Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
η καλυτερη συναυλια σε ελληνικο εδαφος απο ανταποκρισεις μεγαλυτερων σε ηλικια ειναι των ramones στο ροδον.μια αθηνα σε εκσταση.μεχρι και οι μπατσοι χορευανε (σε ριξεις μολοτωφ)

Σωστος κ εγω ετσι εχω ακουσει  :rockon:
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
η καλυτερη συναυλια σε ελληνικο εδαφος απο ανταποκρισεις μεγαλυτερων σε ηλικια ειναι των ramones στο ροδον.μια αθηνα σε εκσταση.μεχρι και οι μπατσοι χορευανε (σε ριξεις μολοτωφ)
Ρε τυπε απο το στομα μου το πηρες :rockon: :rockon: :rockon:

Τους εχω δει 3 φορες στο ροδον και στις 3 γαμουσαν  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
η καλυτερη που εχουν δει τα ματακια μου ηταν sepultura σε περιοδια arise ροδο.πως δεν γκρεμιστηκε εκεινη την νυχτα ρο ροδον μονο ο αρχιτεκτονας του το ξερει!!
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Πότε έπαιξαν οι motorhead σπόρτινγκ και πότε ρόδον; 88 και 91; (τα έχω ακούσει καλά);; Για δώσε καμιά ανταπόκριση-ανάμνηση.
Ηταν το 87 στο σπορτινγκ και ηταν η πρωτη μου συναυλια. Support oι flames, ηταν η πρωτη μεγαλη μεταλ συναυλια στην Ελλαδα(ειχαν ερθει βεβαια και οι saxon το 85). Μεγαλη εκσταση απο το κοινο, βγηκε και ενας τυπος πριν και μετραγε με μια μεζουρα το μικροφωνο του Lemmy και γνωρισε την αποθεωση σαν να ηταν ο lemmy o ιδιος. Πολλοι μπατσοι, καπελακηδες και ματ, πιθανον γιατι τοτε "οι μαλλιαδες ηταν αλητες και καναν φασαριες". Στο μουσικο μερος δεν υπηρχαν απαιτησεις, και το "γυρω γυρω ολοι" να επαιζαν απο κατω το headbanging θα ηταν ατελειωτο. θυμαμαι οτι το metropolis το ειπε acropolis, θυμαμαι ακομα οτι ειχε μεινει εκπληκτος απο την λυσσα του κοινου. Απο εγκυρη πηγη ξερω επισης οτι οταν εφυγαν απο Ελλαδα o Lemmy πηρε μαζι 3 κασονια μαυροδαφνη. Η μαυροδαφνη τοτε επαιζε πολυ στα ροκ στεκια και ο τυπος δοκιμασε πρωτη φορα, οποτε το ξεφτυλισε στο πιωμα.

Α! Μετα το λαιβ το συγκροτημα πηγε στην Ομπρε (δεν ημουνα)

Και το μισο εισιτηριο( αυτο περισωσα)
 

Συνημμένα

  • σάρωση0003.jpg
    σάρωση0003.jpg
    260,1 KB · Εμφανίσεις: 25

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
η καλυτερη συναυλια σε ελληνικο εδαφος απο ανταποκρισεις μεγαλυτερων σε ηλικια ειναι των ramones στο ροδον.μια αθηνα σε εκσταση.μεχρι και οι μπατσοι χορευανε (σε ριξεις μολοτωφ)
What? Από τις χειρότερες συναυλίες που έχω πάει στη ζωή μου ήταν!
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Monsters of rock;;; Για δώσε λεπτομέρειες...

Ηταν στο Donington, oι ACDC το εχουν κυκλοφορησει σε cd και σε dvd

μαζι παιξαν metallica, Queensryche, motley crue σε γενικες γραμμες ηταν γαματο, αλλα επαιζε πολυ καφριλα, το λιωμα και το ξερατο πηγε συννεφο και ειχαμε και καποια overdose...
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
Δεν εχω παραπονο :rockon: :rockon: :rockon:


Δεν λες που αγαπαμε την μουσικη και εχουμε καλα πραγματα να θυμομαστε, γιατι αν περιμεναμε απο τα υπολοιπα γαμησε τα :jerking:

Πες το ψέμματα...

Δυστυχώς όμως ακόμα και η μουσική -όταν γίνεται νοσταλγία- έχει κακή επιρροή (όσο και έντονη συναισθηματικά να είναι)...

Κρίση ηλικίας;;χαχαχα

Καλά να περάσουμε αύριο ρε παίκτες...
 

Επισκέπτης
motorhead bukowski στο δίσκο του Ojeda τραγουδάει και ο R.J.DIO



Έχω το βινύλιο στο χέρι τώρα και γράφει ότι όλα τα κομμάτια είναι από τους T.S,Beau Hill (ο παραγωγός το δίσκου),Reb Beach,And Ronni Le Tekro.

Στο κάτω μέρος του οπισθόφυλλου  λέει:

[size=10pt]"AND AS ALWAYS,PLAY ITI LOUD MUTHA"[/size]
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Πες το ψέμματα...

Δυστυχώς όμως ακόμα και η μουσική -όταν γίνεται νοσταλγία- έχει κακή επιρροή (όσο και έντονη συναισθηματικά να είναι)...
Tι λες ρε συνροκα? Για μενα ισχυει το αποκατω

Κρίση ηλικίας;;χαχαχα
Δεν ξερω τι εννοεις, ποια ηλικια νεοι ανθρωποι ειμαστε :grin:


Καλά να περάσουμε αύριο ρε παίκτες...
:rockon:
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
What? Από τις χειρότερες συναυλίες που έχω πάει στη ζωή μου ήταν!
Αυτον τον τιτλο τον εχει η συναυλια στο ΟΑΚΑ των guns and roses (1991?). Eνταξει ισως οχι η χειροτερη, αλλα η μεγαλυτερη απογοητευση, ηταν τελειως ξεπετα...Ετσι για την ιστορια να αναφερω οτι χορηγος ηταν το μιλκο και μοιραζανε μιλκο φραουλα σε ολο τον κοσμο αβερτα, επαιρνες οσα μπορουσες να πιεις. Εγω ευτυχως πηγα νωρις για να ειμαι μπροστα και δεν πηρα. Απο καποιο σημειο και μετα οπου και να κοιταζες εβλεπες σφιγμενα προσωπα :2funny:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Oπως και κάθε χρόνο έτσι και φέτος συνεχίζουμε την παράδοση και διοργανώνουμε το "Livadia Extreme Metalfest".

Τα φετινα συγροτηματα θα ειναι:
LIVADIA EXTREME METALFEST
6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2011
ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΚΡΥΑΣ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ

263490_116888528405976_100002544896822_128581_7848576_n.jpg



SEPTIC FLESH

Melodic Black/Death Metal-Athens
1η live εμφανιση των Septic Flesh επειτα απο την
κυκλοφορια του νεου album τους "The Great Mass"

RESURGENCY

Old School Death Metal - Athens

FREEFALL

Metalcore - Thess/niki

CARNAL REDEMPTION

Death Metal - Athens


ETERNAL OBSCENITY

Death Metal - Livadia


SOMBER VENUS

Melodic Death Metal - Livadia

SANCTIMONIOUS

Black Metal - Livadia


Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ: 12e ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 6 ΜΜ
ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ
ΤΡΕΝΩΝ ΚΑΙ ΛΕΟΦΩΡΕΙΩΝ!
ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟ METAL ΒΡΑΔΥΑ
ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ!


KEEP ALIVE THE UNDERGROUND!!!
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Αυτον τον τιτλο τον εχει η συναυλια στο ΟΑΚΑ των guns and roses (1991?). Eνταξει ισως οχι η χειροτερη, αλλα η μεγαλυτερη απογοητευση, ηταν τελειως ξεπετα...Ετσι για την ιστορια να αναφερω οτι χορηγος ηταν το μιλκο και μοιραζανε μιλκο φραουλα σε ολο τον κοσμο αβερτα, επαιρνες οσα μπορουσες να πιεις. Εγω ευτυχως πηγα νωρις για να ειμαι μπροστα και δεν πηρα. Απο καποιο σημειο και μετα οπου και να κοιταζες εβλεπες σφιγμενα προσωπα :2funny:
Εντάξει δεν έχω πάει Guns 'n Roses για να ξέρω, :grin: πάντως οι Ramones ήταν η απόλυτη ξεπέτα. 1-2-3-4 πριν από κάθε τραγούδι και μέσα σε 50 λεπτά είχαν ξεπετάξει όλο το set. :S

Τώρα βέβαια θα μου πεις έτσι έπαιζαν ανέκαθεν, αλλά τουλάχιστον να ξεχώριζα και τα τραγούδια μεταξύ τους; :cheesy: Αυτό εδώ πάντως μου αρέσει πολύ περισσότερο από ότι τα παλιά από το Rocket to Russia.


 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Εντάξει δεν έχω πάει Guns 'n Roses για να ξέρω, :grin: πάντως οι Ramones ήταν η απόλυτη ξεπέτα. 1-2-3-4 πριν από κάθε τραγούδι και μέσα σε 50 λεπτά είχαν ξεπετάξει όλο το set. :S

Τώρα βέβαια θα μου πεις έτσι έπαιζαν ανέκαθεν, αλλά τουλάχιστον να ξεχώριζα και τα τραγούδια μεταξύ τους; :cheesy: Αυτό εδώ πάντως μου αρέσει πολύ περισσότερο από ότι τα παλιά από το Rocket to Russia.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Eτσι ειναι, παντα ετσι παιζαν οι ramones, σε 50 λεπτα επαιζαν 30 τραγουδια

Στην τελευταια που εκαναν στο ροδον ειχες παει? Τοτε που επαιξαν και το take it as it comes των doors? Ρωταω γιατι τοτε θυμαμαι ηταν τελειως λιωμα και ειχα και εγω προβλημα να ξεχωρισω τι παιζουν  :2funny:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Εχω ακουσει καλα λογια...Παντως εγω δεν τους εχω δει στο παρελθον. Και απο τοτε που σνομπαρα τους Sabbath ( :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: ) γιατι ειπα οτι ειναι παππουδες και δεν πηγα ( :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: ), δεν την ξαναπαταω φιλαρακι και χαλαλι τα 35

:new_shocked:

Διαπράξατε τέτοια ύβρη αγαπητέ;
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom