Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166

οχι.. δεν εχω λεφτα και επιλεγω αναγκαστικα...
μονο σε οσα καιγομαι εντελως παω..


Θέατρο βράχων, Βύρωνας... πετροπόλεμος, μπάχαλα και 7 συλλήψεις...

ειχε παει η κολλητη μου κι ενας φιλος μουυυυ! (δεν τους ηξερα τοτε  :P )
ηταν θεικαααα ειπαν! αλλα μετα εγινε η μαλακια..
 

sore throat

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.097
Like
0
Πόντοι
16
πρεπει να'σαι πολυ μικρη εσυ,δεν προλαβες τιποτα...η εγω πολυ μεγαλος...δυστυχως...
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
πρεπει να'σαι πολυ μικρη εσυ,δεν προλαβες τιποτα...η εγω πολυ μεγαλος...δυστυχως...

μπαα..
αλλα νταξ το ΄95 ημουν οντως μικρη  :P


δεν πηγα!
ειχα υποχρεωσεις εκεινη τη μερα που δεν περναν αναβολη..
εδωσα τα τικετσ στα ξαδερφια μου..

:- :-
 

Επισκέπτης
ειχαν ξαναπαιξει πριν χρονια οι προντιτζυ και ειχε γινει χαμος (απο μπαχαλα εννοω...)
Η χειρότερη συναυλία που έγινε ποτέ στην Ελλάδα.Το 1994 ήταν,3000 ή 5000 δρχ το εισιτήριο..δεν θυμάμαι ακριβώς..έπαιξαν μόλις 50 λεπτά και άρχισαν οι πετροπόλεμοι απο τα βράχια..Κάναμε αμάν να φύγουμε απο κει μέσα  και όχι τίποτε άλλο αλλά κλαίγαμε το χαρτζιλικάκι μας που είχαμε στερηθεί κλαμπάκια για ένα μήνα για να θαυμάσουμε την αγαπημένη γκρουπάρα :jerking:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
* Μάιος του 1995, Prodigy - Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη»:

Μέσα του '90, το ρέιβ είναι το νέο πανκ και οι Prodigy οι νέοι Sex Pistols, ή κάπως έτσι εμφανίζονται. Πάντως έχουν το όνομα (prodigy σημαίνει «παιδί θαύμα») έχουν τη χάρη, την εκκεντρική εμφάνιση και τα εκκωφαντικά μπιτ, έχουν και ένα πολυπληθές κοινό που τους αποθεώνει. Μόνο που η συναυλία που δίνουν μπροστά σε 5.500 άτομα δεν θα ολοκληρωθεί ποτέ: «Ποιος γαμ... πετάει πέτρες; Αν τον πιάσω θα τον σκοτώσω», φωνάζει ένας από τους δύο τραγουδιστές του γκρουπ, καθώς το ντου των τζαμπατζήδων από τα βράχια εξελίσσεται σε πετροπόλεμο επί της σκηνής. Οι διοργανωτές αποδίδουν ευθύνες στην Αστυνομία, καθώς «η επέμβαση των ΜΑΤ με δακρυγόνα ώθησε τους ταραξίες μέσα στο θέατρο». Η συναυλία διακόπτεται κακήν κακώς, γίνονται δύο συλλήψεις, 7 αστυνομικοί μεταφέρονται για πρώτες βοήθειες και τα δελτία ειδήσεων εξασφαλίζουν ένα «ζουμερό» πεντάλεπτο.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.573
Κριτικές
31
Like
13.158
Πόντοι
5.097
Η χειρότερη συναυλία που έγινε ποτέ στην Ελλάδα.Το 1994 ήταν,3000 ή 5000 δρχ το εισιτήριο..δεν θυμάμαι ακριβώς..έπαιξαν μόλις 50 λεπτά και άρχισαν οι πετροπόλεμοι απο τα βράχια..Κάναμε αμάν να φύγουμε απο κει μέσα  και όχι τίποτε άλλο αλλά κλαίγαμε το χαρτζιλικάκι μας που είχαμε στερηθεί κλαμπάκια για ένα μήνα για να θαυμάσουμε την αγαπημένη γκρουπάρα :jerking:
μα καλα ποσο ησουν το 94 :think:
 

Επισκέπτης
ειχε μπει μεσα σε μια τεραστια φουσκωτη μπαλα σα χαμστερ?
Ναι ο πρεζάκιας και χόρευε σαν παρτσακλό..εντωμεταξύ τους πετύχαμε την ώρα που έσκαγαν μύτη στο θέατρο γιατί είχαμε πάει απο το λάλαρο εκεί μην χάσουμε :jerking:και βγήκαν έξω στον χωματόδρομο  που παει προς το θεατρο που τους αποθέωναν όλοι και άρχισαν να αγκαλιάζουν τον κόσμο...Λιώμα τελείως φυσικά..είχαν πάρει τον άπαρτο :grin:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Ναι ο πρεζάκιας και χόρευε σαν παρτσακλό..εντωμεταξύ τους πετύχαμε την ώρα που έσκαγαν μύτη στο θέατρο γιατί είχαμε πάει απο το λάλαρο εκεί μην χάσουμε :jerking:και βγήκαν έξω στον χωματόδρομο  που παει προς το θεατρο που τους αποθέωναν όλοι και άρχισαν να αγκαλιάζουν τον κόσμο...Λιώμα τελείως φυσικά..είχαν πάρει τον άπαρτο :grin:

πω πω! να με αγκαλιαζαν κι εμενα κι ας μην καταλαβαιναν τπτ! θα χα να θυμαμαι εγω! :cheesy: :cheesy:
τυχερηηηηηηη


επιτεεεελους γαμω!!! κι ενας που χαιρεται!  :rockon: :rockon:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.573
Κριτικές
31
Like
13.158
Πόντοι
5.097
πω πω! να με αγκαλιαζαν κι εμενα κι ας μην καταλαβαιναν τπτ! θα χα να θυμαμαι εγω! :cheesy: :cheesy:
τυχερηηηηηηη

επιτεεεελους γαμω!!! κι ενας που χαιρεται!  :rockon: :rockon:
το παιδι χαιρεται επειδη δεν μενει αθηνα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Η χειρότερη συναυλία που έγινε ποτέ στην Ελλάδα.Το 1994 ήταν,3000 ή 5000 δρχ το εισιτήριο..δεν θυμάμαι ακριβώς..έπαιξαν μόλις 50 λεπτά και άρχισαν οι πετροπόλεμοι απο τα βράχια..Κάναμε αμάν να φύγουμε απο κει μέσα  και όχι τίποτε άλλο αλλά κλαίγαμε το χαρτζιλικάκι μας που είχαμε στερηθεί κλαμπάκια για ένα μήνα για να θαυμάσουμε την αγαπημένη γκρουπάρα :jerking:

Αλιντισσα εχεις Αχναιμερ και συ?
Στο 2:40 για το τι ειναι το Αχναιμερ...

Καπου στα τελειωματα του Μαιου του '95 ηταν η συναυλια.
Με λεγανε τοτε οτι ειχανε μαζευτει απ'εξω ολα τα "καλοπαιδα" για ντου.
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


 

Επισκέπτης
Αλιντισσα εχεις Αχναιμερ και συ?
Στο 2:40 για το τι ειναι το Αχναιμερ...

Καπου στα τελειωματα του Μαιου του '95 ηταν η συναυλια.
Με λεγανε τοτε οτι ειχανε μαζευτει απ'εξω ολα τα "καλοπαιδα" για ντου.
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
..και την δεκαετία που θυμάμαι πολύ είναι..πάλι καλά που δεν  είπα 2005 να λες. :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom