Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 304K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.158
Like
4.706
Πόντοι
1.756
@passas87
Επειδή σε μένα αναφέρεσαι φίλε. Ξέρω από γνωστό που το δικαστήριο δεν δέχτηκε βίντεο, που είχε τραβήξει με το κινητό του. Είμαι 99% σίγουρος ότι το δικαστήριο ήταν ποινικό, η κατηγορία δεν ήταν κακούργημα, αλλά κάτι πιο λαιτ τύπου εξύβριση ή απειλή και ο τύπος έφαγε κάποιους μήνες με αναστολή.
Το δικαστήριο πάτησε λογικά στο νόμο 9Α για προσωπικά δεδομένα, που ανέφερες.

Αν είσαι νομικός, διαφώτισέ μας:
-Μόνο αν κατηγορείσαι για κακούργημα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το οπτικοακουστικό υλικό?
-Η χρήση επιτρέπεται μόνο για απόδειξη αθωότητας ή και για απόδειξη ενοχής?
-Υπάρχει περίπτωση, αν κάνεις χρήση υλικού σε ποινικό δικαστήριο, να φας δίκη ή αγωγή σε μη ποινικό δικαστήριο?

@stokadoura
Δεν σε ξέχασα φίλε, μην αγχώνεσαι
το απορητο των επικοινωνιων αρεται μονο σε περιπτωσεις κακουργηματων και ζητηματων Εθνικης ασφαλειας....τα ειχα διαβασει καποτε...
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Δεν σε ξέχασα φίλε, μην αγχώνεσαι
Δεν αγχώνομαι εγώ. Αφού εκφράστηκες με βεβαιότητα προφανώς θα υπάρχει τέτοιος νόμος.
Εν τω μεταξύ έσκασε και άλλη υπόθεση βιασμού. Παππάς που βίαζε ανήλικη σε εξομολογητήριο στην εκκλησία.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
το απορητο των επικοινωνιων αρεται μονο σε περιπτωσεις κακουργηματων και ζητηματων Εθνικης ασφαλειας....τα ειχα διαβασει καποτε...
Άρα να υποθέσουμε πως και το οπτικοακουστικό υλικό, που αποκτήθηκε χωρίς συναίνεση του άλλου, μπορεί να χρησιμοποιηθεί αν κατηγορηθείς για κακούργημα?
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.158
Like
4.706
Πόντοι
1.756
Άρα να υποθέσουμε πως και το οπτικοακουστικό υλικό, που αποκτήθηκε χωρίς συναίνεση του άλλου, μπορεί να χρησιμοποιηθεί αν κατηγορηθείς για κακούργημα?
εδω ισχυει ο νομος περι προσωπικων δεδομενων....
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
και γω έτσι νόμιζα μαν.
Ας μας διαφωτίσει ο @stokadoura που τα ξέρει όλα.
Τύπε οι εξυπνακισμοί δε σε βοηθάνε. Ισχυρίστηκες κάτι με απόλυτη βεβαιότητα. Επέμενες ότι ο κατηγορούμενος δε μπορεί να αποδείξει την αθωότητά του με συγκεκριμένο τρόπο. Αναμένουμε να καταθέσεις και το Νόμο που αποδεικνύει του λόγου σου το αληθές. Εγώ σου είχα απαντήσει ότι δεν είμαι νομικός και δε μπορώ να έχω άποψη.
Αν δε μπορείς να βρεις τέτοιο νόμο, οκ.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376

Όμως από νεότερες αναφορές της προέκυψε ότι έξω από το ξενοδοχείο την παρέλαβε αυτοκίνητο στο οποίο επέβαινε ο εργοδότης της κι η παρουσία της στο αστυνομικό τμήμα υπήρξε αρκετές ώρες αργότερα.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ο εργοδότης είναι γκόμενός της ή συγγενής της??
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.879
Κριτικές
30
Like
21.053
Πόντοι
8.815

Όμως από νεότερες αναφορές της προέκυψε ότι έξω από το ξενοδοχείο την παρέλαβε αυτοκίνητο στο οποίο επέβαινε ο εργοδότης της κι η παρουσία της στο αστυνομικό τμήμα υπήρξε αρκετές ώρες αργότερα.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ο εργοδότης είναι γκόμενός της ή συγγενής της??
Οι κακες οι γλωσσες λενε γκομενος.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Τύπε οι εξυπνακισμοί δε σε βοηθάνε. Ισχυρίστηκες κάτι με απόλυτη βεβαιότητα. Επέμενες ότι ο κατηγορούμενος δε μπορεί να αποδείξει την αθωότητά του με συγκεκριμένο τρόπο. Αναμένουμε να καταθέσεις και το Νόμο που αποδεικνύει του λόγου σου το αληθές. Εγώ σου είχα απαντήσει ότι δεν είμαι νομικός και δε μπορώ να έχω άποψη.
Αν δε μπορείς να βρεις τέτοιο νόμο, οκ.
1-Δεν ισχυρίστηκα με απόλυτη βεβαιότητα. Έγραψα αυτό ξέρω εγώ και όποιος ξέρει κάτι άλλο να το γράψει για να μάθουμε.
2-Ο νόμος υπάρχει και τον έγραψε και ο @passas87.Με ένα απλό γκουγκλάρισμα μπορείς να βρεις το άρθρο για τα προσωπικά δεδομένα.
3-Το θέμα είναι η χρήση και η ερμηνεία του νόμου στην πράξη.
4-Ξέρω από γνωστό μου που κατηγορήθηκε ότι το βίντεο που είχε τραβήξει με το κινητό του δεν έγινε δεκτό στο δικαστήριο.
Μπορεί να έχει αλλάξει κάτι από τότε ή μπορεί να έπαιξε ρόλο ότι εκείνος δεν κατηγορήθηκε για κακούργημα.
5-Μάλλον σε ενοχλεί πολύ όταν κάποιος διαφωνεί μαζί σου και το γυρνάς πάντα επί προσωπικού.
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.369
Πόντοι
736
@passas87
Επειδή σε μένα αναφέρεσαι φίλε. Ξέρω από γνωστό που το δικαστήριο δεν δέχτηκε βίντεο, που είχε τραβήξει με το κινητό του. Είμαι 99% σίγουρος ότι το δικαστήριο ήταν ποινικό, η κατηγορία δεν ήταν κακούργημα, αλλά κάτι πιο λαιτ τύπου εξύβριση ή απειλή και ο τύπος έφαγε κάποιους μήνες με αναστολή.
Το δικαστήριο πάτησε λογικά στο νόμο 9Α για προσωπικά δεδομένα, που ανέφερες.

Αν είσαι νομικός, διαφώτισέ μας:
-Μόνο αν κατηγορείσαι για κακούργημα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το οπτικοακουστικό υλικό?
-Η χρήση επιτρέπεται μόνο για απόδειξη αθωότητας ή και για απόδειξη ενοχής?
-Υπάρχει περίπτωση, αν κάνεις χρήση υλικού σε ποινικό δικαστήριο, να φας δίκη ή αγωγή σε μη ποινικό δικαστήριο?

@stokadoura
Δεν σε ξέχασα φίλε, μην αγχώνεσαι
Δεν είμαι νομικός , αλλά έχω κάνει αναλογο μάθημα για τα ατομικά δικαιώματα.
Όπου δηλαδή για ορισμένους λόγους υπάρχουν εξαιρέσεις.
Ναι για κακουργήματα το δικαστήριο μπορεί να δεχθει τέτοιο υλικό.
Άλλωστε υπάρχουν περιπτώσεις που σε κατηγορίες για βιασμό έχουν γίνει δεκτά τέτοια αποδεικτικά στοιχεία.
Τώρα μιλάμε για δολοφονίες και βιασμούς έτσι;
Η εξύβριση ή αν πιάσεις την γυναίκα σου με γκόμενο ασφαλώς και δεν μετράει.
Τώρα όσον αφορά αν χρησιμοποιείται μόνο για αθωωση ή και για ενοχή, λογικά και για τα 2.
Αλλά εδώ δεν μπορώ να σου μιλήσω με βεβαιότητα.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
1-Δεν ισχυρίστηκα με απόλυτη βεβαιότητα. Έγραψα αυτό ξέρω εγώ και όποιος ξέρει κάτι άλλο να το γράψει για να μάθουμε.
2-Ο νόμος υπάρχει και τον έγραψε και ο @passas87.Με ένα απλό γκουγκλάρισμα μπορείς να βρεις το άρθρο για τα προσωπικά δεδομένα.
3-Το θέμα είναι η χρήση και η ερμηνεία του νόμου στην πράξη.
4-Ξέρω από γνωστό μου που κατηγορήθηκε ότι το βίντεο που είχε τραβήξει με το κινητό του δεν έγινε δεκτό στο δικαστήριο.
Μπορεί να έχει αλλάξει κάτι από τότε ή μπορεί να έπαιξε ρόλο ότι εκείνος δεν κατηγορήθηκε για κακούργημα.
5-Μάλλον σε ενοχλεί πολύ όταν κάποιος διαφωνεί μαζί σου και το γυρνάς πάντα επί προσωπικού.
Τα σεντόνια τι τα θες τύπε; Είναι κάποιο είδος ψυχοθεραπείας;
H απάντησή μου την προηγούμενη φορά ήταν ξεκάθαρη και λιτή.
Βάλε μας το νόμο που λέει ότι δε δικαιουσαι να προσκομίσεις βίντεο προς υπεράσπισή σου. Να τον διαβάσουμε κι εμείς, να ρωτήσουμε και κανενα νομικό του site για τις προβλέψεις του εν λόγω νόμου. Στον αέρα κουβέντες δε θα καθησω να κάνω. Νομικός δεν είμαι. Αν είσαι εσύ οκ.
Αν δε μπορείς να βρεις το νόμο που ισχυρίζεσαι, οκ.
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
580
Like
862
Πόντοι
86

Όμως από νεότερες αναφορές της προέκυψε ότι έξω από το ξενοδοχείο την παρέλαβε αυτοκίνητο στο οποίο επέβαινε ο εργοδότης της κι η παρουσία της στο αστυνομικό τμήμα υπήρξε αρκετές ώρες αργότερα.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ο εργοδότης είναι γκόμενός της ή συγγενής της??

Το πρώτο ερώτημα αφορά τον τρόπο και τον χρόνο που μπορεί –σύμφωνα με τις αναφορές της 24χρονης- να της δόθηκε το εν λόγω υπνωτικό χάπι (ΣΣ το επονομαζόμενο «χάπι του βιασμού») το οποίο σε συνδυασμό με αλκοόλ προκαλεί τάσεις λιποθυμίας και εξουδετερώνει τις αντιστάσεις του υποψηφίου θύματος .

Η 24χρονη έχει αναφέρει ότι αυτό πιθανόν δόθηκε στο τρίτο ποτό που της προσφέρθηκε, μετά από δύο σαμπάνιες που ήπιε. Με το δεδομένο όμως ότι αυτή η ουσία δρα μετά από 10-15 λεπτά θα έπρεπε να της είχε προκαλέσει λιποθυμικές τάσεις όταν ακόμη ακόμη εκείνη δεν είχε φύγει από το πάρτι και την ώρα που συνοδευόταν από τις φίλες της .


Κατά δεύτερο λόγο οι αστυνομικοί προσπαθούν να διευκρινίσουν ορισμένες διαφορές που προκύπτουν από τις διαδοχικές σαφείς καταθέσεις της 24χρονης και των ισχυρισμών του κατηγορουμένου και των φίλων του για τον καταγγελλόμενο βιασμό, όταν εκείνη ξαναγύρισε στο ξενοδοχείο.

Η άτυχη κοπέλα έχει καταθέσει ότι την υποδέχθηκαν δύο άτομα σε έναν όροφο του ξενοδοχείου πηγαίνοντας για το δωμάτιο της, κι ότι την παρέσυραν σε μία σουίτα όπου κακοποιήθηκε σεξουαλικά (σε τηλεοπτική συνέντευξή της μίλησε για τρία άτομα).

Όμως στην απολογία του κατηγορουμένου, όπως και τριών ακόμη φίλων, υποστηρίζεται ότι η κοπέλα κατέβηκε στον 4ο όροφο όπου στο δωμάτιο 401 γινόταν το πάρτι στο οποίο βρισκόταν λίγη ώρα νωρίτερα.

Ένα τρίτο σημείο που επιζητά διευκρίνιση, σύμφωνα με στελέχη της ΕΛΑΣ, είναι τα σημάδια κακοποίησης που εμφάνιζε στο σώμα της η 24χρονη (μώλωπες, εκχυμώσεις κλπ.). Κι αυτό γιατί υπάρχει το δεδομένο ότι δεν είχε μιλήσει για βίαιη συμπεριφορά σε βάρος της στις δύο πρώτες καταθέσεις που έδωσε.

Ενα συμπληρωματικό ερώτημα είναι γιατί δέχθηκε αυτά τα κτυπήματα ενώ σύμφωνα με τις καταθέσεις της ήταν σε λιπόθυμη κατάσταση, χωρίς οποιαδήποτε αντίδραση.

Ένα τέταρτο ζητούμενο ήταν η αναφορά της 24χρονης στην πρώτη κατάθεση της στις 3μμ της 1η Ιανουαρίου 2022 στο Τμήμα Ασφαλείας του Λευκού Πύργου όπου σημείωσε ότι μόλις αντελήφθη ότι είχε συνευρεθεί σεξουαλικά χωρίς την συναίνεση της «βγήκα απ’ το δωμάτιο, μπήκα στο ασανσέρ και έτρεξα στο αυτοκίνητο μου, που ήταν σταθμευμένο όπισθεν του ξενοδοχείου επιβιβάστηκα σε αυτό και ήρθα στην υπηρεσία σας».

Όμως από νεότερες αναφορές της προέκυψε ότι έξω από το ξενοδοχείο την παρέλαβε αυτοκίνητο στο οποίο επέβαινε ο εργοδότης της κι η παρουσία της στο αστυνομικό τμήμα υπήρξε αρκετές ώρες αργότερα.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Τα σεντόνια τι τα θες τύπε; Είναι κάποιο είδος ψυχοθεραπείας;
H απάντησή μου την προηγούμενη φορά ήταν ξεκάθαρη και λιτή.

Αν δε μπορείς να βρεις το νόμο που ισχυρίζεσαι, οκ.
Άρθρο 9Α για προσωπικά δεδομένα και άρθρο 19Α για απόρρητο τηλεπικοινωνιών.
Δεν επιτρέπει σε δικαστήριο τη χρήση οπτικοακουστικού υλικού, που έχει αποκτηθεί με παράνομο τρόπο.
Όπως μας ενημέρωσε ο @passas87 κατ εξαίρεση επιτρέπεται η χρήση τους για να αποδειχθεί ενοχή ή αθωότητα σε περίπτωση κακουργήματος και μόνο.
Διαφορετικά η πράξη είναι παράνομη και τιμωρείται.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-Τα σεντόνια χρειάζεται για να καταλαβαίνουμε όλοι τι λέμε.
-Αν εσύ βαριέσαι να πληκτρολογείς, δικαίωμά σου να γράφεις λιγότερα.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Δεν είμαι νομικός , αλλά έχω κάνει αναλογο μάθημα για τα ατομικά δικαιώματα.
Όπου δηλαδή για ορισμένους λόγους υπάρχουν εξαιρέσεις.
Ναι για κακουργήματα το δικαστήριο μπορεί να δεχθει τέτοιο υλικό.
Άλλωστε υπάρχουν περιπτώσεις που σε κατηγορίες για βιασμό έχουν γίνει δεκτά τέτοια αποδεικτικά στοιχεία.
Τώρα μιλάμε για δολοφονίες και βιασμούς έτσι;
Η εξύβριση ή αν πιάσεις την γυναίκα σου με γκόμενο ασφαλώς και δεν μετράει.
Τώρα όσον αφορά αν χρησιμοποιείται μόνο για αθωωση ή και για ενοχή, λογικά και για τα 2.
Αλλά εδώ δεν μπορώ να σου μιλήσω με βεβαιότητα.
Θυμάμαι μια υπόθεση πιο παλιά, που ο ΑΠ είχε γνωμοδοτήσει πως αν το υλικό είναι το μοναδικό μέσον για να αποδείξει ο κατηγορούμενος την αθωότητά του, υπερτερεί έναντι οποιουδήποτε άλλου κωλύματος χρήσης, ακόμα και του χαρακτηρισμού του ως αποκτηθέν με παράνομο τρόπο. Και δέχεται τη χρήση του.
Η φρασεολογία στο περίπου βέβαια. Δε θυμάμαι το νομικό κείμενο ακριβώς. Για περιπτώσεις δε που μιλάμε για ισόβια, θεωρούσε επιτρεπτή τη χρήση και του παράνομου υλικού.
Επειδή όμως οι Νόμοι αλλάζουν συνεχώς και πιθανώς να έχει βγει άλλη ερμηνευτική αποφαση που αναιρεί αυτήν, μόνον νομικός μπορεί να απαντήσει με βεβαιότητα.
Εγώ λοιπόν δε θα μπω στη διαδικασία να λέω αερολογίες, ενώ δεν έχω ιδέα για τι μιλάω. Και δεν αναφέρομαι σε σένα φυσικά.
Είχε γίνει μια εξαιρετικά διδακτική συζήτηση παλαιότερα με αφορμή θανατηφόρο ατύχημα λόγω παραβίασης ΚΟΚ. Η γνώση και η ιδέα που είχαμε οι υπόλοιποι ως προς το αδίκημα και το είδος του, τη βαρύτητά του και το αίσθημα περί δικαίου και αυτή των νομικών του site η νύχτα με τη μέρα.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.518
Κριτικές
8
Like
3.307
Πόντοι
786
νομίζω μόνο για απόδειξη αθωότητας
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
580
Like
862
Πόντοι
86
ερχεται τσουναμι...μεγαλο ξεκαθαρισμα λογαριασμων στην "ελιτ". Ο "μεγαλος" εχει απασφαλισει οπως και 2-3 μικροτεροι.

τους επομενους μηνες θα αποκαλυφθουν πολλα "αλα επιχειρηση καθαρα χερια" Ιταλιας της δεκαετιας του 90.

Ειναι τοσο στημενη η ολη φαση που βγαζει ματι και μαλλον υπαρχει και δακτυλος εξωτερικου που "βαζει τα πιονια" να κινουνται και τη καταλληλη στιγμη θα τα "κανει ολα πουτανα".


Στόχος επίθεσης απο χάκερς εγινε η Βουλη των Ελλήνων, η οποία είχε ως αποτέλεσμα να παραβιαστούν περίπου 60 λογαριασμοί ηλεκτρονικού ταχυδρομείου βουλευτών, εργαζομένων και κοινοβουλευτικών συντακτών.

Σύμφωνα με ενημερωση η επίθεση έγινε χθες το μεσημέρι στο web mail της Βουλής. Η Διεύθυνση Πληροφορικής διαπίστωσε ότι ήταν σε εξέλιξη προσπάθεια απόκτησης πρόσβασης σε λογαριασμούς του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου της Βουλής από εξωτερική IP»

--------------------------------------

Τα λεγε ο Frank
 
  • Like
Αντιδράσεις: diopos

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.369
Πόντοι
736
Θυμάμαι μια υπόθεση πιο παλιά, που ο ΑΠ είχε γνωμοδοτήσει πως αν το υλικό είναι το μοναδικό μέσον για να αποδείξει ο κατηγορούμενος την αθωότητά του, υπερτερεί έναντι οποιουδήποτε άλλου κωλύματος χρήσης, ακόμα και του χαρακτηρισμού του ως αποκτηθέν με παράνομο τρόπο. Και δέχεται τη χρήση του.
Η φρασεολογία στο περίπου βέβαια. Δε θυμάμαι το νομικό κείμενο ακριβώς. Για περιπτώσεις δε που μιλάμε για ισόβια, θεωρούσε επιτρεπτή τη χρήση και του παράνομου υλικού.
Επειδή όμως οι Νόμοι αλλάζουν συνεχώς και πιθανώς να έχει βγει άλλη ερμηνευτική αποφαση που αναιρεί αυτήν, μόνον νομικός μπορεί να απαντήσει με βεβαιότητα.
Εγώ λοιπόν δε θα μπω στη διαδικασία να λέω αερολογίες, ενώ δεν έχω ιδέα για τι μιλάω.
Είχε γίνει μια εξαιρετικά διδακτική συζήτηση παλαιότερα με αφορμή θανατηφόρου ατυχήματος λόγω παραβίασης ΚΟΚ. Η γνώση και η ιδέα που είχαμε οι υπόλοιποι ως προς το αδίκημα και το είδος του, τη βαρύτητά του και το αίσθημα περί δικαίου και αυτή των νομικών του site η νύχτα με τη μέρα.
Ακριβώς έτσι όπως το λες είναι.
Και μπορεί ο έλεγχος των δικαστηρίων να είναι ΔΙΑΧΥΤΟΣ, δηλαδή κάθε δικαστής κάθε βαθμίδας να μπορεί να εκδώσει απόφαση ανεξάρτητα από προηγούμενες αποφάσεις, ΑΛΛΑ τέτοιες αποφάσεις ανωτάτων δικαστηρίων πάντα τις λαμβάνουν υπόψιν για σημαντικές αποφάσεις.
Και να το πάρουμε και λογικά, υπάρχει βίντεο που δείχνει ότι ο δολοφόνος δεν είναι ο κατηγορούμενος , αλλά κάποιος άλλος. Υπάρχει ενδεχόμενο να μην αθωωθεί;
Σίγουρα θα ληφθεί το υλικό υπόψιν.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ακριβώς έτσι όπως το λες είναι.
Και μπορεί ο έλεγχος των δικαστηρίων να είναι ΔΙΑΧΥΤΟΣ, δηλαδή κάθε δικαστής κάθε βαθμίδας να μπορεί να εκδώσει απόφαση ανεξάρτητα από προηγούμενες αποφάσεις, ΑΛΛΑ τέτοιες αποφάσεις ανωτάτων δικαστηρίων πάντα τις λαμβάνουν υπόψιν για σημαντικές αποφάσεις.
Και να το πάρουμε και λογικά, υπάρχει βίντεο που δείχνει ότι ο δολοφόνος δεν είναι ο κατηγορούμενος , αλλά κάποιος άλλος. Υπάρχει ενδεχόμενο να μην αθωωθεί;
Σίγουρα θα ληφθεί το υλικό υπόψιν.
Αυτονόητα είναι αυτά.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
νομίζω μόνο για απόδειξη αθωότητας

nomos.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom