Νέα

Τάξις Και Ηθική! Πως πρέπει να φέρονται οι γυναίκες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gkomenios.
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 37
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Προφανώς το αρχικό post ξεκίνησε σαν "αστείο", αλλά κατά την άποψή μου, μόνο αστείο δεν είναι. Είναι ένα θέμα αρκετά σοβαρό, που επιδέχεται πολύύύύύύ συζήτηση... Αυτός ο οδηγός θα ήταν χρήσιμος στη περίπτωση που υπάρχει οικογένεια.... Αλήθεια, τη σημερινή εποχή, πιστεύεται οτι υπάρχει πραγματικά ο θεσμός της οικογένειας; Κατά την γνώμη μου, @@ υπάρχει... Τώρα απλά υπάρχουν συμβιώσεις, τίποτα παραπάνω! Τόσο οι άντρες, .οσο και οι γυναίκες έχουν χάσει το μπούσουλα. Έχουν μπερδευτεί οι ρόλοι και οι ευθύνες, στο όνομα της ισότητας και της προόδου... Ναι, πέστε με φαλλοκράτη και όπως αλλιώς θέλετε, αλλα δεν πιστεύω στην ισότητα! Υπάρχουν πράγματα που μια γυναίκα είναι ανίκανη να τα κάνει, όπως αντίστοιχα υπάρχουν πράγματα που ο άντρας είναι ανίκανος να τα κάνει. Αυτό το ρόλο κατά τη γνώμη μου έπαιζε η οικογένεια! Ο ένας συμπλήρωνε τα κενά του άλλου. Τώρα δεν είναι όμως έτσι... Ο καθένας θέλει να κάνει το δικό του και χέστηκε για τον άλλο... Το αποτέλεσμα; Αναλογικά 8 στα 10 ζευγάρια χωρίζουν... Η εύκολη λύση...

Δεν έχεις άδικο. Κάπως έτσι είναι τα πράγματα. Αλλά γενικά πιστεύω ότι υπάρχει αυτή η κατρακύλα γιατί η "ισότητα" πλέον νοείται στο να γέρνει η πλάστιγκα προς την μεριά των γυναικών. Κι αυτός είναι ο λόγος που έχουν χάσει λίγο την μπάλα. Οι απότομες αλλαγές αυτά φέρνουν.
 

kokoss

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2006
Μηνύματα
463
Like
2
Πόντοι
1
Συμφωνώώώώώώώώώώώώώώώώώώώώώ΄... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
εγω συμφωνω με dreamer24gr οταν θα γινει κατανοητο και απο τις δυο πλευρες οτι δεν ειμαστε ισοι θα παψουνε πλεον και τα τοσα προβληματα.....και δεν το λεω με κακια για να υποβιβασω τις γυναικες αλλα ειναι καποια πραγματα οπως πολυ σωστα ειπε και ο συναδελφος παραπανω που οταν ο αντρας σε καπιες δουλιες δεν τα βγαζει περα να επεμβενει η γυναικα και το αντιστρφο...οι γυναικες νομιζουν οτι παντα οταν μιλαμε για θεματα ισοτητας ντε και καλα της υποβιβαζουμε δεν εχουνε παρει χαμπαρι οτι καπιες δουλιες ειμαστε αναξιοι να τις κανουμε.....οπως και το αντιστροφο ολες τις δουλιες δεν μπορουνε να τις κανουνε οι γυναικες λογω  μυικης δυναμης....οαταν αυτα θα γινουνε κατανοητα απο ενα ζευγαρι και θα χωριστουνε οι υποχρεωσεις και οι δουλειες τοτε θα μπορει να υπαρξει μια υγιης σχεση....
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
;)
 

Συνημμένα

  • Howawifeshouldwelcomehomeherhusband.jpg
    Howawifeshouldwelcomehomeherhusband.jpg
    17,8 KB · Εμφανίσεις: 33

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Αντε να τους το πεις αυτο ομως.......και στα δυο φυλα εννοω........
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Συγνώμη αλλά πρέπει να πω πως οι άντρες δεν υπάρχουν πια τους πάτησε το τρένο.Είναι ξεφτίλα ρε να ανεχόμαστε τέτοια συμπεριφορά και θράσος από τις γυναίκες.Οι γυναίκες παλιά ήταν νοικοκυρές και έτσι πρέπει να είναι και τώρα.Δεν μπορεί η κάθε μια να σηκώνει κεφάλι και να λέει α τώρα είμαστε ίσοι, δουλεύω και γω οπότε δεν έχω χρόνο να μαγειρεύω πχ.Τι θα πει κυρά μου δουλεύεις?Εμείς δεν δουλεύουμε?Σας χάλαγε παλιά που δούλευε ο άντρας και έφερνε λεφτά ενώ εσείς καθόσταν σπίτι και κάνατε μερικές δουλειές?Αφήστε τις δουλειές και τις καριέρες και πιάστε το τηγάνι!!Ρε μην είστε μαλάκες και σας κάνουν ότι θέλουν, σηκώστε κεφάλι ρε χαλβάδες!!!Ρίχτε και καμιά σφαλιάρα να μάθουν τη θέση τους!!ʼντε κοπρόσκυλα γίναμαι όλοι ίσοι και όμοιοι!!ʼλλα λίγοι είναι αυτοί που αντιστέκονται στην άδικη επανάσταση των γυναικών.Ευτυχώς είμαι ένας απο αυτούς, δεν σηκώνω πολλά πολλά εγώ, είμαι ΑΝΤΡΑΣ όχι χαλβάς σαν μερικους!!Δεν έχω άλλο χρόνο να γράψω κιάλλα γιατί σε λίγο θα έρθει η κοπέλα μου και πρέπει να ετοιμάσω τα μπιφτέκια και να πλύνω τα πιάτα.....θα πω κιαλλα όταν τελειώσω τις δουλειές.
 

Επισκέπτης
Συγνώμη αλλά πρέπει να πω πως οι άντρες δεν υπάρχουν πια τους πάτησε το τρένο.Είναι ξεφτίλα ρε να ανεχόμαστε τέτοια συμπεριφορά και θράσος από τις γυναίκες.Οι γυναίκες παλιά ήταν νοικοκυρές και έτσι πρέπει να είναι και τώρα.Δεν μπορεί η κάθε μια να σηκώνει κεφάλι και να λέει α τώρα είμαστε ίσοι, δουλεύω και γω οπότε δεν έχω χρόνο να μαγειρεύω πχ.Τι θα πει κυρά μου δουλεύεις?Εμείς δεν δουλεύουμε?Σας χάλαγε παλιά που δούλευε ο άντρας και έφερνε λεφτά ενώ εσείς καθόσταν σπίτι και κάνατε μερικές δουλειές?Αφήστε τις δουλειές και τις καριέρες και πιάστε το τηγάνι!!Ρε μην είστε μαλάκες και σας κάνουν ότι θέλουν, σηκώστε κεφάλι ρε χαλβάδες!!!Ρίχτε και καμιά σφαλιάρα να μάθουν τη θέση τους!!ʼντε κοπρόσκυλα γίναμαι όλοι ίσοι και όμοιοι!!ʼλλα λίγοι είναι αυτοί που αντιστέκονται στην άδικη επανάσταση των γυναικών.Ευτυχώς είμαι ένας απο αυτούς, δεν σηκώνω πολλά πολλά εγώ, είμαι ΑΝΤΡΑΣ όχι χαλβάς σαν μερικους!!Δεν έχω άλλο χρόνο να γράψω κιάλλα γιατί σε λίγο θα έρθει η κοπέλα μου και πρέπει να ετοιμάσω τα μπιφτέκια και να πλύνω τα πιάτα.....θα πω κιαλλα όταν τελειώσω τις δουλειές.

:2funny: :2funny: :2funny:

Αρχηγέ μου, lead the way!!!

:2funny: :2funny: :2funny:
 

lampis12

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2006
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
Παιδιά ο μόνος λόγος που κυριάρχησε η περιθωριακή φιλοσοφία του φεμινισμού ήταν επειδή η κεφαλαιοκρατία ήθελε να βάλει τις γυναίκες στην αγορά εργασίας για να έχει περισσότερους δούλους. Ήταν μία αναξιοποίητη πηγή υπεραξίας οι γυναίκες γιατί μέχρι τότε προσέφεραν μόνο στην οικογένεια τους. Μη νομίζετε ότι κάναν μόνες τους καμία επανάσταση και μην της κατηγορείτε. Οι πρώτες φεμινίστριες, σουφραζέτες κλπ ήταν μια χούφτα ψυχοπαθείς λεσβίες και το 99% των γυναικών της εποχής ήταν εναντίον της ισότητας και του φεμινισμού. Το να τους αποδίδουμε τη σημερινή κατάσταση είναι σα να λέμε ότι αν στο μέλλον η Ελλάδα γίνει Θεοκρατικό καθεστός, υπαίτιος θα είναι η Λουκά και όχι τα μεγάλα κεφάλια.

Στη Σοβιετική Ένωση που ήταν φανερός ο ολοκληρωτισμός έλεγαν ή θα πάει η γυναίκα σου να δουλέψει ή σας εκτελούμε.

Στη καπιταλιστική δύση είχαν το ίδιο αποτέλεσμα με τη συστηματική πλύση εγγεφάλου (πάλη των φύλων, χειραφέτηση και άλλες αηδίες).

Έτσι κατάφεραν να τις κάνουν να νομίζουν ότι ο υπέρτατος προορισμός της γυναίκας δεν είναι να κάνει οικογένεια και να μεγαλώσει παιδιά και ότι είναι καλύτερο να δουλεύει για να βγάζει λεφτά για ένα αφεντικό (έναν ξένο δηλαδή) απ' το να δουλεύει μόνο για τα παιδιά της.

Οπότε δεν είναι αυτές που διάλυσαν την οικογένεια, αλλά τα αφεντικά των λαών που μας εκμεταλλεύονται σαν να είμαστε ζώα.
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Συγνώμη αλλά πρέπει να πω πως οι άντρες δεν υπάρχουν πια τους πάτησε το τρένο.Είναι ξεφτίλα ρε να ανεχόμαστε τέτοια συμπεριφορά και θράσος από τις γυναίκες.Οι γυναίκες παλιά ήταν νοικοκυρές και έτσι πρέπει να είναι και τώρα.Δεν μπορεί η κάθε μια να σηκώνει κεφάλι και να λέει α τώρα είμαστε ίσοι, δουλεύω και γω οπότε δεν έχω χρόνο να μαγειρεύω πχ.Τι θα πει κυρά μου δουλεύεις?Εμείς δεν δουλεύουμε?Σας χάλαγε παλιά που δούλευε ο άντρας και έφερνε λεφτά ενώ εσείς καθόσταν σπίτι και κάνατε μερικές δουλειές?Αφήστε τις δουλειές και τις καριέρες και πιάστε το τηγάνι!!Ρε μην είστε μαλάκες και σας κάνουν ότι θέλουν, σηκώστε κεφάλι ρε χαλβάδες!!!Ρίχτε και καμιά σφαλιάρα να μάθουν τη θέση τους!!ʼντε κοπρόσκυλα γίναμαι όλοι ίσοι και όμοιοι!!ʼλλα λίγοι είναι αυτοί που αντιστέκονται στην άδικη επανάσταση των γυναικών.Ευτυχώς είμαι ένας απο αυτούς, δεν σηκώνω πολλά πολλά εγώ, είμαι ΑΝΤΡΑΣ όχι χαλβάς σαν μερικους!!Δεν έχω άλλο χρόνο να γράψω κιάλλα γιατί σε λίγο θα έρθει η κοπέλα μου και πρέπει να ετοιμάσω τα μπιφτέκια και να πλύνω τα πιάτα.....θα πω κιαλλα όταν τελειώσω τις δουλειές.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

panourgos

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
748
Like
6
Πόντοι
6
η καλη νοικοκυρα πρεπει να ναι τσουλα και ΚΥΡΑ
 

panourgos

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
748
Like
6
Πόντοι
6
παιδες για ολα φταινε τα string !!!
απο τη στιγμη που ο κωλος εκανε εμφανιση η μαχη ειναι ανιση !!!
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Για να λέμε του στραβού το δίκιο πάντως, ηόλη φάση ξεκίνησε στον A' ΠΠ όταν οι γυναίκες in greater masses έπρεπε να βοηθήσουν στη παραγωγή και  να υποστηρίξουν τις εμπόλεμες χώρες
 
OP
OP
G

gkomenios.

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
464
Κριτικές
4
Like
6
Πόντοι
1
Παιδιά ο μόνος λόγος που κυριάρχησε η περιθωριακή φιλοσοφία του φεμινισμού ήταν επειδή η κεφαλαιοκρατία ήθελε να βάλει τις γυναίκες στην αγορά εργασίας για να έχει περισσότερους δούλους. Ήταν μία αναξιοποίητη πηγή υπεραξίας οι γυναίκες γιατί μέχρι τότε προσέφεραν μόνο στην οικογένεια τους. Μη νομίζετε ότι κάναν μόνες τους καμία επανάσταση και μην της κατηγορείτε. Οι πρώτες φεμινίστριες, σουφραζέτες κλπ ήταν μια χούφτα ψυχοπαθείς λεσβίες και το 99% των γυναικών της εποχής ήταν εναντίον της ισότητας και του φεμινισμού. Το να τους αποδίδουμε τη σημερινή κατάσταση είναι σα να λέμε ότι αν στο μέλλον η Ελλάδα γίνει Θεοκρατικό καθεστός, υπαίτιος θα είναι η Λουκά και όχι τα μεγάλα κεφάλια.

Στη Σοβιετική Ένωση που ήταν φανερός ο ολοκληρωτισμός έλεγαν ή θα πάει η γυναίκα σου να δουλέψει ή σας εκτελούμε.

Στη καπιταλιστική δύση είχαν το ίδιο αποτέλεσμα με τη συστηματική πλύση εγγεφάλου (πάλη των φύλων, χειραφέτηση και άλλες αηδίες).

Έτσι κατάφεραν να τις κάνουν να νομίζουν ότι ο υπέρτατος προορισμός της γυναίκας δεν είναι να κάνει οικογένεια και να μεγαλώσει παιδιά και ότι είναι καλύτερο να δουλεύει για να βγάζει λεφτά για ένα αφεντικό (έναν ξένο δηλαδή) απ' το να δουλεύει μόνο για τα παιδιά της.

Οπότε δεν είναι αυτές που διάλυσαν την οικογένεια, αλλά τα αφεντικά των λαών που μας εκμεταλλεύονται σαν να είμαστε ζώα.
Lampis αγόρι μου συγχαρητήρια!! Αυτό περίμενα ν'ακούσω,έλεγα θα το πεί κανείς δεν θα το πεί? ΑΥΤΗ είναι η πραγματική αλήθεια κι όλα τ'άλλα μαλακίες για αποπροσανατολισμό.Μας κάνουν να χορεύουμε στο σκοπό τους ρε παιδιαααα..Ξανά μπράβο Lampis,γιατί ο τρόπος σκέψης που γουστάρω είναι αυτός: να βλέπουμε πίσω απ'τις "κουρτίνες"!..
;) ;) ;)
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.594
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Παιδιά ο μόνος λόγος που κυριάρχησε η περιθωριακή φιλοσοφία του φεμινισμού ήταν επειδή η κεφαλαιοκρα τία ήθελε να βάλει τις γυναίκες στην αγορά εργασίας για να έχει περισσότερο υς δούλους. Ήταν μία αναξιοποίητ η πηγή υπεραξίας οι γυναίκες γιατί μέχρι τότε προσέφεραν μόνο στην οικογένεια τους. Μη νομίζετε ότι κάναν μόνες τους καμία επανάσταση και μην της κατηγορείτε . Οι πρώτες φεμινίστριε ς, σουφραζέτες κλπ ήταν μια χούφτα ψυχοπαθείς λεσβίες και το 99% των γυναικών της εποχής ήταν εναντίον της ισότητας και του φεμινισμού. Το να τους αποδίδουμε τη σημερινή κατάσταση είναι σα να λέμε ότι αν στο μέλλον η Ελλάδα γίνει Θεοκρατικό καθεστός, υπαίτιος θα είναι η Λουκά και όχι τα μεγάλα κεφάλια.

Στη Σοβιετική Ένωση που ήταν φανερός ο ολοκληρωτισ μός έλεγαν ή θα πάει η γυναίκα σου να δουλέψει ή σας εκτελούμε.

Στη καπιταλιστι κή δύση είχαν το ίδιο αποτέλεσμα με τη συστηματική πλύση εγγεφάλου (πάλη των φύλων, χειραφέτηση και άλλες αηδίες).

Έτσι κατάφεραν να τις κάνουν να νομίζουν ότι ο υπέρτατος προορισμός της γυναίκας δεν είναι να κάνει οικογένεια και να μεγαλώσει παιδιά και ότι είναι καλύτερο να δουλεύει για να βγάζει λεφτά για ένα αφεντικό (έναν ξένο δηλαδή) απ' το να δουλεύει μόνο για τα παιδιά της.

Οπότε δεν είναι αυτές που διάλυσαν την οικογένεια, αλλά τα αφεντικά των λαών που μας εκμεταλλεύο νται σαν να είμαστε ζώα.

Έχει πολύ δίκιο ο Lampis και με λίγα λόγια λέει τόσα πολλά...
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
Παιδία μη γενικεύουμε για τη  :jerking: που μας δέρνει. Το έχω ξαναπεί και θα το επαναλάβω. Είπα σε μια Ρώσσίδα striper φίλη(...) από τις παλιές ένα ανέκδοτο. Εάν δεν το ξέρετε, καταλήγει λέγοντας ένας Πόντιος πως υπαρχει bar που σε κερνάνε όσα ποτα θες και άμα θέλεις  :knockinb: κιόλας. Αναφερόταν τελικά σε εμπειρία της αδερφής του. Γελώντας, μου λέει, με αυτό το ανέκδοτο μπορείς να γελάσεις μόνο στην Ελλάδα. Για το τρίτο το καλύτερο τις έχουνε έξω.
 

lampis12

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2006
Μηνύματα
173
Like
0
Πόντοι
1
Μου θύμισες μία που έπλενε τα πιάτα με στρινγκ και χωρίς στηθόδεσμο στον από κάτω όροφο και την έπαιρνα μάτι.
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.459
Κριτικές
3
Like
12.406
Πόντοι
3.506
........................
Έτσι κατάφεραν να τις κάνουν να νομίζουν ότι ο υπέρτατος προορισμός της γυναίκας δεν είναι να κάνει οικογένεια και να μεγαλώσει παιδιά και ότι είναι καλύτερο να δουλεύει για να βγάζει λεφτά για ένα αφεντικό (έναν ξένο δηλαδή) απ' το να δουλεύει μόνο για τα παιδιά της.
Οπότε δεν είναι αυτές που διάλυσαν την οικογένεια, αλλά τα αφεντικά των λαών που μας εκμεταλλεύονται σαν να είμαστε ζώα.

....Αυτο δεν τις απαλλασσει βεβαια απο την ευθυνη που εχουν οι ιδιες οι γυναικες γιατι πιστεψαν σ΄αυτες τις ανοησιες.....Ευθυνη εχουν και μεγαλη, γιατι εβαλαν μια αμφισβητουμενη "καρριερα" πανω απο την ευτυχια των παιδιων τους και της οικογενειας τους.
Και αυτο το πληρωνουν ηδη και στο μελλον θα το πληρωσουν πολυ παραπανω.
Και η μελλοντικη σκληρη πληρωμη δεν θα ερθει προς τον ανδρα κυριως (ετσι και αλλιως αυτον τον εχουνε χεσμενο).
Ο απολογισμος θα ερθει απο τα ιδια τα παιδια τους οταν μεγαλωσουν και απεγνωσμενα τους ζητησουν λογαριασμο τι κανανε αυτες σαν μανες.Παιδια παρκαρισμενα σε καποια νηπιαγωγεια,μεγαλωμενα απο Φιλιππινεζες, ταισμενα με ολες αυτες τις φαστ-μαλακιες, νευρωτικα απο την ελλειψη της μητρικης αγκαλιας,που καταληγουν στις περισσοτερες φορες πακετο στις αιθουσες των δικαστηριων υπουλο μεσο αντεκδικησης στον "πρωην", η θλιβερο υποχειριο για μια καλη διατροφη.........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom