Νέα

Σεξισμός και η σφοδρή επίθεση στους άνδρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gnnakos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 263
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

thefemalecoach89

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2019
Μηνύματα
239
Like
320
Πόντοι
21
ΨΩΦΑ ΜΩΡΗ ΠΟΥΤΑΝΑ που θα μας βγάλεις και πούστηδες.

Tώρα σοβαρά (μεταξύ μας μιλάμε), υπάρχει περίπτωση μετά από τέτοιο βρισίδι να σου δείξω τα βυζιά μου;

1624295060044.png


αλλά επειδή είμαι καλό κορίτσι και δίνω ευκαιρίες, θα πάρεις τον αριθμό 17492235, να μπεις στην σειρά σου και να περιμένεις να εξυπηρετηθείς. Τα μπαλόνια είναι ανοιχτά μεταμεσονυχτιες ώρες και εξυπηρετούν ένα έναν. Μέχρι να βαρέσεις καμιά μακακία (αυτή σου έμεινε να κάνεις μέχρι τα γεράματα σου) προλαμβαίνεις να τα δεις, σου το εγγυώμαι.
 

Sasha4ever

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2013
Μηνύματα
221
Like
277
Πόντοι
21
Tώρα σοβαρά (μεταξύ μας μιλάμε), υπάρχει περίπτωση μετά από τέτοιο βρισίδι να σου δείξω τα βυζιά μου;

1624295060044.png


αλλά επειδή είμαι καλό κορίτσι και δίνω ευκαιρίες, θα πάρεις τον αριθμό 17492235, να μπεις στην σειρά σου και να περιμένεις να εξυπηρετηθείς. Τα μπαλόνια είναι ανοιχτά μεταμεσονυχτιες ώρες και εξυπηρετούν ένα έναν. Μέχρι να βαρέσεις καμιά μακακία (αυτή σου έμεινε να κάνεις μέχρι τα γεράματα σου) προλαμβαίνεις να τα δεις, σου το εγγυώμαι.
Ω ρε φίλε και το περίμενα ότι θα το χρησιμοποιήσεις εναντίον μου. Με είχε φάει η μαλακια εκείνη την ώρα.Δεν πληρώνω για κανένα λόγο. Στο τσαμπε παίζω μόνο. Την έπαιξα με μια μουναρα στο chaturbate και είμαι κομπλέ τώρα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Είναι και αυτή η σκέψη μια πιθανότητα.Είναι η ίδια λογική με κάποιους που προσδιορίζονται ως άνδρες και πιστεύουν π όλες οι γυναίκες είναι καριόλες,εκτός απο την μάνα ή τις αδερφές τους.Γενικά στο Ελλαδιστάν παίζει πολύ αυτό που λες και καλά έκανες και το επισήμανες.
Ανα μπραβο. Αυτο ακριβως ειναι. Δηλαδη εκφραση κρυφομικροαστισμου και βλαχειας και κομπλεξικου μανταμσουσουδισμου. Οι αλλοι ειναι το ενα το αλλο, αλλα εγω και η οικογενειουλα μου οχι. Ολοι αυτοι για δοκιμασε να θιξεις λιγο τις δικες τους αξιες, οικογενειες, περιουσιες κλπ.
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.324
Like
16.799
Πόντοι
3.556
Ω ρε φίλε και το περίμενα ότι θα το χρησιμοποιήσεις εναντίον μου. Με είχε φάει η μαλακια εκείνη την ώρα.Δεν πληρώνω για κανένα λόγο. Στο τσαμπε παίζω μόνο. Την έπαιξα με μια μουναρα στο chaturbate και είμαι κομπλέ τώρα.
τύπε δεν ξερεις τι έχασες να πουμε :undecided: :undecided: :undecided:
 

Συνημμένα

  • B40F0DC6-B3C1-4DC8-9EBC-F801341BB6FC.jpeg
    B40F0DC6-B3C1-4DC8-9EBC-F801341BB6FC.jpeg
    184,4 KB · Εμφανίσεις: 77

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Όποιος έχει πάει,αγαπητέ,έχει δεί πολλά.Έστω σαν τουρίστας. Η πρώτη φορά που πήγα στην Σουηδία ήταν στα πλαίσια ενός προγράμματος μελέτης της σοσιαλιστικής νομοθετικής ευελιξίας σκανδιναβικού τύπου,περί τα τέλη του 70, στα πλαίσια του μεταπτυχιακού μου στο Παρίσι.Κάτσαμε 2 μήνες εκεί.Σας το λέω με πλήρη ειλικρίνια,πως σκεφτόμουν,τελειώνοντας τις σπουδές μου,να μην έρθω στην Ελλάδα,αλλά να πάω εκεί για εργασία, αν και δεν θα έκανα την δουλειά που ήθελα,καθώς έπρεπε να είμαι Σουηδός πολίτης και να γνωρίζω άριστα το δίκαιό τους.Τέλος πάντων....Πέρα απο την έλλειψη εγκληματικότητας,εβλεπες κόσμο χαρούμενο,να γυρνάει χωρίς φόβο.Δηλαδή ακόμα καλύτερα και απο την χύμα Ελλάδα.Βρήκαμε μια άκρη με κάτι παρτούζες και μιλάμε πως ηταν η φάση απο αλλο πλανήτη και τελειώνοντας φεύγαμε όλοι και πηγαίναμε για μπύρες σαν να μην τρέχει τίποτε.Γενικά έβλεπες τάξη παντού,χωρίς να χρειαστεί να επιβληθεί απο το κράτος.Τους είχαν πείσει πως αν όλοι τηρούν κάποιους κανόνες,όλοι θα είχαν οφέλη απο αυτό.Ακομα και οι πατριώτες μας, οι Τούρκοι, οι διάφοροι σλάβοι κτλ το έκαναν επειδή το έβλεπαν να δουλεύει.
Πέρασαν αρκετά χρόνια και βρίσκομαι εκεί πάλι για εργασία στο μακρινό 1994 και έκατσα εκει περίπου 3 μήνες.Η κατάσταση σχετικά καλή,αλλά καμία σχέση με την φάση που είδα 1 χρόνια πριν.Είχαν έρθει οι αραπάδες και έσφαζαν και βίαζαν.Υπήρχαν πολλές φωνές στην Σουηδία,ακομα και απο μετανάστες,που έλεγαν ότι οι αράπηδες είναι επικίνδυνοι και να τους περιορίσουν λίγο.Μαντέψτε ποιοί τους υποστήριζαν...;;;;;Οι φεμινίστριες-λεσβίες-χοντρές που ήταν οι πρώτες του τρίτου κυμματος φεμινισμού-αυτού που ζουμε-όπως και ο αντίστοιχος αριστερίζων μπαφοκομμουναριστεροτσίπρας της εποχής,που μετά απο χρόνια αποδείχθηκε ότι ήταν για πολλά χρόνια πράκτορας της KGB και της μετέπειτα FSB.
Σαν τουρίστας πήγα το 2014...Αίσχος.ΑΙΣΧΟΣ.Αράπηδες να το παίζουν και καλά gangstaz απο τα γκέτο της Αμερικής,που δεν τόλμαγες ούτε να τους κοιτάξεις,μουσουλμάνοι στην ίδια φάση,οι βιασμοί στα κέντρα φιλοξενίας στο κατακόρυφο,καθώς βίαζαν εθελόντριες,κυρίως νοσηλεύτριες,γιατρούς και βρεφονηπιοκόμους που πήγαιναν να φροντίσουν τους ίδιους και τα μπάσταρδά τους και γενικά παρακμή.Είδα μπροστά μου να μπαίνουν σε δημοτικό παντοπωλείο (είναι για να ψωνίζουν οι ηλικιωμένοι και οι άνεργοι σε τιμές κόστους) και να το σηκώνουν.Μιλησες με επιχειρήματα και εξέφρασες προβληματισμό;Είσαι φασίστας.Ποιός σε έκραζε;Φεμινίστριες και αριστερίζοντες.

Πρώτα οι φεμινίστριες και μερά οι αριστερίζοντες είναι ο πραγματικός εχθρός.Για αυτούς ότι και να έχει συμβεί,ότι συμβαίνει και ότι και να συμβεί πάντα φταίει ο λευκός άνδρας,η πατριαρχία και ο καπιταλισμός.
Την ιδια στιγμη η "φασιστικη" και "πατριαρχικη" καθολικη Πολωνια για παραδειγμα εχει πρακτικα καθολου βιασμους και ειναι στη λιστα με τις χαμηλοτερες στη βια κατα των γυναικων , παρουσιαζει αυξηση πληθυσμου και εχει πολιτικες ενισχυσης των οικογενειων.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Σαφώς και δεν υπήρχε σε καμία κομμουνιστική χώρα το multi culti,αλλά ήθελαν να το επιβάλλουν σε άλλες για να τις καταστρέψουν.Το ΚΚΕ εδώ αυτόν τον ρόλο είχε απο πάντα.Ένας δούρειος ίππος μέσα στην Ελληνική ομοιογένεια.Επίσης ο όρος μπολσεβικισμός δεν είναι για τον κομμουνισμό,αλλά για όλους όσους βγάζουν το άσπρο μαύρο και επιμένουν σε αυτό μέχρι να επικρατήσει η άποψή τους.Και ο Μήτς αν και νεοφιλελεύθερος σκατάς και παλιοκαριόλης,τι διαφορά έχει απο τον Μπολσεβίκο Τσίπρα στις τακτικές ύπνωσης μέσω ΜΜΕ για να βαπτίσει όλη του την αποτυχία σε επιτυχία ή να φέρει επαχθή μέτρα ως προνόμια;Καμία.Όμως ο κομμουνισμός είναι η αρχή και η ρίζα του κακού,καθώς οι τακτικές και η προπαγάνδα που έκανε εφαρμόζονται μέχρι και σήμερα.
Φιλε μου αυτο ειναι το κακο. Με ολο αυτο το σκυλολοι δε συζητας. Φαπες ξυλο κλωτσιες και χαστουκια με το που θα ξεμυτισουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alpula

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
ετσι ειναι τυπε. αν η καρολαιν ετρωγε καμια σφαλιαρα απο τους γονεις της οταν επρεπε που πηδιοταν 14χρονο με εναν που ειχε τα διπλα της χρονια τωρα θα ζουσε... αλλα βλεπεις "αστο το παιδι ελευθερο να ζησει οπως θελει" οριστε η καταληξη της ελευθεριας της
Με παρακολουθεις βλεπω
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.957
Like
11.929
Πόντοι
3.556
Την ιδια στιγμη η "φασιστικη" και "πατριαρχικη" καθολικη Πολωνια για παραδειγμα εχει πρακτικα καθολου βιασμους και ειναι στη λιστα με τις χαμηλοτερες στη βια κατα των γυναικων , παρουσιαζει αυξηση πληθυσμου και εχει πολιτικες ενισχυσης των οικογενειων.
Γενικά στην Ελλάδα υπάρχει μια στρεβλή άποψη στο σε τι κατάσταση είναι οι χώρες πάνω από τα βόρεια σύνορα μας.

Ταυτόχρονα χώρες όπως οι Πολωνία ή και άλλες που εμείς χαρακτηρίζουμε Βαλκάνια, αυτοπροσδιορίζονται ως κεντροευρωπαϊκές.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.798
Like
14.539
Πόντοι
3.656
Ρε,αν είχαμε μητριαρχία θα είχαμε συνέχεια γυναίκες αρχηγούς κράτους,κάτι το οποίο δεν υφίσταται.
άνθρωπέ μου, μάλλον δεν μπορείς να καταλάβεις ένα απλό κείμενο. Έγραψα, πως ότι έχουμε καταφέρει, το καταφέραμε χάρη στην Πατριαρχία. Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΗΤΡΙΑΡΧΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ, η Μαύρη Κοινότητα στην Αμερική, αφού το 75% των οικογενειών το αποτελούν γυναίκες, τα πάνε ΣΚΑΤΑ. Τι δεν καταλαβαίνεις; Απέδειξαν πόσο άχρηστες είναι αν τους δοθεί μεγάλη δύναμη
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Είναι γνωστό το ότι οι λεγόμενες φεμινίστριες , στο μεγαλύτερο ποσοστό τους είναι λεσβίες . Ένα άλλο ποσοστό είναι καμένες που έμειναν στο ράφι , και ένα άλλο ποσοστό είναι απλα μπάζα εμφανισιακά . Οπότε είτε βλέπουν τους άνδρες σαν ανταγωνιστές που τους τρώνε τις γκόμενες , [ναι οι λεσβίες καρά γουστάρουν και τις μη λεσβίες ] είτε έχουν πολλά κόμπλεξ και πολλά απωθημένα , λόγο απόρριψης χυλοπίτας και άλλων , έχουν μίσος μέσα τους , και επιζητούν την εκδίκηση .[ μισούν όχι μόνο τους άνδρες αλλά και τις εμφανίσιμες γυναίκες ]

Όλο αυτό το έχουν ντύσει με την βιτρίνα φεμινισμός , πολίτικη ορθότητα ,σεξισμός και πάει λέγοντας και αυτό είναι όλο .Απλό γράψτε τες στα αρχίδια σας .
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Μητριαρχία θα ήταν να σε κερνάνε για να σε στραπονάρουν :confused:

Φαντάζεσαι τύπους να φλεξάρουν μούσκουλα όλη μέρα στο γυμναστήριο και μετά να γαμάνε γκόμενες επί πληρωμή τσεπώνοντας 100 ευρώ από εκάστη?
Η να τους λέει η άλλη σε βλέπω σα σκεύος ηδονής και σε θέλω μόνο για σεξ και τίποτα άλλο?Σιγά μην ένιωθε κανένας άντρας προσβεβλημένος άμα του το έλεγαν αυτό να σκέφτεται τι λέει η καριόλα,δεν εκτιμάει τα ψυχικά μου χαρίσματα και θέλει μόνο το καυλί μου?
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Ω ρε φίλε και το περίμενα ότι θα το χρησιμοποιήσεις εναντίον μου. Με είχε φάει η μαλακια εκείνη την ώρα.Δεν πληρώνω για κανένα λόγο. Στο τσαμπε παίζω μόνο. Την έπαιξα με μια μουναρα στο chaturbate και είμαι κομπλέ τώρα.
α χα χα!!
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.957
Like
11.929
Πόντοι
3.556
Φαντάζεσαι τύπους να φλεξάρουν μούσκουλα όλη μέρα στο γυμναστήριο και μετά να γαμάνε γκόμενες επί πληρωμή τσεπώνοντας 100 ευρώ από εκάστη?
Η να τους λέει η άλλη σε βλέπω σα σκεύος ηδονής και σε θέλω μόνο για σεξ και τίποτα άλλο?Σιγά μην ένιωθε κανένας άντρας προσβεβλημένος άμα του το έλεγαν αυτό να σκέφτεται τι λέει η καριόλα,δεν εκτιμάει τα ψυχικά μου χαρίσματα και θέλει μόνο το καυλί μου?
Όχι δεν μπορώ. Αν εσύ μπορείς να λειτουργήσεις έτσι θα περάσεις ζά χα ρη
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Εμένα ο όρος μου ακούγεται σαν να αφορά κάτι κατώτερο και μαζικό, όπως η κατσαριδοκτονια!
Γι αυτο και χρειαζεται ο ρολος της γυναικας να αποκτησει δευτερευοντα ρολο στη ζωη μας
Μη τους δινετε σημασια
Ξερετε ποσο σκυλιαζουν αν τους πεις οτι δεν εχεις κανενα θεμα να τις μοιραζεσαι με αλλον;
Τα μπουτια εξω το βρακι τους μια γραμμη και κατα τ αλλα φωναζουν για "κακοποιηση"
Επισης ο ορος γυναικοκτονια ειναι απαραδεκτος.
Ανθρωποκτονια ειναι.
Αλλοιως μπορω να υποθεσω πως ο ορος αυτος ξεχωριζει τη γυναικα απο τον ανθρωπο ως κατι πιο ποταπο
Οι φεμιναζι ειναι ψυχιατρικα ατομα
Καλο να νοσηλευονται
Ειδατε τι παθαμε με τις πολλες ελευθεριες;
Φτασαμε στην ασυδοσια
 

thefemalecoach89

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2019
Μηνύματα
239
Like
320
Πόντοι
21
τύπε δεν ξερεις τι έχασες να πουμε :undecided: :undecided: :undecided:
Φίλε μου ναι σε καλά, με έσωσες. Κουράστηκα να κάνω copy/paste τα βυζιά μου έδω πέρα.

'Οπως και να χει υπάρχουν οι φεμινάζι, υπάρχουν και οι ανδροναζί. Και τα δύο κινήματα απαρτίζονται από άτομα καμένα, με ψυχολογικά που προσπαθούν να εξηγήσουν τα ανεξήγητα σε μια απελπισμένη αυταπάτη ότι το δικό τους φύλο υπερέχει έναντι του αντιθέτου. Και οι δύο πλευρές είναι εξίσου επικίνδυνες. Εσείς οι τύποι που κράζετε όλες τις γυναίκες ως πουτάνες και βρωμιάρες (εκτός από την μάνα και την αδελφή σας) είστε το ίδιο νεοναζί και φασίστες με τις αδελφάρες λεσβίες-γεροντοκόρες άπλυτες με γάτες που υποστηρίζουν τάχα μου την γυναικεία ισότητα. Ενδόμυχα (λέμε τώρα) κρύβονται ίσως απωθημένα από άτομο του αντιθετου φύλου που ΔΕΝ τους έκατσε ή ομοφυλοφιλικές τάσεις ή σκέτο χέσιμο στην ιδέα και μόνο της υπέροχης του αντίθετου φύλου.

Ο κόσμος καλώς η κακώς περνά από διάφορους κύκλους ούτως ώστε να έρθει η ισσοροπία (και μετά ξανά το χάος). Μετά από αιώνες μαζικής πατριαρχίας και περιορισμού του ρόλου των γυναικών στα "οικιακά" σιγά σιγά θα περάσουμε στο άλλο άκρο ώπου οι γυναίκες καλώς η κακώς θα συντηρούνται τελείως μόνες τους ή θα πληρώνουν άνδρες καθαρά για σεξ ή για να κάνουν παιδιά χωρίς δεσμεύσεις. Για κάποιους είναι εφιάλτης αλλά όταν καταπιέζεσαι για αιώνες ως φύλο υπάρχει η στιγμή που κάνεις μπαμ και περνάς στο άλλο άκρο (με εξίσου ολέθριες συνέπειες). Mark my words....
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
Φίλε μου ναι σε καλά, με έσωσες. Κουράστηκα να κάνω copy/paste τα βυζιά μου έδω πέρα.

'Οπως και να χει υπάρχουν οι φεμινάζι, υπάρχουν και οι ανδροναζί. Και τα δύο κινήματα απαρτίζονται από άτομα καμένα, με ψυχολογικά που προσπαθούν να εξηγήσουν τα ανεξήγητα σε μια απελπισμένη αυταπάτη ότι το δικό τους φύλο υπερέχει έναντι του αντιθέτου. Και οι δύο πλευρές είναι εξίσου επικίνδυνες. Εσείς οι τύποι που κράζετε όλες τις γυναίκες ως πουτάνες και βρωμιάρες (εκτός από την μάνα και την αδελφή σας) είστε το ίδιο νεοναζί και φασίστες με τις αδελφάρες λεσβίες-γεροντοκόρες άπλυτες με γάτες που υποστηρίζουν τάχα μου την γυναικεία ισότητα. Ενδόμυχα (λέμε τώρα) κρύβονται ίσως απωθημένα από άτομο του αντιθετου φύλου που ΔΕΝ τους έκατσε ή ομοφυλοφιλικές τάσεις ή σκέτο χέσιμο στην ιδέα και μόνο της υπέροχης του αντίθετου φύλου.

Ο κόσμος καλώς η κακώς περνά από διάφορους κύκλους ούτως ώστε να έρθει η ισσοροπία (και μετά ξανά το χάος). Μετά από αιώνες μαζικής πατριαρχίας και περιορισμού του ρόλου των γυναικών στα "οικιακά" σιγά σιγά θα περάσουμε στο άλλο άκρο ώπου οι γυναίκες καλώς η κακώς θα συντηρούνται τελείως μόνες τους ή θα πληρώνουν άνδρες καθαρά για σεξ ή για να κάνουν παιδιά χωρίς δεσμεύσεις. Για κάποιους είναι εφιάλτης αλλά όταν καταπιέζεσαι για αιώνες ως φύλο υπάρχει η στιγμή που κάνεις μπαμ και περνάς στο άλλο άκρο (με εξίσου ολέθριες συνέπειες). Mark my words....
εσυ πιστευεις οτι ολο αυτο ειναι απο καταπιεση αιωνων?
επισης αν εισαι η wine πες το δεν ειναι ντροπη.
εδω ειμαστε ολοι οικογενεια.
ασχετο αλλα τα κωλομπαρακια λευκωσια παιζουν? crazy horse-miami-trocadero? αν εισαι απο λευκωσια βεβαια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alpula

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Ο κόσμος καλώς η κακώς περνά από διάφορους κύκλους ούτως ώστε να έρθει η ισσοροπία (και μετά ξανά το χάος). Μετά από αιώνες μαζικής πατριαρχίας και περιορισμού του ρόλου των γυναικών στα "οικιακά" σιγά σιγά θα περάσουμε στο άλλο άκρο ώπου οι γυναίκες καλώς η κακώς θα συντηρούνται τελείως μόνες τους ή θα πληρώνουν άνδρες καθαρά για σεξ ή για να κάνουν παιδιά χωρίς δεσμεύσεις.
Αυτά γινότανε χιλιάδες χρόνια πριν, πριν την "πατριαρχία". Είναι κάποια ελάχιστα μέρη στον κόσμο που έχουν ακόμα μητριαρχικές κοινωνίες. Ούτε εκεί βέβαια αυτοσυντηρούνται οι γυναίκες δουλεύοντας και κυνηγώντας αλλά έχουν τους άντρες ως δούλους να τις εξυπηρετούν.

Τώρα, ακόμα και με τις διευκολύνσεις της τεχνολογίας, δεν μπορούν να αυτοσυντηρηθούν οι γυναίκες γιατί γενικά δεν ασχολούνται με τις θετικές επιστήμες, μηχανές, ρομποτική. Καλά παλιότερα που χρειαζόταν χειρωνακτική εργασία έξω (χωράφι-κυνήγι-ψάρεμα, οικοδομή, φανταριλίκι, κλπ) ακόμα χειρότερα. Ούτε έχει νόημα να ασχοληθούνε οι γυναίκες με πρακτικά ζητήματα επιβίωσης γιατί πάντα θα υπάρχουν άντρες που θα τις βοηθάνε.

Γενικά, όλους τους προηγούμενους δύσκολες αιώνες τα οικιακά και η ανατροφή των παιδιών ήταν μία σανίδα σωτηρίας για τις περισσότερες γυναίκες που τους επέτρεψε να τη βγάλουν "στον αφρό".
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.377
Κριτικές
49
Like
22.791
Πόντοι
24.596

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.623
Κριτικές
1
Like
5.560
Πόντοι
2.356
Με παρακολουθεις βλεπω
βεβαια ομως επειδη δε ξερουμε τι θα γινοταν τοτε απλα θα ηταν ενα παιδι που του στερησε την αγαπη η "πατριαρχια" χωρις να ξεραμε οτι θα φταναμε ως εδω...

αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι τα φαινομενα της πεταλουδας!
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom