Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9K
  • Εμφανίσεις 239K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
50.504
Like
47.951
Πόντοι
6.756
κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια γιατί κάνω μόνο μελετημένες κινήσεις και πάντα μέσα στα όρια του νόμου που χαράσσει ο κύριος κυριάκος στις πλάκες του μωυσή
θα σε βαλω στην κυνηγετικη περιοδο και σενα προσεχε,ΠΡΟΣΕΧΕ
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
50.504
Like
47.951
Πόντοι
6.756
είμαι αδιάφθορος και αμέμπτου ηθικής

γιαυτό και με πολεμά το γαλάζιο σύστημα
στειλε εμβασμα λιγες χιλιαδες ευρω να στα φυλαξω και οταν τα χρειαστεις θα στα δωσω:coffee:
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.412
Like
7.419
Πόντοι
1.056
Κάνεις λάθος...δεν έχω παράπονα από την νδ ως κόμμα και ως ιδεολογικό ''μαντρί''

έχω παράπονα από την κυβέρνηση που νομοθετεί και ρυθμίζει. Έχει διαφορά...

Δεν μπορείς να συγκρίνεις την κατάσταση της χώρας σήμερα με το 2018 γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει σύγκριση. Το 2018 η χώρα ήταν σε καθεστώς σκληρών μνημονίων που σημαίνει ότι οι πολιτικές αποφάσεις λαμβάνονταν ΜΟΝΟ εκτός συνόρων...επίσης σημαίνει ότι δεν έμπαινε χρήμα στη χώρα...μόνο έβγαινε...δεν υπήρχε περιθώριο αλλαγών ούτε διαχείρισης. Όπου υπήρχε περιθώριο φυσικά...όπως στην διαπραγμάτευση φρόντισαν οι κατσαπλιάδες να τα γαμήσουν όλα.

Σήμερα μπαίνει χρήμα στην χώρα με το τσουβάκι...και αυτός είναι και ο μόνος λόγος που ο μητσοτάκης μπορεί να έχει δικαιολογίες...έχει αλλάξει το ευρωπαικό σκηνικό και πλέον οι χώρες έχουν ξεχάσει την κρίση χρέους (για την ώρα) και μοιράζουν αβέρτα πράσινα κονδύλια...ο μητσοτάκης το παίζει μάγκας με τα λεφτά που πήρε για τον κόβιντ.

και ερχόμαστε στο πιο σημαντικό.....το πως διαχειρίζεται αυτα τα λεφτά είναι που τον κάνει κουμουνο-ολιγάρχη.....αντί να νομοθετεί προς το συμφέρον των ανθρώπων αυτός έχει μοιράσει τα κλειδιά του κρατικού προυπολογισμού στε 10 ισχυρές οικογένειες...προσπαθεί να μαζέψει 1 δις από την παράνομη εφάπαξ φορολόγηση των μικρών επαγγελματιών και μοιράζει αναθέσεις 10 δις στα αφεντικά του....

μη κάτσω να αναφέρω πιο σκοτεινές ''αλλαγές και βελτιώσεις'' που επιφέρει....αλλά ποια 1 μέρα? 6 χρόνια κυβερνά και ακόμα δεν έχει καταφέρει να μην αισχροκερδούν τα σ/μ σε βασικά είδη επιβίωσης.
Κάνεις λάθος. Προφανώς και σήμερα μπαίνουν λεφτά που δεν έμπαιναν. Αλλά το πόσο σοβαρο σε θεωρούν οι Βρυξέλες και πόσο λάσκα αφήνουν τα γκέμια εξαρτάται απο το ηγέτη σου και αυτό το πέτυχε η Ελλάδα.
Πάντα τρώνε κάποιο μεγάλοι όπως γίνεται σε όλη την υφήλιο (δεξιά και αριστερά). Που δεν γίνεται. Υπάρχουν όμως παραπάνω θέσεις εργασίας. Δεν έχω δει χώρα που να μην υπάρχουν μίζες. Και αυτο το παραμύθι με τα αφεντικά είναι αίολο. Γιατί?? Διότι τα αφεντικά κυβερνούν παντού. Αν θυμάσαι ο Γιωργάκης οταν πήρε το ΠΑΣΟΚ πρώτη επίσκεψη ήταν στο ΔΟΛ. Μην ψάξουμε μίζες κλπ απο το 74 και μετά. Θα χαθούμε.
Τα αφεντικά κυβερνούν και αποφασίζουν. Παντού, πάντα. Είτε Μπομπολας λ΄γεται είτε Λάτσης είτε οτιδήποτε.
Αυτό δεν αλλάζει με STef και μαλακίες, αλλά μόνο με λαική εξέγερση και κρεμάλες.
Το θέμα είναι λοιπόν πως θα διαχειρστείς την κατάσταση και ίσως ο Κυριάκος την διαχειρίζεται καλύτερα απο άλλους .
Εδώ αν θυμάσαι και ο Κωνσταντόπουλος είχε λαδωθεί απο το Siemens . ολοι δηλαδή στο κόλπο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.917
Like
12.287
Πόντοι
3.656
Κάνεις λάθος. Προφανώς και σήμερα μπαίνουν λεφτά που δεν έμπαιναν. Αλλά το πόσο σοβαρο σε θεωρούν οι Βρυξέλες και πόσο λάσκα αφήνουν τα γκέμια εξαρτάται απο το ηγέτη σου και αυτό το πέτυχε η Ελλάδα.
Πάντα τρώνε κάποιο μεγάλοι όπως γίνεται σε όλη την υφήλιο (δεξιά και αριστερά). Που δεν γίνεται. Υπάρχουν όμως παραπάνω θέσεις εργασίας. Δεν έχω δει χώρα που να μην υπάρχουν μίζες. Και αυτο το παραμύθι με τα αφεντικά είναι αίολο. Γιατί?? Διότι τα αφεντικά κυβερνούν παντού. Αν θυμάσαι ο Γιωργάκης οταν πήρε το ΠΑΣΟΚ πρώτη επίσκεψη ήταν στο ΔΟΛ. Μην ψάξουμε μίζες κλπ απο το 74 και μετά. Θα χαθούμε.
Τα αφεντικά κυβερνούν και αποφασίζουν. Παντού, πάντα. Είτε Μπομπολας λ΄γεται είτε Λάτσης είτε οτιδήποτε.
Αυτό δεν αλλάζει με STef και μαλακίες, αλλά μόνο με λαική εξέγερση και κρεμάλες.
Το θέμα είναι λοιπόν πως θα διαχειρστείς την κατάσταση και ίσως ο Κυριάκος την διαχειρίζεται καλύτερα απο άλλους .
Εδώ αν θυμάσαι και ο Κωνσταντόπουλος είχε λαδωθεί απο το Siemens . ολοι δηλαδή στο κόλπο.
Δεν απαντάς σε τίποτα επί της ουσίας...εγώ σου λέω ότι η διαχείριση που κάνει με τα λεφτά που μπαίνουν είναι ''τα μοιράζω στους πλούσιους γαμάω τους πολλούς και φτωχούς'΄ και εσύ μου λες ότι όλοι παίρνουν μίζες και ότι ο κυριάκος είναι είναι καλύτερος διαχειριστής

ε δεν είναι όταν έχει εξαφανίσει την μεσαία τάξη και όταν φτωχοποιείται όλο και μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού.

Ούτε διαχειρίζεται καμία κατάσταση καλύτερα όταν μοιράζει απευθείας αναθέσεις με τα λεφτά μας σε 10 εταιρείες και αφήνει ψίχουλα για έργα και αναβαθμίσεις του κράτους.

Και κάτι που ξεχνάς....ο κυριάκος (και ο κάθε προθυπουργός) με τα δικά μας αρχίδια πάει και παίρνει τα λεφτά...εξ ονόματος μας...δεν του τα δίνουν επειδή είναι μορφωμένος και έστησε την ιδιωτική του εταιρεία και τα αξίζει....επειδή εμείς κάναμε το σκατό μας παξιμάδι και ανέβηκαν τα νούμερα μπορεί αυτός να πηγαίνει και να παίρνει λεφτά....από μόνος του είναι ένας επαγγελματίας εισπράκτορας του μόχθου των άλλων. Για να ξέρουμε και για πιο πράγμα μιλάμε...

και αν ο κυριάκος δεν ήταν διατεθημένος να φήνει τα διυλιστήρια να ανεβάζουν την τιμή του πετρελαίου όταν κλάνει ένας χούθι ή τα σ/μ να σου πουλάνε στο καλάθι ακριβότερα από ότι στο ράφι......

θα τον είχαν αντικαταστήσει με έναν άλλον να πηγαίνει να ζητάει λεφτά. Οπότε άσε τα αφεντικά που είναι παραμύθια...παραμύθια είναι η προπαγάνδα της κυβέρνησης για την αντιμετώπιση της ακρίβειας.

Δεν του ζητήσαμε να κάνει παπάδες...το αυτονόητο....να σταματήσει να γαμάει τη χώρα.....
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.412
Like
7.419
Πόντοι
1.056
Δεν απαντάς σε τίποτα επί της ουσίας...εγώ σου λέω ότι η διαχείριση που κάνει με τα λεφτά που μπαίνουν είναι ''τα μοιράζω στους πλούσιους γαμάω τους πολλούς και φτωχούς'΄ και εσύ μου λες ότι όλοι παίρνουν μίζες και ότι ο κυριάκος είναι είναι καλύτερος διαχειριστής

ε δεν είναι όταν έχει εξαφανίσει την μεσαία τάξη και όταν φτωχοποιείται όλο και μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού.

Ούτε διαχειρίζεται καμία κατάσταση καλύτερα όταν μοιράζει απευθείας αναθέσεις με τα λεφτά μας σε 10 εταιρείες και αφήνει ψίχουλα για έργα και αναβαθμίσεις του κράτους.

Και κάτι που ξεχνάς....ο κυριάκος (και ο κάθε προθυπουργός) με τα δικά μας αρχίδια πάει και παίρνει τα λεφτά...εξ ονόματος μας...δεν του τα δίνουν επειδή είναι μορφωμένος και έστησε την ιδιωτική του εταιρεία και τα αξίζει....επειδή εμείς κάναμε το σκατό μας παξιμάδι και ανέβηκαν τα νούμερα μπορεί αυτός να πηγαίνει και να παίρνει λεφτά....από μόνος του είναι ένας επαγγελματίας εισπράκτορας του μόχθου των άλλων. Για να ξέρουμε και για πιο πράγμα μιλάμε...

και αν ο κυριάκος δεν ήταν διατεθημένος να φήνει τα διυλιστήρια να ανεβάζουν την τιμή του πετρελαίου όταν κλάνει ένας χούθι ή τα σ/μ να σου πουλάνε στο καλάθι ακριβότερα από ότι στο ράφι......

θα τον είχαν αντικαταστήσει με έναν άλλον να πηγαίνει να ζητάει λεφτά. Οπότε άσε τα αφεντικά που είναι παραμύθια...παραμύθια είναι η προπαγάνδα της κυβέρνησης για την αντιμετώπιση της ακρίβειας.

Δεν του ζητήσαμε να κάνει παπάδες...το αυτονόητο....να σταματήσει να γαμάει τη χώρα.....
Η μεσαία τάξη χτυπήθηκε με την κρίση και τελευταία φορά με ΣΥΡΙΖΑ.
Όλα τα άλλα που λες είναι γενικότητες άρνησης. Φυσικά και υπάρχουν θέματα ακρίβειας κ.ά. αλλά τώρα είναι η πρώτη φορά που έγινε κάποια μείωση φόρων (γιατί πέρασε η κρίση). Έτσι είχε πει . Και άλλα είχε πει και πρέπει τώρα που έχει καθαρη 4ετία να τα προχωρήσει (μια και έφυγε η διακιολογία του covid).
Αλλά δεν σε καταλαβαίνω . Εδώ είναι νήμα του Κασελάκη. Γιατί δεν τα λες στο νήμα του Κούλη???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.188
Κριτικές
1
Like
32.077
Πόντοι
8.006
Από όταν ανακοινώθηκαν οι περικοπές στη χρηματοδότηση της Αυγής, κι αναφέρθηκε το θέμα με την ύποπτη λογιστική εικόνα της χρηματοδότησης των κομμάτων, ξυπνήσανε ξαφνικά στον ΣΥΡΙΖΑ όλοι, και κατάλαβαν ότι ο Κασσελάκης τους προξενεί χασούρα.



Μέχρι προ ολίγου ήταν όμως όλοι τους ακόμη χαλαροί. Για δες. :-)
To απολυτως φυσιολογικο συμβαινει.
Δεν καταλαβαινω γιατι εκπλησσονται καποιοι.
Αφου ο Συριζα επελεξε εναν ασχετο γραφικο για αρχηγο, τι περιμεναν?


Εφαγε Τσιπρα και Μειμαρακη ο Κουλης, τωρα θα φαει Κασσελακη και Ανδρουλακη και εχουμε και συνεχεια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.188
Κριτικές
1
Like
32.077
Πόντοι
8.006
Ακομη κι αν θελεις να το δουμε σε ταμπλο ευρωεκλογων, ειναι 28-14.

Εντυπωση μου κανει οτι θελεις να παραμυθιαζεσαι οτι σε επιπεδο βουλευτικων θα ειχε παλι 28.

Βεβαια καποιοι αλλοι αν ειχαν 28, θα ειχαν παθει εγκεφαλικο απο τη χαρα τους
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.188
Κριτικές
1
Like
32.077
Πόντοι
8.006
Εν τω μεταξυ οι ευρωεκλογες υποτιθεται οτι κατέδειξαν δυσαρεσκεια για την κυβερνηση, αλλά τελικα θα εχουν ως αποτελεσμα να αλλαξουν αρχηγο το δευτερο και το τριτο κομμα (ή έστω να πανε σε καλπη για αναδειξη ηγεσιας).

Οντως, τεραστιο χτυπημα ηταν οι ευρωεκλογες για τη ΝΔ.

Παντως και εκλογες να γινουν, παλι Κασσελακης και Ανδρουλακης βλεπω να βγαινουν, αποδυναμωμενοι και αμφισβητούμενοι ως το 2027 που θα ξανακερδισει με 40% ο Κουλης
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.765
Like
5.149
Πόντοι
2.306
Ακομη κι αν θελεις να το δουμε σε ταμπλο ευρωεκλογων, ειναι 28-14.

Εντυπωση μου κανει οτι θελεις να παραμυθιαζεσαι οτι σε επιπεδο βουλευτικων θα ειχε παλι 28.

Βεβαια καποιοι αλλοι αν ειχαν 28, θα ειχαν παθει εγκεφαλικο απο τη χαρα τους
Θέλεις να το δούμε συνδυαστικά μεταξύ δύο αναμετρήσεων;
40,56-17,83=22,73 διαφορά 2023
28,31-14,92=14,11 διαφορά 2024
40,56-28,31=12,25 πτώση ΝΔ
17,83-14,92=3,63 πτώση ΣΥΡΙΖΑ
Μάλλον τη ΝΔ βλεπω να έχει μεγαλύτερες απώλειες.
Εγώ δεν παραμυθιάζομαι με τίποτα. Όσο δεν υπάρχει αντιπολιτευση η ΝΔ θα χάνει αλλά οι άλλοι δε θα κερδίζουν.
Μιας και το εθιξες όμως αυτό με το παραμυθιασμα, θυμάσαι ποιός μας έλεγε ότι το ταβάνι της ΝΔ είναι το 36% και το κατώφλι το 34%;

Α, σε ειχα ρωτήσει νομίζω, πως κάποιος ψηφοφόρος της ΝΔ στέλνει μήνυμα ψηφίζοντας ΝΔ; Σε ποιόν το στέλνει; Και τι μήνυμα στέλνει;
Απάντησες; Σόρρυ αλλά δεν είδα κάτι σχετικό.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.917
Like
12.287
Πόντοι
3.656
Η μεσαία τάξη χτυπήθηκε με την κρίση και τελευταία φορά με ΣΥΡΙΖΑ.
Όλα τα άλλα που λες είναι γενικότητες άρνησης. Φυσικά και υπάρχουν θέματα ακρίβειας κ.ά. αλλά τώρα είναι η πρώτη φορά που έγινε κάποια μείωση φόρων (γιατί πέρασε η κρίση). Έτσι είχε πει . Και άλλα είχε πει και πρέπει τώρα που έχει καθαρη 4ετία να τα προχωρήσει (μια και έφυγε η διακιολογία του covid).
Αλλά δεν σε καταλαβαίνω . Εδώ είναι νήμα του Κασελάκη. Γιατί δεν τα λες στο νήμα του Κούλη???
Και ήρθε ο κυριάκος να την αποτελειώσει για χάρη των αφεντικών του

Γενικότητες άρνησης...μπορείς να κάνεις μια εξήγηση τι σημαίνει αυτό? :confused: Γιατί εγώ βλέπω ότι σου μιλάω με κάποιου τύπου επιχειρήματα και εσύ το πηγαίνεις γύρω γύρω συνέχεια...

Ναι ξέρω τι είχε πει...είχε πει από την πρώτη τετραετία ότι θα καταργήσει το τέλος επιτηδεύματος και αντί για αυτό έβαλε άμεσο κεφαλικό χαράτσι στους επαγγελματίες....καθαρά 3 χρόνια έχει και δεν έχουμε κανένα λόγο να πιστεύουμε ότι θα κάνει στα επόμενα 3 ότι δεν έκανε στα προηγούμενα 5 που είχε και λεφτά....ενώ τώρα όλα δείχνουν ότι τελείωσαν τα λεφτά...εκτός αν νομίζεις ότι έχασε τις ψήφους των επαγγελματιών για πλάκα....

Ε ναι δεν καταλαβαίνεις...αν θες να καταλάβεις γιατί τα γράφω αυτά ανέτρεξε πίσω στην συζήτηση να δεις την πρώτη παράθεση σου περί του ότι τα πράγματα είναι καλύτερα σήμερα από το 2018 και για το ότι έχω παράπονα.

Τι πρόβλημα υπάρχει να τα γράφω εδώ?
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.873
Κριτικές
36
Like
35.948
Πόντοι
18.565

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.628
Κριτικές
8
Like
11.721
Πόντοι
3.786
Εν τω μεταξυ οι ευρωεκλογες υποτιθεται οτι κατέδειξαν δυσαρεσκεια για την κυβερνηση, αλλά τελικα θα εχουν ως αποτελεσμα να αλλαξουν αρχηγο το δευτερο και το τριτο κομμα (ή έστω να πανε σε καλπη για αναδειξη ηγεσιας).

Οντως, τεραστιο χτυπημα ηταν οι ευρωεκλογες για τη ΝΔ.

Παντως και εκλογες να γινουν, παλι Κασσελακης και Ανδρουλακης βλεπω να βγαινουν, αποδυναμωμενοι και αμφισβητούμενοι ως το 2027 που θα ξανακερδισει με 40% ο Κουλης

Έχεις δει ποτέ το κόμμα που βγήκε πρώτο να αλλάζει αρχηγό;
Η ΝΔ παραμένει η πιο αξιόπιστη λύση, αλλά η δημοτικότητά της πέφτει. Όλοι το βλέπουν αυτό.
Είναι το πιο πιθανό σενάριο να βγει πρώτη στις επόμενες βουλευτικές; Ναι.
Αν όμως δεν πάρει αυτοδυναμία.... τότε αρχίζουν τα δύσκολα. Και αν συνασπιστούν όλοι οι υπόλοιποι;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.188
Κριτικές
1
Like
32.077
Πόντοι
8.006
Θέλεις να το δούμε συνδυαστικά μεταξύ δύο αναμετρήσεων;
40,56-17,83=22,73 διαφορά 2023
28,31-14,92=14,11 διαφορά 2024
40,56-28,31=12,25 πτώση ΝΔ
17,83-14,92=3,63 πτώση ΣΥΡΙΖΑ
Μάλλον τη ΝΔ βλεπω να έχει μεγαλύτερες απώλειες.
Εγώ δεν παραμυθιάζομαι με τίποτα. Όσο δεν υπάρχει αντιπολιτευση η ΝΔ θα χάνει αλλά οι άλλοι δε θα κερδίζουν.
Μιας και το εθιξες όμως αυτό με το παραμυθιασμα, θυμάσαι ποιός μας έλεγε ότι το ταβάνι της ΝΔ είναι το 36% και το κατώφλι το 34%;

Α, σε ειχα ρωτήσει νομίζω, πως κάποιος ψηφοφόρος της ΝΔ στέλνει μήνυμα ψηφίζοντας ΝΔ; Σε ποιόν το στέλνει; Και τι μήνυμα στέλνει;
Απάντησες; Σόρρυ αλλά δεν είδα κάτι σχετικό.
H επιδειξη γνωσεων αριθμητικής σε τι αποσκοπεί?
Ειναι βεβαια αστειο να συζηταμε για "απωλειες" σε ευρωεκλογες.
Και να συζηταμε αν χανει περισσοτερο ενα κομμα που ειχε 40 και πηγε 28, ή ενα κομμα που ειχε 18 και πηγε 15.
18 ειχε ο Συριζα, πού θα πηγαινε?
Οι μοναδες που χανονται απο το μικροτερο κομμα, ειναι πιο σημαντικες (ενω θα επρεπε να εχει ΑΝΟΔΟ).
Ναι, εγω το ελεγα για κατωφλια και ταβανια.
Αισθανεσαι καλυτερα?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Έχεις δει ποτέ το κόμμα που βγήκε πρώτο να αλλάζει αρχηγό;
Η ΝΔ παραμένει η πιο αξιόπιστη λύση, αλλά η δημοτικότητά της πέφτει. Όλοι το βλέπουν αυτό.
Είναι το πιο πιθανό σενάριο να βγει πρώτη στις επόμενες βουλευτικές; Ναι.
Αν όμως δεν πάρει αυτοδυναμία.... τότε αρχίζουν τα δύσκολα. Και αν συνασπιστούν όλοι οι υπόλοιποι;
Ποιοι θα συνασπιστουν?
Ο Βελοπουλος με τον Κουτσουμπα?
Ας το κάνουν
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.188
Κριτικές
1
Like
32.077
Πόντοι
8.006
Ξεχασες Σαμαρα, Ντορα, Κωστα Μπακογιαννη, Δενδια.:confused:
Εννοειται.
Χαρακτηριστικο γνωρισμα ηγέτη, να "εξαφανιζει" οποιον συνιστα απειλη.
Το εκανε και ο Τσιπρας στα ντουζενια του με Δούρου, Αλαβανο, Κωνσταντοπουλου.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Έχω πολύ σοβαρότερα παράπονα από την κυβέρνηση (όχι την νδ...δε με νοιάζει ιδιαίτερα η νδ)
Α συγνωμη, νομιζα οτι κυβερνουσε η ΝΔ
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.765
Like
5.149
Πόντοι
2.306
H επιδειξη γνωσεων αριθμητικής σε τι αποσκοπεί?
Ειναι βεβαια αστειο να συζηταμε για "απωλειες" σε ευρωεκλογες.
Και να συζηταμε αν χανει περισσοτερο ενα κομμα που ειχε 40 και πηγε 28, ή ενα κομμα που ειχε 18 και πηγε 15.
18 ειχε ο Συριζα, πού θα πηγαινε?
Οι μοναδες που χανονται απο το μικροτερο κομμα, ειναι πιο σημαντικες (ενω θα επρεπε να εχει ΑΝΟΔΟ).
Ναι, εγω το ελεγα για κατωφλια και ταβανια.
Αισθανεσαι καλυτερα?
Μήπως να μας πεις εσύ σε τι αποσκοπεί η αριθμητική, που το ξεκίνησες;

Μπορεί να πήγαινε εκεί από όπου ξεκίνησε, στο 3%. Που είναι κι ο μεγάλος σου καημός κιόλας.

Να αισθάνομαι εγώ καλύτερα επειδή εσύ παραμυθιαζεσαι;
Γιατί; Αδιάφορο μου είναι. Είδα που έκανες σχετικό σχόλιο, σχολίασα κι εγώ.

Εμένα άλλο με προβληματίζει και χρειάζομαι τα φώτα σου.
Τι μήνυμα στέλνει κάποιος ψηφοφόρος της ΝΔ που ψηφίζει ΝΔ; Σε ποιόν το στέλνει; Τι του λέει στο μήνυμα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom