Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Τσολιά όταν επιστρέψεις απο την συναυλία περιμένω ρεπορτάζ. :-*
ριπόρτο:

ξεκινώ από πειραιά με πολύ καλή παρέα κατά τις 7.
1η φορά αθήνα με βουβού και είπαμε να είμαστε νωρίς μαλακάσα.
μέχρι να ανοίξουν μου φάνηκε μια αιωνιότητα.
όπως και να έχει όμως μπήκαμε μέσα... ο χώρος; φανερά ανακαινισμένος, το χωράφι πλέον έγινε κάπως καλύτερο, παντού χόρτο κάτω, και ένα μέρος γεμάτο μυρμίγκια.
τρέξαμε προς την μικρή σκηνή, και καθίσαμε πίσω και ακούγαμε τις τοπικές μπάντες... γενικώς δεν δίναμε σημασία και πολύ.
η θέση που πιάσαμε ήταν τέρμα μπροστά, όχι στην γωνία των κυκλιδωμάτων αλλά λίγο πιο πίσω για να μην μας λιώσουν οι πισινοι.
ο καιρός τέλειος, δεν φάγαμε καθόλου ήλιο, δροσιά όλη μέρα, όχι το χάλι του '07, και το κερασάκι στην τούρτα ήταν η βροχή στο creeping death που μας ανάγκασε να χτυπηθούμε περισσότερο για να ζεσταθούμε.
εγώ άκουσα από μακρυά megadeth, anthrax, στο heaven and hell χτυπιόμουν σαν παλαβός, rip dio, οι megadeth είχαν τα κλασσικά φωνιτικά τα οποία αδικούν την μπάντα, οπότε δεν έδινα και πολύ σημασία.
στην μεγάλη σκηνή 1ο γκρουπ ήταν οι stone sour. άγνωστοι μέχρι τις 24/7 για εμένα, αρκετά καλά τραγούδια μπορώ να πω, έπεσε λίγο χτύπημα-στρίμωγμα αλλά μέχρι εκεί.
έπειτα ήρθαν οι slayer, τα τραγούδια τους μας έκαναν να χτυπιόμαστε αλύπητα μεταξύ μας,έγιναν 1-2 mosh pit , φέραμε κάτι σβούρες, τέλος.
κατά τις 9:30 όλα σωπάζουν (μουσική στο backround) η σκηνή αδειάζει και πετάγεται στις οθόνες το κλασσικό απόσπασμα από το γνωαστό western ενώ τα ηχεία τραγούδαγαν στους ρυθμούς του Ennio Morricone και η έκσταση μας άρχισε να ιδρώνει τα κορμιά μας και τις καρδιές μας να χτυπάνε όλο και πιο δυνατά.... ωσάν να ήταν '07 πάλι, όλες οι αισθήσεις μου άρχισαν να ευχαριστιόνται μία μία, με το εναρκτήριο λάκτισμα που ήταν τί άλλο από το creeping death.
σαν 2ο ψέμα, παρόμοιο με αυτό του '07 μου φάνηκε και αυτή η συναυλία, καλύτερη δε από την 1η που είχα πάει τότε. έδωσα και την τελευταία ρανίδα αντοχής-ψυχής και δύναμης που είχα (είμασταν σχεδόν 14 ώρες όρθιοι), και μας αντάμοιψαν με ένα καταπλήκτικό σόου.
τα τραγούδια που είπαν δεν με ενθουσίασαν, δεν θα ευχαριστιόμουν αν δεν άκουγα όχι μόνο τις δικές τους δισκογραφικές δουλειές ΌΛΕΣ, αλλά και όλες τις διασκευές που έχουνε κάνει να λέγανε θα ήθελα κάτι παραπάνω.
ο hetfield έδειξε άλλη μία φορά τι εστί frontman,
ο hammet τι εστί κιθαρίστας,
o ulrich τι εστί "ο κλασσικός ο μαλάκας ο lars" xaxa0x0ax0a0xa0x0a
και ο  trujillo δεν μας έδειξε τις ικανοτητές τους όπως τότε το '07 με το εκπληκτικό bass solo.
επόμενος στόχος; περισσότερες συναυλίες μετάλικα.


-κρίμα που δεν ήρθαν οι mastodon , στεναχωρήθηκα πολύ που δεν τους απόλαυσα για 2η φορά.
-ούτε στα πιο τρελά του όνειρα ο mustaine δε φανταζόταν ότι θα ήταν opening act για metallica xa-xa-xa0xa0x0ax0ax0a

ανεκπλήρωτοι πόθοι: motorhead, lamb of god, motley creu και όσο πιο πολύ METALLICA μπορώ.

αυτά από εμένα, ελπίζω να περάσατε και εσείς καλά.
 

Επισκέπτης
Με καύλωσες ανεπανόρθωτα Τσολιά ..Φοβερή περιγραφή. :-*
Δεν γερνάνε με τίποτα οι κάφροι..όλο και καλύτερα live κάνουν..όλοι όσοι πήγαν αυτό είπαν.
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
πω πω! να με αγκαλιαζαν κι εμενα κι ας μην καταλαβαιναν τπτ! θα χα να θυμαμαι εγω! :cheesy: :cheesy:
τυχερηηηηηηη

επιτεεεελους γαμω!!! κι ενας που χαιρεται!  :rockon: :rockon:

που θα παίξουν??????
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
με αυτο μπηκαν τελικα το '95
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
ενθουσιαστηκα και βλεπω βιντεος. ζορι? :rolleyes:

αχ, θθυμηθηκα τα νειατα μου!!!! Τοτε ημουν B γυμνασιου. Βελβυ θα με παρεις μαζι σου στην συναυλια?
Δεν με πηρες στον Ramstein  :'(, τουλαχιστον παρε με στους Prodigy  ;)
 

sore throat

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.097
Like
0
Πόντοι
16
πηγε κανεις μπαντ ρελιτζιον εχτες ρε? ειδα ειχε πολυ λαο,τους ειχα δει το 96' και ηταν γαμω παντως...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Με καύλωσες ανεπανόρθωτα Τσολιά ..Φοβερή περιγραφή. :-*
Δεν γερνάνε με τίποτα οι κάφροι..όλο και καλύτερα live κάνουν..όλοι όσοι πήγαν αυτό είπαν.
θα έγραφα περισσότερα αλλά έπρεπε να σηκωθώ σήμερα νωρίς για να αρμέξω.

μου λένε συνέχεια, ότι οι μετάλικα τελείωσαν, ξεπεράστηκαν, μπλα μπλα μπλα, όλο κακίες και πικρίες στάζουν και με πείθουν εν μέρη... όταν όμως τους βλέπω live αποδεικνύεται έμπρακτα πόσο λάθος κάνουν!!!

we'll never stop, we'll never quit 'Cause YOU'RE Metallica...

we are scanning the scene in the Athens tonight....

 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
θα έγραφα περισσότερα αλλά έπρεπε να σηκωθώ σήμερα νωρίς για να αρμέξω.

μου λένε συνέχεια, ότι οι μετάλικα τελείωσαν, ξεπεράστηκαν, μπλα μπλα μπλα, όλο κακίες και πικρίες στάζουν και με πείθουν εν μέρη... όταν όμως τους βλέπω live αποδεικνύεται έμπρακτα πόσο λάθος κάνουν!!!

we'll never stop, we'll never quit 'Cause YOU'RE Metallica...

we are scanning the scene in the Athens tonight....
Έτσι τ'αγόρι'μ

τα μέταλλα ποτέ δεν σκουριάζουν  :rockon:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
αχ, θθυμηθηκα τα νειατα μου!!!! Τοτε ημουν B γυμνασιου. Βελβυ θα με παρεις μαζι σου στην συναυλια?
Δεν με πηρες στον Ramstein  :'(, τουλαχιστον παρε με στους Prodigy  ;)

παρασκευη 17 σεπτεμβρη, σ εχω κλεισει! :cheesy:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.126
Κριτικές
491
Like
37.414
Πόντοι
41.447

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Ετσι μαν  :rockon:, καλημέρες στην παρέα  :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom