Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
Ρε μάγκες, σε αυτές τις διαδηλώσεις των τουριστριών στη Ρόδο το '88 ήταν κανείς παρών;
ειμουνα εγω σε αντιστοιχη διαδηλωση στη κω καλοκαιρι 88.κυριακη πρωι προς μεσημερι,απεναντι απο το παραδοσιακο καφενειο "πλατανος" νομιζω το λεγανε.καμια 20αρια τουριστριες με πλακατ,κοσμος γυρω να χαζολογαει και ρεπορτερς απο αθηναικες εφημεριδες με καμερες κλπ.
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Mάλιστα! Σας άρεσε δηλ το μάθημα ε?  :cheesy:

Το καταλάβατε? Απορίες δεν έχετε? Άρα (όπως λένε κι οι δάσκαλοι, ή τα καταλάβατε όλα ή δεν καταλάβατε τίποτα!) :2funny:

Απλά εγώ απορώ που δεν διαμαρτυρήθηκε κανείς για τίποτα! Συνήθως όλο και κάποιος θα πετάξει κάτι. Τέσπα!

Αφού λοιπόν τα καταλάβατε όλα, ας μας πει κάποιο παιδάκι (ή και δάσκαλος) τι κάνουμε αν διαπιστώσουμε ότι κάποια γουστάρει?
Πώς προχωράμε? και τι λέμε?

για να ακουστούν όλες οι γνώμες. και τα κορίτσια. Πώς σας πλησιάζει κάποιος που τον καρφώσατε?






Eκτός και αν είναι αλλοίθωρη :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τι μου θύμησες τώρα. Είχα μια αλλοίθωρη στη σχολή και μου κολλούσε αλλά εγώ την έφτυνα (λόγω αλλοιθωρίασης.κατά τα άλλα ήταν κορμάρα)

κάποια στιγμή τα έφτιαξε με έναν φίλο φίλου.

ο τύπος λοιπόν είχε τρελαθεί με τσιμπούκια και τα μαμήσια της, και γω βέβαια  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

auriol

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
226
Like
2
Πόντοι
1
Τύπε είναι πολύ γενικό θέμα αλλά θα κάνω μια γενναία προσπάθεια.

Project: Σκιαγράφηση προφίλ γκόμενων κατά τη διάρκεια σπουδών

- Η συνηθισμένη γκόμενα που απλά πέρασε και θα κοιτάξει να κάνει μία σοβαρή σχέση μέχρι να πάρει πτυχίο. Θα τις αναγνωρίσετε εύκολα μιας και κάθονται στα μπροστινά έδρανα και κυκλοφορούν πάντοτε με την κολλητή τους. όποιος θέλει να έχει μία αλλά γεμάτη ανάμνηση από τα φοιτητικά του χρόνια, θα παίξει εδώ.

- Η καταπιεσμένη γκόμενα που πέρασε και θα ξενυχτάει όποτε μπορεί τα 2-3 πρώτα έτη. Κάνει τις άκρες της με τις παρατάξεις για μπουζούκια/clubs/εκδρομές και προτιμά γκόμενους με κονέ σε σχολή/μαγαζιά κλπ. Κυκλοφορεί με γκομενομπούγιο όπου όλες είναι εντυπωσιακές και συνήθως είναι και αρκετά όμορφες. Θα την αναγνωρίσετε επειδή είναι φιλικότατη στην πρώτη προσέγγιση αλλά έτσι και δεν της κάνεις, μετά από μήνα δεν έχει ούτε "γεια". Σε αντίθετη περίπτωση έχεις στάνταρ τηλεφωνήματα 3-4 φορές την εβδομάδα του στυλ "έλα τι κάνεις, που θα είσαι μετά" κλπ.. Είναι από τις καλύτερες περιπτώσεις.

- Η συνειδητοποιημένη γκόμενα. Αυτή είναι του μέτρου. Θα κάνει λίγο απ' όλα αλλά ποτέ δεν είναι της υπερβολής. Θα την αναγνωρίσεις δύσκολα γιατί θα σε εκπλήξει αρκετές φορές, άλλοτε ευχάριστα και άλλοτε δυσάρεστα. Δίνει την ίδια σημασία στο πτυχίο της και στη διασκεδασή της. Επίσης είναι αρκετά πιθανό στη μέση των σπουδών της να ψάχνεται για δουλειά. Έτσι και δε θες να πιάσεις γκόμενα την ίδια, δεν πρέπει να ασχολείσαι γιατί δεν πρόκειται να κάνεις άκρες με άλλες.

- Η πλουσιογκόμενα. Θα την αναγνωρίσεις εύκολα μιας και κάνει παρέα με τύπους με φράντζες, τσουλούφια, Paul Frank μπλουζάκια και σαγιονάρες. Έτσι και ήσουν του ίδιου στυλ πιθανότατα θα την ήξερες και από πριν οπότε συνεχίζεις την παρέα μαζί της. Όποιος αντέχει συχνές βραδινές εξόδους και είναι cool τυπάκος θα μπορέσει να παίξει καλά αλλιώς δεν έχει τίποτα.

- Η φτωχοαναρχογκόμενα. Είναι αυτή που όταν πάει για καφέ με τις φίλες της, την ώρα του λογαριασμού ψάχνουν όλες τα ψιλά τους και κάνουν 2 λεπτά για να πληρώσουν. Είναι καλό κονέ για σημειώσεις μιας και διαβάζουν αρκετά ενώ δεν τους φαίνεται. Όσες είναι ωραίες, τρώγονται από τους τύπους των παρατάξεων μιας και γίνονται περήφανοι χορηγοί. Σε άλλη περίπτωση, έτσι και κάποιος αντέχει φοιτητικά ρακομελάδικα με τραπέζια που τα χέρια του θα κολλάνε πάνω από τη μπίχλα, τότε μπορεί να φάει.

- Η πολιτικοποιημένη γκόμενα. Είναι καλό μουνί και είναι μπροστάρης στο τραπεζάκι της παράταξής της. Πιθανότατα θα την είδες την ημέρα της εγγραφής σου μιας και θα σε πλησίασε αυτή. Θα έχεις το κινητό της, θα σε ενημερώνει για εκδηλώσεις και ανακοινώσεις της σχολής αλλά έτσι και δεν είσαι αποφασισμένος να ασχοληθείς με κομματικά, δεν πρόκειται να γαμήσεις εύκολα. Στην περίπτωση που έχεις καλό κονέ στην πολιτική της παράταξη θα φτιαχτείς ή με αυτή ή με φίλες της.


ξεχασες την κατηγορια με φοιτητριες που εχουν εισαχθει με κατατακτηριες απο αλλες σχολες κ ειναι 25+ μπορει κ 30+ κ ειναι οτι καλυτερο μπορεις να αποκομισεις απο αυτο τον χωρο...

απο τις αλλες κατηγοριες ειναι ολες καμμενα χαρτια

σαυτα τα target group χιλιες φορες να προτιμησεις την κομμωτρια μανικιουριστα απο το μπουρναζι κ τον κορυδαλλο παρα την ξυπασμενη πασπιτοδαπιτισα της ασοε κ της γαλλικης φιλολογιας
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Δε χρειάζεται αυτή η κατηγοριοποίηση.Οι γκόμενες ανήκουν βασικά σε δύο κατηγορίες.Party girls και librarian types.Και ναι οι δεύτερες γαμιούνται πολύ πιο εύκολα και εντατικά για μια σειρά από λόγους.
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
ισχύει τζέιμς  :thumbsup:

όταν το βλέμμα της σταθεί πάνω από 3 δευτερόλεπτα, έχει ήδη "μιλήσει"  ;)
Φίλε δε νομίζω, πολλές γκόμενες παίζουν με τα μάτια αλλά όταν τη προσεγγίσεις 9 στις 10 δε γίνεται τίποτα. Κ σου λέω να είσαι κ εμφανισιμος και να της τη πεις ωραία. Μυστήρια πράγματα. Εγώ όταν καρφώνω μια γκόμενα σημαίνει ότι την γουστάρω τώρα όταν αυτές καρφώνουν εμάς δε ξέρω τι έχουν μέσα στο μυαλό τους. Μάλλον απολαμβάνουν την επιβεβαίωση ότι κάποιος ασχολείτε μαζί τους... ότι κ να γίνει όμως δε μασάμε ντου κ ότι βγει 
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Φίλε δε νομίζω, πολλές γκόμενες παίζουν με τα μάτια αλλά όταν τη προσεγγίσεις 9 στις 10 δε γίνεται τίποτα. Κ σου λέω να είσαι κ εμφανισιμος και να της τη πεις ωραία. Μυστήρια πράγματα. Εγώ όταν καρφώνω μια γκόμενα σημαίνει ότι την γουστάρω τώρα όταν αυτές καρφώνουν εμάς δε ξέρω τι έχουν μέσα στο μυαλό τους. Μάλλον απολαμβάνουν την επιβεβαίωση ότι κάποιος ασχολείτε μαζί τους... ότι κ να γίνει όμως δε μασάμε ντου κ ότι βγει  
2 πράγματα συμβαίνουν:
1. Δεν έχεις πάρει το σωστό μήνυμα (μπορεί να σε κοιτάει ενοχλημένη που την καρφώνεις,και συ νομίζεις ότι γουστάρει)
2. Δεν κάνεις σωστή προσέγγιση στην πορεία,οπότε ξενερώνει.

Πάντως και το 9/10 είναι καλό ποσοστό! υπάρχει και το 99/100!!!
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
2 πράγματα συμβαίνουν:
1. Δεν έχεις πάρει το σωστό μήνυμα (μπορεί να σε κοιτάει ενοχλημένη που την καρφώνεις,και συ νομίζεις ότι γουστάρει)
2. Δεν κάνεις σωστή προσέγγιση στην πορεία,οπότε ξενερώνει.

Πάντως και το 9/10 είναι καλό ποσοστό! υπάρχει και το 99/100!!!
Δηλαδή αποκλείεις το γεγονός ότι απλά παίζουν μόνο και μόνο για να επιβεβαιωθούν ότι μετράνε?
1.όταν μια γκόμενα σε κυτταει καταλαβαίνεις εύκολα αν σε κυτταει ενοχλημένη ή αν ψάχνεται
2. Μπορεί
Το ποσοστό δεν είναι και άσχημο, το κακό είναι να μην προσπαθείς καν και να μένεις με την αμφιβολία.
 

Nikolas_ta_pinw

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
606
Like
1
Πόντοι
6
Φίλε δε νομίζω, πολλές γκόμενες παίζουν με τα μάτια αλλά όταν τη προσεγγίσεις 9 στις 10 δε γίνεται τίποτα. Κ σου λέω να είσαι κ εμφανισιμος και να της τη πεις ωραία. Μυστήρια πράγματα. Εγώ όταν καρφώνω μια γκόμενα σημαίνει ότι την γουστάρω τώρα όταν αυτές καρφώνουν εμάς δε ξέρω τι έχουν μέσα στο μυαλό τους. Μάλλον απολαμβάνουν την επιβεβαίωση ότι κάποιος ασχολείτε μαζί τους... ότι κ να γίνει όμως δε μασάμε ντου κ ότι βγει   
Μην ξεχνάτε την εξής κατηγορια! είναι η τυπισσα που χει γκόμενο/αντρα/αρραβωνιαστικό σπιτι και βγήκε για αθώο καφε αλλά λέει να ξελαμπικάρει κιολας, φλερτάροντας με ότι διαθέτει 3 ανάμεσα στα πόδια του. Σου δίνει ολα τα θετικά μηνύματα αλλα τελικά μένεις πουλοχέρης !  :jerking:
 

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Mάλιστα! Σας άρεσε δηλ το μάθημα ε?  :cheesy:

Το καταλάβατε? Απορίες δεν έχετε? Άρα (όπως λένε κι οι δάσκαλοι, ή τα καταλάβατε όλα ή δεν καταλάβατε τίποτα!) :2funny:

Απλά εγώ απορώ που δεν διαμαρτυρήθηκε κανείς για τίποτα! Συνήθως όλο και κάποιος θα πετάξει κάτι. Τέσπα!

Αφού λοιπόν τα καταλάβατε όλα, ας μας πει κάποιο παιδάκι (ή και δάσκαλος) τι κάνουμε αν διαπιστώσουμε ότι κάποια γουστάρει?
Πώς προχωράμε? και τι λέμε?

για να ακουστούν όλες οι γνώμες. και τα κορίτσια. Πώς σας πλησιάζει κάποιος που τον καρφώσατε?

πες μας τι ηλικιες που σε ενδιαφερουν για να σου πουμε..
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Δηλαδή αποκλείεις το γεγονός ότι απλά παίζουν μόνο και μόνο για να επιβεβαιωθούν ότι μετράνε?
1.όταν μια γκόμενα σε κυτταει καταλαβαίνεις εύκολα αν σε κυτταει ενοχλημένη ή αν ψάχνεται
2. Μπορεί
Το ποσοστό δεν είναι και άσχημο, το κακό είναι να μην προσπαθείς καν και να μένεις με την αμφιβολία.
δεν διαφωνώ μαζί σου. όλα παίζουν.

απλά είναι πολύ σημαντικό να ξέρεις τι γίνεται απέναντί σου. Όχι το αν ξέρεις βέβαια σου δίνει αυτόματα την επιτυχία. Αλλά έκανα όλο αυτό το συλογισμό επειδή πολλοί (και με πμ) μου έλεγαν ότι δεν καταλαβαίνουν αν κάποιο κορίτσι τους γουστάρει ή όχι.

Τώρα λοιπόν που έχετε κάποιο μπούσουλα, για να σας δω!




wolfakis7 δεν κατάλαβα το πνεύμα σου.... το αναλύεις λίγο αυτό?
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Αν δεν πας,δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβεις αν σε γουστάρει ή όχι.Απλά τσεκάρεις την πρώτη αντίδραση.Εάν είναι θετική,δηλαδή σε κοιτάξει στα μάτια,χαμογελάσει,προχωράς.Οταν σου δώσει τρεις ενδείξεις,π.χ. σε ακουμπάει,σου σφίγγει το χέρι ή συνεχίζει την κουβέντα όταν εσύ σταματάς,τη φιλάς.
 

auriol

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
226
Like
2
Πόντοι
1
Αν δεν πας,δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβεις αν σε γουστάρει ή όχι.Απλά τσεκάρεις την πρώτη αντίδραση.Εάν είναι θετική,δηλαδή σε κοιτάξει στα μάτια,χαμογελάσει,προχωράς.Οταν σου δώσει τρεις ενδείξεις,π.χ. σε ακουμπάει,σου σφίγγει το χέρι ή συνεχίζει την κουβέντα όταν εσύ σταματάς,τη φιλάς.


ε ? :think: :think: :think: :think: :think:


εγω λεω να της τον πεταμε κατευθειαν στο στομα  :2funny: :2funny:
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Ναι,μπορείς να πεις θέλεις να σε φιλήσω ή την πιάνεις και την φιλάς κατ'ευθείαν.Στις ΗΠΑ έχουν ένα σύστημα τις ρωτάνε φιλάς καλά?Από το ένα ως το δέκα πόσο καλά φιλάς?Δε σε πιστεύω,απόδειξέ το.
Το φιλάς καλά το έχω δοκιμάσει και εγώ,είναι μαλακία εντελώς αλλά καμιά φορά πιάνει.
 

auriol

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
226
Like
2
Πόντοι
1
Φιλε αν πας να φιλησεις ετσι στα ξεκαρφωτα απλα μια γκομενα που γνωρισες κ αυτη συνεχισε τη κουβεντα εχεις να φας μπατσες που το δαχτυλιδι της θα μεινει αποτυπωμα  :2funny:

ασε που πολυ πιθανον να φωναξει κ κανα μπατσο η την ασφαλεια του μαγαζιου αν εισαι σε μπουζουκοκλαμπο
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Ναι,μπορείς να πεις θέλεις να σε φιλήσω ή την πιάνεις και την φιλάς κατ'ευθείαν.Στις ΗΠΑ έχουν ένα σύστημα τις ρωτάνε φιλάς καλά?Από το ένα ως το δέκα πόσο καλά φιλάς?Δε σε πιστεύω,απόδειξέ το.
Το φιλάς καλά το έχω δοκιμάσει και εγώ,είναι μαλακία εντελώς αλλά καμιά φορά πιάνει.
"Φιλάς καλά?" :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

εγώ συνήθως ρωτάω:  "απ το ένα ως το δέκα, πόσο καλές πίπες κάνεις?" :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
δεν εκανα πνευμα...σε ρωτησα ποιες ηλικιες σε ενδιαφερουν..
πχ. 18αρες, μιλφ, 30αρες;;
δεν υπάρχει κάτι που να μ ενδιαφέρει εμένα προσωπικά....(ή για να πω την αλήθεια:όλες)

ανταλλάσουμε απόψεις. Όλοι λέμε ό,τι σχετικό με το θέμα.

Πες μας και συ τις απόψεις σου. Ανεξάρτητα ηλικίας. Ή κάνε κατηγορίες αν σε βολεύει.

Ότι θες τέλος πάντων!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom