Νέα

Τί χρώμα ράφι να διαλέξουν οι σημερινές 30-40άρες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vasos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 105K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
εγω δεν εχω προβλημα με γαμους(ρε λουκ δεν ειναι απαραιτητο ο γαμος να ειναι και πανηγυρι οπως λες)

τωρα οι υπολοιπες γυναικες δεν ξερω τι και για ποιο λογο δεν θελουν γαμους.
βεβαια υπαρχουν περιπτωσεις που δεν θελαν παιδια και τρεχαν ξαφνικα στα 40 για εξωσωματικες...
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Ποιές δε θέλουν παιδί? Οι γυναίκες? Λάθος! Θέλουν και παραθέλουν! Τί θα πει , η κοινωνία ? Απλά επειδή ο γάμος έχει πολλά βάρη , θέλουν μόνο παιδί και μετά να ζουν μόνες τους με τονυς εκάστοτε γκόμενους ... Πάει η κλασική οικογένεια όπως την ξέραμε. Να ήταν κι άλλη. Ας το συνειδητοποιήσουν οι άντρες για να έχουμε λιγότερα κορόιδα που νομίζουν ότι "θα ανοίξουν σπίτι" .Οι γυναίκες πιά θέλουν να ζήσουν ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ. Και ο άντρας /γκόμενος για τα απολύτως απαραίτητα , που δεν μπορούν να κάνουν μονες τους Βλέπεις ότι έχω δίκιο ?
Αλλο ενα λαθοs που κανετε......στη γενικη συζητηση βαζετε τον εαυτο σαs μπροστα, λεs και καποιοs μπορει να αμφισβητησει την προσωπικη σαs εκτιμηση...δεν ειναι εκει το θεμα.....Αλλα αν το γυρναs σε προσωπικο επιπεδο....εγω σου βαζω οτι στοιχημα θεs πωs αργα η γρηγορα κι εσυ το σκεφτεσαι και θα το κανειs παρ ολη την αρχικη σου αντιδραση
βρε καλα μου παιδακια...κανεις δεν ειπε οτι λετε αβασιμα πραγματα...απλαυπαρχουν γυναικες που δεν ειναι ετσι...αυριο δε ξερουμε τι γινετε..μπορει οντως να ξυπνησω κ να κανω σα τρελη γ γαμο...
σημερα ομως...δε θελω!!!και παιδι αν κ θα θελα θα κανω μονο εφοσον εχω ολα τα φοντα να το μεγαλωσω!!!
δεν ειναι κακο να ξερουμε που παταμε κ τι μπορουμε να κανουμε...γλυτωνουμε ετσι απο πολυ κοπο και χρονο..και εμεις κ οι γυρω μας...
 

Επισκέπτης
βεβαια υπαρχουν περιπτωσεις που δεν θελαν παιδια και τρεχαν ξαφνικα στα 40 για εξωσωματικες...

Δεν πρόκειται για περιπτώσεις... ΟΛΕΣ μηδενός εξαιρουμένης! Κι αυτό γιατί είναι στην φύση τους να κάνουν παιδί κάποτε. Χτυπάει το βιολογικό ρολόι.

Πάντως νομίζω ότι από εδώ και μπρος πρέπει να αρχίζουν να παίζουν και τα προγαμιαία συμφωνητικά! Κάτι ήξεραν οι Αμερικλάνοι!!!
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
βρε καλα μου παιδακια...κανεις δεν ειπε οτι λετε αβασιμα πραγματα...απλαυπαρχουν γυναικες που δεν ειναι ετσι...αυριο δε ξερουμε τι γινετε..μπορει οντως να ξυπνησω κ να κανω σα τρελη γ γαμο...
σημερα ομως...δε θελω!!!και παιδι αν κ θα θελα θα κανω μονο εφοσον εχω ολα τα φοντα να το μεγαλωσω!!!
δεν ειναι κακο να ξερουμε που παταμε κ τι μπορουμε να κανουμε...γλυτωνουμε ετσι απο πολυ κοπο και χρονο..και εμεις κ οι γυρω μας...

Φυσικα κανειs δεν ξερει εκ των προτερω τι θα γινει!!!!
Αλλα αυτο ειναι κομματακι ασχετο με το αλλοτε κρυφο αλλοτε φανερο ονειρο τηs καθε κοπελλαs .....Μπορει να καταληξει σε γαμο αρα πετυχε ο σκοποs τηs η να ταιζει γατεs...αστοχια υλικου....Ονειρο τηs ....εκτοs βεβαια απο εξαιρεσειs στον αναμφισβητητο κανονα.....δεν ειναι να κανει μποεμικη ζωη  η μηπωs κανω λαθοs???
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Δεν πρόκειται για περιπτώσεις... ΟΛΕΣ μηδενός εξαιρουμένης! Κι αυτό γιατί είναι στην φύση τους να κάνουν παιδί κάποτε. Χτυπάει το βιολογικό ρολόι.
Μπαααα, μάλλον το ...κοινωνικό ρολόι χτυπάει ("μη μας πουν και πουτάνες")
Αν χτυπούσε το βιολογικό ρολόι, θα  έκαναν παιδί και θα στεκόταν δίπλα του σαν μάνες , δε θα το φόρτωναν στη μητέρα τους και αυτές να συνεχίζουν τη ζωή σαν να μη συμβαίνει τίποτα...
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Πάντως νομίζω ότι από εδώ και μπρος πρέπει να αρχίζουν να παίζουν και τα προγαμιαία συμφωνητικά! Κάτι ήξεραν οι Αμερικλάνοι!!!
εννοεις εκεινο που ειναι σαν συμβολαιο συμβιωσης?
αν ναι συμφωνω κι εγω...!!!!
τωρα τελευταια παντρευτηκε η αδερφη μου και ειδα τα εξοδα του γαμου κι επαθα πλακα!!!!!!!!

πολλα λεφτα για πραματα π δεν πρεπει!!!!
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Μπαααα, μάλλον το ...κοινωνικό ρολόι χτυπάει ("μη μας πουν και πουτάνες")
Αν χτυπούσε το βιολογικό ρολόι, θα  έκαναν παιδί και θα στεκόταν δίπλα του σαν μάνες , δε θα το φόρτωναν στη μητέρα τους και αυτές να συνεχίζουν τη ζωή σαν να μη συμβαίνει τίποτα...
ακριβως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αυτο σιχαινομαι!!!!!!!!!!!!!εχω συνδεσει τον γαμο με αυτες τις μαλακιες περι κοινωνικης κ οικονομικης αποκαταστασης κ δε γουσταρω!!!


λαιφακο;;;εχει κατι κακο να εισαι μποεμ...;
 

Επισκέπτης
Εννοώ από αυτά τα συμβόλαια που έχει όρους όπως "αν χωρίσουμε κομμένες οι μαλακίες για υπέρογκες διατροφές, διεκδικήσεις ακινήτων κτλ, να πάρεις τα παιδιά και να φύγεις", κτλ, κτλ :)

εννοεις εκεινο που ειναι σαν συμβολαιο συμβιωσης?
αν ναι συμφωνω κι εγω...!!!!
τωρα τελευταια παντρευτηκε η αδερφη μου και ειδα τα εξοδα του γαμου κι επαθα πλακα!!!!!!!!

πολλα λεφτα για πραματα π δεν πρεπει!!!!
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
εννοεις εκεινο που ειναι σαν συμβολαιο συμβιωσης?
αν ναι συμφωνω κι εγω...!!!!
τωρα τελευταια παντρευτηκε η αδερφη μου και ειδα τα εξοδα του γαμου κι επαθα πλακα!!!!!!!!

πολλα λεφτα για πραματα π δεν πρεπει!!!!

Aρα το θεμα αν καταλαβα καλα.......ειναι τα εξοδα που θα γινουν μια φορα
και οχι η κοινη ζωη που θα επακολουθησει
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Όχι ρε συ, για το μετά μιλάμε. Τα έξοδα του γάμου είναι εφάπαξ! Τα άλλα είναι τα πολλά!

Αυτο προσπαθω να πω κι εγω στιs κοπελιεs  αλλα μαλλον δεν τα καταφερνω....
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Aρα το θεμα αν καταλαβα καλα.......ειναι τα εξοδα που θα γινουν μια φορα
και οχι η κοινη ζωη που θα επακολουθησει
απλα ειπα πως εκεινα τα εξοδα ειναι πολλα για το τιποτα!!!!
και θα ταν καλυτερα εκεινα τα συμβολαια κοινης συμβιωσης!!!!
 

Επισκέπτης
Αυτο προσπαθω να πω κι εγω στιs κοπελιεs  αλλα μαλλον δεν τα καταφερνω....

Ε και τι αγχώνεσαι? Εκείνες έχουν το πρόβλημα, όχι εσύ :) Εκείνες κάνουν κρα για γάμους και, κυρίως, ένα παιδί. Μην το πιέζεις, δεν χρειάζεται! They keep coming back!
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
ακριβως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αυτο σιχαινομαι!!!!!!!!!!!!!εχω συνδεσει τον γαμο με αυτες τις μαλακιες περι κοινωνικης κ οικονομικης αποκαταστασης κ δε γουσταρω!!!


λαιφακο;;;εχει κατι κακο να εισαι μποεμ...;


κακο δεν ειναι....το μποεμ......απλα ειναι εκτοs γυναικειαs φυσηs οπωs και να το δουμε.....οχι γιατι βολευει εμαs η εσαs  ...αλλα απλα γιατι ετσι ειναι....
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
απλα ειπα πως εκεινα τα εξοδα ειναι πολλα για το τιποτα!!!!
και θα ταν καλυτερα εκεινα τα συμβολαια κοινης συμβιωσης!!!!

Οντωs ειναι πολλα..........και δω που τα λεμε   ισωs και να μην αξιζει και το μαρμαρο.....Γι αυτο κοριτσια αφηστε τα μιση και πιαστε το... :knockinb: :knockinb:
γιατι παμε ολοι χαμενοι :2funny: :2funny: :2funny:
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
κακο δεν ειναι....το μποεμ......απλα ειναι εκτοs γυναικειαs φυσηs οπωs και να το δουμε.....οχι γιατι βολευει εμαs η εσαs  ...αλλα απλα γιατι ετσι ειναι....
εμενα μαρεσει παντως...μια χαρα περναω... :grin: :cheesy:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
ε οτι μπορουμα κανουμε κι εμεις οι καημενες!!!! :boobies: :boobies:

Ναι καντε οτι μπορειτε.....γιατι δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα...η γη καταστρεφεται , το περιβαλλον φθινει, οι Ρωσσιδεs αντεπιτιθενται...σκουρα τα πραγματα....καλοκαιρι ερχεται ...τα μινι σε εξαρση........να μην παει  χαμενη τοση ενεργεια!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Ναι καντε οτι μπορειτε.....γιατι δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα...η γη καταστρεφεται , το περιβαλλον φθινει, οι Ρωσσιδεs αντεπιτιθενται...σκουρα τα πραγματα....καλοκαιρι ερχεται ...τα μινι σε εξαρση........να μην παει  χαμενη τοση ενεργεια!!! :2funny: :2funny: :2funny:

ase ase!!! τα παντα ολα θα καταστραφουν!!! :grin: :grin: :grin:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
εμενα μαρεσει παντως...μια χαρα περναω... :grin: :cheesy:
αυτο ειναι το ζητουμενο........Θα γινει και ξανα μανα καταστροφη του κοσμου...ετσι λενε δλδ....κοριτσια οτι προλαβετε....τι θα θυμαστε ωρε στα γεραματα????  ριχτε και κανα βολι τωρα....μετα θα ειναι αργα για δακρυα Στελλα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom