Νέα

Συνέλαβαν τον Κωστόπουλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jigsaw24
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 330
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
AYTO το δεύτερο λέω. 4000 χρόνια μίνιμουμ. Απ' τον πολιτισμό του Μάτσου Πίτσου και εντεύθεν σύμφωνα με αρκετούς μελετητές.  :grin:

Επειδή προφανώς δεν εννοείς πως εκείνοι οι πολιτισμοί είχαν πεντάλιτρα αυτοκίνητα, θα εννοείς πως επιδείξεις πλούτου και χλιδής γινόταν πάντα. Ας πούμε ο Παρθενώνας είναι κάτι τέτοιο.

Το θέμα είναι πως αν αποφασίσεις να "χτίσεις Παρθενώνα", οφείλεις να υπολογίσεις αν "σε παίρνει" οικονομικά.
Διότι κι εμείς κάναμε τους Ολυμπιακούς αγώνες (μεταξύ πολλών άλλων υπερβολών), αλλά ΔΕΝ μας έπαιρνε!

Τότε το λέγαμε λίγοι και μας αποκαλούσαν "γραφικούς" και "μίζερους". Τώρα το έχουν όλοι καταλάβει, αλλά είναι αργά!
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
εξαρταται. αυτος θελει 10 χιλιαρικα με το που βαλει το κλειδι στη πορτα. δε μπορει να ζησει σα μικροαστος.
Διάβασα λίγο το θρεντ και απόρησα με τις λεπτομέρειες που φαίνεται να γνωρίζουν οι περισσότεροι σχετικά με το αν έχει λεφτά ο Κωστόπουλος,πως επηρέασε γενιές Ελλήνων,που έχει διώξει τα λεφτά από την ΙΜΑΚΟ και παέι λέγοντας  :grin:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Διάβασα λίγο το θρεντ και απόρησα με τις λεπτομέρειες που φαίνεται να γνωρίζουν οι περισσότεροι σχετικά με το αν έχει λεφτά ο Κωστόπουλος,πως επηρέασε γενιές Ελλήνων,που έχει διώξει τα λεφτά από την ΙΜΑΚΟ και παέι λέγοντας  :grin:

Κι εσένα σε επηρέασε, άμεσα ή έμμεσα, είτε το ξέρεις είτε όχι.
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
επειδη τα λες καλα σε γενικες γραμμες απο οσο εχω δει, καλο ειναι να μην αναπαραγεις οτι εχεις δει στο γουγλη απο λαιφσταιλ δημοσιευματα. δεν υπαρχει φουσκωτο που να πλησιαζει το μισο μυριο σε τιμη.
ολο αρλουμπες νισαφι πια  

γλυκε μου αυτο ειχε ο Κωστοπουλος ->
και παρακαλαγε για 150 χιλιαρικα
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Να πω καποια πραγματα που πιστευω και αυτοματως την γνωμη μου.....

Ο πετρακης αυτη την στιγμη εχει μηνιαια εξοδα 15 χιλιαρικα το χρονο στο κολλεγιο αθηνων των τριων παιδιων του.εχει φιλιπινεζες και ντανταδες,Εχει να συντηρησει ενα σπιτι 1000 τετραγωνικων βαλτε τα εξοδα πετρελεια σουπερ μαρκετ βαλτε χαρατσια σπιτιων φιλοθεης μυκονου.Επισης τοσα χρονια που δουλευε πιστευετε οτι δεν εχει καμια 5 εκατομμυριακια σε καμια ελβετια που δουλευονται με ομολογο εικοσαετιας στο 9% το χρονο? Βαλτε μισθο απο το πρωιναδικο που ακουγεται 500 χιλιαρικα το χρονο αυτος και 4 χιλιαρικα το μηνα η γυναικα του.Βαλτε την εταιρια του που θα βγαζει κατι και αυτη.........Δεν νομιζω να πειναει τακη μου!!!!!!!!
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Απλα πραγματα συνηθισμενα στιs μερεs μαs.....Καποιοs που ειχε ανοιξει ενα μαγαζακι(imaco) χρεωκοπησε και βρηκε αμεσωs δουλεια κατωτερου επιπεδου βεβαια στην τηλεοραση......Κατι που συμβαινει καθε μερα σ οσουs εβαλαν λουκετο λογω κρισηs στη χωρα μαs....Απορω γιατι δεν το βλεπουν ετσι
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
επισης το σπιτι στην μυκονο το εφτιαξε το δημιουργησε μετα την εισοδο της ιμακο στο χρηματιστηριο.Για την φιλοθεη δεν γνωριζω.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Αν εννοείς ότι διάβασα κάποτε κλικ ή ΝITRO τότε ναι αλλά πέραν αυτού λυπάμαι μα όχι  :)

Δεν είναι μόνο το ότι διάβασες το ΝΙΤΡΟ, με τις παπαροφιλοσοφίες του Πετράν.
Και να μην το διάβαζες θα ντρεπώσουν να ήσουν ο μόνος από την παρέα σου που δεν φορούσε "μαρκέ" ακριβά ρούχα κλπ (μην τα ξεναλέω)

Είπαμε πως τα ήθελε κι ο κώλος μας, αλλά ο Πετράν είχα αναλάβει να το κάνει "ιδεολογία" το ζήτημα της γκλαμουριάς.
Για έχοντες και μη έχοντες, να μην ξεχνάμε!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Να πω καποια πραγματα που πιστευω και αυτοματως την γνωμη μου.....

Ο πετρακης αυτη την στιγμη εχει μηνιαια εξοδα 15 χιλιαρικα το χρονο στο κολλεγιο αθηνων των τριων παιδιων του.εχει φιλιπινεζες και ντανταδες,Εχει να συντηρησει ενα σπιτι 1000 τετραγωνικων βαλτε τα εξοδα πετρελεια σουπερ μαρκετ βαλτε χαρατσια σπιτιων φιλοθεης μυκονου.Επισης τοσα χρονια που δουλευε πιστευετε οτι δεν εχει καμια 5 εκατομμυριακια σε καμια ελβετια που δουλευονται με ομολογο εικοσαετιας στο 9% το χρονο? Βαλτε μισθο απο το πρωιναδικο που ακουγεται 500 χιλιαρικα το χρονο αυτος και 4 χιλιαρικα το μηνα η γυναικα του.Βαλτε την εταιρια του που θα βγαζει κατι και αυτη.........Δεν νομιζω να πειναει τακη μου!!!!!!!!


σιγα μην του δίνουν και 1.000.000 τον χρόνο όταν μπορουνε να βρούνε μουνιτσες με το 1/10..

και αμα μου βρείς στην Ελβετία ομόλογο με 9% πες μου να τρέξω να αγοράσω
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
σιγα μην του δίνουν και 1.000.000 τον χρόνο όταν μπορουνε να βρούνε μουνιτσες με το 1/10..

και αμα μου βρείς στην Ελβετία ομόλογο με 9% πες μου να τρέξω να αγοράσω

Ομόλογο με κουπόνι πάνω από 7% είναι "σκουπίδι" κατά πάσαν πιθανότητα εξ ορισμού, με βαθμολογία bbb και κάτω!

(Το διόρθωσα.)
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
σιγα μην του δίνουν και 1.000.000 τον χρόνο όταν μπορουνε να βρούνε μουνιτσες με το 1/10..

και αμα μου βρείς στην Ελβετία ομόλογο με 9% πες μου να τρέξω να αγοράσω

ποιος τιτανας ανακαλυψε την εκφραση "το μπου ειναι μαγικο" ?
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Δεν είναι μόνο το ότι διάβασες το ΝΙΤΡΟ, με τις παπαροφιλοσοφίες του Πετράν.
Και να μην το διάβαζες θα ντρεπώσουν να ήσουν ο μόνος από την παρέα σου που δεν φορούσε "μαρκέ" ακριβά ρούχα κλπ (μην τα ξεναλέω)

Είπαμε πως τα ήθελε κι ο κώλος μας, αλλά ο Πετράν είχα αναλάβει να το κάνει "ιδεολογία" το ζήτημα της γκλαμουριάς.
Για έχοντες και μη έχοντες, να μην ξεχνάμε!
Διαφωνώ με όλη αυτή την επιχειρηματολογία γιατί πολύ απλά οι έχοντες και οι μη έχοντες υπήρχαν αρκετά πριν τον Πετράν και την "ιδεολογία" του  :)

Δεν κατέστρεψε ο Πετράν τη νεολαία  :2funny:



 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
Ομόλογο με κουπόνι πάνω από 7% είναι "σκουπίδι" κατά πάσαν πιθανότητα με βαθμολογία bbb και κάτω!
το κουπονι ειναι ασχετο με το θεμα, μπορει να εχει μεγαλο κουπονι και να το χανεις απο την τιμη. Το θεμα ειναι η αποδοση, και η ελβετικη εικοσαετια παιζει γυρω στο 1.5%. Εδω το Ελληνικο Δεκαετες ομολογο εχει κατω απο 9% αποδοση (8.80% ειναι τωρα) ... ο αλλος νομιζει οτι κρυβει ο κοσμος τα λεφτα σε αλογα με 9% ... απλα δειγμα του ποση χαζομαρα παιζει εκει εξω
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Διαφωνώ με όλη αυτή την επιχειρηματολογία γιατί πολύ απλά οι έχοντες και οι μη έχοντες υπήρχαν αρκετά πριν τον Πετράν και την "ιδεολογία" του  :)

Δεν κατέστρεψε ο Πετράν τη νεολαία  :2funny:

οντως. και ο κωστοπουλος παρακολουθουσε χατζηφωτιου και ψινακη πιο παλια και εκανε ονειρα
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Διαφωνώ με όλη αυτή την επιχειρηματολογία γιατί πολύ απλά οι έχοντες και οι μη έχοντες υπήρχαν αρκετά πριν τον Πετράν και την "ιδεολογία" του  :)

Δεν κατέστρεψε ο Πετράν τη νεολαία  :2funny:

ΔΕΝ με καταλαβαίνεις!
Φυσικά και πάντα υπήρχαν έχοντες και μη έχοντες κι εκεί ακριβώς υπήρξε το πρόβλημα!
Διότι η "ιδεολογία" εκείνη (του Πετράν και όχι μόνο) που είχε γίνει κυρίαρχη, έλεγε πως ΟΛΟΙ οφείλουμε να ζούμε σαν έχοντες και μάλιστα σαν έχοντες πολλά.
Τώρα πολλοί δεν έχουν τα πληρώσουν την ΔΕΗ ως αποτέλεσμα εκείνης της ιδεολογίας, της ιδεοληψίας μάλλον.
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
οντως. και ο κωστοπουλος παρακολουθουσε χατζηφωτιου και ψινακη πιο παλια και εκανε ονειρα
Δεν τον ξέρω προσωπικά οπότε δεν έχω ιδέα τι παίζει με ΙΜΑΚΟ,Λαλιώτη και γενικώς όλα αυτά που γράφουν οι φυλλάδες και τα δημοσιεύματα.Το νόημα για μένα είναι ότι ο συγκεκριμένος όντως επηρέασε κόσμο ακόμη και με το να λένε ότι επηρέασε κόσμο  :grin:
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
ΔΕΝ με καταλαβαίνεις!
Φυσικά και πάντα υπήρχαν έχοντες και μη έχοντες κι εκεί ακριβώς υπήρξε το πρόβλημα!
Διότι η "ιδεολογία" εκείνη (του Πετράν και όχι μόνο) που είχε γίνει κυρίαρχη, έλεγε πως ΟΛΟΙ οφείλουμε να ζούμε σαν έχοντες και μάλιστα σαν έχοντες πολλά.
Τώρα πολλοί δεν έχουν τα πληρώσουν την ΔΕΗ ως αποτέλεσμα εκείνης της ιδεολογίας, της ιδεοληψίας μάλλον.

τον νεοπλουτισμο δεν τον εφευρε ο Κωστοπουλος. Απλα ετυχε την εποχη που ο καθε πυροβολημενος επαιρνε καταναλωτικο απο την Τραπεζα, το παιζε Σοφοκλεους και νομιζε οτι ηταν Ωνασης γιατι στο τελος της βδομαδας ειχε 30% κερδος να ευδοκιμησει κι ο Κωστοπουλος.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
το κουπονι ειναι ασχετο με το θεμα, μπορει να εχει μεγαλο κουπονι και να το χανεις απο την τιμη. Το θεμα ειναι η αποδοση, και η ελβετικη εικοσαετια παιζει γυρω στο 1.5%. Εδω το Ελληνικο Δεκαετες ομολογο εχει κατω απο 9% αποδοση (8.80% ειναι τωρα) ... ο αλλος νομιζει οτι κρυβει ο κοσμος τα λεφτα σε αλογα με 9% ... απλα δειγμα του ποση χαζομαρα παιζει εκει εξω

Σωστά, εννοούσα για πρωτοεκδιδόμενα, στην πρωτογενή.
Το yield λοιπόν.

Αυτό που είναι (περίπου) 1% του Γερμανικού δημοσίου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom