Νέα

Τα Καλυτερα φαγαδικα-Αθηνα... (Σουβλακια,pizza,burger,Sandiwch,κ αλλα...)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lamogio1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 483
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
"Η Tαβέρνα του Jay"
Πλατεία Λαυρίου

Φασολαδίτσα με ραπανάκι/ελίτσα και σκουμπρί κονσέρβα.
 

Συνημμένα

  • 009 (640x480).jpg
    009 (640x480).jpg
    233,9 KB · Εμφανίσεις: 69

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
To όσπριο θέλει ψαράκι συνοδεία για καλύτερη απορρόφηση σιδήρου.
Τέτοιο ψάρι ή σαρδέλλα ή αντζούγια παστή ταιριάζει, δεν μπορούμε να προσφέρουμε τσιπούρα.
Εκ της Διευθύνσεως.  :hi:
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Στο ουζερί του Λάκη έχει πάει κανείς στον πεζόδρομο;
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
To όσπριο θέλει ψαράκι συνοδεία για καλύτερη απορρόφηση σιδήρου.
Τέτοιο ψάρι ή σαρδέλλα ή αντζούγια παστή ταιριάζει, δεν μπορούμε να προσφέρουμε τσιπούρα.
Εκ της Διευθύνσεως.  :hi:

Το σκουμπρί όπως και ο τόνος, ο ξιφίας, ο ροφός πρέπει να καταναλώνονται με μέτρο διότι είναι ψάρια του βυθού και μαζεύουν στο σώμα τους τα βαρέα μέταλλα που καταλήγουν στη θάλασσα.Αντιθέτως η ταπεινή σαρδέλα είναι άριστο τρόφιμο προς κατανάλωση από διατροφικής απόψεως οπότε φάτε άφοβα αγαπητέ!!! ;) ;) ;) ;)

Συστήνω ιδιαίτερα στη σχάρα ή τυλιγμένη με αμπελόφυλλα στο φούρνο!!!

Υ.Γ.Το νήμα σας με τις συνταγές έχει ατονήσει προς μεγάλη λύπη των καλοφαγάδων του ιστότοπου  :- :- :- :- :-
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Το σκουμπρί όπως και ο τόνος, ο ξιφίας, ο ροφός πρέπει να καταναλώνονται με μέτρο διότι είναι ψάρια του βυθού και μαζεύουν στο σώμα τους τα βαρέα μέταλλα που καταλήγουν στη θάλασσα.Αντιθέτως η ταπεινή σαρδέλα είναι άριστο τρόφιμο προς κατανάλωση από διατροφικής απόψεως οπότε φάτε άφοβα αγαπητέ!!! ;) ;) ;) ;)

Συστήνω ιδιαίτερα στη σχάρα ή τυλιγμένη με αμπελόφυλλα στο φούρνο!!!

Υ.Γ.Το νήμα σας με τις συνταγές έχει ατονήσει προς μεγάλη λύπη των καλοφαγάδων του ιστότοπου  :- :- :- :- :-
ειναι και ο καρατζον στην στενη τυπε αυτον τον καιρο,αυτος θα μας εδινε καμια καλη συνταγη για μεζεδες
 

xxxnikos69

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2009
Μηνύματα
211
Like
30
Πόντοι
1
Ψαρακι μια χαρα, μην βαρυστομαχιάσουμε πριν το επομενο γυρο
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Ψαρακι μια χαρα, μην βαρυστομαχιάσουμε πριν το επομενο γυρο

Θα μυρίζεις στα κορίτσια βρε συ!!!!Άσε που χαλάει και τη γεύση του σπέρματος ;) ;) ;) ;)

Μετά το πόρνιασμα το ψαράκι ;) ;) ;)
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
Μαγεμένος Αύλός !!

Για τους παλιούς γνώστες των μαγαζιών (όπως κι εσύ προφανώς) το συγκεκριμένο κατάστημα είχε και παρατσούκλι. Δεν ξέρω αν είναι εν χρήσει ακόμα:

Ματωμένος Καυλός.
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.116
Κριτικές
491
Like
37.352
Πόντοι
41.447
Για τους παλιούς γνώστες των μαγαζιών (όπως κι εσύ προφανώς) το συγκεκριμένο κατάστημα είχε και παρατσούκλι. Δεν ξέρω αν είναι εν χρήσει ακόμα:

Ματωμένος Καυλός.

:gay: :gay:
:effemine:
 

Επισκέπτης
Χθες μετά την αποτυχημένη έφοδο στο Μεταξουργείο μια κι η Μπάγερν είχε ρουφήξει ήδη 2 σκέφτηκα να σταματήσω στη Χέυδεν 7 στο στενάκι (προς Πατησίων μεριά κι όχι κάτω από την πλατεία ΟΡΚ=Βικτωρίας). Εκεί είναι ο Πιτούλκας! :grin:
Πολύ ωραία ψητά καλαμάκια κοτόπουλο, χοιρινό, και πατάτες όχι έτοιμες φυσικά και ωραία τηγανισμένες (χωρίς τίγκα στο λάδι). Τιμές καλές πλήρωσα 5.40 (μισό το ύδωρ, 2 οι πατάτες). Προτείνω τον Πιτούλκα και θα ξαναπάω την επόμενη φορά που θα πέσει χρήμα!
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.383
Κριτικές
61
Like
42.451
Πόντοι
22.785
Χθες μετά την αποτυχημένη έφοδο στο Μεταξουργείο μια κι η Μπάγερν είχε ρουφήξει ήδη 2 σκέφτηκα να σταματήσω στη Χέυδεν 7 στο στενάκι (προς Πατησίων μεριά κι όχι κάτω από την πλατεία ΟΡΚ=Βικτωρίας). Εκεί είναι ο Πιτούλκας! :grin:
Πολύ ωραία ψητά καλαμάκια κοτόπουλο, χοιρινό, και πατάτες όχι έτοιμες φυσικά και ωραία τηγανισμένες (χωρίς τίγκα στο λάδι). Τιμές καλές πλήρωσα 5.40 (μισό το ύδωρ, 2 οι πατάτες). Προτείνω τον Πιτούλκα και θα ξαναπάω την επόμενη φορά που θα πέσει χρήμα!
.....

.... τήν έπόμενη δοκίμασε τόν Θωμά .... Αχαρνών & Ήπείρου... μιά πολύ καλή πρόταση
γιά τήν περιοχή !!  :hi:
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
ευχαριστω ολους τους καλους ενημερωτες για τα μαγαζια . πρωτα με το καλο θα τα τιμησω . θα δινα κ γω προταση αλλα δεν γνωριζω κ πολλα .
 

Επισκέπτης
Amjik ειλικρινά μήνες περνάω από εκεί και δεν το έχω προσέξει, έχω το μυαλό στο τζόγο :grin: αλλά και πάλι αλλά (το επαναλαμβάνω) αν το μαγαζί δεν έχει χώρο να κάτσεις όξω δεν γουστάρω να κάτσω γιατί θα ανάψω το πούρο μου, θα χαλαρώσω κλπ κλπ δεν είμαι τύπος να τρώω στα όρθια και να μου ανακατεύονται τα άντερα τα over και τα under/over :grin:
O Πιτούλκας έχει και στρατιωτικό εξοπλισμό στην τουαλέττα :grin: το καζανάκι είναι με την αλυσίδα το κλασσικό Νιαγάρα η δε νιπτήρας τσίγκος που θυμίζει τον κόρυτα που τρώνε τα πρόβατα!
Μου άρεσε όμως!
Σε μια φάση ο ένας ο ψήστης (ΟΚ δεν είχε κόσμο, πέρασα μεσάνυχτα και κάτι) βγήκε όξω και περιδρόμιαζε μια πίττα, μου θύμισε Κύπρο φάση => τα έγραψα/συζητήθηκαν σε προηγούμενες σελίδες!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom