Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 304K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
@diopos - χαρά στο κουράγιο σου...

Εγώ δεν μπορώ να ξέρω τι έγινε φίλοι αλάνια σε αυτό το Χοτέλ.
Όμως έχω να πω ότι όπως είπε και η Έλενα, κολιός και κολιός απ' το ίδιο βαρέλι.

Οι γυναίκες έφαγαν τεράστια φόλα στον βωμό της ''ισότητας''. Νομίζουν ότι ισότητα είναι τα One night stand και να οδηγάνε κι αυτές φόρμουλα 3. Η ισότητα είναι κάτι άλλο και γεννιέται μέσα απο τον διάλογο. Ποτέ δεν μπορεί τα δύο φύλα να είναι ίσα. Το λέει η φύση αυτό, δεν το λέει το κράτος, κοινωνία. Ο άντρας θα κουβαλήσει τα ξύλα, η γυναίκα θα μαγειρέψει. Αλλιώς ας τα κάναν ανάποδα όταν μπορούσαν.
Προσοχή. Δεν λέω να πάνε στις κουζίνες τους. Λέω όμως ότι σε μία κοινωνία με σάπια θεμέλια, δεν μπορεί να λέει η κάθε κοπέλα ''δεν φταίω εγώ που με βίασαν'' . Φταίς.
Φταίς γιατί αντί να ξέρεις ότι ζεις ανάμεσα σε λαμόγια, ζητάς απο το κράτος (το ποιό?) να σε προστατέψει και ξεκινάς τα διαδικάστικά μετά.
Όπως είπε κάποιος τύπος παραπάνω, αν είσαι νεκρός απο το στοπ που παραβίασε άλλος κι έπεσε πάνω σου, να τρέχεις στα δικαστήρια μετά να του κάνεις μήνυση γιατί αυτός φταίει. ''Προσέχουμε για να έχουμε''. 24ων ετών δεν είσαι μικρή πλέον. Απο τα 16 ξέρεις (ότι εμείς οι mid seventies μάθαμε απο τα Video και τα Penthouse...) πλέον το σύμπαν. Πας σε πάρτυ με αγνώστους. Πλούσιους και πιθανόν μεθυσμένους. Τι περιμένεις? Να σε βάλουν σε ταξί και να ζήσεις το όνειρο με τον πρίγκηπα?
Επαναλαμβάνω. Ο βιαστής θα έπρεπε να εξαφανίζεται απο την κενωνία με συνοπτικε διαδιασίε. (χωρίς ς). Μπαίνεις, καις, τελειώνεις. Πρέπει όμως να δικάζεται και η βιασμένη, όταν αυτό κρίνεται απαραίτητο γιατί εξέθεσε τον εαυτό της στον δράστη. Προσοχή. Δεν μιλάμε για φάση ''πάω βράδυ με τα πόδια στο περίπτερο και με πιάσαν και με βιάσαν'' . Πας σε πάρτυ, ζητάς απο τον ηθοποιό να σε ''βάλει '' σε κάποιο έργο (και φτάσαμε να ''πηδάνε'' τους απαράδεκτους για να μην δούμε τον Φιλιππίδη...). ΤΙ περιμένεις? Ότι θα είναι όλα καλά? ¨Οποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι μαύρες κότες.
Η κοινωνία δυστυχώς, πάει σε άλλα επίπεδα. Και είναι τέλειο για τους υψηλά καθήμενους. Ζεις σε μια κοινωνία που ο Μόγλης πρέπει να εξαφανιστεί, Ο μπάρμπα Μπεν είναι άδικο να υπάρχει γιατί δείχνει τους μαύρους που ήταν υπηρέτες και καρτούν πρέπει να σβήσουν γιατί δεν προάγουν (πλέον) τον πολιτισμό.
Παρακολουθώ χρόνια την φάση Τζώνυ Ντεπ, και πιστεύω ότι και αυτός έχει κάνει τις κουτσουκέλες τους. Γνώμη μου τώρα, έτσι? Αλλά ρε συ, κοίτα που ένα σύστημα ολόκληρο τον εξαφάνισε σε μια νύχτα. Τελείως.
Και ρωτάω κύριοι. Βάζω ένα καλό γκομενάκι να την πέσει στον γιό του πάρτα όλα, να του κάτσει, ντάξ μωρέ, θα πιείς κάτι, πετάς κι ένα χάπι και δεν θα θυμάσαι τίποτα και σε 3 μέρες πάμε για δίκη. Και μετά? Εξωδικαστικά αν χρειαστεί, 5οο χιλιάρικα που δεν τα βάζεις μια ζωή να εργάζεσαι στην άκρη. Μια ζωή ίσον ένα γ@μίσι . Κάντε τα μαθηματικά... Είναι μπίζνα πλέον η υπόθεση. Όλη η ζωή μας είναι μπίζνα. Παντελίδης. Μήνυση λέει η κοπέλα που ήταν μαζί του προς την οικογένεια Παντελίδη για (άκου λίγο...) 1.οοο.οοο Ευρώ. Λες και όταν μπήκε στο μερσεντές με τον Παντελίδη, νόμιζε ότι θα πάνε για σουβλάκια στην Μιχαλακοπούλου, και μετά θα την ερωτευθεί και θα τρέχουν γυμνοί στις παραλίες. Η ζωή μας είναι γεμάτη παραδείγματα...


Καταλαβαίνω που το πας, αλλά κάνεις ένα μεγάλο λογικό σφάλμα. Ένα θύμα βιασμού, είναι ένα θύμα βιασμού. Θα σου πω τι εννοώ με παράδειγμα:

- Οδηγώ twingo χιλιάρι, είμαι φτωχάλας και βολτάρω Ποδειδώνος Σάββατο βράδυ. Περιμένω να δω κανένα ακριβό αμάξι να πηγαίνει γαμιώντας. Κάνω τη μαλακία και χώνομαι με παίρνει παραμάζωμα. Αν δεν σκοτωθώ σίγουρα θα πάθω ζημιά πιθανόν και μόνιμη. Ζητάω αποζημίωση (εδώ να σου πω ότι άλλο τι ζητάς άλλο τι παίρνεις απο το δικαστήριο τελικά). Θα ξαναπερπατήσω αν έχω μείνει ανάπηρος; Όχι. Θα είμαι ανάπηρος με λεφτά. Ε και; Το πολύ πολύ να τα αφήσω στους κληρονόμους ,εγώ καταστράφηκα.
Το λέω γιατί έφερες σαν παράδειγμα το τροχαίο του Παντελίδη. Αφού πέθανε το παιδί, και τα λεφτά του Μπιλ Γκέιτς να πάρεις, την κόρη σου δε θα την ξαναδείς. Τι θα κάνουν οι γονείς νομίζεις θα πηγαίνουν για κλάμπινγκ;

Ζητάμε από μια 24χρονη να είναι ώριμη, συνετή ,να είναι το απόλυτο υπόδειγμα σοβαρότητας. Γιατί ρε παιδιά; Είπε το κορίτσι να πάει σε ένα πάρτι με άγνωστους. Ε και; Στην ηλικία της κι εγώ τα έκανα αυτά, και πολλοί άλλοι. Εντάξει για μια γυναίκα είναι διαφορετικό, ίσως όμως σκέφτηκε σοβαρό ξενοδοχείο, έχουν δώσει τα ονόματά τους στη ρεσεψιόν, ε δε μπορεί εδώ θα γίνει η μαλακία;

Και πες ότι ήταν τόσο πονηρή που τα έκανε όλα για τα λεφτά. Δηλαδή πηδήχτηκε με όλους σκεπτόμενη "μετά θα πω για βιασμό και θα μου τα στάξουν να μη μιλήσω". Και τελικά δεν της τα έσταξαν, για αυτό και τους κατήγγειλε. Άρα λεφτά δεν έβγαλε. Και δεν είχε σκεφτεί ότι αν πηδιόταν κάποιος θα την τράβαγε βίντεο; ή θα υπήρχαν μαρτυρίες απο τα βογγητά;
Και οι τοξικολογικές που όλο έρχονται και τελικά δε φτάνουν; Περίεργο ε; Βρε τόσο δύσκολες οι τοξικολογικές που θα έριχναν φως στην υπόθεση....

Άντε να πάρουμε το σενάριο ότι πήρε το χαπάκι ξέροντας ότι θα την πάρει ο ύπνος και μετά θα τη βιάσουν και θα βγάλει λεφτά χωρίς να υποφέρει σωματικά. Βασικά αυτό δεν παίζει. Και αν κούμπωνε τα κουμπιά αλλά δεν την έπαιρνε ο ύπνος; Αν κοιμόταν και οι βιαστές; Δεν υπάρχει αυτό το σενάριο. Αλλά έστω και να είχε γίνει, θα περίμενε κανείς να τους ζητήσει λεφτά για να μην τους ξεφτιλίσει. Δεν τα έδωσαν και τους ξεφτίλισε. Και γιατί να μην την πληρώσουν αφού τώρα κινδυνεύουν (λέμε τώρα) να πάνε μέσα;
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.032
Κριτικές
48
Like
6.438
Πόντοι
11.445
Καταλαβαίνω που το πας, αλλά κάνεις ένα μεγάλο λογικό σφάλμα. Ένα θύμα βιασμού, είναι ένα θύμα βιασμού. Θα σου πω τι εννοώ με παράδειγμα:

- Οδηγώ twingo χιλιάρι, είμαι φτωχάλας και βολτάρω Ποδειδώνος Σάββατο βράδυ. Περιμένω να δω κανένα ακριβό αμάξι να πηγαίνει γαμιώντας. Κάνω τη μαλακία και χώνομαι με παίρνει παραμάζωμα. Αν δεν σκοτωθώ σίγουρα θα πάθω ζημιά πιθανόν και μόνιμη. Ζητάω αποζημίωση (εδώ να σου πω ότι άλλο τι ζητάς άλλο τι παίρνεις απο το δικαστήριο τελικά). Θα ξαναπερπατήσω αν έχω μείνει ανάπηρος; Όχι. Θα είμαι ανάπηρος με λεφτά. Ε και; Το πολύ πολύ να τα αφήσω στους κληρονόμους ,εγώ καταστράφηκα.
Το λέω γιατί έφερες σαν παράδειγμα το τροχαίο του Παντελίδη. Αφού πέθανε το παιδί, και τα λεφτά του Μπιλ Γκέιτς να πάρεις, την κόρη σου δε θα την ξαναδείς. Τι θα κάνουν οι γονείς νομίζεις θα πηγαίνουν για κλάμπινγκ;

Ζητάμε από μια 24χρονη να είναι ώριμη, συνετή ,να είναι το απόλυτο υπόδειγμα σοβαρότητας. Γιατί ρε παιδιά; Είπε το κορίτσι να πάει σε ένα πάρτι με άγνωστους. Ε και; Στην ηλικία της κι εγώ τα έκανα αυτά, και πολλοί άλλοι. Εντάξει για μια γυναίκα είναι διαφορετικό, ίσως όμως σκέφτηκε σοβαρό ξενοδοχείο, έχουν δώσει τα ονόματά τους στη ρεσεψιόν, ε δε μπορεί εδώ θα γίνει η μαλακία;

Και πες ότι ήταν τόσο πονηρή που τα έκανε όλα για τα λεφτά. Δηλαδή πηδήχτηκε με όλους σκεπτόμενη "μετά θα πω για βιασμό και θα μου τα στάξουν να μη μιλήσω". Και τελικά δεν της τα έσταξαν, για αυτό και τους κατήγγειλε. Άρα λεφτά δεν έβγαλε. Και δεν είχε σκεφτεί ότι αν πηδιόταν κάποιος θα την τράβαγε βίντεο; ή θα υπήρχαν μαρτυρίες απο τα βογγητά;
Και οι τοξικολογικές που όλο έρχονται και τελικά δε φτάνουν; Περίεργο ε; Βρε τόσο δύσκολες οι τοξικολογικές που θα έριχναν φως στην υπόθεση....

Άντε να πάρουμε το σενάριο ότι πήρε το χαπάκι ξέροντας ότι θα την πάρει ο ύπνος και μετά θα τη βιάσουν και θα βγάλει λεφτά χωρίς να υποφέρει σωματικά. Βασικά αυτό δεν παίζει. Και αν κούμπωνε τα κουμπιά αλλά δεν την έπαιρνε ο ύπνος; Αν κοιμόταν και οι βιαστές; Δεν υπάρχει αυτό το σενάριο. Αλλά έστω και να είχε γίνει, θα περίμενε κανείς να τους ζητήσει λεφτά για να μην τους ξεφτιλίσει. Δεν τα έδωσαν και τους ξεφτίλισε. Και γιατί να μην την πληρώσουν αφού τώρα κινδυνεύουν (λέμε τώρα) να πάνε μέσα;
δλδ αμα βγουν αρνητικες οι τοξολογικες εχει βαλει το χερι της η αρχουσα ταξη , ενω αμα βγουν θετικες ολα καλα ?? Ηδη ξερουμε οτι ροοφυ δεν ηπιε παρολο που αυτο υπονοησε ο Ζουγκλας και η ιδια ... επρεπε να ειναι καλυτερα ενημερωμενοι ...
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.309
Like
3.577
Πόντοι
1.706
Καταλαβαίνω που το πας, αλλά κάνεις ένα μεγάλο λογικό σφάλμα. Ένα θύμα βιασμού, είναι ένα θύμα βιασμού. Θα σου πω τι εννοώ με παράδειγμα:

- Οδηγώ twingo χιλιάρι, είμαι φτωχάλας και βολτάρω Ποδειδώνος Σάββατο βράδυ. Περιμένω να δω κανένα ακριβό αμάξι να πηγαίνει γαμιώντας. Κάνω τη μαλακία και χώνομαι με παίρνει παραμάζωμα. Αν δεν σκοτωθώ σίγουρα θα πάθω ζημιά πιθανόν και μόνιμη. Ζητάω αποζημίωση (εδώ να σου πω ότι άλλο τι ζητάς άλλο τι παίρνεις απο το δικαστήριο τελικά). Θα ξαναπερπατήσω αν έχω μείνει ανάπηρος; Όχι. Θα είμαι ανάπηρος με λεφτά. Ε και; Το πολύ πολύ να τα αφήσω στους κληρονόμους ,εγώ καταστράφηκα.
Το λέω γιατί έφερες σαν παράδειγμα το τροχαίο του Παντελίδη. Αφού πέθανε το παιδί, και τα λεφτά του Μπιλ Γκέιτς να πάρεις, την κόρη σου δε θα την ξαναδείς. Τι θα κάνουν οι γονείς νομίζεις θα πηγαίνουν για κλάμπινγκ;

Ζητάμε από μια 24χρονη να είναι ώριμη, συνετή ,να είναι το απόλυτο υπόδειγμα σοβαρότητας. Γιατί ρε παιδιά; Είπε το κορίτσι να πάει σε ένα πάρτι με άγνωστους. Ε και; Στην ηλικία της κι εγώ τα έκανα αυτά, και πολλοί άλλοι. Εντάξει για μια γυναίκα είναι διαφορετικό, ίσως όμως σκέφτηκε σοβαρό ξενοδοχείο, έχουν δώσει τα ονόματά τους στη ρεσεψιόν, ε δε μπορεί εδώ θα γίνει η μαλακία;

Και πες ότι ήταν τόσο πονηρή που τα έκανε όλα για τα λεφτά. Δηλαδή πηδήχτηκε με όλους σκεπτόμενη "μετά θα πω για βιασμό και θα μου τα στάξουν να μη μιλήσω". Και τελικά δεν της τα έσταξαν, για αυτό και τους κατήγγειλε. Άρα λεφτά δεν έβγαλε. Και δεν είχε σκεφτεί ότι αν πηδιόταν κάποιος θα την τράβαγε βίντεο; ή θα υπήρχαν μαρτυρίες απο τα βογγητά;
Και οι τοξικολογικές που όλο έρχονται και τελικά δε φτάνουν; Περίεργο ε; Βρε τόσο δύσκολες οι τοξικολογικές που θα έριχναν φως στην υπόθεση....

Άντε να πάρουμε το σενάριο ότι πήρε το χαπάκι ξέροντας ότι θα την πάρει ο ύπνος και μετά θα τη βιάσουν και θα βγάλει λεφτά χωρίς να υποφέρει σωματικά. Βασικά αυτό δεν παίζει. Και αν κούμπωνε τα κουμπιά αλλά δεν την έπαιρνε ο ύπνος; Αν κοιμόταν και οι βιαστές; Δεν υπάρχει αυτό το σενάριο. Αλλά έστω και να είχε γίνει, θα περίμενε κανείς να τους ζητήσει λεφτά για να μην τους ξεφτιλίσει. Δεν τα έδωσαν και τους ξεφτίλισε. Και γιατί να μην την πληρώσουν αφού τώρα κινδυνεύουν (λέμε τώρα) να πάνε μέσα;
Ε αφού γράφεις τόσα, γράψε κι άλλη μια.
Ποιός/ποιά, ακόμα και σε τόσο νεαρή ηλικία, δεν ξέρει πως γόνοι/κληρονόμοι/λεφτάδεςγια10γενεέςκαοβάλεναουμ έχουν μια στρατιά δικηγόρους για να προστατεύουν την περιουσία.
Όχι τους ίδιους, την περιουσία.
Αν κάνουν μαλακία, ε λεφτά έχουν, θα προσλάβουν άλλη μια στρατιά.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
Ε αφού γράφεις τόσα, γράψε κι άλλη μια.
Ποιός/ποιά, ακόμα και σε τόσο νεαρή ηλικία, δεν ξέρει πως γόνοι/κληρονόμοι/λεφτάδεςγια10γενεέςκαοβάλεναουμ έχουν μια στρατιά δικηγόρους για να προστατεύουν την περιουσία.
Όχι τους ίδιους, την περιουσία.
Αν κάνουν μαλακία, ε λεφτά έχουν, θα προσλάβουν άλλη μια στρατιά.
Εσύ πόσες ξέρεις που κάνουν ταξικές διακρίσεις και δεν πάνε σε πάρτι πλουσίων αλλά μόνο φτωχών; Προφανώς όλοι θέλουν να κάνουν παρέα με πλούσιους.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
δλδ αμα βγουν αρνητικες οι τοξολογικες εχει βαλει το χερι της η αρχουσα ταξη , ενω αμα βγουν θετικες ολα καλα ?? Ηδη ξερουμε οτι ροοφυ δεν ηπιε παρολο που αυτο υπονοησε ο Ζουγκλας και η ιδια ... επρεπε να ειναι καλυτερα ενημερωμενοι ...
γιατί αργούν να βγουν οι τοξικολογικές; Έτσι γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις;
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.309
Like
3.577
Πόντοι
1.706
Εσύ πόσες ξέρεις που κάνουν ταξικές διακρίσεις και δεν πάνε σε πάρτι πλουσίων αλλά μόνο φτωχών; Προφανώς όλοι θέλουν να κάνουν παρέα με πλούσιους.
Δεν βλέπω κάποια διάκριση κάπου.
Σε πάρτι πάνε.
Αν ξέρουν ή δεν ξέρουν ποιός θα είναι εκεί, δικό τους πρόβλημα.
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.032
Κριτικές
48
Like
6.438
Πόντοι
11.445
γιατί αργούν να βγουν οι τοξικολογικές; Έτσι γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις;
προφανως ειπαν απο το Αριστοτελειο οτι ψαχνουν ειδικες νευρολογικες ενωσεις , ειχε βγει ο καθηγητης απο το ΑΠΘ και το διευκρινησε και ειπε οτι μπορει να σταλει δειγμα στην Ελβετια αν δεν βρεθει κατι , για περαιτερω ερευνα ..
 

FIDEL Sk

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
57
Like
7.613
Πόντοι
11.836
Η υπόθεση είναι ύποπτη.
Εχει πάει μέχρι εκεί γιατί κάποιοι για κάποιο λόγο το επιτρέπουν.
Οι εμπλεκόμενοι αγοράζουν εάν θέλουν 2-3 απτα ιδιωτικά κανάλια που υπάρχουν και αλλάζουν την κοινή γνώμη σε δυο μέρες.
Κάτι άλλο παίζει... δηλαδή ήταν πιο φθηνό ή καλύτερο να κλεισει δωμάτειο και όχι να πάρει ταξί να φύγει?
Κάτι παίζει λέμε, δειτε το ψύχραιμα
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.082
Like
467
Πόντοι
36
μας πρηξανε τα παπαρια με το 24 χρονο πουτανακι, αυτο δεν σημαινει οτι τα αλλα τα μαλακισμενα ειναι τιποτα καλυτερα.
ο καθρεφτης τις ελληνικης κοινωνιας ειναι ολοι αυτοι που την γαμησε τα τελευταια 10 χρονια η ανεργια η φτωχεια η εικονικη ζωη του φβ το πουτανιλικι του ινστα, το νοθευμενο αλκοολ των βαλακανιων, το κατουρημενο αλβανικο χασις και το χεσμενο κοκορετσι τις αραπιας. απο την μια πουτανακια που ψαχνουν την μεγαλη ζωη, και απο την αλλη φραγκατοι που φτανουν 30-40 χρονων και ακομα τους ξεσκατωνει η νταντα που ειχανε οταν ητανε μωρα. απο οπου και το πιασεις το θεμα ειναι σκατα, τελικα ειτε εχεις λεφτα ειτε εισαι φτωχομπινες πρεπει απο καποιο τενεκε να τρως σκατα για να λες οτι περνας καλα. απλά ο φτωχος τρωει οτι σκατο βρει μπροστα του ο φραγκατος τρωει σκατο απο το ραφι, την ιδια γευση εχουν ολα ομως γιατι λεγοντε σκατα. η καταληξη τις περισσοτερες φορες ειναι η ιδια, ο φτωχος στο ψυχιατρειο της γειτονιας του και ο πλουσιος στις ελβετιας το τρελαδικο.
 

Wandererwonder

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
903
Κριτικές
18
Like
3.101
Πόντοι
1.436
υποτιθετε οτι αυτοι ειναι πλουσιοι και ισχυροι αρα το συστημα θα τους προστατευε...ομως κατι τετοιο δε φαινετε...απο το πρωι μεχρι το βραδυ τα καναλια με αυτο ασχολουνται...
η κοπελα εχει αγιοποιθει και ολο αυτο θυμιζει μεξικανικη σαπουνοπερα με τη τιμια φτωχια που τα βαζει με τους κακους πλουσιους...εγω δε μπορω να ξερω αν εγινε βιασμος που ισως να εγινε το γεγονος ομως οτι η 17 χρονη καταλαβε οτι ειναι παρτυ με βιζιτες και εφυγε αλλα αυτη ηθελε να μεινει μαλλον δε φαινετε και πολυ καλο για αυτη...

απο το πρωι μεχρι το βραδυ μιλανε για κακοποιητικους ανδρες στα καναλια...οχι πως δεν υπαρχουν ανδρες καθικια αλλα μαλλον γινετε υπερπροβολη αυτων των υποθεσεων και ενα τσουβαλιασμα ισως...και δε ξερω τελικα τι επιδραση θα εχει ολο αυτο στη κοινωνια και στη ζωη του μεσου ανδρα
αν τα καναλια ελεγχονται απο τη ΝΔ ολο αυτο πως συμφερει τη ΝΔ τελικα?εκτος και αν τα κεντρα εξουσιας ηταν και ειναι αλλου ετσι και αλλιως...
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
1
Like
1.295
Πόντοι
216
Η υπόθεση είναι ύποπτη.
Εχει πάει μέχρι εκεί γιατί κάποιοι για κάποιο λόγο το επιτρέπουν.
Οι εμπλεκόμενοι αγοράζουν εάν θέλουν 2-3 απτα ιδιωτικά κανάλια που υπάρχουν και αλλάζουν την κοινή γνώμη σε δυο μέρες.
Κάτι άλλο παίζει... δηλαδή ήταν πιο φθηνό ή καλύτερο να κλεισει δωμάτειο και όχι να πάρει ταξί να φύγει?
Κάτι παίζει λέμε, δειτε το ψύχραιμα


Σαφως και ειναι ύποπτη.
Αμα καταρρευσει η υπόθεση εχουμε :
Ειναι στημένη απο την πατριαρχεία για να χτυπησει τα metoo και τις φεμιναζί και τους loatki
Να χτυπησουν την ανεξαρτητη δημοσιογραφία (Χίος , Ζουγκλα)
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.805
Like
14.587
Πόντοι
3.656
Κάνει κρύο στις παραλίες τέτοια εποχή και μένω εδώ στη θαλπωρή του bou :grouphug:
άμα ανασάνω δυνατά θα με κάνεις ντα ή μπορώ ελεύθερα όσο "δικάζετε" την υπόθεση του ακτιβιστή ?
ανάσαινε όσο θέλεις. Παπαριές μόνο μην απαντάς σε ερωτήσεις που κάνω
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
απο το πρωι μεχρι το βραδυ μιλανε για κακοποιητικους ανδρες στα καναλια...οχι πως δεν υπαρχουν ανδρες καθικια αλλα μαλλον γινετε υπερπροβολη αυτων των υποθεσεων και ενα τσουβαλιασμα ισως...και δε ξερω τελικα τι επιδραση θα εχει ολο αυτο στη κοινωνια και στη ζωη του μεσου ανδρα
Παγκόσμια προωθείται η ατζέντα του φεμουνισμού-λοατκισμού τύπε, να μην σου πω ότι και στην Ελλάδα ήρθε με καθυστέρηση (όπως όλα άλλωστε).
Μόνο ένας τυφλός δεν βλέπει αυτή την προσπάθεια δαιμονοποίησης του ανδρικού φύλου και καλλιέργειας αισθήματος ενοχής στον μέσο άνδρα. (Μέχρι και για λευκό προνόμιο έχουμε ακούσει στην Ελλάδα)
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
10
Like
13.074
Πόντοι
3.846
Παγκόσμια προωθείται η ατζέντα του φεμουνισμού-λοατκισμού τύπε, να μην σου πω ότι και στην Ελλάδα ήρθε με καθυστέρηση (όπως όλα άλλωστε).
Μόνο ένας τυφλός δεν βλέπει αυτή την προσπάθεια δαιμονοποίησης του ανδρικού φύλου και καλλιέργειας αισθήματος ενοχής στον μέσο άνδρα. (Μέχρι και για λευκό προνόμιο έχουμε ακούσει στην Ελλάδα)
Σίγουρα έχει ξεφύγει η κατάσταση με την πολιτική ορθότητα. Σήμερα πορεία ενώ δεν έχει γίνει καν δίκη (σου λένε αν γίνει δίκη και κριθούν ένοχοι, πώς θα κάνουμε πορεία διαμαρτυρίας;).

Μην ξεχνάς όμως τα παρακάτω:

1. Δεν είμαστε όλοι οι άντρες το ίδιο. Εγώ δε θίγομαι όταν ακούω να βρίζουν αυτούς στο ξενοδοχείο επειδή δεν είμαι τέτοιος χαρακτήρας. Προτιμώ να πάω στις πουτάνες όταν με απορρίψει μια γυναίκα, παρά να βιάσω. Άρα γιατί να με νοιάζει τι λένε για δυο μαλάκες στη Θεσσαλονίκη, φίλοι μου είναι;

2. Δεν έχει αποδειχτεί η ενοχή ή όχι των υπόπτων. Όλοι το βλέπουμε ότι σαφέστατα η 24χρονη ήθελε να πάει στη σουίτα. Τους είδα στο διάδρομο και δεν πήρα ταξί αυτά δεν πείθουν κανένα. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι ήθελε να τη βιάσουν. Μπορεί να ήθελε να γνωρίσει κανένα πλούσιο για να γίνει κατάσταση την επόμενη μέρα και να δει μήπως του φάει λεφτά. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι ήθελε να τη βιάσουν. Επίσης δεν έχουμε ενδείξεις ότι έγινε σκηνικό. Αν ήταν τόσο εύκολη θα είχε κάτσει πριν την πάρει ο ύπνος.

Γενικά παιδιά μη μπερδεύουμε τα πράγματα. Αν κάποιος παρανόμησε να τιμωρηθεί. Αν κάποια είπε ψέμματα, να ξεφτιλιστεί. Ούτε όλοι οι άντρες ,ούτε όλες οι γυναίκες είναι αυτός ο κόσμος.
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.879
Κριτικές
30
Like
21.053
Πόντοι
8.815
Το πρώτο ερώτημα αφορά τον τρόπο και τον χρόνο που μπορεί –σύμφωνα με τις αναφορές της 24χρονης- να της δόθηκε το εν λόγω υπνωτικό χάπι (ΣΣ το επονομαζόμενο «χάπι του βιασμού») το οποίο σε συνδυασμό με αλκοόλ προκαλεί τάσεις λιποθυμίας και εξουδετερώνει τις αντιστάσεις του υποψηφίου θύματος .

Η 24χρονη έχει αναφέρει ότι αυτό πιθανόν δόθηκε στο τρίτο ποτό που της προσφέρθηκε, μετά από δύο σαμπάνιες που ήπιε. Με το δεδομένο όμως ότι αυτή η ουσία δρα μετά από 10-15 λεπτά θα έπρεπε να της είχε προκαλέσει λιποθυμικές τάσεις όταν ακόμη ακόμη εκείνη δεν είχε φύγει από το πάρτι και την ώρα που συνοδευόταν από τις φίλες της .


Κατά δεύτερο λόγο οι αστυνομικοί προσπαθούν να διευκρινίσουν ορισμένες διαφορές που προκύπτουν από τις διαδοχικές σαφείς καταθέσεις της 24χρονης και των ισχυρισμών του κατηγορουμένου και των φίλων του για τον καταγγελλόμενο βιασμό, όταν εκείνη ξαναγύρισε στο ξενοδοχείο.

Η άτυχη κοπέλα έχει καταθέσει ότι την υποδέχθηκαν δύο άτομα σε έναν όροφο του ξενοδοχείου πηγαίνοντας για το δωμάτιο της, κι ότι την παρέσυραν σε μία σουίτα όπου κακοποιήθηκε σεξουαλικά (σε τηλεοπτική συνέντευξή της μίλησε για τρία άτομα).

Όμως στην απολογία του κατηγορουμένου, όπως και τριών ακόμη φίλων, υποστηρίζεται ότι η κοπέλα κατέβηκε στον 4ο όροφο όπου στο δωμάτιο 401 γινόταν το πάρτι στο οποίο βρισκόταν λίγη ώρα νωρίτερα.

Ένα τρίτο σημείο που επιζητά διευκρίνιση, σύμφωνα με στελέχη της ΕΛΑΣ, είναι τα σημάδια κακοποίησης που εμφάνιζε στο σώμα της η 24χρονη (μώλωπες, εκχυμώσεις κλπ.). Κι αυτό γιατί υπάρχει το δεδομένο ότι δεν είχε μιλήσει για βίαιη συμπεριφορά σε βάρος της στις δύο πρώτες καταθέσεις που έδωσε.

Ενα συμπληρωματικό ερώτημα είναι γιατί δέχθηκε αυτά τα κτυπήματα ενώ σύμφωνα με τις καταθέσεις της ήταν σε λιπόθυμη κατάσταση, χωρίς οποιαδήποτε αντίδραση.

Ένα τέταρτο ζητούμενο ήταν η αναφορά της 24χρονης στην πρώτη κατάθεση της στις 3μμ της 1η Ιανουαρίου 2022 στο Τμήμα Ασφαλείας του Λευκού Πύργου όπου σημείωσε ότι μόλις αντελήφθη ότι είχε συνευρεθεί σεξουαλικά χωρίς την συναίνεση της «βγήκα απ’ το δωμάτιο, μπήκα στο ασανσέρ και έτρεξα στο αυτοκίνητο μου, που ήταν σταθμευμένο όπισθεν του ξενοδοχείου επιβιβάστηκα σε αυτό και ήρθα στην υπηρεσία σας».

Όμως από νεότερες αναφορές της προέκυψε ότι έξω από το ξενοδοχείο την παρέλαβε αυτοκίνητο στο οποίο επέβαινε ο εργοδότης της κι η παρουσία της στο αστυνομικό τμήμα υπήρξε αρκετές ώρες αργότερα.
Εδω και τοσο καιρο το λεμε 2-3 ατομα εδω μεσα. Η γκομενα ειναι μια κλασσικη ελληνιολα που δεν δεχτηκε οτι καποιος την πηδηξε και την παρατησε,της θίχτηκε ο γυναικειος εγωισμος και το γυρισε σε βιασμους και χαπια στα ποτα,για να μη φαει και τιποτα παναγιες απο τον γκομενο εργοδοτη.
Θα επρεπε να υπαρχει εξίσου μεγαλη ποινη για ψευδή κατηγορία βιασμου.
 

Χυσαμολοι

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2017
Μηνύματα
639
Like
1.441
Πόντοι
206
ναι τυπε ,σα να λεμε γραμματεας στην Amazon:jerking: :jerking: :jerking: :jerking:


μαθε σε τι καθεστως βρισκεται η συγκεκριμενη εταιρια εδω και χρονια και μετα βγαλε πορισμα
Έχετε μπερδέψει τα μπούτια σας
 

obi1

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2016
Μηνύματα
531
Κριτικές
2
Like
689
Πόντοι
86

* Εδώ σας έχω καριόληδες.. μ'ευχαριστείτε αργότερα !

48,2K followers και ανεβαίνει κάργα! :O
Στο screenshot από το προφίλ της που υπάρχει στο άρθρο οι followers ήταν 31,9Κ οπότε μιλάμε για 17Κ νέους followers μέσα σε μια μέρα.
Πριν σκάσει η υπόθεση αμφιβάλλω αν είχε έστω 1Κ.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom