Νέα

Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα και Πιθανότητες...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 375K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Τσιμπουκι επικινδυνο 1)πουτανα ακαποτο ΧΩΡΙΣ 2)γκόμενα ΜΕ τελείωμα

  • Η "βρωμιάρα" η πουτάνα φυσικά!

    Ψήφοι: 158 44,8%
  • Η γκόμενα γιατί το χύσιμο μετράει πιο πολύ!

    Ψήφοι: 124 35,1%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 71 20,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    353

Profilaktika

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.816
Like
255
Πόντοι
36
εγω παντος καπου ειχα διαβασει οτι αν εχεις πχ εσυ στην πουτσα ερπη τυπου 2 και σου παρει πιπα τοτε μπορει να κολλησει στα χειλη, το αντιθετο δεν ισχυει. Αλλα δεν ξερω κιολας με σιγουρια τι να σου πω
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Δε τρολαρω. Και δε το ήξερα ότι κολλάει αυτό από το στόμα στο μουνι.
Φίλος μάλλον μας τρολάρεις. Δεν πήγες ποτέ σε γιατρό για τον έρπη; Ακόμα κι αν έκανες τη διάγνωση και τη θεραπεία μόνος σου, ιντερνετικά, όλοι γράφουν για το πόσο μολυσματική είναι η επαφή με την ανοιχτή πληγή, όταν ο ιός είναι σε έξαρση. Και για το παιδί έχει δίκιο η φίλη σου. Αν είναι στο μήνα της και έχει έξαρση του ιού, πρέπει να κάνει καισαρική για να μην περάσει το μωρό από την πάσχουσα περιοχή. Παρεκτός που δεν έχει διαπιστωθεί επαρκώς η ασφάλεια του ασικλοβιρ στη χρήση κατά την εγκυμοσύνη, για το έμβρυο. Σταθμίζει ο γιατρός αν και πως.
Είναι δυνατόν το 2018 να υπάρχει τέτοια άγνοια για βασικές καθημερινές λοιμώξεις;
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
Φιλε μου λεει κάποια αυτο, οτι την κολλησα στο μουνι έρπη ενω εγω εχω τον type 1 και οντως ηταν σε εξαρση οταν τη κολλησα.. αρα ισχυει αυτο που λεει? Εντωμεταξύ έκανα εξετάσεις..
Τι εξέτασες τύπε;
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
εγω παντος καπου ειχα διαβασει οτι αν εχεις πχ εσυ στην πουτσα ερπη τυπου 2 και σου παρει πιπα τοτε μπορει να κολλησει στα χειλη, το αντιθετο δεν ισχυει. Αλλα δεν ξερω κιολας με σιγουρια τι να σου πω
Αν είχε η γκόμενα ερπη 1 στο στόμα και αυτός έρπη 2 στην πούτσα και του έπαιρνε πίπα θα είχαν και ο δύο έρπη 3 μετά;
Τροφή για σκέψη!!! :huh:
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.061
Πόντοι
6.796
Καλά ολοι ξέρατε οτι ο έρπης type 1 που εχει το 80% του πληθυσμου κολλάει στα γεννητικά?

Ο γιατρος μου μου είπε οτι δε τη κόλλησα ειναι απίθανο, τα συμπτώματα της ειναι σαν ουρωλοίμωξη επειδη ειχε πυρετο κ πονους κ εμφανίστηκε ο έρπης που ειχε ήδη επειδη έπεσε το ανοσοποιήτικο της.

Ο δικος της γιατρος ειπε οτι την κολλησα επειδη την έγλυψα οταν ειχα στα χειλη σε έξαρση.

Αντε βγάλτε άκρη τώρα, ουτε οι γιατροί ξέρουν καλά καλά..
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.061
Πόντοι
6.796
Οριστε οι εξετάσεις μου, θετικος μονο στον ερπη τυπου 1 που εχει το 80% των ανθρωπων. Ο τυπου 2 ειναι υπευθυνος στα γεννητικα.
 

Συνημμένα

  • received_1897990370316965_2.jpeg
    received_1897990370316965_2.jpeg
    79,7 KB · Εμφανίσεις: 33

ΖΟΡΜΠΑΣ

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
941
Like
246
Πόντοι
26
Aμπελαλες εσυ πως τον κολλησες τον ερπη? απο κανα cg?
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.061
Πόντοι
6.796
Aμπελαλες εσυ πως τον κολλησες τον ερπη? απο κανα cg?

Ρε παιχτη το εχω απο παιδι αυτο, εχει κι η κουτσή Μαρία ερπη τύπου 1, και εχω γλυψει πολλές γυναίκες, πρώτη φορά με κατηγορεί κάποια την κόλλησα στο μουνί.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ampelales άμα σου είπε ο γιατρός σου ότι δεν κολλάει ο έρπης με γλυφομούνι, κι ότι ο τύπου I δεν προκαλεί έρπη στα γεννητικά, άλλαξέ τον, αλμπάνης είναι.
Το πρώτο που σου λένε οι γιατροί είναι ότι κολλάει με άμεση δερματική επαφή. Στόμα, μάτια, γεννητικά είναι τα πλέον επικίνδυνα. Ούτε το προφυλακτικό δε σε προστατεύει. Κι ο πόνος και ο πυρετός είναι κλασσικά συμπτώματα σε πολλές εξάρσεις και πολύ περισσότερο στην πρώτη εκδήλωση. Το μόνο που μπορείς να πατήσεις είναι ότι έχετε διαφορετικό τύπο ιού. Αλλά αυτό δεν αλλάζει ότι κάνατε μαλακία και οι δυό σας.
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
κολλαει απο στομα σε γεννητικα οργανα και αντιστροφα
αλλα με χαμηλοτερες πιθανοτητες
 

kakasximos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
161
Like
39
Πόντοι
1
Ο έρπης στα χείλη η στο πρόσωπο μπορεί να μεταδοθεί στα γεννητικά όργανα μέσω του στοματικού σεξ.  
Και πιστεύω να ξέρεις ότι είσαι και πιο ευάλωτος στο να κολλήσεις και HIV . Οπότε συνέχισε χωρίς προφυλακτικό και θα βαράς το κεφάλι σου .
 

kakasximos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
161
Like
39
Πόντοι
1
Ampelales άμα σου είπε ο γιατρός σου ότι δεν κολλάει ο έρπης με γλυφομούνι, κι ότι ο τύπου I δεν προκαλεί έρπη στα γεννητικά, άλλαξέ τον, αλμπάνης είναι.
Το πρώτο που σου λένε οι γιατροί είναι ότι κολλάει με άμεση δερματική επαφή. Στόμα, μάτια, γεννητικά είναι τα πλέον επικίνδυνα. Ούτε το προφυλακτικό δε σε προστατεύει. Κι ο πόνος και ο πυρετός είναι κλασσικά συμπτώματα σε πολλές εξάρσεις και πολύ περισσότερο στην πρώτη εκδήλωση. Το μόνο που μπορείς να πατήσεις είναι ότι έχετε διαφορετικό τύπο ιού. Αλλά αυτό δεν αλλάζει ότι κάνατε μαλακία και οι δυό σας.

Φίλε μου δεν είναι διαφορετικός τύπος ιού . Γενετικά είναι παρόμοιοι.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.061
Πόντοι
6.796
Ampelales άμα σου είπε ο γιατρός σου ότι δεν κολλάει ο έρπης με γλυφομούνι, κι ότι ο τύπου I δεν προκαλεί έρπη στα γεννητικά, άλλαξέ τον, αλμπάνης είναι.
Το πρώτο που σου λένε οι γιατροί είναι ότι κολλάει με άμεση δερματική επαφή. Στόμα, μάτια, γεννητικά είναι τα πλέον επικίνδυνα. Ούτε το προφυλακτικό δε σε προστατεύει. Κι ο πόνος και ο πυρετός είναι κλασσικά συμπτώματα σε πολλές εξάρσεις και πολύ περισσότερο στην πρώτη εκδήλωση. Το μόνο που μπορείς να πατήσεις είναι ότι έχετε διαφορετικό τύπο ιού. Αλλά αυτό δεν αλλάζει ότι κάνατε μαλακία και οι δυό σας.

Του περιγραψα τα συμπτωματα της κοπελας, πυρετος, πονος στην ουρηση, φαγουρα κτλ κτλ και ειπε εχει ουρολοιμωξη και ειχε ερπη και εμφανιστηκε λογο οτι επεσε το ανοσοποιητικο της.

Ο γιατρος της κοπελας ειπε κολλησε ερπη απ το στομα μου και αυτα ειναι τα συμπτωματα της πρωτης μολυνσης.

Δε μαγκες οι γιατροι λενε διαφορετικα μεταξυ τους μη το παιζετε τα ξερετε ολα.

 

kakasximos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
161
Like
39
Πόντοι
1
Του περιγραψα τα συμπτωματα της κοπελας, πυρετος, πονος στην ουρηση, φαγουρα κτλ κτλ και ειπε εχει ουρολοιμωξη και ειχε ερπη και εμφανιστηκε λογο οτι επεσε το ανοσοποιητικο της.

Ο γιατρος της κοπελας ειπε κολλησε ερπη απ το στομα μου και αυτα ειναι τα συμπτωματα της πρωτης μολυνσης.

Δε μαγκες οι γιατροι λενε διαφορετικα μεταξυ τους μη το παιζετε τα ξερετε ολα.

Και εγώ τώρα που μιλάμε έχω πυρετό και όλα αυτά τα σχετικά μπορείς να του πεις να μου πει τι έχω ????

Καλά στον λέει ο φίλος Αλμπάνη διότι αν δεν κάνει σωστό έλεγχο ο ίδιος τι μαλακίες λεει. Και είμαι σίγουρος ότι δεν εκαναν πέρα από αιματολογικές εξετάσεις .
Καλλιέργεια του ιού σου έκανε ?? Δείγμα από της φυσαλίδες πειρε ??? Ανοσοανιχνευση ? Προσδιορισμός DNA ???
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.061
Πόντοι
6.796
Και εγώ τώρα που μιλάμε έχω πυρετό και όλα αυτά τα σχετικά μπορείς να του πεις να μου πει τι έχω ????

Καλά στον λέει ο φίλος Αλμπάνη διότι αν δεν κάνει σωστό έλεγχο ο ίδιος τι μαλακίες λεει. Και είμαι σίγουρος ότι δεν εκαναν πέρα από αιματολογικές εξετάσεις .
Καλλιέργεια του ιού σου έκανε ?? Δείγμα από της φυσαλίδες πειρε ??? Ανοσοανιχνευση ? Προσδιορισμός DNA ???

Εγω τα εκανα ολα.. αυτη δεν εκανε
 

kakasximos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
161
Like
39
Πόντοι
1
Στο χαρτί που ανεβασες δεν τα δείχνει αυτά .
 

Marketeer

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2015
Μηνύματα
48
Like
7
Πόντοι
0
Ρε μη λέτε οτι ναναι!! Ο άλλος λέει ο ερπης hsv-1 κολλάει στα γεννητικά και γίνεται hsv-2!! οτι ναναι..

Λοιπόν ο ερπης τυπου 1(hsv-1) είναι ο επιχείλιος! Όντως το 80% του πληθυσμού τον έχει και σε πολλούς δεν εκδηλώνεται καν, δεν κάνει εξάρσεις δλδ την κόκκινη φουσκάλα που φαίνεται! Εξαρτάται πολυ από το πόσο τον ελέγχει ο οργανισμός, απο ανοσποπητικο, άγχος κτλ.
Ο Ερπης τυπου 1 μπορεί να κολησει με στοματικο στα γεννητικά του άλλου(πίπα η γλυφομούνι) όταν είναι σε έξαρση σε αυτόν που κάνει το στοματικό. Κολλάει στα γεννητικά ΑΛΛΑ δεν είναι τόσο επιθετικός όσο ο Ερπης τυπου 2(HSV-2) που είναι αποκλειστικα στα γεννητικά. Δλδ θα κάνει πολύ Σπανιες εξάρσεις. Μπορεί στη γυναικά να μεταδοθεί στο παιδί κατά τη γέννηση αλλά όπως είπαμε 80% το έχουμε είτε απο φιλιά έιτε απο γέννηση.

Ο έρπης τυπου 2 είαι αποκλσιτικά στα γεννητικά!! Δεν κολλάει στο στόμα και στοματικό να κάνουμε!! Είναι πιο επιθετικός και κάνει πιο συχνα εξάρσεις στα γεννητικά από ότι  ερπης τυπου 1.

Γενικά κοιτάμε την εκδιδόμενη στο στόμα πριν δώσουμε πίπα...Δεν κάνουμε ποτέ γλυφομούνι εάν εμείς έχουμε σε έξαρση στα χείλια.. Απλά πράγματα...
 

kakasximos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
161
Like
39
Πόντοι
1
Ρε μη λέτε οτι ναναι!! Ο άλλος λέει ο ερπης hsv-1 κολλάει στα γεννητικά και γίνεται hsv-2!! οτι ναναι..

Λοιπόν ο ερπης τυπου 1(hsv-1) είναι ο επιχείλιος! Όντως το 80% του πληθυσμού τον έχει και σε πολλούς δεν εκδηλώνεται καν, δεν κάνει εξάρσεις δλδ την κόκκινη φουσκάλα που φαίνεται! Εξαρτάται πολυ από το πόσο τον ελέγχει ο οργανισμός, απο ανοσποπητικο, άγχος κτλ.
Ο Ερπης τυπου 1 μπορεί να κολησει με στοματικο στα γεννητικά του άλλου(πίπα η γλυφομούνι) όταν είναι σε έξαρση σε αυτόν που κάνει το στοματικό. Κολλάει στα γεννητικά ΑΛΛΑ δεν είναι τόσο επιθετικός όσο ο Ερπης τυπου 2(HSV-2) που είναι αποκλειστικα στα γεννητικά. Δλδ θα κάνει πολύ Σπανιες εξάρσεις. Μπορεί στη γυναικά να μεταδοθεί στο παιδί κατά τη γέννηση αλλά όπως είπαμε 80% το έχουμε είτε απο φιλιά έιτε απο γέννηση.

Ο έρπης τυπου 2 είαι αποκλσιτικά στα γεννητικά!! Δεν κολλάει στο στόμα και στοματικό να κάνουμε!! Είναι πιο επιθετικός και κάνει πιο συχνα εξάρσεις στα γεννητικά από ότι  ερπης τυπου 1.

Γενικά κοιτάμε την εκδιδόμενη στο στόμα πριν δώσουμε πίπα...Δεν κάνουμε ποτέ γλυφομούνι εάν εμείς έχουμε σε έξαρση στα χείλια.. Απλά πράγματα...

Εσύ φίλε μου την επόμενη φορά που θα με εκδιδόμενη πες της πρώτα να φτύσει να πάρεις το σάλιο να κάνεις μια ανάλυση αν έχει ιό τύπου 2 και μετά να της δώσεις πίπα .
Και για να στο κάνω πιο ψιλά .
Ο ιός τύπου 2 μεταφέρεται μέσω των εκκρίσεων στόματος η γεννητικών οργάνων .
Μην γράφετε ότι διαβάζετε στο google και λέτε εδώ είμαι . Ημαρτον. .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom