Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 88 άτομα (0 μέλη και 88 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
A τελικα εισαι φουλ γραφικος, σαν το ηλιοβασιλεμα στη Σαντορινη.
Ειπε ο αλλος μια βλακεια, οτι καλυτερα να τον παιζεις παρα να δινεις αξια στα μπαζα, κι αντι εσυ να του πεις οτι ειναι τουλαχιστον γελοιο να επικαλείσαι "αποψη" στην μαλακια, "ανακαλυπτεις" και κοινωνικο κινημα μεσα απο τους κομπλεξισμους αυτους.

Όλα και όλα.
Σαντμαν Εμπερορ Κμαν κάνουν φοβερό τρίο.
Το τρίο μούτζες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Όλα και όλα.
Σαντμαν Εμπερορ Κμαν κάνουν φοβερό τρίο.
Το τρίο μούτζες.
Ρε δεν ειμαστε καλα
Ειπε ο αλλος να μην γαμαμε μην τυχον και το παρουν πανω τους τα μπαζα, και τον αποθεωσε οτι δημιουργει και κοινωνικο κινημα

Εχω ακουσει κι εχω ακουσει δικαιολογιες απο τον καθε λουζερ για το οτι δεν γαμαει, αλλά οτι δεν το κανει για να μην δινει αξια στις ασχημες (ε πηδα ομορφες ρε απιθανε), πρωτη φορα το ακουσα

Και ο αλλος εκστασιαστηκε και εβγαλε πόρισμα περι κινηματος

Δυστυχως καποιοι επρεπε να εχουν ξεκινησει συνεδριες σε ψυχολογο αλλά προτιμανε να μπαινουν εδω μεσα και να αλληλοαποθεωνονται
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ρε δεν ειμαστε καλα
Ειπε ο αλλος να μην γαμαμε μην τυχον και το παρουν πανω τους τα μπαζα, και τον αποθεωσε οτι δημιουργει και κοινωνικο κινημα

Εχω ακουσει κι εχω ακουσει δικαιολογιες απο τον καθε λουζερ για το οτι δεν γαμαει, αλλά οτι δεν το κανει για να μην δινει αξια στις ασχημες (ε πηδα ομορφες ρε απιθανε), πρωτη φορα το ακουσα

Και ο αλλος εκστασιαστηκε και εβγαλε πόρισμα περι κινηματος

Δυστυχως καποιοι επρεπε να εχουν ξεκινησει συνεδριες σε ψυχολογο αλλά προτιμανε να μπαινουν εδω μεσα και να αλληλοαποθεωνονται

Έχουμε και λέμε:

Εναν που ονειρεύεται να γίνουμε Β.Κορεα μπας και γαμήσει
Εναν που αρνείται την αυτοβελτίωση του μπας και γαμήσει και όλο μυξοκλαίγεται
Εναν που νομίζει ότι βγαζει γκόμενες,αλλά τις πληρωνει και δεν του κάθονται

Ποιός είναι χειρότερος από τους 3?
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Ισως και να κοιμουνταν ακομα τετοια ωρα τα κοριτσια, ηταν κατα τη μια το μεσημερι μετα απο σαββατοβραδο. 
Ναι κοιμούνταν επειδή δούλευαν όλο το βράδυ. Μάλλον ύφαιναν αργαλειό και τις κούρασαν οι κλωστές και τα μασούρια.
 

Rockavlone

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2009
Μηνύματα
214
Like
414
Πόντοι
21
Μεγαλο θεμα το ποια ειναι τελικα η θεση της γυναικας προς στο σπιτι και την κοινωνια. Ομως αν κοιταξουμε Ιστορια θα δουμε και θα καταλαβουμε (οσοι τουλαχιστον εχουν λιγο IQ δεν χρειαζεται να εισαι διανοια) πως η γυναικα ναι η γυναικα - βρισκεται στην κατηγορια του αδικημενου ανθρωπου (ευτυχως αυτο αλλαζει) ποτε δεν της δοθηκε η ευκαιρια να δειξη της ικανοτητες που εχει ειτε σε πολιτικη,εργασια(αν και αυτο αλλαξε νομιζω τα τελευταια 15-20χρονια),θρησκεια κτλ..Γι αυτον το λογο οταν κοιταξεις Ιστορια θα δεις πως ο Αντρας ευθηνεται για ολα τα κακα που κυριαρχουν στον κοσμο και ΟΧΙ γυναικα για παραδειγμα ο πολεμος. Και νομιζω γιαυτο η γυναικα αρεσκεται στο να εξουσιαζει τον αντρα (επειδη δεν της δοθηκε η ευκαιρια σε αλλα θεματα)
(Συγνωμη που θα ειμαι τοσο επιφανειακος αλλα δεν εχω τον χρονο για να αναλυσω σε βαθος την σκεψη μου, σας παροτρυνω ομως να δειτε την Ιστορια και θα καταλαβετε και εσεις προς τα που θελω να καταληξω)

Σιγουρα δεν θελω να ειμαι με μια γυναικα που ΔΕΝ δουλευει και περιμενει απο ΕΜΕΝΑ να πληρωνω ρευμα , νερο, φαγητο , εξοδους , συντηρηση σπιτιου και διαφορες αναγκες των παιδιων (ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΧΟΡΗΓΟΣ). ΔΕΝ θελω την γυναικα να μου ετοιμαζει το ΔΙΚΟ μου πρωινο επειδη προφανως δεν ειμαι μωρακι η αλλιως --> :babycry: και ναι ΘΕΛΩ να προσφερω και ΕΓΩ στις διαφορες δουλειες του σπιτιου οπως μαγειρεμα , πλυσιμο , καθαριοτητες επειδη ΔΕΝ θελω γυναικα ΔΟΥΛΟ, θελω να ειμαι με εναν ανθρωπο οπου θα ΘΕΛΩ και θα ΘΕΛΕΙ (εννοιειται) να τον βλεπω να πετυχαινει η να πραγματοποιει τα ονειρα του η στοχους που εχει ΔΕΝ θελω μια σχεση βασισμενη στο 50-50 αντιθετος θελω μια σχεση βασισμενη στην αγαπη και την κατανοηση. Δυστυχος σημερα σπανια ΒΛΕΠΩ κατι που να ειναι ΑΛΗΘΗΝΟ ειτε απο την πλευρα του αντρα η γυναικας. ΑΥΤΑ απο εμενα σε συντομια.
[/quote
Μεγαλο θεμα το ποια ειναι τελικα η θεση της γυναικας προς στο σπιτι και την κοινωνια. Ομως αν κοιταξουμε Ιστορια θα δουμε και θα καταλαβουμε (οσοι τουλαχιστον εχουν λιγο IQ δεν χρειαζεται να εισαι διανοια) πως η γυναικα ναι η γυναικα - βρισκεται στην κατηγορια του αδικημενου ανθρωπου (ευτυχως αυτο αλλαζει) ποτε δεν της δοθηκε η ευκαιρια να δειξη της ικανοτητες που εχει ειτε σε πολιτικη,εργασια(αν και αυτο αλλαξε νομιζω τα τελευταια 15-20χρονια),θρησκεια κτλ..Γι αυτον το λογο οταν κοιταξεις Ιστορια θα δεις πως ο Αντρας ευθηνεται για ολα τα κακα που κυριαρχουν στον κοσμο και ΟΧΙ γυναικα για παραδειγμα ο πολεμος. Και νομιζω γιαυτο η γυναικα αρεσκεται στο να εξουσιαζει τον αντρα (επειδη δεν της δοθηκε η ευκαιρια σε αλλα θεματα)
(Συγνωμη που θα ειμαι τοσο επιφανειακος αλλα δεν εχω τον χρονο για να αναλυσω σε βαθος την σκεψη μου, σας παροτρυνω ομως να δειτε την Ιστορια και θα καταλαβετε και εσεις προς τα που θελω να καταληξω)

Σιγουρα δεν θελω να ειμαι με μια γυναικα που ΔΕΝ δουλευει και περιμενει απο ΕΜΕΝΑ να πληρωνω ρευμα , νερο, φαγητο , εξοδους , συντηρηση σπιτιου και διαφορες αναγκες των παιδιων (ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΧΟΡΗΓΟΣ). ΔΕΝ θελω την γυναικα να μου ετοιμαζει το ΔΙΚΟ μου πρωινο επειδη προφανως δεν ειμαι μωρακι η αλλιως --> :babycry: και ναι ΘΕΛΩ να προσφερω και ΕΓΩ στις διαφορες δουλειες του σπιτιου οπως μαγειρεμα , πλυσιμο , καθαριοτητες επειδη ΔΕΝ θελω γυναικα ΔΟΥΛΟ, θελω να ειμαι με εναν ανθρωπο οπου θα ΘΕΛΩ και θα ΘΕΛΕΙ (εννοιειται) να τον βλεπω να πετυχαινει η να πραγματοποιει τα ονειρα του η στοχους που εχει ΔΕΝ θελω μια σχεση βασισμενη στο 50-50 αντιθετος θελω μια σχεση βασισμενη στην αγαπη και την κατανοηση. Δυστυχος σημερα σπανια ΒΛΕΠΩ κατι που να ειναι ΑΛΗΘΗΝΟ ειτε απο την πλευρα του αντρα η γυναικας. ΑΥΤΑ απο εμενα σε συντομια.

Φίλε "λευκέ ιππότη" σου εύχομαι καλή τύχη. Πίστεψε με σου χρειάζεται πολύ τύχη. Η συμβουλή μου πάντως είναι να διαβάσεις προσεκτικά ιστορία. Δε πειράζει θα μάθεις και εσύ κάποτε. Καλά ξυπνητούρια :)
 

Επισκέπτης
και βγαζει φωτο με εσώρουχα και μαγιω στο φαηεσμπουκ να τραβάει μαλακια ολος ο πλανήτης και να τις την πεφτουν πιθανοι και απίθανοι,
θα θελες τετοια γυναικα?

εγω όχι,

πρωινο φτιαχνω και μονος μου,

τον κωλο της γυναικας μου στο ιντερνετ δεν το θελω
τη γυναικα σου την ηθελες να σε βγαζει φωτογραφιες με τον "κολλητο" σου γυμνοστηθους
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
 η γυναικα ναι η γυναικα - βρισκεται στην κατηγορια του αδικημενου ανθρωπου
Ειδικά στον δυτικό κόσμο, τις έχει φάει η αδικία. Όταν παντρεύονται και παίρνουν διαζύγια από βαρεμάρα, επειδή έχουν μπουχτίσει και δεν είναι δυνατόν να κάθονται με έναν άντρα μόνο, όταν εκεί έξω υπάρχουν τόσοι απελπισμένοι, που θέλουν να την πηδήξουν για να της ανεβάσουν την ψυχολογία, απευθείας μέτρα κοινωνικής προστασίας. Πάρε διατροφές από το θύμα. Ποιος χέστηκε αν ο μαλάκας θα κοιμάται στο αμάξι του ή στο δρόμο. Πάρε επίδομα σαν ελεύθερη μητέρα και κάνε την ζωάρα σου χωρίς να δουλεύεις... πως αντέχουν τόση αδικία και δεν καταρρέουν, είναι απορίας άξιον.

η γυναικα - βρισκεται στην κατηγορια του αδικημενου ανθρωπου (ευτυχως αυτο αλλαζει)
Είσαι και φεμινιστής όμως ρε κουμπάρε. Συμπάσχεις με τις εν λόγω αδικημένες. Φαντάζομαι όπου εντοπίζεις κάποια αδικία εις βάρος τους, για παράδειγμα κάποια κακή αντρική κριτική προς αυτές, θα εφορμάς με το λευκό σου άλογο και το σπαθί, έτοιμος να προστατέψεις, ανυπεράσπιστες δεσποσύνες.

ποτε δεν της δοθηκε η ευκαιρια να δειξη της ικανοτητες που εχει ειτε σε πολιτικη,εργασια(αν και αυτο αλλαξε νομιζω τα τελευταια 15-20χρονια),θρησκεια κτλ..
Να δείξει τι??? Ικανότητες??? Ανέκδοτα λες τώρα, ή γράφεις σενάρια επιστημονικής φαντασίας?
Πες μου μια γυναίκα εκτός από την γνωστή καραμέλα με την Κιουρί, που αν δεν την βοήθαγε ο άντρας της, τίποτα δεν θα έκανε, αλλά αυτό ξεχνάν να μας το αναφέρουν οι γυναικοκεντρικοί political correct τύποι. Τα τελευταία 50 χρόνια απολαμβάνουν όλες στον δυτικό κόσμο, πλήρη ελευθερία. Πες μου ονομαστικά έστω και μία που συνεισέφερε στον ανθρώπινο πολιτισμό με καινοτόμες ιδέες σε οποιονδήποτε τομέα, όπως ιατρική, φυσική, φιλοσοφία, μαθηματικά, πολιτική και θρησκεία που λες κι εσύ.

Ακόμα και για τον καρκίνο του μαστού που είναι καθαρά γυναικεία ασθένεια, άντρας σκέφτηκε την πρόληψή της. (ΠΑΠ τεστ). Τόσο άχρηστες είναι. Τα σόσιαλ μίντια στα οποία βγάζουν φωτογραφίες τον κώλο τους αντρική εφεύρεση είναι. Η μόδα που είναι πάλι γυναικεία υπόθεση, από σχεδιαστές άντρες καθορίζεται. Και στον καλλιτεχνικό τομέα, όπως τραγούδι, θέατρο, μουσική, ζωγραφική, κινηματογράφο, γλυπτική, οι άντρες υπερτερούν. Η μόνη περίπτωση να θεωρηθεί κάποια γυναίκα καλύτερη καλλιτεχνικώς, είναι να δείξει λίγο μπούτι ή βυζί. Αν είναι ντυμένη, άστο. Χαμένη εκ των προτέρων είναι.

Πουθενά δεν έδειξαν καμιά ικανότητα. Απλώς σε όλους τους τομείς, αναπαράγουν και παπαγαλίζουν ιδέες αντρικές.

Ακόμα και στην εργασία που αναφέρεις, ότι έχουν ικανότητες, αν παρατηρήσεις οι περισσότερες, θέλουν δουλειές που δεν απαιτούν σωματική κόπωση και δεν έχουν ευθύνες. Έχεις δει ποτέ γυναίκα τεχνικό καυστήρων? Έχεις δει γυναίκα ηλεκτρολόγο? Έχεις δει γυναίκα βοθρατζή? Έχεις δει γυναίκα να χειρίζεται ανυψωτικό μηχάνημα (κλαρκ) σε αποθήκη εργοστασίου? Έχεις δει γυναίκα σε οικοδομές ή σε κατασκευές δρόμων? Θέλουν μια δουλειά γραφείου με air condition, με έναν υπολογιστή, όπου θα χειρίζονται κανένα word, το πολύ μέχρι excel, να μη μιλήσω για powerpoint εκεί τις σκοτώνεις και αφού μιλήσουν με καμιά δεκαριά άτομα στο τηλέφωνο της εταιρείας, θα συζητήσουν ύστερα με την διπλανή σκληρά εργαζόμενη, για το ποια έφαγε τις περισσότερες ψωλές την εβδομάδα που πέρασε.

Είναι ντουγάνι στη δουλειά κάποια γυναίκα? Μήνυση σε συνάδελφο ή στο αφεντικό για σεξουαλική παρενόχληση.

Δεν μπορεί να βρει δουλειά κάποια γυναίκα? Παράπονα για μεροληψία και σεξισμό εναντίον της. Είναι γυναίκα άρα είναι το θύμα.

Μπορεί να έγιναν δικαστίνες, πυροσβεστίνες, γιατρίνες, να πιλοτάρουν μαχητικά αεροσκάφη, αλλά μεταξύ μας τώρα. Αν ταξίδευα με αεροπλάνο θα ήθελα ο πιλότος να είναι άντρας. Αν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα υγείας (φτου, μακριά από μας) και χρειαζόμουν επέμβαση, θα ήθελα άντρας να με χειρουργήσει.
Και ξέρεις κάτι κουμπάρε? Και οι γυναίκες το ίδιο θα ήθελαν.

Γι αυτον το λογο οταν κοιταξεις Ιστορια θα δεις πως ο Αντρας ευθηνεται για ολα τα κακα που κυριαρχουν στον κοσμο και ΟΧΙ γυναικα για παραδειγμα ο πολεμος.
Τι λες ρε μάστορα? Για κούνα λίγο το κεφάλι σου. Οι Αμαζόνες τι νομίζεις ότι έκαναν? Έπλεκαν πουλόβερ? Γιατί νομίζεις ότι οι γυναίκες είναι αθώα και αγνά πλασματάκια που δεν είναι ικανά για το κακό? Εσύ πρέπει να διαβάσεις ιστορία μου φαίνεται. Μάθε ότι οι Αμαζόνες είχαν επιτεθεί και στην Αθήνα τον καιρό του Θησέα, κάνοντας μεγάλο μακελειό. Οι Αθηναίοι όταν έκτισαν τον παρθενώνα, ακόμα θυμούνταν εκείνη την μάχη και την αναπαριστούσαν στην ζωφόρο του ναού.
Το όνομα Αρτεμισία σου λέει τίποτα? Η τύπισσα παρόλο που ήταν Ελληνικής καταγωγής ήταν σύμβουλος του Ξέρξη στους Περσικούς πολέμους. Ευτυχώς που δεν την είχε ακούσει ο Ξέρξης σε κάποια θέματα, γιατί αν την άκουγε, σήμερα Περσικά θα μιλάγαμε εμείς εδώ. Τόσο κακόψυχη ήταν, που ενώ ήταν Ελληνικής καταγωγής, ήθελε τον αφανισμό της Ελλάδος. Αυτά για να μη λες ότι ο άντρας ευθύνεται για τα κακά της ανθρωπότητας. Αν ήταν στη θέση των αντρών οι γυναίκες τα ίδια και χειρότερα θα έκαναν. Κάθε φορά στην ιστορία της ανθρωπότητας, που οι γυναίκες αποκτούσαν δύναμη, το μακελειό και το χάος ήταν αναπόφευκτα.

Και νομιζω γιαυτο η γυναικα αρεσκεται στο να εξουσιαζει τον αντρα (επειδη δεν της δοθηκε η ευκαιρια σε αλλα θεματα)
Λάθος νομίζεις. Γουστάρει να εξουσιάζει τον άντρα γιατί είναι εχθρός του. Ναι καλά διάβασες. Οι γυναίκες είναι εχθρός, όχι μόνο των ανδρών, αλλά όλου του ανθρώπινου είδους. Και οι περισσότεροι άνδρες διάλεξαν να συμμαχήσουν με τον εχθρό.

Δεχόμαστε επίθεση από έναν εχθρό, που το μόνο πλεονέκτημα που έχει, είναι το θράσος του και το μουνί του. Το μουνί είναι καμουφλάζ της πραγματικής φύσης του εχθρού, γιατί οι άχρηστες δεν δίνουν δεκάρα για την ανθρωπότητα. Αγνοούν την ανθρώπινη ζωή για την προσωπική τους άνεση. Υποστηρίζουν ότι είναι δικαίωμά τους, να πράξουν ότι θέλουν ως γυναίκες, ξεχνάν όμως να μας πουν, πόσα θηλυκά βρέφη σφαγιάζονται μέσω εκτρώσεων. Μάχονται φανατικά για τα γυναικεία δικαιώματα, αλλά στερούν την ζωή σε ένα θηλυκό βρέφος, το οποίο θα γινόταν γυναίκα κάποια στιγμή.

Ο εχθρός δεν δίνει μία για τα γυναικεία δικαιώματα, πόσο μάλλον για τα αντρικά και τα ανθρώπινα. Νοιάζονται μόνο για την δική τους ατομική ευχαρίστηση σε βάρος όλων των άλλων. Το μόνο προβλέψιμο είναι ότι θα κάνουν τα πάντα για να υποδουλώσουν τους άντρες. Θα πουν ψέμματα, θα κερατώσουν, θα κλέψουν ή ακόμα και θα σκοτώσουν.

(Συγνωμη που θα ειμαι τοσο επιφανειακος αλλα δεν εχω τον χρονο για να αναλυσω σε βαθος την σκεψη μου, σας παροτρυνω ομως να δειτε την Ιστορια και θα καταλαβετε και εσεις προς τα που θελω να καταληξω)
Όχι πάλι τα ίδια ρε κομπάρε. Είπαμε ιστορία εσύ πρέπει να την ξαναδιαβάσεις γιατί αγνοείς βασικά πράγματα.

Σιγουρα δεν θελω να ειμαι με μια γυναικα που ΔΕΝ δουλευει και περιμενει απο ΕΜΕΝΑ να πληρωνω ρευμα , νερο, φαγητο , εξοδους , συντηρηση σπιτιου και διαφορες αναγκες των παιδιων (ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΧΟΡΗΓΟΣ). ΔΕΝ θελω την γυναικα να μου ετοιμαζει το ΔΙΚΟ μου πρωινο επειδη προφανως δεν ειμαι μωρακι η αλλιως --> :babycry: και ναι ΘΕΛΩ να προσφερω και ΕΓΩ στις διαφορες δουλειες του σπιτιου οπως μαγειρεμα , πλυσιμο , καθαριοτητες επειδη ΔΕΝ θελω γυναικα ΔΟΥΛΟ, θελω να ειμαι με εναν ανθρωπο οπου θα ΘΕΛΩ και θα ΘΕΛΕΙ (εννοιειται) να τον βλεπω να πετυχαινει η να πραγματοποιει τα ονειρα του η στοχους που εχει ΔΕΝ θελω μια σχεση βασισμενη στο 50-50 αντιθετος θελω μια σχεση βασισμενη στην αγαπη και την κατανοηση. Δυστυχος σημερα σπανια ΒΛΕΠΩ κατι που να ειναι ΑΛΗΘΗΝΟ ειτε απο την πλευρα του αντρα η γυναικας. ΑΥΤΑ απο εμενα σε συντομια.
Με αυτά που λες για σχεσάκια σε κόβω. Γιατί βρε παλληκάρι μου? Όταν ένας άνδρας θέλει σχέση, φωνάζει το πράμα από μόνο του, ότι τον έχει φάει η αγαμία. Αν θέλεις σώνει και καλά να κάνεις σχέση, φρόντισε να σιγουρευτείς ότι εσύ θα φοράς τα παντελόνια και ότι εσύ θα είσαι ο αρχηγός και κυρίαρχος της σχέσης. Δεν διαπραγματεύεται με τίποτα αυτό. Αν σαν άντρας δεν κρατάς τα ηνία σε μια σχέση, τότε τον έλεγχο αυτομάτως τον παίρνει η γυναίκα. Όπως και τον έχει στην πλειοψηφία των σχέσεων. Δείξε ότι είσαι άντρας που δεν σηκώνει μαλακίες του τύπου υποτάσσομαι στον έλεγχο της γυναίκας.
Όλα αυτά που λες για 50-50, αγάπη και κατανόηση πάρτα αλλιώς γιατί θα σημάνουν την καταστροφή σου.

Αυτά τα ολίγα.

 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.853
Like
2.248
Πόντοι
456
Μεγαλο θεμα το ποια ειναι τελικα η θεση της γυναικας προς στο σπιτι και την κοινωνια. Ομως αν κοιταξουμε Ιστορια θα δουμε και θα καταλαβουμε (οσοι τουλαχιστον εχουν λιγο IQ δεν χρειαζεται να εισαι διανοια) πως η γυναικα ναι η γυναικα - βρισκεται στην κατηγορια του αδικημενου ανθρωπου
Aπλή ερώτηση για εσένα: σκέψου γιατί ο μέσος όρος ζωής των ανδρών είναι πολύ μικρότερος από αυτόν των γυναικών;
Άντε σιγά-σιγά να μάθουμε να χρησιμοποιούμε το μυαλό μας και να μην παπαγαλίζουμε.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Aπλή ερώτηση για εσένα: σκέψου γιατί ο μέσος όρος ζωής των ανδρών είναι πολύ μικρότερος από αυτόν των γυναικών;
Άντε σιγά-σιγά να μάθουμε να χρησιμοποιούμε το μυαλό μας και να μην παπαγαλίζουμε.

Γιατί μας γκρινιάζουν μέχρι θανάτου
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
:heavymetalbig:
Aπλή ερώτηση για εσένα: σκέψου γιατί ο μέσος όρος ζωής των ανδρών είναι πολύ μικρότερος από αυτόν των γυναικών;
Άντε σιγά-σιγά να μάθουμε να χρησιμοποιούμε το μυαλό μας και να μην παπαγαλίζουμε.
για δύο λόγους κυρίως. Πρώτος οι γυναίκες λόγω οιστρογόνων έχουν πιο μαλακά αγγεία άρα πολύ λιγότερα καρδιαγγειακά. Δεύτερος οι άνδρες λόγω τεστοστερόνης πατάνε περισσότερο γκάζι και στουκαρουν ή σκοτώνονται σε τσαμπουκαδες και σε πολέμους.

Τώρα από καρκίνους πχ έχουν οι γυναίκες περισσότερους στο στήθος αλλά ισοφαρίζουν οι άντρες με τους αναπνευστικους και του πεπτικού λόγω που καπνίζαν περισσότερο παγκοσμίως και που τρώμε καρκινογονες μαλακίες σε μεγαλύτερες ποσοτητες, πχ νιτρώδη άλατα στα αλλαντικά όταν ένα σωρό γυναίκες τρώνε λιγότερο κρέας ή είναι και φυτοφάγες από προτίμηση ή από μόδα.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.853
Like
2.248
Πόντοι
456
:heavymetalbig:για δύο λόγους κυρίως. Πρώτος οι γυναίκες λόγω οιστρογόνων έχουν πιο μαλακά αγγεία άρα πολύ λιγότερα καρδιαγγειακά. Δεύτερος οι άνδρες λόγω τεστοστερόνης πατάνε περισσότερο γκάζι και στουκαρουν ή σκοτώνονται σε τσαμπουκαδες και σε πολέμους.
Σιγά φίλε μου μην πάνε και αυτοκτονούν κι όλας λόγω τεστοστερόνης. Κανένας δεν πάει να σκοτωθεί στον πόλεμο ή στη δουλειά χωρίς λόγο. Έρχεται μετά ο άλλος και μας λέει είναι πιο αδικημένες οι γυναίκες που τη βγάζουν διαχρονικά στον αφρό πάνω στις πλάτες αλλονών. Νταξ  :cheesy:
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
Τιποτα δεν μπορει να σε εμποδισει απο το να πας να παρεις μια και να τη κανεις μανα τυπε.

Θα νιωθεις και εξυπνος-τυχερος μετα που βρηκες μια τετοια γυναικα. :S

Το 2020, θα μπεις σε κατασταση γαμος-παιδια και θα θεωρεις επιτυχια οτι σου φτιαχνει πρωινο.
αμα την ειχα βρει λες να ασχολιομουνα μαζι σας ρε τυπε;

ο συνδυασμος μουναρα - καυλιαρα - νοικοκυρα - πολυτεκνη μανα - παραδοσιακη συζυγος ειναι εξαιρετικα σπανιος για να μη σου πω οτι ψαχνεις γωνια στο δεκαρικο

αμα βρω παντως ποτε καμια τετοια και με θελει κι αυτη, την παντρευομαι σε χρονο dt
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.278
Πόντοι
25.467
αμα την ειχα βρει λες να ασχολιομουνα μαζι σας ρε τυπε;

ο συνδυασμος μουναρα - καυλιαρα - νοικοκυρα - πολυτεκνη μανα - παραδοσιακη συζυγος ειναι εξαιρετικα σπανιος για να μη σου πω οτι ψαχνεις γωνια στο δεκαρικο

αμα βρω παντως ποτε καμια τετοια και με θελει κι αυτη, την παντρευομαι σε χρονο dt

Σώπα ρε που είναι σπάνιος.

Όσα μέλη του Bou είναι νυμφευμένα, τέτοιες γυναίκες έχουν πάρει. Απλώς για λόγους "ποικιλίας" αφού πηδάνε την γυναίκα και την γκόμενα, μπαίνουν στο Bou για να ρίξουν και κάναν μπούτσο στην Γιάννα την Σέρβα που τα κάνει γαργάρα και τα καταπίνει.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.683
Κριτικές
6
Like
11.075
Πόντοι
3.936
Χθεσινό περιστατικό σε ρεστοράν στην βάρκιζα. Στο διπλανό τραπεζι ήταν ενας 28αρης συμπαθητικός ψηλός έλλην παρεα με 2 κάτω του μετρίου κοντές ελλεεινίδες, γύρω στα 24 και 25 χρονων αντίστοιχα. Στο όριο μπάζου. Η μία ξανθιά,έμοιαζε σαν αλβανίδα και η άλλη μελαχρινή, έμοιαζε με τουρκμένισσα. Του άρχισαν τα δήθεν. Ότι η μία ήθελε λέει, ο άντρας να της παρέχει 2 σπίτια ένα auto και να κάθεται σπίτι για να μεγαλώνει δυο παιδιά. Ότι κοίτα, στην φίλη μου ο δικός της αγόρασε αυτοκίνητο, εσύ τι δίνεις σε εμένα; Και άλλα τετοια κουλά. Το παιδι προσπαθούσε να απεκρούσει τις μ@λακίες που του έλεγαν. Και τώρα μιλάμε για γκόμενες επιπέδου των 10e. Στο τέλος αφού πλήρωσε τον λογαριασμό άνοιξε την πόρτα της μερσεντές της ξανθιάς, και έφυγαν. Η μελαχρινη ακολούθησε ξεχωριστό δρομο. Πάντως μεγάλο θράσος και μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους ειχαν τα σκαμπό. Έπρεπε να είχαν γεννηθεί σε κάποια τριτοκοσμική χωρα και να έπεφτε η φάπα σύννεφο. Και όχι να βρίσκονται στο πυρφοριστάν.  :sunglasses:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Χθεσινό περιστατικό σε ρεστοράν στην βάρκιζα. Στο διπλανό τραπεζι ήταν ενας 28αρης συμπαθητικός ψηλός έλλην παρεα με 2 κάτω του μετρίου κοντές ελλεεινίδες, γύρω στα 24 και 25 χρονων αντίστοιχα. Στο όριο μπάζου. Η μία ξανθιά,έμοιαζε σαν αλβανίδα και η άλλη μελαχρινή, έμοιαζε με τουρκμένισσα. Του άρχισαν τα δήθεν. Ότι η μία ήθελε λέει, ο άντρας να της παρέχει 2 σπίτια ένα auto και να κάθεται σπίτι για να μεγαλώνει δυο παιδιά. Ότι κοίτα, στην φίλη μου ο δικός της αγόρασε αυτοκίνητο, εσύ τι δίνεις σε εμένα; Και άλλα τετοια κουλά. Το παιδι προσπαθούσε να απεκρούσει τις μ@λακίες που του έλεγαν. Και τώρα μιλάμε για γκόμενες επιπέδου των 10e. Στο τέλος αφού πλήρωσε τον λογαριασμό άνοιξε την πόρτα της μερσεντές της ξανθιάς, και έφυγαν. Η μελαχρινη ακολούθησε ξεχωριστό δρομο. Πάντως μεγάλο θράσος και μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους ειχαν τα σκαμπό. Έπρεπε να είχαν γεννηθεί σε κάποια τριτοκοσμική χωρα και να έπεφτε η φάπα σύννεφο. Και όχι να βρίσκονται στο πυρφοριστάν.  :sunglasses:

Φιλε γιατι λες "σαν Αλβανιδα"; Εχει Αλβανιδες που ειναι μια χαρα κοριτσια και ειναι και μουναρες.

Ποιος φταιει σε αυτο το σκηνικο; Οι κοπελες; Φυσικα και οχι.

Ο ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΕΝΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ που ασχολειται με τετοιες περιπτωσεις φταιει φιλε, κανεις αλλος.

Ας ηταν εξυπνος και αξιος να εχει κανει σωστη επιλογη και να εχει ενα κοριτσι διπλα του που θα του φερεται με καυλες και ναζια.

Αυτος την επελεξε, καλα του κανει.

Ειναι συνηθες αν μαθουμε τη συνεχεια της ιστοριας και δουμε οτι εκανε και γαμο-παιδι μαζι της, τον χωρισε και του γαμησε τη ζωη για παντα.

Καλα τους κανουν, ειναι αξιοι και υπευθυνοι για οτι τους συμβαινει.

Σε μια κοινωνια με αντρες που σεβονται τα αρχιδια τους, τυπισσες σαν αυτες ή θα ειχαν αλλαξει cd ή θα ηταν παρατημενες μονες στους στην ακρη με την ελπιδα οτι μηπως και ασχοληθει καποιος αμπαλος και ηλικιωμενος μαζι τους και δουν πουτσα στο μουνι τους λεγοντας ευχαριστω.

Τωρα που ειναι οι αμπαλοι στο 90%+ του γενικου πλυθησμου, τωρα εχουν επιλογες και αυτες και κανουν τα οσα κανουν και λενε τα οσα λενε.

Αυτες φταινε; Ποιος τους εδωσε σημασια-αξια;

Αν ολοι ειχαν αυτες τις περιπτωσεις στο φτυσιμο και στη πληρη απαξιωση (ουτε ενα μηνυμα, ουτε ενα λαικ ουτε ενα κοιταγμα εξω τιποτα απολυτως) θα ηταν διαφορετικη γενικα η κατασταση.

Οταν παντου υπαρχουν εν αφθονια και προθυμια οι καθε ειδους μουνοπροσκυνητες, οι γυναικες φταινε;

Φυσικα και οχι.

Η κατασταση ειναι γενικευμενη και ειναι γυναικοκεντρικη με σκοπο να ταιζει τον γυναικειο ναρκισσισμο.

Ποιοι τον ταιζουν;

Αρα, ποιοι εχουν την ευθυνη;

Στα επομενα 10 ετη θα βλεπεις παντου γυρω σου αποκλειστικα και μονο soy boys σε ηλικιες κατω των 40.

Εκει να δεις το τι θα συμβαινει γενικα, οχι μονο πανω στο θεμα.

 

pipinia luv

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2017
Μηνύματα
1.644
Like
306
Πόντοι
36
Φιλε γιατι λες "σαν Αλβανιδα"; Εχει Αλβανιδες που ειναι μια χαρα κοριτσια και ειναι και μουναρες.

Ποιος φταιει σε αυτο το σκηνικο; Οι κοπελες; Φυσικα και οχι.

Ο ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΕΝΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ που ασχολειται με τετοιες περιπτωσεις φταιει φιλε, κανεις αλλος.

Ας ηταν εξυπνος και αξιος να εχει κανει σωστη επιλογη και να εχει ενα κοριτσι διπλα του που θα του φερεται με καυλες και ναζια.

Αυτος την επελεξε, καλα του κανει.

Ειναι συνηθες αν μαθουμε τη συνεχεια της ιστοριας και δουμε οτι εκανε και γαμο-παιδι μαζι της, τον χωρισε και του γαμησε τη ζωη για παντα.

Καλα τους κανουν, ειναι αξιοι και υπευθυνοι για οτι τους συμβαινει.

Σε μια κοινωνια με αντρες που σεβονται τα αρχιδια τους, τυπισσες σαν αυτες ή θα ειχαν αλλαξει cd ή θα ηταν παρατημενες μονες στους στην ακρη με την ελπιδα οτι μηπως και ασχοληθει καποιος αμπαλος και ηλικιωμενος μαζι τους και δουν πουτσα στο μουνι τους λεγοντας ευχαριστω.

Τωρα που ειναι οι αμπαλοι στο 90%+ του γενικου πλυθησμου, τωρα εχουν επιλογες και αυτες και κανουν τα οσα κανουν και λενε τα οσα λενε.

Αυτες φταινε; Ποιος τους εδωσε σημασια-αξια;

Αν ολοι ειχαν αυτες τις περιπτωσεις στο φτυσιμο και στη πληρη απαξιωση (ουτε ενα μηνυμα, ουτε ενα λαικ ουτε ενα κοιταγμα εξω τιποτα απολυτως) θα ηταν διαφορετικη γενικα η κατασταση.

Οταν παντου υπαρχουν εν αφθονια και προθυμια οι καθε ειδους μουνοπροσκυνητες, οι γυναικες φταινε;

Φυσικα και οχι.

Η κατασταση ειναι γενικευμενη και ειναι γυναικοκεντρικη με σκοπο να ταιζει τον γυναικειο ναρκισσισμο.

Ποιοι τον ταιζουν;

Αρα, ποιοι εχουν την ευθυνη;

Στα επομενα 10 ετη θα βλεπεις παντου γυρω σου αποκλειστικα και μονο soy boys σε ηλικιες κατω των 40.

Εκει να δεις το τι θα συμβαινει γενικα, οχι μονο πανω στο θεμα.



τυπε εσυ που λες οτι γαμας ολη την ωρα τα καλυτερα μουνετα,ποτε προλαβαινεις αφου εισαι ολη μερα μεσα στο μπου οπως ο ντοπας;   
  :effemine: :gay: :S :S :S
 

propiosalic

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2008
Μηνύματα
182
Κριτικές
1
Like
152
Πόντοι
1
Το οτι οι γυναίκες πάνε μόνο με λεφτάδες τα λένε οι Έλληνες που δεν γαμάνε γιατί είναι φλώροι. Τα ίδια έλεγα και εγω μεχρι πριν λιγο καιρό, γιατί ήμουν κλεισμένος με τις ώρες στο δωμάτιο και έπαιζα ηλεκτρονικά παιχνίδια και περίμενα να μου έρθει η γκόμενα ουρανοκατεβατη και κατηγορούσα τους πάντες.

Σας πληροφορώ οτι γαμάνε Ελληνίδες και μάλιστα ωραίες κοπέλες Αλβανοί άνεργοι, deliverades απόφοιτοι δημοτικού. Στην δουλειά μου οι 20χρονες σερβιτόρες ΟΛΕΣ πηδιούνται με Αλβανούς κοντοπούτανους τηγανοκέφαλους και αν παρατηρήσετε πολλές παντρεύονται και Αλβανούς. Οι 20χρονοι Ελληνες παίζουν το πουλάκι τους και ηλεκτρονικά παιχνίδια. Βλέπεις το Αλβανό να την πέφτει με αυτοπεποίθηση σε Ελληνίδες και μπορεί και να εχει και 2-3 γκόμενες να πηδάει και ο Ελληνας στην κλάψα.
Ελάχιστοι είναι λεφτάδες που αγοράζουν αμάξια στις γκόμενες. Αυτά είναι δικαιολογίες του Ελληνα επειδή δεν γαμάει.

Επίσης δείτε και κοπελίτσες που δουλεύουν σε σουπερμαρκετ, καφετέρειες που και αυτές τα έχουν με άτομα της δουλειάς(π.χ με σερβιτόρο κ.τ.λ). Δεν γίνεται 2εκ γυναίκες να περιμένουν να παντρευτούν τον πλούσιο πρίγκηπα γιατι οι πλούσιοι στην Ελλάδα είναι λίγοι. Δηλαδή πόσοι Σπανούληδες υπάρχουν που είναι αθλητές και παίρνουν 2εκ τον χρονο; Ποσοι Βαρδινογιάννηδες; Και αυτοί δεν θα παντρευτούν την σερβιτόρα ,αλλά συνήθως καμια θεατρίνα ή μοντέλα.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Χαίρω πολύ,το'χουμε πει πολλές φορές εδώ ότι στα 20 οι γκόμενες πάνε με ότι τους καυλώσει.Όμως δυστυχώς δεν είναι όλες 20,ούτε μένουν για πάντα 20.Με τον Αλβανό ή τον άφραγκο μπορεί να ξεσκιστούνε σ'αυτές τις ηλικίες,αλλά όταν κατα τα 25+ αρχίζουν και ψάχνουν γαμπρό και πατέρα για τα παιδιά τους,το πρώτο που τις νοιάζει είναι η οικονομική σου κατάσταση.

Αν είσαι 20αρης και δεν γαμάς εν έτει 2020,με όλα αυτά τα καυλάκια που ψάχνονται κιόλας,ναι θέλεις ξύλο.Αλλά σε ηλικίες 30-35-40 που δεν παίζει πρόσβαση σε 20αρες και κρίνεσαι/απορρίπτεσαι μόνο απ'το πόσα βγάζεις (εκτός αν γαμάς μόνο χωρισμένες ή σάπιες 40-50) η κατάσταση είναι δύσκολη.
 

propiosalic

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2008
Μηνύματα
182
Κριτικές
1
Like
152
Πόντοι
1
Χαίρω πολύ,το'χουμε πει πολλές φορές εδώ ότι στα 20 οι γκόμενες πάνε με ότι τους καυλώσει.Όμως δυστυχώς δεν είναι όλες 20,ούτε μένουν για πάντα 20.Με τον Αλβανό ή τον άφραγκο μπορεί να ξεσκιστούνε σ'αυτές τις ηλικίες,αλλά όταν κατα τα 25+ αρχίζουν και ψάχνουν γαμπρό και πατέρα για τα παιδιά τους,το πρώτο που τις νοιάζει είναι η οικονομική σου κατάσταση.

Αν είσαι 20αρης και δεν γαμάς εν έτει 2020,με όλα αυτά τα καυλάκια που ψάχνονται κιόλας,ναι θέλεις ξύλο.Αλλά σε ηλικίες 30-35-40 που δεν παίζει πρόσβαση σε 20αρες και κρίνεσαι/απορρίπτεσαι μόνο απ'το πόσα βγάζεις (εκτός αν γαμάς μόνο χωρισμένες ή σάπιες 40-50) η κατάσταση είναι δύσκολη.

Δεν ισχύουν αυτά που λες. Η κοπέλα που δουλεύει στο σουπερμάρκετ και είναι 28-30 ετών δεν ψάχνει τον πλούσιο πρίγκηπα. Απλά δεν είναι μουνάρα. Είναι μια απλή φυσιολογική γλυκιά κοπέλα που λογικά στο τέλος θα παντρευτεί κανα Αλβανό γιατι ο Ελληνας νομίζει οτι αξίζει την Σκλεναρίκοβα. Αν ίσχυαν όλα αυτά που λεγατε δεν θα παντρευόταν κανεις,γιατι οι πλούσιοι είναι λίγοι. Στα bars παντως μην περιμένετε να βρείτε το ταίρι σας. Εκει όντως πάνε οι ψωνισμένες που ψάχνουν επιβεβαίωση

Και οχι εγω που τα γράφω αυτα δεν είμαι γαμιάς και ουτε εχω 10 γκόμενες. Απλά παρατηρώ τι γίνεται γύρω μου και τα ξαδερφια μου που εχουν παντρευτεί ουτε πλούσιοι είναι ουτε μοιάζουν με Brad Pitt. Απλα οι γυναίκες τους δεν είναι υπερμουναρες που εχουν τα λιγούρια να τις παρακαλάνε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom