Νέα

Σε θανατηφόρο τροχαίο στη Βουλα εμπλέκεται ο Ν.Νταμπιζας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 144
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Ρε φιλε μη μας γκαντεμιαζεις, ο μητσοτακης εισαι?
Εχω δυο μηχανες ...την μια την πηγαινω στην μια ροδα , σε ολη της αλεξανδρας, , πιο πολυ ανησυχω τωρα που σε διαβαζω , παρα οταν στεκομαι σουζα

Μαλακίες γράφεις έτσι ;;;;
Εγώ με το αμάξι , όταν ξεπερνάει τα 90χλμ/ώρα (μπορεί να τα ξεπεράσει ... αρκετά)
έχω συνειδητοποιήσει ότι αν γίνει στραβή, είμαι στον άλλο κόσμο.
Δεν συζητώ όταν πάει με 270χλμ/ώρα ....

Εκεί είναι πιο σίγουρο από πυροβολισμό μέσα στο στόμα.

Καλό είναι να ξέρουμε τι κάνουμε.
Τα κρας τεστ και τα συστήματα ασφαλείας, ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ
αναφέρονται σε 50 άντε 70χλμ/ώρα

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ , ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΡΑΒΗ.

Με μηχανή , είσαι τελειωμένος από τα ... 15 ....

Πως επαληθεύονται αυτά ;;
Θυμάστε τον μπασκετμπολίστα που χτύπησε στη μπασκέτα ;;;
Πεζός έπεσε πάνω της ... όχι με όχημα ....
 

Επισκέπτης
Πέμπτη βράδυ κατεβαίνω Κηφησιας με το μηχανάκι και με προσπερναει μοτο με ζευγάρι, χωρίς κρανίο, χωρίς πινακίδα, χωρίς ΦΩΤΑ.  Στο Ελλαδισταν αυτή ειναι η πραγματικότητα. Το 25%  των μηχανών χωρίς πινακίδα η με πινακίδα κρυμμένη. Ο μέσος Ελληνας δικυκλιστής χωρίς κράνος η με το κράνος παραμασχαλα.  Πατεράδες με τα παιδάκια στο μηχανάκι χωρίς κράνος.  Η καφριλα στο μεγαλείο της.
Κανένας δεν ασχολείται .........
Νταμπίζας σχεδόν σίγουρα μεθυσμένος. Τα παιδια ίσως και αυτα να είχαν κοπανησει τα ποτάμια τους επιςτρεφωντας  απο μπαράκι και χωρίς κράνος. Ο Νταμπίζας θα τη βγάλει καθαρή και αμφιβάλλω αν θα κυκλοφορήσουν οι λεπτομέρειες.
Πριν μέρες σκοτώθηκε η Πολλάτου με Smart. Θα πήγαινε με με 130  με το Κούβα  και έστελνε sms. Δε θελει και πολυ....  Βγήκαν τα ΜΜΕ και λέγανε για το δρόμο καρμανιόλα...
Η μαλακια παει σύννεφο!

Επίσης στην Ελλάδα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΩΡΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΤΡΟΧΑ ....

Στο εξωτερικό , βλέπεις τις μηχανές στη λωρίδα τους, ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ...


ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΕΛΙΓΜΟΥΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ....

ΟΛΕΣ , ΕΤΣΙ ΟΔΗΓΟΥΝ .....
 

NBAZ

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Οκτ 2010
Μηνύματα
676
Κριτικές
38
Like
1.752
Πόντοι
2.290
Μαλακίες γράφεις έτσι ;;;;
Εγώ με το αμάξι , όταν ξεπερνάει τα 90χλμ/ώρα (μπορεί να τα ξεπεράσει ... αρκετά)
έχω συνειδητοποιήσει ότι αν γίνει στραβή, είμαι στον άλλο κόσμο.
Δεν συζητώ όταν πάει με 270χλμ/ώρα ....

Εκεί είναι πιο σίγουρο από πυροβολισμό μέσα στο στόμα.

Καλό είναι να ξέρουμε τι κάνουμε.
Τα κρας τεστ και τα συστήματα ασφαλείας, ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ
αναφέρονται σε 50 άντε 70χλμ/ώρα

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ , ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΡΑΒΗ.



Με μηχανή , είσαι τελειωμένος από τα ... 15 ....

Πως επαληθεύονται αυτά ;;
Θυμάστε τον μπασκετμπολίστα που χτύπησε στη μπασκέτα ;;;
Πεζός έπεσε πάνω της ... όχι με όχημα ....

Εσυ Lakis έχεις οδηγήσει μοτοσυκλέτα μεγάλου κυβισμού???
 

NBAZ

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Οκτ 2010
Μηνύματα
676
Κριτικές
38
Like
1.752
Πόντοι
2.290
Δεν οδηγώ μοτοσυκλετες.
Αγαπώ τη ζωή μου.
Εσύ έχεις οδηγήσει αυτοκίνητο με πάνω από 4000cc ή 400 άλογα ;;;
Έχω οδηγήσει μια Μ3 Ε46 και ενα τουρμπάτο 207 Πεζό γύρω στα 350 άλογα ξένα και τα δύο...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
Εκκληση του πατέρα του οδηγού της μηχανής σε όποιον είδε κάτι στο δυστύχημα που ενεπλάκη ο Νταμπίζας [βίντεο]

Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΟΥ ΤΡΟΧΑΙΟΥ
Εκκληση του πατέρα του οδηγού της μηχανής σε όποιον είδε κάτι στο δυστύχημα που
Δραματική έκκληση σε οποιονδήποτε μπορεί να ξέρει κάτι σχετικά με το τροχαίο στο οποίο τραυματίστηκε σοβαρά ο γιος του και σκοτώθηκε η φίλη του, έκανε ο πατέρας του οδηγού της μηχανής, η οποία συγκρούστηκε με το αυτοκίνητο του Νίκου Νταμπίζα.

«Όποιος άνθρωπος έχει δει το παραμικρό, ή αν ήταν αυτόπτης μάρτυρας, να μας πει πως έγινε το γεγονός», είπε ο πατέρας του οδηγού της μηχανής, ο οποίος έχει ανακτήσει τις αισθήσεις του.

Παράλληλα, τις συνθήκες κάτω από τις οποίες το «Smart» του Νίκου Νταμπίζα συγκρούστηκε με τη μοτοσικλέτα, με αποτέλεσμα να σκοτωθεί μία 31χρονη γυναίκα, προσπαθούν να διαλευκάνουν οι αξιωματικοί της τροχαίας.

Ο οδηγός της μηχανής είναι πιο σοβαρά τραυματισμένος και δεν είναι σε θέση να μιλήσει, ενώ η άτυχη 31χρονη που επέβαινε στη μοτοσικλέτα άφησε την τελευταία πνοή της στο Ασκληπιείο Βούλας. Οι αξιωματικοί θα εξετάσουν τις κάμερες ρύθμισης κυκλοφορίας, τα ίχνη στην άσφαλτο, αλλά και τα όσα θα υποστηρίξουν οι δύο οδηγοί.
Δεν διαβαζει το φορουμ;Εδω εχει βγει ηδη το πορισμα!!!
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
Λακη ετσι οπως ειναι η αθηνα , χωρις μηχανη , δεν μπορεις να τελειωσεις ουτε μια δουλεια στην αθηνα, ουτε καν να μπαρκαρεις, δε μπορεις, γρηγορα,χωρις ψαξιμο
Ο αλαφουζος πρεπει να τον διωξει

Δεν θελουμε δολοφονους στην ομαδα μας
Το ελεγες και για τον Ζοτς;
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΕΛΙΓΜΟΥΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ ....

ΟΛΕΣ , ΕΤΣΙ ΟΔΗΓΟΥΝ .....
Ρε λακι ακομα κι οταν πας να πεις κατι σωστο το γαμας εντελως στο τελος.
Το παραπανω ειναι σα να μου λες οτι στην Ελλαδα ειναι ολοι κομμουνιστες, αλλα αυτο θεωρειται φυσιολογικο επειδη ... ολοι ειναι κομμουνιστες. :grin:

Πεθανες/χτυπηθηκες ενω εισαι στο αντιθετο ρευμα/αναποδα σε μονοδρομο? Στ'αρχιδια μας, καλο ψοφο.

Πεθανες/χτυπηθηκες ενω αλλαζες παρανομα λωριδες σα καμικαζι, καβαλαγες τη διαχωριστικη γραμμη των λωριδων σαν καθυστερημενος? Στ'αρχιδια μας, καλο ψοφο.

Πεθανες/χτυπηθηκες επειδη παραβιασες κοκκινο? Στ'αρχιδια μας, καλο ψοφο.
 

Επισκέπτης
Ρε λακι ακομα κι οταν πας να πεις κατι σωστο το γαμας εντελως στο τελος.
Το παραπανω ειναι σα να μου λες οτι στην Ελλαδα ειναι ολοι κομμουνιστες, αλλα αυτο θεωρειται φυσιολογικο επειδη ... ολοι ειναι κομμουνιστες. :grin:

Πεθανες/χτυπηθηκες ενω εισαι στο αντιθετο ρευμα/αναποδα σε μονοδρομο? Στ'αρχιδια μας, καλο ψοφο.

Πεθανες/χτυπηθηκες ενω αλλαζες παρανομα λωριδες σα καμικαζι, καβαλαγες τη διαχωριστικη γραμμη των λωριδων σαν καθυστερημενος? Στ'αρχιδια μας, καλο ψοφο.

Πεθανες/χτυπηθηκες επειδη παραβιασες κοκκινο? Στ'αρχιδια μας, καλο ψοφο.

To καλό ψόφο , σε κάνει πιο σκληρό από μένα.
ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΑΚΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΟΣ ....

Ωστόσο πολλοί κλαψομουνιάζουν , όταν την πατάνε ενώ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ
και συνήθως ζητάνε φράγκα ...

Και τα κωλοδικαστήρια , συχνά τους δίνουν με το σκεπτικό
"επειδή πληρώνουν οι ασφαλιστικές" ....
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.079
Like
13.120
Πόντοι
2.606
Να σταματήσουμε λίγο το μπινελικια σε αυτο το θρεντ παρακαλώ ?
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
To καλό ψόφο , σε κάνει πιο σκληρό από μένα.
ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΑΚΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΟΣ ....
Καλα θα το αφησω απλα στο "στ'αρχιδια μας" τοτε.


Ωστόσο πολλοί κλαψομουνιάζουν , όταν την πατάνε ενώ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ
και συνήθως ζητάνε φράγκα ...

Και τα κωλοδικαστήρια , συχνά τους δίνουν με το σκεπτικό
"επειδή πληρώνουν οι ασφαλιστικές" ....
Τραγικο.
 

Επισκέπτης

Έχουν πέσει στην αντίληψή μου ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ,
ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΥΦΤΟ-ΧΩΡΑ ΜΕ ΚΩΛΟ-ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ....

Π.χ. μοτοσυκλέτα, έπεσε πίσω από κινούμενο αυτοκίνητο,
σε μία λωρίδα και οι δύο , κινούμενοι
ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑΝ ΦΤΑΙΧΤΗ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
και ο άλλος με τη μηχανή από πίσω πήρε λεφτά ...

ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ;;;;

ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ... ΑΛΛΑΞΕΙ ΦΡΕΝΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ .....

Τους γαμάς το σπίτι ;;;
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Έχουν πέσει στην αντίληψή μου ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ,
ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΥΦΤΟ-ΧΩΡΑ ΜΕ ΚΩΛΟ-ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ....

Π.χ. μοτοσυκλέτα, έπεσε πίσω από κινούμενο αυτοκίνητο,
σε μία λωρίδα και οι δύο , κινούμενοι
ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑΝ ΦΤΑΙΧΤΗ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ
και ο άλλος με τη μηχανή από πίσω πήρε λεφτά ...

ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ;;;;

ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ... ΑΛΛΑΞΕΙ ΦΡΕΝΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ .....

Τους γαμάς το σπίτι ;;;
Ξ.Π.Γ. τυπε. :rockon:
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
τι εγινε ρε μαγκες απο αυτο το μετωπο;;ξερει καποιος κατι;δεν μου αρεσει αυτη η σιωπη των μμε...
ολοι ξερουμε πως κινουνται τα αδηφαγα μμε σε αυτες τις περιπτωσεις...τωρα βλεπω ΄΄εκκωφαντικη΄΄ σιωπη...
γιατι δεν μαθαμε για τα αποτελεσματα των αλκοντραγκοτεστ;ποσο παιρνει για να βγουν; :think:
εχουν βγει και δεν δημοσιευονται;δεν εχουν βγει;
οσο αφορα το οριο ταχυτητας;εχουμε πορισματα απο εμπειρογνωμονες;τι γινεται;;γιατι τοση σιωπη; :think:
χαθηκε αδικα νας ανθρωπος...που ειναι οι ΄΄μαχομενοι΄΄ δημοσιογραφοι;;

ενα απλο γκουκγλαρισμα στο ΄΄νταμπιζας -τροχαιο΄΄ δειχνει πως τα παντασταματανε στις ανταποκρισεις με ημερομηνια 23-5-2014
www.google.gr/search?client=opera&q=%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B6%CE%B1%CF%82+%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF+%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl#channel=suggest&q=%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B6%CE%B1%CF%82+%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF&start=0]https://www.google.gr/search?client=opera&q=%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B6%CE%B1%CF%82+%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF+%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl#channel=suggest&q=%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B6%CE%B1%CF%82+%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF&start=0[/url]
μετα ...τιποτα...θαρρεις και επεσε μια κοινη γραμμη συγκαλυψης...δεν εχειαχοληθε κανεις...εχω αδικο;δεν ειναι πειεργο;δεν δειχνει συγκαλυψη; :think:
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
τι εγινε ρε μαγκες απο αυτο το μετωπο;;ξερει καποιος κατι;δεν μου αρεσει αυτη η σιωπη των μμε...
ολοι ξερουμε πως κινουνται τα αδηφαγα μμε σε αυτες τις περιπτωσεις...τωρα βλεπω ΄΄εκκωφαντικη΄΄ σιωπη...
γιατι δεν μαθαμε για τα αποτελεσματα των αλκοντραγκοτεστ;ποσο παιρνει για να βγουν; :think:
εχουν βγει και δεν δημοσιευονται;δεν εχουν βγει;
οσο αφορα το οριο ταχυτητας;εχουμε πορισματα απο εμπειρογνωμονες;τι γινεται;;γιατι τοση σιωπη; :think:
χαθηκε αδικα νας ανθρωπος...που ειναι οι ΄΄μαχομενοι΄΄ δημοσιογραφοι;;

ενα απλο γκουκγλαρισμα στο ΄΄νταμπιζας -τροχαιο΄΄ δειχνει πως τα παντασταματανε στις ανταποκρισεις με ημερομηνια 23-5-2014
www.google.gr/search?client=opera&q=%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B6%CE%B1%CF%82+%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF+%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl#channel=suggest&q=%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B6%CE%B1%CF%82+%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF&start=0]https://www.google.gr/search?client=opera&q=%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B6%CE%B1%CF%82+%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF+%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl#channel=suggest&q=%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B6%CE%B1%CF%82+%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF&start=0[/url]
μετα ...τιποτα...θαρρεις και επεσε μια κοινη γραμμη συγκαλυψης...δεν εχειαχοληθε κανεις...εχω αδικο;δεν ειναι πειεργο;δεν δειχνει συγκαλυψη; :think:
hristidi μορτη και μαγκα...αυτο δεν ειναι οπαδικο θεμα....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom