Νέα

Τέως ο Κωνσταντίνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TNT!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Wolfman42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2022
Μηνύματα
492
Like
2.018
Πόντοι
201
Αν διαβάσεις το πρώτο ΦΕΚ .... επί όθωνα ... μπορεί να αλλάξεις γνώμη. Υπάρχει στο ίντερνετ. Ειδικά τα άρθρα που αφορούν την έκδοση νομίσματος.
Υπάρχει στο ίντερνετ. Βρες το απλά. Και διάβασέ το . ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

Τα περιβόητα τοκογλυφικά δάνεια της Αγγλίας που υποδούλωσαν οικονομικά για 100 χρόνια το νεοσύστατο Ελληνικό κράτος μας τα χορήγησαν οι Γερμανοεβραίοι Ρότσιλντ από το Σίτυ του Λονδίνου μέσω της παρέας τους που σχετιζόταν με Ἀγγλους φιλέλληνες της εποχής.

Ακόμα δεν έχει γίνει γνωστό ποιοί και πόσα κέρδισαν από αυτά τα δάνεια που οι τόκοι τους ξεπερνούσαν σε αξία ακόμα και το ίδιο το κεφάλαιο του δανείου!

Δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο πουθενά στον κόσμο!
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.172
Κριτικές
8
Like
32.372
Πόντοι
6.536
Τί δημοσιογράφος τύπε;Πλάκα κάνεις….
Κι όμως....
Καλά μην τρελαίνεσαι,σε τοπικό επίπεδο με σημαντικότερα θέματα τα λύματα της Καλαμάτας και το ντέρμπι Πάμισος Μεσσήνης-Εράνη Φιλιατρών.....

:confused:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.598
Like
17.723
Πόντοι
3.656
Για τους φιλοβασιλικούς μόνο οι βουλευτές κλέβουν.
Είναι θέμα χρόνου. Η βασιελεία τελείωσε το 1974. Πόσων ετών ήσουν τότε ;;;
Μπορεί ενδεχομένως να είχε κλέψει και ο Αχιλλέας με τους Μιρμιδόνες .... να το κοιτάξουμε λες; ;;;
Επειδή ... δεν το κοιτάμε ... είμαστε φιλομιρμιδονικοί ;;;


ή λες έχει κάποια μικρή σημασία το ότι πέρασαν 3000 χρόνια από τον αχιλλέα .... και μισός αιώνας από τη μοναρχία ;;;;;
ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΚΛΟΠΕΣ ... ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ .....


Μεταξύ μας. Θέλω να πιστεύω ότι πριν 30.000 χρόνια που παίζαν μαμούθ , κάποιοι στο κυνήγι , παίρναν τα καλά φιλέτα
και άλλοι τις οπλές. Να το κοιτάξουμε λες ;;;;;;


ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΡΗΤΡΑ ΣΤΗ ΔΕΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ... ΕΝΦΙΑ ;;;
Να ασχοληθούμε με τη μοιρασιά μετά το κυνήγι των μαμούθ ;;;
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.139
Κριτικές
5
Like
12.606
Πόντοι
3.786
Είναι θέμα χρόνου. Η βασιελεία τελείωσε το 1974. Πόσων ετών ήσουν τότε ;;;
Μπορεί ενδεχομένως να είχε κλέψει και ο Αχιλλέας με τους Μιρμιδόνες .... να το κοιτάξουμε λες; ;;;
Επειδή ... δεν το κοιτάμε ... είμαστε φιλομιρμιδονικοί ;;;


ή λες έχει κάποια μικρή σημασία το ότι πέρασαν 3000 χρόνια από τον αχιλλέα .... και μισός αιώνας από τη μοναρχία ;;;;;
ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΚΛΟΠΕΣ ... ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ .....


Μεταξύ μας. Θέλω να πιστεύω ότι πριν 30.000 χρόνια που παίζαν μαμούθ , κάποιοι στο κυνήγι , παίρναν τα καλά φιλέτα
και άλλοι τις οπλές. Να το κοιτάξουμε λες ;;;;;;


ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΡΗΤΡΑ ΣΤΗ ΔΕΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ... ΕΝΦΙΑ ;;;
Είπα εγώ να μην κοιτάμε τους τωρινούς κλέφτες ρε φίλε;Γιατί όμως να ξεχνάμε τις παλιές κλοπές;Παραγράφονται και δεν το ξέρω;Μιλάμε για λίγες δεκαετίες πριν.Να ξεχάσουμε και τις λαμογιές της χούντας;Να ξεχάσουμε επίσης ότι ο Glüsburg με τις ευλογίες της μάνας του οδήγησε στο πολιτικό χάος και τη χούντα που έστησαν τα γατάκια οι συνταγματάρχες με τους Αμερικανούς,που έστησαν δεκάδες στη Λατινική Αμερική;Να τα ξεχάσουμε όλα;
 

Ezra

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2009
Μηνύματα
637
Like
263
Πόντοι
26
Τα περιβόητα τοκογλυφικά δάνεια της Αγγλίας που υποδούλωσαν οικονομικά για 100 χρόνια το νεοσύστατο Ελληνικό κράτος μας τα χορήγησαν οι Γερμανοεβραίοι Ρότσιλντ από το Σίτυ του Λονδίνου μέσω της παρέας τους που σχετιζόταν με Ἀγγλους φιλέλληνες της εποχής.

Ακόμα δεν έχει γίνει γνωστό ποιοί και πόσα κέρδισαν από αυτά τα δάνεια που οι τόκοι τους ξεπερνούσαν σε αξία ακόμα και το ίδιο το κεφάλαιο του δανείου!

Δεν έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο πουθενά στον κόσμο!
Μάσα έπεσε και από τα εγχώρια λαμόγια
Το ποιος θα διαχειριστεί τα λεφτά νομίζω έπαιξε και το ρόλο του για τον εμφύλιο
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.598
Like
17.723
Πόντοι
3.656
Να ξεχάσουμε επίσης ότι ο Glüsburg με τις ευλογίες της μάνας του οδήγησε στο πολιτικό χάος και τη χούντα που έστησαν τα γατάκια οι συνταγματάρχες με τους Αμερικανούς,που έστησαν δεκάδες στη Λατινική Αμερική;Να τα ξεχάσουμε όλα;
Μην μου παπαγαλίζεις το τι γράφαν οι εφημερίδες για τη χούντα το 1985. Τα ξέρω και δεν χρειάζομαι επανάληψη.
Ακολούθα το χρήμα και δες ποιοί κέρδισαν .

Οι χουντικοί , έβγαλαν χρήμα ;;; Τι άφησαν πίσω ;;; Θα έτρωγαν τέτοια φόλα αν είχαν τις πλάτες των ΗΠΑ ; Έχεις δει πολλούς τσάτσους των ΗΠΑ,
να τρώνε τέτοια ήττα και να πεθαίνουν φυλακή ;;;;; Οι μονάρχες , έβγαλαν κέρδος από τη χούντα ;;; Τι κέρδος; Ότι τους ξήλωσαν ;;;;;;;

Το πολιτικό χάος πριν τη χούντα ... ο βασιλιάς το δημιούργησε ;;;;;;;;
ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΙ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 1960 ... ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΟΣ ... ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΤΡΕΝΟ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΜΕΤΑ ;;;;;;;;;

Από το διχασμό του 1915 .... ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΙ ;;;;;;;
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.139
Κριτικές
5
Like
12.606
Πόντοι
3.786
Μην μου παπαγαλίζεις το τι γράφαν οι εφημερίδες για τη χούντα το 1985. Τα ξέρω και δεν χρειάζομαι επανάληψη.
Ακολούθα το χρήμα και δες ποιοί κέρδισαν .

Οι χουντικοί , έβγαλαν χρήμα ;;; Τι άφησαν πίσω ;;; Θα έτρωγαν τέτοια φόλα αν είχαν τις πλάτες των ΗΠΑ ; Έχεις δει πολλούς τσάτσους των ΗΠΑ,
να τρώνε τέτοια ήττα και να πεθαίνουν φυλακή ;;;;; Οι μονάρχες , έβγαλαν κέρδος από τη χούντα ;;; Τι κέρδος; Ότι τους ξήλωσαν ;;;;;;;

Το πολιτικό χάος πριν τη χούντα ... ο βασιλιάς το δημιούργησε ;;;;;;;;
ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΙ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 1960 ... ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΟΣ ... ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΤΡΕΝΟ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΜΕΤΑ ;;;;;;;;;

Από το διχασμό του 1915 .... ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΙ ;;;;;;;
Δεν παπαγαλίζω τίποτα.Έχω τη δική μου άποψη.Και η κουτσή Μαρία ξέρει ότι υποκινήθηκε από τους γιάνκηδες.Ψάξε τα στοιχεία της εποχής και δες τι έβγαλαν τα αρχιλαμόγια οι κλεφταράδες της χούντας.Αλλά ακόμα και εκεί θα βρεις κάτι να αλλοιώσεις την πραγματικότητα.Έχω βαρεθεί την αντιπαράθεση με νοσταλγούς της χούντας που βασάνιζε κόσμο και κοσμάκη και σταματάω εδώ.Μίλα μόνος σου
 
Τελευταία τροποποίηση:

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.093
Πόντοι
216
Πότε θα γίνουν τα εννιάμερα για να αποτίσουν φόρο τιμής οι ιθαγενείς;
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
Τι θα έπαιρναν ;Την κοπέλα που κάνει λάντζα στο εστιατόριο του ξενοδοχείου "Grande Bretagne";
Του Μονακό και της Ισπανίας δεν πήραν πάντως,γυναίκες το πολύ μεσαίας τάξης.Οι δικοί μας φάνηκαν μάγκες.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.598
Like
17.723
Πόντοι
3.656
Δεν παπαγαλίζω τίποτα.Έχω τη δική μου άποψη.Και η κουτσή Μαρία ξέρει ότι υποκινήθηκε από τους γιάνκηδες.Ψάξε τα στοιχεία της εποχής και δες τι έβγαλαν τα αρχιλαμόγια οι κλεφταράδες της χούντας.Αλλά ακόμα και εκεί θα βρεις κάτι να αλλοιώσεις την πραγματικότητα.Έχω βαρεθεί την αντιπαράθεση με νοσταλγούς της χούντας που βασάνιζε κόσμο και κοσμάκη και σταματάω εδώ.Μίλα μόνος σου


Ναι μάγκα. Πήγαινε στην πλατεία. Μόνο εκεί αλήθειες.
antiethinistiki-kinisi-omilia-19-01-2012.jpg
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.086
Πόντοι
3.936
 

Συνημμένα

  • Den uparxei sotiria.png
    Den uparxei sotiria.png
    1,8 MB · Εμφανίσεις: 19

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.086
Πόντοι
3.936
Ο mega cuck ελεεινός Πρωθυπουργός Κούλης άφησε τον τελευταίο Εστεμμένο της Δυναστείας του Γεωργίου Α' να ταφεί ακανονιοβόλιστος...
Ο Βασιλεύς είναι πνευματικός συγγενής όλων των Ελλήνων απανταχού της Γης,όλοι όσοι θεωρούν εαυτόν Έλληνα οφείλουν σήμερα να πενθούν.
Μηπως κατα λαθος εχεις ανοιξει το κουτακι με τις Μ@λ@κιες;
 

Συνημμένα

  • αρχείο λήψης.jpeg
    αρχείο λήψης.jpeg
    9,1 KB · Εμφανίσεις: 20

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
χεστηκε. παλι θα τον πληρωνε το κρατος. επισης απο οσο γνωριζω ο κωνσταντινος ειχε δικαιωμα να θεσει δημοψηφισμα για το πολιτευμα αλλη μια φορα αλλα δεν το εκανε ποτε
Το πρόβλημά του δεν ήταν το οικονομικό. Θα έπρεπε να αλλάξει το διαβατήριο και να εκλεγεί ως απλός πολίτης. Αυτομάτως θα έθετε εαυτόν εκτός διεκδίκησης της παλινόρθωσης. Αυτοβούλως κιόλας. Δε θα το έκανε ποτέ. Και λογικό θα ήταν να μη το κάνει. Αν και στο θέμα του διαβατηρίου δικαιώθηκε νομίζω από τα ελληνικά δικαστήρια όταν προσέφυγε.
Δικαίωμα να ζητήσει δεύτερο και στην πραγματικότητα τρίτο δημοψήφισμα από που προέκυπτε; Πρώτη φορά το ακούω.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.102
Like
72.176
Πόντοι
12.756
Δεν παπαγαλίζω τίποτα.Έχω τη δική μου άποψη.Και η κουτσή Μαρία ξέρει ότι υποκινήθηκε από τους γιάνκηδες.Ψάξε τα στοιχεία της εποχής και δες τι έβγαλαν τα αρχιλαμόγια οι κλεφταράδες της χούντας.Αλλά ακόμα και εκεί θα βρεις κάτι να αλλοιώσεις την πραγματικότητα.Έχω βαρεθεί την αντιπαράθεση με νοσταλγούς της χούντας που βασάνιζε κόσμο και κοσμάκη και σταματάω εδώ.Μίλα μόνος σου
αρχιλαμόλογια / κλεφταράδες της χούντας ????
Εμένα για καταπληκτικοί άνθρωποι μου φαίνονται ..

Βασανισμός .. ενταξει τωρα.. ήταν και άλλες εποχες τότε και αλλες τωρα , πχ τότε στο σχολείο αν σε επιαναν να μιλας με καναν διπλανο η να κάνεις φασαρία ετρωγες βιτσιές κανονικές , τραβηγμα αυτιου , φαβορίτας , μεχρι να παρεις 5 ποντους μπόι .. αν τα έκαναν αυτα τωρα το λιγοτερο που θα ειχαν παθει οι δασκαλοι θα ηταν κρεμασμα στο συνταγμα και καψιμο των σπιτιων τους με τις οικογενειες τους μεσα και 4 24ωρα ζωντανες συνδεσεις με κάθε συγγενη που εχουν εν ζωη μεχρι να ξεφτυλιστουν όλοι ...

Τωρα ας πουμε πανε και πληρωνουν για να τους ριχνει η γκόμενα κλωτσιά στ αρχίδια ... αλλαζει η ζωή τύπε μου :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom