Νέα

Σε θανατηφόρο τροχαίο στη Βουλα εμπλέκεται ο Ν.Νταμπιζας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 144
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.107
Κριτικές
6
Like
814
Πόντοι
96
Λακη ετσι οπως ειναι η αθηνα , χωρις μηχανη , δεν μπορεις να τελειωσεις ουτε μια δουλεια στην αθηνα, ουτε καν να μπαρκαρεις, δε μπορεις, γρηγορα,χωρις ψαξιμο
Ο αλαφουζος πρεπει να τον διωξει

Δεν θελουμε δολοφονους στην ομαδα μας
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
Να του βάλουν το σμαρτ στον κώλο, κανονικά όμως!
μεσα γιατι τα εχει ξανακάνει...αλλα η δικια μας κοινωνια δεν εχει
μπέσα.....το μουνάκι ολο παραβιασεις και κοντρες και σκατομαγκιες ηταν!
και τωρα θα την σκαπουλαρει παλι........για να συνεχισει τα ιδια ο καραγκιοζης
σκατομαγκας!
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.079
Like
13.118
Πόντοι
2.606
Άμα τελειώσει το λάδι στο καντήλι σου,τα παιδιά είχαν δεσμό κανα τετράμηνο είχαν κι οι δυο αυτοκίνητα εκείνο το βράδυ βγήκαν με την μηχανή και έγινε οτι εγινε
 

Επισκέπτης
Λακη ετσι οπως ειναι η αθηνα , χωρις μηχανη , δεν μπορεις να τελειωσεις ουτε μια δουλεια στην αθηνα, ουτε καν να μπαρκαρεις, δε μπορεις, γρηγορα,χωρις ψαξιμο

Tυχαίνει να κάνω τις περισσότερες δουλειές μου σε άλλα ιατρεία, όχι το δικό μου.
Σε όλη την αττική.
Η κίνηση , μεταξύ 09.30 - 14.00 είναι υποφερτή.
(Πριν και μετά , γίνεται χαμός , αλλά όχι όπως πριν 4 χρόνια).

Το παρκάρισμα, είναι πρόβλημα στο δήμο αθήνας και όμορους δήμους.
Αν πληρώνεις , γίνεται λιγότερο δύσκολο.

Λόγω πολλών χλμ καθημερινά, βλέπω και συχνά τροχαία.
Σε όσα εμπλέκονται δίτροχα, πάντα σχεδόν , έχουν τραυματίες.

Για μένα, είναι ηλίθιο.
Κόβεις τα δίτροχα και τέλος.
Συμφωνώ ότι δεν γίνεται πουθενά.
Ωστόσο παντού , το πληρώνουν με αίμα.
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.107
Κριτικές
6
Like
814
Πόντοι
96
Tυχαίνει να κάνω τις περισσότερες δουλειές μου σε άλλα ιατρεία, όχι το δικό μου.
Σε όλη την αττική.
Η κίνηση , μεταξύ 09.30 - 14.00 είναι υποφερτή.
(Πριν και μετά , γίνεται χαμός , αλλά όχι όπως πριν 4 χρόνια).

Το παρκάρισμα, είναι πρόβλημα στο δήμο αθήνας και όμορους δήμους.
Αν πληρώνεις , γίνεται λιγότερο δύσκολο.

Λόγω πολλών χλμ καθημερινά, βλέπω και συχνά τροχαία.
Σε όσα εμπλέκονται δίτροχα, πάντα σχεδόν , έχουν τραυματίες.

Για μένα, είναι ηλίθιο.
Κόβεις τα δίτροχα και τέλος.
Συμφωνώ ότι δεν γίνεται πουθενά.
Ωστόσο παντού , το πληρώνουν με αίμα.

Ρε φιλε μη μας γκαντεμιαζεις, ο μητσοτακης εισαι?
Εχω δυο μηχανες ...την μια την πηγαινω στην μια ροδα , σε ολη της αλεξανδρας, , πιο πολυ ανησυχω τωρα που σε διαβαζω , παρα οταν στεκομαι σουζα
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
Ρε φιλε μη μας γκαντεμιαζεις, ο μητσοτακης εισαι?
Εχω δυο μηχανες ...την μια την πηγαινω στην μια ροδα , σε ολη της αλεξανδρας, , πιο πολυ ανησυχω τωρα που σε διαβαζω , παρα οταν στεκομαι σουζα
να οδηγούμε σαν ανθρωποι και προσεχτικα ειναι το θεμα!
μηχανοβιος και εγω 50 χρ. ειμαι και τσαντιζομαι οταν ακουω κατεβαινω την αλεξανδρας
σουζα! γαματε ρε μαλακες και μην παιζεται το πουλι σας στην οδηγηση......... :s&m_1:
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Ρε φιλε μη μας γκαντεμιαζεις, ο μητσοτακης εισαι?
Εχω δυο μηχανες ...την μια την πηγαινω στην μια ροδα , σε ολη της αλεξανδρας, , πιο πολυ ανησυχω τωρα που σε διαβαζω , παρα οταν στεκομαι σουζα
Οι Αλβανοι ειναι κυριλε ή εγω σαν Αλβανος φαση τυπε?
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
να οδηγούμε σαν ανθρωποι και προσεχτικα ειναι το θεμα!
μηχανοβιος και εγω 50 χρ. ειμαι και τσαντιζομαι οταν ακουω κατεβαινω την αλεξανδρας
σουζα! γαματε ρε μαλακες και μην παιζεται το πουλι σας στην οδηγηση......... :s&m_1:
Ξερεις ποιο ειναι το θεμα τυπε, ε? Στ'αρχιδια μας αν σκοτωθει ο παραπανω, φυσικη επιλογη κι ετσι. Το θεμα ειναι ποσους θα παρει στο λαιμο του κυριολεκτικα και απο νομικης αποψης...
 

ng1964

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.987
Like
0
Πόντοι
16
Ξερεις ποιο ειναι το θεμα τυπε, ε? Στ'αρχιδια μας αν σκοτωθει ο παραπανω, φυσικη επιλογη κι ετσι. Το θεμα ειναι ποσους θα παρει στο λαιμο του κυριολεκτικα και απο νομικης αποψης...
σωστα!
 

moutsos21

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.314
Like
28
Πόντοι
16
Ρε φιλε μη μας γκαντεμιαζεις, ο μητσοτακης εισαι?
Εχω δυο μηχανες ...την μια την πηγαινω στην μια ροδα , σε ολη της αλεξανδρας, , πιο πολυ ανησυχω τωρα που σε διαβαζω , παρα οταν στεκομαι σουζα

τυπε δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια με τις μηχανες,ο δικυκλιστης πληρωνει και την μαλακια του αλλου  :S
 

polax

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.067
Κριτικές
57
Like
704
Πόντοι
3.995
Πέμπτη βράδυ κατεβαίνω Κηφησιας με το μηχανάκι και με προσπερναει μοτο με ζευγάρι, χωρίς κρανίο, χωρίς πινακίδα, χωρίς ΦΩΤΑ.  Στο Ελλαδισταν αυτή ειναι η πραγματικότητα. Το 25%  των μηχανών χωρίς πινακίδα η με πινακίδα κρυμμένη. Ο μέσος Ελληνας δικυκλιστής χωρίς κράνος η με το κράνος παραμασχαλα.  Πατεράδες με τα παιδάκια στο μηχανάκι χωρίς κράνος.  Η καφριλα στο μεγαλείο της.
Κανένας δεν ασχολείται .........
Νταμπίζας σχεδόν σίγουρα μεθυσμένος. Τα παιδια ίσως και αυτα να είχαν κοπανησει τα ποτάμια τους επιςτρεφωντας  απο μπαράκι και χωρίς κράνος. Ο Νταμπίζας θα τη βγάλει καθαρή και αμφιβάλλω αν θα κυκλοφορήσουν οι λεπτομέρειες.
Πριν μέρες σκοτώθηκε η Πολλάτου με Smart. Θα πήγαινε με με 130  με το Κούβα  και έστελνε sms. Δε θελει και πολυ....  Βγήκαν τα ΜΜΕ και λέγανε για το δρόμο καρμανιόλα...
Η μαλακια παει σύννεφο!
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Πέμπτη βράδυ κατεβαίνω Κηφησιας με το μηχανάκι και με προσπερναει μοτο με ζευγάρι, χωρίς κρανίο, χωρίς πινακίδα, χωρίς ΦΩΤΑ.  Στο Ελλαδισταν αυτή ειναι η πραγματικότητα. Το 25%  των μηχανών χωρίς πινακίδα η με πινακίδα κρυμμένη. Ο μέσος Ελληνας δικυκλιστής χωρίς κράνος η με το κράνος παραμασχαλα.  Πατεράδες με τα παιδάκια στο μηχανάκι χωρίς κράνος.  Η καφριλα στο μεγαλείο της.
Κανένας δεν ασχολείται .........
Μονο αυτα?

Γιατι ποσοι δικυκλιστες σεβονται ολα κοκκινα? Καλα για το "πορτοκαλοκοκκινο" δε μιλαω καν. 95% των ελληναραδων γενικοτερα περναει με κοκκινο σε αυτες τις περιπτωσεις. Φοβαμαι να σταματησω σε πορτοκαλι πια. :jerking:

Ποσοι καβαλανε τη διαχωριστικη γραμμη μεταξυ των λωριδων και οδηγουν στους 30 ποντους απο 1 τονο σιδερο? Μιλαμε για μονοψηφιο IQ. :jerking:

Ποσοι πανε αναποδα σε μονοδρομους? :jerking:

Πραγματικα και ειλικρινα και με ολη μου την ψυχη, οταν τα βλεπω αυτα τους ευχομαι καλο ψοφο συντομα, πριν παρουν καποιον στο λαιμο τους.
 

NBAZ

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Οκτ 2010
Μηνύματα
676
Κριτικές
38
Like
1.752
Πόντοι
2.290
Μονο αυτα?

Γιατι ποσοι δικυκλιστες σεβονται ολα κοκκινα? Καλα για το "πορτοκαλοκοκκινο" δε μιλαω καν. 95% των ελληναραδων γενικοτερα περναει με κοκκινο σε αυτες τις περιπτωσεις. Φοβαμαι να σταματησω σε πορτοκαλι πια. :jerking:

Ποσοι καβαλανε τη διαχωριστικη γραμμη μεταξυ των λωριδων και οδηγουν στους 30 ποντους απο 1 τονο σιδερο? Μιλαμε για μονοψηφιο IQ. :jerking:

Ποσοι πανε αναποδα σε μονοδρομους? :jerking:

Πραγματικα και ειλικρινα και με ολη μου την ψυχη, οταν τα βλεπω αυτα τους ευχομαι καλο ψοφο συντομα, πριν παρουν καποιον στο λαιμο τους.

Μην είσαι τέτοιος ρε φίλε, σίγουρα είναι στον άνθρωπο και στην παιδεία του. Εδώ το μεγαλύτερο ποσοστό οδηγών αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών κυρίως παπιών και σκούτερ, είναι κάφροι στην συμπεριφορά αυτό δεν θα αλάξει ποτέ είναι στο DNA μας. Ο δικυκλιστής που δεν έχει μεγάλη επαφή με τους δύο τροχούς, νομίζει οτι καβαλάει ποδήλατο και προσπάθει να κάνει άνετη την ζωή του χωρίς να υπολογίζει τους γύρω του. Απο την άλλη ο κάθε ταρίφας σοφερίνα, κάνουν τα δίκα τους επίσης. Μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καλάθι υπάρχει και ενα μικρο ποσοστό που είναι σωστοί και δεν φταίνε σε τίποτα, αλλά αν ευχόμαστε ο καθε καννίβαλος οδηγός οχήματος να ψοφίσει θα αδειάσει η Αθήνα. Πρέπει όλοι να προσπαθόυμε να είμαστε υπεύθυνοι απο μόνοι μας για μας και τους γύρω μας.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Μην είσαι τέτοιος ρε φίλε, σίγουρα είναι στον άνθρωπο και στην παιδεία του. Εδώ το μεγαλύτερο ποσοστό οδηγών αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών κυρίως παπιών και σκούτερ, είναι κάφροι στην συμπεριφορά αυτό δεν θα αλάξει ποτέ είναι στο DNA μας. Ο δικυκλιστής που δεν έχει μεγάλη επαφή με τους δύο τροχούς, νομίζει οτι καβαλάει ποδήλατο και προσπάθει να κάνει άνετη την ζωή του χωρίς να υπολογίζει τους γύρω του. Απο την άλλη ο κάθε ταρίφας σοφερίνα, κάνουν τα δίκα τους επίσης. Μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καλάθι υπάρχει και ενα μικρο ποσοστό που είναι σωστοί και δεν φταίνε σε τίποτα, αλλά αν ευχόμαστε ο καθε καννίβαλος οδηγός οχήματος να ψοφίσει θα αδειάσει η Αθήνα. Πρέπει όλοι να προσπαθόυμε να είμαστε υπεύθυνοι απο μόνοι μας για μας και τους γύρω μας.
Ποιο DNA ρε φιλε? Καλα το λεγες αρχικα. Ειναι θεμα παιδειας και σεβασμου προς τον αλλον και τους νομους. Πραγματα τα οποια δεν εχουν οι περισσοτεροι Ελληνες.

Και δεν βαζω κανεναν σε κανενα τσουβαλι. Ειπα καλο ψοφο σε οσους κανουν τα παραπανω.

Α. Και μη μου μιλας για ποδηλατα. Μην αρχισω για τα ποδηλατα. Τα ποδηλατα στο δρομο πρεπει να υπακουν τον ΚΟΚ. Δηλωνω οτι την τελευταια 10ετια δεν εχω δει εναν γαμωσπιτο ποδηλατη (γαμωσπιτοι αυτοι που δεν σταματουν στα κοκκινα, οχι ολοι οι ποδηλατες, το δηλωνω γιατι φαινεται οτι εχουμε προβληματα επικοινωνιας) να σταματαει σε κοκκινο.
 

NBAZ

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Οκτ 2010
Μηνύματα
676
Κριτικές
38
Like
1.752
Πόντοι
2.290
Ποιο DNA ρε φιλε? Καλα το λεγες αρχικα. Ειναι θεμα παιδειας και σεβασμου προς τον αλλον και τους νομους. Πραγματα τα οποια δεν εχουν οι περισσοτεροι Ελληνες.

Και δεν βαζω κανεναν σε κανενα τσουβαλι. Ειπα καλο ψοφο σε οσους κανουν τα παραπανω.

Α. Και μη μου μιλας για ποδηλατα. Μην αρχισω για τα ποδηλατα. Τα ποδηλατα στο δρομο πρεπει να υπακουν στον ΚΟΚ. Δηλωνω οτι την τελευταια 10ετια δεν εχω δει εναν γαμωσπιτο ποδηλατη (γαμωσπιτοι αυτοι που δεν σταματουν στα κοκκινα, οχι ολοι οι ποδηλατες, το δηλωνω γιατι φαινεται οτι εχουμε προβληματα επικοινωνιας) να σταματαει σε κοκκινο.
Απο την άλλη όμως και οι "γαμώσπιτοι" ποδηλάτες ίσως κάνουν αυτήν την παράβαση εν γνώση τους γιατί οταν έχεις βαρύ βήμα στο ποδήλατο είναι δύσκολο να ξαναξεκινήσεις εύκολα ειδικά σε ανήφορα και επειδή είναι η πιο ευπαθείς ομάδα που κυκλοφορεί στους δρόμους ίσως και εμείς πρέπει να δείχνουμε λίγη ανοχή και ειδικά οταν είναι στο έλεος του κάθε μαλάκα οδηγού η μοτοσυκλετιστή μες τα ντουμάνια και χωρίς ειδικούς δρόμους ρισκάρουν τα πάντα.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Απο την άλλη όμως και οι "γαμώσπιτοι" ποδηλάτες ίσως κάνουν αυτήν την παράβαση εν γνώση τους γιατί οταν έχεις βαρύ βήμα στο ποδήλατο είναι δύσκολο να ξαναξεκινήσεις εύκολα ειδικά σε ανήφορα και επειδή είναι η πιο ευπαθείς ομάδα που κυκλοφορεί στους δρόμους ίσως και εμείς πρέπει να δείχνουμε λίγη ανοχή και ειδικά οταν είναι στο έλεος του κάθε μαλάκα οδηγού η μοτοσυκλετιστή μες τα ντουμάνια και χωρίς ειδικούς δρόμους ρισκάρουν τα πάντα.
Οχι τυπε διαφωνω καθετα. Απλα οχι.

Τι με νοιαζει εμενα τι προβληματα εχεις και δεν εχεις ως ποδηλατης. Δε σε ρωτησα ποτε και δε θελω να μαθω. Τι σχεση εχουν αυτα με το αν θα περασει το κοκκινο? Υπακους τον ΚΟΚ ή πουλο.
 

NBAZ

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Οκτ 2010
Μηνύματα
676
Κριτικές
38
Like
1.752
Πόντοι
2.290
Οχι τυπε διαφωνω καθετα. Απλα οχι.

Τι με νοιαζει εμενα τι προβληματα εχεις και δεν εχεις ως ποδηλατης. Δε σε ρωτησα ποτε και δε θελω να μαθω. Τι σχεση εχουν αυτα με το αν θα περασει το κοκκινο? Υπακους τον ΚΟΚ ή πουλο.
Τελαυταία ερώτηση για να μην σπαμάρουμε άλλο οδηγάς Μηχανή, μηχανάκι ή ποδήλατο μες την αθήνα???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom