Νέα

Σεξισμός και η σφοδρή επίθεση στους άνδρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gnnakos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 263
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Να πω κι εγώ το δικο μου.
Νεος ,ωραιος, πιλοτος, πλουσιος, νεαρη, αλλοδαπη, ομορφουλα.
θεμα πιασαρικο,
δεν ειναι οπως την γριουλα που την σκοτωσαν κ δεν ασχοληθηκε κανεις πανω απο μια μερα.
Αλλα.... οι ακολουθοι στα σοσιαλ μιντια του πιλοτου εφτασαν τις 15.000!!!!
Εγω λεω πως σε λιγο ο πιλοτος θα λαμβανει δεκαδες ερωτικα μηνυματα ,και μηνύματα θαυμασμου απο θαυμαστριες....γενους θηλυκου, αυτες που τωρα μιλανε για γυναικοκτονια και φεμινισμο .
Τι ? Οχι?

Εδω θα ειμαστε
ο πιλοτος μολις βγει , αν τα καταφερει δλδ, θα λιωσει στον πουτσο
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.212
Κριτικές
41
Like
25.603
Πόντοι
17.470
.....Οι οροι αυτοι μονο διχασμο φερνουν ρατσισμό διακρισεις ....... μήπως, ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ, γνωρίζεις ποια Πολιτική θέση / κόμμα / ιδεολογία είναι πίσω από αυτούς τους όρους, και άλλους παρόμοιους;
Η αριστερά είναι τύπε, εύκολο το ερώτημα!
Και πίσω απο τις ανακοινώσεις της Ιωάννας και της Τοπαλούδη, η αριστερά είναι!
όπως κα η Κούνεβα που πολιτεύτηκε με την αριστερά έτσι αύριο μεθαύριο μην μας φανεί παράξενο ότι και αυτές θα πολιτευτούν με την αριστερά!

Υ.Γ Έγραψα πολλές φορές την λέξη αριστερά και πάω να καθαρίσω το πληκτρολόγιο με dettol
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Για αυτό λέμε για τα σλαβικά μουνολιβαδα.Αν ο τύπος ειχε Σλαβα αντί για Φιλιπινεζα στη χειρότερη περίπτωση να τον πιπωνε και να λυνόταν η διαμάχη.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
.....Οι οροι αυτοι μονο διχασμο φερνουν ρατσισμό διακρισεις ....... μήπως, ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ, γνωρίζεις ποια Πολιτική θέση / κόμμα / ιδεολογία είναι πίσω από αυτούς τους όρους, και άλλους παρόμοιους;
Μιλησα με αλλα μελη του συριζα σε ομαδα και δεν ειδα κανεναν να στηριζει ολες αυτες τις ορολογιες.
Εδω δεν τα αναμασαει η αριστερα αλλα τα χειραγωγημενα μμε,τα οποια παιρνουν γραμμη απο την κυβερνηση.
Πως η αξιωματικη αντιπολιτευση ειναι πισω απο αυτα ππυ λετε οταν σε ανακοινωσεις της ποτε δεν χρησιμοποιησε αυτους τους ορους.
Ολα αυτα ειναι δημιουργηματα της νδ οι όροι οι οποίοι ειναι διχαστικοι,ο μονος που ταχθηκε κατα αυτων ηταν ο μπογδανος δημοσια δεν ειδα κανενα αλλον.
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.212
Κριτικές
41
Like
25.603
Πόντοι
17.470
Μιλησα με αλλα μελη του συριζα σε ομαδα και δεν ειδα κανεναν να στηριζει ολες αυτες τις ορολογιες.
Εδω δεν τα αναμασαει η αριστερα αλλα τα χειραγωγημενα μμε,τα οποια παιρνουν γραμμη απο την κυβερνηση.
Πως η αξιωματικη αντιπολιτευση ειναι πισω απο αυτα ππυ λετε οταν σε ανακοινωσεις της ποτε δεν χρησιμοποιησε αυτους τους ορους.
Ολα αυτα ειναι δημιουργηματα της νδ οι όροι οι οποίοι ειναι διχαστικοι,ο μονος που ταχθηκε κατα αυτων ηταν ο μπογδανος δημοσια δεν ειδα κανενα αλλον.
ναι έβγαλε η Ιωάννα με το βιτριόλι ανακοίνωση για τους λευκούς άντρες!
Την πολιτική ορθότητα τύπε την εργαλειοποίησε η αριστερά που έψαχνε ψηφοφόρους, μειονότητες, γυναίκες κ.τ.λ.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
ναι έβγαλε η Ιωάννα με το βιτριόλι ανακοίνωση για τους λευκούς άντρες!
Την πολιτική ορθότητα τύπε την εργαλειοποίησε η αριστερά που έψαχνε ψηφοφόρους, μειονότητες, γυναίκες κ.τ.λ.
Αυτο συνέβαινε στο παρελθον,τωρα η αριστερα εφοσον πέτυχε αυτο που ηθελε δεν ασχολειται τοσο,εντωμεταξύ μην μιλαμε αριστερα και τα βαζουμε ολα σε ενα καζανι.
Αλλο συριζα αλλο κκε αλλο Ανταρσυα.
Ο συριζα ειναι ενα κεντραριστερο κομμα σοσιαλιστικο,ποτε δεν θα στηριξει επισημα και με φανατισμο φεμινιστες και ειρηνοποιους,αυτα το κκε τα κανει ακομα και τα υπολοιπα μικροαριστερα κομματα για να αντλησουν ψηφους.
Και η δεξια εχει μεταλλαχθεί χειροτερα απο την αριστερα,ειστε ευχαριστημενοι απο τη νδ η οποια στηριζει φεμινιστικα κινηματα μκο γκει παρειντ και οτι υπαεχει απο αυτα..γιατι νομιζεις οι ακραιοι μπογδανος και βοριδης βγαζουν καντιλες??αν η αριστερα μεταλλαχθηκε μια εσεις στη νδ μεταλλαχθηκατε 10
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.212
Κριτικές
41
Like
25.603
Πόντοι
17.470
Αυτο συνέβαινε στο παρελθον,τωρα η αριστερα εφοσον πέτυχε αυτο που ηθελε δεν ασχολειται τοσο,εντωμεταξύ μην μιλαμε αριστερα και τα βαζουμε ολα σε ενα καζανι.
Αλλο συριζα αλλο κκε αλλο Ανταρσυα.
Ο συριζα ειναι ενα κεντραριστερο κομμα σοσιαλιστικο,ποτε δεν θα στηριξει επισημα και με φανατισμο φεμινιστες και ειρηνοποιους,αυτα το κκε τα κανει ακομα και τα υπολοιπα μικροαριστερα κομματα για να αντλησουν ψηφους.
Και η δεξια εχει μεταλλαχθεί χειροτερα απο την αριστερα,ειστε ευχαριστημενοι απο τη νδ η οποια στηριζει φεμινιστικα κινηματα μκο γκει παρειντ και οτι υπαεχει απο αυτα..γιατι νομιζεις οι ακραιοι μπογδανος και βοριδης βγαζουν καντιλες??αν η αριστερα μεταλλαχθηκε μια εσεις στη νδ μεταλλαχθηκατε 10
όχι ποτέ ο Συριζα δεν θα στηρίξει φεμινίστριες και ειρηνοποιούς!
Μόνο Τουρκικές μειονότητες, λαθρομετανάστες που θα του βαφτίσει ναυαγούς, Ρουβίκωνες , Κουφοντίνες και φυσικά ότι καλόπαιδο υπάρχει στα Εξάρχεια.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.623
Κριτικές
1
Like
5.560
Πόντοι
2.356
H γυναικά που πηγε να σκοτώσει με βιτριόλι μιαν άλλη γυναίκα,ειναι η οχι γυναικοκτονία?

Το ερωτημα αυτο αποδεικνυει ποσο σαθρός ειναι ο ορος αυτός,πόσο ανυπαρκτος
θελω να πιστευω οτι γυναικοκτονια εννοουσαν τελικως τον ορισμο συζυγοκτονια...
αλλιως αν μετραει μονο το φυλο απο δω και μπρος θα λεμε ανδροκτονια, γκεικτονια, τρανσοκτονια, πουτανοκτονια...
 
  • Like
Αντιδράσεις: alpula

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.212
Κριτικές
41
Like
25.603
Πόντοι
17.470
Ο συριζα ειναι ενα κεντραριστερο κομμα σοσιαλιστικο,ποτε δεν θα στηριξει επισημα και με φανατισμο φεμινιστες και ειρηνοποιους,αυτα το κκε τα κανει ακομα και τα υπολοιπα μικροαριστερα κομματα για να αντλησουν ψηφους.
μάλιστα...
ότι πεις...
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.228
Like
3.746
Πόντοι
456
Δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεστε. Ο όρος χρησιμοποιείται χρόνια τώρα και περιγράφει συγκεκριμένου τύπου εγκλήματα. Ούτε από Αριστερούς ούτε από Political correctness lobbies δεν δημιουργήθηκε, αλλά ήταν ανάγκη που προέκυψε μετά τον τεράστιο αριθμό αυτής της φύσης εγκλημάτων. Χωνέψτε το λοιπόν.

 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
θελω να πιστευω οτι γυναικοκτονια εννοουσαν τελικως τον ορισμο συζυγοκτονια...
αλλιως αν μετραει μονο το φυλο απο δω και μπρος θα λεμε ανδροκτονια, γκεικτονια, τρανσοκτονια, πουτανοκτονια...
Προφανώς δεν εννοούν αυτό, αλλά δεν είναι κακό όποτε χρησιμοποιείς τη λέξη 'γυναικοκτονία' να εννοείς ότι κάποιος σκότωσε τη γυναίκα του. Γελάς μετά με τα ενοχλημένα φεμιναζίδια που προσπαθούν να εξηγήσουν την έννοια του όρου. Όπως επίσης το "σεξιστικό" να το ερμηνεύεις ως "σέξυ".
Π.χ. Άστα φίλε μου, είδα σήμερα μία σεξιστική διαφήμιση και κάβλωσα :O

:2funny:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
Πως αντιλαμβανομαι εγω τον όρο "γυναικοκτονία"

Ως μια ιδεολογικη τάση δολοφονίας γυναικων.
Οπως εκανε ο Τζακ ο αντεροβγαλτης επειδη η αλλη ηταν απλα πουτανα.

Την σκοτωνω δλδ επειδη απλα ειναι γυναικα και οχι επειδη με κερατωσε, κατεστρεψε, θελει να καταστρεψει, συκοφαντησε, με εστειλε με δόλο στην φυλακη, γαμιετε με τον μισητό εχθρό μου, με απειλει πως θα μου παρει σπιτι, παιδια, περιουσια, κτλ.

Ο όρος ειναι προσβλητικός και ουσιαστικά παρουσιαζει καθε ανδρα ως εν δυναμει δολοφόνο
 
Τελευταία τροποποίηση:

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.212
Κριτικές
41
Like
25.603
Πόντοι
17.470
Πως αντιλαμβανομαι τον όρο "γυναικοκτονία"

Ως μια ιδεολογικη τάση δολοφονίας γυναικων.
Οπως εκανε ο Τζακ ο αντεροβγαλτης επειδη η αλλη ηταν απλα πουτανα.

Την σκοτωνω δλδ επειδη απλα ειναι γυναικα και οχι επειδη με κερατωσε, κατεστρεψε, θελει να καταστρεψει, συκοφαντησε, με εστειλε με δόλο στην φυλακη, γαμιετε με τον μισητό εχθρό μου, με απειλει πως θα μου παρει σπιτι, παιδια, περιουσια, κτλ.

Ο όρος ειναι προσβλητικός και ουσιαστικά παρουσιαζει καθε ανδρα ως εν δυναμει δολοφόνο
ακριβώς!
Και θέλω να ρωτήσω και κάτι ακόμα.
Αν μια γυναίκα σκοτώσει μια άλλη γυναίκα, θεωρείται γυναικοκτονία!
Επίσης ο όρος ξεκίνησε απο φεμινίστριες!
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Αυτο συνέβαινε στο παρελθον,τωρα η αριστερα εφοσον πέτυχε αυτο που ηθελε δεν ασχολειται τοσο,εντωμεταξύ μην μιλαμε αριστερα και τα βαζουμε ολα σε ενα καζανι.
Αλλο συριζα αλλο κκε αλλο Ανταρσυα.
Ο συριζα ειναι ενα κεντραριστερο κομμα σοσιαλιστικο,ποτε δεν θα στηριξει επισημα και με φανατισμο φεμινιστες και ειρηνοποιους,αυτα το κκε τα κανει ακομα και τα υπολοιπα μικροαριστερα κομματα για να αντλησουν ψηφους.
Και η δεξια εχει μεταλλαχθεί χειροτερα απο την αριστερα,ειστε ευχαριστημενοι απο τη νδ η οποια στηριζει φεμινιστικα κινηματα μκο γκει παρειντ και οτι υπαεχει απο αυτα..γιατι νομιζεις οι ακραιοι μπογδανος και βοριδης βγαζουν καντιλες??αν η αριστερα μεταλλαχθηκε μια εσεις στη νδ μεταλλαχθηκατε 10

Σύρε γαμήσ' βρε παπάρα.
Μας τα έχετε κάνει ζέπελιν οι Συριζαίοι με τη γυναικοκτονία.

https://www.syriza.gr/article/id/11...tmhmatwn-endooikogeneiakhs-bias-ths-ELAS.html

Οι μπουτούδες σε νέο ρόλο.
diadilosi_0.jpg
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
Φαντάζεσαι τύπους να φλεξάρουν μούσκουλα όλη μέρα στο γυμναστήριο και μετά να γαμάνε γκόμενες επί πληρωμή τσεπώνοντας 100 ευρώ από εκάστη?
Η να τους λέει η άλλη σε βλέπω σα σκεύος ηδονής και σε θέλω μόνο για σεξ και τίποτα άλλο?Σιγά μην ένιωθε κανένας άντρας προσβεβλημένος άμα του το έλεγαν αυτό να σκέφτεται τι λέει η καριόλα,δεν εκτιμάει τα ψυχικά μου χαρίσματα και θέλει μόνο το καυλί μου?
Ναι θα μ έπιανε μιαααα στενοχωριαααα αν η αλλη με ηθελε μονο για το κρεβατι

Και οχι και για το πατωμα η το συνθετο
 

griniarhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
897
Κριτικές
1
Like
1.696
Πόντοι
206
Διακρίνεται έντονα τελευταία μια ανευ προηγουμένου πολιτική ορθότητα και συντηρητισμός και μια σφοδρή επίθεση στο ανδρικό φίλο

Ενώ οι περισσότερες γυναίκες ονειρεύονται καριέρα με το μουνί τους,τα πόδια,τα μπούτια τους κλπ(ΤΟΥΝΗ δηλαδη) κατηγορούμαστε ως άνδρες για σεξισμό!!!

Με εισαγγελείς των ηθών τις κυρίες Ελενα Ακρίτα,Φαίη Σκορδά και Σταματίνα Τσιμτσιλή(οι 2 τελευταίες σύμφωνα με φήμες οταν πρωτοξεκίνησαν σε ΑΛΤΕΡ και TV ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ...αστα να πάνε)

Δεν μπορούμε να κουνηθούμε
να φλερτάρουμε
να κοιτάξουμε
τίποτα
ολα με κίνδυνο να κατηγορηθείς για ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ,για σεξισμό
(γιατί εχω την αποψη οτι πολλές φορές οι γυναίκες ΕΠΙΖΗΤΟΥΝ την παρενόχληση για να ανέβουν επαγγελματικά,οικονομικά,κοινωνικά?)

Η ΣΚΟΡΔΑ μιλάει για σεξισμό?βγαίνω από τα ρούχα μου...αυτην με το βίντεο που φαίνεται χωρίς βρακί???

Τελευταία δείγματα

1.Καταγγελίες ηθοποιών μετα 20 χρόνια οτι κάποιος της έπιασε τα μπούτια,χωρίς να μπορεί να αμυνθεί ο κατηγορούμενος ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ,χωρίς να μπορεί να αποδείξει τίποτα και ΕΧΟΝΤΑΣ ΗΔΗ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΙ από κοινή γνώμη και δικαστήριο μάλλον
Οποιος ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΚΕ τον Φιλιππίδη,ρίχτηκε στην πυρα....Απίστευτος ΦΑΣΙΣΜΟΣ
ο άνθρωπος αυτός ειναι ηδη φυλακη!
Τα δικαώματα του εγιναν σμπαράλια....Βγες και πέστο στα SOCIAL MEDIA,θα σε ξεσκίσουν οι Ακρίτες και οι όμοιοί τους(και πολλοί άνδρες ανάμεσα)

2.ΕΚΠΟΜΠΗ ΦΩΤΗ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ που δειχνει κοριτσάκια να βαράνε πέναλτυ

Μια ανάλαφρη ασήμαντη εκπομπή ξεσήκωσε θύελλα,ΑΝΔΡΕΣ ΞΕΣΗΚΏΘΗΚΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΥΤΗΣ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗΣ!!!ελεος!!! αηδία...είναι αυτοί ανδρες??
δείτε εδώ σχόλια απο αντρες

Που οδεύουμε ως ανδρες,σε εποχή περιορισμών και απαγορεύσεων, θα γίνουμε φοβισμένα ανθρωπάκια,έρμαιο της κάθε Ακρίτα και της αφόρητης πολιτικής ορθότητας?

υγ Εννοείται δεν αναφέρομαι σε εκνομες πράξεις βίας,βιασμού κλπ που πρέπει να τιμωρούνται αυστηρα!
Ρε αδερφε εξεφρασες ολα οσα σκεφτομαι εδω και μερικες εβδομαδες! Τα πουτανακια ολα που ντυνονται και συμπεριφερονται σα βιζιτες,μας κατηγορουν πως τους συμπεριφερομαστε σα να ειναι βιζιτες! Πως να σε αντιμετωπισω μανταν οταν μου ντυνεσαι ξεκωλο; σαν ακαδημαικο; ελεος δηλαδη!
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.623
Κριτικές
1
Like
5.560
Πόντοι
2.356
αμα ντυνεσαι σαν πουτανα, σαν πουτανα θα σε φερομαι εγω αυτο ξερω. χεστηκα αν εισαι η δεν εισαι η τι δηλωνεις....
ο λευκος ειναι λευκος ο μαυρος μαυρος, ο ψηλος ειναι ψηλος και ο χοντρος χοντρος. στην ελλαδε βεβαια ο λευκος ειναι λευκος ο μαυρος ειναι "εγχρωμος" (αληθεια ο κινεζος δεν ειναι εγχρωμος θα τον λεμε με κωδικο χρωματος ΙΣΟΜΑΤ?)
ο ψηλος ειναι ψηλος αλλα ο κοντος (μπορει να τον λενε και νορμαλ/κανονικο δε ξερω) η ο χοντρος ειναι ευσωμος η πλας σαηζ!!!

ΠΑΠΑΡΓΙΕΣ!
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: alpula

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Επειδή τα αγγλικά μου είναι 'φτωχά' τι σημαίνουν οι λέξεις στην πάνω σειρά?
Πουτάνες και Πούστηδες,
ενωθείτε

LGBTQ κλπ όλοι μαζί σε ένα τσουβάλι. Ενώ στην κανονική ζωή λεσβίες δεν έχουν σχέση με πούστηδες.
Μόνο το κοινό μίσος προς τους straight τους ενώνει όλους αυτούς.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Πως να σε αντιμετωπισω μανταν οταν μου ντυνεσαι ξεκωλο; σαν ακαδημαικο; ελεος δηλαδη!
Αυτό κάνε εσύ και όλα θα πάνε καλά. Την κοιτάς στον πορδοκόφτη και της λες πόσο έξυπνη είναι και τι "μεγάλο" μυαλό που έχει.
:2funny:
Κι όμως αυτό περιμένουν να ακούσουν.
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Ζούμε πάντως κορυφαίες στιγμές .Σε μια χώρα οπού , στον γάμο κάνει κουμάντο η πεθερά , οπού εάν είσαι πουτάνα [ δεν εννοώ τις ιερόδουλες ] όλες οι πόρτες [ επαγγελματικά κοινωνικά και παντού ] είναι ανοιχτές , οπού οι άνδρες είναι το κοροϊδάκι της δεσποινίδας , οπού η ψυχολογική όπως και η σωματική βια κατά των ανδρών , έχει σταθερή αυξητική πορεία , οπού αρκεί μόνο το να είσαι άνδρας για να χαρακτηριστείς , ως ότι μπορεί να βάλει ο ανθρώπινος νους ,και όχι μόνο , και χίλια δυο άλλα , όπως και πασίγνωστα , γίνεται ντόρος για την πατριαρχία τον σεξισμό , ,κτλ , ακόμη και από γυναίκες [ π.χ Ιωάννα ]που είναι θύματα άλλων γυναικών , και όχι ανδρών .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom