Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
απλά το σόνι έχει μια καμεράρα μπόμπα, τέλειο ντιζάιν, και Τιβι άουτ ;)

Βολεύει για να περνάς ταινία και να ενώνεις σε καμιά τιβί όταν είσαι ταξίδι ;)

Εκτός αν και το άλλο έχει. Έχει ????

Πόσες μέρες σου κρατάει και με τι χρήση?

Το πήρες από το σάιτ που έδωσε ο gl? από κίνα? και από 200 που το έχει μόνο 10 ευρώ δίνεις για μεταφορικά?
Tv out δεν εχει αλλα εχει screen share.Συνδεεται ειτε με bluetooth  ειτε με wifi νομιζω.
Η μπαταρια κραταει 2 μερες με βαρια χρηση που του κανω εγω,ολο το παιζω και ασχολουμαι.
Το εφερα απο το chinavasion.com
210 με τα μεταφορικα μεσα
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Το τηλ 5000 εχει καμερα sony 13mp που φτανει ως κ 18...
εχει και εμπροσθια καμερα 5 mp...δεν το βρισκεις πουθενα αυτο...

η κάμερα που έχει το τηλ είναι της σόνι?

Για τις ξεπλυμένες οθόνες το έχετε ακούσει όμως. Σε κινητοφόρουμ διάβασα που λέγανε ότι είναι ότι σου τύχει. Για να μειώσουν το κόστος παραγωγής βγάζουν καλές οθόνες σε ορισμένα και ξεπλυμένες με ότι σημαίνει αυτό σε άλλα.

Και πολλοί την έχουν πατήσει και έψαχναν μετά για αλλαγή αλλαγή να τους κάνουν.

Υπάρχει και ένα τεστ που μπορείς να το είς αν η οθόνη σου είναι τέτοια.΄


Ερώτηση... Η μπαταρία του Ζ2 ξέρει κανείς πόσο κρατάει????????????


ΠΟυ είσαι ρε μπίλι και εσύ?
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
επειδη το κινητο δεν ειναι μονο το πηρα κ τελος....

εχω ενα samsung s4 , τη κυριακη που μας περασε το ειχα στον καναπε μετα εριξα κατι ρουχα απο πανω του δεν το ειδα ξαπλωσα κ κοιμηθηκα πανω στο κινητο

οταν σηκωθηκα  ειδα οτι η οθονη ειχε ενα μικρο "κενο" απο μεσα σαν να εχει παρει υγρασια ....

αυτη η "γραμμουλα" εφτασε να ξεπερναει σε μηκος τη μιση οθονη του κινητου κ αρχισα ηδη να κλαιω τη καινουρια οθονη που αν κ δε ρωτησα κοστος ενα 150αρι θα το πηγαινε

πηγα σε service της samsung τους το εδειξα , φυσικα δεν ειπα οτι κοιμηθηκα πανω στο κινητο γιατι ουτε τα ρουχα δε με αντεχουν τοσος που ειμαι οχι μια συσκευη

και η απαντηση που πηρα ειναι οτι "μαλλον λογο υψηλης θερμοκρασιας η κόλλα της οθονης εσταξε" ....

μεσα σε μια ωρα ειχα καινουρια οθονη κ καινουρια νικελ "κορνιζουλα" γυρω απ αυτη.... δωρεαν

τωρα αν ενα xiomi η' ενα oppo ειναι καλυτερα κ φτηνοτερα στ @@ μου

one hour service δεν εχει καμια

για να μη ξεχασω το φιλο που προ διετιας περιμενε 14 μερες για μια κωλο οθονη htc ....

καλημερες
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
επειδη το κινητο δεν ειναι μονο το πηρα κ τελος....

εχω ενα samsung s4 , τη κυριακη που μας περασε το ειχα στον καναπε μετα εριξα κατι ρουχα απο πανω του δεν το ειδα ξαπλωσα κ κοιμηθηκα πανω στο κινητο

οταν σηκωθηκα  ειδα οτι η οθονη ειχε ενα μικρο "κενο" απο μεσα σαν να εχει παρει υγρασια ....

αυτη η "γραμμουλα" εφτασε να ξεπερναει σε μηκος τη μιση οθονη του κινητου κ αρχισα ηδη να κλαιω τη καινουρια οθονη που αν κ δε ρωτησα κοστος ενα 150αρι θα το πηγαινε

πηγα σε service της samsung τους το εδειξα , φυσικα δεν ειπα οτι κοιμηθηκα πανω στο κινητο γιατι ουτε τα ρουχα δε με αντεχουν τοσος που ειμαι οχι μια συσκευη

και η απαντηση που πηρα ειναι οτι "μαλλον λογο υψηλης θερμοκρασιας η κόλλα της οθονης εσταξε" ....

μεσα σε μια ωρα ειχα καινουρια οθονη κ καινουρια νικελ "κορνιζουλα" γυρω απ αυτη.... δωρεαν

τωρα αν ενα xiomi η' ενα oppo ειναι καλυτερα κ φτηνοτερα στ @@ μου

one hour service δεν εχει καμια

για να μη ξεχασω το φιλο που προ διετιας περιμενε 14 μερες για μια κωλο οθονη htc ....

καλημερες
ωραιος φιλε,αλλη φορα βαλτο και στο πλυντηριο :thumbsup:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
umi zero παιδες στα 200 δολαρια ευκαιρια.....αλλα περιμενετε κανα μηνα διμηνο να μπει το android 5 και να φυγουν τα bugs του λογισμικου
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
επειδη το κινητο δεν ειναι μονο το πηρα κ τελος....

εχω ενα samsung s4 , τη κυριακη που μας περασε το ειχα στον καναπε μετα εριξα κατι ρουχα απο πανω του δεν το ειδα ξαπλωσα κ κοιμηθηκα πανω στο κινητο

οταν σηκωθηκα  ειδα οτι η οθονη ειχε ενα μικρο "κενο" απο μεσα σαν να εχει παρει υγρασια ....

αυτη η "γραμμουλα" εφτασε να ξεπερναει σε μηκος τη μιση οθονη του κινητου κ αρχισα ηδη να κλαιω τη καινουρια οθονη που αν κ δε ρωτησα κοστος ενα 150αρι θα το πηγαινε

πηγα σε service της samsung τους το εδειξα , φυσικα δεν ειπα οτι κοιμηθηκα πανω στο κινητο γιατι ουτε τα ρουχα δε με αντεχουν τοσος που ειμαι οχι μια συσκευη

και η απαντηση που πηρα ειναι οτι "μαλλον λογο υψηλης θερμοκρασιας η κόλλα της οθονης εσταξε" ....

μεσα σε μια ωρα ειχα καινουρια οθονη κ καινουρια νικελ "κορνιζουλα" γυρω απ αυτη.... δωρεαν

τωρα αν ενα xiomi η' ενα oppo ειναι καλυτερα κ φτηνοτερα στ @@ μου

one hour service δεν εχει καμια

για να μη ξεχασω το φιλο που προ διετιας περιμενε 14 μερες για μια κωλο οθονη htc ....

καλημερες

Καλημέρα Διονυσίου.
Και εγώ με την ΗΤC έχω ρίξει μάχες. Μέχρι και με ξένο στο τηλέφωνο έφτασα να μιλήσω και φεύγανε τα καντήλια το ένα μετά το άλλο.
Το κινητό δε φτιαχνόταν και μου το γυρνάγανε πίσω 1 μήνα μετά από service πάλι ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ !!!

Γίνεται μια, γίνεται 2, και λέω ρε παιδιά συγγνώμη... δε βλέπετε ότι μου το γυρνάτε πίσω το κινητό στην ίδια κατάσταση που σας το έστειλα. Και μου λένε έμμεσα ότι δε μπορούν να το φτιάξουν. Και έλεγα αλλάχτε το τότε με άλλο. Και μου επειδή ήταν από ιντερνετομάγαζο και έχει διαφορά στην τιμή κλπ κλπ... δεν το άλλαζαν λέγοντάς μου ότι το κινητό πέρασε τα τεστ και γιαυτό μου το επέστρεψαν. Και το κινητό καλά καλά δεν άνοιγε !!!

Είναι να τρελλένεσαι τώρα.

Τα θυμήθηκα και τα είπα. Αλλά Διονυσίου έχω την εντύπωση ότι το σέρβις htc &samsung είναι ίδιο. Η ξακουστή Αρβάτο !!!

Εκεί γίνονται τα αίσχη !
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
ελα κυριε ταξιαρχε καλημερα,

ειναι κ η αρβατο στο σερβις της samsung σωστα αλλα δεν ειναι μονο η αρβατο, σε πολλες περιοχες της αθηνας εχει σαμσουνγκ σερβις

πχ νικαια κ χαιδαρι ηταν κοντα μου

αρβατο πανω απ τα κτελ ειναι γτπ οπως τα λες....

κ αλεξανδρουπολη να μενεις μονο αρβατο για htc ... δραμα!!


επισης το S4 απο ιντερνετομαγαζο το πηρα κ εγω κ δενν ειπαν τπτ
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
ελα κυριε ταξιαρχε καλημερα,

ειναι κ η αρβατο στο σερβις της samsung σωστα αλλα δεν ειναι μονο η αρβατο, σε πολλες περιοχες της αθηνας εχει σαμσουνγκ σερβις

πχ νικαια κ χαιδαρι ηταν κοντα μου

αρβατο πανω απ τα κτελ ειναι γτπ οπως τα λες....

κ αλεξανδρουπολη να μενεις μονο αρβατο για htc ... δραμα!!


επισης το S4 απο ιντερνετομαγαζο το πηρα κ εγω κ δενν ειπαν τπτ

Μιας και σε είδα κινητάνθρωπο, ξέρεις τίποτα για το σέρβις της σόνι ή για την μπαταρία του Ζ2?
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.348
Κριτικές
10
Like
1.765
Πόντοι
5.975
umi zero παιδες στα 200 δολαρια ευκαιρια.....αλλα περιμενετε κανα μηνα διμηνο να μπει το android 5 και να φυγουν τα bugs του λογισμικου
Αυτό το μοντελάκι κοιτάζω και εγώ. Η αναμονή είναι προς το συμφέρον μας, για την ώρα.
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.348
Κριτικές
10
Like
1.765
Πόντοι
5.975
23/12 θα δοθει παλι με 200 δολαρια αλλα περιμενε φλεβαρη κατ εμε
Εγώ δεν έχω πρόβλημα, παίχτη μου, αρκεί να αντέξει η μπακατέλα που έχω και να μην τα φτύσει!
 

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
5
Πόντοι
16
θελει καποιος S5 ΛΕΥΚΟ 6ΜΗΝΟΥ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ?
μιση τιμη με κουτι  ΑΟΔΕΙΞΗ  κλπ
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
επειδη το κινητο δεν ειναι μονο το πηρα κ τελος....

εχω ενα samsung s4 , τη κυριακη που μας περασε το ειχα στον καναπε μετα εριξα κατι ρουχα απο πανω του δεν το ειδα ξαπλωσα κ κοιμηθηκα πανω στο κινητο

οταν σηκωθηκα  ειδα οτι η οθονη ειχε ενα μικρο "κενο" απο μεσα σαν να εχει παρει υγρασια ....

αυτη η "γραμμουλα" εφτασε να ξεπερναει σε μηκος τη μιση οθονη του κινητου κ αρχισα ηδη να κλαιω τη καινουρια οθονη που αν κ δε ρωτησα κοστος ενα 150αρι θα το πηγαινε

πηγα σε service της samsung τους το εδειξα , φυσικα δεν ειπα οτι κοιμηθηκα πανω στο κινητο γιατι ουτε τα ρουχα δε με αντεχουν τοσος που ειμαι οχι μια συσκευη

και η απαντηση που πηρα ειναι οτι "μαλλον λογο υψηλης θερμοκρασιας η κόλλα της οθονης εσταξε" ....

μεσα σε μια ωρα ειχα καινουρια οθονη κ καινουρια νικελ "κορνιζουλα" γυρω απ αυτη.... δωρεαν

τωρα αν ενα xiomi η' ενα oppo ειναι καλυτερα κ φτηνοτερα στ @@ μου

one hour service δεν εχει καμια

για να μη ξεχασω το φιλο που προ διετιας περιμενε 14 μερες για μια κωλο οθονη htc ....

καλημερες
Εγω ενα κινητακι που εβγαλε προβλημα και μαλιστα απο πεσιμο το εστειλα πισω κινα,μου το επισκευασαν,μου το εστειλαν πισω δωρεαν και με πλακωσαν και στις συγνωμες που με ταλαιπωρησαν.
ουτε να μου πουν οτι ειναι απο πεσιμο ουτε τιποτα.εναμιση μηνα κρατησε η διαδικασια βεβαια αλλα χεστηκα.
Το φτιαξαμε καινουριο.
 

john_fystikis

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2013
Μηνύματα
7.498
Κριτικές
9
Like
140
Πόντοι
66
Huawei Honor 6 Plus: Επίσημα με octa-core επεξεργαστή και διπλή κάμερα στο πίσω μέρος

http://i1.wp.com/[URL unfurl="true"]www.techgear.gr/wp-content/uploads/2014/12/Huawei-Honor-6-Plus.jpg?resize=590%2C393[/img[/URL]]

Η Huawei ανακοίνωσε επίσημα το Honor 6 Plus, το νέο της phablet με οθόνη 5.5” Full HD και τρεις κάμερες 8MP, με τις δύο τοποθετημένες στο πίσω μέρος της συσκευής να προσφέρουν λειτουργία επανεστίασης μετά τη λήψη και μεγαλύτερη ευαισθησία για πιο καθαρές εικόνες (ουσιαστικά αποδίδουν εικόνα 13MP).

[img]http://i0.wp.com/[URL unfurl="true"]www.techgear.gr/wp-content/uploads/2014/12/Huawei-Honor-6-Plus2.jpg?resize=590%2C393[/img[/URL]]

[size=10pt]Η συσκευή χρησιμοποιεί το Emotion UI 3.0 με αρκετές νέες λειτουργίες, όπως διπλό του volume down button για λήψη φωτογραφίας και σχεδιασμό custom χειρονομιών για έναρξη συγκεκριμένων εφαρμογών.

Huawei Honor 6 Plus

Οθόνη 5.5” Full HD JDI (1920 x 1080)
Επεξεργαστής octa-core Huawei Kirin 925 1.8GHz + mini επεξεργαστή I3 για fitness tracking
Επεξεργαστής γραφικών ARM Mali 628-MP4
Μνήμη RAM 3GB
Αποθηκευτικός χώρος 16GB/32GB (επέκταση με microSD έως 128GB)
Διπλή κάμερα 8MP
Εμπρόσθια κάμερα 8MP
dualSIM
dualband WiFi, Bluetooth 4.0, NFC, GPS/GLONASS, IR, 4G LTE Cat 6
Λειτουργικό σύστημα Emotion 3.0 UI βασισμένο σε Android 4.4.2 KitKat
Μπαταρία 3600mAh
Διαστάσεις 150.46 x 75.68 x 7.5mm
Βάρος 165gr
Θα κυκλοφορήσει σε δύο εκδόσεις:

Huawei Honor 6 Plus dualSIM (3G-only, όχι NFC) σε τιμή 1999 yuan (περίπου €260)
Huawei Honor 6 Plus singleSIM (4G) σε τιμή 2499 yuan (περίπου €325)

[MEDIA=youtube]gfuCWlrX0K4[/MEDIA]


[URL unfurl="true"]http://www.techgear.gr/huawei-honor-6-plus-announced-94967/[/URL]
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.348
Κριτικές
10
Like
1.765
Πόντοι
5.975
Για να πω την ταπεινή μου άποψη, το σημαντικό θέμα είναι να ΜΗΝ χρειαστείς το service. Αν είναι να ανοίγεις τέτοιες παρτίδες, ασ' το καλύτερα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom