Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
Έχει πάρει κανείς εισιτήριο για twisted sister αύριο;;; Τι ώρα ανοίγουν οι πόρτες; Πώς πάει η προπώληση (αριθμός εισιτηρίου και πότε αγοράσθηκε);
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Έχει πάρει κανείς εισιτήριο για twisted sister αύριο;;; Τι ώρα ανοίγουν οι πόρτες; Πώς πάει η προπώληση (αριθμός εισιτηρίου και πότε αγοράσθηκε);
Eχω παρει εγω, αλλα απο αυτα που ρωτας δεν ξερω τιποτε :2funny:


Εντιτ
Μισο να ψαξω να βρω το τικετ
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
Eχω παρει εγω, αλλα απο αυτα που ρωτας δεν ξερω τιποτε :2funny:

Δε γράφει ώρα έναρξης ή έστω ώρα που ανοίγουν οι πόρτες; Τι ώρα σκέφτεσαι να πας;;

Αριθμό εισιτηρίου δεν γράφει;

Και κάτι ακόμα (δύσκολο-χαχα): το σκυλάδικο έχει κλιματισμό ή να έρθω με μαγιό;;
 

Επισκέπτης
Δε γράφει ώρα έναρξης ή έστω ώρα που ανοίγουν οι πόρτες; Τι ώρα σκέφτεσαι να πας;;

Αριθμό εισιτηρίου δεν γράφει;

Και κάτι ακόμα (δύσκολο-χαχα): το σκυλάδικο έχει κλιματισμό ή να έρθω με μαγιό;;
ποσο εχει το εισητηριο?
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Δε γράφει ώρα έναρξης ή έστω ώρα που ανοίγουν οι πόρτες; Τι ώρα σκέφτεσαι να πας;;

Αριθμό εισιτηρίου δεν γράφει;

Και κάτι ακόμα (δύσκολο-χαχα): το σκυλάδικο έχει κλιματισμό ή να έρθω με μαγιό;;
Λοιπον αργω αλλα στο τελος το πιανω :rockon:


Το εισιτηριο το αγορασα σημερα στις 2 και εχει νουμερο 1278

πανω λεει οτι οι πορτες ανοιγουν στις 7, αλλα δεν νομιζω να ισχυει. Θα τσεκαρω αυριο μεσημερι το rocking.gr, κανε και συ το ιδιο

Το σκυλαδικο εχει κλιματισμο (φανταζομαι :grin: )

ποσο εχει το εισητηριο?
35 ευρα προπωληση
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
Λοιπον αργω αλλα στο τελος το πιανω :rockon:


Το εισιτηριο το αγορασα σημερα στις 2 και εχει νουμερο 1278

πανω λεει οτι οι πορτες ανοιγουν στις 7, αλλα δεν νομιζω να ισχυει. Θα τσεκαρω αυριο μεσημερι το rocking.gr, κανε και συ το ιδιο

Το σκυλαδικο εχει κλιματισμο (φανταζομαι :grin: )
35 ευρα προπωληση


Thanks!!!

Κατά τις 9-930 πιστεύω θα είναι καλά...THE FIRE STILL BURNS SICK MOTHERFUCKERS!!!!!!!
 

Επισκέπτης
ψιλοαπατη μου μυριζει η υποθεση.οπως την πρωτη φορα που λαχταραγαμε για wasp και κατσαμε στο παγωτο.ωραιες μπαντες σιγουρα αλλα με ξεπερασμενη αισθητικη που δεν εχουν να προσφερουν κατι μουσικα πλεον.εχω δει καλυτερες μπαντες της εποχης με πολυ φτηνοτερο εισητηριο.omen,manilla road π.χ.
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
ψιλοαπατη μου μυριζει η υποθεση.οπως την πρωτη φορα που λαχταραγαμε για wasp και κατσαμε στο παγωτο.ωραιες μπαντες σιγουρα αλλα με ξεπερασμενη αισθητικη που δεν εχουν να προσφερουν κατι μουσικα πλεον.εχω δει καλυτερες μπαντες της εποχης με πολυ φτηνοτερο εισητηριο.omen,manilla road π.χ.

Εχω ακουσει καλα λογια...Παντως εγω δεν τους εχω δει στο παρελθον. Και απο τοτε που σνομπαρα τους Sabbath ( :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: ) γιατι ειπα οτι ειναι παππουδες και δεν πηγα ( :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: ), δεν την ξαναπαταω φιλαρακι και χαλαλι τα 35
 

Επισκέπτης
Εχω ακουσει καλα λογια...Παντως εγω δεν τους εχω δει στο παρελθον. Και απο τοτε που σνομπαρα τους Sabbath ( :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: ) γιατι ειπα οτι ειναι παππουδες και δεν πηγα ( :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: ), δεν την ξαναπαταω φιλαρακι και χαλαλι τα 35
τους sabbath και να κλανουνε θα πας να τους δεις αδελφε!!
 

Επισκέπτης
αυτο βιντεο ηθελα να το ποσταρω αρκετο καιρο αλλα ολο το ξεχναγα.ντοκιμαντερ απο μεταλλαδες για μεταλλαδες
αξιζει να το δειτε για την προσπαθεια των παιδιων
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
ψιλοαπατη μου μυριζει η υποθεση.οπως την πρωτη φορα που λαχταραγαμε για wasp και κατσαμε στο παγωτο.ωραιες μπαντες σιγουρα αλλα με ξεπερασμενη αισθητικη που δεν εχουν να προσφερουν κατι μουσικα πλεον.εχω δει καλυτερες μπαντες της εποχης με πολυ φτηνοτερο εισητηριο.omen,manilla road π.χ.

Φίλε είσαι λίγο άδικος με τους TS.

Από τους πιο true μπάντες. Το διέλυσαν (87-88) όταν ένιωσσαν ότι καλλιτεχνικά έπεσαν σε ύφεση. Και επαναδραστηριοποιηθηκαν χωρίς να την πέσουν στην κονόμα: δεν έκαναν δίσκο όπως θα μπορούσαν αλλά γυρνάνε πόλη-πόλη για live.

ΥΓ Θυμάμαι μια συνέντευξη του Dee σε ένα metal hammer που έλεγε ότι όταν διέλυσε τους widowmaker πλήρωσε 20 χιλ. δολλάρια το κομμάτι για να αποκτήσει τα πνευματικά δικαιώματα 4 τραγουδιών του από την εταιρεία. Τα τραγούδια αυτά δεν τα κυκλοφόρησε ποτέ!!!!

ΥΓ Κλέφτες οι γελοίοι διοργανωτές (μόνο και μόνο η αλλαγή του χώρου λέει κάτι-φαντάζομαι ότι δεν θα είχαν πάρει άδεια από κανένα δήμο για τον προηγούμενο).

ΥΓ2 Μια φορά τους είχα δει και τη θεωρώ την καλύτερη συναυλία που έχω δει (υποκειμενικά βέβαια)
 

Επισκέπτης
Φίλε είσαι λίγο άδικος με τους TS.

Από τους πιο true μπάντες. Το διέλυσαν (87-88) όταν ένιωσσαν ότι καλλιτεχνικά έπεσαν σε ύφεση. Και επαναδραστηριοποιηθηκαν χωρίς να την πέσουν στην κονόμα: δεν έκαναν δίσκο όπως θα μπορούσαν αλλά γυρνάνε πόλη-πόλη για live.

ΥΓ Θυμάμαι μια συνέντευξη του Dee σε ένα metal hammer που έλεγε ότι όταν διέλυσε τους widowmaker πλήρωσε 20 χιλ. δολλάρια το κομμάτι για να αποκτήσει τα πνευματικά δικαιώματα 4 τραγουδιών του από την εταιρεία. Τα τραγούδια αυτά δεν τα κυκλοφόρησε ποτέ!!!!

ΥΓ Κλέφτες οι γελοίοι διοργανωτές (μόνο και μόνο η αλλαγή του χώρου λέει κάτι-φαντάζομαι ότι δεν θα είχαν πάρει άδεια από κανένα δήμο για τον προηγούμενο).

ΥΓ2 Μια φορά τους είχα δει και τη θεωρώ την καλύτερη συναυλία που έχω δει (υποκειμενικά βέβαια)
το stay hungry το θεωρω απο τα καλυτερα 80s δισκακια metal (hard rock) ever.να τους εβλεπα σε ενα φεστιβαλ μαζι με αλλες μπαντες θα ημουν πολυ ευχαριστημενος αλλα να ακουσω ενα best of για 40 ευρα δεν τα δινω γιατι τα θεωρω παρα πολλα.η αλλαγη του live εμενα μου μυριζει μικρη προπωληση.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
Στα live ειναι γαματοι οι twisted! Στο εισιτηριο τους βλεπω αβαφτους ομως! Φανταζεστε να γινει καμια μαλακια κ να βγουν χωρις make up?  :-
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Ετσι, ξυσε την πληγη...



Ημουνα maiden το 89 ομως :birdman:

Και motorhead το 87 :birdman:

Kαι monsters of rock to 91 :birdman: (αυτο ειναι το highlight :2funny: )

Μια που σε βρήκαμε εύκαιρο χαχα....

Πότε έπαιξαν οι motorhead σπόρτινγκ και πότε ρόδον; 88 και 91; (τα έχω ακούσει καλά);; Για δώσε καμιά ανταπόκριση-ανάμνηση.

Monsters of rock;;; Για δώσε λεπτομέρειες...

Και τέλος: ο μύθος λέει ότι η καλύτερη συναυλία στην Ελλάδα (ή τουλάχιστον στο Ρόδον) ήταν οι Accept το 1993...Αληθεύει ο μύθος;;;
 

Επισκέπτης
Μια που σε βρήκαμε εύκαιρο χαχα....

Πότε έπαιξαν οι motorhead σπόρτινγκ και πότε ρόδον; 88 και 91; (τα έχω ακούσει καλά);; Για δώσε καμιά ανταπόκριση-ανάμνηση.

Monsters of rock;;; Για δώσε λεπτομέρειες...

Και τέλος: ο μύθος λέει ότι η καλύτερη συναυλία στην Ελλάδα (ή τουλάχιστον στο Ρόδον) ήταν οι Accept το 1993...Αληθεύει ο μύθος;;;
η καλυτερη συναυλια σε ελληνικο εδαφος απο ανταποκρισεις μεγαλυτερων σε ηλικια ειναι των ramones στο ροδον.μια αθηνα σε εκσταση.μεχρι και οι μπατσοι χορευανε (σε ριξεις μολοτωφ)
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
με καυλωσατε βραδιατικο ρε!!

Το αγαπημένο μου κομμάτι από τους TS είναι το the fire still burns...με το μνημειώδη στίχο "get out of my way, i am the hangman today and the judge and jury".

Δεν υπάρχει...αυτό το riff, πολύ περίεργο και δεν παίζεται πιο γρήγορα.

Μέχρι και οι cradle of filth τα βρήκανε κολλυώμενα στη διασκευή (αφού δεν μπορούσαν να το παίξουν πιο γρήγορα...χαχα)

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom