Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

sore throat

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.097
Like
0
Πόντοι
16
η συναυλια με το πιο πολυ ξυλο ηταν P.I.L (πρωτη του lyndon εδω...) τo 88' στο πεδιο οπου βεβαια τοτε η P.I.L δεν επαιξαν ποτε...χαρακτηριστικα θυμαμαι ατομα με οργανα στο λεωφορειο κλεμμενα απο τη συναυλια τοτε,μπασα,πιατινια,μικροφωνα και αλλα...
 

sore throat

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.097
Like
0
Πόντοι
16
δεν το προλαβα αυτο...αλλα προλαβα το disorder/αντιδραση στα τει αιγαλεω το 88 οπου ειχε επισης πολυ ξυλο...
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
η συναυλια με το πιο πολυ ξυλο ηταν P.I.L (πρωτη του lyndon εδω...) τo 88' στο πεδιο οπου βεβαια τοτε η P.I.L δεν επαιξαν ποτε...χαρακτηριστικα θυμαμαι ατομα με οργανα στο λεωφορειο κλεμμενα απο τη συναυλια τοτε,μπασα,πιατινια,μικροφωνα και αλλα...

Ρε τι πλιάτσικο είχε γίνει τότε; 'Αλλος με το snare, άλλος με πιατίνι, και τα στρουμφάκια στο κατόπι!

...... η πρώτη ημέρα του θρυλικού Rock in Athens το 1985 στο Καλλιμαρμαρο. :rockon: :rockon: :rockon:

Είχε παίξει ξύλο στο Rock In Athens; Εγώ μόνο το κράξιμο στο δύσμοιρο τον "Boy" George θυμάμαι!
 

nautipu$$

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2010
Μηνύματα
567
Like
0
Πόντοι
6
Είχε παίξει ξύλο στο Rock In Athens; Εγώ μόνο το κράξιμο στο δύσμοιρο τον "Boy" George θυμάμαι!

Μονο ξυλο??? Μεχρι και πλαστικα μπουκαλια γεματα αμμο πεταγανε οι αθεοφοβοι.

Ροκ εντ ρολ εποχες! :rockon:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Πάλι δεν ήρθες στους Faith μωρή?
Το διαφήμιζαν συνέχεια στις οθόνες του ejekt!Εκεί θα το έμαθε και το φιλαράκι σου...
Για το χθεσινό αν δεν ήσουνα φαν κάποιου από τα συγκροτήματα που παίζανε δεν έχασες και πολλά!Κάνανε την μαλακία και το μεταφέρανε τελευταία στιγμή στο κλειστό του Φαλήρου και ο ήχος ήταν κακός ως συνήθως στον συγκεκριμένο χώρο!
Βέβαια οι FAITH NO MORE είναι θεοί ακόμα και χωρίς μικρόφωνα...
:rockon: :rockon: :rockon:

τσιμα τσιμα ειμαι, πώς να ρθω? :dunno: :dunno:

ααα μπραβο, η κολλημενη με τον παττον φιλη μου με ειδοποιησε για προντιτζυ. κι αυτη τα ιδια μου πε. εεε αμα ξαναρθουν του χροοονου, κατι θα κανω..

εσυ θα ρθεις?
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
τσιμα τσιμα ειμαι, πώς να ρθω? :dunno: :dunno:

ααα μπραβο, η κολλημενη με τον παττον φιλη μου με ειδοποιησε για προντιτζυ. κι αυτη τα ιδια μου πε. εεε αμα ξαναρθουν του χροοονου, κατι θα κανω..

εσυ θα ρθεις?
Στους προντιτζυ εννοείς?Δεν είμαι φαν αλλά δεν αποκλείεται...
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.126
Κριτικές
491
Like
37.414
Πόντοι
41.447
Πολυ καλοί σημερα το βράδυ ήταν οι Cranberries :rockon:
H Dolores ολο κέφια και φωνάρα φοβερή.
Το θεατρο βράχων γεμάτο.
Πολύ καλή συναυλία

 

Συνημμένα

  • Picture 091A.jpg
    Picture 091A.jpg
    86,8 KB · Εμφανίσεις: 15
  • Picture 095A.jpg
    Picture 095A.jpg
    82,8 KB · Εμφανίσεις: 16

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.126
Κριτικές
491
Like
37.414
Πόντοι
41.447

παιξανε περίπου 1 & μιση ώρα.
πολύ καλή σκηνική παρουσία η Dolores και είχε και διαθεση για κουβεντα αναμεσα στα τραγούδια.
Κοσμος πολύς και ανάμικτος, απο 16χρονα 30+ (πολλοί) 40χρονες μόνες και έρημες να χορευουν και να τραγουδουν και αρκετοι 50+ 60+!!!

αμα μπορέσω αυριο μπορει να ανεβάσω και βιντεο
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
παιξανε περίπου 1 & μιση ώρα.
πολύ καλή σκηνική παρουσία η Dolores και είχε και διαθεση για κουβεντα αναμεσα στα τραγούδια.
Κοσμος πολύς και ανάμικτος, απο 16χρονα 30+ (πολλοί) 40χρονες μόνες και έρημες να χορευουν και να τραγουδουν και αρκετοι 50+ 60+!!!

αμα μπορέσω αυριο μπορει να ανεβάσω και βιντεο

ναι πλεον, ολοι εκει στη μιαμιση ωρα παιζουν. :-

να βαλεις και βιντεο να παρουμε κι εμεις ματι!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom