Νέα

Συνέλαβαν τον Κωστόπουλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jigsaw24
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 330
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
και πολύ άργησαν να τομ μαγκώσουν...για να δούμε, θα μείνει μέσα ή τσίου? :-



Τσίου.


Είπαμε. Ο Πετράκης έχει αρπάξει τόσα, που αντέχει να δίνει αμοιβές σε δικηγόρους.


  Καθήστε και πιστέψετε πως δεν έχει δεκάρα και φαλίρησε.


Αφελείς...

 
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.691
Κριτικές
183
Like
43.796
Πόντοι
21.896
Τσίου.


Είπαμε. Ο Πετράκης έχει αρπάξει τόσα, που αντέχει να δίνει αμοιβές σε δικηγόρους.


  Καθήστε και πιστέψετε πως δεν έχει δεκάρα και φαλίρησε.


Αφελείς...

 
aytoi φιλε εχουν κρυψει εκατομμυριοι ευρω στην ακρη και τωρα ασχολουνται με μολις 400 χιλιαδες ευρω-ψιχουλα για αυτους ενα διαμερισμα στην γλυφαδα ειναι για αυτους
για να ανοιξουν τα υποθηκοφυλακεια των παιδιων του ή των ξενων εταιριων ναδεις τι κρυβουν
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
λευτεριά στον κοινωνικό αγωνιστή κωστόπουλο, που πάει κόντρα στο κατεστημένο και δεν πληρώνει κανέναν.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
aytoi φιλε εχουν κρυψει εκατομμυριοι ευρω στην ακρη και τωρα ασχολουνται με μολις 400 χιλιαδες ευρω-ψιχουλα για αυτους ενα διαμερισμα στην γλυφαδα ειναι για αυτους
για να ανοιξουν τα υποθηκοφυλακεια των παιδιων του ή των ξενων εταιριων ναδεις τι κρυβουν
Ξαναλέω, αφού έχει εκατομμύρια στην άκρη γιατί δεν έχει τακτοποιήσει τις 400 ψωρο-χιλιάδες και φοράει βραχιολάκια;
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Ξαναλέω, αφού έχει εκατομμύρια στην άκρη γιατί δεν έχει τακτοποιήσει τις 400 ψωρο-χιλιάδες και φοράει βραχιολάκια;

να ρωτησω κατι αλλο εγω. 3 παιδια σε ιδιωτικο, ειναι 50.000. δεν του εχουν δεσμευθει οι λογαριασμοί? πως πληρωνει?
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
 Του λόγου το αληθές.


 Πορεία μετοχής ΙΜΑΚΟ ΜΗΝΤΙΑ.


Εισαγωγή με 20 ευρώ.
Πορεία 6 μηνών έως τα 30 ευρώ.
Και μετά το χάος.

Πτωτική 8ετής πορεία μέχρι το 1,17 όπου ο πολυμήχανος Πέτρος Κωστόπουλος θέλει να κάνει δημόσια πρόταση εξαγοράς με τιμή.......  1,17!!!!!!

 Για να τη βγάλει και από το χρηματιστήριο....!!!


 Έξυπνο παιδί ο Πετράκης.


Πουλάμε στα 22, 25, 28, 30, 28, 26, 24, 20, 18...  και ξεπουλάμε στα 15, 12, 10, 8, 5 ...



Και μετά ερχόμαστε σαν σωτήρες να την ξαναπάρουμε με δημόσια προσφορά 1,17 ευρώ και να την σώσουμε....


Πράγμα που αμφιβάλλω κι αν έγινε....

Και εγώ θα έδινα το 1/20 των χρημάτων που κέρδισα για να σώσω την υπόληψη και το όνομά μου σαν επιχειρηματίας.


Αφού υπάρχουν γατάκια που θα πιστέψουν πως πήγα να σώσω την εταιρεία μου...


Πτωχευσα κρατώντας το 95% των μετοχών μου....



 Λίγη τσίπα ρε πούστη μου... Λίγη τσίπα...



 


 

Συνημμένα

  • IMAKO.PNG
    IMAKO.PNG
    217,4 KB · Εμφανίσεις: 60

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
να ρωτησω κατι αλλο εγω. 3 παιδια σε ιδιωτικο, ειναι 50.000. δεν του εχουν δεσμευθει οι λογαριασμοί? πως πληρωνει?
Τύπε δεν είμαι απολογητής του Κωστόπουλου ούτε και νομικός. Οι λογαριασμοί και να έχουν δεσμευτεί τι ρόλο παίζει; Δε δουλεύει κι αυτός και η γυναίκα του; O μισθός του μπορεί να κατασχεθεί, αν δε κάνω λάθος, μόνο κατά το 1/4 βάσει του νόμου.

Αν έχεις κι άλλες νομικές απορίες να σου συστήσω το δικηγόρο μου είναι πολύ καλός.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
να ρωτησω κατι αλλο εγω. 3 παιδια σε ιδιωτικο, ειναι 50.000. δεν του εχουν δεσμευθει οι λογαριασμοί? πως πληρωνει?



  Έλα ντε!

Πέρυσι τα Χριστούγεννα ήταν στην Ν. Υόρκη οικογενειακώς....


Εγώ για δουλειές πήγα μόνος μου στη Ν. Υόρκη (όχι Χριστούγεννα) και μου φυγαν 10.000 ευρώ στο πίτουρο για παραμονή 7 ημερών, ξενοδοχεία, εισιτήρια, διαμονή.



 Ο Πετράκης με γυναίκα και 3 κουτσούβελα μέσα στις γιορτές που είναι όλα ακριβότερα, πόσα πλήρωσε?


Ρε δεν γαμιόμαστε λέω εγώ....


 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
 Του λόγου το αληθές.


 Πορεία μετοχής ΙΜΑΚΟ ΜΗΝΤΙΑ.


Εισαγωγή με 20 ευρώ.
Πορεία 6 μηνών έως τα 30 ευρώ.
Και μετά το χάος.

Πτωτική 8ετής πορεία μέχρι το 1,17 όπου ο πολυμήχανος Πέτρος Κωστόπουλος θέλει να κάνει δημόσια πρόταση εξαγοράς με τιμή.......  1,17!!!!!!

 Για να τη βγάλει και από το χρηματιστήριο....!!!


 Έξυπνο παιδί ο Πετράκης.


Πουλάμε στα 22, 25, 28, 30, 28, 26, 24, 20, 18...  και ξεπουλάμε στα 15, 12, 10, 8, 5 ...



Και μετά ερχόμαστε σαν σωτήρες να την ξαναπάρουμε με δημόσια προσφορά 1,17 ευρώ και να την σώσουμε....


Πράγμα που αμφιβάλλω κι αν έγινε....

Και εγώ θα έδινα το 1/20 των χρημάτων που κέρδισα για να σώσω την υπόληψη και το όνομά μου σαν επιχειρηματίας.


Αφού υπάρχουν γατάκια που θα πιστέψουν πως πήγα να σώσω την εταιρεία μου...


Πτωχευσα κρατώντας το 95% των μετοχών μου....



 Λίγη τσίπα ρε πούστη μου... Λίγη τσίπα...



   

ρε ανθρωπε εχεις μια ταση ξερολιασης σα κατι ταξιτζηδες φαφλαταδες που σου ζαλιζουν τον ερωτα για θεματα που κατι ακουσαν στο καφενειο.

Η Ιμακο ειχει 20 και 30 ευρω για 1 χρονο, το 2001. Και εβγαλε πακετακι ο Κωστοπουλος. Πριν 10 χρονια. Μετα μπηκε ο Ρεστης. Μετα βγηκε ο Ρεστης. Και για να βγει ο Ρεστης ο Κωστοπουλος εβαλε υποθηκη τα δυο σπιτια να βρει μετρητο να αγορασει το πακετο Ρεστη, γιατι ηταν δεδομενο στο μυαλο του οτι θα το μεταπουλουσε στον Παρη. Απο κει και περα ο Κωστοπουλος μετρητο επαψε να εχει, γιαυτο αρχισε κι αυτος κι η Μπαλατσινου να δουλευουν.

Δε σου ειπε κανεις οτι δεν εβγαλε λεφτα. Εβγαλε. Και τα φαγε. Αλλα δεν εχει τωρα λεφτα. Το να χει μισο και ενα μυριο στη ακρη δε καλυπτει τιποτα.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.183
Like
34.531
Πόντοι
9.931
Το κάναμε θέμα λες και ο Κωστοπουλος είναι ο πρώτος Ελληνας που (δεν;) έχει άλλα δεν πληρώνει, ξέρετε πόσοι επιχειρηματίες ενω εχουν μεγάλη προσωπική περιουσία δεν πληρώνουν και δεν πληρώνουν γιατί απλούστατα ξέρουν οτι δεν πρόκειται να πάνε ποτέ φυλακή.
Στην Αμερικη ειναι καλύτερα να σε κυνηγάει το F.B.I και η C.I.A μαζί παρά η I.R.S (αμερικανικη εφορία)
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
  Έλα ντε!

Πέρυσι τα Χριστούγεννα ήταν στην Ν. Υόρκη οικογενειακώς....


Εγώ για δουλειές πήγα μόνος μου στη Ν. Υόρκη (όχι Χριστούγεννα) και μου φυγαν 10.000 ευρώ στο πίτουρο για παραμονή 7 ημερών, ξενοδοχεία, εισιτήρια, διαμονή.



 Ο Πετράκης με γυναίκα και 3 κουτσούβελα μέσα στις γιορτές που είναι όλα ακριβότερα, πόσα πλήρωσε?


Ρε δεν γαμιόμαστε λέω εγώ....
Ρε συ μηπως εισαι ο μυστηριωδης επενδυτης που θα βαλει 120 εκ ευρω στην Παε βαζελος παρεα με τον τρακη; :think:
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Ξαναλέω, αφού έχει εκατομμύρια στην άκρη γιατί δεν έχει τακτοποιήσει τις 400 ψωρο-χιλιάδες και φοράει βραχιολάκια;



 Βάζεις στοίχημα πως δεν θα πάει ούτε μία μέρα φυλακή?


 Γιατί δεν τακτοποιεί τις υποχρεώσεις?


  Μπορεί και το κάνει ρε τύπε.


 Παραδικαστικό κύκλωμα.... σου λέει κάτι?


Η Μπουρμπούλια δεν ήταν ποτέ μόνο η Μπουρμπούλια. Υπάρχουν χιλιάδες Μπουρμπούλιες.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείς να είσαι τόσο αφελής.


  :think:
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Γι' αυτό δεν μου πήγε καλά η μέρα μέχρι τώρα....και έλεγα τι συμβαίνει, τι συμβαίνει.....
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
ρε ανθρωπε εχεις μια ταση ξερολιασης σα κατι ταξιτζηδες φαφλαταδες που σου ζαλιζουν τον ερωτα για θεματα που κατι ακουσαν στο καφενειο.

Η Ιμακο ειχει 20 και 30 ευρω για 1 χρονο, το 2001. Και εβγαλε πακετακι ο Κωστοπουλος. Πριν 10 χρονια. Μετα μπηκε ο Ρεστης. Μετα βγηκε ο Ρεστης. Και για να βγει ο Ρεστης ο Κωστοπουλος εβαλε υποθηκη τα δυο σπιτια να βρει μετρητο να αγορασει το πακετο Ρεστη, γιατι ηταν δεδομενο στο μυαλο του οτι θα το μεταπουλουσε στον Παρη. Απο κει και περα ο Κωστοπουλος μετρητο επαψε να εχει, γιαυτο αρχισε κι αυτος κι η Μπαλατσινου να δουλευουν.

Δε σου ειπε κανεις οτι δεν εβγαλε λεφτα. Εβγαλε. Και τα φαγε. Αλλα δεν εχει τωρα λεφτα. Το να χει μισο και ενα μυριο στη ακρη δε καλυπτει τιποτα.



 Με τέτοιους συνανστρέφεσαι? Με ταξιτζήδες φαφλατάδες?


Δεν μου κάνει εντύπωση.... Ταρίφας τύπε?   :grin:





   Υ.Γ.  Για τον Πετράκη και το αν εχει χρήματα κράτα μικρό καλάθι. Κάτσε να δεις κάποια στιγμή όταν θα βγουν τα λεφτά από το σεντούκι.

  Η ΙΜΑΚΟ ήταν η αρχή.


 Ο συγχωριανός μου είναι πολύ έξυπνος άνθρωπος. Το χει ο Βόλος να βγάζει έξυπνους.


  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:





 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
   Παραδικαστικό κύκλωμα.... σου λέει κάτι?

Σοβαρέψου λιγάκι
Είχε κανένα (σοβαρό) δικαστήριο στο παρελθόν και ευνοήθηκε?

Η δίωξη είναι σε βαθμό πλημμελήματος,άρα θα βγει έξω υποχρεωτικά αύριο.
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.977
Κριτικές
2
Like
343
Πόντοι
36
και εγω λεω οτι δεν εχει φραγκο.πηγε τωρα στη δημοσια τηλεοραση μπας και την πηδηξει την δουλεια αλλα η αφραγκια ειναι μεγαλη


 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
Σοβαρέψου λιγάκι
Είχε κανένα (σοβαρό) δικαστήριο στο παρελθόν και ευνοήθηκε?

Η δίωξη είναι σε βαθμό πλημμελήματος,άρα θα βγει έξω υποχρεωτικά αύριο.



  ένας λόγος παραπάνω για να μην πληρώσει ούτε δεκάρα.



  Καλά ρε ...πόσο μαλακες είστε?


Προκειμένου να μου την πείτε, συμφωνείτε και μαζί μου....  :grin:
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
6
Πόντοι
16
 Με τέτοιους συνανστρέφεσαι? Με ταξιτζήδες φαφλατάδες?


Δεν μου κάνει εντύπωση.... Ταρίφας τύπε?   :grin:

ναι ρε τυπε  απο αυτους που παρακαλαγε ο Κωστοπουλος να του δωσουν 150 χιλιαρικα για φουσκωτο 2ετιας μισου μυριου με 80 χιλιαρικα εξτρα

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom