Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kman2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Να στο πω αλλιως.
32 ετων νεος προγραμματιστης, δεχεται προσφορα εργασιας εξ αποστασεως με μισθο 2500 καθαρα το μηνα και μπορει να επιλεξει απο που θα δουλευει.
Εστω οτι αποφασιζει να αραξει σε μια μονο πολη και να μην κουνηθει ποτε απο εκει.
Σε ποια πολη πιστευεις θα περνουσε καλυτερα; (τοπ 5)
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Να στο πω αλλιως.
32 ετων νεος προγραμματιστης, δεχεται προσφορα εργασιας εξ αποστασεως με μισθο 2500 καθαρα το μηνα και μπορει να επιλεξει απο που θα δουλευει.
Εστω οτι αποφασιζει να αραξει σε μια μονο πολη και να μην κουνηθει ποτε απο εκει.
Σε ποια πολη πιστευεις θα περνουσε καλυτερα; (τοπ 5)

Κίεβο.Θέλει και ρώτημα?Η απάντηση είναι η ίδια τα τελευταία 30 χρόνια.
Αυτό που ρωτάς έχει αυτονόητη απάντηση.Είναι πολύ απλό ερώτημα και εντελώς φανταστικό.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Να μείνεις εννοείς?Οχι σα σεξοτουρίστας?
Τότε είναι απλό
1.Κίεβο
2.Μινσκ
3.Μόσχα
4.Βαρσοβία
5.Πράγα

Το Κίεβο για όλα τα εισοδήματα άνω των 2000 ευρώ μηνιαίως ρίχνει στα αυτιά όλα τα άλλα,δεν το συζητάμε.
Η Μόσχα είναι σχετική αν έχεις άνω των 3000 και η επαρχία αρχίζει να παίζει αν πέσεις κάτω από τα 2000.
Με 2500 γαμείς και δέρνεις Κίεβο και σίγουρα γαμάς μερικά μοντέλα Μινσκ.Μόσχα θα δυσκολευτείς αλλά και εκεί θα γαμήσεις ποιτικά απλά κάπως λιγότερες.Βαρσοβία θα γαμάς άπειρα εφτάρια δύσκολα όμως θα πιάσεις οχτάρια όπως Κίεβο,Μινσκ,Μόσχα.

Τη Μοσχα γιατι την εβαλες πρωτη στα >5000 και τριτη στην κατηγορια 2000-3000;

Επισης θεωρεις τη Βαρσοβια καλυτερη απο την Ποζναν;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Κίεβο.Θέλει και ρώτημα?Η απάντηση είναι η ίδια τα τελευταία 30 χρόνια.
Αυτό που ρωτάς έχει αυτονόητη απάντηση.Είναι πολύ απλό ερώτημα και εντελώς φανταστικό.

perfect thanks
Μπορεις να δωσεις πενταδα γι αυτο το ερωτημα;
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Τη Μοσχα γιατι την εβαλες πρωτη στα >5000 και τριτη στην κατηγορια 2000-3000;

Γιατί Μόσχα έχει διαθέσιμες υπερμουνάρες αν παίζεις στα υψηλά εισοδήματα που όμως δεν είναι διαθέσιμες στα χαμηλότερα.Στα χαμηλότερα όμως γαμάς οχταράκια Κίεβο που δεν είναι διαθέσιμα Μόσχα στα ίδια λεφτά αφού είναι πιο απαιτητικές.
Η ερώτηση που έκανες είναι στο στυλ αν έχω 2500 ευρώ πού θα φάω καλύτερο ψαρικό?
Εγώ σου απαντάω αν έχεις αρκετά για αστακό πάνε Μόσχα.Αμα όμως δε διαθέτεις για αστακό αλλά έχεις για συναγρίδα πάνε Κίεβο.
Αν όμως δε γουστάρεις συναγρίδα αλλά θες μπαρμπούνι πάνε Μινσκ.
Αν ικανοποιείσαι και με φαγκρί,λιθρίνι,τσιπούρα σε ποσότητες πάνε Βαρσοβία.
Εχει σχέση με το τι θες.Ποιότητες,ποσότητες κτλ.
Προτιμάς να φας έναν αστακό ή δέκα μπαρμπούνια?Η καλύτερα 20 τσιπούρες?Η 10 κιλά γάβρο?Αναλόγως διαλέγεις.

Εγώ αν είχα χοντρά λεφτά εννοείται θα πήγαινα Μόσχα,το Κίεβο θα το έγραφα στα αρχίδια μου αφού δεν έχει υπερμουνάρες τοπ κλας,έχει πολλά λαμόγια,σκάμερς κτλ.Αν πάλι είχα λιγότερα δε θα πάταγα καν Κίεβο αφού δε θα με έπαιρνε.Κάνω το μέγιστο για σχέση κόστους οφέλους ανάλογα με τα προσωπικά δεδομένα και τα γούστα.
Παλιά που δε με έπαιρνε Κίεβο πήγαινα επαρχία μόνο.Τι να κλάσω Κίεβο έσκαγα με 1000 ευρώ,προυπολογισμό εβδομάδας  και μου τελείωναν το διήμερο.Ηξερα οτι δε με παίρνει.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Γιατί Μόσχα έχει διαθέσιμες υπερμουνάρες αν παίζεις στα υψηλά εισοδήματα που όμως δεν είναι διαθέσιμες στα χαμηλότερα.Στα χαμηλότερα όμως γαμάς οχταράκια Κίεβο που δεν είναι διαθέσιμα Μόσχα.
Η ερώτηση που έκανε ςείναι στο στυλ αν έχω 200 ευρώ πού θα φάω καλύτερο ψαρικό?
Εγώ σου απαντάω αν έχεις αρκετά για αστακό πάνε Μόσχα.Αμα όμως δε διαθέτεις για αστακό αλλά έχεις για συναγρίδα πάνε Κίεβο.
Αν όμως δε γουστάρεις συναγρίδα αλλά θες μπαρμπούνι πάνε Μισνκ.
Αν ικανοποιείσαι και με φαγκρί,λιθρίνι,τσιπούρα σε ποσότητες πάνε Βαρσοβία.
Εχει σχέση με το τι θες.Ποιότητες,ποσότητες κτλ.
Προτιμάς να φας έναν αστακό ή δέκα μπαρμπούνια?Η καλύτερα 20 τσιπούρες?Η 10 κιλά γάβρο?Αναλόγως διαλέγεις.

Εγώ αν είχα χοντρά λεφτά εννοείται θα πήγαινα Μόσχα,το Κίεβο θα το έγραφα στα αρχίδια μου αφού δεν έχει υπερμουνάρες τοπ κλας.Αν πάλι είχα λιγότερα δε θα πάταγα καν Κίεβο αφού δε θα με έπαιρνε.Κάνω το μέγιστο για σχέση κόστους οφέλους ανάλογα με τα προσωπικά δεδομένα και τα γούστα.
Παλιά που δε με έπαιρνε Κίεβο πήγαινα επαρχία μόνο.Τι να κλάσω Κίεβο έσκαγα με 1000 ευρώ,προυπολογισμό εβδομάδας  και μου τελείωναν το διήμερο.Ηξερα οτι δε με παίρνει.

Την Αγια Πετρουπολη που διαλεξε ο Δημητρακης πως και την αφηνεις απ εξω;

υ.γ. περιμενω την πενταδα με τα κριτηρια που εθεσα
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Την Αγια Πετρουπολη που διαλεξε ο Δημητρακης πως και την αφηνεις απ εξω;

Εκεί δεν έχω πάει.Λένε γενικά οτι έχει μπαζάκια,φτωχές,εναλλακτικές κτλ.Γενικά είναι άλλος κόσμος.
Το τοπ μουνί στις σλαβικές χώρες μαζύεται πάντα πρωτεύουσα.Κίεβο,Μινσκ,Μόσχα,Βαρσοβία,Πράγα απλά χαζεύεις η ποιότητα και ποσότητα μούνεως είναι υπερδεκαπλάσια από όλη την υπόλοιπη χώρα.
Ολες οι εμφανίσιμες Σλάβες μοιραία πρωτεύουσα καταλήγουν αφού τριπλασιάζουν ή πενταπλασιάζουν  το κασέ σε σχέση με την πόλη τους.
Γενικά επαρχία δε λέει να πας θα πάθεις κατάθλιψη.Πολύ λίγες γκόμενες και ακόμα λιγότερες μουνάρες.
Δεν είναι όπως παλιά τα μετακομμουνιστικά χρόνια που έβλεπες μουνάρες επαρχία.Τώρα όλες μαζεύονται κέντρο για τα γκαφρά.
Επαρχία να πας σαν αρχάριος δε λέει καθόλου μα καθόλου.Θα απογοητευτείς εντελώς.Εγώ πάω καμιά φορά βέβαια για να θυμάμαι τα παλιά όπως θα πάω και αύριο.Αλλά εγώ πάω χειρουργικά και στοχευμένα ξέρω τι κάνω δεν πάω σαν κονκισταδώρ.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Εκεί δεν έχω πάει.Λένε γενικά οτι έχει μπαζάκια,φτωχές,εναλλακτικές κτλ.Γενικά είναι άλλος κόσμος.
Το τοπ μουνί στις σλαβικές χώρες μαζύεται πάντα πρωτεύουσα.Κίεβο,Μινσκ,Μόσχα,Βαρσοβία,Πράγα απλά χαζεύεις η ποιότητα και ποσότητα μούνεως είναι υπερδεκαπλάσια από όλη την υπόλοιπη χώρα.
Ολες οι εμφανίσιμες Σλάβες μοιραία πρωτεύουσα καταλήγουν αφού τριπλασιάζουν ή πενταπλασιάζουν  το κασέ σε σχέση με την πόλη τους.
Γενικά επαρχία δε λέει να πας θα πάθεις κατάθλιψη.Πολύ λίγες γκόμενες και ακόμα λιγότερες μουνάρες.
Δεν είναι όπως παλιά τα μετακομμουνιστικά χρόνια που έβλεπες μουνάρες επαρχία.Τώρα όλες μαζεύονται κέντρο για τα γκαφρά.
Επαρχία να πας δε λέει καθόλου μα καθόλου.Εγώ πάω καμιά φορά βέβαια για να θυμάμαι τα παλιά όπως θα πάω και αύριο.

Οκ, θενκς, σωστος
Ριξε τωρα και την πενταδα και κλεινουμε γιατι αρχισε να μπαινει η αντιπολιτευση στο νημα  :S
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Οκ, θενκς, σωστος
Ριξε τωρα και την πενταδα και κλεινουμε γιατι αρχισε να μπαινει η αντιπολιτευση στο νημα  :S

Μα ποια πεντάδα?Με ποιες προυποθέσεις?Είναι σα να ρωτάς καλύτερα να αγοράσω Λαμποργκίνι,Φεράρι,Μαζεράτι,Πόρσε,Μερσεντές,Μπε εμ Βε ή Φολκσβάγκεν?
Πάντα πρέπει να βάζεις προυποθέσεις διαθέσιμο ποσό δηλαδή.
Το πού θα πας έχει σχέση με το πόσα διαθέτεις.

Για γκόμενες πολυτελείας όπως αμάξια πολυτελείας και αν τα έχεις,εννοείται Μόσχα.
Για πορσικά,μερσεντικά αν έχεις Κίεβο.
Για κάτι σύνηθες,καλό,Σκόντα,Γκολφ κτλ Βαρσοβία.
Αν δηλαδή έχεις πολύ χρήμα συμφέρει τρομερά η Μόσχα για πάρα πολλούς λόγους.
Αν έχεις αρκετά αλλά όχι πάρα πολλά συμφέρει το Κίεβο.
Αν έχεις αρκετά αλλά δε θες να ξεμουφλιαστείς και να βρεις κάτι οικονομικό συμφέρει η Πολωνία,Βαρσοβία κτλ.
Η πας επαρχία κτλ.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Μα ποια πεντάδα?Με ποιες προυποθέσεις?Είναι σα να ρωτάς καλύτερα να αγοράσω Λαμποργκίνι,Φεράρι,Μαζεράτι,Πόρσε,Μερσεντές,Μπε εμ Βε ή Φολκσβάγκεν?
Πάντα πρέπει να βάζεις προυποθέσεις διαθέσιμο ποσό δηλαδή.
Το πού θα πας έχει σχέση με το πόσα διαθέτεις.

Σου ειπα πριν τα κριτηρια.
32 χρονων προγραμματιστης, εργαζομενος απο αποσταση για αμερικανικη εταιρια, με 2500 μισθο, διωασμενος για μουνι και με κριτηριο να μεινει κολλημενος σε μια και μοναδικη πολη, αυτη που θα δουλευει
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Σου ειπα πριν τα κριτηρια.
32 χρονων προγραμματιστης, εργαζομενος απο αποσταση για αμερικανικη εταιρια, με 2500 μισθο, διωασμενος για μουνι και με κριτηριο να μεινει κολλημενος σε μια και μοναδικη πολη, αυτη που θα δουλευει

Σου απάντησα.Με 2500 ευρώ
1.Κίεβο μακράν το καλύτερο.
2.Μινσκ
3.Μόσχα
4.Βαρσοβία
5.Πράγα

Αφού σου απάντησα.
Κίεβο πάνε όλοι αφού είναι το πιο εύκολο.Τα έχουμε αναλύσει τόσες φορές.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Σου απάντησα.
1.Κίεβο μακράν το καλύτερο.
2.Μινσκ
3.Μόσχα
4.Βαρσοβία
5.Πράγα

Αφού σου απάντησα.
Κίεβο πάνε όλοι αφού είναι το πιο εύκολο.Τα έχουμε αναλύσει τόσες φορές.

Μινσκ ειναι τοσο καλο;
Δεν το περιμενα
Οι αλλες αναμενομενες

Η παζναν τη σχεση εχει με ολες αυτες;
Τι σειρα καταταξης θα την εβαζες με τα κριτηρια που σου εδωσα; Ταξη μεγεθους δεν χρειαζεται ακριβως
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μινσκ ειναι τοσο καλο;
Δεν το περιμενα

Ναι,μα καλά δεν το έχω γράψει τόσες φορές?Δεν είδες τι Λευκορρωσίδα γάμησα πριν 3 βδομάδες?
Μα πρέπει να επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια?
Τα έχω γράψει 100 φορές.Εχω κάνει 10000 αναλύσεις για αυτά τα θέματα τι παίζει Ουκρανία vs Λευκορρωσία vs Ρωσία vs Πολωνία κτλ.Είναι πάρα πολύ αναλυτικά γραμμένα σε εξωφρενικό βαθμό μέχρι αηδίας σε λεπτομέρεια.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ναι,μα καλά δεν το έχω γράψει τόσες φορές.Δεν είδες τι Λευκορρωσίδα γάμησα πριν 3 βδομάδες?
Μα πρέπει να επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια?

Σορρυ μαν δε σε παροκολουθω τον τελευταιο καιρο (το σαιτ γενικα)
πολυ φορτωμενο προγραμμα...

 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Μινσκ ειναι τοσο καλο;
Δεν το περιμενα
Οι αλλες αναμενομενες

Η παζναν τη σχεση εχει με ολες αυτες;
Τι σειρα καταταξης θα την εβαζες με τα κριτηρια που σου εδωσα; Ταξη μεγεθους δεν χρειαζεται ακριβως

Ποια είναι η παζναν?Το Πόζναν εννοείς?Πόσο εύκολο είναι να γαμήσεις Πόζναν αν αξίζει να γίνεις μόνιμος εκεί?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ποια είναι η παζναν?

Η Ποζναν τη σχεση εχει με ολες αυτες;
Τι σειρα καταταξης θα την εβαζες με τα κριτηρια που σου εδωσα; Ταξη μεγεθους δεν χρειαζεται ακριβως
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Η Ποζναν τη σχεση εχει με ολες αυτες;
Τι σειρα καταταξης θα την εβαζες με τα κριτηρια που σου εδωσα; Ταξη μεγεθους δεν χρειαζεται ακριβως

Καλή ερώτηση.Περίπλοκο θέμα.Καλή ερώτηση πάντως.
Είναι πόλη μισού εκατομμυρίου οπότε αν είναι να μείνεις πάνω από έτος δε λέει πολύ αφού θα σε μάθουνε.
Είναι όμως φοιτητούπολη και τραβάει κόσμο από όλη τη Βιελκοπόλσκα που είναι οι πιο εμφανίσιμες Πολωνέζες και σεξουλιάρες βέβαια όχι τόσο ανώμαλες όσο οι Βροτσλαβιώτισσες.
Οπότε θα την υπολόγιζα αν καθόμουνα κανά χρόνο.Για παραπάνω όμως με τίποτα.Είναι πολύ κατώτερη από Κίεβο,δεν το συζητάω.
Αν όμως ήμουνα τελείως άφραγκος φοιτητής θα το σκεφτόμουνα.Αλλά με 2500 ευρώ που λες μηνιαίως με τίποτα,υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές.

Για να καταλάβεις περίπου τι γίνεται.
Αν πας Μινσκ ή Κίεβο και πληρώσεις μια είσοδο σε κλαμπ π.χ. 30 ευρώ έχεις πρόσβαση σε οχτάρια.Πόζναν μπορείς να πληρώσεις είσοδο 3 ευρώ και να μιλήσεις σε οχτάρια ενώ Κίεβο,Μινσκ αυτό δε γίνεται..Δε σημαίνει όμως οτι Πόζναν έχεις την ίδια αξία που έχεις Κίεβο ή Μινσκ σα φορτωμένος.
Πόζναν είναι καλά άμα είσαι μικρός,φοιτητής,σχετικά άφραγκος κτλ.
Αν είσαι μεγαλύτερος,άνω των 30-35 και κονομημένος κάπως είναι πολύ καλύτερα Κίεβο,Μινσκ κτλ εννοείται.Αυτά είναι αυτοννόητα.
 

julian73

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
430
Κριτικές
4
Like
73
Πόντοι
1
Ναι,μα καλά δεν το έχω γράψει τόσες φορές?Δεν είδες τι Λευκορρωσίδα γάμησα πριν 3 βδομάδες?
Μα πρέπει να επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια?
Τα έχω γράψει 100 φορές.Εχω κάνει 10000 αναλύσεις για αυτά τα θέματα τι παίζει Ουκρανία vs Λευκορρωσία vs Ρωσία vs Πολωνία κτλ.Είναι πάρα πολύ αναλυτικά γραμμένα σε εξωφρενικό βαθμό μέχρι αηδίας σε λεπτομέρεια.
Αρχηγέ, βάλτους πρόχειρο διαγώνισμα.
Όλοι αδιάβαστοι έρχονται στις παραδόσεις..
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Αυτό είναι το πρόβλημα.Συνηθως παιρνω σα δεδομένο οτι ο άλλος έχει βασικές γνώσεις και αυτοί με εκπλήσσουν δεν ξέρουν ουτε τα βασικά.
Για εμένα είναι τεράστια προσπάθεια να εξηγω συνέχεια τα βασικά,είναι εξαντλητικό.Γουσταρω το advanced κομμάτι.
Οι άλλοι με γειωνουν τελείως.Πρέπει συνέχεια να εξηγώ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom