Νέα

Συνέλαβαν τον Κωστόπουλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jigsaw24
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 330
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
 Του λόγου το αληθές.


 Πορεία μετοχής ΙΜΑΚΟ ΜΗΝΤΙΑ.


Εισαγωγή με 20 ευρώ.
Πορεία 6 μηνών έως τα 30 ευρώ.
Και μετά το χάος.
Περίεργο εγώ δε βρήκα ανακοίνωση προς το Χ.Α. που να πουλάει ο Κωστόπουλος παρά μόνο μερικές δεκάδες που αγοράζει. Πότε τις ξεφόρτωσε ακριβώς τις μετοχές;
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
ναι ρε τυπε  απο αυτους που παρακαλαγε ο Κωστοπουλος να του δωσουν 150 χιλιαρικα για φουσκωτο 2ετιας μισου μυριου με 80 χιλιαρικα εξτρα




    Μισό κιλό φέτα τύπε...


  :grin:
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Περίεργο εγώ δε βρήκα ανακοίνωση προς το Χ.Α. που να πουλάει ο Κωστόπουλος παρά μόνο μερικές δεκάδες που αγοράζει. Πότε τις ξεφόρτωσε ακριβώς τις μετοχές;



  ΑΠό την πρώτη μέρα εισαγωγής.


Οι αγορές που είδες είναι οι συναλλαγές που έκανε η ΑΜΑ ακίνητα με την ΙΜΑΚΟ.

Και στις δυο ιδιοκτητης είναι ο Πετράν.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
 Ο συγχωριανός μου είναι πολύ έξυπνος άνθρωπος. Το χει ο Βόλος να βγάζει έξυπνους.


  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Α μπράβο! Τώρα θυμήθηκα το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα με τον Κωστόπουλο, επειδή είναι συγχωριανός σου όλη η πρεμούρα...
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Α μπράβο! Τώρα θυμήθηκα το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα με τον Κωστόπουλο, επειδή είναι συγχωριανός σου όλη η πρεμούρα...



  Καμμία πρεμούρα. Ο Πετρής είναι πανέξυπνος.


Ξέρω πως έχει λεφτά. Για ανθρώπους που δεν ξέρω το βουλώνω.


Μαλακίες δεν μπορώ να ακούω.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
  ΑΠό την πρώτη μέρα εισαγωγής.


Οι αγορές που είδες είναι οι συναλλαγές που έκανε η ΑΜΑ ακίνητα με την ΙΜΑΚΟ.

Και στις δυο ιδιοκτητης είναι ο Πετράν.
Το είδα ότι είναι ιδιοκτήτης τύπε. Αλλά είδα ότι από το 2006 μέχρι το τέλος πρέπει να έδωσε γύρω στα 5 εκ. για επαναγορά μετοχών. Πόσα έβγαλε δηλαδή το 2001 με την εισαγωγή που του έχουν μείνει ακόμα. Αν ήθελε να την σκάσει γιατί δεν το έκανε όταν έφυγε ο Ρέστης κι έδωσε δυο μύρια για τις μετοχές του. Είναι τόσο δύσκολο να δεχτείς ότι έδωσε σχεδόν τα πάντα για το δημιούργημά του; Ξέρω πάρα πολλούς που το έκαναν, ποια η διαφορά του Κωστόπουλου;
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
ειμαι και εγω της αποψης οτι ΔΕΝ υπαρχει πακετο εξω. Ειναι τοσο αλαζονας και περιφανος που το πηγε το εργο μεχρι τελους. με την ελπιδα που δινει η αλοζονια σε ανθρωπους με το ταπεραμεντο του και τον εγωισμο του - οτι θα καταφερει να το γυρισει. ΔΕΝ το γυρισε. Οπως ειπε και ο ανωτερο, ξερω και εγω πολλους που πηγαν στον πατο με το σκαφος.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Είναι τόσο δύσκολο να δεχτείς ότι έδωσε σχεδόν τα πάντα για το δημιούργημά του; Ξέρω πάρα πολλούς που το έκαναν, ποια η διαφορά του Κωστόπουλου;
Γιατί ειναι πανέξυπνος τύπε!  :rolleyes:
 

daredevil12345

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2013
Μηνύματα
998
Κριτικές
5
Like
34
Πόντοι
6
ΔΕΝ θελω να πικαρω κανεναν για ολα αυτα που εχουν υποθει για το εν λογο θεμα
αλλα δεν λυπαμε κανεναν που δεν ηξερει τη ειχε και εχει κανει ζωη που μερικοι θελουν 10 ζωες μαζι για την κανουν και ξεφνικα βγαινουν στη κλαψα και αντιμετοποιηζουν την πραγματικοτητα ...
οι περισσοτεροι απο αυτους ανακυκλωναν χρημα , πουλουσαν και αγοραζαν αερα και τωρα πρεπει να λυπηθουμε τον οποιο (τοτε) νεοπλουτο που το επαιζε πρωτη μουρη στη μυκονο και στα περιοδικα και στα καναλια ...
δεν χαιρομαι αλλα δεν λυπαμε κιολας ... υπαρχουν οικογενειες που δεν εχουν να φανε τα παιδια τους και λυποθημανε στα σχολεια ... Να δουλεψει να ταισει τα παιδακια του και αυτος λοιπον ...

σημειωνω οτι δεν εχω καμια επεχθεια προσ το προσωπο του και το μηνυμα δεν εχει καμια σχεση με το προσωπο του ... μακαρι να ειχαμε τη χλιδα του πετροπουλου και του οποιου πετροπουλου και μακαρι και αυτος να μην ειχε φτωχινει .... με κανενος τη δυστιχια δεν χαιρομαστε αλλα δεν θα σκασω κιολας γιατι εχει  500,000 χιλιαρικα και δεν μπορει να καλυψει τισ τρυπαε του τωρα ο κακομοιρης !!  :knuppel:
 

Επισκέπτης
Τι λες ρε παιδι μου συνελαβαν τον Κωστοπουλο;;;
Στα @@ μου  :grin:
 
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
2.072
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
16
οχου μωρε με τη μαλακια στο εγκεφαλο που δερνει το καθενα

εσενα δε θελω να σου πω τιποτα, στον ποδολαγνο απαντησα που νομιζει οτι ο Κωστοπουλος εχει cash και παρακαλει τον Κυριακου να του βρει δουλεια να εχει ενα μισθο να κανει τα κουμαντα του.

Ποιός σου είπε ότι ασχολούμαι μαζί σου ρε βλάκα;
Χαβαλέ κάνω με την αγωνία σας μουνόπανα. Ένας ένας βαράνε κανόνια τα ευρώσκυλα.
Wrong horse mate.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
2.072
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
16
 Του λόγου το αληθές.


 Πορεία μετοχής ΙΜΑΚΟ ΜΗΝΤΙΑ.


Εισαγωγή με 20 ευρώ.
Πορεία 6 μηνών έως τα 30 ευρώ.
Και μετά το χάος.

Πτωτική 8ετής πορεία μέχρι το 1,17 όπου ο πολυμήχανος Πέτρος Κωστόπουλος θέλει να κάνει δημόσια πρόταση εξαγοράς με τιμή.......  1,17!!!!!!

 Για να τη βγάλει και από το χρηματιστήριο....!!!


 Έξυπνο παιδί ο Πετράκης.


Πουλάμε στα 22, 25, 28, 30, 28, 26, 24, 20, 18...  και ξεπουλάμε στα 15, 12, 10, 8, 5 ...



Και μετά ερχόμαστε σαν σωτήρες να την ξαναπάρουμε με δημόσια προσφορά 1,17 ευρώ και να την σώσουμε....


Πράγμα που αμφιβάλλω κι αν έγινε....

Και εγώ θα έδινα το 1/20 των χρημάτων που κέρδισα για να σώσω την υπόληψη και το όνομά μου σαν επιχειρηματίας.


Αφού υπάρχουν γατάκια που θα πιστέψουν πως πήγα να σώσω την εταιρεία μου...


Πτωχευσα κρατώντας το 95% των μετοχών μου....



 Λίγη τσίπα ρε πούστη μου... Λίγη τσίπα...

Κι όμως η ΙΜΑΚΟ κατέρρευσε για λόγους πραγματικής οικονομίας και όχι χρηματιστηριακής αγοράς.
Μην τα Σοφοκλεοποιούμε όλα.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
2.072
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
16
ακριβως. οπως και ο Λυμπερης, το αντιπαλο δεος.

Και όπως όλοι οι εκδότες, και σύντομα και οι καναλάρχες, και μετά και οι εργολάβοι και στο ενδιάμεσο και οι φαρμακοβιομήχανοι. 2ετής διαδικασία.
Το σημερινό επίπεδο ρευστότητας δεν είναι σε θέση να διατηρήσει την οικονομία κλίμακας της Ελληνικής ευρωενοποιημένης αγοράς.
Ο τύπος (σε λίγο και τα κανάλια) έχουν και την πούτσα του νετ για αυτό πάνε κάτω πρώτα.
Οι εργολάβοι έχουν το πλας των λάθρο και των δουλειών έξω για αυτό θα πάνε κάτω τελευταίοι.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Το είδα ότι είναι ιδιοκτήτης τύπε. Αλλά είδα ότι από το 2006 μέχρι το τέλος πρέπει να έδωσε γύρω στα 5 εκ. για επαναγορά μετοχών. Πόσα έβγαλε δηλαδή το 2001 με την εισαγωγή που του έχουν μείνει ακόμα. Αν ήθελε να την σκάσει γιατί δεν το έκανε όταν έφυγε ο Ρέστης κι έδωσε δυο μύρια για τις μετοχές του. Είναι τόσο δύσκολο να δεχτείς ότι έδωσε σχεδόν τα πάντα για το δημιούργημά του; Ξέρω πάρα πολλούς που το έκαναν, ποια η διαφορά του Κωστόπουλου;



 Θες να πιστέψεις πως ο Πετράν έδωσε σχεδόν τα πάντα για την ΙΜΑΚΟ?


 Θες να μου πεις πως ο Πετράν είναι ιδεαλιστής και ότι καιγόταν για την εταιρεία του?


  Ξέρω κι ενα καλό με τον Τοτό, αλλά ξέρω πως δεν θα γελάσεις.


 Πίστεψε ό,τι θες.

  Εγω καταθέτω τα όπλα.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
 Θες να πιστέψεις πως ο Πετράν έδωσε σχεδόν τα πάντα για την ΙΜΑΚΟ?


 Θες να μου πεις πως ο Πετράν είναι ιδεαλιστής και ότι καιγόταν για την εταιρεία του?


 Πίστεψε ό,τι θες.

  Εγω καταθέτω τα όπλα.
Kαλα ρε εσυ που σου τρεχουν απο τα μπαταζακια,πως καταντησες να γαμας την αναστασιαρου  :S
Δεν ελεγες οτι γαμας μονο μοντελα;
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
και το κάναμε νήμα για ποιο λόγο;

Ήθελε να τον κλείσει κανείς να τον γαμήσει και δεν είναι διαθέσιμος;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.104
Like
72.181
Πόντοι
12.756
  Έλα ντε!

Πέρυσι τα Χριστούγεννα ήταν στην Ν. Υόρκη οικογενειακώς....


Εγώ για δουλειές πήγα μόνος μου στη Ν. Υόρκη (όχι Χριστούγεννα) και μου φυγαν 10.000 ευρώ στο πίτουρο για παραμονή 7 ημερών, ξενοδοχεία, εισιτήρια, διαμονή.



 Ο Πετράκης με γυναίκα και 3 κουτσούβελα μέσα στις γιορτές που είναι όλα ακριβότερα, πόσα πλήρωσε?


Ρε δεν γαμιόμαστε λέω εγώ....

Ποια Χριστουγεννα τυπε ? του 2012 ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom