Νέα

Τι ετοιμάζουν για τους ελεύθερους επαγγελματίες - ΦΟΡΟΙ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 79K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
Πολλές φορές τα τελευταία χρόνια τον χάνω τον Λάκη όταν μιλάει για μάρκες και ποιότητες ειδών πολυτελείας και πρέπει να τα γκουγκλάρω. Δεν γίνεται να τα ξέρει χωρίς να έχει κάτι :hi:
Γιατι, αυτος τι νομιζεις οτι κανει;;
 

gnnakos

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.689
Κριτικές
99
Like
14.523
Πόντοι
25.186
Αυτα που δηλωνει η συντριπτικη πλειοψηφια των ελευθερων επαγγελματιων ειναι ΞΕΦΤΙΛΑ
ΑΛΛΑ
Οταν η ΝΔ χρωσταει 400 εκ Ευρω και δεν κουνιεται φυλλο και το Κρατος πληρωνει τις ασφαλιστικές εισφορές των καναλιων δηλ του Κυριακου βαρδινογιαννη Μαρινακη κλπ και ο ιδιος ο πρωθυπουργός κανει ανακριβη ποθεν εσχες και αγοραζει σπιτι στο κέντρο του Παρισιου με ΜΕΤΡΗΤΑ και ολα τα μεγαλα σκάνδαλα μενουν ατιμωρητα,υπάρχει σοβαρό ηθικο ζητημα για το αν πρέπει να ειμαστε ΣΥΝΕΠΕΙΣ στις φορολογικές μας υποχρεωσεις

Το θεμα στην Ελλάδα ειναι ηθικό και οχι πολιτικό η οικονομικό.
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
Ναι αλλά να διευκρινιστεί τι θεωρείται αντικείμενο πολυτελείας....ας πούμε εντάξει ακίνητα, σκάφη, αεροσκάφη, ελικόπτερα....εξωτικά κεντρομήχανα σουπερ καρς....έργα τέχνης κτλπ....κλάιν όλοι έχουμε :confused:



όμως τα υπόλοιπα που παίρνουν ερμηνείας τι πατάει τι...δηλαδή αν μου ανεβάσεις εσύ φώτο από τηλεκοντρόλ και εγώ σου ανεβάσω φώτο από προτζέκτορα ποιος είναι πιο άπλας?

Αν μου ανεβάσεις εσύ φώτο από το μακμπουκ και εγώ σου ανεβάσω φώτο από τα γούφερ?

Δεν είναι σωστό το σύστημα σας.....το πιο τίμιο είναι να ανεβαίνουν οι αποδείξεις και τα τιμολόγια αγοράς :rockon:
Τύπε .... ο σώγαμπρος .... ζήταγε φωτό πικαπ .... του ανέβασα ....
και μάλλον ... δεν ήξερε τι είναι το πικαπ ... νόμισε αγροτικό ........

Οπότε κάτι σαν αυτό .... δεν καταλαβαίνει τι είναι ..........
dual-cs600.jpg


(ψάξε παλιά ποστς) ....


Επίσης ... δύσκολο να βρεθούν .... είναι ρούχα ........

Κανά τέτοιο τεμάχιο .........


αυτό είναι κοντό ... οπότε φθηνότερο .... το μακρύτερο είναι +50% .....

ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ;;;;;;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.006
Πόντοι
3.656
Τύπε .... ο σώγαμπρος .... ζήταγε φωτό πικαπ .... του ανέβασα ....
και μάλλον ... δεν ήξερε τι είναι το πικαπ ... νόμισε αγροτικό ........

Οπότε κάτι σαν αυτό .... δεν καταλαβαίνει τι είναι ..........
dual-cs600.jpg


(ψάξε παλιά ποστς) ....


Επίσης ... δύσκολο να βρεθούν .... είναι ρούχα ........

Κανά τέτοιο τεμάχιο .........


αυτό είναι κοντό ... οπότε φθηνότερο .... το μακρύτερο είναι +50% .....

ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ;;;;;;
Παλιά είχα την καύλα του πικάπ είχα κάνει σέρβις σε ένα θόρενς ψιλό καλό που μου έμεινε από κάπου.....

αλλά βαρέθηκα γρήγορα την όλη διαδικασία....σκόνες πλυσίματα βελόνες ρυθμίσεις σέρβις μαλακίες....τώρα μόνο ντίτζιταλ :rockon:

Τι είναι αυτό το τεμάχιο ρε τύπε που το φοράς αυτό ποιός είσαι ο Blade βγάζεις από μέσα σπαθί? :confused:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
Τύπε .... ο σώγαμπρος .... ζήταγε φωτό πικαπ .... του ανέβασα ....
και μάλλον ... δεν ήξερε τι είναι το πικαπ ... νόμισε αγροτικό ........

Οπότε κάτι σαν αυτό .... δεν καταλαβαίνει τι είναι ..........
dual-cs600.jpg


(ψάξε παλιά ποστς) ....


Επίσης ... δύσκολο να βρεθούν .... είναι ρούχα ........

Κανά τέτοιο τεμάχιο .........


αυτό είναι κοντό ... οπότε φθηνότερο .... το μακρύτερο είναι +50% .....

ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ;;;;;;
Φωτογραφια πικαπ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ρε παλιομαλακα;;; Και τι ρουχα ειναι αυτα που ανεβαζεις παλι απο το ιντερνετ ρε κεφτε; Στην εποχη της ποτοαπαγορευσης ζεις ακομα;;

Θα περιμενω μια ζωη μεχρι να καταφερεις να ψειρισεις καμια τραπεζα μας ανεβασεις τα 5ΠΛΑΣΙΑ απο κεινα που σου σφηνωσα στον πατο ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ.

ΠΑΛΙΟΚΟΥΡΑΔΑ.
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
Τι είναι αυτό το τεμάχιο ρε τύπε που το φοράς αυτό ποιός είσαι ο Blade βγάζεις από μέσα σπαθί? :confused:
επειδή αναφερόμασταν σε ακριβά ρούχα αφού ρε τύπε .........

μαντεύεις φαντάζομαι ότι .... τέτοια ακριβά ....



αν τα κέρδιζα σε λοτταρία .... θα τα χάριζα .........
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
Τύπε μου αυτή είναι η διαφορά …Πως αν δεν τα ανέφερε ο Λάκης δεν θα ήξερα πως υπάρχουν για να τα ψάξω .
Σε κάποια θέματα μας εκπλήσσει με τις γνώσεις του. :hi:
Αν ησουν και συ αεργος και σκοτωνες την ωρα σου σε ενα υγρασιασμενο υπογειο πανω απο εναν υπολογιστη με κλεμμενο ιντερνετ του γειτονα ολη μερα, τα ιδια και περισσοτερα θα ηξερες. Προ ιντερνετ μονο τα σωβρακα μινερβα ηξερε.

Ασε μην του βαλω εστω ενα απο τα ρολογια μου και τον χασουμε παλι.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.006
Πόντοι
3.656
επειδή αναφερόμασταν σε ακριβά ρούχα αφού ρε τύπε .........

μαντεύεις φαντάζομαι ότι .... τέτοια ακριβά ....



αν τα κέρδιζα σε λοτταρία .... θα τα χάριζα .........
να ξέρεις αυτά τα φοράει και ο προθυπουργός....

του τα διαλέγει η μαρέβα μαζί με σόβρακα με τυπωμένο πάνω το σήμα της νδ :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.006
Πόντοι
3.656
Οπότε τι συζητάμε τύπε ;
δε ξέρω εσείς παραθέσατε τις περιουσίες σας εγώ παρακολουθώ και δε ξέρω και τίποτα από ρούχα στύλ και μόδα συνήθως φοράω παπούτσια εργασίας με σίδερο προστατευτικό μπροστά :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
να ξέρεις αυτά τα φοράει και ο προθυπουργός....

του τα διαλέγει η μαρέβα μαζί με σόβρακα με τυπωμένο πάνω το σήμα της νδ :confused:
Αλλο σωβρακο απο Μαρεβα και αλλο σωβρακο απο Μινερβα. Εχει μια διαφορα κλασης οπως να το κανεις.
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.687
Like
17.807
Πόντοι
3.656
δε ξέρω εσείς παραθέσατε τις περιουσίες σας εγώ παρακολουθώ και δε ξέρω και τίποτα από ρούχα στύλ και μόδα συνήθως φοράω παπούτσια εργασίας με σίδερο προστατευτικό μπροστά :2funny:
Και εμένα οι μπλούζες της δουλειάς είναι χώμα τύπε ..... γιαυτό όταν γκομενίζω έξω, ντύνομαι καλα (το χειμώνα) ......
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.611
Like
6.268
Πόντοι
2.356
Στα νέα της ημέρας ο "δεν έχω κολλήσει ένσημο στη ζωή μου" υπουργός, δηλώνει ανοικτός σε αλλαγές στο νομοσχέδιο φορολόγησης. Μάλλον τους ήρθαν μνήμες Κατρουγκαλου και σφίξανε οι κώλοι.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.006
Πόντοι
3.656
Και εμένα οι μπλούζες της δουλειάς είναι χώμα τύπε ..... γιαυτό όταν γκομενίζω έξω, ντύνομαι καλα (το χειμώνα) ......
ναι αλλά με αυτή την καμπαρντίνα θα νομίζουν ότι θα τους ρήξεις ρούφις στο ποτό τους

και μένα τα ρούχα της δουλειάς χώμα είναι απλά δεν έχω άλλα....έχω 10 μπλούζες μαύρες και τις φοράω σε κάθε περίσταση :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.608
Like
14.006
Πόντοι
3.656
Στα νέα της ημέρας ο "δεν έχω κολλήσει ένσημο στη ζωή μου" υπουργός, δηλώνει ανοικτός σε αλλαγές στο νομοσχέδιο φορολόγησης. Μάλλον τους ήρθαν μνήμες Κατρουγκαλου και σφίξανε οι κώλοι.
ε ναι...αφού αν κάνουν μια πραγματική δημοσκόπηση σήμερα αντί για επιλογή νέα δημοκρατία θα πρέπει να βάλουν ''πόσο μαλάκες είστε τελικά"

αν είχαν ένα γραμμάριο τσίπας θα είχαν κρεμάσει στα μανταλάκια το τρίζωο που το σκέφτηκε
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.082
Like
22.813
Πόντοι
5.506
ναι αλλά με αυτή την καμπαρντίνα θα νομίζουν ότι θα τους ρήξεις ρούφις στο ποτό τους

και μένα τα ρούχα της δουλειάς χώμα είναι απλά δεν έχω άλλα....έχω 10 μπλούζες μαύρες και τις φοράω σε κάθε περίσταση :confused:
Βασίλη εσύ;;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom