Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 79K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.011
Πόντοι
3.656
Είναι αυτά που έλεγα προεκολιγικά και έπεσε ο Άλεξ να με φάει...

ότι αν μια κυβέρνηση προεκλογικά υπόσχεται κάτι τόσο μεγάλο και μετά δεν το κάνει αλλά νομοθοτεί το αντίθετο θα έπρεπε να επεμβαίνει εισαγγελέας και οι αρμόδιοι υπουργοί να απομακρύνονται με κυρώσεις.

Προεκλογικά δεν θα φορολογήσουμε τους ελ. επαγγελματίες....λίγους μήνες μετά τις εκλογές πάρε ΚΑΘΕΤΗ φορολόγηση που αφορά τους φτωχούς στον κώλο.

Αν αυτό δεν λέγεται ΑΠΑΤΗ δεν ξέρω τι λέγεται.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.814
Πόντοι
5.506
bisbikis83709.jpg
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.864
Like
4.173
Πόντοι
506
Είναι αυτά που έλεγα προεκολιγικά και έπεσε ο Άλεξ να με φάει...

ότι αν μια κυβέρνηση προεκλογικά υπόσχεται κάτι τόσο μεγάλο και μετά δεν το κάνει αλλά νομοθοτεί το αντίθετο θα έπρεπε να επεμβαίνει εισαγγελέας και οι αρμόδιοι υπουργοί να απομακρύνονται με κυρώσεις
Εγω είμαι συντηριτικουρας και θα προτιμούσα ακρωτηριασμό ακρων
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.479
Κριτικές
1
Like
6.172
Πόντοι
2.356
Είναι αυτά που έλεγα προεκολιγικά και έπεσε ο Άλεξ να με φάει...

ότι αν μια κυβέρνηση προεκλογικά υπόσχεται κάτι τόσο μεγάλο και μετά δεν το κάνει αλλά νομοθοτεί το αντίθετο θα έπρεπε να επεμβαίνει εισαγγελέας και οι αρμόδιοι υπουργοί να απομακρύνονται με κυρώσεις.
Αν είναι έτσι, τι θα έπρεπε να συμβεί μετά το δημοψήφισμα, τύπε; :think:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.011
Πόντοι
3.656
Εγω είμαι συντηριτικουρας και θα προτιμούσα ακρωτηριασμό ακρων
εγώ είμαι πιο ελευθεριακός και θα προτιμούσα να κρατήσουν τα άκρα τους για να μπορούν να δουλέψουν ως σκουπιδιάριδες, βοηθοί αποθήκης, σερβιτόροι και σεκιουριτάδες...


ειδικά ο εν λόγω υπουργός με τα προσόντα και τη φάτσα που έχει αμφιβάλω αν θα έκανε και για κάτι από τα παραπάνω
 

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
669
Κριτικές
3
Like
3.230
Πόντοι
446
Για να βρεθει ενας με @@ να καταργησει τελειως τα μετρητα και το χρημα να ειναι πλεον μονο ηλεκτρονικο.......Σιγουρα θα αργησουν να εφευρουν νεο κολπακι για να παιρνουν λεφτα κατω απ το τραπεζι. Δυστυχως ομως αυτο δεν το θελει κανεις κατα βαθος γιατι στην πραγματικοτητα ΟΛΟΙ θελουν να παιρνουν λεφτα κατω απ το τραπεζι........
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.479
Κριτικές
1
Like
6.172
Πόντοι
2.356
Το ίδιο ακριβώς...διαφωνείς?
Ως αναλογία, εννοείται.

Βασικά οι δικοί τους έπρεπε να τους κρεμάσουν ανάποδα στο Σύνταγμα.

Οι δικοί τους εννοώ όλο το αντι-μνημονιακό μπλοκ.

Αλλά τέτοιες κότες είναι.

Έβαλαν το 3ο μνημόνιο βαθιά μέσα στον πάτο τους και δεν έβγαλαν τσιμουδιά.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.011
Πόντοι
3.656
Ως αναλογία, εννοείται.

Βασικά οι δικοί τους έπρεπε να τους κρεμάσουν ανάποδα στο Σύνταγμα.

Εννοώ όλο το αντι-μνημονιακό μπλοκ.

Αλλά τέτοιες κότες είναι.

Έβαλαν το 3ο μνημόνιο βαθιά μέσα στον πάτο τους και δεν έβγαλαν τσιμουδιά.
Τι πάει να πει ως αναλογία?

Βγαίνεις προεκλογικά και λες δεν θα αυξήσω κανένα φόρο και θα μειώσω κιόλας.

Και μετά βγαίνεις και βάζεις κάθετη φορολογία σε όλους ανεξαρτήτως ακόμα και σε αυτούς που μπορεί να έχουν πραγματικές ζημιές.

Αυτό τι είναι? Όχι εξαπάτηση?

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σημαίνει για τον φτωχό και τι για τον πλούσιο αυτό το μέτρο....
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.479
Κριτικές
1
Like
6.172
Πόντοι
2.356
Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σημαίνει για τον φτωχό και τι για τον πλούσιο αυτό το μέτρο....
Αρχηγέ μου, εγώ σύγκρινα την εξαπάτηση με μια λέξη που έγινε γνωστή σε όλο τον πλανήτη.

Γνωρίζεις εσύ ποιος είναι φτωχός και ποιος πλούσιος στην Ελλάδα;

Σοβαρά τώρα; Από αυτά που δηλώνονται στην εφορία βγάζεις εσύ συμπέρασμα;

Η κομμώτριά μου πρέπει να βγάζει ένα 3χιλίαρο για πλάκα. Τι δηλώνει μπορείς να φανταστείς;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.011
Πόντοι
3.656
Αρχηγέ μου, εγώ σύγκρινα την εξαπάτηση με μια λέξη που έγινε γνωστή σε όλο τον πλανήτη.

Γνωρίζεις εσύ ποιος είναι φτωχός και ποιος πλούσιος στην Ελλάδα;

Σοβαρά τώρα; Από αυτά που δηλώνονται στην εφορία βγάζεις εσύ συμπέρασμα;

Η κομμώτριά μου πρέπει να βγάζει ένα 3χιλίαρο για πλάκα. Τι δηλώνει μπορείς να φανταστείς;
Ο νομοθέτης δεν πληρώνεται για να κάνει εικασίες ούτε για να εξυπηρετεί το υπουργείο οικονομικών.

Πληρώνεται για να γράφει έναν νόμο δίκαιο προς όλους και με κέρδος καταρχάς προς τους πολλούς και δεύτερον για το κράτος.

Αυτός ο νόμος γεμίζει (λίγο) τις τσέπες του κράτους.....προστατεύει μακροπρόθεσμα τους πλούσιους που έκλεβαν και θα κλέβουν

και γαμάει ασάλιωτα αυτούς που ήταν φτωχοί και τώρα θα στριμωχτούν και άλλο η θα κλείσουν. Βάλτο και σκέψου...σου λένε δεν μπορείς μια χρονιά να κάνεις ζημιά...αν κάνεις....θα πληρώσεις και πάλι 2 χιλιάρικα φόρο συν προκαταβολή ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ

Μπορεί να μην σε νοιάζει επειδή είσαι μισθωτός και δεν θα επηρεαστείς άμεσα...αλλά μακροπόθεσμα πηδάει και εσένα γιατί αποσταθεροποιεί την οικονομία. Όποιος έχει μισή κρίση στο κεφάλι του καταλαβαίνει ότι οι άνθρωποι έφεραν ένα νόμο της πούτσας....νομίζεις είναι τυχαίο που δεν τους υποστηρίζουν ούτε οι γαλάζιες γλυφοκωλίστρες? Σάστισαν ακόμα και αυτές :confused:
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.864
Like
4.173
Πόντοι
506
εγώ είμαι πιο ελευθεριακός και θα προτιμούσα να κρατήσουν τα άκρα τους για να μπορούν να δουλέψουν ως σκουπιδιάριδες, βοηθοί αποθήκης, σερβιτόροι και σεκιουριτάδες...
Αυτο έγινε μονο επι χούντας οταν πέταξαν δημάρχους στο δρομο κυριολεκτικά και τους ειπαν "αφου ειστε άρχοντες της καθαριότητας καθάριστε σκατα".
Σημερα υπαρχουν δήμαρχοι που μπροστα τους ο Μπεος είναι υποδειγμα τιμιοτητας
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.011
Πόντοι
3.656
Αυτο έγινε μονο επι χούντας οταν πέταξαν δημάρχους στο δρομο κυριολεκτικά και τους ειπαν "αφου ειστε άρχοντες της καθαριότητας καθάριστε σκατα".
Σημερα υπαρχουν δήμαρχοι που μπροστα τους ο Μπεος είναι υποδειγμα τιμιοτητας
Έχω μια έτοιμη θέση για το μπακογιάννη οπότε έχουμε κοντέινερ να έρχεται να ξεφορτώνει

προσφέρουμε ανταγωνιστικό μεροκάματο και καλές συνθήκες εργασίας. Μάσκα πρέπει να φέρει από μόνος του θα έχει πολλές να του δώσει ο μπατζανάκης του κυριάκου
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
Ως αναλογία, εννοείται.

Βασικά οι δικοί τους έπρεπε να τους κρεμάσουν ανάποδα στο Σύνταγμα.

Οι δικοί τους εννοώ όλο το αντι-μνημονιακό μπλοκ.

Αλλά τέτοιες κότες είναι.

Έβαλαν το 3ο μνημόνιο βαθιά μέσα στον πάτο τους και δεν έβγαλαν τσιμουδιά.
Φαίνεσαι γαλάζιος με αυτά που λες.

Το ΖΑΠΠΕΙΟ .... που ο Σαμαράς θα καταργούσε ΤΟ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΧΑΡΑΤΣΙ ... μόνο στα ρευματοδοτούμενα ...
και το ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΙΜΟ ... ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΑΥΞΗΜΕΝΟ σε σχέση με το χαράτσι ;

Να πούμε που θα μείωνε και φόρους ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΕ ΤΟ ΦΟΡΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ ...
ΚΑΙ ΜΗΔΕΝΗΣΕ ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ 5000€ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ;;;
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
Μπορεί να μην σε νοιάζει επειδή είσαι μισθωτός και δεν θα επηρεαστείς άμεσα...αλλά μακροπόθεσμα πηδάει και εσένα γιατί αποσταθεροποιεί την οικονομία. Όποιος έχει μισή κρίση στο κεφάλι του καταλαβαίνει ότι οι άνθρωποι έφεραν ένα νόμο της πούτσας....νομίζεις είναι τυχαίο που δεν τους υποστηρίζουν ούτε οι γαλάζιες γλυφοκωλίστρες? Σάστισαν ακόμα και αυτές :confused:
Ο Άλεκ που είναι ;
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
Το άλλο που δεν λένε ....


ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ σημαίνει κάτω των 40.000€ ετησίως καθαρά.
Όσοι το υπερβαίνουν ΚΑΝΟΥΝ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ.


Οπότε διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους ... που το 71% όσων βγάζουν κάτω από 40.000€ δηλώνει λίγα !!!!!!
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.855
Κριτικές
21
Like
11.015
Πόντοι
4.546
Τι έγινε ρε παιδιά


Από δω και στο εξής θα ανεβάζουμε φορολογικές δηλώσεις στα beef??? :wanker:
Ο Μπαρμπαπήδουλας ανέβαζε κάποτε λογαριασμούς μισθοδοσίας ύψους 5Κ για όποιον θυμάται...
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.864
Like
4.173
Πόντοι
506
Ο Μπαρμπαπήδουλας ανέβαζε κάποτε λογαριασμούς μισθοδοσίας ύψους 5Κ για όποιον θυμάται...
O αλλος ο 70αρης οικονομικός μετανάστης λεφτας τι έγινε επάθε καμία ανακοπη στο γραφειο?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom