Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 304K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
1-Πόσο πιθανό θεωρείς γκόμενα να βιντεοσκοπήσεις το γαμήσι? Εκτός αν το κάνεις κρυφά.
2-Αν σε κατηγορήσει γκόμενα για βιασμό, για να χρησιμοποιήσεις το βίντεο στο δικαστήριο πρέπει να έχεις τη συναίνεση της γκόμενας. Διαφορετικά δεν γίνεται δεκτό.
:wink: :wink: :wink:
Ελεος. Δεν ισχυει. Κανονικοτατα γινεται δεκτο. Δηλαδη ολα τα στιγμιοτυπα απο καμερες σε δρομους, που χρησιμοποιουνται στα δικαστηρια, εχουν τη συναινεση του κατηγορουμενου για να ληφθουν υπ' οψη?
 

Χυσαμολοι

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2017
Μηνύματα
639
Like
1.441
Πόντοι
206
Τύπε οι εξυπνακισμοί δε σε βοηθάνε. Ισχυρίστηκες κάτι με απόλυτη βεβαιότητα. Επέμενες ότι ο κατηγορούμενος δε μπορεί να αποδείξει την αθωότητά του με συγκεκριμένο τρόπο. Αναμένουμε να καταθέσεις και το Νόμο που αποδεικνύει του λόγου σου το αληθές. Εγώ σου είχα απαντήσει ότι δεν είμαι νομικός και δε μπορώ να έχω άποψη.
Αν δε μπορείς να βρεις τέτοιο νόμο, οκ.
Και συ πάλι φαγωθηκες. Κάτσε να τον γράψει τον νόμο πρώτα και μετά στον ποσταρει κιόλας
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
Παγκόσμια προωθείται η ατζέντα του φεμουνισμού-λοατκισμού τύπε, να μην σου πω ότι και στην Ελλάδα ήρθε με καθυστέρηση (όπως όλα άλλωστε).
Μόνο ένας τυφλός δεν βλέπει αυτή την προσπάθεια δαιμονοποίησης του ανδρικού φύλου και καλλιέργειας αισθήματος ενοχής στον μέσο άνδρα. (Μέχρι και για λευκό προνόμιο έχουμε ακούσει στην Ελλάδα)

:jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking:

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:


τι σχεση εχουν οι φεμιναζι με το καταγγελομενο περιστατικο ρε τυπε?

ο,τι σκατα και να ειναι αυτες,ο βιασμος ειναι το χειροτερο εγκλημα μετα την ανθρωποκτονια.

καλο ειναι να τα ξεχωρισετε στο μυαλο σας......δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο:confused::confused::confused::confused::confused:
 

Wandererwonder

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
903
Κριτικές
18
Like
3.101
Πόντοι
1.436
τα πιστευει κανεις ολα αυτα?ιστοριες για αγριους μου φαινονται...
οχι λεει ταχα οι πλουσιοι ναρκωνουν τα κοριτσια μας...λες και εχουν αναγκη να ναρκωσουν οι πλουσιοι για να πηδηξουν...
και αν εχει τοσο στοιχεία γιατι δε πηγαινει σε εισαγγελεα τελος παντων?Τον φωναξαν να πανε οι κυπριοι και δε παει...
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Και μην μπερδευεστε. Απλως καποια στιγμη υπηρχε ενας προβληματισμος, αν μπορει να γινει δεκτο στο δικαστηριο αποδεικτικο μεσο που ληφθηκε ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ. Δηλαδη π.χ. καποια συνομιλια που ηχογραφηθηκε εν αγνοία του συνομιλητη. Αλλά ακομη και αυτα κριθηκε οτι γινονται δεκτα.
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546
48,2K followers και ανεβαίνει κάργα! :O
Στο screenshot από το προφίλ της που υπάρχει στο άρθρο οι followers ήταν 31,9Κ οπότε μιλάμε για 17Κ νέους followers μέσα σε μια μέρα.
Πριν σκάσει η υπόθεση αμφιβάλλω αν είχε έστω 1Κ.

Οι μισοί από τους καινούργιους followers σταντέ είναι επισκέπτες & μέλη του σάι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Και επι του θεματος, ενα εχω να πω.

Μας πρηξατε τ' αρχιδια με τη Γεωργια.
Δεκαδες γυναικες βιαζονται καθε χρονο, δεν βλεπω παρομοια κινητοποιηση.

Αλλά εδω εχουμε δυο παραγοντες.
Πρώτον εχει ανακατευθει ο Τριανταφυλλοπουλος. Που προφανως το εχει στησει ολο αυτό.
Δευτερον εμπλεκονται πλουσιοι, αρα το αφηγημα "πλουσιος ναρκωνει φτωχια ορφανη και τη βιαζει" ακουγεται ωραια στ' αυτια του καθε χαζού.
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.879
Κριτικές
30
Like
21.053
Πόντοι
8.815
Και επι του θεματος, ενα εχω να πω.

Μας πρηξατε τ' αρχιδια με τη Γεωργια.
Δεκαδες γυναικες βιαζονται καθε χρονο, δεν βλεπω παρομοια κινητοποιηση.

Αλλά εδω εχουμε δυο παραγοντες.
Πρώτον εχει ανακατευθει ο Τριανταφυλλοπουλος. Που προφανως το εχει στησει ολο αυτό.
Δευτερον εμπλεκονται πλουσιοι, αρα το αφηγημα "πλουσιος ναρκωνει φτωχια ορφανη και τη βιαζει" ακουγεται ωραια στ' αυτια του καθε χαζού.
Πες τα γαμω τα καντηλια μου
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Eγώ το ξέρω ότι λέει αερολογίες και δεν έχει καν τα κάκαλα να πει, ναι έκανα λάθος.
Εγω παντα θα εχω την ιδια απορια.

Πώς καποιοι που δεν ειναι νομικοι, γραφουν νομικες αποψεις με τοση ανεση.
Ειναι τοσο μεγαλος ο πειρασμος να φανει οτι ξερουν νομικα? Αναβαθμιζει κατι αυτο στην αποψη τους? Τι?
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εγω παντα θα εχω την ιδια απορια.

Πώς καποιοι που δεν ειναι νομικοι, γραφουν νομικες αποψεις με τοση ανεση.
Ειναι τοσο μεγαλος ο πειρασμος να φανει οτι ξερουν νομικα? Αναβαθμιζει κατι αυτο στην αποψη τους? Τι?
Σου το έχω ξαναγράψει σε κάθε ανάλογη συζήτηση. Την ίδια απορία έχω κι εγώ.
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
972
Like
895
Πόντοι
86
εγώ χωρίς άγχος απολαμβάνω το ματς από τον καναπέ
ειναι αμφίρροπο δεν ξέρουμε ποιος θα πάει φυλακή ο Λεβέντης ή η Μπίκα ?
και είμαι με αυτον που θα κερδισει :2funny:
 

Wandererwonder

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
903
Κριτικές
18
Like
3.101
Πόντοι
1.436
ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος αλλα με την υπαρχουσα κατασταση αρκει μια γυναικα που γνωρισες πριν 10 χρονια να σε κατηγορησει για κατι με μηδενικες αποδείξεις και αυτο ειναι αρκετο να σου καταστρεψει τη ζωη
ακομα και δικη να γινει και βγεις αθωος και μονο που σε κατηγορησαν αυτο ειναι αρκετο για να σε καταστρεψει
αρα αρκει μια γυναικα να εχει απλα κινητρο να σε καταστρεψει...μπορει απλα να μη σε συμπαθει για παραδειγμα και εχει τα μεσα να το κανει...

απλα οι περισσότεροι ανδρες δε ειναι διάσημοι ή πλουσιοι οποτε ησυχαζουν οτι αυτο δε θα συμβει ποτε σε εκεινους...
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
τα πιστευει κανεις ολα αυτα?ιστοριες για αγριους μου φαινονται...
οχι λεει ταχα οι πλουσιοι ναρκωνουν τα κοριτσια μας...λες και εχουν αναγκη να ναρκωσουν οι πλουσιοι για να πηδηξουν...


η μαλακια δεν ειναι ταξικη,ειναι ομως μεταδοτικη.

.....το μονο σωστο που ειπαν εμμεσως πλην σαφως οι κατηγορουμενοι ειναι οτι ο μεσος κομπλεξικος Ελληνας θα θελησει να βγαλει το αχτι του σε αυτους επειδη ειναι αυτοι που ειναι....

αν συνυπολογισεις και τις φεμιναζι,το μειγμα μαλακιας ειναι εκρηκτικο!

δεν τους ξεπλενω---καταγραφω τον παλμο στη (μετα)μνημονιακη ελληνικη κοινωνια.
οι περισσοτεροι βιαστες ( δια ωμης σωματικης βιας) ουτως η αλλως προερχονται απο την "πλεμπα"....ειτε αλλοδαποι ειτε ημεδαποι..

οι διαστασεις που παιρνουν τα "κινηματα" μεσω social στοχοποιουν ενιοτε επιχειρησεις και προσωπα που δε φταινε...:jerking:

Ρακιτζης εξω απο τα δοντια για ολους και για ολα :hi:


 
Τελευταία τροποποίηση:

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Ελεος. Δεν ισχυει. Κανονικοτατα γινεται δεκτο. Δηλαδη ολα τα στιγμιοτυπα απο καμερες σε δρομους, που χρησιμοποιουνται στα δικαστηρια, εχουν τη συναινεση του κατηγορουμενου για να ληφθουν υπ' οψη?
Δεν μιλάμε για βίντεο από κάμερες στο δρόμο, αλλά για βίντεο από πήδημα, που τραβήχτηκε με κρυφή κάμερα. Ή οποιοδήποτε άλλο οπτικοακουστικό υλικό με ιδιωτικές στιγμές.

Η νομική επιτροπή του μπουρδέλα κατέληξε στο συμπέρασμα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο αν κατηγορείσαι για κακούργημα.
Αν κατηγορείσαι για εξύβριση ή κανα άλλο πλημμέλημα, δεν επιτρέπεται.
Ισχύει? Ξέρεις?

Επίσης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για απόδειξη αθωότητας ή και ενοχής?
Για να μάθουμε και κάτι από τους επαγγελματίες...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Δεν μιλάμε για βίντεο από κάμερες στο δρόμο, αλλά για βίντεο από πήδημα, που τραβήχτηκε με κρυφή κάμερα. Ή οποιοδήποτε άλλο οπτικοακουστικό υλικό με ιδιωτικές στιγμές.

Η νομική επιτροπή του μπουρδέλα κατέληξε στο συμπέρασμα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο αν κατηγορείσαι για κακούργημα.
Αν κατηγορείσαι για εξύβριση ή κανα άλλο πλημμέλημα, δεν επιτρέπεται.
Ισχύει? Ξέρεις?

Επίσης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για απόδειξη αθωότητας ή και ενοχής?
Για να μάθουμε και κάτι από τους επαγγελματίες...
Εδω τα λεει ολα. Υπαρχει σχετικη εγκυκλιος της Εισαγγελιας του Αρειου Παγου.

 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Και μην μπερδευεστε. Απλως καποια στιγμη υπηρχε ενας προβληματισμος, αν μπορει να γινει δεκτο στο δικαστηριο αποδεικτικο μεσο που ληφθηκε ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ. Δηλαδη π.χ. καποια συνομιλια που ηχογραφηθηκε εν αγνοία του συνομιλητη. Αλλά ακομη και αυτα κριθηκε οτι γινονται δεκτα.
Έχω περίπτωση ατόμου από τον κύκλο μου, που κατηγορήθηκε για εξύβριση και απειλή από την γυναίκα του και στο δικαστήριο δεν έγινε δεκτό βίντεο που είχε τραβήξει με το κινητό του.
Έτος 2017 ή 2018.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Έχω περίπτωση ατόμου από τον κύκλο μου, που κατηγορήθηκε για εξύβριση και απειλή από την γυναίκα του και στο δικαστήριο δεν έγινε δεκτό βίντεο που είχε τραβήξει με το κινητό του.
Έτος 2017 ή 2018.
Δεν ξερω τι εγινε τοτε, μπορει το δικαστηριο τοτε να εκανε και λαθος.
Στο παραπανω λινκ τα λεει ολα αναλυτικοτατα
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Δεν ξερω τι εγινε τοτε, μπορει το δικαστηριο τοτε να εκανε και λαθος.
Στο παραπανω λινκ τα λεει ολα αναλυτικοτατα
Στο λίνκ που έβαλες λέει για έναν που λάδωσε έναν εφοριακό και χρησιμοποίησαν την ηχογραφημένη συνομιλία για να τον καταδικάσουν.
Εγώ σου μίλησα για υπόθεση ενδοοικογενειακής βίας (με τους σημερινούς όρους), όπου δεν έγινε δεκτό το βίντεο του κινητού για να αθωωθεί ο άλλος.
Ίσως άλλαξε κάτι, γιατί το λινκ σου έχει ημερομηνία 2020, ενώ εγώ μίλησα για υπόθεση πριν 4-5χρόνια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom