Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
μπα οχι δεν γνωριζω για γκρουπ...αυτονομα εννοω..το εισητηριο για 3 μερη εισοδο-αν θυμαμαι καλα- κανα 200 αρι... :grin:

πσσσ αυτά είναι πάντως...
και slipknot μέσα !!! :rockon:
τι ωραία θα ήταν να με έπαιρνε να πάω...
όλη μέρα μπύρες, συναυλίες και ανωμαλίες με Γερμανίδες πουτάνες !!!  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :2funny:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Πολλάκις ὁ κυνισμὸς εἶναι προκάλυμμα τῆς δειλίας.
Για την ακρίβεια η δειλία της αναγνώρισης ότι, χαρακτηρίζουμε τους άλλους όπως χαρακτηρίζουμε εμείς τον εαυτό μας. Εφόσον κάποιος μόνο να γαμήσει θέλει, πως θα χαρακτηρίσει τους υπόλοιπους; Σε αυτούς που γαμάνε(τήνουν να έχουν κοινά χαρακτηριστικά με τον ίδιο) και σε αυτούς που δεν γαμάνε, στους οποίους μπαίνουν μέσα και όλοι οι εγκληματίες. Ένα μέλος, δεν λέω ποιο, είναι αυτής της φιλοσοφίας.

Συγγνώμμη αγαπητέ μπακάλη, αλλά εγώ διαφωνώ στα περί ζωής του κομμουνισμού. Για εμένα είτε αργοπεθαίνει είτε έχει πεθάνει. Η νέα αριστερά, συνοθήλευμα προσωπικών και άπειρων ρευμάτων, άμα θελετε ψάξτε για τα πιστεύω της Νάσιουτζικ η οποία είναι μητέρα του Ρωμανού, που ήταν ένας από τους αναρχικούς της ομάδας "οι ληστές με τα καλάσνικωφ". Μην προσπαθήσετε να βγάλετε άκρη, αυτή δεν βγαίνει ούτε με μαγνήτη.
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
το σκεφτομαι να σου πω την αληθεια...ειδα τι μπαντες παιζουν κ ψιλο-χαζεψα... :P :P

αν πας περιμένω καρτποστάλ... :grin:

3f3b82edf9aca505d88175ce44628875.jpg



 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
Για την ακρίβεια η δειλία της αναγνώρισης ότι, χαρακτηρίζουμε τους άλλους όπως χαρακτηρίζουμε εμείς τον εαυτό μας. Εφόσον κάποιος μόνο να γαμήσει θέλει, πως θα χαρακτηρίσει τους υπόλοιπους;

ξέρεις όλοι αθώοι ξεκίνησαν στα 18-20 και το τελευταίο που τους ένοιαζε ήταν το γαμίσι....
μάλλον κάποιοι λόγοι και κάποιες πραγματικότητες τους έκαναν να την δούνε αλλιώς.
αλλά πάσο...
τα μάτια του κάθε ανθρώπου έχουν δει διαφορετικά πράγματα και το κάθε άτομο έχει διαφορετική άποψη για την πραγματικότητα.
 

Επισκέπτης
Συγγνώμμη αγαπητέ μπακάλη, αλλά εγώ διαφωνώ στα περί ζωής του κομμουνισμού. Για εμένα είτε αργοπεθαίνει είτε έχει πεθάνει. Η νέα αριστερά, συνοθήλευμα προσωπικών και άπειρων ρευμάτων, άμα θελετε ψάξτε για τα πιστεύω της Νάσιουτζικ η οποία είναι μητέρα του Ρωμανού, που ήταν ένας από τους αναρχικούς της ομάδας "οι ληστές με τα καλάσνικωφ". Μην προσπαθήσετε να βγάλετε άκρη, αυτή δεν βγαίνει ούτε με μαγνήτη.

Μὰ ἀνέκαθεν οἱ κομμουνισταὶ πρὸς τύπους ὡς ὁ Ῥωμανὸς ὁμοίαζον. Μὴ συγχέητε τὸν κομμουνισμὸν μετὰ τῆς ἐξωτερικῆς μορφῆς τῆς δικτατορίας τοῦ Stalin, ἡ ὁποία ἐνεσωμάτωσε πολλὰ ρωσσικὰ ἐθνικιστικὰ χαρακτηριστικὰ ἐπὶ σκοπῷ ἐπιβιώσεως τοῦ καθεστῶτος.
 

Επισκέπτης
τα μάτια του κάθε ανθρώπου έχουν δει διαφορετικά πράγματα και το κάθε άτομο έχει διαφορετική άποψη για την πραγματικότητα.

Οὔτω ἀρχίζομεν καὶ καταλήγομεν εἰς τὸν πλήρην ἠθικὸν ἐκπεσμόν. (Ἀκόμη καὶ εἰς τὴν ὑποστήριξιν τοῦ Παναθηναϊκοῦ, ὡρισμένοι).
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
ξέρεις όλοι αθώοι ξεκίνησαν στα 18-20 και το τελευταίο που τους ένοιαζε ήταν το γαμίσι....
μάλλον κάποιοι λόγοι και κάποιες πραγματικότητες τους έκαναν να την δούνε αλλιώς.
αλλά πάσο...
τα μάτια του κάθε ανθρώπου έχουν δει διαφορετικά πράγματα και το κάθε άτομο έχει διαφορετική άποψη για την πραγματικότητα.
Για να κάνω και μία εξομολόγηση: επειδή είμαι ράθυμος σχετικά άνθρωπος, αν και εγώ έκανα όλες τις ομαδικές εργασίες της ομάδας μου στην σχόλη, πρώτο βάζω τον ύπνο, μετά το κάπνισμα, αν και καπνίζω μία φορά την εβδομάδα, τρίτο το φαΐ και τέταρτο το γαμήσι, το οποίο κοστίζει.
Δεν αφήνω όμως να με χαρακτηρίσουνε, μπορεί όντως να είμαι 20 ετών αλλά τα ματάκια μου δεν έχουν δει λίγα, ούτε όμως και πολλά, για να είμαι δίκαιος, άμα είναι επειδή ακούγεται, ο ηθικός εκπεσμός ανθρώπων στο περίγυρο, δεν είναι κάτι που θα επιτρέψω να με χαρακτηρίσει.

Όπως είπε και ο Ιερός Αυγουστίνος στις Εξομολογήσεις του: "Τις ανάγκες δεν μπορούμε να τις ξεκόψουμε, κάποιες μόνο με πολύ προσπάθεια(σεξ συγκεκριμένα ήταν πονηρό αγόρι πριν γίνει ερημίτης είχε κάνει και έναν γιο, νόθο)"
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Για να κάνω και μία εξομολόγηση: επειδή είμαι ράθυμος σχετικά άνθρωπος, αν και εγώ έκανα όλες τις ομαδικές εργασίες της ομάδας μου στην σχόλη, πρώτο βάζω τον ύπνο, μετά το κάπνισμα, αν και καπνίζω μία φορά την εβδομάδα, τρίτο το φαΐ και τέταρτο το γαμήσι, το οποίο κοστίζει.
Δεν αφήνω όμως να με χαρακτηρίσουνε, μπορεί όντως να είμαι 20 ετών αλλά τα ματάκια μου δεν έχουν δει λίγα, ούτε όμως και πολλά, για να είμαι δίκαιος, άμα είναι επειδή ακούγεται, ο ηθικός εκπεσμός ανθρώπων στο περίγυρο, δεν είναι κάτι που θα επιτρέψω να με χαρακτηρίσει.

Όπως είπε και ο Ιερός Αυγουστίνος στις Εξομολογήσεις του: "Τις ανάγκες δεν μπορούμε να τις ξεκόψουμε, κάποιες μόνο με πολύ προσπάθεια(σεξ συγκεκριμένα ήταν πονηρό αγόρι πριν γίνει ερημίτης είχε κάνει και έναν γιο, νόθο)"
τυπε αν μαθεις οτι επανερχεται ο χαρδαβελλας στην τηλεοραση ενημερωσε μας σε παρακαλω. :rockon:

εκτος.....αν εισαι της εκκλησιας.του αγαπημενου μας κληρου συνοδοιπορος. :rockon: :rockon:
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Μὰ ἀνέκαθεν οἱ κομμουνισταὶ πρὸς τύπους ὡς ὁ Ῥωμανὸς ὁμοίαζον. Μὴ συγχέητε τὸν κομμουνισμὸν μετὰ τῆς ἐξωτερικῆς μορφῆς τῆς δικτατορίας τοῦ Stalin, ἡ ὁποία ἐνεσωμάτωσε πολλὰ ρωσσικὰ ἐθνικιστικὰ χαρακτηριστικὰ ἐπὶ σκοπῷ ἐπιβιώσεως τοῦ καθεστῶτος.
Εγώ το κοιτάζω ιδεολόγικά, οι παλιοί αριστεροί τα κάναν αυτά γιατί δεν αναγνώριζαν το τρόπο κατανομής των οικονομικών αποδοχών. Οι αναρχικοί δεν αναγνωρίζουν τον τρόπο κατανομής της εξουσίας, αυτές είναι οι διαφοροποιήσεις τους, περί της συμπεριφοράς έχετα απόλυτο δίκιο, κατ'εμέ ο Στάλιν έδημιούργησε εθνικοσοσιαλισμό στην Ρωσσία με την έννοια ότι το σύστημα ήταν ένας εθνικά στραμμένος σοσιαλισμός, που δεν το χαρακτήριζε ο διακρατισμός, όπως αυτός χαρακτήριζε τις ιδέες του Τρότσκυ. Η νέα αριστερά από την άλλη χαρακτηρίζεται από μία ανάγκη χειραφέτησης, σε οτιδήποτε θέλετε να φανταστείτε, δηλαδή προσπαθούν για μεγαλύτερη ελευθερία, έμμεσσα ομοιομορφία, και οικονομικές απολαβές μέσω των χειραφετήσεων, και όχι μεσω των εσόδων των ανθρώπων γιατί μεταξύ άλλων το να παίρνει κάποιος περισσότερα περιορίζει άλλους. Άλλο χαρακτηρισμό δεν μπόρεσα να βρώ και μη πω πως τον ειδικοποίησα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Εγώ το κοιτάζω ιδεολόγικά, οι παλιοί αριστεροί τα κάναν αυτά γιατί δεν αναγνώριζαν το τρόπο κατανομής των οικονομικών αποδοχών. Οι αναρχικοί δεν αναγνωρίζουν τον τρόπο κατανομής της εξουσίας, αυτές είναι οι διαφοροποιήσεις τους, περί της συμπεριφοράς έχετα απόλυτο δίκιο, κατ'εμέ ο Στάλιν έδημιούργησε εθνικοσοσιαλισμό στην Ρωσσία με την έννοια ότι το σύστημα ήταν ένας εθνικά στραμμένος σοσιαλισμός, που δεν το χαρακτήριζε ο διακρατισμός, όπως αυτός χαρακτήριζε τις ιδέες του Τρότσκυ. Η νέα αριστερά από την άλλη χαρακτηρίζεται από μία ανάγκη χειραφέτησης, σε οτιδήποτε θέλετε να φανταστείτε, δηλαδή προσπαθούν για μεγαλύτερη ελευθερία, έμμεσσα ομοιομορφία, και οικονομικές απολαβές μέσω των χειραφετήσεων, και όχι μεσω των εσόδων των ανθρώπων γιατί μεταξύ άλλων το να παίρνει κάποιος περισσότερα περιορίζει άλλους. Άλλο χαρακτηρισμό δεν μπόρεσα να βρώ και μη πω πως τον ειδικοποίησα.
Τυπε εσυ που φαινεται οτι εχεις γνωσεις,μπορεις να πεις με απλα ελληνικα,ποιο θα ηταν το ιδανικο μοντελο διακυβερνησης για τους αναρχικους;
Ποιο ειναι το νοημα της ιδεολογιας τους,και πως θα μπορουσε να λειτουργησει;Οποιον ρωτουσα,μαλακιες μου απαντουσε.Ο ενας μου ελεγε να κατσεις να διαβασεις,ο αλλος μου ελεγε ειναι πολυπλοκο και θελει ωρα για να σου εξηγησω,ενας αλλος μου ειπε να σκοτωσουμε ολους τους μπατσους.
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
τυπε αν μαθεις οτι επανερχεται ο χαρδαβελλας στην τηλεοραση ενημερωσε μας σε παρακαλω. :rockon:

και εσύ φαν του Κώστα  ?
πες μου ότι έβλεπες και πύλες του ανεξήγητου !!!  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:  :grin:
 

Επισκέπτης
κατ'εμέ ο Στάλιν έδημιούργησε εθνικοσοσιαλισμό στην Ρωσσία με την έννοια ότι το σύστημα ήταν ένας εθνικά στραμμένος σοσιαλισμός,

Τίποτε δὲν ἐδημιούργησεν εἰ μὴ μόνον δολοφονίας εἰς μαζικὴν κλίμακαν. Ὡστόσο ἡ ἀψυχολόγητος πολιτικὴ τοῦ Hitler, ὁ ὁποῖος εἶχεν καταστήσει σαφὲς ἀπὸ τῶν μέσων τῆς δεκαετίας τοῦ '20 ὅτι σκοπὸς του ἦτο ἡ καταστροφὴ καὶ ὑποδούλωσις τῆς Ρωσσίας, κομμουνιστικῆς ἤ μή, ἔδωσεν εἰς τοὺς Ρώσσους κάθε λόγον νὰ ἀποθάνωσι μὲ τὸ ὅπλον ἀνὰ χείρας.
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Τυπε εσυ που φαινεται οτι εχεις γνωσεις,μπορεις να πεις με απλα ελληνικα,ποιο θα ηταν το ιδανικο μοντελο διακυβερνησης για τους αναρχικους;
Ποιο ειναι το νοημα της ιδεολογιας τους,και πως θα μπορουσε να λειτουργησει;Οποιον ρωτουσα,μαλακιες μου απαντουσε.Ο ενας μου ελεγε να κατσεις να διαβασεις,ο αλλος μου ελεγε ειναι πολυπλοκο και θελει ωρα για να σου εξηγησω,ενας αλλος μου ειπε να σκοτωσουμε ολους τους μπατσους.

Εμένα ένας μου είπε να ακούσω το "Imagine" του John Lennon.... :P
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Τυπε εσυ που φαινεται οτι εχεις γνωσεις,μπορεις να πεις με απλα ελληνικα,ποιο θα ηταν το ιδανικο μοντελο διακυβερνησης για τους αναρχικους;
Ποιο ειναι το νοημα της ιδεολογιας τους,και πως θα μπορουσε να λειτουργησει;Οποιον ρωτουσα,μαλακιες μου απαντουσε.Ο ενας μου ελεγε να κατσεις να διαβασεις,ο αλλος μου ελεγε ειναι πολυπλοκο και θελει ωρα για να σου εξηγησω,ενας αλλος μου ειπε να σκοτωσουμε ολους τους μπατσους.

"Πραγματική Δημοκρατία"

Ιδεολογικά μονάχα υπάρχει και χρησιμοποιήται ως όπλο από διαβασμένους αναρχικούς, και συγγραφείς, πολύ εξαιτίας έμμεσης πρόωθησης τούτης της ιδέας, αποκτούν αναρχίζουσες ιδέες, και μεσήλικες άνθρωποι ακόμη. το καλοκαίρι πάντως του 12 ο ΣΚΑΙ είχε φέρει Ισπανό συγγραφέα, κάτοικο Ελλάδος που είχε μιλήσει περί Πραγματικής Δημοκρατίας. Άκρη δεν θα βγάλεις, αλλά βάσει της Ουτοπίας αυτής είναι η ελευθερία είχα βρει ένα πολύ καλλό βίντεο αλλά δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ, το οποίο περιέγραψε με φωτεινό τόνο μία κατάσταση πλήρους ελευθερίας από την οποία η Αρχή εκλίπει ουσιαστικά, επειδή δεν δέχεται κανείς τον ηγέτη που οι ίδιοι έχουν αναδείξει(φαντάσου κυβερνήσεις όσες τα κόματα στην χώρα με τα μη εκλεγμένα μέσα σε αυτά, δεν θέλω να το σκεφτώ καν). Παρεπιπτώντως δεν αναφέρθηκε τη θα γίνει με τα περί ηθικής. Για τα περί ηθικής πάντως όταν ανέβηκε ο Ναζισμός στη Γερμανία την χρηστιανική ηθική την ξεπέταξε και προώθησε την δικιά, απλά η εκκλησία δεν διώχθηκε λόγω της σχέσης του γερμανικού έθνους με την θρησκεία αυτή. Το λέω αναφορικά γιατί όταν ένα ηθικό σύστημα ξεπετάγεται, ένα άλλο πρέπει να πάρει τη θέση του. Δεν θέλω να μάθω την αναρχική ηθική πάντως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom