Νέα

Σύγκριση Νέας Δημοκρατίας - Πα.Σο.Κ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kemal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Τα έχω πει αρκετές φορές και θα τα πω άλλη μία:Όσοι δεν είστε με τους μεν ή τους δε,περίπτωση να βολευτείτε δεν υπάρχει.Σας μιλάει κάποιος που το 85-90 ήταν ενεργό στέλεχος νεολαίας,έστω και για άλλους λόγους (γκομενικούς).Μετα βέβαια στο Στρατό,δεν εκδηλώθηκα ποτέ, όπως όφειλα σαν στέλεχος των ΕΔ.Προσπάθησαν να με κάνουν ρουφιάνο διάφοροι αλλά ποτέ δεν δέχτηκα.Έβλεπα όμως τους συμμαθητές μου να πηγαίνουν πχ στο ΝΑΥΚΡΑΤΟΥΣΑ,όταν εγώ πήγαινα σε ΘΗΡΙΟ(όσοι γνωρίζουν από ΠΝ καταλαβαίνουν...)Στο ΓΕΝ ακόλουθοι του Υφυπουργού,ενω εγώ στο Στόλο,αποστολές εξωτερικού με κονόμα ενω ο KALIS σε Πετρελαιοφόρο κλπ.Παρόλα αυτά επέλεξα να μην κομματικοποιηθώ γιατί έτσι θα πρόδιδα το φρόνημα μου και την Αποστολή μου.Και παιδιά,κατέληξα να τους βαρεθώ ΟΛΟΥΣ.Και πράσινους και μπλέ.Γιατί ΟΛΟΙ κοιτάξανε την πάρτη τους.Γιάυτό σας λέω στις εκλογές θα ψηφίσω,γιατί δεν θέλω να απαρνηθώ το δικαίωμα του "εκλέγειν",[size=12pt]αλλά θα ρίξω το κόμμα που θέλω ΑΣΤΑΥΡΩΤΟ... [/size]

Όλα κατανοητά και σεβαστά αδερφέ, αλλά μήπως με το ασταύρωτο, ευνοούνται οι πρώτοι του κόμματος;Μήπως η ψήφος σου, είναι σαν να πηγαίνει σε αυτούς;
Μήπως πρέπει να ψηφίσεις μεν κόμμα, αλλά να βάλεις σταυρό σε άγνωστο εκ των υποψηφίων, οι οποίοι συνήθως είναι και οι πιο αξιόλογοι, ασχέτως αν ο κόσμος ψηφίζει τη Σελήνη και το Θεοχάρη :idiot:
 

bourdeliaris1984

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.591
Κριτικές
35
Like
1.038
Πόντοι
7.775
Ρε παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει καμια δημοσκοπηση μετα τις φωτιες?
 

Επισκέπτης
Ρε παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει καμια δημοσκοπηση μετα τις φωτιες?
εχθές μια δημοσκόπηση που δίνει μικρή διαφορά μεταξύ των δυο μεγάλων κομμάτων  αλλά με μεγάλες απώλειες ενισχυμένα τα μικρά κόμματα και την μερίδα του λέοντος στο  ΚΚΕ το οποίο έπιασε το 8,2% 
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Η μία 1,6% μπροστά η ΝΔ και η άλλη(δεν είμαι σίγουρος) 1,2% πάλι μπροστά...και το ΠΑΣΟΚ έβγαλε ανακοίνωση που δεν τις αποδέχεται....αυτά...δεν ξέρω περισσότερα...απλά το άκουσα τυχαία στις ειδήσεις....
 

Επισκέπτης
Με λίγα λόγια πάμε για 5 κόμματα στην Βουλή και μάλλον χωρίς αυτοδύναμο το πρώτο κόμμα.
Χαρακτηριστικό ότι ο ποιο βαμμένος δεξιός δημοσιογράφος ο Τράγκας προχθές τα έχωσε χοντρά στην ΝΔ 
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Έχουν βγάλει διαφορές απο 0,3 έως και 3,5 μπροστά η ΝΔ. Υπομονή μέχρι την επόμενη εβδομάδα.
Δυστηχώς ο ποδολάγνος έχει δίκιο. Οι μαλάκες του ΠΑΣΟΚ διαμαρτύρονται για τα αποτελέσματα των δημοσκοπήσεων...
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Χαρακτηριστικό ότι ο ποιο βαμμένος δεξιός δημοσιογράφος ο Τράγκας προχθές τα έχωσε χοντρά στην ΝΔ   
Και καλά έκανε....μπράβο του...και σήμερα το έκανε και ο Κύρτσος...ίσως αυτή να είναι και η διαφορά τελικά....

cretan335 το 3,5% δεν παίζει...το έδωσε ο...ΣΚΑΙ :rockon: :rockon: :rockon:
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Και καλά έκανε....μπράβο του...και σήμερα το έκανε και ο Κύρτσος...ίσως αυτή να είναι και η διαφορά τελικά....

cretan335 το 3,5% δεν παίζει...το έδωσε ο...ΣΚΑΙ :rockon: :rockon: :rockon:
Τότε γράψτε λάθος. Το είχα δει στο ΄Αλτερ στις ειδήσεις.
 

Επισκέπτης
οι δημοσκοπήσεις που θα γίνονται και θα δημοσιεύονται είναι μέχρι το Σάββατο μετά απαγορεύεται κάθε δημοσίευση.
Ότι θα κυκλοφορεί έξω θα είναι ράδιο αρβύλα.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Προσωπικά είμαι λίγο επιφυλακτικός απέναντι σε αυτές τις δημοσκοπήσεις που δείχνουν ότι η διαφορά μετάξύ των δύο κομμάτων παραμένει αναλοίωτη, ακόμη και μετά τις φωτιές. Είναι οξύμωρο από τη μία να λένε οι μετρήσεις σε ποσοστό 70% ότι υπάρχουν πολιτικές ευθύνες αλλά να μένει ανεπηρέαστο το ποσοστό του κυβερνώντος κόμματος.

Καλύτερα θα ήταν πάντως να έβγαινε ένας μέσος όρος όλων αυτών των γκάλοπ. Σίγουρα θα μας έδινε μια πιο σφαιρική εικόνα.

Ευχάριστο είναι πάντως το γεγονός ότι όπως όλα δείχνουν θα έχουμε πεντακομματική βουλή, ενώ η περίπτωση αυτοδυναμίας ενός κόμματος όλο και απομακρύνεται.
Μετά την τραγική τελευταία επταετία ίσως να είναι απαραίτητο ένα γερό [size=12pt]ταρακούνημα του πολιτικού μας συστήματος.  [/size]

Ταρακούνημα του πολιτικού μας συστήματος; Τί εννοείς; Ίσως αν το διατύπωνες πιο κομψά :)
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
τώρα το ΠΑΣΟΚ αμφισβητεί τις δημοσκοπήσεις, μόλις το δείξουν πρώτο κόμμα θα είναι σωστές...αυτοί θέλουν να μας κυβερνήσουν με μυαλά του 80....καλλίτερα οι άλλοι και ας έχουν κάΝΕΙ και μαλακίες αρκετές...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
τώρα το ΠΑΣΟΚ αμφισβητεί τις δημοσκοπήσεις, μόλις το δείξουν πρώτο κόμμα θα είναι σωστές...αυτοί θέλουν να μας κυβερνήσουν με μυαλά του 80....καλλίτερα οι άλλοι και ας έχουν κάΝΕΙ και μαλακίες αρκετές...

Αυτό που με εντυπωσιάζει στο ΠΑΣΟΚ, είναι πως πρόκειται για τις ίδιες φάτσες, που είδαμε καλά τί μπορούν να κάνουν, και έρχονται ως μετανοούσες Μαγδαληνές να πείσουν για τί; Για το ότι άλλαξαν μυαλά; Σα να μας λένε "αλλάξαμε, είμαστε καλοί πλέον, θα φροντίζουμε για εσάς στο εξής"...Και θέλουν και να τους πιστέψουμε!!! :uglystupid:
 

Spinos

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
269
Like
7
Πόντοι
1
Παίδες να σας πω κάι νηφάλια και με στοιχεία που έχω στη διάθεσή μου. Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ προηγείται του ΠΑΣΟΚ και μετά τις φωτιές. Δείχνει πιό καλή εικόνα και αυτό χάρι στον Καραμανλή που όπως και να το κάνουμε είναι μία σκάλα πιό πάνω από τον Παπανδρέου. Εκεί ποντάρει η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και εκεί ποντάρει και ο κόσμος. Στον ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ που είναι το δυνατό χαρτί.
Άποψή μου είναι ότι πρέπει να δοθεί μιά ακόμη ευκαιρία στη ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ να δείξει τη συνέχεια της προσπάθειας που ξεκίνησε και την έφθασε μέχρι ένα βαθμό σε ικανοποιητικό επίπεδο.
Δεν γίνεται να στρώνει το τραπέζι και να έρχονται να "φάνε" (από το πουθενά) οι μεγαλόσχημοι του ΠΑΣΟΚ (που κατά γενική ομολογία στην πρακτική είναι πιό καπιταλιστές από τους καπιταλιστές, διότι μη μου πείτε ότι οι κροίσοι δισεκατομμυριούχοι τύπου Παπανδρέου, Λαλιώτη, Τσοχατζόπουλου, Σημίτη, Βενιζέλου, Πάγκαλου κλπ είναι αριστεροί, γιατί θα κλάψω (από τα γέλια).Τουλάχιστον στη ΝΔ είναι πολύ πιό ειλικρινείς σε αυτό.
Και μετά με τις πυρκαγιές....
Μη μου πείτε ότι δεν είναι δάχτυλος ΠΑΣΟΚ... Απλά το ΠΑΣΟΚ (οι ντεμέκ αριστεροί που λέγαμε) ελέγχει όλο το κεφάλαιο των ΜΜΕ διότι λειτουργεί ενδοτικά απέναντι στα αιτήματα των μεγαλοκαρχαριών των ελληνικών ΜΜΕ. Ενώ η ΝΔ δεν μάσησε από αυτούς και κόντεψαν να την...μασήσουν.
Όσο για τον Καρατζαφέρη, άλλη κωμωδία κι αυτός. Που πήρε τη μάνικα με το άσπρο κολαριστό πουκάμισο, για να βγεί φωτογραφία ότι και καλα σβήνει τις φωτιές. Ουστ ρε λαικιστές της δεκάρας. Χαμένη ψήφος, κάθε ψήφος στο ΛΑΟΣ.Το δεξιό δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ.
Το ίδιο λέω και για το αριστερό δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ, τον ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟ. Άλλοι δήθεν αριστεροί κι αυτοί, με μια δεξιά τσεπη ναααααααααααααα. Δείτε τον Αλαβάνο με τα ιδιόκτητα ορυχεία του, δείτε τον Τσίμα με τις γλαμουριές του....Τις προσωπικές καταθέσεις τους στις τράπεζες ούτε μπορούμε να τις διανοηθούμε.Για δέστε ρε κάτι αριστερούς τρομάρα τους !!!.
Για το ΚΚΕ δεν λέω, τους παραδέχομαι, αν και δεν  μπορώ αν τους υποστηρίξω για λόγους ιδεολογικούς. Αλλά τουλάχιστον είναι αυθεντικοί, σταθεροί και δεν είναι λαμόγια.
Γιαυτό άποψή μου είναι να δώσουε μια ακόμη ευκαιρία στον Καραμανλή, να μη λέει ότι τον έριξαν οι φωτιές που έβαλε (και μάλλον έτσι είναι) το ΠΑΣΟΚ. Δικαιούται μια δεύτερη ευκαιρία και όπως φαίνεται έστω και οριακά θα του τη δώσει και πάλι ο λαός.
Αυτά και είμαι στη διάθεσή σας.
 

Επισκέπτης
Παίδες να σας πω κάι νηφάλια και με στοιχεία που έχω στη διάθεσή μου. Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ προηγείται του ΠΑΣΟΚ και μετά τις φωτιές. Δείχνει πιό καλή εικόνα και αυτό χάρι στον Καραμανλή που όπως και να το κάνουμε είναι μία σκάλα πιό πάνω από τον Παπανδρέου. Εκεί ποντάρει η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και εκεί ποντάρει και ο κόσμος. Στον ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ που είναι το δυνατό χαρτί.
Άποψή μου είναι ότι πρέπει να δοθεί μιά ακόμη ευκαιρία στη ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ να δείξει τη συνέχεια της προσπάθειας που ξεκίνησε και την έφθασε μέχρι ένα βαθμό σε ικανοποιητικό επίπεδο.
Δεν γίνεται να στρώνει το τραπέζι και να έρχονται να "φάνε" (από το πουθενά) οι μεγαλόσχημοι του ΠΑΣΟΚ (που κατά γενική ομολογία στην πρακτική είναι πιό καπιταλιστές από τους καπιταλιστές, διότι μη μου πείτε ότι οι κροίσοι δισεκατομμυριούχοι τύπου Παπανδρέου, Λαλιώτη, Τσοχατζόπουλου, Σημίτη, Βενιζέλου, Πάγκαλου κλπ είναι αριστεροί, γιατί θα κλάψω (από τα γέλια).Τουλάχιστον στη ΝΔ είναι πολύ πιό ειλικρινείς σε αυτό.
Και μετά με τις πυρκαγιές....
Μη μου πείτε ότι δεν είναι δάχτυλος ΠΑΣΟΚ... Απλά το ΠΑΣΟΚ (οι ντεμέκ αριστεροί που λέγαμε) ελέγχει όλο το κεφάλαιο των ΜΜΕ διότι λειτουργεί ενδοτικά απέναντι στα αιτήματα των μεγαλοκαρχαριών των ελληνικών ΜΜΕ. Ενώ η ΝΔ δεν μάσησε από αυτούς και κόντεψαν να την...μασήσουν.
Όσο για τον Καρατζαφέρη, άλλη κωμωδία κι αυτός. Που πήρε τη μάνικα με το άσπρο κολαριστό πουκάμισο, για να βγεί φωτογραφία ότι και καλα σβήνει τις φωτιές. Ουστ ρε λαικιστές της δεκάρας. Χαμένη ψήφος, κάθε ψήφος στο ΛΑΟΣ.Το δεξιό δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ.
Το ίδιο λέω και για το αριστερό δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ, τον ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟ. Άλλοι δήθεν αριστεροί κι αυτοί, με μια δεξιά τσεπη ναααααααααααααα. Δείτε τον Αλαβάνο με τα ιδιόκτητα ορυχεία του, δείτε τον Τσίμα με τις γλαμουριές του....Τις προσωπικές καταθέσεις τους στις τράπεζες ούτε μπορούμε να τις διανοηθούμε.Για δέστε ρε κάτι αριστερούς τρομάρα τους !!!.
Για το ΚΚΕ δεν λέω, τους παραδέχομαι, αν και δεν  μπορώ αν τους υποστηρίξω για λόγους ιδεολογικούς. Αλλά τουλάχιστον είναι αυθεντικοί, σταθεροί και δεν είναι λαμόγια.
Γιαυτό άποψή μου είναι να δώσουε μια ακόμη ευκαιρία στον Καραμανλή, να μη λέει ότι τον έριξαν οι φωτιές που έβαλε (και μάλλον έτσι είναι) το ΠΑΣΟΚ. Δικαιούται μια δεύτερη ευκαιρία και όπως φαίνεται έστω και οριακά θα του τη δώσει και πάλι ο λαός.
Αυτά και είμαι στη διάθεσή σας.
ας υποθέσουμε ότι ο Ελληνικός λαός δεν υπολογίζει την καταστροφή από τις φωτιές όμως ποιοι είναι αυτοί που στο παρελθόν τα δάση τα μετ ονομάζουν βοσκοτόπια? ποιοι είναι αυτοί που τα μετ ονομάζουν χόρτο λιβαδικές  εκτάσεις? ποιοι είναι αυτοί που θέλουν να αλλάξουν το άρθρο 24 του συντάγματος εις βάρος των δασών? ποιοι είναι αυτοί που δεν έχουν το ανάστημα να κάτσουν στο σκαμνί τους οικοπεδοφάγους και  αυτούς που χτίζουν παράνομα μέσα σε δασικές εκτάσεις? αυτοί δεν είναι που ανάβουν το στουπί στο χέρι των καταπατητών αυτοί δεν είναι οι ηθικοί αυτουργοί? γιατί να έχουν την πολυτέλεια να τους δώσει ο λαός την δεύτερη ευκαιρία?
 

Spinos

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
269
Like
7
Πόντοι
1
Δεν είναι έτσι φίλε και σε αποκαλώ φίλε με όλη τη διάθεση της παρέας. Θα πάρει την εντολή ο Καραμανλής για να συνεχίσει και αυτό φαίνεται ήδη.
Δεν υπάρχει λόγος για φανατισμούς. Ηρεμα λέμε τη γνώμη μας και τις απόψεις μας.
 

Επισκέπτης
Δεν είναι έτσι φίλε και σε αποκαλώ φίλε με όλη τη διάθεση της παρέας. Θα πάρει την εντολή ο Καραμανλής για να συνεχίσει και αυτό φαίνεται ήδη.
Δεν υπάρχει λόγος για φανατισμούς. Ηρεμα λέμε τη γνώμη μας και τις απόψεις μας.
με τα  ποσοστά που έχουν και τα δυο μεγάλα κόμματα μόνο με συνεταίρο θα μπορέσουν να κάνουν κυβέρνηση και αν δεν τους κάτσει την τρίτη εντολή την παίρνει η Αλέκα και εκεί να δεις γλέντια.
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Παίδες να σας πω κάι νηφάλια και με στοιχεία που έχω στη διάθεσή μου. Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ προηγείται του ΠΑΣΟΚ και μετά τις φωτιές. Δείχνει πιό καλή εικόνα και αυτό χάρι στον Καραμανλή που όπως και να το κάνουμε είναι μία σκάλα πιό πάνω από τον Παπανδρέου. Εκεί ποντάρει η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και εκεί ποντάρει και ο κόσμος. Στον ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ που είναι το δυνατό χαρτί.
Άποψή μου είναι ότι πρέπει να δοθεί μιά ακόμη ευκαιρία στη ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ να δείξει τη συνέχεια της προσπάθειας που ξεκίνησε και την έφθασε μέχρι ένα βαθμό σε ικανοποιητικό επίπεδο.
Δεν γίνεται να στρώνει το τραπέζι και να έρχονται να "φάνε" (από το πουθενά) οι μεγαλόσχημοι του ΠΑΣΟΚ (που κατά γενική ομολογία στην πρακτική είναι πιό καπιταλιστές από τους καπιταλιστές, διότι μη μου πείτε ότι οι κροίσοι δισεκατομμυριούχοι τύπου Παπανδρέου, Λαλιώτη, Τσοχατζόπουλου, Σημίτη, Βενιζέλου, Πάγκαλου κλπ είναι αριστεροί, γιατί θα κλάψω (από τα γέλια).Τουλάχιστον στη ΝΔ είναι πολύ πιό ειλικρινείς σε αυτό.
Και μετά με τις πυρκαγιές....
Μη μου πείτε ότι δεν είναι δάχτυλος ΠΑΣΟΚ... Απλά το ΠΑΣΟΚ (οι ντεμέκ αριστεροί που λέγαμε) ελέγχει όλο το κεφάλαιο των ΜΜΕ διότι λειτουργεί ενδοτικά απέναντι στα αιτήματα των μεγαλοκαρχαριών των ελληνικών ΜΜΕ. Ενώ η ΝΔ δεν μάσησε από αυτούς και κόντεψαν να την...μασήσουν.
Όσο για τον Καρατζαφέρη, άλλη κωμωδία κι αυτός. Που πήρε τη μάνικα με το άσπρο κολαριστό πουκάμισο, για να βγεί φωτογραφία ότι και καλα σβήνει τις φωτιές. Ουστ ρε λαικιστές της δεκάρας. Χαμένη ψήφος, κάθε ψήφος στο ΛΑΟΣ.Το δεξιό δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ.
Το ίδιο λέω και για το αριστερό δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ, τον ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟ. Άλλοι δήθεν αριστεροί κι αυτοί, με μια δεξιά τσεπη ναααααααααααααα. Δείτε τον Αλαβάνο με τα ιδιόκτητα ορυχεία του, δείτε τον Τσίμα με τις γλαμουριές του....Τις προσωπικές καταθέσεις τους στις τράπεζες ούτε μπορούμε να τις διανοηθούμε.Για δέστε ρε κάτι αριστερούς τρομάρα τους !!!.
Για το ΚΚΕ δεν λέω, τους παραδέχομαι, αν και δεν  μπορώ αν τους υποστηρίξω για λόγους ιδεολογικούς. Αλλά τουλάχιστον είναι αυθεντικοί, σταθεροί και δεν είναι λαμόγια.
Γιαυτό άποψή μου είναι να δώσουε μια ακόμη ευκαιρία στον Καραμανλή, να μη λέει ότι τον έριξαν οι φωτιές που έβαλε (και μάλλον έτσι είναι) το ΠΑΣΟΚ. Δικαιούται μια δεύτερη ευκαιρία και όπως φαίνεται έστω και οριακά θα του τη δώσει και πάλι ο λαός.
Αυτά και είμαι στη διάθεσή σας.

Αν ο καραμανλης είναι το δυνατό χαρτί της νδ, φαντάσου ποιά είναι τα αδύναμα...

Τα περί χαμένης ψήφου είναι που κρατάνε τη χώρα σε αυτό το χάλι. Γιατί αν οι ψήφοι δεν πήγαιναν χαμένες στις δεύτερες ευκαιρίες για να αποτελειώσει ο καθένας ότι άρχισε, τώρα δε θα είχαμε τις ίδιες οικογένειες να κάνουν κουμάντο εδώ και 50 χρόνια (και βάλε).
 

chrysargos_is_satan

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2007
Μηνύματα
45
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
H NΔ είναι κόμμα το οποίο δεν θα έπρεπε ποτέ να κυβερνάει. Πηγαίνει τα πράγματα στα άκρα. Έχουν αισχρή εμμονή με τον καπιταλισμό και δεν σταματούν σε τίποτα. Δεν έχει ανάγκη η Ελλάδα από ανθρώπους που ξεφτυλίζουν τα εργασιακά δικαιώματα απροκάλυπτα και χωρία όρια. Δεν έχει ανάγκη κυβερνήσεις που μεγάλωσαν το καθημερινό (και απάνθρωπο) χαράτσι του ΦΠΑ και που θα το φτάσουν στο 22%. Είναι γελοίο να ψηφίσετε πολιτικούς που μετέτρεψαν την Παιδεία σε ένα μεγάλο χωράφι προς πώληση και που έχουν σαν στόχο την εξολόθρευση βασικών δικαιωμάτων μας, όπως το 8ωρο. Με συμβάσεις ξεφτύλα και διάλυση του Κράτους Πρόνοιας και της Δημόσιας Παροχής προς τον πολίτη.
Δεν ξέρω τι θα ψηφίσετε πάντως μακριά από φασίστες, σοσιαλδημοκράτες, καπιταλιστές, σταλινικούς, μαοϊκούς, εθνικιστές, θρησκευόμενους, μακριά από κάθε καταπιεστικό σύστημα που φιλτράρει την ελευθερία και τις επιθυμίες μας και φυσικά μακριά από τη Νέα Δημοκρατία. Την είδαμε τη καπνό φουμάρει.
 

Συνημμένα

  • ODHGOS SYBERIFORAS.jpg
    ODHGOS SYBERIFORAS.jpg
    294,2 KB · Εμφανίσεις: 44

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom