Νέα

Τί χρώμα ράφι να διαλέξουν οι σημερινές 30-40άρες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vasos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 105K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
ase ase!!! τα παντα ολα θα καταστραφουν!!! :grin: :grin: :grin:

Κοριτσια τωρα!!!!!!!!  που το ...ζουμακι βγαινει αυθορμητωs που λενε.... :2funny: :2funny: :2funny:
Μετα θα στερεψουνε οι πηγεs , τα ποταμια  , θα πεσι νεφοs , θα πεσει μολυνση  και παντοs ειδουs ξηρασια
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Εν ολίγοις δηλαδή για να καταλάβω οι γυναίκες πιά δεν ονειρεύονται το γάμο και τα παιδιά αλλά επιζητούν να μένουν μόνες τους αυτόνομες και αν τυχόν χτυπήσει εκείνο το βιολογικό ρολόι καταφεύγουν σε λύσεις είτε εξωσωματικής γονιμοποίησης, είτε τεκνοποίησης χωρίς τη δημιουργία οικογένειας. Αν αντιλαμβάνομαι ορθά λοιπόν οι έννοιες συντροφικότητα, οικογένεια και αναπαραγωγή έχουν χαθεί τη σήμερον ημέρα από το λεξιλόγιο της μέσης ελλεηνίδας?
Ή μήπως απλά θεωρούνται ντεμοντέ και ταμπού και θυσιάζονται στο βωμό του φαίνεσθαι...
Μήπως και εγώ έπρεπε να σταματήσω στην τρίτη μερίδα μαγειρίτσα τελικά...
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
και ξαναλεω...
καποιες γυνακες οχι ολεςςςςςς...... :rolleyes: :rolleyes:
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
και ξαναλεω...
καποιες γυνακες οχι ολεςςςςςς...... :rolleyes: :rolleyes:
Ναι ρε σιλβάκι τα παμε αυτά...
Να σε ρωτήσω απλά κάτι και αν θέλεις απαντάς
Υποθετικά μιλάω τώρα...
Σε μία σχέση που έχει κρατήσει ένα ικανό χρονικό διάστημα και αμφότεροι είναι ικανοποιημένοι από τη σεξουαλική ζωή τους για ποιο λόγο θα το συνεχίσουν αν δεν υπάρχει η προοπτική της αναπαραγωγής και της συντροφικότητας (υπό οποιοδήποτε πρίσμα φυσικά του γάμου, του ιδιωτικού συμφωνητικού συμβίωσης, concubinage κτλ.) αυτό μη μου πείς πως δεν περνάει καθόλου από το μυαλό της ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ γυναίκας...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Bad Indian.. Το ότι το αρνούνται δε πάει να πει ότι έτσι είναι κιόλας. Εξάλλου είδες εσύ ποτέ γυναίκα να λέει στα αλήθεια και τι σκέφτεται πραγματικά?
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Bad Indian.. Το ότι το αρνούνται δε πάει να πει ότι έτσι είναι κιόλας. Εξάλλου είδες εσύ ποτέ γυναίκα να λέει στα αλήθεια και τι σκέφτεται πραγματικά?


Xεχεχεχε...........Παντα τολεγα λοιπον....Αυτο το site ειναι σουπερ....
Αγαλι αγαλι .......αρχιζουνε αι γυναι και μιλανε ελευθερα.....κατι ειναι κι αυτο!!!!
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Ναι ρε σιλβάκι τα παμε αυτά...
Να σε ρωτήσω απλά κάτι και αν θέλεις απαντάς
Υποθετικά μιλάω τώρα...
Σε μία σχέση που έχει κρατήσει ένα ικανό χρονικό διάστημα και αμφότεροι είναι ικανοποιημένοι από τη σεξουαλική ζωή τους για ποιο λόγο θα το συνεχίσουν αν δεν υπάρχει η προοπτική της αναπαραγωγής και της συντροφικότητας (υπό οποιοδήποτε πρίσμα φυσικά του γάμου, του ιδιωτικού συμφωνητικού συμβίωσης, concubinage κτλ.) αυτό μη μου πείς πως δεν περνάει καθόλου από το μυαλό της ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ γυναίκας...
πρωτα θα σου πω σαν γυναικα και μετα θα απαντησω σαν σιλβα.

οσο και αν δεν θελετε να το παραδεχτειτε υπαρχουν γυνακες που ειναι αφιερωμενες σε δουλεια,ταξιδια,εξοδους κλπ στη λεγομενη καλοπεραση δλδ. θελουν να ειναι υπευθυνες του εαυτου τους και να μην εχουν κανενα πανω στο κεφαλι τους.

τωρα εγω ειμαι της αλλης αποψης.δλδ εισαι ενα σεβαστο χρονικο διαστημα με εναν ανθρωπο,σε καλυπτει στις αναγκες που εχεις(οχι τις οικον. απαραιτητα) και αν ολα βαινουν καλως κανεις οικογενεια!!!!
αλλα δεν κανεις για τα ματια του κοσμου,επειδη το θελουν και οι 2..
αλλιως κλαφτα...
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
πόσες ελληνίδες μπορούν νομίζεις να σκεφτούν έτσι σίλβα?
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Bad Indian.. Το ότι το αρνούνται δε πάει να πει ότι έτσι είναι κιόλας. Εξάλλου είδες εσύ ποτέ γυναίκα να λέει στα αλήθεια και τι σκέφτεται πραγματικά?
όχι βέβαια...
Εκεί που θέλω να καταλήξω όμως είναι μήπως τελικά οι σημερινές γυναίκες με αυτό τον τρόπο αυθυποβάλλονται σε λανθασμένα πρότυπα και στάσεις ζωής χωρίς να είναι και αυτό που πραγματικά επιθυμούν και όταν το συνειδητοποιούν οδηγούνται δηλαδή σε λάθος επιλογές... (λέγε με ράφι ή παντρειά με τον μα@@κα)
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
όχι βέβαια...
Εκεί που θέλω να καταλήξω όμως είναι μήπως τελικά οι σημερινές γυναίκες με αυτό τον τρόπο αυθυποβάλλονται σε λανθασμένα πρότυπα και στάσεις ζωής χωρίς να είναι και αυτό που πραγματικά επιθυμούν και όταν το συνειδητοποιούν οδηγούνται δηλαδή σε λάθος επιλογές... (λέγε με ράφι ή παντρειά με τον μα@@κα)

ε κάπως έτσι δεν είναι? Αυτό δε βλέπουμε γύρω μας? Πάντως έχει πλάκα να λες κάτι γενικό και να πετάγεται κάθε μία αμέσως να ξεχωρίσει τον εαυτό της " α εγώ δεν είμαι σα τις άλλες τις...κότες!" Η πλάκα είναι ότι όλες ανεξαιρέτως το λένε αυτό!
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
οσο και αν δεν θελετε να το παραδεχτειτε υπαρχουν γυνακες που ειναι αφιερωμενες σε δουλεια,ταξιδια,εξοδους κλπ στη λεγομενη καλοπεραση δλδ. θελουν να ειναι υπευθυνες του εαυτου τους και να μην εχουν κανενα πανω στο κεφαλι τους.

Ράφι...
όχι γιατί τους αξίζει αλλά γιατί πολύ απλά δεν θα καταλάβουν ποτέ πως οι διαπροσωπικές σχέσεις απαιτούν αμοιβαίες υποχωρήσεις και κατανόηση... και πως δεν υπάρχει δεν μπορώ υπάρχει δεν θέλω
Δηλαδή η Σκλεναρίκοβα (βάση της περιγραφής που έδωσες μου ήρθε το παράδειγμα) τώρα που είναι παντρεμένη με τον Καρεμπέ τον έχει πάνω από το (υπέροχο ομολογουμένως) κεφάλάκι της ή μήπως δεν είναι υπέυθυνη του εαυτού της?
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
αν η μπηχτη παει για μενα,δεν χαρακτηρισα καμμια κοτα...
απλα ερμηνευσα κατ'εμε το τροπο ζωης τους...

α ρε σεβαλιε...
ευτυχως που εισαι κι εσυ και μαθαινουμε 5 πραματα για τις γυναικες....
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
θέλω να σου πω silva ότι μν κρίνεις από τον εαυτό σου.
Εμείς που ερχόμαστε αντιμέτωποι με αυτές τις νοοτροπίες απ'ο το 90 και βάλε τοις εκατό των ελληνίδων μπορούμε να δούμε τη κατάσταση κατάμουτρα.
Εσύ απλά λες τι κάνεις και πως σκέφτεσαι αλλά δυστυχώς δεν ισχύει αυτό παρά για ένα πολύ μικρό ποσοστό.
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Ναι ρε σιλβάκι τα παμε αυτά...
Να σε ρωτήσω απλά κάτι και αν θέλεις απαντάς
Υποθετικά μιλάω τώρα...
Σε μία σχέση που έχει κρατήσει ένα ικανό χρονικό διάστημα και αμφότεροι είναι ικανοποιημένοι από τη σεξουαλική ζωή τους για ποιο λόγο θα το συνεχίσουν αν δεν υπάρχει η προοπτική της αναπαραγωγής και της συντροφικότητας (υπό οποιοδήποτε πρίσμα φυσικά του γάμου, του ιδιωτικού συμφωνητικού συμβίωσης, concubinage κτλ.) αυτό μη μου πείς πως δεν περνάει καθόλου από το μυαλό της ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ γυναίκας...
ειμαι μεσα στον χορο...και σου λεω οχι!!!!!!!!!!
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Ράφι...
όχι γιατί τους αξίζει αλλά γιατί πολύ απλά δεν θα καταλάβουν ποτέ πως οι διαπροσωπικές σχέσεις απαιτούν αμοιβαίες υποχωρήσεις και κατανόηση... και πως δεν υπάρχει δεν μπορώ υπάρχει δεν θέλω
Δηλαδή η Σκλεναρίκοβα (βάση της περιγραφής που έδωσες μου ήρθε το παράδειγμα) τώρα που είναι παντρεμένη με τον Καρεμπέ τον έχει πάνω από το (υπέροχο ομολογουμένως) κεφάλάκι της ή μήπως δεν είναι υπέυθυνη του εαυτού της?
κακα τα ψεματα..
οταν δημιουργεις οικογενεια βαζεις πολλα πανω απτο κεφαλι σου...

και πιστεψε με αν ο αντρας μου ειχε τοοοοοσα οσα ο καρεμπε και παντρευομουν και 20 παιδια του κανα..
αλλα δεν νομιζω η σκλεναρικοβα να κανει δουλειες στο σπιτι και γενικοτερα να ειναι και νοικοκυρα...

δωσε ενα πιο απτο παραδειγμα,πιο αληθοφανες!!
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
θέλω να σου πω silva ότι μν κρίνεις από τον εαυτό σου.
Εμείς που ερχόμαστε αντιμέτωποι με αυτές τις νοοτροπίες απ'ο το 90 και βάλε τοις εκατό των ελληνίδων μπορούμε να δούμε τη κατάσταση κατάμουτρα.
Εσύ απλά λες τι κάνεις και πως σκέφτεσαι αλλά δυστυχώς δεν ισχύει αυτό παρά για ένα πολύ μικρό ποσοστό.
μα δεν προσπαθησω να σας πεισω οτι εχετε αδικο!!!
συζητηση κανουμε!!!!
ο καθενας μιλαει απτη δικη του οπτικη γωνια!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom