Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
οκ θες περισσότερη ανάλυση. Θεωρώ ότι μιλάω με νοήμονες ανθρώπους, γιατί υπάρχουν και οι άλλοι που τους κοιτάνε επειδή έχουν μαλλί σα καλικάτζαρο ή επειδή έχει τρέξει η μύξα στο μουστάκι. Δε μιλάμε για τέτοιες περιπτώσεις να το εκλάβουν ως πράσινο φως.
Διευκρινίζω λοιπόν το απόλυτο. Δε μιλάω για τη περίπτωση του να γυρίζεις εσύ το βλέμμα σε όλο το μαγαζί και να "κάτσει" σε μία γκόμενα που έτυχες να δεις ότι σε κοιτάει. Έτσι δίνεις εσύ το πράσινο φως, αυτή μπορεί να κοιτάει το διπλανό σου ή τον αποπίσω σου, ή μπορεί να της είπε κάτι η φίλη της πριν για σένα και να τη πέτυχες να κοιτάει.
Μιλάω για την περίπτωση που έχεις καρφώσει μια γυναίκα και αυτή κάποια στιγμή που περνάει το βλέμμα της στο χώρο διασταυρωθεί και μείνει στο δικό σου βλέμμα χωρίς να το προσπεράσει.
Χαμογελάς και ανταποδίδει, πράσινο φως.
Χαμογελάς και απαντάει διώχνοντας το βλέμμα, κόκκινο φως.
Το λέει στη φίλη της και χαμογελάνε και οι δύο, κίτρινο φως. Έπεσες πάνω στην αλλαγή και δε ξέρεις αν θα σε πιάσει κόκκινο ή πράσινο, κόβεις ταχύτητα για να δεις το φανάρι (στο εξωτερικό ανάβει πάντα κίτρινο και πριν το πράσινο).
Αν μετά το στιγμιαίο κουςκους ξεκαρδιστούνε, κόκκινο φως είναι γίδια μην ασχοληθείς.
Αν μετά το κουςκους πάρει θεατρινίστικο λάγνο βλέμμα, κόκκινο φως είναι γιδια μην ασχοληθείς.
Αν σοβαρέψει και μειδιάσει ελαφρώς, πράσινο φως.

Σημείωση: τα παραπάνω δεν απευθύνονται σε ηλικίες κάτω των 30. Εσείς ορμάτε σε ότι σας γυαλίσει, το σκορ που θα γραφτεί θα είναι μεγαλύτερο. Απευθύνομαι στους τριανταφεύγα που λόγω ηλικίας και ωριμότητας έχουν βαρύνει και δε πρέπει να ασχολούνται με υψηλού ρίσκου ομόλογα. Φείδου χρόνου λοιπόν και σταθερή απόδοση ομόλογο.  ;)
Καταρχήν είμαι στη κατηγορία 30+. Γενικά είμαι τύπος που την πέφτει όταν βγαίνω έξω όχι σαν αυτούς που πετάνε μια μαλακία μέσα από το αυτοκίνητο και νομίζουν ότι κάτι έκαναν. Απλά προσπαθώ να σου πω ότι και ενθαρρυντικά σημεία να σου δώσει μια γυναίκα και ωραία να την προσεγγίσεις τις περισσότερες φορές δε βγαίνει τίποτα. Αυτό δε σημαίνει ότι δε πρέπει να προσπαθούμε. Γιαυτό και το ντου και ότι βγει. Επίσης έχω διαπιστώσει ότι ακόμα και σε δύσκολες περιπτώσεις, κάποια που μας φαίνεται απλησίαστη,δε πρέπει να κολλάμε.Ίσως βγει κάτι καλό. Γενικά οι πιθανότητες είναι εναντίον μας (μιλάω προσωπικά) αλλά αυτός δεν είναι λόγος να μην προσπαθούμε.
Δεν καταλαβαίνω στην παράθεση σου αυτό που έγραψες για νοήμονες ανθρώπους. Αναφέρεσαι σε μένα? 
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Καταρχήν είμαι στη κατηγορία 30+. Γενικά είμαι τύπος που την πέφτει όταν βγαίνω έξω όχι σαν αυτούς που πετάνε μια μαλακία μέσα από το αυτοκίνητο και νομίζουν ότι κάτι έκαναν. Απλά προσπαθώ να σου πω ότι και ενθαρρυντικά σημεία να σου δώσει μια γυναίκα και ωραία να την προσεγγίσεις τις περισσότερες φορές δε βγαίνει τίποτα. Αυτό δε σημαίνει ότι δε πρέπει να προσπαθούμε. Γιαυτό και το ντου και ότι βγει. Επίσης έχω διαπιστώσει ότι ακόμα και σε δύσκολες περιπτώσεις, κάποια που μας φαίνεται απλησίαστη,δε πρέπει να κολλάμε.Ίσως βγει κάτι καλό. Γενικά οι πιθανότητες είναι εναντίον μας (μιλάω προσωπικά) αλλά αυτός δεν είναι λόγος να μην προσπαθούμε.
Δεν καταλαβαίνω στην παράθεση σου αυτό που έγραψες για νοήμονες ανθρώπους. Αναφέρεσαι σε μένα?   

όχι βέβαια, δεν αναφερόμουν σε σένα. Ήταν πολύ γενικό το σχόλιο και επ'ουδενί δεν πήγαινε επί προσωπικού!
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
πες μου ποιος εισαι και τι εκανες στον εκτορα που γραφει μαξιμουμ μιαμιση σειρα! :o
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Δάσκαλε.
Είδα το θέμα που έκανες σχετικά με τηλεπαιχνίδι φάση Μποτρίνι και θεωρώ ότι σε αυτό το πλαίσιο θα μπορούσε να βασιστεί και το πρώτο τηλεπαιχνίδι της ΣΧΟΛΗΣ. Για παράδειγμα θα μπορούσε κάθε μήνα να επιλέγεται μία ομάδα καθηγητών-μαθητών, να βγαίνουν σε κλασικά μέρη εξόδων και να αξιολογούν διάφορους τύπους στο 1.πόσο λάθος την πέφτουν, 2.τι πρέπει να έκαναν αρχικά και 3.να τους πηδάνε τη γκόμενα για να βάλουν μυαλό. Φαντάσου κάτι σαν το "the Bachelor" ή "the Matchmaker" αλλά στο πιο extreme. Πιστεύω πως το interactive στοιχείο της υπόθεσης θα έδινε άλλη πνοή στην ΣΧΟΛΗ και θα γινόταν γνωστότερη με ταχύτερο ρυθμό. Αναμένω τα σχόλια σου με ενδιαφέρον.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Mouninja

Απευθύνομαι σε σένα μιας και είσαι ο γραμματέας τις σχολης

Με ανησυχεί το θέμα των διαδικασιών απονομής πτυχίων.

Δεν είναι δυνατόν να υπάρξει απόφοιτος τις σχολης χωρίς κάποιο θέσεις ΚΑΙ πρακτική άσκηση

Θα πρέπει να αποδείξει και σε θεωρητικό αλλα και σε πρακτικό επίπεδο ότι έχει αφομοιώσει τη διδακτέα ύλη

Η φήμη της σχολης στηρίζεται ΚΑΙ στο επίπεδο των αποφοιτων της

Έτσι, προτείνω την αξιολόγηση των μαθητών σε πραγματικές συνθήκες. Οι καθηγητές θα επιλεγουν στόχο, και ο μαθητής θα πρέπει να αποδείξει ότι το κατέχει το θέμα.

Έχω κάποιες διαδικασίες να προτείνω αλλα πρώτα θα πρέπει η σχολη να αποφασίσει εσωτερικά και σύμφωνα με το καταστατικό της αν θα εφαρμόσει την ιδέα αυτή

Merci


 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Mouninja

Απευθύνομαι σε σένα μιας και είσαι ο γραμματέας τις σχολης

Με ανησυχεί το θέμα των διαδικασιών απονομής πτυχίων.

Δεν είναι δυνατόν να υπάρξει απόφοιτος τις σχολης χωρίς κάποιο θέσεις ΚΑΙ πρακτική άσκηση

Θα πρέπει να αποδείξει και σε θεωρητικό αλλα και σε πρακτικό επίπεδο ότι έχει αφομοιώσει τη διδακτέα ύλη

Η φήμη της σχολης στηρίζεται ΚΑΙ στο επίπεδο των αποφοιτων της

Έτσι, προτείνω την αξιολόγηση των μαθητών σε πραγματικές συνθήκες. Οι καθηγητές θα επιλεγουν στόχο, και ο μαθητής θα πρέπει να αποδείξει ότι το κατέχει το θέμα.

Έχω κάποιες διαδικασίες να προτείνω αλλα πρώτα θα πρέπει η σχολη να αποφασίσει εσωτερικά και σύμφωνα με το καταστατικό τις αν θα εφαρμόσει την ιδέα αυτή

Merci

Δεν σου κρύβω ότι αυτό το θέμα έχει συζητηθεί πολλάκις μέσα στη ΣΧΟΛΗ και είναι κάτι που απασχολεί μαθητές και καθηγητές.
Πιστεύω πως όλοι θυμόμαστε τις φοιτητικές καταλήψεις του 2006 τότε που είχε ξεσηκωθεί όλη η φοιτητική Ελλάδα για αυτόν τον σκοπό.
Οι μνήμες τους είναι ακόμα νωπές σε ολο τον ακαδημαϊκό κόσμο και επιτέλους πρέπει να βρεθεί μία λύση.

Έχουν γίνει κάποιες επαφές με τον ΟΑΕΔ όπως επίσης και με τμήματα διασυνδέσεων μεγάλων πανεπιστημικών σχολών. Πιστεύουμε ότι οι απόφοιτοι της ΣΧΟΛΗΣ μπορούν να απορροφηθούν άμεσα από οποιονδήποτε εργασιακό κλάδο μιας και είναι γνωστό ότι είναι ανώτερου επιπέδου άνθρωποι. Δυστυχώς δε μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμένος μιας και ο ρόλος μου δεν επιτρέπει κάτι τέτοιο αλλά είμαι βέβαιος ότι ο Δάσκαλος/Πρόεδρος και το Δ.Σ. θα καταθέσουν σύντομα το πρόγραμμα απασχόλησης και εργασιακής κατάρτισης σε συνεργασία με τον κ. Α.Λοβέρδο.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Mouninja καταλαβαίνω την αγωνια σου και δε σου κρυβω ότι τη συμμερίζομαι

Πρέπει να βρεθεί λύση εδώ και τώρα. Υπάρχουν όμως προτάσεις οι οποιες να φέρνουν το υπουργείο Παιδείας προ των (σοβαρών) ευθυνών του?

Για το λόγο αυτό προτείνω το θεσμό του εξωτερικού αξιολογητή.

Στο δικό μου thesis για το μεταπτυχιακό μου, ήρθε εξωτερικός αξιολογητής από το UMIST.

Κατ αναλογια, την ημερομηνία εξέτασης των μαθητών θα υπάρξει ανά μαθητή κάποιος εξωτερικός, μέλος τις κοινότητας του site αλλα όχι καθηγητής τις σχολης ο οποιος με αντικειμενικότητα θα αξιολογήσει - επικουρικά.
 

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
διαβασα με προσοχη τις προτασεις σας.η σχολη δεν εχει να φοβηθει και να κρυψει τιποτα.ειναι ανοιχτη σε ολες τις προκλησεις.μπορειτε να καταθεσετε τις προτασεις σας,ωστε να αξιολογηθουν και να εφαρμοστουν.
αναμενω τις προτασεις σας. :think: :think: :think: :think:
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Καλά ακόμα και το θέατρο του παραλόγου που παίζουμε με τις "σχολές" εδώ μέσα είναι πιο λογικό απ τις απόψεις του ΠΠ.

Βοήθεια!!!!πυροβολήστε τον!


Πάμε για κάνα μάθημα αρκανς να ξελαμπικάρω!!!!!
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
Συμφωνώ κ.Εnforcer, έχει έρθει η στιγμή να αναλάβουμε δράση.

Έπειτα από ένα πρόχειρο brainstorming κατέληξα σε ένα (γενικό είναι η αλήθεια) πλάνο.

Ως γνωστόν, το φετινό ακαδημαϊκό έτος αποτελείται από 3 δίμηνα. Το πρώτο είναι Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου, το δεύτερο Μαρτίου-Απριλίου και το τρίτο Μαϊου-Ιουνίου. Οι αντίστοιχες εξεταστικές γίνονται τον Ιανουάριο, Απρίλιο-Μαϊο & Ιούλιο αφού μέσα στις διακοπές για Χριστούγεννα/Πάσχα/καλοκαίρι όλοι θα έχουν έστω και λίγο χρόνο ή θα είναι πιο χαλαροί για την πρακτική τους εξάσκηση. Ο φοιτητής που θα περάσει τη βάση και στις 3 εξεταστικές, θα προχωρά στο επόμενο στάδιο, δηλαδή αυτό της πτυχιακής. Η θεματολογία της θα είναι "πως να ρίξετε μία γκόμενα ανώτερων κυβικών από εσάς?" και έπειτα από έλεγχο εξωτερικού ορκωτού αξιολογητή, τότε θα αποφοιτεί από τη ΣΧΟΛΗ. Εννοείται πως μετά την αποφοίτητή του θα γράφεται αυτόματα στο Ερωτικογκομενικό Επιμελητήριο Ελλάδος (Ε.Ε.Ε.).
(όλα τα παραπάνω έχουν προκύψει ύστερα από σχετική τροπολογία των άρθρων του καταστατικού της ΣΧΟΛΗΣ)

Αυτά γνωρίζω με βεβαιότητα, αυτά λέω.

Για τα υπόλοιπα περιμένω εισήγηση του καθηγητικού team.
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Παιδιά στην Ελλάδα δε γίνεται τίποτα γιατί στην κοινωνία μας οι άλφα προστατεύουν τους βήτα.
 

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
αυτα που λετε για τροποποιησης του καταστατικου τις σχολης και ολα τα σχετικα,μου θυμιζουν λιγο απο νεα δημοκρατια,και γενικα δεν μου αρεσουν.η σχολη εχει ενα κυρος πλεον διεθνους εμβελειας και ενα brand-name απο τα πιο αναγνωρισιμα πλεον στον κοσμο.θα ητανε χαζομαρα να συζητημε για τροποποιηση καταστατικου εν μεσω ακαδημαικου ετους.η αποφοιτη τις περσινης χρονιας διαπρεπουν πλεον στην ενεργο δραση,αν και σε πρωτη φαση ειχαν διδαχτει καποια μαθηματα πειραματικα.για φετος υπαρχουν τα 4-5 βασικα μαθηματα οπως ολοι εχετε δει,και επισης λογο καποιον μαθητων τις σχολης που ειναι χωρισμενοι-παντρεμενοι-ζωντοχηρες,αναγκαστηκαμε και δημιουργησαμε και το τμημα ενηλικων,με τα ειδικα μαθηματα.περα απο τα βασικα μαθηματα τα οποια απευθηνο σε ολους,υπαρχουν και τα ειδικα,τα οποια απευθηνοντε σε ειδικες περιπτωσεις μαθητων,τα οποια ειναι καλο ομως να τα παρακολουθουν ολοι οι μαθητες ωστε να αποκτουν εφοδια για το μελλον.τωρα τελευταια βλεπω οτι υπαρχει μεγαλον ενδιαφερων απο ολους τους μαθητες διψα για μαθηση,και οπως καταλαβενετε ο πυχης ειναι πλεον ψιλα.γιαυτο προτεινω τα εξης.

1.καταργηση τις βασης, στην βαθμολογια τις σχολης.

2.απονομη πτυχιου μονο σε αριστους μαθητες,με συμπεριφορα αψογη.

3.τακτικα διαγωνισματα για τους μαθητες.

4.ο καθε μαθητης θα παρουσιαζει και απο μια εργασια οταν θα του ζητηθει.

5.αμεση αποβολη απο την σχολη σε οσου δεν σεβοντε τις αρχες και τους κανονες τις σχολης.

6.δημιουργια ειδικου μαθηματος για τα προβληματα των γυναικων τις σχολης.(κερατωματα,ξυλοδαρμοι,βιασμοι,κακοποιηση).

εννοειτε οτι τα μαθηματα και φετος θα ειναι δωρεαν.



επισης να σας παρουσιασω και την πρυτανεια τις σχολης.


Το τρέχον σχήμα της Πρυτανείας έχει ως εξής:

Πρύτανης:
Καθηγητής arcans71

Αντιπρύτανης γκομενικων Υποθέσεων και γραμματεας τις σχολης:
Καθηγητής moyniΝΙNJA

Αντιπρύτανης και Ανάπτυξης προσωπικοτητας και επιλογης σεξουαλικης ταυτοτητας
Καθηγητής apolyto arseniko

Αντιπρύτανης Στρατηγικού Σχεδιασμού ευρεσης γκομενας(για παντρεμενους)
Αναπληρωτής Καθηγητής tzeims70

κατα καιρους θα περνανε απο την σχολη διαφοροι καθηγητες σαν gest ωστε να εχουμε μια μεγαλυτερη γκαμα αποψεων αλλα και προτασεων.


η σχολη έχει αναπτύξει συνεργασία με τα εξής Πανεπιστήμια:
Kent State University, Ohio, U.S.A.

Florida Atlantic University, U.S.A.

Clarion University, Pennsylvania, U.S.A.

Bocconi University, Italy.

University of Kragujevac.

Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Georgia.

Mariupol Humanitarian Institut, Ukrain.

Kiev State university of Trade & Economics, Ukraine.

State University Valahia of Targoviste, Romania

University of National & World Economy, Sofia-Bulgaria.

D. tsenov Economic University, Svistov, Bulgaria. 

Russian Peoples’ Friendship University, Russia.
Varna Univ. of Economics.

ακουω προτασεις-αποψεις-αντιρρισεις.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
δάσκαλε....για δώσε μία συμβουλή

μου έκανε ξερό καμάκι σήμερα μία γκόμενα

μέτρια στην φάτσα, καλό κορμί (τουλάχιστον ντυμένη)

αλλά μου την έσπασε λίγο γιατί την είχε δει κάπως επειδή μάλλον είναι τσεπωμένη (ξέρεις, γκαφρα, κάρο, vacheron κλπ κλπ)

να της κάτσω?

:cheesy:
 

Επισκέπτης
δάσκαλε....για δώσε μία συμβουλή

μου έκανε ξερό καμάκι σήμερα μία γκόμενα

μέτρια στην φάτσα, καλό κορμί (τουλάχιστον ντυμένη)

αλλά μου την έσπασε λίγο γιατί την είχε δει κάπως επειδή μάλλον είναι τσεπωμένη (ξέρεις, γκαφρα, κάρο, vacheron κλπ κλπ)

να της κάτσω?

:cheesy:

μόνο αν παρουσιάστηκες ως άνεργος...;)
 

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
δάσκαλε....για δώσε μία συμβουλή

μου έκανε ξερό καμάκι σήμερα μία γκόμενα

μέτρια στην φάτσα, καλό κορμί (τουλάχιστον ντυμένη)

αλλά μου την έσπασε λίγο γιατί την είχε δει κάπως επειδή μάλλον είναι τσεπωμένη (ξέρεις, γκαφρα, κάρο, vacheron κλπ κλπ)

να της κάτσω?

:cheesy:
εχω πει και αλλη φορα,και καλα θα κανεις να διαβασεις και κανενα παλαιοτερο μαθημα.
μεχρι να γαμησετε θα πηγαινετε με τα νερα τις γκομενας.πεταει ο γαιδαρος? πεταει θα λετε.
μολις γαμησετε και μετα,και αφου κρινετε την ολη φαση,τοτε αποφασιζετε τι θα κανετε.ειτε η γκομενα ειναι φραγκατη,ειτε δουλευει στο σουπερ-μαρκετ,ο σκοπος θα ειναι να γαμησετε.μην δειχνετε λιγουρια στην φραγκατη γκομενα,και μην το παιζετε ωνασηδες στη φτωχια.θα ειστε ο πραγματικος σας εαυτος σε ολες τις περιπτωσεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom