Νέα

Θέλω γνώμες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stolenheart
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
μπες στο σαιτ της ραιαν
απο 6 σεπτεμβριου ξεκιναν και απο 9,99 η διαδρομη αρα 20 πηγαινε ελα αλλα το πιο συνηθες ναυλο ειναι 15
αρα 30 πηγαινε ελα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Stolenheart, τσέκαρε ΠΜ...
 
OP
OP
S

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
443
Like
599
Πόντοι
81
Της είπα για Skype, αλλά μου είπε δεν το αντέχει το κινητό της (ένα παλιό Alcatel ή κάτι τέτοιο).

Το περίεργο είναι ότι δεν έστειλε κλεμμένες φωτογραφίες, κάτι που συμβαίνει κατά κόρον σε scams...

Εντάξει, €1800 δεν έδινα για καμία. Αν σκοπός είναι απλά να τον χώσω σε μια τρύπα, βάζω ένα €10-20 στην τσέπη και πάω Μεταξουργείο/Φυλής.
 
OP
OP
S

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
443
Like
599
Πόντοι
81
Με κατατόπισε άριστα ο φίλος popov. Τον ευχαριστώ και δημοσίως. :)
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Της είπα για Skype, αλλά μου είπε δεν το αντέχει το κινητό της (ένα παλιό Alcatel ή κάτι τέτοιο).

Το περίεργο είναι ότι δεν έστειλε κλεμμένες φωτογραφίες, κάτι που συμβαίνει κατά κόρον σε scams...

Εντάξει, €1800 δεν έδινα για καμία. Αν σκοπός είναι απλά να τον χώσω σε μια τρύπα, βάζω ένα €10-20 στην τσέπη και πάω Μεταξουργείο/Φυλής.
ΆΚΟΥ. ..πες της να παει ίντερνετ καφε για σκαιπ υπαρχουν λυσεις ρε φιλε..
Δεν την ξερεξς οποτε ολα δικαιολογουνται.
Για φωτο μπορει να ναι αληθινες μπορει ομως να τις εχει ενας βουλγαρος ασχετος..
Ψαξε date scam  βγαζει τα παντα βαζεις φωτο κ σουψδειχνει δεν θυ.αμαι λινκ.
Μην περιμενεις απο ti y eye h google.
Ξανα βαλε δυο φιλους η ενα να την ψαρωσει ας τονπαιξει πιο οικονομικά  διαθεσιμος πχ αεροπλανο 1 θεση κτλ..
Βαλε το μυαλο να δουλεψει.
Ζητα της φωτο συγκεκριμενες να βγαλει με πονηρο τροπο ετσιψτσεκαρεις αν ολες οι αλλες ειναι δικες της..
Αυτα...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
Καλησπέρα σε όλους,

πριν λίγο καιρό γνώρισα μια κοπέλα από Βουλγαρία μέσω Badoo. 26, με ωραίο σώμα/πρόσωπο (8αράκι με κλίμακα το 10).

Χωρίς πολλά-πολλά ανταλλάξαμε κινητά και μιλάμε μέσω Viber. Κυρίως μηνύματα, αλλά και μερικές κλήσεις. Μιλάει ελληνικά (λέει ήταν 8 χρόνια Ελλάδα), αλλά γραπτώς μερικές φορές δεν καταλαβαίνω τι μου γράφει με τα greeklish. Μου έχει πει ότι ζητάει κάτι σοβαρό που θα καταλήξει σε γάμο και όχι ξεπέτες (δεν έχω πρόβλημα με αυτό) και θέλει να έρθει Ελλάδα να γνωριστούμε καλύτερα. Να σημειώσω εδώ ότι έψαξα τις φωτογραφίες που μου έστειλε μέσω Google search και δεν υπάρχουν πουθενά αλλού ανεβασμένες (οι απατεώνες συνήθως κλέβουν φωτός άλλων). Ζήτησε να δει και δικές μου και όλα καλά.

Το θέμα που με πονηρεύει εν μέρει είναι ότι δεν έχει λεφτά να έρθει Ελλάδα και μου ζητάει να της στείλω €65 μέσω Western Union... γνωρίζω ότι αρκετοί απατεώνες χρησιμοποιούν Western Union για scams. Από όσο το έψαξα όμως, συνήθως ζητάνε μεγαλύτερα ποσά*. Τα €65 με λίγο ψάξιμο φαίνεται να αντιστοιχούν στο πραγματικό κόστος του ταξιδιού με λεωφορείο**. Μένει 3-4 ώρες έξω από την Σόφια σε μια επαρχιακή πόλη, οπότε πρέπει από εκεί να πάει Σόφια όπως μου είπε και μετά Αθήνα λογικά.

* Εδώ λέει για €250:
**
Έφτιαξα δοκιμαστικά έναν λογαριασμό στην westernunion.gr. Όταν πάω να επιλέξω οποιαδήποτε χώρα εκτός Ελλάδος, μου βγάζει ένα error "W0136.Country.GR Λυπούμαστε, η συναλλαγή δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή...". Δεν ξέρω αν φταίνε τα capital controls. Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει ποτέ WU.

Ακόμα δεν μου έχει στείλει τα στοιχεία της για την κατάθεση, απλά μου είπε μπορώ να πάω στην Ομόνοια. Προσωπικά αν είναι να τα στείλω, θα το κάνω μέσω internet και με κάρτα Revolut, από την οποία θα ζητήσω refund σε περίπτωση που αποδειχτεί scam. Γενικά το πάω μετρημένα βήμα-βήμα, σκεπτόμενος όλα τα ενδεχόμενα.

Έχει κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία; Στο Google δεν βρίσκω τίποτα άλλο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να της πληρώσω εγώ τα εισιτήρια μέσω internet (αν υπάρχει κάποιο σχετικό site στην Βουλγαρία);

ΥΓ: Ελπίζω να πάρω σοβαρές γνώμες χωρίς τρολλαρίσματα. θα εκτιμούσα ιδιαίτερα posts από συμφορουμίτες που γνωρίζουν από Βουλγαρία (π.χ. για το κόστος του λεωφορείου) να με κατατοπίσουν καλύτερα.
Για 65€ το συζητάς ρε φίλε;Πες τις ότι θα της τα στείλεις με moneygram για να φανείς πιο ψαγμένος,άσε που είναι και πιο φτηνά απο WU,απλά θα τα πάρει την άλλη μέρα.FB δεν έχει;Με το viber δεν μπορεί να κάνει βιντεοκλήση;Πιθανότατα είναι απάτη αλλά απο το να σε τρώει για "τόσο " λίγα € μαλακία δεν είναι;(όσο λιγα ευρώ και να είναι το να στα φάνε είναι μαλακία).
Πάντως τα minibus που έρχονται απο Βουλγαρία τόσο χρεώνουν.Επίσης μπορείς να της πεις ότι θα πληρώσεις όταν έρθει ,δεν είναι παράλογο.
 
OP
OP
S

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
443
Like
599
Πόντοι
81
Δεν είμαι καθόλου ψαγμένος με WU, Moneygram κλπ. Από ebay, PayPal, Revolut κλπ. ξέρω αρκετά. :)

Όντως €65 μου φαίνονται λίγα για scamming και αν όντως είναι scammer, τότε μιλάμε για «ψιλικατζού».

Το Viber δεν υποστηρίζει βιντεοκλήση αν δεν κάνω λάθος. Για το FB θα την ρωτήσω αν έχει...

Γίνεται να πληρώσω με την άφιξη της; Δεν το γνώριζα.

ΥΓ: Για το Viber βρήκα αυτό, αλλά αν έχει κινητό μπακατέλα όπως λέει, τότε εξηγείται γιατί δεν μπορεί:
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
90
Πόντοι
16
To Viber υποστηριζη βιντεο κληση .........

Κανε και εσυ μια ....κληση βιντεο απο το viber ....ετσι για να δεις αντιδρασεις ...........

Την λες ψιλικατζου .


εαν ταυτοχρονα ζηταει 65 €  καμμια 30aria ......ατομα ....το εχει παει σε αλλο επιπεδο
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
Δεν είμαι καθόλου ψαγμένος με WU, Moneygram κλπ. Από ebay, PayPal, Revolut κλπ. ξέρω αρκετά. :)

Όντως €65 μου φαίνονται λίγα για scamming και αν όντως είναι scammer, τότε μιλάμε για «ψιλικατζού».

Το Viber δεν υποστηρίζει βιντεοκλήση αν δεν κάνω λάθος. Για το FB θα την ρωτήσω αν έχει...

Γίνεται να πληρώσω με την άφιξη της; Δεν το γνώριζα.

ΥΓ: Για το Viber βρήκα αυτό, αλλά αν έχει κινητό μπακατέλα όπως λέει, τότε εξηγείται γιατί δεν μπορεί:
Kαμια φίλη της με καλύτερο κινητό δεν θα έχει για να κάνει βιντεοκλήση;
Ζητα της όλο το ονομα (ονομα,όνομα οικογένειας,επώνυμο ,είναι δηλαδή του στυλ Sofiya Marinova Kamenova ) και στείλε 20€ για τα έξοδα της και καλά και πες της ότι θα πληρώσεις στην αφιξη της.Περίεργο πάντως να μην έχει  skype και fb .
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
Για να χει. Viber εχει λειτουργικο anroind..
Το μικρο ποσο δεν το σκεφτεσαι για αυτο κ το δινεις.
Αν ηταν πχ 500αρι δεν θα το σκεφτοσουν.
Γινε λιγο large κ ρωτα την αν θελει έξτρα λεφτα για το ταξιδι φαι πχ...ταξι αν τυχει κατι..
Ρισκαρε κ πες της αν θελει πχ 100...120...αν ειναι μουφα λόγω απληστιας μπορει να ζητησει κ 130 150...
Θα νομιζει οτι τσιμπησες χοντρά.
1+1 κανουν 2 φιλε πονηρεψου
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.662
Πόντοι
3.495
99.9% μυριζει μουφα. ...
Δεν χανεις τίποτα να ρισκάρεις πριν στειλεις λεφτα.
Δεν θα πεινασεις αν χασεις 65ευρω...απλα θα αισθανθείς κοροιδο κ αυτο ειναι χειροτερο.
Τιποτα δεν ειναι σιγουρο...ξεκινα με το να ζητας συγκενριμενες φωτο..
Πχ ποζα στον καναπέ μπανιο κτλ..
Εκει θα δεις αν ισχυει...
Ξεκινας με επαλήθευση αν ειναι όντως αυτη στις φωτο..
 
D

dude901123

Επισκέπτης
Λοιπόν ασχολούμαι με το άθλημα εδώ και 3,4 χρόνια, με πολλά ταξίδια σε Βουλγαρία, Ουκρανία, Μολδαβία, Σκόπια, Πολωνία για συναντήσεις με κοπέλες μετά από συνομιλίες όπως αυτή που περιγράφεις. Υπάρχει ένας άγραφος κανόνας που λέει πως καμία κοπέλα δεν θα έρθει να σε επισκεφτεί αν προηγουμένως δεν νιώσει ασφάλεια. Πόσο μάλιστα κάποια κοπέλα.. χωρίς χρήματα. Με λίγα λόγια.. αυτές που θα έμπαιναν στη διαδικασία να έρθουν σε άλλη χώρα για πρώτη συνάντηση με έναν άγνωστο είναι κοπέλες οικονομικά ανεξάρτητες που τουλάχιστον θα μπορούσαν να πληρώσουν το εισιτήριο επιστροφής τους και ένα ξενοδοχείο για το βράδυ αν εσύ δεν εμφανιστείς στο ραντεβού ή αν εμφανιστεί κάποιος που δεν είναι.. αυτός που περιμένουν.
Φίλε μην κουράζεσαι.. η υπόθεση μπάζει από όλες τις απόψεις. Εγώ σε όσες περιπτώσεις μου ζήτησαν να πληρώσω εισιτήριο γυναίκες που δεν γνώριζα και θα συναντούσα για πρώτη φορά φυσικά και δεν το πλήρωσα. Μπορείς όμως να αντιπροτείνεις να δανειστεί χρήματα και να τις τα δώσεις από κοντά και μάλιστα διπλά ή τριπλά. Αυτό είναι το πιο αξιόπιστο τεστ που θα σου δώσει όλες τις απαντήσεις. Σου ζήτησε 65? Πες ότι λόγω capital control δεν μπορείς να στείλεις, να δάνειστει από κάπου χρήματα για το εισιτήριο.. και όταν συναντηθείτε θα τις δώσεις 150. Και εκεί θα πάρεις την απάντησή σου για το αν είναι μούφα η φάση. Επίσης μπορείς να αντιπροτείνεις πως θα πας εσύ, ρώτα για πόλη, ξενοδοχείο στην περιοχή της και άρχισε να κανονίζεις ημερομηνίες.. Αν ξαφνικά βρει κάποια δικαιολογία για να μην πας πάλι έχεις την απάντησή σου. Αν όλα βέβαια λειτουργήσουν φυσιολογικά και σε περιμένει ζεστή πήγαινε μια βόλτα. Δεν είναι κάτι φοβερό, ήμουν 2 ημέρες αυτή τη βδομάδα.. Τρίτη, Τετάρτη Σόφια. Μια χαρά θα περάσεις. Από Θεσσαλονίκη είναι 3,5 - 4 ώρες χαλαρά και 300km μόλις, με τα 250 περίπου εθνική οδό.
 
OP
OP
S

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
443
Like
599
Πόντοι
81
Πάντως σε αεροπλάνο μου είπε δεν μπαίνει... δεν θα ήταν λογικό αν ήθελε να φάει λεφτά να ζητήσει παραπάνω για αεροπλάνο, αντί για τα λιγότερα που θέλει το λεωφορείο;

Ζήτησα στοιχεία κατάθεσης μαζί με την ταυτότητα της σε φωτογραφία και περιμένω να δω αν θα τα στείλει... δεν είχε πρόβλημα πάντως.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Φίλε Dirty, είναι επίσης κι ένας άλλος βασικός παράγοντας που πρέπει να ληφθεί υπόψη.
Στη Βουλγαρία, μια κοπέλα που πιάνει χαλαρά 8άρι εμφανησιακά (σύμφωνα με την κρίση του φίλου μας)
μπορεί κάλλιστα να βρεί φραγκάτο παλληκάρι Βούλγαρο, χωρίς να χρειάζεται να ψάχνει την μοίρα της
και το μέλλον της σε άλλη χώρα (και τι χώρα, έτσι όπως έγινε...) με κάποιον άγνωστο.
Θέλει επιφυλακτικότητα και έξυπνο χειρισμό. Όσα λες είναι πολύ σωστά και χρήσιμα!  :hi:


ΥΓ. Υπενθυμίζω ότι παρόμοιο θέμα είχε ανοιχτεί και πιο παλιά:
 

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
Γεια σου φιλε σουστειλα και εγω ΠΜ
 

scout3r

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2016
Μηνύματα
368
Like
0
Πόντοι
1
κλασσικη περιπτωση βουλγαροαπατης του  badoo ...




MΗΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΟ !!!!

ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ .

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom