Νέα

Τέχνη του φλέρτ... & «Ξερά Καμάκια»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 173K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν φλερτάρουν;

  • Φοβούνται την απόρριψη

    Ψήφοι: 30 34,9%
  • Ντρέπονται και δεν ξέρουν τι να πουν

    Ψήφοι: 32 37,2%
  • Υπάρχει η λογική: " μέσω γνωστών θα βρω μια κοπέλα"

    Ψήφοι: 14 16,3%
  • Οι γυναίκες φοβούνται όσους φλερτάρουν

    Ψήφοι: 8 9,3%
  • Οι άντρες δεν ξέρουν να φλερτάρουν

    Ψήφοι: 15 17,4%
  • Συνήθως οι γυναίκες είναι αρνητικές στο φλερτ

    Ψήφοι: 33 38,4%
  • Μπορούν να φλερτάρουν μόνο οι πολύ όμορφοι άντρες.

    Ψήφοι: 4 4,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    86

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
τυπε την συνεχεια τις αναλυσεις μου την ειδες? :think: :think: :think:
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
τυπε την συνεχεια τις αναλυσεις μου την ειδες? :think: :think: :think:

Ναι τύπε αλλά δεν είχα κάτι να σχολιάσω.
Με το πρώτο είδος ασχολούμαι αρκετά και εγώ, με το δεύτερο βαριέμαι μόνο που το σκέφτομαι ενώ για το 3ο υπάρχει η δυσκολία που λέμε. Ειδικά όσες είναι μπροστά-μπροστά στις παρατάξεις τους, προτιμούν να πάρουν αυτοδυναμία στη σχολή παρά να βγουν με κανα γκόμενο, εντελώς πλύση εγκεφάλου. Απλά δεν τα σχολίασα γιατί έτυχε να συμφωνώ απολύτως.
 

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
η τακτικη για την πλουσιογκομενα που ακολοθουσα πριν 10 χρονια ισχυει ακομα τυπε μου δηλαδη?
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
26
Πόντοι
66
η τακτικη για την πλουσιογκομενα που ακολοθουσα πριν 10 χρονια ισχυει ακομα τυπε μου δηλαδη?

Τύπε ναι. Θέλουν μέσα από τη σχολή να αποκτήσουν και μία άλλου είδους παρέα. Αντί για Κεφαλάρι, Πολιτεία, Αγία Παρασκευή, Γλυφάδα, Βούλα κλπ θέλουν να πάνε και ένα Ψυρρή, Γκάζι, Αμπελόκηπους/Πανόρμου να δούνε πως είναι τα φοιτητομάγαζα. Βέβαια καμία δεν αλλάζει στυλ εντελώς αλλά οι περισσότερες περνούν αυτή τη φάση για 1-2 χρόνια όπου λένε σε όλα ναι. Δυτικά προάστεια δεν πάει καμία και για κανέναν λόγο, αλλά και πάλι τα άλλα είναι κάτι το διαφορετικό σε σχέση με ότι έχουν συνηθίσει. Επίσης αυτό το είδος γκόμενας γουστάρει πολύ τις αμερικανιές από τις σειρές που είναι της μόδας για την ηλικία τους. Μπορεί πχ. να είναι σε μία παρέα 5 αγόρια και 5 κορίτσια και παλιά η καθεμία να τα είχε με 2-3 από αυτούς αλλά πλέον δεν τρέχει τίποτα και αράζουν μαζί. Σε στυλ χιούμορ το ίδιο όπως και σε γενικότερες συμπεριφορές και απόψεις σε θέματα σχέσεων/φλέρτ κλπ. Αυτό είναι πολύ διαδεδομένο φαινόμενο αφού θεωρείται trendy και καινοτόμο. Τέλος ποτέ δεν είναι τσιγκούνες και πάντα είναι μισά-μισά τα έξοδα, "αμάξι μου ή αμάξι σου", "έχω σπίτι εκεί, πάμε?" κλπ. Πιστεύω πως είναι από τα κορυφαία είδη που αναλύσαμε πιο πριν.
 

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
Τύπε ναι. Θέλουν μέσα από τη σχολή να αποκτήσουν και μία άλλου είδους παρέα. Αντί για Κεφαλάρι, Πολιτεία, Αγία Παρασκευή, Γλυφάδα, Βούλα κλπ θέλουν να πάνε και ένα Ψυρρή, Γκάζι, Αμπελόκηπους/Πανόρμου να δούνε πως είναι τα φοιτητομάγαζα. Βέβαια καμία δεν αλλάζει στυλ εντελώς αλλά οι περισσότερες περνούν αυτή τη φάση για 1-2 χρόνια όπου λένε σε όλα ναι. Δυτικά προάστεια δεν πάει καμία και για κανέναν λόγο, αλλά και πάλι τα άλλα είναι κάτι το διαφορετικό σε σχέση με ότι έχουν συνηθίσει. Επίσης αυτό το είδος γκόμενας γουστάρει πολύ τις αμερικανιές από τις σειρές που είναι της μόδας για την ηλικία τους. Μπορεί πχ. να είναι σε μία παρέα 5 αγόρια και 5 κορίτσια και παλιά η καθεμία να τα είχε με 2-3 από αυτούς αλλά πλέον δεν τρέχει τίποτα και αράζουν μαζί. Σε στυλ χιούμορ το ίδιο όπως και σε γενικότερες συμπεριφορές και απόψεις σε θέματα σχέσεων/φλέρτ κλπ. Αυτό είναι πολύ διαδεδομένο φαινόμενο αφού θεωρείται trendy και καινοτόμο. Τέλος ποτέ δεν είναι τσιγκούνες και πάντα είναι μισά-μισά τα έξοδα, "αμάξι μου ή αμάξι σου", "έχω σπίτι εκεί, πάμε?" κλπ. Πιστεύω πως είναι από τα κορυφαία είδη που αναλύσαμε πιο πριν.
τυπε απο τα κορυφαια ειδη δεν ειναι για εμενα και να σου εξηγησω γιατι.η γκομενες αυτες εχουν καποια κομπλεξ τα οποια δεν προκειτε να αποβαλουν καμια φορα.οσο ειναι ακομα μικρες,δεν τα βγαζουν πολυ.αλλα μετα τα 25 τους αρχιζουν και τα βγαζουν πολυ εντονα σε σημειο να γινοντε εως και απλησιαστες.οσο ακομα ειναι φοιτητριες ειναι τα πραγματα ειναι καλα,οταν τελειωσουν τις σπουδες του,και πανε για κανενα μεταπτυχιακο στο εξωτερικο η ασχοληθουν μετα με τις δουλειες του μπαμπα τους,γινοντε μαλακισμενες εντελως.αν δεν εισαι καποιος απο το κυκλο τους τυπε μπορεις να αντεξεις αυτη την κατασταση,αν δεν εισαι δεν αντεχεις ουτε δευτερολεπτο.αν παλι αντεξεις και δεν εισαι στο κυκλο τις,(οικονομικα εννοω)πρεπει να δουλευεις ολη μερα,για να ακολουθησεις την γκομενα,στα γουστα που θελει.εννοειτε αν ειναι καποιος με μισθο απο 700 εως 1000 ευρω την ξεχναει τετοια γκομενα για παντα.και μην περιμενετε να σας συντηρη αυτη μια ζωη.θα το κανει 1-2 και μετα θα σε στειλει και θα σε πει και φτωχομπινε κιολας.δεν στο κρυβε οτι η παρεα μου στην σχολη απο τις γκομενες,ητανε οι περισσοτερες τετοιες,και μερικες απο αυτες ειμασταν και κολληταρια(αφου τις ειχα γαμησι πρωτα).και τις εχω μελετηση καλα.πιστευω οτι εαν δεν ειχα την(καλη) τρελα που ειχα τοτε,και οτι γουσταραν να κανουνε παρεα μαζι μου,δεν υπαρχε περιπτωση να με δεχοτανε στον κυκλο το δικο τους και αργοτερα,οταν ειχαμε τελειωσει τις σπουδες μας.μην ξεχνας οτι εγω ημουν απο επαρχια,ολες αυτες τις ειχα γνωρισει στο πανεπιστημιο.τυπε αν και εχουν περασει αρκετα χρονια,με πολλες απο αυτες μιλαμε στο τηλεφωνο,εχουμε κανει και καποιες δουλειες μαζι,αλλα μεχρι εκει.δεν ειναι για παραπανω,γιατι εχουνε 30αριση,εχουν παντρευτει,αλλες εχουν και παιδια,και οσο πανε γινοντε και χειροτερες.απλα με εμενα ειναι πιο μαζεμενες διοτι αν ξεφυγουν,θα το ακουσουν το μπινελικι τους κανονικα.(αν και για μενα φταινε καθαρα οι αντρες που εχουν,που ειναι ετσι αυτες).τελος παντων και να ξερεις οτι θελει προσοχη με αυτες τις γκομενες.και επισης κατι αλλο που τις εκανα και τρελενωτανε τυπε εντελος αυτες οι γκομενες,ηταν οταν ειχα γκομενα εντελως διαφορετικη φαση απο αυτες,και την κουβαλουσα μαζι,οταν εβγαινα εξω παρεα με αυτες. :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Αποφάσισα να περάσω στις δυτικές και αργότερα στις ανατολικές και δεν το μετάνιωσα.

Η σχέση των ανατολικών με το χρήμα , είναι παρόμοια με των ελληνίδων, απλα με χαμηλότερες ταρίφες.Επιπλέον τις γαμάς πιο εύκολα στην αρχή, αλλά μετά είναι ίδιες.
Τελείως άλλη φάση οι δυτικές.
 

Επισκέπτης
η τακτικη για την πλουσιογκομενα που ακολοθουσα πριν 10 χρονια ισχυει ακομα τυπε μου δηλαδη?

Όταν λες "πλουσιογκόμενα" αναφέρεσαι σε σχετικά εύπορη , πλούσια , αλλά όχι ζάμπλουτη.
Οι πολύ πλούσιες γαμιούνται αβέρτα με τον οποιοδήποτε , αρκεί να γουστάρουν.
Οι πιο ξεσκισμένες γκόμενες.Είναι τέλειες περιπτώσεις , το κακό τους είναι ότι είναι λίγες.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Τύπε είναι πολύ γενικό θέμα αλλά θα κάνω μια γενναία προσπάθεια.

Project: Σκιαγράφηση προφίλ γκόμενων κατά τη διάρκεια σπουδών

- Η συνηθισμένη γκόμενα που απλά πέρασε και θα κοιτάξει να κάνει μία σοβαρή σχέση μέχρι να πάρει πτυχίο. Θα τις αναγνωρίσετε εύκολα μιας και κάθονται στα μπροστινά έδρανα και κυκλοφορούν πάντοτε με την κολλητή τους. όποιος θέλει να έχει μία αλλά γεμάτη ανάμνηση από τα φοιτητικά του χρόνια, θα παίξει εδώ.

- Η καταπιεσμένη γκόμενα που πέρασε και θα ξενυχτάει όποτε μπορεί τα 2-3 πρώτα έτη. Κάνει τις άκρες της με τις παρατάξεις για μπουζούκια/clubs/εκδρομές και προτιμά γκόμενους με κονέ σε σχολή/μαγαζιά κλπ. Κυκλοφορεί με γκομενομπούγιο όπου όλες είναι εντυπωσιακές και συνήθως είναι και αρκετά όμορφες. Θα την αναγνωρίσετε επειδή είναι φιλικότατη στην πρώτη προσέγγιση αλλά έτσι και δεν της κάνεις, μετά από μήνα δεν έχει ούτε "γεια". Σε αντίθετη περίπτωση έχεις στάνταρ τηλεφωνήματα 3-4 φορές την εβδομάδα του στυλ "έλα τι κάνεις, που θα είσαι μετά" κλπ.. Είναι από τις καλύτερες περιπτώσεις.

- Η συνειδητοποιημένη γκόμενα. Αυτή είναι του μέτρου. Θα κάνει λίγο απ' όλα αλλά ποτέ δεν είναι της υπερβολής. Θα την αναγνωρίσεις δύσκολα γιατί θα σε εκπλήξει αρκετές φορές, άλλοτε ευχάριστα και άλλοτε δυσάρεστα. Δίνει την ίδια σημασία στο πτυχίο της και στη διασκεδασή της. Επίσης είναι αρκετά πιθανό στη μέση των σπουδών της να ψάχνεται για δουλειά. Έτσι και δε θες να πιάσεις γκόμενα την ίδια, δεν πρέπει να ασχολείσαι γιατί δεν πρόκειται να κάνεις άκρες με άλλες.

- Η πλουσιογκόμενα. Θα την αναγνωρίσεις εύκολα μιας και κάνει παρέα με τύπους με φράντζες, τσουλούφια, Paul Frank μπλουζάκια και σαγιονάρες. Έτσι και ήσουν του ίδιου στυλ πιθανότατα θα την ήξερες και από πριν οπότε συνεχίζεις την παρέα μαζί της. Όποιος αντέχει συχνές βραδινές εξόδους και είναι cool τυπάκος θα μπορέσει να παίξει καλά αλλιώς δεν έχει τίποτα.

- Η φτωχοαναρχογκόμενα. Είναι αυτή που όταν πάει για καφέ με τις φίλες της, την ώρα του λογαριασμού ψάχνουν όλες τα ψιλά τους και κάνουν 2 λεπτά για να πληρώσουν. Είναι καλό κονέ για σημειώσεις μιας και διαβάζουν αρκετά ενώ δεν τους φαίνεται. Όσες είναι ωραίες, τρώγονται από τους τύπους των παρατάξεων μιας και γίνονται περήφανοι χορηγοί. Σε άλλη περίπτωση, έτσι και κάποιος αντέχει φοιτητικά ρακομελάδικα με τραπέζια που τα χέρια του θα κολλάνε πάνω από τη μπίχλα, τότε μπορεί να φάει.

- Η πολιτικοποιημένη γκόμενα. Είναι καλό μουνί και είναι μπροστάρης στο τραπεζάκι της παράταξής της. Πιθανότατα θα την είδες την ημέρα της εγγραφής σου μιας και θα σε πλησίασε αυτή. Θα έχεις το κινητό της, θα σε ενημερώνει για εκδηλώσεις και ανακοινώσεις της σχολής αλλά έτσι και δεν είσαι αποφασισμένος να ασχοληθείς με κομματικά, δεν πρόκειται να γαμήσεις εύκολα. Στην περίπτωση που έχεις καλό κονέ στην πολιτική της παράταξη θα φτιαχτείς ή με αυτή ή με φίλες της.

εκπληκτική κατηγοριοποίηση!  :o :o :o

Νίντζα είσαι πολύ μπροστά, το μυαλό σου στροφάρει με ιλιγγιώδη ταχύτητα εύγε  :rockon:
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Νίνζα και αρκ, το παιχνίδι το κατηγοριοποιήσατε λιγάκι και γω δεν ξέρω να παίξω εδω.

Ποτέ δεν έβαλα σε κατηγορίες τις γυναίκες (ούτε τις φοιτήτριες) μια και πιστεύω πως όλες οι κατηγορίες μπορούν να κάνουν τα πάντα αν έχουν έμπνευση. (θα συμφωνήσω λίγο με την κατηγορία των κομματικοποιημένων φοιτητριών που δεν είχα ποτέ επαφές γιατί μου την έδιναν).

Πάντως όσον αφορά τις γκόμενες που τα έφτιαχναν με ΕΝΑΝ σε όλη τη σχολή (τις επικίνδυνες για γάμο που είπε ο Αρκ) συνήθως,από προσωπική πείρα, δεν τον παντρεύονται. ένα 20% συνηθως. Οι υπόλοιπες χωρίζουν και επιστρέφει ο καθένας στο μέρος του. Όμως σου μένει μόνο ΜΙΑ σχέση από τα φοιτητικά σου χρόνια και βαράς το κεφάλι σου.....
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Αλλά βρε νίνζα, οι κατηγορίες αφορούν μόνο φοιτήτριες. Δηλ ηλικίες 18-25. Και μόνο αυτές που σπουδάζον. Κάνε κι άλλες κατηγορίες. Για κοπέλες που δουλεύουν, και πιο μεγάλες ηλικίες.

πάντως τώρα που το σκέφτομαι, οι δικές μου ήταν κυρίως εργαζόμενες (20-30χρ). Κάποιες είχαν σπουδάσει.

Αυτό που μου έμεινε όμως (προσωπική εμπειρία) είναι ότι οι συγανοπαπαδήτσες δεν κάναν καλή 'δουλειά'. τα πιο ωραία πηδήματα έκαναν τα έκφυλα-ξέκωλα γκομενάκια! Ίσως να με εμπνέαν εμένα πιο πολύ και τις το έβγαζα. ενώ στα "σιγανά" έκανα λίγο "αγγαρία"

 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Αλλά βρε νίνζα, οι κατηγορίες αφορούν μόνο φοιτήτριες. Δηλ ηλικίες 18-25. Και μόνο αυτές που σπουδάζον. Κάνε κι άλλες κατηγορίες. Για κοπέλες που δουλεύουν, και πιο μεγάλες ηλικίες.

πάντως τώρα που το σκέφτομαι, οι δικές μου ήταν κυρίως εργαζόμενες (20-30χρ). Κάποιες είχαν σπουδάσει.

Αυτό που μου έμεινε όμως (προσωπική εμπειρία) είναι ότι οι συγανοπαπαδήτσες δεν κάναν καλή 'δουλειά'. τα πιο ωραία πηδήματα έκαναν τα έκφυλα-ξέκωλα γκομενάκια! Ίσως να με εμπνέαν εμένα πιο πολύ και τις το έβγαζα. ενώ στα "σιγανά" έκανα λίγο "αγγαρία"

φρένο, ο Νίτζας είναι 21χρονος οπότε λογικό να αναφέρεται μόνο σε αυτό το ηλικιακό γκρουπ η κατηγοριοποίηση. Nevertheless ο τύπος είναι πολύ προχώ για την ηλικία του, άλλοι γεράσανε και μόνο τις ξανθιές από τις μελαχροινές ξεχωρίζουν  ;)
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
ξεκινάω με κάτι πολύ πολύ απλό!

περπατάει μια κοπέλα σε έναν δρόμο.
πείτε ότι κάθονται στο δρόμο αυτό 1.000 άτομα.

πόσοι απ αυτούς θα την κοιτάξουν, αλλά (εδώ είναι το βασικό) πόση ώρα ο καθένας?

η απάντηση είναι απλή!

"εξαρτάται από το πόσο ωραία είναι η κοπέλα"!

έτσι δεν είναι?

ας υποθέσουμε ότι ο καθένας απ τους 1.000 αυτούς άνδρες είχε στη διάθεσή του 1.000 δευτερόλεπτα για "κοίταγμα".

μόλις λοιπόν περνούσε ένα μπάζο, αμέσως θα έπαιρναν το βλέμμα τους από πάνω της για να μην ξοδέψουν τον χρόνο που δικαιούνται!

αν όμως περνούσε κανένα θεοκόμματο, θα έβλεπαν μέχρι να χαθεί απ τον ορίζοντα!


ωραία μέχρι εδώ?

μην τα θεωρείτε αμπελοφιλοσοφίες γιατί αποτελούν τη βάση των μαθημάτων.....


επειδή όμως είμαι του....γραπτού (φαίνεται ε?) και αν συγκεντρωθώ γράφω τα πάντα, θα αποσυρθώ στα ιδιαίτερα, να γράψω όλη τη θεωρία  και....μετά συζυτάμε απορίες κτλ.
Θα συνεχίσω το σκεπτικό μου με αυτό το ποστ (που διακόπηκε άδοξα από τους "χούλιγκανς" των πολιτικών). :2funny: :2funny:

Ελπίζω να βοηθηθούν κάποιοι και να αποφύγουν ΑΣΚΟΠΕΣ χιλόπιτες

Και μια και ο νίνζα είναι μικρούλης,ας γράψω εγώ σαν παππούς τα απομνειμονεύματά μου! :2funny: :2funny: :2funny:

πάντως τα παρακάτω είναι όλων των ηλικιών.... ;)
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
με την αντίστροφη λοιπόν λογική σκέφτηκα κάποια στιγμή το εξής παράδοξο, ότι δηλ:


έστω ότι περνάει μια  γκόμενα μπροστά από 1.000 άνδρες. Ας υποθέσουμε ότι θα την κοιτάξουν μόνο όσοι τη γουστάρουν.

μετρώντας τα κεφάλια που θα κοιτάξουν έχουμε μια πολύ αξιόπιστη στατιστική.

και δω θα ήθελα να κάνω μια πολύ ωραία (φιλοσοφική) ερώτηση.

-αν ήταν μουνάρα. πόσοι απ τους 1.000 θα την κοιτούσαν? (απ.όλοι)
-αν ήταν απλά ωραία? (απ.ίσως 500)
-αν ήταν άσχημη? (ίσως 100)
-κι αν ήταν τελείως μπάζο? (απ.μάλλον 2-3 έστω 5).

Τι θέλω να πω. Στατιστικώς είναι αδύνατον να μην κοιάξει ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!!!

ΑΔΥΝΑΤΟΝ!

πάμε παρακάτω.

με την ίδια λογική, αν είχαμε μόνο έναν άνδρα να κοιτάει 1.000 γυναίκες τότε θα κατανάλωνε τον περισσότερο χρόνο κοιτάγματος στις πιο ωραίες, ρίχνοντας κλεφτές μόνο ματιές στα "κακά" κομμάτια (ή αυτά που σ αυτόν φάνηκαν κακά).


Συνδυάζοντας τελικά τα 2 παραπάνω πειράματα, έχουμε, 1.000 άνδρες που παρακολουθούν γυναίκες να περνάνε από μπροστά τους. Μετρώντας τον αριθμό των ανδρών που τις κοιτούν,αλλά και το πόσο χρονο αφιερώνουν πάνω τους, μπορούμε να βγάλουμε ένα αξιόπιστο αποτέλεσμα για την ομορφιά και το αρεστό!!!!


Το ίδιο ακριβώς θα μπορούσαμε να συμπεράνουμε αν είχαμε 1.000 γυναίκες να κοιτάζουν αμέτρητους άνδρες.

Και εδώ ξεκινάει το πείραμα που έκανα πριν 15 περίπου χρόνια και τελικά αποδείχτηκε (για μένα τουλάχιστον) αλάνθαστο.


Είστε λοιπόν σε ένα κλαμπ (το επιλέγω για να είναι πιο αξιόπιστο το στατιστικό αποτέλεσμα).

Εκεί υπάρχουν αμέτρητες γυναίκες,αλλά και άνδρες....

όμορφες-όμορφοι
άσχημες/άσχημοι


και καλείστε να "μαντέψετε" αν υπάρχει έστω και ΜΙΑ που να σας γουστάρει.
Τι πιστεύετε? Είναι δυνατόν, όσο άσχημος και να είναι κάποιος, να μην υπάρχει έστω και μία?

Σίγουρα υπάρχει!!! και μάλιστα έχετε και να επιλέξετε!!!! αρκεί βέβαια να την ανακαλύψετε....


Και σύμφωνα με τα παραπάνω είναι απλό.

-Αν κοιάξετε μια κοπέλα και πάρει το βλέμμα της ΑΜΕΣΩΣ από πάνω σας,σημαίνει δεν γουστάρει.
ΠΡΟΣΟΧΗ! δεν είναι στάνταρ ότι θα πετύχει με την πρώτη. Μπορεί εκείνη τη στιγμή κάτι να έγινε. Αν συνεχίσετε να κοιτάτε και συναντηθπύν ξανά τα βλέματά σας και "αρνηθεί" και πάλι,δε χρειάζεται να επιμείνετε...

-Αν κοιτάξετε μια κοπέλα και σας περάσει ακτινογραφία από πάνω μέχρι κάτω, τότε καλά θα κάνετε να μην επιμείνετε και πάλι....

-Αν κοιτάξετε όμως κάποια και το βλέμα της επιμείνει και έχει και ένα ψιλοχαμόγελο (και εν πάσι περιπτώσι, δεν έχει κάποια ξυνίλα) τότε έχετε ελπίδες....


αν όλα αά που σας γράφω σας φαίνονται χαζά και εκτός πραγματικότητας....ξανασκεφτείτε το και κάντε ένα πείραμα την επόμενη φορά που θα βγείτε απ το σπίτι.....

Βέβαια στην πορεία και με την εμπειρία θα αποκτήσετε την ικανότητα να διακρίνετε και ποιες απ αυτές που παίρνουν γρήγορα το βλέμμα τους από πάνω σας, απλά "το παίζουν", ενώ τελικά γουστάρουν ή διστάζουν.....

κι αυτές (και οι δύο περιπτώσεις) είναι και οι πιο ελκυστικές για το παιχνίδι....

Η όλη λογική λοιπόν της "μαντεψιάς" έγκυται στο ποιες και πόσο χρόνο αφιερώνουν σε ένα άνδρα οι διάφορες γυναίκες και όχι στο πόσο ωραίο θεωρεί τον εαυτό του κάποιος......!
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Πολλοί θα είναι αυτοί που ίσως πουν ότι είναι μαλακίες όλα αυτά.

Σας τα λέει όμως ένας άνθρωπος που μέχρι να βρει την πρώτη του πίστευε ότι ήταν άσχημος.και ότι δεν τον κοιτούσε καμία γι αυτόν ακριβώς το λόγο.

και που αισθανόταν τυχερός που βρήκε έστω και μια να τον κοιτάξει.....

και από τότε που κατάλαβε τη "δύναμη του βλέμματος" είδα ότι παρότι θεωρούσε τον εαυτό του άσχημο,υπάρχουν πολλές που έχουν αντίθετη άποψη....

και όσες ανασφάλειες κι αν έχετε,μην νομίζετε ότι δεν υπάρχουν άλλοι που έχουν περισσότερες,και έχουν τη δική σας ανάγκη να τους/τις τονώσετε το ηθικό.

Αλλά κυρίως μην ξεχνάτε ότι δεν υπάρχον άσχημοι άνδρες,αλλά άνδρες χωρίς προσωπικότητα!!! :rockon: :rockon:

(σε αντιδιαστολή με το "δεν υπάρχουν άσχημες γυναίκες αλλά άνδρες που δεν πίνουν"!!!) :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

james70

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.133
Like
2
Πόντοι
16
Βέβαια να σημειώσω εδώ για όλους τους βιαστικούς,ότι δεν φτάνει να καταλάβει κάποιος ότι η γκόμενα που κάθεται απέναντι γουστάρει.

Από κει και πέρα παίζουν πάρα πολλά πράγματα ρόλο για να ρίξεις μια γυναίκα. το πώς θα την πλησιάσεις, τι θα της πρωτοπεις, αν θα της αρέσει και η φωνή σου,αν θα της κάνει κλικ η προφορά σου,μέχρι και το περπάτημά σου....

Υπάρχουν τρόποι και λογικές να ξεπεράσεις τα εμπόδια. Όπως βέβαια και να χάσεις το παιχνίδ απ την αρχή.

όμως με τη "δύναμη του βλέμματος" απλά ξέρεις σε τι ταμπλό πας να παίξεις για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων,όπως κάποια παιδιά που λίγες σελίδες πριν ποστάρανε ότι έπαιξαν μέχρι και ξύλο!

Αν αποκτήσεις αυτοπεποίθεση μεγάλη μπορείς να παίξεις και στα δύσκολα ταμπλό....έτσι να δεις αν μπορείς να κάνεις την υπέρβαση...κι αν αξίζει και τον κόπο.....



ξέχασα να πω ότι φυσικά στη "δύναμη του βλέμματος" δεν πάιζει ρόλο η ομορφιά ης γυναίκας!!!! Θα δείτε να σας γουστάρον μουνάρες που δεν θα τολμούσατε ούτε να το σκεφτείτε ότι θα μπορούσατε να πηδήξετε...!!!!!
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
ισχύει τζέιμς  :thumbsup:

όταν το βλέμμα της σταθεί πάνω από 3 δευτερόλεπτα, έχει ήδη "μιλήσει"  ;)
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166

sitl

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
391
Like
0
Πόντοι
1
Eκτός και αν είναι αλλοίθωρη :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Ειδικά αν σταθεί στο εξόγκωμα του παντελονιού,η επιτυχία είναι βέβαιη.Εκτός κι αν είναι το πιστόλι στην τσέπη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom