Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Αν άντεχε η τσέπη μου θα πήγαινα κι εγώ στον εξώστη.Πόνεσαν πόδια και μέση από την ορθοστασία.Και αν ήξερα ότι δε θα αντιμετώπιζα πρόβλημα στην είσοδ θα έπαιρνα μαζί μου και τη φωτογραφική με τον τηλεφακό!Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να γίνονταν αυτές οι μαλακίες,και περίμενα πιο μεγάλο κόσμο που θα είχε αφησει τις μαλακίες στα εφηβικά/νεανικά χρόνια,αλλά είχε πιτσιρικαρία.Πρέπει να επιτρέπουν μόνο στις πιτσιρικες της είσοδο σε τέτοιες συναυλίες,να  ομορφαίνουν το χώρο και να μην κάνουν μαλακίες!!!
 

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16
Μόλις γύρισα από sister . Το πρινσιπαλ κατάμεστο , ο κόσμος να χοροπηδα και να τραγουδά απτή αρχή εώς το τέλος . Ήταν ένα απίστευτο ροκ εν ρολ πάρτυ . Οι sister μπορεί μην είναι στα ντουζενια τους , μπορεί να κάνανε λαθακια , μπορεί , μπορεί ... ΑΛΛΆ ΒΓΑΛΑΝΕ ΣΥΝΑΊΣΘΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΡΩΣΗ . Είναι αυτό λες : πω ρε πουστη μου , ΓΟΥΣΤΆΡΩ ...

Κάτι που δεν βγαλανε οι priest που μπορει να παίξαμε τέλεια αλλά ήταν ψυχρού επαγγελματίες και φαινοτανε ...

Για μένα ήταν απτις καλύτερες συναυλίες που είδα ( και τους έχω δει σχεδόν όλους )

Είχα χρόνια να κτυπηθω έτσι , να τραγουδαω , να χοροπηδαω , να βραχνιασω .

Thank you guys !!!

Μέχρι το επόμενο heavy metal πάρτυ

Να υγειαινουμε και  :knockinb: ... Ροκαρουμε ... ;)
 

Επισκέπτης
Σε τέτοιες συναυλίες δεν κοιτάς λάθη.Κι εγώ "έπιασα" τον J.J να χάνει συγχορδία και τον DEE να μπερδεύει στίχο στο come out and play αλλά και τι έγινε;
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
αντε να δουμε ποτε θα δει η Ελλαδιτσα IN FLAMES...χαζεψα λιγο στο σαΐτ τους κ ειδα οτι παιζουν σχεδον παντου κ πολυ κοντα σε εμας,αλλα κανεις διοργανωτης δεν ειχε τα balls να τους φερει...κριμμα...εκτος αν περιμενουμε να φτασουν κ αυτοι στην ηλικια των priest και twisted για να τους φερουν...(no offence).... :2funny:
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.253
Κριτικές
4
Like
1.911
Πόντοι
266
...Τι έγινε ρε? Πήγε ο χεβυμεταλλάς ο Κωστόπουλος στους Bon Jovi??
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
πολύ καλος ο Bon Jovi αν και έλλειπαν πολλά κλασσικα τραγούδια απο το σετλιστ. Ο κόσμος κλασσικά γιατο πούτσο.
 

napoleodas

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2008
Μηνύματα
160
Like
8
Πόντοι
1


τουλάχιστον είπε το livin' on a prayer? :think:
[/quote]

το είπε το livi' on a prayer κι ακριβώς πριν το πει έκανε αναφορά στις δυσκολίες που περνά η Ελλάδα με τα οικονομικά κι εκεί εστίασε το τραγούδι ως αφιέρωση για το next generation όπως είπε. πάραυτα ήταν τραγική η χθεσινή συναυλία, η φωνή του δεν έβγαινε στα περισσότερα σε κάποια μάλιστα είχε κατεβάσει οκτάβα ή τόνο ή όπως αλλιώς το λένε κι αυτό μου το είπε τύπος δίπλα μου που κάνει φωνητική, από εφέ τίποτα ιδιαίτερο ως καθόλου,τα τοπ τραγούδια τα τραγούδησε κυρίως ο κόσμος και η playlist που είχε ήταν τελείως σε λάθος λογικές μιας και τραγούδησε στην αρχή 5 σερί επιτυχίες και για 10-12 τραγούδια έπεσε σε ύπνο έως κώμα το κοινό γιατί τραγούδησε λιγότερο γνωστά τραγούδια έως άγνωστα σε πολλούς τραγούδια και στα encore επανήλθε πάλι με επιτυχίες. Ειλικρινά ήταν πολύ λίγος από αυτό που μπορούσε να περιμένει ένας που ακούει ροκ μουσική. Το κοινό ήταν πανηλίθιες γκομενίτσες με τους μουνόδουλους γκόμενους που τραβολόγαγαν και τα οποία άτομα έχουν ως μουσικά ακούσματα από Κιάμο έως Πλούταρχο κι από Ρεμο μέχρι Shakira... και είχαν μείνει εκστασιασμένα από την.....συναυλιάρα που είδαν μιας και μέχρι σήμερα τα μόνα κονσέρτα που είχαν παρακολουθήσει  live ήταν στα σκυλάδικα που έχουν πάει! κάποτε οι πιστοί της ροκ και metal σκηνής χτίζαμε συναυλίες από το πάλαι ποτέ ''ΡΟΔΟΝ'' μέχρι το ''ΑΓΚΑΘΙ'' για να έρθουν μετά από 25 χρόνια οι Bon Jovi να κάνουν την αρπαχτάρα τους μετά την πολυδιαφήμιση που φάγαμε στην μάπα τόσους μήνες και να έρχονται να παρακολουθούν την συναυλία τα παιδιά εκείνων που κάποτε μας έλεγαν μαλλιάδες, περιθωριακούς κι ενίοτε αλήτες... και να το παίζουν και ρόκερς όλα τα ''επαναστατημένα'' παιδάκια.
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Πολυ-Φεστιβάλ το μεγαλύτερο που έχει γίνει ποτέ στην Ελλάδα, 2 θεοί, 3 σκηνές, 6 μέρες καλλιτεχνικής και πολιτιστικής έκφρασης, 9 ημέρες camping, 8 είδη μουσικής, 22 ώρες τη μέρα live action, 250 καλλιτέχνες απ’όλον τον κόσμο

Music and Cultural Festival `11

Κούμανι Φολόης - Αρχαία Ολυμπία

25 Ιουλίου - 2 Αυγούστου [Full Camping Days]
27 Ιουλίου - 1 Αυγούστου [Full Art Days]

 

Συνημμένα

  • 3212.jpg
    3212.jpg
    90,5 KB · Εμφανίσεις: 52

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66

Συνημμένα

  • bon jovi.jpg
    bon jovi.jpg
    57,8 KB · Εμφανίσεις: 21

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.253
Κριτικές
4
Like
1.911
Πόντοι
266
τουλάχιστον είπε το livin' on a prayer? :think:


το είπε το livi' on a prayer κι ακριβώς πριν το πει έκανε αναφορά στις δυσκολίες που περνά η Ελλάδα με τα οικονομικά κι εκεί εστίασε το τραγούδι ως αφιέρωση για το next generation όπως είπε. πάραυτα ήταν τραγική η χθεσινή συναυλία, η φωνή του δεν έβγαινε στα περισσότερα σε κάποια μάλιστα είχε κατεβάσει οκτάβα ή τόνο ή όπως αλλιώς το λένε κι αυτό μου το είπε τύπος δίπλα μου που κάνει φωνητική, από εφέ τίποτα ιδιαίτερο ως καθόλου,τα τοπ τραγούδια τα τραγούδησε κυρίως ο κόσμος και η playlist που είχε ήταν τελείως σε λάθος λογικές μιας και τραγούδησε στην αρχή 5 σερί επιτυχίες και για 10-12 τραγούδια έπεσε σε ύπνο έως κώμα το κοινό γιατί τραγούδησε λιγότερο γνωστά τραγούδια έως άγνωστα σε πολλούς τραγούδια και στα encore επανήλθε πάλι με επιτυχίες. Ειλικρινά ήταν πολύ λίγος από αυτό που μπορούσε να περιμένει ένας που ακούει ροκ μουσική. Το κοινό ήταν πανηλίθιες γκομενίτσες με τους μουνόδουλους γκόμενους που τραβολόγαγαν και τα οποία άτομα έχουν ως μουσικά ακούσματα από Κιάμο έως Πλούταρχο κι από Ρεμο μέχρι Shakira... και είχαν μείνει εκστασιασμένα από την.....συναυλιάρα που είδαν μιας και μέχρι σήμερα τα μόνα κονσέρτα που είχαν παρακολουθήσει  live ήταν στα σκυλάδικα που έχουν πάει! κάποτε οι πιστοί της ροκ και metal σκηνής χτίζαμε συναυλίες από το πάλαι ποτέ ''ΡΟΔΟΝ'' μέχρι το ''ΑΓΚΑΘΙ'' για να έρθουν μετά από 25 χρόνια οι Bon Jovi να κάνουν την αρπαχτάρα τους μετά την πολυδιαφήμιση που φάγαμε στην μάπα τόσους μήνες και να έρχονται να παρακολουθούν την συναυλία τα παιδιά εκείνων που κάποτε μας έλεγαν μαλλιάδες, περιθωριακούς κι ενίοτε αλήτες... και να το παίζουν και ρόκερς όλα τα ''επαναστατημένα'' παιδάκια.

...ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΑ...ΟΛΑ...
 

George Cumalot

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2006
Μηνύματα
726
Κριτικές
8
Like
225
Πόντοι
6
Στους Twisted Sister πάντως εγώ πήγα στον εξώστη χωρίς να έχω ανάλογο εισιτήριο.
Δεν μου είπε κανείς τίποτα.

Για όσους ενδιαφέρονται 2/8 το ιερατείο του "progressive metal"
Fates Warning και Dream Theater στη Μαλακάσα.

Αν γουστάρετε να ποστάρω και δισκογραφίες πείτε.
 

motor_bukow

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
891
Like
0
Πόντοι
6
Πήγε κανείς από Σαλόνικα Wasp να μας πει σετλιστ και εντυπώσεις;
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
Οι Άγγλοι Death Metallers BENEDICTION έρχοντε στη χώρα μας για ένα δυνατό live show, το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011 στην Αθήνα!

Τιμή εισητηρίου 20€

Περισσότερες πληροφορίες πολλύ σύντομα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom