Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Πολωνία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Balkan cowboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 105K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.908
Like
12.946
Πόντοι
2.606
Το θέμα υγείας απαιτεί ιδιωτική ασφάλιση, γιατί δεν μπορείς να βασίζεσαι και τόσο σε αυτά τα κράτη.
Επίσης εκτός από το κρύο είναι και η αλλαγή οικοσυστήματος. Πρέπει να συνηθίσεις σε μία νέα κατάσταση, όπως γλώσσα, νοοτροπία και πρακτικές του λαού, λειτουργία κράτους, απομάκρυνση από οικεία πρόσωπα και δημιουργία νέου κύκλου κλπ. Η αλλαγή οικοσυστήματος στην ηλικία μου με προβληματίζει.

Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι στην Τσεχία το χειμώνα με τα κρύα να δω την κατάσταση και τον καιρό, αν και με έχει πιάσει αποθάρρυνση στην προσπάθεια να μάθω τη γλώσσα. Χωρίς τη γλώσσα αισθάνεσαι μόνιμα ξένος κάπου με περιορισμένη δυνατότητα κινήσεων. Το συζήτησα με τους γνωστούς μου εδώ και μια παλιά γκόμενα από τις Κάννες με προέτρεψε να εγκατασταθώ Monaco, όπου έχουν πέσει οι απαιτήσεις εγκατάστασης, γιατί δέχεται σκληρό ανταγωνισμό από Ανδόρρα και Ντουμπάι.
Πιστεύεις ότι μπορείς να μπεις στο δεύτερο μικροτερο κράτος του κόσμου με πληθυσμό 20000 και τύπους με απύθμενο χρήμα και όλα αυτά σε λίγες χιλιάδες μέτρα γης ; Τραβα καμία μεντον και πολύ σου είναι φιλικά πάντα
 
Τελευταία τροποποίηση:

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.220
Like
3.492
Πόντοι
1.706
Ναι αλλά νομίζω δεν έχεις δικαίωμα να μείνεις σαν μη μινεγασκος εκτός αν έχεις κάποιο ακίνητο η δραστηριότητα
Πάντως απ όλη την περιοχή εμένα μου άρεσε καλύτερα κάννες, 3000, στ Τροπέ πάρα στο Μονακό με τις πολλές πολυκατοικίες και τον περιορισμένο χώρο, συν ότι η παραλία είναι πολύ βραχώδης
Θαλεγα ότι μ άρεσε και η Νίκαια καλύτερα αλλά μου φάνηκε κάπως χάλια ο κόσμος

Μπορείς να μείνεις αν έχεις δραστηριότητα ή αποδείξεις οικονομικών πόρων 500Κ. Οι τοποθεσίες που λες ωραίες είναι, αλλά κι εκεί την ίδια φορολογία με το Montpellier θα έχω και περίπου την ίδια εγκληματικότητα.

Πιστεύεις ότι μπορείς να μπεις στο δεύτερο μικροτερο κράτος του κόσμου με πληθυσμό 20000 και τύπους με απύθμενο χρήμα και όλα αυτά σε λίγες χιλιάδες μέτρα γης ; Τραβα καμία μεντον και πολύ σου είναι φιλικά πάντα
Όλα τα κριτήρια εγκατάστασης τα περνάω. Το πρόβλημα είναι ότι ο πληθυσμός είναι διπλάσιος από όσο λες και δεν βρίσκεις εύκολα να μείνεις. Βασικά και το να βρεις να μείνεις είναι κριτήριο, οπότε ας πούμε ότι δεν είμαι και τόσο σίγουρος για αυτό.
 
Τελευταία τροποποίηση:

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.908
Like
12.946
Πόντοι
2.606
Μπορείς να μείνεις αν έχεις δραστηριότητα ή αποδείξεις οικονομικών πόρων 500Κ. Οι τοποθεσίες που λες ωραίες είναι, αλλά κι εκεί την ίδια φορολογία με το Montpellier θα έχω και περίπου την ίδια εγκληματικότητα.


Όλα τα κριτήρια εγκατάστασης τα περνάω. Το πρόβλημα είναι ότι ο πληθυσμός είναι διπλάσιος από όσο λες και δεν βρίσκεις εύκολα να μείνεις. Βασικά και το να βρεις να μείνεις είναι κριτήριο, οπότε ας πούμε ότι δεν είμαι και τόσο σίγουρος για αυτό.
Συγκεντρώσου που να μείνεις στο Μονακό ; Θα είσαι στη Γούβα πλατεία πλυτα να βλεπεισ Το α νεκροταφείο και θα λες παραέξω είμαι ηρωδου αττικού και βλέπω Καλλιμάρμαρο
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.601
Like
17.730
Πόντοι
3.656
Για να μη λέμε μαλακίες ..... με ελληνικά λεφτά ... κάτω από 2 μύρια ....

Πας μόνο ουγγαρία και τροπικά μέρη ......... γκόα

Ξέρω μπαρμπάδια ... που το δοκίμασαν .
Κανείς δεν είχε πραγματικά χοντρά λεφτά.
Και χειρότερα δεν ήταν διατεθειμένοι να ξοδέψουν χοντρά λεφτά.

Η χειρότερη ιστορία/αποτυχία που έχω ακούσει Μαδέρα.
Ενοίκια λίγο παραπάνω από παραλιακά γλυφάδας.
Και κόστος ζωής.
Νοίκι 3500€ για διαμέρισμα , όχι κάτι φοβερό .
Σε 5 μήνες έφαγε ο θείτσος 50 χιλιάρικα ... δεν έκανε ούτε καν χαβαλέ με γκόμενες
ούτε καν μπαρμπάδια να πίνουν μπύρες και ξύδια δεν βρήκε ...

και γύρισε σαν κότα .... και πήγε στου παππού του σε παραλία πελοπόνησο ...
που το είχε για ... ερμπιενμπι ....
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.866
Like
127
Πόντοι
16
Έβλεπα το Grand Hotel που άρχισε στον ΑΝΤ1 σήμερα, κάπου εκεί ανάμεσα πρέπει να ήτανε και ο κμαν, χλιδή, σουίτες, σαμπάνιες, μουνέτα, ΄μάλλον θα κάρφωνε καμιά υπηρέτρια στο κελάρι

 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.333
Like
9.417
Πόντοι
2.306
Δεν είναι τόσο χάλια
Αυτό που λες είναι η Μασσαλία
Μασσαλια δεν πήγαινα που να με πλήρωναν

Νίκαια μπορεί κανας αλαχακμπαρ να πάρει το φορτηγό του και να αρχίσει να καθάριζει άπιστους
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Για βαλτικες δεν ξέρω, δεν τις πάω και μια, ούτε είναι τίποτα γκόμενες ιδιαίτερες
Γενικά αυτές οι βαλτικες είναι πανηλιθιες έτσι κι αλλιώς
Έχουν ξεκινήσει και το φεμινιστικό τους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom