση

το καλοκαιρι γαμαγα μια που δεν ηθελα να τη φερω σπιτι μου

οπωτε το ενα βραδυ πηγαμε πριαμο

την επομενη φορα μου λεει οτι δεν θελει να παει σε ξενοδοχειο και της λεω και που θα παμε

και μου λεει εξω


ψαχναμε για οικοδομες και στο τελος καταληξαμε στο θεατρο βραχων πισω πισω προς το παρκιν στα σκοταδια

προτιμαει το εξω λεει

αυτη εμενε με τους γονεις της ηταν μικρη σχετικα εγω σπιτι μου δεν ηθελα να τη φερω

απο τιντερ η γνωριμια
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Για μενα ειναι ψιλο ξεφτιλα η φαση. Εχω γνωστους και γνωστες μου στην Ελλαδα που μενουν με γονεις και πανε σε ξενοδοχεια. Και μιλαμε ηλικιες 31-32 χρονων.

Ειναι παραλογο να μην εχεις ενα δικο σου χωρο να πας να βγαλεις τα ματια σου. Οταν πρωτοπηγα να μεινω μονος εβγαζα 910 ευρω και εδινα 460 για το νοικι/κοινοχρηστα κλπ, αλλα ειχα απιστευτη ελευθερια.

Να εχεις συναδερφους που βγαζουν 1200 και μενουν με γονεις? Δηλαδη ελεος. Η αλλους που επαιρναν τα ιδια με μενα και οι γονεις τσονταραν στο νοικι. Μονο στην Ελλαδα αυτα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αν πας γκόμενα στο σπίτι σου .... το δύσκολο μετά είναι να μη θέλει να μπει νύφη στο σπίτι .............

Οπότε καλύτερα να μην την πας, ακόμη κι αν έχεις 1800 σπίτια δικά σου.

Το πρόβλημα δεν είναι οι δικοί σου γονείς.

Το πρόβλημα είναι οι δικοί της.
ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.


Τώρα το κόμπλεξ όσων έχουν φύγει από την ελλάδα, με το συγκεκριμένο θέμα, είναι απύθμενο .

Απο το να ζει παντως κάποιος στο σπίτι μιας αγγλίδας σπιτονοικυράς ... καλύτερα στης μάνας του.

Της αγγλίδας, παίζει και να ήταν παλιό ήδη , όταν ξεκίνησε ο δεύτερος πόλεμος των μπόερς ... το 1899 ...
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.184
Πόντοι
10.411

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.931
Πόντοι
12.756
εγω να πω την αληθεια κανενας απο τον κυκλο μου ακομα και γνωστοι 30 και πανω δεν μενουν με τους γονεις τους..μπορει να εχουν πεσει οι μισθοι και να παιρνουν 700 ευρω αλλα μενουν μονοι τους..
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Φυλοβιε αυτες τις μαλακιες τις λες απο την πολυετη παρουσια σου στο εξωτερικο?

Γιατι σε 4 χωρες εχω μεινει σε μια χαρα σπιτια. Εξω να εχει χιονι και εγω να μην εχω ανοιξει καν καλοριφερ.

Και τις πιπες που λετε για τα ενοικια , ναι ειναι ακριβα αλλα και οι μισθοι ειναι σε αλλο επιπεδο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom