Νέα

Τί χρώμα ράφι να διαλέξουν οι σημερινές 30-40άρες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vasos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 105K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
δεν μιλάω για την υπογραφή...
Λέω πως υπο τους όρους που αναφέρεις δεν θα ήθελες να "καρποφορήσει" αυτός ο αμοιβαίος έρωτας? Πάντα υπο την προϋπόθεση πως το θέλουν και οι δύο και πληρούν τους όρους προκειμένου να γίνει αυτό... Εκει παίζει ρόλο η υπογραφή... Και να ειρωνεύεσαι αγαπητή Λουκ πιστεύεις ότι απέχει πολύ από την πραγματικότητα? (όχι για σένα και σόρυ αλλά δεν σε ξέρω τόσο καλά για να καταλάβω πως ειρωνεύεσαι)
αν με το να καρποφορησει εννοεις παιδια,σου λεω οτι παλι δε μ χρειαζεται υπογραφη...αν ερθει καλως να ερθει...γτ πρεπει να παντρευτω;θεαθηναι....καθαρα....


σιχαινομαι κ τον πυροβολακη κ το τραγουδακι...

και ναι ινδιανε μου!!!φυσικα κ ειρωνευομουν....εχω δειξει στα ποστ μου οτι ψαχνω τον κοκαλη;;αυτα που κοροιδευω....
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
ευχαριστώ για το τραγουδάκι.
απλά έχω το μετά (εσύ είσαι έξυπνη αναφέρομαι στη πλειονότητα ;))
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
που το θυμήθηκες αυτό!!! πολύ καλό.
Άντε ώρα να πάμε για μαγειρίτσα 2ο γύρο καλό μεσημέρι και Χρόνια Πολλά!
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
αν με το να καρποφορησει εννοεις παιδια,σου λεω οτι παλι δε μ χρειαζεται υπογραφη...αν ερθει καλως να ερθει...γτ πρεπει να παντρευτω;θεαθηναι....καθαρα....


σιχαινομαι κ τον πυροβολακη κ το τραγουδακι...

και ναι ινδιανε μου!!!φυσικα κ ειρωνευομουν....εχω δειξει στα ποστ μου οτι ψαχνω τον κοκαλη;;αυτα που κοροιδευω....
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Όχι ρε Λουκ την υπογραφή δεν τη θες για το θεαθήναι αλλά για να κατοχυρώσεις τα δικαιώματα του παιδιού αλλά και να ρυθμίσεις τις σχέσεις σου... μην ξεχναμε πως ο γάμος με οποιαδήποτε μορφή αποτελεί ένα κοινωνικό συμβόλαιο.
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
που το θυμήθηκες αυτό!!! πολύ καλό.
Άντε ώρα να πάμε για μαγειρίτσα 2ο γύρο καλό μεσημέρι και Χρόνια Πολλά!
θυμαμαι/ακουω πολλα...
καλη ορεξη!!!

Όχι ρε Λουκ την υπογραφή δεν τη θες για το θεαθήναι αλλά για να κατοχυρώσεις τα δικαιώματα του παιδιού αλλά και να ρυθμίσεις τις σχέσεις σου... μην ξεχναμε πως ο γάμος με οποιαδήποτε μορφή αποτελεί ένα κοινωνικό συμβόλαιο.
δε μαρεσουν τα κοινωνικα πρεπει...δε μαρεσει που ενας θεσμος που παλια υπηρχε (κατ'εμε κ το ροζ συννεφακι μου)γ να εκφρασεις τον ερωτα σου,τωρα υπαρχει γ να κατοχυρωσεις το μισο σπιτι,ενα τζιπ και τις καταθεσεις....
σιχαινομαι...
δε μαρεσει που οσες λενε πως ειναι κατα του γαμου οταν παντρευονται κανουν γαμο παμπλουτο καθαρα γ το θεαθηναι...
δε θελω να κανω φιγουρα αν ποτε παντρευτω...
δε με νοιαζει...
δε θελω τπτ...
οσο γ τα δικαιωματα του παιδιου...κατοχυρωμενα θα ειναι...
νομικα...
αν καποια στιγμη το ροζ γινει γκρι μπορει να ερθω κ να σας λεω γ τα ακριβα μαχαιροπηρουνα στο γλεντι του γαμου μου...
παρακαλω αν γινει αυτο να με μπαναρετε!!!
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
Φοβερο πραμα!!!!! :o :o   :2funny: Οχι και τον μπαμπα της τον εχει και ειναι ολα μια χαρα. Απλα δεν ειμαστε μαζι so simple  :grin:




φοβερο πραγμα τι?που εχει μονο εσενα?τον εχει τον μπαμπα της ποτε? μονο σ/κ? και so simple ειναι για σενα ,για το παιδι ξερεις?τα λαθη τα δικα σου μην τα περνας στο παιδι σου ....τα ματια  σου τα βλεπουν διαφορετικά απο οτι ενος παιδιου.....
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
φοβερο πραγμα τι?που εχει μονο εσενα?τον εχει τον μπαμπα της ποτε? μονο σ/κ? και so simple ειναι για σενα ,για το παιδι ξερεις?τα λαθη τα δικα σου μην τα περνας στο παιδι σου ....τα ματια  σου τα βλεπουν διαφορετικά απο οτι ενος παιδιου.....
αναλακο...καλυτερα το παιδι να μεγαλωνει με 2 χωρισμενους αλλα καλα μεταξυ τους γονεις παρα με γονεις που δεν αγαπιουνται και...και...και....
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
αναλακο...καλυτερα το παιδι να μεγαλωνει με 2 χωρισμενους αλλα καλα μεταξυ τους γονεις παρα με γονεις που δεν αγαπιουνται και...και...και....


μαζι σου ειμαι αλλα οχι και να μου το παρουσιαζει σαν νορμαλ και τι εγινε κιολας?δεν τρεχει μια κ.τ.λ.θελω να παω κι αλλα τωρα αλλα εχω μια δουλεια.τα λεμε σε λιγο
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Καριόλεεεεεεεεεεεες!!!!
θα μας κάνετε να σιχαθούμε τα ακάποτα :2funny:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
παιδι καποια στιγμη θα ηθελα να κανω... γ γαμο δε ψηνομαι καθολου!!![size=12pt]δεν ειμαι φτιαγμενη γ γαμους κ γλεντια[/size]...απλα δεν ειμαι...και δε θα πιεστω γ να εχουν τα σογια μας να λενε οτι "αποκατασταθηκα"!λες κ τωρα δεν ειμαι;! :headbang:

ε, μια φορά γίνεται ο γάμος και το γλέντι...Δε θα γίνονται επ' άπειρον...Οπότε κα΄νεις λίγο υπομονή, να περάσει το παλιογλέντι και πάμε για τα υπόλοιπα :rockon:

BTW, χρόνια πολλά!!! :)
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
ε, μια φορά γίνεται ο γάμος και το γλέντι...Δε θα γίνονται επ' άπειρον...Οπότε κα΄νεις λίγο υπομονή, να περάσει το παλιογλέντι και πάμε για τα υπόλοιπα :rockon:

BTW, χρόνια πολλά!!! :)
χρονια πολλα τζιζακο μου!!!!  οσο γ τα περι γαμου... καταλαβαινεις τι θελω να πω.... ;) ;) ;)
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Να σου κάνω μια παρατήρηση ? Αυτά τα "οικογενειακά βάρη" που φορτώνεται η γυναίκα , γιατί τα βλέπεις με αρνητική σκοπιά? [size=12pt]Γιατί δεν τα βλέπεις με χαμόγελο ως κάτι το φυσιολογικό?[/size]
Είναι τυχαίο ότι από τότε που το πρότυπο γυναίκας/νοικοκυράς εγκαταλείφθηκε οι γυναίκες πάσχουν από ψυχολογικά? Έχεις ακούσει γυναικεία κατάθλιψη τη δεκαετία του 50 και του 60 ? Δεν είναι ούτε κακό , ούτε υποτιμητικό αυτό το "κράτημα του σπιτιού". Το έχετε πάρει πολύ λάθος.

Γιατί ο άνθρωπος, και φυσικά οι γυναίκες, με την "εξέλιξη" έγινε λαπάς, πουρές, άψυχο και φυγόπονο ον, που φοβάται να ζήσει, όσα αποτελούν τη μοίρα όλων των ζωντανών πλασμάτων...
 

Επισκέπτης
Εν ολίγοις δηλαδή για να καταλάβω οι γυναίκες πιά δεν ονειρεύονται το γάμο και τα παιδιά αλλά επιζητούν να μένουν μόνες τους αυτόνομες και αν τυχόν χτυπήσει εκείνο το βιολογικό ρολόι καταφεύγουν σε λύσεις είτε εξωσωματικής γονιμοποίησης, είτε τεκνοποίησης χωρίς τη δημιουργία οικογένειας. Αν αντιλαμβάνομαι ορθά λοιπόν οι έννοιες συντροφικότητα, οικογένεια και αναπαραγωγή έχουν χαθεί τη σήμερον ημέρα από το λεξιλόγιο της μέσης ελλεηνίδας?
Ή μήπως απλά θεωρούνται ντεμοντέ και ταμπού και θυσιάζονται στο βωμό του φαίνεσθαι...
Μήπως και εγώ έπρεπε να σταματήσω στην τρίτη μερίδα μαγειρίτσα τελικά...

Εν ολιγοις θα πω για μενα προσωπικα γιατι δεν ξερω τι κανουν και τι σκεφτονται οι αλλες single moms. :)

Εμενα προσωπικα το παιδι ηρθε απο λαθος, γιατι πιστευα οτι ημουνα απο εκεινες τις γυναικες που δεν θα εκαναν ποτε παιδι. Και αυτο οχι επειδη δεν μου αρεσαν τα παιδια αλλα παντα θεωρουσα ψιλοαχρηστο τον εαυτο μου σε αυτα τα θεματα. Ομολογω οτι στην αρχη σκεφτηκα να κανω εκτρωση (και αυτο ειναι ενα βαρος που με κατατρεχει εκτοτε και πολλες φορες κλαιω  οταν βλεπω το παιδι μου και το σκεφτομαι) ,αλλα ειχαν πεσει απανω μου ο πατερας της μικρης και η οικογενεια μου να το κρατησω. Αφου το καλοσκεφτηκα ειπα οκ ας το κρατησουμε αλλα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙς ΝΑ ΠΑΝΤΕΥΤΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ ΜΑΖΙ.Σ'αυτο ημουν και ειμαι απολυτα καθετη γιατι ειμαι πολυ περηφανη. Αφου συζησαμε για τρια χρονια στο τελος χωρισαμε γιατι τελικα αυτος αποδειχτηκε εντελως ανετοιμος να κανει οικογενεια. Εγω αντιθετα ανακαλουψα οτι η κορη μου ειναι η δυναμη μου και η πηγη ενεργειας μου. Τον μπαμπα της δεν σκεφτηκα να της τον στερησω ποτε αν και μενει μακρυα και εχουμε και με αυτον και με την τωρινη του γυναικα αριστες σχεσεις.Οτι ειχαμε να χωρισουμε το χωρισαμε ,οι πληγες κλεισανε και η μικρη δεν επιρεαστηκε στο ελαχιστο απο τις δικες μας ιστοριες.
Το να μην παντρευομαι ειναι επιλογη μου γιατι δεν γουσταρω να δενω το γαϊδαρο μου. Μπορω να μεινω και να ειμαι ενταξει με εναν ανθρωπο και χωρις γαμο. Αυτο δεν σημαινει οτι εχω προβλημα να παντρευονται οι αλλοι.
Α  και τελος να συμπληρωσω γυναικα που δεν παντρευεται δεν σημαινει οτι μενει και μονη.
Ευχαριστω γι ατην υπομονη :2funny: 
 

Επισκέπτης
Να σου κάνω μια παρατήρηση ? Αυτά τα "οικογενειακά βάρη" που φορτώνεται η γυναίκα , γιατί τα βλέπεις με αρνητική σκοπιά? Γιατί δεν τα βλέπεις με χαμόγελο ως κάτι το φυσιολογικό?
Είναι τυχαίο ότι από τότε που το πρότυπο γυναίκας/νοικοκυράς εγκαταλείφθηκε οι γυναίκες πάσχουν από ψυχολογικά? Έχεις ακούσει γυναικεία κατάθλιψη τη δεκαετία του 50 και του 60 ? Δεν είναι ούτε κακό , ούτε υποτιμητικό αυτό το "κράτημα του σπιτιού". Το έχετε πάρει πολύ λάθος.

Ουτε κακο και υποτιμητικο ειναι επισης να συνδραμει και ο αντρας σ'αυτα που λετε οικογενειακα βαρη. Η αν βαριουνται και οι δυο οπως στην περιπτωση μας ,εχουμε την πολυλατρεμμενη Sapha απο την Ινδια και μας λυτρωνει.Το να καθομαι να μαλωνω με το συντροφο μου για το ποιος θα σφουγκαρισει και για το ποιος θα ξεσκονισει το βρισκω ανουσιο.
Επισης θεωρω δικαιωμα μου να γουσταρω που δουλευω και να μη γουσταρω τα οικιακα. Το Φυσιολογικο του καθ'ενος ειναι διαφορετικο. Και οσο για τα ψυχολογικα και τετοια της εργαζομενης γυναικας εισαι λιγο φαουλ μπαγασακο :grin: Δεν ισχυει αυτο που λες. :grin:  Αλλα αυτο ειναι μεγαλο κεφαλαιο και βαριεμαι ν ατο αναλυσω επι του παροντος. :grin:
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
Ουτε κακο και υποτιμητικο ειναι επισης να συνδραμει και ο αντρας σ'αυτα που λετε οικογενειακα βαρη. Η αν βαριουνται και οι δυο οπως στην περιπτωση μας ,εχουμε την πολυλατρεμμενη Sapha απο την Ινδια και μας λυτρωνει.Το να καθομαι να μαλωνω με το συντροφο μου για το ποιος θα σφουγκαρισει και για το ποιος θα ξεσκονισει το βρισκω ανουσιο.
Επισης θεωρω δικαιωμα μου να γουσταρω που δουλευω και να μη γουσταρω τα οικιακα. Το Φυσιολογικο του καθ'ενος ειναι διαφορετικο. Και οσο για τα ψυχολογικα και τετοια της εργαζομενης γυναικας εισαι λιγο φαουλ μπαγασακο :grin: Δεν ισχυει αυτο που λες. :grin:  Αλλα αυτο ειναι μεγαλο κεφαλαιο και βαριεμαι ν ατο αναλυσω επι του παροντος. :grin:



ολα ωραια μας τα λες,να σε ρωτησω κατι? εσυ εισαι παιδι χωρισμενων γονιων????
 

Επισκέπτης
μαζι σου ειμαι αλλα οχι και να μου το παρουσιαζει σαν νορμαλ και τι εγινε κιολας?δεν τρεχει μια κ.τ.λ.θελω να παω κι αλλα τωρα αλλα εχω μια δουλεια.τα λεμε σε λιγο

Μα δεν τρεχει μια καλε μου .Το νορμαλ και το περιπλοκο εμεις τα οριζουμε.Οσο για τα παιδια μας ενα θα σου πω.Ειλικρινεια και αγαπη ,αυτο χρειαζονται.Δεν τα νοιαζει και πολυ αν γαμαει ο μπαμπας τη μαμα ουτε αν κοιμουνται στο ιδιο κρεβατι.Τα νοιαζει να βλεπουν οτι η μαμα και ο μπαπας ειναι καλα και οτι και οι δυο τα αγαπανε. Οποτε ολα νορμαλ και στο λεω απο πρωτο χερι. ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom