Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 304K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Μην ακούτε ρε παιδιά τι λέει ο κάθε τυχάρπαστος.
Στην ποινικη δική, το τεκμήριο αθωότητας του κατηγορούμενου κάνει του δικαστές να δέχονται οποιαδήποτε βίντεο ή ηχογραφήσεις χωρίς την συγκατάθεση κανενος.
Έτσι δεν ισχύει το άρθρο 9Α του Συντάγματος για τα προσωπικά δεδομένα , ούτε το 19Α για την απόρρητο των επικοινωνιών.
Αυτο είναι ένα δεδομένο που εξάγουμε από την νομολογία των δικαστηρίων.
Αλλά προσοχή, αυτό ισχύει μόνο στην ποινικη δικη.
Σε διαζύγια κτλ, δεν ισχύει τίποτα και μπορούν να σε γαμησουν.
Θα μας παραθέσουν το σχετικό νόμο που το απαγορεύει τύπε μου.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.931
Κριτικές
16
Like
14.865
Πόντοι
6.515
Έκανε δηλώσεις και η Ακρίτα, τυποι ???
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.309
Like
3.577
Πόντοι
1.706
Δουλεία για την ακρίβεια.
Είναι.
Έλα όμος που όλοι πάνε τρέχοντας.
Και όλο το χειμώνα ΔΕΝ ψάχνουν κάτι διαφορετικό για να "ξεμπλέξουν" αλλά περιμένουν αυτούς τους 2 μήνες, που είμαστε τώρα, για να ξαναπάνε.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Είναι.
Έλα όμος που όλοι πάνε τρέχοντας.
Και όλο το χειμώνα ΔΕΝ ψάχνουν κάτι διαφορετικό για να "ξεμπλέξουν" αλλά περιμένουν αυτούς τους 2 μήνες, που είμαστε τώρα, για να ξαναπάνε.
Λογικό. Αφού δεν υπάρχουν μεροκάματα σταθερά στην αγορά. Θα μου πεις ότι εσύ τα ξέρεις από μέσα και συμφωνώ, αλλά δεν υπάρχει κρητικός που να έχω συζητήσει και να μη μου είπε για συνδυασμό δουλειάς άλλης με τουριστικό επάγγελμα.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.309
Like
3.577
Πόντοι
1.706
σωστος ! αλλα πρωτον μπορεις να παρεις δεκαδες επαφες για να γαμας (ταξιδευοντας) ολο το χειμωνα και δευτερον υπαρχουν και τα τυχερα!

οπως πχ....αμα σε περιμενει κανενα μιλφακι room service?:cool2::cool2:εχει συμβει σε γνωστο μου, τον υποδεχτηκε ημιγυμνη με το στριγκακι. σε....χειμερινο θερετρο στο Καιμακτσαλαν!:alivedick: φαντασου δηλαδη..:bounce:.

επισης Χαλκιδικη καποτε εσκαγαν Ελληνοαμερικανες και Ευρωπαιες χωρισμενες απο πλουσιους(υποθετω)

με παιδια η χωρις παιδια....μονες! στα μεγαλυτερα ξενοδοχεια της Κασσανδρας(πρωτο ποδι).....ερχονταν για magic life 2 εβδομαδων

γινοταν το ελα να δεις.....:cool2: σιγουρα παιζει ρολο που θα εισαι,αλλα αμα κοβει το ματι σου ,ολα γινονται.

ακομα και οι ξαπλωστραδες στις παραλιες μπορουν να ψησουν φαση και να γαμησουν το ιδιο βραδυ, οταν σχολασουν:mati:
Κάποιο λάθος έχεις κάνει.
Την περίοδο αυτή τους πάνε όλους γαμιώντας.
Τους τπαλλήλους.
Όπου ακούς τυχερά βλέπε τιπς.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.309
Like
3.577
Πόντοι
1.706
Λογικό. Αφού δεν υπάρχουν μεροκάματα σταθερά στην αγορά. Θα μου πεις ότι εσύ τα ξέρεις από μέσα και συμφωνώ, αλλά δεν υπάρχει κρητικός που να έχω συζητήσει και να μη μου είπε για συνδυασμό δουλειάς άλλης με τουριστικό επάγγελμα.
Ξεφεύγουμε, αλλά οκ :rolleyes: :tooth::tooth::tooth:
Μεροκάματα υπάρχουν για να περνάει η ώρα, υπάρχει και το επίδομα ανεργίας και όλα καλά.
Να αλλάξουν κλάδο δεν σκέφτονται.
Αφού όμως έτσι προτιμούν....
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ξεφεύγουμε, αλλά οκ :rolleyes: :tooth::tooth::tooth:
Μεροκάματα υπάρχουν για να περνάει η ώρα, υπάρχει και το επίδομα ανεργίας και όλα καλά.
Να αλλάξουν κλάδο δεν σκέφτονται.
Αφού όμως έτσι προτιμούν....
Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο και μου έκανε εντύπωση όταν το άκουσα.
 

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
986
Like
1.507
Πόντοι
206
Κατέβασαν το twitter του Ταρζανόπουλου κι αυτός τάχιστα σαν boomer έκανε νέο...το οποίο θα του ρίξουν επίσης τάχιστα???,δεν έχει καταλάβει ότι μπήκε μαύρη λίστα όχι τώρα με μούφα βιασμό αλλά ως αρχιΨέκας περί εμβολίων...Ας το ξεχάσει το Twitter με το όνομα του ...ας έρθει να γράφει εδώ έτσι κι αλλιως μπουρδελοδημοσιογραφία έκανε σνέκαθεν...
ScreenHunter 942.png
 

Frank DeSimone

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
378
Like
964
Πόντοι
81
ερχεται τσουναμι...μεγαλο ξεκαθαρισμα λογαριασμων στην "ελιτ". Ο "μεγαλος" εχει απασφαλισει οπως και 2-3 μικροτεροι.

τους επομενους μηνες θα αποκαλυφθουν πολλα "αλα επιχειρηση καθαρα χερια" Ιταλιας της δεκαετιας του 90.

Ειναι τοσο στημενη η ολη φαση που βγαζει ματι και μαλλον υπαρχει και δακτυλος εξωτερικου που "βαζει τα πιονια" να κινουνται και τη καταλληλη στιγμη θα τα "κανει ολα πουτανα".
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.309
Like
3.577
Πόντοι
1.706
ερχεται τσουναμι...μεγαλο ξεκαθαρισμα λογαριασμων στην "ελιτ". Ο "μεγαλος" εχει απασφαλισει οπως και 2-3 μικροτεροι.

τους επομενους μηνες θα αποκαλυφθουν πολλα "αλα επιχειρηση καθαρα χερια" Ιταλιας της δεκαετιας του 90.

Ειναι τοσο στημενη η ολη φαση που βγαζει ματι και μαλλον υπαρχει και δακτυλος εξωτερικου που "βαζει τα πιονια" να κινουνται και τη καταλληλη στιγμη θα τα "κανει ολα πουτανα".
Sorry, το έχουμε ξανακούσει.
Τώρα που βράζει η σούπα υπάρχει κάτι??
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
ερχεται τσουναμι...μεγαλο ξεκαθαρισμα λογαριασμων στην "ελιτ". Ο "μεγαλος" εχει απασφαλισει οπως και 2-3 μικροτεροι.

τους επομενους μηνες θα αποκαλυφθουν πολλα "αλα επιχειρηση καθαρα χερια" Ιταλιας της δεκαετιας του 90.

Ειναι τοσο στημενη η ολη φαση που βγαζει ματι και μαλλον υπαρχει και δακτυλος εξωτερικου που "βαζει τα πιονια" να κινουνται και τη καταλληλη στιγμη θα τα "κανει ολα πουτανα".
Μονο που στην επιχειρηση καθαρα χερια την δεκαετια του 90 πισω απο την υποθεση ηταν κοτζαμ νομικος-δικαστης και οχι καποιος λοατκι ακτιβιστης με 'βλαχο-αρβανιτικο' επωνυμο...:confused::confused::confused:
 

Frank DeSimone

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
378
Like
964
Πόντοι
81
Μονο που στην επιχειρηση καθαρα χερια την δεκαετια του 90 πισω απο την υποθεση ηταν κοτζαμ νομικος-δικαστης και οχι καποιος λοατκι ακτιβιστης με 'βλαχο-αρβανιτικο' επωνυμο...:confused::confused::confused:


δημοκρατικο κομμα ΗΠΑ φιλε μου και λοιπες "συνιστωσες".
 

Frank DeSimone

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2021
Μηνύματα
378
Like
964
Πόντοι
81
Sorry, το έχουμε ξανακούσει.
Τώρα που βράζει η σούπα υπάρχει κάτι??
εν κατακλειδι "θα πεσουν κεφαλια". Απο οτι φαινεται θα προφυλακιστουν πολλοι και θα ανοιξουν ονοματα για να σωσουν το κωλο τους.απο εκει και περα οσο τραβιεται το πουλοβερ τοσο φαινονται οι κλωστες.

Οσα ατομα εμπλεκονται μεχρι στιγμη ειτε αμεσα ειτε εμμεσα απο τοτε που ξεκινησε το "μι του" και τα συναφη ειναι ολοι νεοδημοκρατες και κυριως "μητσοτακικοι". εαν και ο μητσοτακης με τη μπεκατωρου το ανοιξαν το θεμα κατ'εντολη ξενων κεντρων αλλα λογω απυθμενης βλακειας απλα εσκαψε ο μητσοτακας το πολιτικο του ταφο.
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.130
Like
2.078
Πόντοι
396
δημοκρατικο κομμα ΗΠΑ φιλε μου και λοιπες "συνιστωσες".
Τι θες να πεις με αυτό? Δεν τους κάνει ο κέντροαριστερός κουλης και θέλουν να έρθουν πάλι στα πράγματα οι κατσαπλιαδες???
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Μην ακούτε ρε παιδιά τι λέει ο κάθε τυχάρπαστος.
Στην ποινικη δική, το τεκμήριο αθωότητας του κατηγορούμενου κάνει του δικαστές να δέχονται οποιαδήποτε βίντεο ή ηχογραφήσεις χωρίς την συγκατάθεση κανενος.
Έτσι δεν ισχύει το άρθρο 9Α του Συντάγματος για τα προσωπικά δεδομένα , ούτε το 19Α για την απόρρητο των επικοινωνιών.
Αυτο είναι ένα δεδομένο που εξάγουμε από την νομολογία των δικαστηρίων.
Αλλά προσοχή, αυτό ισχύει μόνο στην ποινικη δικη.
Σε διαζύγια κτλ, δεν ισχύει τίποτα και μπορούν να σε γαμησουν.
Απάντησα σε άλλο μήνυμα. Αυτό που λες δεν ισχύει.
Θα μας παραθέσουν το σχετικό νόμο που το απαγορεύει τύπε μου.
@passas87
Επειδή σε μένα αναφέρεσαι φίλε. Ξέρω από γνωστό που το δικαστήριο δεν δέχτηκε βίντεο, που είχε τραβήξει με το κινητό του. Είμαι 99% σίγουρος ότι το δικαστήριο ήταν ποινικό, η κατηγορία δεν ήταν κακούργημα, αλλά κάτι πιο λαιτ τύπου εξύβριση ή απειλή και ο τύπος έφαγε κάποιους μήνες με αναστολή.
Το δικαστήριο πάτησε λογικά στο νόμο 9Α για προσωπικά δεδομένα, που ανέφερες.

Αν είσαι νομικός, διαφώτισέ μας:
-Μόνο αν κατηγορείσαι για κακούργημα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το οπτικοακουστικό υλικό?
-Η χρήση επιτρέπεται μόνο για απόδειξη αθωότητας ή και για απόδειξη ενοχής?
-Υπάρχει περίπτωση, αν κάνεις χρήση υλικού σε ποινικό δικαστήριο, να φας δίκη ή αγωγή σε μη ποινικό δικαστήριο?

@stokadoura
Δεν σε ξέχασα φίλε, μην αγχώνεσαι
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.126
Like
7.968
Πόντοι
1.206
τωρα ζητησε η ανακριτρια τα κινητα των δραστων κατοπην εορτης μετα απο 3 μερες οπου εχουν σβησει ολα τα στοιχεια τους με το κινητο της κοπελιας
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Μονο που στην επιχειρηση καθαρα χερια την δεκαετια του 90 πισω απο την υποθεση ηταν κοτζαμ νομικος-δικαστης και οχι καποιος λοατκι ακτιβιστης με 'βλαχο-αρβανιτικο' επωνυμο...:confused::confused::confused:
Αν στον λοατκι ακτιβιστή προταθεί κάποια θέση σε πανελ μεσημεριανής εκπομπής δίπλα σε άλλες πουσταρδέλες, βλέπω να ναυαγεί η επιχείρηση ''καθαρά χέρια'' :confused: :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom