Νέα

Τι είναι αυτό που μας αρέσει στις Ελληνίδες…

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 265
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Επισκέπτης
...Μπορεί μα είναι οι πιο μαλακισμένες του κόσμου, οι πιο καριόλες, οι πιο φαντασμένες, σπαστικές  και κομπλεξικές αλλά είναι αυτές ς που πάντα προτιμάμε, ερωτευόμαστε και θέλουμε τρελά, αυτές που μας αναστατώνουν τόσο πολύ...την είναι αυτό που μας κάνει να τις θέλουμε... Θα ήθελα μια  προσωπική άποψη...από Έλληνες, γιατί πιστεύω ότι μόνο εμείς έχουμε αυτό το βίτσιο...αλλά και ενός ξένους αν έτυχε να είναι ομοιοπαθείς...
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Η αποψη σου δεν πιστευω να εκφραζει ολους τους Ελληνες.

Το λεω αυτο γιατι ετσι την παρουσιαζεις, οχι για καποιον αλλο λογο.

Για εμενα πχ δεν ειναι βιτσιο να σου αρεσει το οποιο καψωνι θα σου κανει μια γκομενα, η το γεγονος πως μεχρι να πει αυτο που θελει πρεπει να βγαλεις τα λογια με το τσιγκελι, η να κανεις τον ταξιτζη καθε φορα που θα βγειτε, και αλλες τετοιες μαλακιες.

Ειναι ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΣ.

Ασε τον κοινωνικο ρατσισμο που επικρατει πλεον, ετσι και δεν εισαι λιγο παραπανω φραγκατος η δεν εχεις αμαξι κτλ, στις περισσοτερες περιπτωσεις αποκλειεσαι με την μια. ( ρατσισμος υπαρχει και απο το αρσενικο φυλο εννοειται, σε αλλα θεματα )

Πλεον εμενα προσωπικα δυσκολα ( σε σημειο που τις περισσοτερες φορες να ειναι σχεδον ακατορθωτο ) με εξιταρει μια ελληνιδα γυναικα, για πολλους λογους.
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
Γιατι απλα με αυτες εχουμε μεγαλωση !!!!
Αυτες εχουε στα ποδια μας ολη την ημερα και αυτες βλεπουμε κατα κορων γυρω μας .
Στην Ελλαδα ζουμε , εαν ζουσαμε σε αλλη χωρα θα ερωτευομασταν τις ανάλογες .
Δεν θα πρεπει βεβαια να ξεχναμε τις ιδιες συνειθειες , νοοτροπια , αξιες ,κουλτουρα .
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Γιατι απλα με αυτες εχουμε μεγαλωση !!!!
Αυτες εχουε στα ποδια μας ολη την ημερα και αυτες βλεπουμε κατα κορων γυρω μας .
Στην Ελλαδα ζουμε , εαν ζουσαμε σε αλλη χωρα θα ερωτευομασταν τις ανάλογες .
Δεν θα πρεπει βεβαια να ξεχναμε τις ιδιες συνειθειες , νοοτροπια , αξιες ,κουλτουρα .

Εμενα για αυτο ειναι λογος ωστε να μην τις προτιμησω παντως.
Ειναι απιστευτη εμπειρια να ερχεσαι σε επαφη με καποιον με διαφορετικη κουλτουρα, διαφορετικο τροπο ζωης, και να αναμιγνυεις τα δικα σου με τα δικα της. Οχι να εχεις τη φασολα να εχει απαιτησεις επειδη η φιλη της κανει ναζια και κονξες στο δικο της και να πρεπει εσυ να τα ανεχτεις.

 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
Hunter και εγω μαζι σου .
Κανω εμμετο πλεον με τις ελληνιδες ειναι οτι το χειροτερο μπορει να υπαρξει πανω σε αυτό τον πλανητη.
Ανθρωποι του εξωτερικου ειλικρινα μας ρωτανε απεγνωσμένα ...πως τα καταφερουμε με τετοιες γυναικες ,μας θεωρουν ηρωες και μας λυπουνται συνχρονως .

Η απαντηση μου ηταν στο ...γιατι τις ερωτευώμαστε / ερωτευόμασταν.
Και οχι στο πως μπορει να τις βλεπω εγω προσωπικά .
Διοτι η προσωπικη μου τοποθετηση ειναι απολυτα εναρμονυσμενη με την αποψη που κατεθεσες .
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Hunter και εγω μαζι σου .
[size=20pt]Κανω εμμετο πλεον με τις ελληνιδες ειναι οτι το χειροτερο μπορει να υπαρξει πανω σε αυτό τον πλανητη.[/size]
Ανθρωποι του εξωτερικου ειλικρινα μας ρωτανε απεγνωσμένα ...πως τα καταφερουμε με τετοιες γυναικες ,μας θεωρουν ηρωες και μας λυπουνται συνχρονως .

:2funny: :2funny: :2funny: Ποσο συμφωνω.

Γαμησε τα φιλε.

Ενταξει σαφως υπαρχουν και εξαιρεσεις εννοειται, μην φτασουμε στο σημειο να λεμε ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΛΕΣ ειναι ετσι. Αλλα αυτες που αποτελουν εξαιρεση ειναι τοσες λιγες που τρεχα γυρευε.

Και υπαρχουν και αυτες που ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως αποτελουν εξαιρεση, αλλα με τον καιρο καταλαβαινεις πως δυστυχως ειναι μια απο τα ιδια. Ακομα χειροτερα δηλαδη.

Η απαντηση μου ηταν στο ...γιατι τις ερωτευώμαστε / ερωτευόμασταν.
Και οχι στο πως μπορει να τις βλεπω εγω προσωπικά .
Διοτι η προσωπικη μου τοποθετηση ειναι απολυτα εναρμονυσμενη με την αποψη που κατεθεσες .

Λαθος δικο μου λοιπον.

Κλαφτα χαραλαμπε οι ελληνιδες στην πλειοψηφια τους δυστυχως, και σε αυτο φταιμε και εμεις εννοειται, αλλα κατα κυριο λογο οι γονεις τους, και κατα κυριοτερο λογο, η δομη της κοινωνιας εδω και τοσα χρονια, που με τη σεμνοτυφια και τον ενδοκοινωνικο ρατσισμο που επικρατει καταληξαμε να τα εχουμε κανει σκατα σε μεγαλο βαθμο.
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Οι Ελληνιδες εχουν δυτικοποιηθει αρκετα.Κλασσικος μεσογειακος παλμος.Οικονομικα απαιτητικες,στραβοξυλα με πολλα κολληματα αλλα σε περιπτωση που ερωτευτουν γαματα.Το ιδιο ισχυει και για τις Βαλκανιες Αλβανιδες,Βουλγαρες,Ρουμανες.Θα κανω μονο μια εξαιρεση στις Σερβες.Εκει θα ηταν αδικο να γινοταν αρνητικη κριτικη.Ειναι μοντερνες γυναικες με τα μυαλα και την ηθικη των μαναδων μας.Γυναικες αναμφισβητητα υπερηφανες και για οικογενεια.Και φυσικα δεν σηκωνουν μαλακιες εκει με πουτανιλικια και βιζιτα (προς το παρων τουλαχιστον γιατι με τον καιρο ολα αλλαζουν).Δεν ειναι σκουπιδια στην ψυχη και στο σωμα οπως οι ξεφτυλισμενες Ρωσιδες και οι Ουκρανες που γεμισαν τα μπουρδελα της χωρας μας.Οι Ρωσιδες ειναι αρκετα υπερεκτιμενες παντως κυριως απο ανθρωπους που εχουν ψυχωση με πουτανες γιατι κακα τα ψεμματα αυτη την χωρα αρκετοι την  μαθατε οχι για το Ορθοδοξο καντηλι της,το θεατρο της ουτε και απο τον Τολστοη και τον Αϊζενσταϊν αλλα απο τα μπουρδελα.Μουφα μεγαλη και οι Ρωσιδες και αθλιο κακεκτυπο της Δυσης.Θα προτιμουσα αποκλειστικα Δυτικες γυναικες που ειναι ισως και οι πιο αληθινες στη συμπεριφορα τους και σε ολα τους.Η Γερμανιδα αν σε γουσταρει θα στο πει στα ισα.Το ιδιο και η Αγγλιδα.Αν θελει να πηδηχτει μαζι σου επισης θα στο πει στα ισα.Οποτε μετα απο αυτο το σκεφτικο μου δεν μου αρεσουν και πολλα στις Ελληνιδες  :2funny:
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
δυστυχως καποια πραγματα/γεγονοτα/περιστατικα, όσο γλαφυρη και ζωντανη γλωσσα και να διαθετει καποιος, παντα θα ειναι υπο αμφισβητιση.

μονο μια καμερα θα μπορουσε να δειξει το μεγεθος της ανοησιας και του ''δηθεν'' σημερα της πριγκιπέσας ελληνιδας, αλλα αυτο δεν ειναι εφικτο.

ευτυχως ομως καποιες φορες υπαρχουν και καποια κοινως αποδεκτα προσωπα που μεσα απο την επιστημη τους δειχνουν με ρεαλισμο το τι πραγματικα συμβαινει στην κοινωνια.
αντιγραφω απο www.bourdela.com/component/option,com_smf/Itemid,168/topic,19196.0/lang,el]χθεσινό thread[/url] που ανοιξα: ''..ο γιος μου τωρα, 21 ετων, βιωνει την ιδια ιστορια με τα κοριτσια που ισχυε παλια. αυτα που ελεγαν οι μαναδες μας (''μην του κατσεις ευκολα, θα σε περασει για πουτανα''), τα λενε και σημερα !''
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
μονο μια καμερα θα μπορουσε να δειξει το μεγεθος της ανοησιας και του ''δηθεν'' σημερα της πριγκιπέσας ελληνιδας, αλλα αυτο δεν ειναι εφικτο.

Αυτο το δηθεν πατερ, αυτο το γαμημενο δηθεν ρε πουστη δια.

Γενικοτερα σε ολη την κοινωνια, και κυριως στις γκομενες. Το παιζουν πουτανες, ενω ειναι μυξοπαρθενες. ΧΙΛΙΕΣ φορες να ΗΤΑΝ πουτανες και να τον επαιρναν επειδη ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ και ΟΧΙ να ηταν μυξοπαρθενες και να γαμιοντουσαν για να την δουν ντιβες και δεν ξερω και εγω τι.
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
Οι Ελληνιδες ουρλιανουν οτι δεν υπαρχουν ανδρες .
Οι ανδρες σε μεγαλη ποσοστο παραμενουν οι ιδιοι.

Αυτες εχουν χασει την μπαλλα και δεν ξερουν τι θελουν.
Θελουν
1..) Ενα μαλακα να τις παντρευτει
2..) Ενα αλλον να τις πηδαει
3..) Εαν αλλο να τις βγαζει εξω
4..) Εναν αλλο να τις πηγαινει εκδρομες
5..) Εναν αλλο να τις πηγαινει μπουζουκια .

Πιστευω οτι το πρωτηπω της γυναικας που εχουν βγαλει προς τα εξω τα ΜΜΕ και τα σηριαλ τις εχουν κανει να χασουν την μπαλλα .

Απο περσυ η καθε ΑΣΧΗΜΗ ψαχνει να γινει ιδιαιτερα του ομορφου και φραγκατου αφεντικου .
Απο φετος η καθε καμαριερα ψαχνει να τα φτιαξει με υπουργους και χιλια δυο αλλα.

Εχουν βαρια ευθυνη αυτες που κυρησαν το κινημα το γυναικων οτι δεν εκπειδευσαν τις γυναικες για αυτο ...απλα ...λεγανε
Οπως εγινε κει με το ΕΥΡο ...δεν εκπαιδευτικε ο λαος και μετα αρχισαμε τις στρογγυλοποιήσεις ....τι 0,45 λεπτα ....1 ευρο .

Το θεμα της κοινωνικς πορνειας θα το δουμε ακομα ποιο εντονα τα επομενα χρονια .

Οι γυναικες στο εξωτερικο ...ψαχνουν για ανδρες που μπορουν να τους προσφερουν πρωτα απο ολα ....Σεβασμο και αγαπη .

Οι Ελληνιδες ψαχνουν για ανδρες που μπορουν να τους προσφερουν ...χρηματα ...χρηματα ...χρηματα ...χρηματα .
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
Οι Ελληνιδες ουρλιανουν οτι δεν υπαρχουν ανδρες .
Οι ανδρες σε μεγαλη ποσοστο παραμενουν οι ιδιοι.

Αυτες εχουν χασει την μπαλλα και δεν ξερουν τι θελουν.
Θελουν
1..) Ενα μαλακα να τις παντρευτει
2..) Ενα αλλον να τις πηδαει
3..) Εαν αλλο να τις βγαζει εξω
4..) Εναν αλλο να τις πηγαινει εκδρομες
5..) Εναν αλλο να τις πηγαινει μπουζουκια .

Πιστευω οτι το πρωτηπω της γυναικας που εχουν βγαλει προς τα εξω τα ΜΜΕ και τα σηριαλ τις εχουν κανει να χασουν την μπαλλα .

Απο περσυ η καθε ΑΣΧΗΜΗ ψαχνει να γινει ιδιαιτερα του ομορφου και φραγκατου αφεντικου .
Απο φετος η καθε καμαριερα ψαχνει να τα φτιαξει με υπουργους και χιλια δυο αλλα.

Εχουν βαρια ευθυνη αυτες που κυρησαν το κινημα το γυναικων οτι δεν εκπειδευσαν τις γυναικες για αυτο ...απλα ...λεγανε
Οπως εγινε κει με το ΕΥΡο ...δεν εκπαιδευτικε ο λαος και μετα αρχισαμε τις στρογγυλοποιήσεις ....τι 0,45 λεπτα ....1 ευρο .

Το θεμα της κοινωνικς πορνειας θα το δουμε ακομα ποιο εντονα τα επομενα χρονια .

Οι γυναικες στο εξωτερικο ...ψαχνουν για ανδρες που μπορουν να τους προσφερουν πρωτα απο ολα ....Σεβασμο και αγαπη .

Οι Ελληνιδες ψαχνουν για ανδρες που μπορουν να τους προσφερουν ...χρηματα ...χρηματα ...χρηματα ...χρηματα .

όλα αυτά με τρεις λέξεις.."θέλουν έναν μαλάκα"
 

Επισκέπτης
Αυτες εχουν χασει την μπαλλα και δεν ξερουν τι θελουν.
Θελουν
1..) Ενα μαλακα να τις παντρευτει
2..) Ενα αλλον να τις πηδαει
3..) Εαν αλλο να τις βγαζει εξω
4..) Εναν αλλο να τις πηγαινει εκδρομες
5..) Εναν αλλο να τις πηγαινει μπουζουκια .
εγω που μπορω να τα κανω ολα αυτα...κ ακομη περισσοτερα...μπορειτε να μου βρειτε μια ελληνιδα σας παρακαλω ??? ολες μου οι γνωστες/φιλες/ψωλες κλπ αποφευγουν τη συζητηση καθε φορα που τους μιλαω για ξενες...αφηστε που λενε οτι ειναι δικο μου το προβλημα που δεν μπορω να βρω μια ελληνιδα κ ασχολουμαι μονο με ξενες...;)
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Εγω παντως δεν προσφερομαι να γινω σπονσορας της καθεμιας. Ειτε ειναι ελληνιδα ειτε ξενη.

Αφου ειναι ανεξαρτητες και γαμανε και δερνουν και δεν μας εχουν αναγκη, ας τα κανουν με καναν αλλον μαλακα :)

mclein θες ελληνιδα για τα παραπανω και δεν βρισκεις?
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
mclein , γεματος ο κοσμος απο "σωματεια" που ξαχνουν χορηχο για τα ως ανω .
Πακαλανε κιολας .

Η αποψη μου ειναι οτι εαν θελω να εχω μια για την πληρωνω...πληρωνω και εχω διαφορετικη καθε μερα .
 

Επισκέπτης
ναι φιλε αναλ....δεν βρισκω με τπτ γκομενα ελληνιδα για σοβαρη σχεση...ολες λενε οτι ειμαι πολυ σοβαρος κ τρελος μαζι...ή πολυ χαλαρος κ τρελος μαζι...γιατι δεν γινεται να ειμαι οσο ανετος φαινομαι...κ οτι τους δημιουργω προβλημα που δεν εχουν να ζηλεψουν κατι...ή να μου προσαψουν...με λιγα λογια με τις 3 κοπελες που ξεκινησαμε κατι σοβαρο το παρατησαμε στη μεση γιατι δεν αντεξαν...ή γιατι ημουν πολυ καλος γι'αυτες οπως μου ειπαν χαρακτηριστικα...ετσι το εχω ριξει στους ξενους κυκλους...κ σε οποια καλη ευκαιρια κατσει μεσα απο αναζητηση...
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Το "εισαι πολυ καλος για μενα" σημαινει κερατο και αλλες μαλακιες, η το οτι δεν μπορουσε να ακολουθησει τους ρυθμους σου.

Παντως δεν καταλαβαινω γιατι θες ελληνιδα, πραγματικα. Αφου βλεπεις οτι ειναι ασυγκρατητα και τραγικα μαλακισμενες, τι ασχολεισαι ?

Θες να φας τα μουτρα σου μου φαινεται :cheesy:
 

Επισκέπτης
Το "εισαι πολυ καλος για μενα" σημαινει κερατο και αλλες μαλακιες, η το οτι δεν μπορουσε να ακολουθησει τους ρυθμους σου.

Παντως δεν καταλαβαινω γιατι θες ελληνιδα, πραγματικα. Αφου βλεπεις οτι ειναι ασυγκρατητα και τραγικα μαλακισμενες, τι ασχολεισαι ?

Θες να φας τα μουτρα σου μου φαινεται :cheesy:

μαλλον δεν μπορουσαν να ακολουθησουν τους ρυθμους μου...γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι υπηρχε λογος ή χρονος για κερατο...αφου εκτος απ΄τις δουλειες τους ολη την υπολοιπη μερα ημασταν μαζι...σιγουρα ειμαι λιγακι περιεργος κ γουσταρω πραγματα που δν ειναι απολυτα φυσιολογικα για ενα ατομο 20 χρονων..αφου αλλοι ουτε στα 30-40 τους δεν τα καταφερνουν...ομως πιστευω οτι το να εχει κανεις απαιτησεις ειναι αρκετα φυσιολογικο κ δειχνει ωριμοτητα μυαλου...αφου εχει τη δυνατοτητα να κρινει καταστασεις...

δεν αντιλαμβανομαι αυτο που λες  " ειναι ασυγκρατητα κ τραγικα μαλακισμενες"....αν μπορεις αναλυσε το....

Τα εχω φαει τα μουτρα μου ετσι κ αλλιως...καθε φορα που "χανω"...ειναι ενα μαθημα...αλλα εχω περασει κ καλα...μπορει να ηταν κατι ενδιαμεσα στο σοβαρα κ χαλαρα...ομως ηταν αρκετα ομορφα...
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Εφοσον δεν αντιλαμβανεσαι το "ασυγκρατητα και τραγικα μαλακισμενες" τοτε δεν μπορω να πω πως εχεις φαει αρκετα τα μουτρα σου :p

Το να ξεκινας μια σχεση εχοντας στο μυαλο σου απαιτησεις, η να ζεις την ερωτικη σου ζωη ( σημειωση : η ερωτικη ζωη απαιτει ΔΥΟ ατομα, πραγμα που σημαινει πως οι απαιτησεις και το τι τελικα θα παρεις δεν εξαρταται απο το τι θες και το τι εχεις στο μυαλο σου πως ειναι "καλο" ) βαζοντας πρωτα τις απαιτησεις απο τον ΑΛΛΟΝ, και ΟΧΙ να σκεφτεσαι με βαση του τι θες να κανεις ΕΣΥ για εσενα και τον αλλον, και οχι Ο ΑΛΛΟΣ για εσενα, ειναι ο ορισμος του τραγικα και ασυγκρατητα μαλακισμενες.

Δεν απαιτει νοημοσυνη η ωριμοτητα να εχεις απαιτησεις, ουτε η ικανοτητα να κρινεις καταστασεις σου δινει το δικαιωμα να εχεις απαιτησεις. Απαιτησεις εχουν και τα ζωα.

Απο την αλλη, απαιτει νοημοσυνη και ωριμοτητα να παραγκωνισεις τις απαιτησεις σου για χαρη μιας καταστασης που βλεπεις πως σου αρεσει, και να βγεις απο τον οποιο μικροκοσμο εχεις θεσει τον εαυτο σου και να δεις οτι ερωτικη ζωη και σχεση δεν ειναι μονο υλικες μαλακιες και η ηθικη ικανοποιηση του να γινεται συνεχεια το δικο σου.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Έχω διαγράψει τις ελεεινίδες. Θέλουν να το παίξουν δύσκολες και γκόμενες, αλλά και να τις κυνηγάς και να τις παρακαλάς, όταν βαριέσαι και πας για άλλη σου κάνουν απίστευτες σκηνές ακόμα κι αν παίζουν ταυτόχρονα με άλλους 10, ενώ πιθανό να έχουν και μόνιμη ή προσωρινή σχέση. Με το παραμικρό θα σου κάνουν σκηνή, πχ γιατί δε μου έστειλες μήνυμα, γιατί μου έστειλες μόνο 10 μηνύματα, γιατί δε γουστάρεις να καθήσεις με τη μαμά μου, γιατί δε μου πήρες δαχτυλίδι, γιατί δε θυμήθηκες τη μηνιαία επέτειο; Εκεί που όλα πάνε για το μοιραίο σου πετάνε ότι δε μπορούν γιατί έχουν τύψεις για το αγόρι τους, που έως τότε ξέχασαν να αναφέρουν. Πρέπει να ασχολείσαι διαρκώς μαζί τους, λες και δεν έχεις τίποτε άλλο στη ζωή σου. Kαι φυσικά και το αντίστοιχο λινκ:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom