Νέα

Τέως ο Κωνσταντίνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TNT!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
εγώ πάντως εμεινα με το αυτοκινητο χτες, καπου πήρε νερά. πάω ρίχνω ένα ευρώ σε μια εκκλησια καθομαι μια ώρα και ήπια καφέ..... το ευρώ έπιασε τόπο, τσακμάκι το αυτοκίνητο με το που στριβω το κλειδι, ολα καλα. μονο ένα ευρώ. όχι μαλακίες να ενισχύσω κόμματα με δεκάρικα και εικοσάρικα

γαμημενοι ιταλοι alfa romeo και πούτσες μπλε φιατάκι είναι το ρημάδι πληρώνεις πληρώνεις και στο τέλος να μένει απο ηλεκτρικά......
Δικα σου ειναι τα χρηματα, οπου θελεις τα διαθετεις.
Ασε και τους αλλους να κανουν το ιδιο.
Ειτε με τα χρηματα, ειτε γενικοτερα.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Δικα σου ειναι τα χρηματα, οπου θελεις τα διαθετεις.
Ασε και τους αλλους να κανουν το ιδιο.
Ειτε με τα χρηματα, ειτε γενικοτερα.
οχι δεν είναι έτσι μου γαμανε τη ζωή. πάνε και διαθέτουν τα χρήματα εκεί που εμένα μου κάνουν ζημιά. διαθέτουν χρήματα στον Αργυρό και τον Πλούταρχο που νιαουρίζουν και μου τρυπάνε τα αυτιά. Γιατί κύριε να είμαι υποχρεωμένος να τους ακούω; ολες οι γκόμενες θέλουν Αργυρο και Πλούταρχο είμαι υποχρεωμένος για να μπορώ να συζητήσω μαζί τους να ακούω και εγώ να ξέρω απο σκυλάδικα και νιαουρίσματα. Γιατί κύριε δεν διαθέτεις τα χρήματα σου σε ποιοτικούς να μην υποφέρουμε;
Γιατί δεν επενδύετε σε ωραία τραγούδια;
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
οχι δεν είναι έτσι μου γαμανε τη ζωή. πάνε και διαθέτουν τα χρήματα εκεί που εμένα μου κάνουν ζημιά. διαθέτουν χρήματα στον Αργυρό και τον Πλούταρχο που νιαουρίζουν και μου τρυπάνε τα αυτιά. Γιατί κύριε να είμαι υποχρεωμένος να τους ακούω; ολες οι γκόμενες θέλουν Αργυρο και Πλούταρχο είμαι υποχρεωμένος για να μπορώ να συζητήσω μαζί τους να ακούω και εγώ να ξέρω απο σκυλάδικα και νιαουρίσματα. Γιατί κύριε δεν διαθέτεις τα χρήματα σου σε ποιοτικούς να μην υποφέρουμε;
Γιατί δεν επενδύετε σε ωραία τραγούδια;
Και δεν χαιρεσαι που ακουνε Αργυρο και Πλουταρχο; Τι ηθελες, να ακουνε τραπ; Που ενα αυτοκινητο προχθες ειχε βαλει στη διαπασων <Απο μικρος κλεβω περιπτερα.>
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Και γι αυτο αγχωθηκες; Μολις γινει βασιλιας ο Παυλος θα του αγορασει αλλο, καλυτερο, η Μαρι Σανταλ. 2 δις περιουσια λεγανε οτι εχει.
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: ROB. C

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.689
Κριτικές
183
Like
43.784
Πόντοι
21.896
Και γι αυτο αγχωθηκες; Μολις γινει βασιλιας ο Παυλος θα του αγορασει αλλο, καλυτερο, η Μαρι Σανταλ. 2 δις περιουσια λεγανε οτι εχει.
Μια βασιλική κηδεια κάναμε σε αυτή τη χώρα κ ούτε στέμμα δεν ειχαμε:confused:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Πότε θα γίνετε άντρες γαμώ το Χριστό και γαμώ την Παναγία σας.

Θέλετε πάντα να έχετε αρχηγό να σας διατάζει. Βασιλιά, Στάλιν Χίτλερ Κουτσούμπα Κασιδιάρη Τσίπρα Μητσοτάκη ένα σκατό να αισθάνεστε δούλοι.
Σας έμαθαν από παιδάκια να έχετε σαμάρι να υπακούετε να προσκυνάτε. Νηπιαγωγεία, σχολεία στρατός παπάδες πάντα να έχετε έναν ανώτερο να αποφασίζει για εσάς.

Άντε στο διάλο ρε μαλακισμένα γινετε άντρες ρε μαλακισμένα, κατανοηστε τι ειστε γιατι γεννηθήκατε θέλετε Βασιλιά, θέλετε Γενικό Γραματέα θέλετε διαταγές θέλετε μια πούτσα να σας κυνηγάει πίσω από τον κώλο σας, γιατί ; γιατί απο 2 χρονών απο τον παιδικό σταθμό πάντα πρέπει να προσκυνάτε να κάθεστε να επιχειρηματολογείτε για το σύμβολο για το γαλάζιο αίμα για τον τίμιο γενικό γραμματέα για την ηθική και την δικαια ανωτερότητα του βιαστή σας.
Ψόφο ρε μαλακισμένα που γράφετε σεντόνια και έχετε και άποψη για την ζωή.........


Δεν φταίνε οι θεσμοί και τα συστήματα, αλλά η ικανότητα του Έλληνα να εξευτελίζει κάθε θεσμό και κάθε σύστημα.
Γιώργος Σεφέρης
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.893
Κριτικές
16
Like
14.716
Πόντοι
6.515
Είναι η μόνη γλώσσα που μπορεί να κατανοήσει ο λωβοτομημένος Βασιλικός, ο ΚΝΙΤΗΣ, ο Νεοδημοκράτης, ο Συριζαίος, ο θρησκοληπτος, ο Χρυσαυγίτης, ο Κουμουνιστής, ο λωβοτομημένος.

Κάθε πολιτικός αρχηγός κάθε κομματος καθε ιδεολογιας έχει κατανοήσει πως θα βγάλει το ψωμί του.
Θα πει κάποια επιχειρήματα, κάποιες πολιτικές αποψεις, κάποιες καταγγελιες. Αυτά όλα είναι ολόσωστα πραγματικά. Τα επιχειρήματα των Χουντικών, των Κουμουνιστών του Τσίπρα του Μητσοτακη του Κασιδιάρη του Κουτσούμπα είναι ολοσωστα οι περισοτερες απόψεις και τοποθετήσεις είναι λογικές και ωραίες.
Είναι φοβερό αυτό το κόλπο της κυβερνητικής επιστήμης. Λες αλήθειες λες γεγονότα που ισχύουν ακράδαντα. Αλλά.... λες τα μισά. δεν λες όλη την αλήθεια. Πχ ο ένας λέει αγοράστε οπλα, και ο άλλος λέει φτιάξτε νοσοκομεία. Και οι δύο λένε την αλήθεια και ολόσωστα πράγματα.
Αυτό που ξέρουν πολύ καλά αυτοί οι αυτοδιοριζομενοι μεσίες είναι ότι πρέπει να λένε όλο και πιο πολωτικές απόψεις ώστε να εναλλάσονται στην εξουσία.
Σκοπός του κάθε Βασιλιά του κάθε βουλευτή να εναλασονται στην εξουσια να τρώνε ψωμί απο εσένα.
Εσυ θα ταισεις με την εργασια σου εσύ θα προσκυνησεις με τις αποψεις σου εσύ θα μάθεις τα παιδιά σου να προσκυνάνε να υπακουούν να θέλουν διακαώς αρχηγό, να δουλεύουν να βγάζουν 10 κιλά πατάτες και να δίνουν 3 -4 κιλά και στον αρχηγό να διοικήσει. Να βγάζεις 1000 ευρώ και 500 να τα δίνεις στον αρχηγό που είναι "τίμιος" είναι "δικαιος" είναι "όμορφος" είναι "μάγκας" είναι "σωστος"

Έτσι σε έμαθε η μάνα σου ο πατέρας σου, το νηπιαγωγειο το σχολειο ο στρατός, προσκύνα σκύψε δόξασε τον Βασιλιά δόξασε το Καραμανλή δόξασε τον Παπανδρεου τον Αρχιμανδρίτη
αυτα ειναι γνωστα, και τι προτεινεις? να μην ψηφιζουμε ή να βρουμε ενα οπλο να γαζωσουμε κανεναν?
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
αυτα ειναι γνωστα, και τι προτεινεις? να μην ψηφιζουμε ή να βρουμε ενα οπλο να γαζωσουμε κανεναν?
Να γίνεις πολιτικός παιδί μου. εΙτε ΝΔ είτε Συριζα είτε ΚΚΕ είτε Χρυσή Αυγή οτιδήποτε, θα τρως δωρεάν. είπαμε υπάρχουν τόσοι άλλοι πρόθυμοι να σε στηρίξουν. Θας φας άκοπο δωρεάν ψωμάκι που θα σου το προσφέρουν με την θέληση τους. Άσε που θα σε δοξάζουν κιόλας.
Μου αρέσει που σας δείχνω το δάσος και βλέπετε το δάχτυλο....
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Και γω αυτό διάβαζα πριν λίγο..
Περίεργο κατά τη διάρκεια της κηδείας κάποιος δημοσιογράφος είπε ότι είναι ιδιοκτησία της Ελλάδας και ότι δεν τα ζήτησαν για να μην προκαλέσουν.. τώρα τι ισχύει τελικά..
Εγώ πιστεύω ότι αν δεν είναι στην Ελλάδα τότε τα έχει η οικογένεια κάπου και τα φυλάει αλλιώς θα ήταν γνωστό ότι έχουν κλαπεί πχ
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.239
Κριτικές
18
Like
20.027
Πόντοι
4.546
Και γω αυτό διάβαζα πριν λίγο..
Περίεργο κατά τη διάρκεια της κηδείας κάποιος δημοσιογράφος είπε ότι είναι ιδιοκτησία της Ελλάδας και ότι δεν τα ζήτησαν για να μην προκαλέσουν.. τώρα τι ισχύει τελικά..
Εγώ πιστεύω ότι αν δεν είναι στην Ελλάδα τότε τα έχει η οικογένεια κάπου και τα φυλάει αλλιώς θα ήταν γνωστό ότι έχουν κλαπεί πχ
Ε όχι να γίνουμε ΤΟΣΟ ξεφτίλες τύπε μου... Βασιλιάς ήταν, τι στο διάολο, θα του ζητήσουμε πίσω και το στέμμα; Χάρισμά του. ΟΛΑ τα λαμόγια με τις κλοπές είναι έξω, χρηματιστήρια, Ολυμπιακοί, εταιρίες στην Ενέργεια ελεύθεροι, ΔΕΚΟ, δάνεια κομμάτων, θαλασσοδάνεια, πακέτα Ντελόρ...
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.623
Πόντοι
2.816
Ε όχι να γίνουμε ΤΟΣΟ ξεφτίλες τύπε μου... Βασιλιάς ήταν, τι στο διάολο, θα του ζητήσουμε πίσω και το στέμμα; Χάρισμά του. ΟΛΑ τα λαμόγια με τις κλοπές είναι έξω, χρηματιστήρια, Ολυμπιακοί, εταιρίες στην Ενέργεια ελεύθεροι, ΔΕΚΟ, δάνεια κομμάτων, θαλασσοδάνεια, πακέτα Ντελόρ...
Αν ανήκουν στους Έλληνες γτ όχι.. η οικογένεια του Όθωνα τα έδωσε.. αυτοί δλδ είναι καλύτεροι;

Να τα λέμε όλα κύριοι.. εννοείται έπρεπε να γίνει κηδεία με τιμές αρχηγού κράτους.. (εδώ έκαναν σε βίζιτες)
Αλλά το στέμμα ανήκει στην Ελλάδα.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.893
Κριτικές
16
Like
14.716
Πόντοι
6.515
Και γω αυτό διάβαζα πριν λίγο..
Περίεργο κατά τη διάρκεια της κηδείας κάποιος δημοσιογράφος είπε ότι είναι ιδιοκτησία της Ελλάδας και ότι δεν τα ζήτησαν για να μην προκαλέσουν.. τώρα τι ισχύει τελικά..
Εγώ πιστεύω ότι αν δεν είναι στην Ελλάδα τότε τα έχει η οικογένεια κάπου και τα φυλάει αλλιώς θα ήταν γνωστό ότι έχουν κλαπεί πχ
ο μπαμπας του κουλη μαζευε κατι τετοια :confused: :think:
 

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.721
Κριτικές
24
Like
10.017
Πόντοι
3.446
20230121_143909.jpg
Υπάρχουν και αυτοί.... :cheesy: :cheesy:
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.545
Πόντοι
2.356
Ενώ σε άλλες χώρες της Ευρώπης δεν πεθαίνουν άστεγοι κλπ κλπ;Γαλλία ας πούμε όλα καλά;Κοροιδεύουμε τον καπιταλισμό και οκ είναι σκληρός αλλά από την άλλη θέλεις εσύ που θες να δουλέψεις σκληρά και να βελτιωνεσαι κάθε μερά και να παραγάζεις όσο περισσότερα μπορείς με κάποιον άλλον που δεν θέλει τίποτα;δεν μιλάμε για τα ανθρώπινα δικαιώματα μιλάμε για χρήμα και προσωπικό όφελος.
τυπε δε νομιζω να πειραζε τον κοκκαλη το βαρδινογιαννη το λατση τον μαρινακη το μελισσανιδη τον αλαφουζο να ταιζουν ενα πιατο φαι 100 αστεγους ο καθενας. δε νομιζω να πεθαινουν και παραπανω το μηνα...

οπως ειπα επρεπε να εχει ορια προς τα πανω και προς τα κατω. δε μπορει μια πχ παολα να παιρνει 40.000 τη βραδια και αλλος να μην παιρνει ενα πιατο μακαρονια. τα ποσα ειναι υπερβολικα. στην τελικη ο γιος του μεσσι τι σχεση εχει με το μεσσι (που ειναι τσιγκουρλαμας) και θα κληρονομησει ενα καρο λεφτα απο το πουθενα ΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟΣ και να ειναι στην κοινωνια? (το παραδειγμα ειναι τυχαιο) η θεωρεις οτι ο γιος του μεσσι θα ειναι ενα παραγωγικο μελος της κοινοτηας? το μονο παραγωγικο θα ειναι τα λεφτα του μπαμπα που θα ξοδευει απο δω και απο εκει και ολοι θα παρακαλανε να τους κανει μαγκες και να γινει πελατης τους....
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
τυπε δε νομιζω να πειραζε τον κοκκαλη το βαρδινογιαννη το λατση τον μαρινακη το μελισσανιδη τον αλαφουζο να ταιζουν ενα πιατο φαι 100 αστεγους ο καθενας. δε νομιζω να πεθαινουν και παραπανω το μηνα...

οπως ειπα επρεπε να εχει ορια προς τα πανω και προς τα κατω. δε μπορει μια πχ παολα να παιρνει 40.000 τη βραδια και αλλος να μην παιρνει ενα πιατο μακαρονια. τα ποσα ειναι υπερβολικα. στην τελικη ο γιος του μεσσι τι σχεση εχει με το μεσσι (που ειναι τσιγκουρλαμας) και θα κληρονομησει ενα καρο λεφτα απο το πουθενα ΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟΣ και να ειναι στην κοινωνια? (το παραδειγμα ειναι τυχαιο) η θεωρεις οτι ο γιος του μεσσι θα ειναι ενα παραγωγικο μελος της κοινοτηας? το μονο παραγωγικο θα ειναι τα λεφτα του μπαμπα που θα ξοδευει απο δω και απο εκει και ολοι θα παρακαλανε να τους κανει μαγκες και να γινει πελατης τους....
Τώρα αυτό που λες που κολλάει;αιώνες τώρα υπάρχει η κληρονομιά.Δηλαδή τι μας λες τώρα;να μην μεταφέρονται τα περουσιακά στοιχεία από τους γονείς στα παιδιά όταν πεθάνουν αλλά να τα πάρει ποιος;το κράτος;και τα παιδιά να ξεκινάνε από το μηδέν;η Πάολα παίρνει 40.00 τη βραδιά και ο Μέσι 50.000.000 το χρόνο πχ ή όσα παίρνει γιατί προφανώς τα αφεντικά τους κερδίζουν από αυτούς πολύ περισσότερα.Αν η Πάολα κάνει τζίρο στο μαγαζί 200.000-300.000 τη βραδιά γιατί να μην τα πάρει;Το ίδιο και ο Μέσσι.Το ίδιο και ο Αντετοκούμπο.Τι να κάνουμε άμεσα ή έμμεσα τα βγάζουν τα λεφτά τους.Αν δεν τα βγάζανε θα έπεφτε το κασέ τους όπως και πέφτει με την πάροδο του χρόνου.Ο γιος του Μέσσι αν είναι άξιος θα τα αυξήσει τα χρήματα του πατέρα του αν όχι απλά θα τα ξοδέψει.Που θα τα ξοδέψει;κάπου,οπουδήποτε όμως θα τα καταναλώσει και θα πληρωθεί κάποιος άλλος.Και βέβαια πειράζει τον κόκκαλη,το βαρδινογιάννηκ κλπ κλπ να ταίζουν ένα πιάτο φαί όχι 100 άστεγους 1.000.000 άστεγους.Γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άτομα να αγοράσουν αυτά που πουλάνε.Δεν συμφαίρει κανέναν να υπάρχουν μόνο φτωχοί και πλούσιοι και τίποτα άλλο ενδιάμεσα.Και σε ξαναρωτάω πιστεύεις ότι αν αύριο πρωί σου πούνε μάγκες όλοι στην Ελλάδα όλοι μα όλοι θα παίρνετε μισθό 5.000 το μήνα πιστεύεις ότι θα είναι καλό αυτό;πιστεύεις ότι θα αυξηθεί η παραγωγικότητα;
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.028
Πόντοι
3.936
τυπε δε νομιζω να πειραζε τον κοκκαλη το βαρδινογιαννη το λατση τον μαρινακη το μελισσανιδη τον αλαφουζο να ταιζουν ενα πιατο φαι 100 αστεγους ο καθενας. δε νομιζω να πεθαινουν και παραπανω το μηνα...

οπως ειπα επρεπε να εχει ορια προς τα πανω και προς τα κατω. δε μπορει μια πχ παολα να παιρνει 40.000 τη βραδια και αλλος να μην παιρνει ενα πιατο μακαρονια. τα ποσα ειναι υπερβολικα. στην τελικη ο γιος του μεσσι τι σχεση εχει με το μεσσι (που ειναι τσιγκουρλαμας) και θα κληρονομησει ενα καρο λεφτα απο το πουθενα ΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟΣ και να ειναι στην κοινωνια? (το παραδειγμα ειναι τυχαιο) η θεωρεις οτι ο γιος του μεσσι θα ειναι ενα παραγωγικο μελος της κοινοτηας? το μονο παραγωγικο θα ειναι τα λεφτα του μπαμπα που θα ξοδευει απο δω και απο εκει και ολοι θα παρακαλανε να τους κανει μαγκες και να γινει πελατης τους....

Ο όμιλος Λάτση γνωρίζω ότι ταΐζει πολλούς.

Έχω διαβάσει για ένα πρόγραμμα που έστελνε ατομικές κούτες με τρόφιμα κάθε μήνα στα κοινωνικά παντοπωλεία των δήμων.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom