Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 275K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (2 μέλη και 3 επισκέπτες)

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.964
Like
8.778
Πόντοι
1.056
μπα λαγνεία είναι, με τον πούτσο σκέφτεται
όπως κάποιο πασόκοι ψήφιζαν την μουνάρα καϊλή ή εγώ τη φλέσσα με το βαρύ στήθος
Δεν ξέρω με τι σκέφτεται αλλά το ΛΑΟΤΑΚΙ παίζει ρόλο. Είναι και φανατικος χωρίς επιχειρήματα.
Πάντως να λες οτι είσαι αριστερός και να θεοποιείς τις μεθόδους Τραμπ , με ξεπερνά...
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
Την δουλειά του κάνει!!!

Την οποία κάνει πολύ καλά!!!
Αυτό χρειάζεται απέναντι στο μιντιακό σύστημα του κούλη.

Ο Κασσελάκης στην μετα Τσίπρα εποχή όχι μόνο ανέστησε τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά είναι εκείνος που θα τον κάνει ξανά το νέο μεγάλο προοδευτικό κόμμα στα πρότυπα των Δημοκρατικών των ΗΠΑ που θα σφραγίσει την πολιτική ιστορία του τόπου τα επόμενα χρόνια.

Πως το είχε πει ο Κασσελάκης την ημέρα της εκλογής του έξω από Κουμουνδούρου?

''Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι πολύ σκληρός για να πεθάνει''
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
Πλέον η χαμηλότερη απόδοση είναι για το 17% + του ΣΥΡΙΖΑ.

Κ έχουν ακόμα να αλλάξουν προς τα πάνω τα ποσοστά του ΣΥΡΙΖΑ πολλές φορές καθώς φτάνουμε στην κάλπη.


Screenshot 2024-05-30 at 11.07.54 AM.png
 
Τελευταία τροποποίηση:

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.964
Like
8.778
Πόντοι
1.056
Την οποία κάνει πολύ καλά!!!
Αυτό χρειάζεται απέναντι στο μιντιακό σύστημα του κούλη.

Ο Κασσελάκης στην μετα Τσίπρα εποχή όχι μόνο ανέστησε τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά είναι εκείνος που θα τον κάνει ξανά το νέο μεγάλο προοδευτικό κόμμα στα πρότυπα των Δημοκρατικών των ΗΠΑ που θα σφραγίσει την πολιτική ιστορία του τόπου τα επόμενα χρόνια.

Πως το είχε πει ο Κασσελάκης την ημέρα της εκλογής του έξω από Κουμουνδούρου?

''Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι πολύ σκληρός για να πεθάνει''
Αυτό είναι το θέμα. Οτι μπερδεύεις τον προοδευτικό (αυτοαποκαλούμενο) ΄χώρο με τις τραμπικές μεθόδους Κασελάκη.
Μπρος στην καρέκλα δεν βλέπεις τίποτα.
Μπορεί και 30% να τσιμπίσουν και να ψηφίσουν (όπως το 15 με ένα νόμο ένα άρθρο) , αλλά εγώ στις 9/6 τα ίδια θα σου πω.
Δεν σημαίνει οτι κάποιο άλλο κόμμα είναι καλό ή κακό. ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ κρίνουμε και δεν συγκρίνουμε
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ κρίνουμε

Η μετεξέλιξη του ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι απλό πράγμα όμως. Μιλάμε για την Αξιωματική Αντιπολίτευση της χώρας και πρέπει να αφορά όλο τον κόσμο στην Ελλάδα.

Γι αυτό και αυτή η νέα πνοή που του έχει δώσει ο Κασσελάκης είναι τόσο κρίσιμη στη δεδομένη συγκυρία. Το γεγονός οτι μετακινεί τον ΣΥΡΙΖΑ αποφασιστικά προς την Κεντροαριστερά και ήδη έχει πιάσει τα μεγαλύτερα ποσοστά του έβερ σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις στον χώρο το κέντρου δείχνει αυτό που έρχεται! Οτι αργά ή γρήγορα θα πάρει όλο το μετακινούμενο κέντρο ο ΣΥΡΙΖΑ.

Ουσιαστικά το βάπτισμα του πυρός θα έρθει τώρα από τις Ευρωεκλογές ώστε στη συνέχεια στο καταστατικό συνέδριο ο Κασσελάκης να κάνει τον ΣΥΡΙΖΑ πραγματικά το πιο μοντέρνο, ενιαίο, ψηφιακό και λειτουργικό κόμμα στη χώρα στα πλαίσια των Δημοκρατικών των ΗΠΑ αλλά στην Ευρωπαϊκή του βερσιόν.

Μετά όλα τα άλλα θα είναι ιστορία. Βασικά κάπως έτσι γράφεται η πολιτική ιστορία.
 
Τελευταία τροποποίηση:

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.964
Like
8.778
Πόντοι
1.056
Η μετεξέλιξη του ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι απλό πράγμα όμως. Μιλάμε για την Αξιωματική Αντιπολίτευση της χώρας και πρέπει να αφορά όλο τον κόσμο στην Ελλάδα.

Γι αυτό και αυτή η νέα πνοή που του έχει δώσει ο Κασσελάκης είναι τόσο κρίσιμη στη δεδομένη συγκυρία. Το γεγονός οτι μετακινεί τον ΣΥΡΙΖΑ αποφασιστικά προς την Κεντροαριστερά και ήδη έχει πιάσει τα μεγαλύτερα ποσοστά του έβερ σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις στον χώρου το κέντρου δείχνει αυτό που έρχεται! Οτι αργά ή γρήγορα θα πάρει όλο το μετακινούμενο κέντρο ο ΣΥΡΙΖΑ.

Ουσιαστικά το βάπτισμα του πυρός θα έρθει τώρα από τις Ευρωεκλογές ώστε στη συνέχεια στο καταστατικό συνέδριο ο Κασσελάκης να κάνει τον ΣΥΡΙΖΑ πραγματικά το πιο μοντέρνο, ενιαίο, ψηφιακό και λειτουργικό κόμμα στη χώρα στα πλαίσια των Δημοκρατικών των ΗΠΑ αλλά στην Ευρωπαϊκή του βερσιόν.

Μετά όλα τα άλλα θα είναι ιστορία. Βασικά κάπως έτσι γράφεται η πολιτική ιστορία.
Αυτές οι αναλύσεις απο 10/6.
Οτι πάει κεντροαριστερά και αφήνει πίσω την αριστερά, δεν σημαίνει οτι αναιρεί την κρίση μου για αυτόν και το στύλ του.
Θα τα πόυμε αναλυτικά 10/6
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.964
Like
8.778
Πόντοι
1.056
Το κακό είναι να γοητεύεις τον κόσμο οτι όλοι είναι ίσοι.
Αλλο το έχω ίσα διακιώματα και αλλο το έχω και υποχρεώσεις.
Επίσης δεν είναι όλοι ικανοί για όλα.
Αυτή η ονομαζόμενη ισότητα είναι πολύ παρερμηνευμένη...
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.061
Κριτικές
9
Like
13.016
Πόντοι
3.836
Την έχει ανάγκη την επικοινωνία ο Κασσελάκης που πέρασε δια πυρός και σιδήρου για να φτάσει μέχρι εδώ.

Διάγει υπαρξιακή μάχη ο Κασσελάκης τώρα απέναντι στο σύστημα . Όχι μόνο για τον εαυτό του αλλά κ για τον ΣΥΡΙΖΑ όπως κ για όλο τον χώρο της κεντροαριστεράς.

Οπότε κάνει πολύ καλά που έχει φορτσάρει στο μέτωπο της επικοινωνίας ο Κασσελάκαρος. Κερδίζει συνεχώς τις εντυπώσεις σε όλα όσα κάνει, κάτι που είναι εξαιρετικά κρίσιμο τις τελευταίες μέρες καθώς πάμε προς την κάλπη.

Τους έχει τρελάνει όλους.
Απολιτίκ που αν κατέβαινες να ψηφίσεις, θα ψήφιζες Ποτάμι.
Ούτε γκέι είσαι, αν ήσουν δε θα έβρισκες νόημα να αντιπαρατίθεσαι με τόσους ομοφοβικούς.
Ούτε καν αστείος δεν είσαι, υπάρχουν 2-3 που ακόμη συζητάνε σοβαρά μαζί σου, αλλά κούρασες. Αν έλεγες λιγότερες υπερβολές θα γινόσουν και πιο πιστευτός.

Στην πραγματική ζωή τώρα, υπάρχουν κάτι συριζαίοι που ακόμη πιστεύουν στο κόμμα και περιμένουν από τον Κασελάκη να ξανακυβερνήσει αλλά θα έχουν μειωτικές τάσεις. Ήταν μεγάλο λάθος του Τσίπρα να γίνει η εναλλακτική του ΠΑΣΟΚ.
 

Ares2024

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2024
Μηνύματα
187
Like
313
Πόντοι
21
9351F6E9-F748-4FBC-9945-BF9174A12796.jpeg

Το κακό είναι να γοητεύεις τον κόσμο οτι όλοι είναι ίσοι.
Αλλο το έχω ίσα διακιώματα και αλλο το έχω και υποχρεώσεις.
Επίσης δεν είναι όλοι ικανοί για όλα.
Αυτή η ονομαζόμενη ισότητα είναι πολύ παρερμηνευμένη...
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
Απολιτίκ που αν κατέβαινες να ψηφίσεις, θα ψήφιζες Ποτάμι.
Ούτε γκέι είσαι, αν ήσουν δε θα έβρισκες νόημα να αντιπαρατίθεσαι με τόσους ομοφοβικούς.
Ούτε καν αστείος δεν είσαι, υπάρχουν 2-3 που ακόμη συζητάνε σοβαρά μαζί σου, αλλά κούρασες. Αν έλεγες λιγότερες υπερβολές θα γινόσουν και πιο πιστευτός.

Στην πραγματική ζωή τώρα, υπάρχουν κάτι συριζαίοι που ακόμη πιστεύουν στο κόμμα και περιμένουν από τον Κασελάκη να ξανακυβερνήσει αλλά θα έχουν μειωτικές τάσεις. Ήταν μεγάλο λάθος του Τσίπρα να γίνει η εναλλακτική του ΠΑΣΟΚ.

Τι έμεσμα αυτό το Ποτάμι. Σιγά που θα ψήφιζα τέτοια παπατζιλίκια. Το πιο ακραίο που έχω ψηφίσει είναι ΚΚΕ μια φορά πριν ΠΟΛΛΑΑ χρόνια κ ακόμα το μετανιώνω. Αδιάλειπτα ΣΥΡΙΖΑ ψηφίζω από το 2007 ή απέχω όταν το κρίνω (όπως το 2023).

Αυτό με το οτι δεν είμαι γκέι με έχετε γαμήσει να πούμε. Θέλεις να σου στείλω πμ τα βιντεάκια μου με πούτσες για να το πάρεις απόφαση? Τι άλλο να κάνω ο πούστης? :buck2::buck2::buck2::buck2:

Απλά γουστάρω να γλεντάω με μερικούς.
 

Ares2024

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2024
Μηνύματα
187
Like
313
Πόντοι
21
Ο Κας ειναι πολυ επικινδυνος για τη χωρα, τετοιο καθαρμα δεν εχουμε ξαναδει, ελπιζω ο λαος να τον στειλει σπιτι του
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
Στην πραγματική ζωή τώρα, υπάρχουν κάτι συριζαίοι που ακόμη πιστεύουν στο κόμμα και περιμένουν από τον Κασελάκη να ξανακυβερνήσει αλλά θα έχουν μειωτικές τάσεις. Ήταν μεγάλο λάθος του Τσίπρα να γίνει η εναλλακτική του ΠΑΣΟΚ.

Ήδη η συντριπτική πλειοψηφία των συριζαίων έχει επαναπατριστεί μετά τα παπατζιλίκια της διάσπασης. Έχει μείνει ο σκληρός πυρήνας της εφούλας κ της κλίκας της να τους υποστηρίζουν. Γι αυτό κ δεν θα βρουν την ψήφο τους στην κάλπη.

Ο Τσίπρας ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ έκανε που άνοιξε τον ΣΥΡΙΖΑ στην Κεντροαριστερά κ στο Κέντρο. Μια μετεξέλιξη που θα ολοκληρώσει ο Κασσελάκης αποφασιστικά και με επιτυχία όπως όλα δείχνουν.
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
Ο Κας ειναι πολυ επικινδυνος για τη χωρα, τετοιο καθαρμα δεν εχουμε ξαναδει, ελπιζω ο λαος να τον στειλει σπιτι του
Μου θυμίζει κάποια πόστ τότε στις εσωκομματικές εκλογές που έβγαιναν χριστιανοταλιμπάν, νεοδημοκράτες και όλοι όσοι είχαν χεστεί και έκαναν δραματικές εκκλήσεις στον κόσμο του ΣΥΡΙΖΑ να ψηφίσουν εφούλα χαχαχα.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.964
Like
8.778
Πόντοι
1.056
Τι έμεσμα αυτό το Ποτάμι. Σιγά που θα ψήφιζα τέτοια παπατζιλίκια. Το πιο ακραίο που έχω ψηφίσει είναι ΚΚΕ μια φορά πριν ΠΟΛΛΑΑ χρόνια κ ακόμα το μετανιώνω. Αδιάλειπτα ΣΥΡΙΖΑ ψηφίζω από το 2007 ή απέχω όταν το κρίνω (όπως το 2023).

Αυτό με το οτι δεν είμαι γκέι με έχετε γαμήσει να πούμε. Θέλεις να σου στείλω πμ τα βιντεάκια μου με πούτσες για να το πάρεις απόφαση? Τι άλλο να κάνω ο πούστης? :buck2::buck2::buck2::buck2:

Απλά γουστάρω να γλεντάω με μερικούς.
Ενας συνειδητοποιημένος ποτέ δεν απέχει απο εκλογές με επιλογή.... Φάουλ μεγάλε.................
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
Ούτε γκέι είσαι, αν ήσουν δε θα έβρισκες νόημα να αντιπαρατίθεσαι με τόσους ομοφοβικούς.

Νταξ το πιάσα είσαι γκέι και εσύ.

Οκ πάρτο απόφαση ρε bruhhhh. Ένας ετερογενής πληθυσμός είμαστε. Αντίστοιχα ετερογενής με το υπόλοιπο γενικό κοινό. Το πότε θα επιλέξω να αντιπαρατεθώ με ομοφοβικούς είναι στην κρίση μου.

Γιατί εσύ δεν έχει αντιπαρατεθεί ποτέ με ομοφοβικούς που σε τσιγκλάνε επειδή είσαι γκέι? Για τους όποιους λόγους σου.
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
Ενας συνειδητοποιημένος ποτέ δεν απέχει απο εκλογές με επιλογή.... Φάουλ μεγάλε.................
Ναι με τις πάπατζες του Καρτούγκαλου κ τις μαλακίες για την απλή αναλογική είχα ξενερώσει φουλ τότε.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.964
Like
8.778
Πόντοι
1.056
Ναι με τις πάπατζες του Καρτούγκαλου κ τις μαλακίες για την απλή αναλογική είχα ξενερώσει φουλ τότε.
Μαλακία η απλή αναλογική ??? Απο το 1980 την ζητάει ο προοδευτικός χώρος...
Τι ψήφιζες τόσα χρόνια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
975
Like
468
Πόντοι
26
Μαλακία η απλή αναλογική

ΜΕΓΑΛΗ ΦΟΛΑ για τα δεδομένα της σημερινής Ελλάδας. Εδώ έχουμε ένα τεράστιο σύστημα κουλικής προπαγάνδας. Θέλει ακόμα πολλά χρόνια ώστε η Ελλάδα να είναι έτοιμη για την απλή αναλογική.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom