Νέα

Τέσσερις νεκροί στο Σύνταγμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα democrat
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 83K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

προκειται για την αρχη γενικοτερης εξεγερσης ?

  • ναι

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι

    Ψήφοι: 2 100,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
αυτο που με εξοργιζει περισσοτερο ειναι οτι τα ανθρωπομορφα τερατα κατα δηλωση αυτοπτων μαρτυρων λεγαν στον κοσμο πουβγενε απο την τραπεζα πανικοβλιμενος δεν πειραζει αφου δεν κανετε απεργια να καειτε,ακουσα τις δηλωσεις αυτοπτων μαρτυρων στους σταθμους...
και φανταστειτε οτι υπαρχουν τετοια τερατα και στο σαιτ που εχουν ταχθει υπερ των εμπρισμων τραπεζων.

Ειμαι κατα του εμπρησμου, της κλοπης, του βανδαλισμου, του φονου. Ειμαι ομως επισης κατα του εκβιασμου απο τον εργοδοτη, και κατα της μη τηρησης των νομων περι ασφαλειας των εργαζομενων σε εναν χωρο.

Εσυ εισαι απλα κατα των αριστερων!
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Σε πολλές εταιρείες που έχω εργαστεί υπήρχαν συχνές ασκήσεις εκκένωσης ακόμα και με πολύ άσχημο καιρό, με διακριτά σημεία συγκέντρωσης, σαφείς διαδικασίες, και μαθηματα πρώτων βοηθειών και χρήσης μέσων και οργανωμένες ομάδες με αναρτημένα ονόματα υπευθύνων ανα εβδομάδα. Μέχρι και προσομοίωση πυρκαγιάς με συμμετοχή της ΠΥ και του ΕΚΑΒ έχω δει. Προσωπικά ξέρω και μηχανικούς που έχουν ανοίξει εταιρείες και προσπαθούν να εκπαιδεύσουν τις επιχειρήσεις στην διαχείριση των πιθανών κινδύνων.  Μην τα ισοπεδώνουμε ακυρώνοντας και αυτούς που προσπαθούν. Οσοι δεν το κάνουν, ελπίζω να λογοδοτήσουν

Σε 4 εταιρειες δουλεψα ελλαδα, σε καμια δεν εγινε ποτε κατι τετοιο.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.778
Πόντοι
1.206
Θα μου εξηγήσει κάποιος γιατί ΕΠΡΕΠΕ οι υπάλληλοι της Μarfin να απεργήσουν, για θέματα που αφορούσαν άλλους κλάδους εργαζομένων (δημόσιους υπάλληλους) οι οποίοι ακόμα και μετά τις μειώσεις που υπέστησαν στις αποδοχές τους εξακολουθούν να χαίρουν περισσοτέρων προνομίων και σαφέστατα να εργάζονται πολύ λιγώτερο; :think: :think:

Ή μήπως κάποιοι έχουν στο νου τους πως ακριβώς γι αυτό τους "άξιζε" αυτό που τους συνέβη; :o :o
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Θα μου εξηγήσει κάποιος γιατί ΕΠΡΕΠΕ οι υπάλληλοι της Μarfin να απεργήσουν, για θέματα που αφορούσαν άλλους κλάδους εργαζομένων (δημόσιους υπάλληλους) οι οποίοι ακόμα και μετά τις μειώσεις που υπέστησαν στις αποδοχές τους εξακολουθούν να χαίρουν περισσοτέρων προνομίων και σαφέστατα να εργάζονται πολύ λιγώτερο; :think: :think:
γιατι το λες ετσι ?

δηλαδη ακομη κι αν απεργουσε ο κλαδος τους, ΔΕΝ εχουν το δικαιωμα να ΜΗΝ απεργησουν ??
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Θα μου εξηγήσει κάποιος γιατί ΕΠΡΕΠΕ οι υπάλληλοι της Μarfin να απεργήσουν, για θέματα που αφορούσαν άλλους κλάδους εργαζομένων (δημόσιους υπάλληλους) οι οποίοι ακόμα και μετά τις μειώσεις που υπέστησαν στις αποδοχές τους εξακολουθούν να χαίρουν περισσοτέρων προνομίων και σαφέστατα να εργάζονται πολύ λιγώτερο; :think: :think:

Ή μήπως κάποιοι έχουν στο νου τους πως ακριβώς γι αυτό τους "άξιζε" αυτό που τους συνέβη; :o :o

ΟΧΙ δεν ηταν υποχρεωμενοι να απεργησουν. Αλλα ειχαν και το δικαιωμα να δουλευουν σε εναν χωρο που να πληρει καποιους ορους.

Ειμαι κατα του εμπρησμου, της κλοπης, του βανδαλισμου, του φονου. Ειμαι ομως επισης κατα του εκβιασμου απο τον εργοδοτη, και κατα της μη τηρησης των νομων περι ασφαλειας των εργαζομενων σε εναν χωρο.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Θα μου εξηγήσει κάποιος γιατί ΕΠΡΕΠΕ οι υπάλληλοι της Μarfin να απεργήσουν, για θέματα που αφορούσαν άλλους κλάδους εργαζομένων (δημόσιους υπάλληλους) οι οποίοι ακόμα και μετά τις μειώσεις που υπέστησαν στις αποδοχές τους εξακολουθούν να χαίρουν περισσοτέρων προνομίων και σαφέστατα να εργάζονται πολύ λιγώτερο; :think: :think:

Ή μήπως κάποιοι έχουν στο νου τους πως ακριβώς γι αυτό τους "άξιζε" αυτό που τους συνέβη; :o :o

Ο κοσμος απεργει για τα οικονομικα μετρα, και την μη απονομη δικαιοσυνης. Δεν απεργει για τους ΔΥ.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αλλα ειχαν και το δικαιωμα να δουλευουν σε εναν χωρο που να τηρει καποιους ορους.

αυτό είναι θέμα της πολιτείας να το βρεί και να επιβάλλει κυρώσεις (όπως και να βρεί τους δολοφόνους και να τους τιμωρήσει)... και να είσαι σίγουρος ότι ειδικά στην περίπτωση αυτή ο βγενο θα γίνει φύλλο και φτερό (ειδικά μετά από όλα αυτά που έχει σούρει στον ΓΑΠ και στους παρατρεχάμενους του).. και μεταξύ μας πιστεύω ότι θα την πληρώσει ακόμη και αν δεν φταίει...
 

Macheath

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2009
Μηνύματα
130
Like
0
Πόντοι
1
γιατι το λες ετσι ?

δηλαδη ακομη κι αν απεργουσε ο κλαδος τους, ΔΕΝ εχουν το δικαιωμα να ΜΗΝ απεργησουν ??

o κλάδος τους απεργούσε.
είχαν δικαίωμα να μην απεργήσουν.
ήταν απεργοσπάστες.
αλλά και ως τέτοιοι δεν έπρεπε να πεθάνουν.
και κανείς δεν είχε το δικαίωμα να τους βάλει φωτιά.
και όσοι παίζουν με τους άδικους θανάτους τους είναι απλώς έμποροι του ανθρώπινου πόνου.

ΑΠΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ; γιατί μπερδεύεστε;
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.778
Πόντοι
1.206
γιατι το λες ετσι ?

δηλαδη ακομη κι αν απεργουσε ο κλαδος τους, ΔΕΝ εχουν το δικαιωμα να ΜΗΝ απεργησουν ??

Πέραν αυτού το οποίο επίσης είναι σωστό, επειδή ετέθη κάποιο θέμα για εκβιασμό της εργοδοσίας. Γιατί εγώ χθες είχα πάει σε ιδιωτική τράπεζα, όχι στην συγκεκριμένη, για κάποια δουλειά, η οποία και σε αντίθεση με τιε δημόσιες δούλευε κανονικά και οι εκεί εργαζόμενοι μου είπαν πως "σιγά να μην απεργήσω για να παίρνουν οι τεμπέληδες του δημοσίου περισσότερα λεφτά από εμένα που δουλεύω!"
Φασίστες θα ήταν μάλλον...
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Πέραν αυτού το οποίο επίσης είναι σωστό, επειδή ετέθη κάποιο θέμα για εκβιασμό της εργοδοσίας. Γιατί εγώ χθες είχα πάει σε ιδιωτική τράπεζα, όχι στην συγκεκριμένη, για κάποια δουλειά, η οποία και σε αντίθεση με τιε δημόσιες δούλευε κανονικά και οι εκεί εργαζόμενοι μου είπαν πως "σιγά να μην απεργήσω για να παίρνουν οι τεμπέληδες του δημοσίου περισσότερα λεφτά από εμένα που δουλεύω!"
Φασίστες θα ήταν μάλλον...

Και οι ιδ. υπαλληλοι που αμεσα η εμμεσα εχουν εκβιαστει απο τους εργοδοτες για διαφορα θεματα ειναι φαντασιοπληκτοι? Συγγενικο μου προσωπο εδω και 1 βδομαδα ειναι ανεργο, γιατι ζητησε (κα πηρε τελικα λογω καταγγελιας στην επ. εργασιας) υπερωριες που του χρωσταγαν εδω και μηνες, και γιατι δεν δεχοταν να δουλεψει ωρες που δεν οριζονται στην συμβαση εργασιας...
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.778
Πόντοι
1.206
ποιός είπε κάτι τέτοιο?

Το είπαν κάποια "παληκάρια" που διαδήλωναν τα οποία δεν άφηναν την πυροσβεστική να προσεγγίσει, όταν οι πυροσβέστες τους παρακαλούσαν και τους έλεγαν πως κινδυνεύουν άνθρωποι!!

Το ερώτημα είναι πόσοι ακόμα το σκέφτονται κι ας μην τολμούν να το πουν;
Στο φανατισμό και την ανοησία υπάρχουν και διαβαθμίσεις...
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Το είπαν κάποια "παληκάρια" που διαδήλωναν τα οποία δεν άφηναν την πυροσβεστική να προσεγγίσει, όταν οι πυροσβέστες τους παρακαλούσαν και τους έλεγαν πως κινδυνεύουν άνθρωποι!!

Το ερώτημα είναι πόσοι ακόμα το σκέφτονται κι ας μην τολμούν να το πουν;
Στο φανατισμό και την ανοησία υπάρχουν και διαβαθμίσεις...

Η ετικετα του απεργοσπαστη σε δολοφονημενους ανθρωπους, ειναι χυδαια και απαραδεκτη.
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Ο κοσμος απεργει για τα οικονομικα μετρα, και την μη απονομη δικαιοσυνης. Δεν απεργει για τους ΔΥ.
Πέραν αυτού το οποίο επίσης είναι σωστό, επειδή ετέθη κάποιο θέμα για εκβιασμό της εργοδοσίας. Γιατί εγώ χθες είχα πάει σε ιδιωτική τράπεζα, όχι στην συγκεκριμένη, για κάποια δουλειά, η οποία και σε αντίθεση με τιε δημόσιες δούλευε κανονικά και οι εκεί εργαζόμενοι μου είπαν πως "σιγά να μην απεργήσω για να παίρνουν οι τεμπέληδες του δημοσίου περισσότερα λεφτά από εμένα που δουλεύω!"
Φασίστες θα ήταν μάλλον...
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
Το είπαν κάποια "παληκάρια" που διαδήλωναν τα οποία δεν άφηναν την πυροσβεστική να προσεγγίσει, όταν οι πυροσβέστες τους παρακαλούσαν και τους έλεγαν πως κινδυνεύουν άνθρωποι!!


Και που ήταν η αστυνομία να τους τσακίσει?
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Το είπαν κάποια "παληκάρια" που διαδήλωναν τα οποία δεν άφηναν την πυροσβεστική να προσεγγίσει, όταν οι πυροσβέστες τους παρακαλούσαν και τους έλεγαν πως κινδυνεύουν άνθρωποι!!

Το ερώτημα είναι πόσοι ακόμα το σκέφτονται κι ας μην τολμούν να το πουν;
Στο φανατισμό και την ανοησία υπάρχουν και διαβαθμίσεις...
Δεν το πιστεύω, η μάλλον καλύτερα δεν θέλω να το πιστέψω ότι γνώριζαν οτι πεθαινουν άνθρωποι και δεν αφηναν την πυροσβεστική να περάσει
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Δεν το πιστεύω, η μάλλον καλύτερα δεν θέλω να το πιστέψω ότι γνώριζαν οτι πεθαινουν άνθρωποι και δεν αφηναν την πυροσβεστική να περάσει

Δυστυχως και στατιστικα να το δουμε, ειναι βεβαιο οτι υπαρχουν και τετοια ζωα αναμεσα μας
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Δυστυχως και στατιστικα να το δουμε, ειναι βεβαιο οτι υπαρχουν και τετοια ζωα αναμεσα μας
Σίγουρα υπάρχουν αλλιώς δεν θα είχαν πεθάνει οι άνθρωποι. Σίγουρα όμως αυτή η κατάσταση βολεύει το κωλοκράτος, γιατί αν ήθελαν θα τους είχαν πιάσει πολύ καιρό πριν γίνει το κακό. Καταλάβετέ το. Είμαστε μόνοι μας εναντίων του κράτους
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Σίγουρα υπάρχουν αλλιώς δεν θα είχαν πεθάνει οι άνθρωποι. Σίγουρα όμως αυτή η κατάσταση βολεύει το κωλοκράτος, γιατί αν ήθελαν θα τους είχαν πιάσει πολύ καιρό πριν γίνει το κακό. Καταλάβετέ το. Είμαστε μόνοι μας εναντίων του κράτους

To κρατος εχει 4 διαστασεις, αντι για 3....
Εχει την διασταση που δεν φαινεται...τους πραιτωριανους και αυτους που οι πραιτωριανοι ξεσηκωνουν....
 

Επισκέπτης
Σίγουρα υπάρχουν αλλιώς δεν θα είχαν πεθάνει οι άνθρωποι. Σίγουρα όμως αυτή η κατάσταση βολεύει το κωλοκράτος, γιατί αν ήθελαν θα τους είχαν πιάσει πολύ καιρό πριν γίνει το κακό. Καταλάβετέ το. Είμαστε μόνοι μας εναντίων του κράτους

Σαν τα σκυλιά που κυνηγάνε την ουρά τους δλδ..

Λοιπόν καλόπαιδα,έχω μία απλή απορία:
Ποιον "βόλεψε" τελικά ο θάνατος των 3 συνανθρώπων μας?
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom