Νέα

Στούντιο Oriental Φυλής 104

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα COMMANDER
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 75K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Ετικέτες
    φυλής
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Ποια ειναι η ωραιοτερη κοπελα του studio?

  • Αλίκη

    Ψήφοι: 31 8,6%
  • Αναστασία

    Ψήφοι: 26 7,2%
  • Άντζελα

    Ψήφοι: 69 19,1%
  • Αντριάνα

    Ψήφοι: 14 3,9%
  • Βανέσα

    Ψήφοι: 40 11,1%
  • Βέρα

    Ψήφοι: 24 6,6%
  • Δέσποινα

    Ψήφοι: 43 11,9%
  • Κέλλυ

    Ψήφοι: 87 24,1%
  • Μπέτυ

    Ψήφοι: 39 10,8%
  • Νεφέλη

    Ψήφοι: 17 4,7%
  • Πάολα

    Ψήφοι: 48 13,3%
  • Πωλίνα

    Ψήφοι: 27 7,5%
  • Τζούλι

    Ψήφοι: 33 9,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    361

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
ποτακαφες φθηνοτερα
μετακινησεις με αυτοκινητο μικροτερες και διχως μποτιλιαρισμα
προιοντα(γαλα,τυρι,χαρτικα κλπ) ακριβοτερα
ελα παππου να σου δειξω τα αμπελοχωραφα σου...
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
που στην Γλυφαδα?
Θσ/κη κανει 7 με 8 ευρω...

δεν υπαρχει συγκριση αθηνα-θεσσνικη
μακραν η θεσσνικη ειναι πιο φτηνη και με πολυ καλυτερη ποιοτητα ζωης πια
την ανοιξη πηγα για καφε εκει πλατεια αριστοτελους, μου φεραν 1 εμφιαλωμενο νερο, 1 πιατακι γεματο κεικ μπιστοτα κρουασαν και αλλο ενα πιατακι γεματο με κατι αλλο δεν θυμαμαι
εχυσα και τον καφε, και αμεσωςμου φεραν και δευτερο και ολα αυτα για 3,5 - 4 ευρω? κατι τετοιο
πηγα για φαγητο στο αλφρεντο στο ριτζενσι που καθε χρονο βραβευεται κτλ και ο λογαριασμος ηταν τουλαχιστον ο μισος αν τον συγκρινεις με εστιατοριο αναλογου επιπεδου της αθηνας
αλλα οκ βραστα τα οικονομικα
τα σημαντικοτερα ειναι οτι
1ον δεν βλεπεις πουθενα την μιζερια της αθηνας, ολα τα μαγαζια και οι δρομοι ειναι γεματα με χαρουμενο και γελαστο κοσμο
2ον δεν υπαρχει πουθενα εγκληματικοτητα, μια γυναικα μπορει να περπατησει μονη της οπουδηποτε οποιαδηποτε ωρα της μερας η της νυχτας
3ον η πολη ειναι πεντακαθαρη, ουτε ενα σκουπιδι στους δρομους και τα παντα φρεσκοβαμμενα και καλοσυντηριμενα καμια σχεση με τη πολη που λεγεται αθηνα
τουλαχιστον αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου απο τις 2 μερες που εμεινα, αν ειναι αλλιος τα πραγματα και καποιος που μενει εκει εχει αλλη γνωμη ας με διορθωσει
πραγματικα αν δεν ηταν οι δουλειες μου εδω στην αθηνα πολυ ευκολα τα παραταγα ολα να παω να ζησω μονιμα εκει, κατι που πριν απο 5-10 χρονια δεν προκειτε να το ελεγα ποτε :-
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
δεν υπαρχει συγκριση αθηνα-θεσσνικη
μακραν η θεσσνικη ειναι πιο φτηνη και με πολυ καλυτερη ποιοτητα ζωης πια
την ανοιξη πηγα για καφε εκει πλατεια αριστοτελους, μου φεραν 1 εμφιαλωμενο νερο, 1 πιατακι γεματο κεικ μπιστοτα κρουασαν και αλλο ενα πιατακι γεματο με κατι αλλο δεν θυμαμαι
εχυσα και τον καφε, και αμεσωςμου φεραν και δευτερο και ολα αυτα για 3,5 - 4 ευρω? κατι τετοιο
πηγα για φαγητο στο αλφρεντο στο ριτζενσι που καθε χρονο βραβευεται κτλ και ο λογαριασμος ηταν τουλαχιστον ο μισος αν τον συγκρινεις με εστιατοριο αναλογου επιπεδου της αθηνας
αλλα οκ βραστα τα οικονομικα
τα σημαντικοτερα ειναι οτι
1ον δεν βλεπεις πουθενα την μιζερια της αθηνας, ολα τα μαγαζια και οι δρομοι ειναι γεματα με χαρουμενο και γελαστο κοσμο
2ον δεν υπαρχει πουθενα εγκληματικοτητα, μια γυναικα μπορει να περπατησει μονη της οπουδηποτε οποιαδηποτε ωρα της μερας η της νυχτας
3ον η πολη ειναι πεντακαθαρη, ουτε ενα σκουπιδι στους δρομους και τα παντα φρεσκοβαμμενα και καλοσυντηριμενα καμια σχεση με τη πολη που λεγεται αθηνα
τουλαχιστον αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου απο τις 2 μερες που εμεινα, αν ειναι αλλιος τα πραγματα και καποιος που μενει εκει εχει αλλη γνωμη ας με διορθωσει
πραγματικα αν δεν ηταν οι δουλειες μου εδω στην αθηνα πολυ ευκολα τα παραταγα ολα να παω να ζησω μονιμα εκει, κατι που πριν απο 5-10 χρονια δεν προκειτε να το ελεγα ποτε :-
σαφως κ συμφωνω...πανω-κατω ετσι ειναι τα πραγματα πανω.
(οι ενστασεις μου εντοπιζονται στο μυθο που θελει σων κ καλα οι επαρχιες να ειναι παντου κ παντα φτηνοτερες απο την πρωτευουσα...αυτο απλα δεν ισχυει.Στην επαρχια, σε καποια πραγματα κερδιζουμε οικονομικα αλλα κ καπου αλλου χανουμε, σε συγκριση με εσας...)
 

tsilibourditsas

Μέγας
Εγγρ.
4 Σεπ 2007
Μηνύματα
836
Κριτικές
17
Like
97
Πόντοι
4.165
δεν υπαρχει συγκριση αθηνα-θεσσνικη
μακραν η θεσσνικη ειναι πιο φτηνη και με πολυ καλυτερη ποιοτητα ζωης πια
την ανοιξη πηγα για καφε εκει πλατεια αριστοτελους, μου φεραν 1 εμφιαλωμενο νερο, 1 πιατακι γεματο κεικ μπιστοτα κρουασαν και αλλο ενα πιατακι γεματο με κατι αλλο δεν θυμαμαι
εχυσα και τον καφε, και αμεσωςμου φεραν και δευτερο και ολα αυτα για 3,5 - 4 ευρω? κατι τετοιο
πηγα για φαγητο στο αλφρεντο στο ριτζενσι που καθε χρονο βραβευεται κτλ και ο λογαριασμος ηταν τουλαχιστον ο μισος αν τον συγκρινεις με εστιατοριο αναλογου επιπεδου της αθηνας
αλλα οκ βραστα τα οικονομικα
τα σημαντικοτερα ειναι οτι
1ον δεν βλεπεις πουθενα την μιζερια της αθηνας, ολα τα μαγαζια και οι δρομοι ειναι γεματα με χαρουμενο και γελαστο κοσμο
2ον δεν υπαρχει πουθενα εγκληματικοτητα, μια γυναικα μπορει να περπατησει μονη της οπουδηποτε οποιαδηποτε ωρα της μερας η της νυχτας
3ον η πολη ειναι πεντακαθαρη, ουτε ενα σκουπιδι στους δρομους και τα παντα φρεσκοβαμμενα και καλοσυντηριμενα καμια σχεση με τη πολη που λεγεται αθηνα
τουλαχιστον αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου απο τις 2 μερες που εμεινα, αν ειναι αλλιος τα πραγματα και καποιος που μενει εκει εχει αλλη γνωμη ας με διορθωσει
πραγματικα αν δεν ηταν οι δουλειες μου εδω στην αθηνα πολυ ευκολα τα παραταγα ολα να παω να ζησω μονιμα εκει, κατι που πριν απο 5-10 χρονια δεν προκειτε να το ελεγα ποτε :-
Χμμ, λίγο έκατσες και έπεσες διάνα μου φαίνεται σε πολλά. Ειδικά για το δεύτερο και εγώ είχα απορήσει όταν είχα πρωτοέλθει από μικρή πόλη στην Θεσσαλονίκη, εκεί που ζούσα σχεδόν κάθε βδομάδα που έβγαινα όλο και κάτι συνέβαινε, από αλλοδαπούς να πλακώνονται στο ξύλο μες στον δρόμο μέχρι παιδιά που παίρνουν ναρκωτικά να κάνουν φασαρίες και να ζητάν λεφτά ή να κυνηγάνε στην κυριολεξία κόσμο για λεφτά. Θεσσαλονίκη 10 χρόνια ζω και ποτέ δεν μου συνέβη τίποτε το απρόοπτο ακόμη και όταν κυκλοφορούσα μόνος αργά το βράδυ δεν βρέθηκε άτομο που να έρθει με απειλητικές διαθέσεις να μου ζητήσει λεφτά. Και αυτό σε μία μεγάλη πόλη που θα περίμενες να γίνεται το έλα να δεις...
 

promarios

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2012
Μηνύματα
350
Like
0
Πόντοι
1
Εν τάξει τώρα από τα άλλα δεν ξέρω αλλά από μποτιλιάρισμα γίνεται της π.......
 

tsilibourditsas

Μέγας
Εγγρ.
4 Σεπ 2007
Μηνύματα
836
Κριτικές
17
Like
97
Πόντοι
4.165
Εν τάξει τώρα από τα άλλα δεν ξέρω αλλά από μποτιλιάρισμα γίνεται της π.......

Φταίνε και οι εργασίες για το μετρό... Όοοταν με το καλό θα γίνει πιστεύω τα πράγματα θα είναι καλύτερα.
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8

Kαλημέρα ;)

τωρα το πρωι στο studio Αλεξάνδρα + Νεφέλη  :smitten: :smitten:


 
   
το απόγευμα Αντζελα + Δέσποινα + Μαρίνα  :smitten: :smitten: :smitten:


 

   


 

therion1985

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2011
Μηνύματα
697
Κριτικές
43
Like
5
Πόντοι
16
Δεν εχω πάει Θεσσαλονικη,αλλά συμφωνα με τον αδερφό μου τον μικρό που ειχε πάει με το σχολέιο του εκεί,πληρώνεις πανάκριβα στα σουβλατζίδικα,Ειχε πάρει  2 πιτα γυρο με απο ολα ,και του παν 6 ευρω.Οταν του λενε το λογαριασμό, τους λέει συγνωμη 2 πήρα.Ε δυο σου χρεώσαμε και εμεις του λένε.Τελικα τα εδωσε και πηρε μαζι του ενα τιμοκατάλογο να δει τι συμβαινει και τα είχαν τοσο ακριβα.Στην ουσια σου χρεωναν 2,50 ευρω περιπου την πιτα μαζι με το κρεας,και ολα τα υπόλοιπα σως ,πατατες κλπ ηταν εξτρά.Δεν ξερω ποιοι ειναι απο Θεσσαλονικη εδω μεσα,αλλα κανονικα οταν ερχεστε σε μας και ζητατε πιτογυρα θα πρεπει να σας εχουμε ειδικο τιμοκαταλογο για σας.Ειστε απαραδεκτοι να μας ζητατε τοσα λεφτα και εσεις να ερχεστε εδω και να τρωτε μια πιτα απο ολα με μονο 2 ευρω.Βρε ουστ.... :)
 

DON GIOVANNI

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2011
Μηνύματα
3.562
Like
6
Πόντοι
16
Δεν εχω πάει Θεσσαλονικη,αλλά συμφωνα με τον αδερφό μου τον μικρό που ειχε πάει με το σχολέιο του εκεί,πληρώνεις πανάκριβα στα σουβλατζίδικα,Ειχε πάρει  2 πιτα γυρο με απο ολα ,και του παν 6 ευρω.Οταν του λενε το λογαριασμό, τους λέει συγνωμη 2 πήρα.Ε δυο σου χρεώσαμε και εμεις του λένε.Τελικα τα εδωσε και πηρε μαζι του ενα τιμοκατάλογο να δει τι συμβαινει και τα είχαν τοσο ακριβα.Στην ουσια σου χρεωναν 2,50 ευρω περιπου την πιτα μαζι με το κρεας,και ολα τα υπόλοιπα σως ,πατατες κλπ ηταν εξτρά.Δεν ξερω ποιοι ειναι απο Θεσσαλονικη εδω μεσα,αλλα κανονικα οταν ερχεστε σε μας και ζητατε πιτογυρα θα πρεπει να σας εχουμε ειδικο τιμοκαταλογο για σας.Ειστε απαραδεκτοι να μας ζητατε τοσα λεφτα και εσεις να ερχεστε εδω και να τρωτε μια πιτα απο ολα με μονο 2 ευρω.Βρε ουστ.... :)

Στην Αθήνα όταν λέμε σουβλάκι εννοούμε γύρο πίττα στην Θεσσαλονίκη αντίθετα το λένε σάντουιτς με πίττα ! στην Αθήνα όταν λέμε καλαμάκι χοιρινό εννούμε τα κομματάκια κρέας περασμένα σε καλαμάκι στην Θεσσαλονίκη αντίθετα το λένε σουβλάκι ! απαραίτητες οί διευκρινήσεις για να καταλάβουμε τι ζήτησε τι του δώσανε καί εν' τέλει τι του χρεώσαν του παιδιού ! 
 

therion1985

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2011
Μηνύματα
697
Κριτικές
43
Like
5
Πόντοι
16
Ζητησε ακριβως τα ιδια πραματα που παιρνει και εδω.Μια πιτα κανονικου μεγεθους και ειχε μεσα γυρο χοιρινο,κρεμμυδι,πατατες και τζατζικι.
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
εγω που εχω ζησει πολλα χρονια και στις 2 πολεις, δεν τιθεται θεμα συγκρισης, η Αθηνα εχει πολλα περισσοτερα πραγματα , αξιοθεατα και γενικα ειναι πιο ωραια πολη για εμενα με μεγαλη διαφορα. τωρα αυτα ειναι θεμα γουστου σε αλλον μπορει πιο πολυ να αρεσει η λαρισα και η καρδιτσα τι να πω
 

therion1985

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2011
Μηνύματα
697
Κριτικές
43
Like
5
Πόντοι
16
εγω που εχω ζησει πολλα χρονια και στις 2 πολεις, δεν τιθεται θεμα συγκρισης, η Αθηνα εχει πολλα περισσοτερα πραγματα , αξιοθεατα και γενικα ειναι πιο ωραια πολη για εμενα με μεγαλη διαφορα. τωρα αυτα ειναι θεμα γουστου σε αλλον μπορει πιο πολυ να αρεσει η λαρισα και η καρδιτσα τι να πω

Η αθηνα ειναι ωραια πόλη οντως,αλλα η Πακιστανοσαπιλα,και η Νηγηριανοι,την εχουν  καταντησει πολη που δεν θες να κυκλοφορείς!
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
δεν υπαρχει συγκριση αθηνα-θεσσνικη
μακραν η θεσσνικη ειναι πιο φτηνη και με πολυ καλυτερη ποιοτητα ζωης πια
την ανοιξη πηγα για καφε εκει πλατεια αριστοτελους, μου φεραν 1 εμφιαλωμενο νερο, 1 πιατακι γεματο κεικ μπιστοτα κρουασαν και αλλο ενα πιατακι γεματο με κατι αλλο δεν θυμαμαι
εχυσα και τον καφε, και αμεσωςμου φεραν και δευτερο και ολα αυτα για 3,5 - 4 ευρω? κατι τετοιο
πηγα για φαγητο στο αλφρεντο στο ριτζενσι που καθε χρονο βραβευεται κτλ και ο λογαριασμος ηταν τουλαχιστον ο μισος αν τον συγκρινεις με εστιατοριο αναλογου επιπεδου της αθηνας
αλλα οκ βραστα τα οικονομικα
τα σημαντικοτερα ειναι οτι
1ον δεν βλεπεις πουθενα την μιζερια της αθηνας, ολα τα μαγαζια και οι δρομοι ειναι γεματα με χαρουμενο και γελαστο κοσμο
2ον δεν υπαρχει πουθενα εγκληματικοτητα, μια γυναικα μπορει να περπατησει μονη της οπουδηποτε οποιαδηποτε ωρα της μερας η της νυχτας
3ον η πολη ειναι πεντακαθαρη, ουτε ενα σκουπιδι στους δρομους και τα παντα φρεσκοβαμμενα και καλοσυντηριμενα καμια σχεση με τη πολη που λεγεται αθηνα
τουλαχιστον αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου απο τις 2 μερες που εμεινα, αν ειναι αλλιος τα πραγματα και καποιος που μενει εκει εχει αλλη γνωμη ας με διορθωσει
πραγματικα αν δεν ηταν οι δουλειες μου εδω στην αθηνα πολυ ευκολα τα παραταγα ολα να παω να ζησω μονιμα εκει, κατι που πριν απο 5-10 χρονια δεν προκειτε να το ελεγα ποτε :-


Μπου-Μπου εξαρτάται που πάς στη Θεσσαλονίκη. Πχ Καλαμαριά, Πυλαία ή Λαδάδικα είναι τσιμπημένες οι τιμές καθότι πρόκειται για τουριστικές περιοχές (ειδικά τα Λαδάδικα). Το κέντρο είναι γενικά φτηνό με εξαίρεση το junk food. Δηλαδή, μπορεί τα εστιατόρια να είναι πιο φτηνα απο τα αντίστοιχα στην Αθήνα αλλα σουβλατζίδικα ή τυροπιτάδικα είναι λίγο πιο ακριβά. Πιτόγυρο με λίγοτερο απο 2,00 € δεν βρίσκεις. Ο καφές επίσης είναι φτηνός. Στην Καμάρα που πάω εγώ ή στο καφέ "Μπολιβάρ" τον πληρώνω 2,00 ή 2,50 €. Στα υπόλοιπα έχεις δίκιο. Δεν υπάρχει η μιζέρια της Αθήνας....
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.968
Πόντοι
5.015
δεν υπαρχει συγκριση αθηνα-θεσσνικη
μακραν η θεσσνικη ειναι πιο φτηνη και με πολυ καλυτερη ποιοτητα ζωης πια
την ανοιξη πηγα για καφε εκει πλατεια αριστοτελους, μου φεραν 1 εμφιαλωμενο νερο, 1 πιατακι γεματο κεικ μπιστοτα κρουασαν και αλλο ενα πιατακι γεματο με κατι αλλο δεν θυμαμαι
εχυσα και τον καφε, και αμεσωςμου φεραν και δευτερο και ολα αυτα για 3,5 - 4 ευρω? κατι τετοιο
πηγα για φαγητο στο αλφρεντο στο ριτζενσι που καθε χρονο βραβευεται κτλ και ο λογαριασμος ηταν τουλαχιστον ο μισος αν τον συγκρινεις με εστιατοριο αναλογου επιπεδου της αθηνας
αλλα οκ βραστα τα οικονομικα
τα σημαντικοτερα ειναι οτι
1ον δεν βλεπεις πουθενα την μιζερια της αθηνας, ολα τα μαγαζια και οι δρομοι ειναι γεματα με χαρουμενο και γελαστο κοσμο
2ον δεν υπαρχει πουθενα εγκληματικοτητα, μια γυναικα μπορει να περπατησει μονη της οπουδηποτε οποιαδηποτε ωρα της μερας η της νυχτας
3ον η πολη ειναι πεντακαθαρη, ουτε ενα σκουπιδι στους δρομους και τα παντα φρεσκοβαμμενα και καλοσυντηριμενα καμια σχεση με τη πολη που λεγεται αθηνα
τουλαχιστον αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου απο τις 2 μερες που εμεινα, αν ειναι αλλιος τα πραγματα και καποιος που μενει εκει εχει αλλη γνωμη ας με διορθωσει
πραγματικα αν δεν ηταν οι δουλειες μου εδω στην αθηνα πολυ ευκολα τα παραταγα ολα να παω να ζησω μονιμα εκει, κατι που πριν απο 5-10 χρονια δεν προκειτε να το ελεγα ποτε :-

Γενικά έχεις δίκιο αν και για το δεύτερο (για ορισμένες περιοχές) και ειδικά για το τρίτο δεν είμαι και τόσο βέβαιος... Μάλλον δεν πέρασες από φτωχογειτονιές και ορισμένες υποβαθμισμένες συνοικίες της πόλης...
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom