Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 283K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.748
Κριτικές
6
Like
11.205
Πόντοι
3.936
...και δεν θα εχουν οσοι δεν αξιζουν να εχουν, γιατι το 2008 ειχαν πολλοι που δεν το αξιζαν και εσκασε η χωρα σαν φουσκα. Το ξαναγραφω. Διαφωνεις ή οχι, ειναι απολυτως οπως το λεω
Ρε καραμαλεα η κοινωνια ειναι αναποφευκτα κι αυτη μια βιολογικη αλυσιδα. Και αν δεν εχουν οι γυρω σου χρημα δεν θα εχεις κι εσυ στη συνεχεια. Ντομινο παει.Εκτος κι αν παιρνεις μηνιατικο απ την πειραιως για να γραφεις εδω τις π@παρολογιες σου. Τοτε αλλαζει.
Οσο για την κριση και τα μνημονια ρωτα τους φιλους σου τους Γεγμανους πως διασωθηκαν οι τγαπεζες τους.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.469
Πόντοι
8.846
Ε ναι ενώ του κυριάκου ο μπαμπάς του ήταν προθυπουργός της χώρας.....είχε βύσμα ο άνθρωπος....

για να λεω και τα σωστά σωστά όμως επειδή και εγώ εκεί έκανα κέντρο στην τρίπολη τους αεροπόρους τους πήγαιναν παρέλαση ακόμα και για φαγητό....

φυσικά μόλις φύγουν απο εκεί υπηρετούν στην ελευσίνα και στην τανάγρα :confused::confused::confused:
Φίλε αν είχε βάλει βύσμα στην τρίπολη, θα ήταν σε καμιά καντίνα να τρώει τυρόπιτες...
(Όπως πολλοί κανακάρηδες ακόμα και πολιτευτών, όχι του μητσοτάκη).
Δεν ήταν όμως, έκανε κανονικότατα την (όποια) εκπαίδευση έκαναν κι οι λοιποί.
Όλα τα άλλα ειναι λόγια να λέμε. Το '90 με πανεπιστήμιο και μεταπτυχιακά το 80% πήγαινε έτσι κι αλλιώς αεροπορία...
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.748
Κριτικές
6
Like
11.205
Πόντοι
3.936

Συνημμένα

  • images (8).jpeg
    images (8).jpeg
    8 KB · Εμφανίσεις: 24

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.748
Κριτικές
6
Like
11.205
Πόντοι
3.936
Φυσικα υπηρχαμε και διαβιβαστες στα Χωκ αγαπητέ μου.
Διαβιβαστης και δικηγορος παει ; Δεν παει.. -Αν ησουν Π.Ε. καπου αλλου στα πουπουλα θα ησουν.. Και οχι στην αγγαρειομαχια.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.748
Κριτικές
6
Like
11.205
Πόντοι
3.936
Προφανως δεν ειμαι υπερ των ΜΚΟ, τις σιχαινομαι, αλλά προδηλως δεν ειχα αυτο στο μυαλο μου οταν μιλουσα για καποιους με γεματες τσεπες που δεν το αξιζουν, ούτε αναφερομουν στην υψηλη φορολογια των μεγαλων εισοδηματων
 

Συνημμένα

  • mitsotaki-alexandra-2.png
    mitsotaki-alexandra-2.png
    312,7 KB · Εμφανίσεις: 27

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.879
Κριτικές
3
Like
4.457
Πόντοι
456
Εχεις απολυτο δικιο. Ειναι πραγματικα εντυπωσιακο. Μετα το 2004 ηταν η πρωτη κυβερνηση που ασχοληθηκε με το ζητημα, και η αντιπολιτευση ασκει κριτικη οτι δεν το εκανε απο το...2019. Το να ασκεις κριτικη ειναι το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου. Και προσωπικα σιχαινομαι οσους χειροκροτουν αυτους που ασκουν εύκολη κριτικη, κραζουν και κανουν διαπιστώσεις. Ειναι ενας απο τους λογους που ποτέ δεν θα αποδεχομουν κυβερνητικη θεση, ή θεση ευθυνης. Γιατι δεν θα αντεχα ο καθε καραγκιοζης να μου ασκει κριτικη, ενω θα ειχα αφησει τις δουλειες μου, την οικογενεια μου, την ησυχια μου, για να προσφερω.
Πρώτα απ' όλα πληρώνεσαι και σε αυτή τη θέση.Ως επαγγελματίας στον κλάδο των κατασκευών ήταν ήδη γνωστό στους κύκλους μας ότι το στάδιο είχε πρόβλημα από την κατασκευή του.Περα από το λάθος που προέκυψε κατά τη μετακίνηση των 2 τμημάτων για να συνδεθούν είχε κάνει λάθος και στην αρχική στατική μελέτη ο Καλατράβα και έκανε και 2η.Ακομα και τότε η επιστημονική κοινότητα είχε επιφυλάξεις καθώς όλοι λέγαμε πως θα συντηρηθεί όχι μόνο το ΟΑΚΑ αλλά και όλα τα Ολυμπιακά έργα καθώς τα κόστη συντήρησης είναι τεράστια και θα έπρεπε να βρεθεί τρόπος να αυτοσυντηρουνται.Το αν είναι η πρώτη κυβέρνηση δεν το γνωρίζουμε καθώς τώρα δημοσιοποιήθηκε το πρόβλημα.Επιπλεον μπράβο που έδωσαν εντολή να το κλείσουν αλλά δεν μου λέει κάτι εμένα αυτό.Λιγο αργά έχουν γίνει τα πράγματα.Δεν κατηγορώ τη ΝΔ όλοι τα ίδια σκατα είναι.Πρωτα απολα υπεύθυνο είναι το ΤΕΕ και η επιστημονική κοινότητα.Βγηκε ο Καρύδης στην τηλεόραση και είπε πέρναγα λέει και έλεγα πότε θα πέσει κανένα κομμάτι αντί να πει έχω στείλει έγγραφα προς ΤΕΕ,ΥΠΕΧΩΔΕ και Υπουργείο Πολιτισμού.Αλλα έχει ξεφτυλιστει και το ΤΕΕ όταν και αυτό έχει καταντήσει απλά μια δεξαμενή ψήφων κότα και γλυφτες έχουν καταντήσει στην κάθε κυβέρνηση ενώ ο ρολος του είναι άλλος.Εγω ένα πράγμα έχω να πω ποιος είναι καλύτερος καπετάνιος του Τιτανικού;αυτός που δεν πέφτει έπεσε ποτέ στο παγόβουνο αλλά δεν το μάθαμε ποτέ οι επιβάτες ή αυτός που έπεσε στο παγόβουνο βούλιαξε το πλοίο αλλά κατάφερε και έσωσε τους επιβάτες;ποιος από τους 2 θα θεωρηθεί από την κοινή γνώμη καλύτερος καπετάνιος;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Καλά όταν θα αποφασίσεις στην επόμενη ιστορία σου που θα μιλήσεις για στρατό κάνε ένα σκρινσοτ μην μπερδεύεις και λες αλλα
Εχει φυλάκιο στον Βαρνάβα ή οχι? Δεν ειναι κακο καμια φορα να παραδεχεστε οτι κανετε λαθος. Μην εκτιθεσαι περαιτερω, ειμαι διατεθειμένος να συγχωρησω τις ανοησιες που ξεστομισες αλλά οχι και να το συνεχιζεις κιολας
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Διαβιβαστης και δικηγορος παει ; Δεν παει.. -Αν ησουν Π.Ε. καπου αλλου στα πουπουλα θα ησουν.. Και οχι στην αγγαρειομαχια.
Το 1994 δεν ημουν δικηγορος, ασκουμενος ημουνα, μην ειστε εμμονικοι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Και μετα ψηφισες εναν autistic. Mε σπουδες αεροψωλ@κοπανολογιας χωρις δοαταπ. Που για να γινει δεκτος.. ο Γκαντεμ.. εσκασε 1box $$$ στην βιβλιοθηκη του university. Eαν ισχυει αυτο που αυτοπαρουσιαζεσαι. Οι σπουδες σου ειναι ανωτερες απο τις δικες του. Οποτε..
Σαχλαμάρες
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.234
Like
910
Πόντοι
96
Εχει φυλάκιο στον Βαρνάβα ή οχι? Δεν ειναι κακο καμια φορα να παραδεχεστε οτι κανετε λαθος. Μην εκτιθεσαι περαιτερω, ειμαι διατεθειμένος να συγχωρησω τις ανοησιες που ξεστομισες αλλά οχι και να το συνεχιζεις κιολας
Ναι είχε το 1900λασπη εσύ θα μας πεις πως από κέντρο στη προηγούμενη ιστορία για το στρατό βρέθηκες Βαρνάβα;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.185
Πόντοι
3.656
Φίλε αν είχε βάλει βύσμα στην τρίπολη, θα ήταν σε καμιά καντίνα να τρώει τυρόπιτες...
(Όπως πολλοί κανακάρηδες ακόμα και πολιτευτών, όχι του μητσοτάκη).
Δεν ήταν όμως, έκανε κανονικότατα την (όποια) εκπαίδευση έκαναν κι οι λοιποί.
Όλα τα άλλα ειναι λόγια να λέμε. Το '90 με πανεπιστήμιο και μεταπτυχιακά το 80% πήγαινε έτσι κι αλλιώς αεροπορία...
Ε τώρα να λέμε ότι δεν έβαλε βύσμα ο (κάθε) μητσοτάκης που πήγε αεροπορία χοντρό :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.541
Like
72.923
Πόντοι
12.756

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Γιατί ρε Άλεξ ;

Ναι ... το 2008 ήταν καλύτερα από το 2023 ....


Και το 2023 ... μπορεί να είναι πολυ καλύτερα από το 2035
(που δεν θα έχεις ούτε σαξό-βιτάρα ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ) .

Η Δημοκρατία δεν έχει αδιέξοδα.


Οι εποχές που δούλευε ο άνδρας, είχαν 2-5 παιδιά .... χτίζαν σπίτια και εξοχικά ...
ΚΑΙ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΛΘΕΙ ..........



Φάτε δημοκρατία
και κακό ψόφο .

Σε τέτοια ράτσα αξίζει ο αφανισμός στην τελική.

Στο διάολο .
Το οτι εκεινη η εποχη με τα μπουζουκια ευθυνεται για τις σημερινές δυσκολίες, ούτε σου περναει απο το μυαλο. Εξαλλου και τοτε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ κυβερνούσαν, οχι? Τότε ηταν καλοί που τα αφηναν ολα μπάχαλο, τωρα που σφιξαν οι κωλοι και σοβαρευτηκαν σου ξινίσανε
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.504
Κριτικές
36
Like
38.235
Πόντοι
19.795
Δεν διαφωνώ αν και πιστεύω ότι στους περισσότερους ο στρατός κάνει καλό. Και πρέπει όλοι να πάνε.
Θα με τρελανεις τωρα; Εχασα 28 μηνες απο την ζωη μου, τι καλο μου εκανε που γυρισα και ημουνα για πολυ μεγαλο διαστημα σαν Ουφο μεχρι να προσαρμοστω ξανα;:confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.541
Like
72.923
Πόντοι
12.756
Θα με τρελανεις τωρα; Εχασα 28 μηνες απο την ζωη μου, τι καλο μου εκανε που γυρισα και ημουνα για πολυ μεγαλο διαστημα σαν Ουφο μεχρι να προσαρμοστω ξανα;:confused:

Και ακομα δεν εισαι εντελως καλά .. να τα λεμε και αυτα
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.939
Κριτικές
30
Like
20.469
Πόντοι
8.846
Ε τώρα να λέμε ότι δεν έβαλε βύσμα ο (κάθε) μητσοτάκης που πήγε αεροπορία χοντρό :confused:
Δεν ξέδω τι έκανε, προφανώς δεν ήταν επί ξύλου κρεμάμενος. Εννοείται.
Πάντως τη βασική την έκανε κανονικότατα.
Τέλος πάντων ήσσονως σημασίας ζήτημα, αυτό να ήταν το θέμα...
Το ζητούμενο είναι τι κάνει ως πρωθυπουργός, όχι ως στρατεύσιμος...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Θα με τρελανεις τωρα; Εχασα 28 μηνες απο την ζωη μου, τι καλο μου εκανε που γυρισα και ημουνα για πολυ μεγαλο διαστημα σαν Ουφο μεχρι να προσαρμοστω ξανα;:confused:
Έγινες όμως άντρας :grin::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom